Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LONGO GRUPP

14:16 01.08.2020
azo3
Longo Grupp
On keegi auto ostnud antud ettevõttest.
16:41 01.08.2020
. (registreerimata)
Re: Longo Grupp
No ja milles point?
07:57 02.08.2020
A! (registreerimata)
Re: Longo Grupp
Ostnud ei ole, vaatamas käisin. Etteantud joont hoiavad, omanikud väidetavalt hollandlased, kuigi nimekuju järgi kahtlustaks rohkem leedukaid-lätlasi. Müügimehed jäid peaaegu viisakaks, kuigi mingusuguse lollid küsimused koos väikese kahtlusevarjundiga võisid närvi ajada kindlasti. Autot ei ostnud, kuna platsipeal proovisõidul tekkis teatud kahtlusi käimari korrasolekus ja aja saamine esindusse ülevaatuseks-kontrolliks osutus vähemalt minu jaoks ülejõukäivaks missiooniks. Teise põhjusena jäi ost ära seepärast, et küllaltki kallile autole ei tehtud kopikatki hinnaalandust, kuigi vabal turul on sarnase varustuse ja läbisõiduga masinad pisut odavamaltki võtta, tõsi, küll mitte kohapeal. Aga tänapäeval, et autot müüa ja hinnas mitte järeleandmisi teha - jäädki müüma. Ostjat lihtsalt ei ole, kellelgi pole raha. Kellel on, need tingivad naksti tonn-paar-kolm alla ja saavad ka. Tean omast käest väga hästi: (
Jah, kui longod tahavad taset hoida, siis hoidku, aga midagi ei müü ka, selle peale võib ühe pisemat sorti õlle peale kihla vedada. Oligi siis lihtsam riskida ja sõita Hollandisse ise järgi - kokkuvõttes parem auto, väiksem läbisõit ja siiani pole veel midagi lennanud. Kuigi võtsin hoopis ühe teist marki sõiduki, mida platsi peal katsumas käisin. Ses mõttes hea koht, et sai sest autost siin kohapeal mingisuguse ülevaate ja kui mõni aastat vana eksemplar alt juba roostetab ja käimar kahtlasi liigutusi teeb, siis parem juba tuttava automargiga jätkata. Ei pidanud selle kahtluse teadvustamiseks kuhugi lendama, sai siin kohapeal asi selgeks, et ei sobi. Tänuväärt plats seega, et võtavad ka vähe eksootilisemat kraami sisse, mitte ainult hallikmetalldiisleid.
08:19 02.08.2020
azo3
Re: Longo Grupp
Tänud vastamast, aga kui saladus pole millist autot sa proovisid, endalegi jäi midagi silma.
12:10 02.08.2020
.................... (registreerimata)
Re: Longo Grupp
Eks treilaga käiakse Leedu platsidelt NL numbritega asju toomas. Tavaline praktika, eks 95% Itaalia, Prantsusmaa autodest ongi just leedust, ei käi keegi Itaaliast ega prantsusmaalt toomas, väga harv juhus kui prantsuse piirilt midagi peale nopitakse. Minge Leetu ja vaadake kui suur osakaal on nende numbritega autodel. Oma silm ja sõrm on kuningas.
Aga on ka tõesti neid kes toovad Hollandist (väike ls. Hollandi autode puhul on linnalegend)
17:02 02.08.2020
Kärss
Re: Longo Grupp
Olen alati neile, kes käivad otsimas platsidelt neid "otse Saksast ja otse Hollandist" autosid, soovitanud minna otse Leetu ja valida neilt samadelt platsidelt, kust siinsedki kokkuostjad valimas käivad. Leedust leiab kõike, nii viisakaid, viisakaks tehtuid kui viisakaks tegemata autosid (nn räimesid). Need siinsed "viisakad" on paljuski siin "müügieelse ettevalmistuse" saanud räimed. Kui need sobivad, siis tasubki lasta see "müügiettevalmistus" ise teha ja toojate "kuupalk" investeerida ära kinkimise asemel millessegi, mis omale rõõmu valmistab. Leedut ei maksa karta - nagu "iga eestlane on ehitaja", niisamuti on iga leedukas remondilukksepp ja enamus neist teeb korralikumat tööd kui siinsed vahelduva kaadriga remondiettevõtted. Samuti on seal garantiiga esindusehinnad suure mahu tõttu hoopis teisest puust kui meil (jällegi oma turunish ostjatele, kes aktsepteerivad haltuura asemel ainult esindusetööd). Petise otsa on võimalik sattuda nii siin, Leedus kui ka Saksas, nende riskide tasalülitamisega pead tegelema nagunii igal pool samal moel. Ma ei tahaks samas automüügiplatse maha teha, sest eks kõik majandavad oma võimaluste piirides, aga kui kvaliteet on nii oluline ja ise samal ajal hinnatundlik, on tasuvam teha üks osa sellest auto atraktiivseks muutmiseks ise (või jätta üldse tegemata) ning maandada riskid juba keti nn varasema lüli juures.

Olenemata sellest, kust või millise läbisõiduga need vanad autod on toodud, on enamike puhul ühiseks nimetuseks hooldusvälba täitumine, mingi varasem tegemata hooldus (ja uue probleemi algus, mida eelmine omanik märkas, aga ostja ei pruugi märgata, nagu nt käigukast vahetab teisiti kui varem vms) või konkreetne rike, miks auto seisma jäi (avarii, mingi sõlm laiali jne). Mina armastan osta just neid viimaseid, sest mootori või kasti või stange-grilli-radika-tulede vahetus maksab alati oluliselt vähem kui hinnavahe "piiripealselt korras" oleva autoga. Just sellisest lihtsamast remondist, mille puhul pole petmisel eriti pointigi, elab pool Leedut juba aastakümneid;)
17:06 02.08.2020
735myyk
Re: Longo Grupp
to a!
Millise hinnaklassi auto pealt on teie arvates normaalne paar/kolm tuhat alla saada?
Ma lihtsalt huvipärast.
Ise müüsin märtsis Audi A8 hinnaga 19500 ja tehingusse läksin 19300 hinnaga.
Põhimõtte pärast juba ei teinud rohkem alla. Teadsin, et mul on eriline auto (eriline tähendab minu silmis A8 kohta kõige paremad tuled (led), kõige parem muusika (bang olufsen), kõigeparemad ismted (sport comfort)) ja et ega sama raha eest ägedamat ja korralikumat ei leia. Muidugi, kui auto on ilma varustuseta ja koliseb juba (või ülehinnatud võrreldes teiste pakkumistega), siis tuleb järeleandmisi teha ja tõesti tingimisega kaasa minna.
Ma ei pane absoluutselt pahaks tingimist, see on täiesti normaalne aga leian, et tegu ei ole otseselt halva tooniga, kui müüja sellega kaasa ei tule.
20:21 02.08.2020
A! (registreerimata)
Re: Longo Grupp
azo3

Vaatasin Passat GTE-d. Juba aastatetagune unistus oli mul ja läksin veelkord vaatama, et ehk olen ise vahepeal tolerantsemaks muutunud, või tulevad Hollandist paremas sisukorras autod, kuid nagu tagantjärele tark olles selgub, ei tahagi enam niiväga vag-grupi roostetava-laguneva toodanguga lähemat kokkupuudet. Mingi tõrge tekkis, kui sain aastakese rootsi autotööstuse toodangut proovida. Ja see tundus hea. Uus suksu sai siis uute eelistuste järgi valitud, kuigi äärepealt oleks läinud ka impulssostule, kui longo-s oleks jutud paremini klappinud. Maha müüa saab ju alati : )
735myyk

Ega siin mingit ühist reeglit polegi. Ja ei pea sentigi alla andma, kui on ostjaid. Ise müünud viimasel ajal kolme masinat ja põhimõtteliselt on tehinguni jõudmiseks tulnud alla neelata nii 15-20 protsendiline hinnalangus võrreldes kuulutuses oleva viiekohalise numbriga. Kusjuures väljakuulutatud number on olnud niigi kõige madalamas otsas ja varustus keskmisest tublisti parem. Huvilised on praktiliselt puudunud. Kui muidugi välja arvata kaader, kes lubab hommepäev ostma tulla, kui saavad x allahindluse ja seejärel kaovad kuhugi ära.

Ühel juhul tekkis päris ostja välismaalt, kes luges küll igat senti, aga otsis just konkreetset masinat. Teisel juhul leidus inimene, kes oli oma purukssõidetud auto eest kindlustuselt hüvitise saanud ja soovis samasugust, mis tal enne oli olnud - ja juhtumisi oli meil selline pakkuda. Alla tingida ei unustanud samas neist kumbki ja kui sa juba mitu kuud müünud oled ja lõpuks ilmub välja rahadega kodanik, siis neelad mõru pilli alla. Sama rääkis ka tuttav, kes ükskõik mis hinna välja pani, oli esimene küsimus vähestel huvilistel - palju alla saab? Ja küla suurimal autoärikal on hoovi peale tavapärase kolme-nelja asemel nii 7-9 masinat tekkinud. Kindel märk kohe kättejõudvast või juba käes olevast ostjate turust.
22:59 02.08.2020
Kärss
Re: Longo Grupp
# ega sama raha eest ägedamat ja korralikumat ei leia

Minu arvates igati vettpidav väide, et mitte (rohkem) hinnas alla tulla.

Sama lugu on ka nn veatu autoga. Ühtegi viga autolt ei leia, selle hinnaga oli inimene nõus vaatama tulema, mille alusel peaks toimuma tingimine? Et hind enne meeldis, aga kui selgus, et auto ongi veatu, siis enam ei meeldi? Või selle alusel, et paar aastat vanemaid Kiasid müüakse odavamalt? :)

Tahaks väga loota, et platside käive on suurem kui ühelgi enda vana auto müüjal ja kuna neil käib sealt läbi igasuguseid asju äärmustest äärmusteni, võiks neilt eeldada ka natuke professionaalsemat lähenemist hinna määramisel. Sest nad peaks teadma suurepäraselt, et kui auto on tõesti hea, pole vaja müüa seda hambad ristis esimesele huvilisele, vaid hea auto leiab alati uue omaniku.
11:17 03.08.2020
Mahno3 (registreerimata)
Re: Longo Grupp
Kas tingimiseks peab tingimata alus olema?
18:02 03.08.2020
x (registreerimata)
Re: Longo Grupp
Ilmselt oleneb, et mis autot müüa. Kunagi müüsin mõni aasta vana Ford Focust umbes aasta aega. Siis müüsin BMW 535d umbes 7-8 päevaga, iga päev oli huvilisi, aga üritati ka tingida.
18:45 03.08.2020
. (registreerimata)
Re: Longo Grupp
Tänapäeval ei saa enam turulgi liha ja kartulit ostes tingida. Loomulikult on neid, kes müügihinnaga lihtsalt üle pingutavad, enda autost teabmida arvavad, aga kui müügil kümmekond sarnast ja hinnad ka enamvähem ühtekanti, siis mida ikka tingid. Eks loodetakse sellele, et ostjal soov autost lahti saada ja ehk läheb liimile. Endalegi tehtud absurdseid hinnapakkumisi, aga neist loomulikult näha, et ärikad otsivad järjekordset kiirmüügihuvilist ja siis ise lükkavad auto sama hinnaga letti mida mina algselt tahtsin. Eks neil ilmselt rohkem aega müüa. Longo hinnad kübe kõrgemad kui turul, samas paljudel juures jutt, et garantii, korralik auto jms. Pagan teab, pole ise näpuga katsumas käinud, kuigi korra tundsin ka nende kauba vastu neti vahendusel huvi.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.