Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AKTIIVSED KAUGTULED PIMESTAVAD VASTUTULIJAT?

12:33 22.10.2020
gooligan
Aktiivsed kaugtuled pimestavad vastutulijat?
Olen nüüd paar viimast aastat ringi vuranud Volvo V90ga, millel on peal ka dünaamilised LED kaugtuled. Need aktiviseeritakse koos kaugtulede automaatse lülitamisega.
Reaalsuses kahjuks neid kasutada ei saa - vähemalt iga teine vastutulev juht vilgutab/ paneb enda täistuled peale arvates et ka minu autol need aktiivsed. Eks vilgutan siis vastu. Tegelikult lülitab vastutuleva vihu ajal auto sisse teeäärset/asfalti valgustavad ledid. Kuid millegipärast just Eestis kõik kangekaelselt arvavad, et tahan neid pimestada.
Kas teid vastutulijana need tuled segavad?
https://www.volvocars.com/et-ee/support/manuals/v90/2020w17/
valgustus/valisvalgustus/aktiivne-kaugtuli

12:48 22.10.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Aktiivsed kaugtuled pimestavad vastutulijat?
Tehnoülevaataja kontrollib ainult lähitulede valgusvuhu langemisnurga reguleeritust.
13:50 22.10.2020
AntiOpel (registreerimata)
On enda autol ka see süsteem peal ja minuarust on enamus autojuhte lollakad. Vahitakse teise autode tuledesse (sellest ka kisa pimestavate esimeste udukate üle). Ja kui ei nähta seda lähitulele lülitumist, on kohe vilgutamine lahti.
Mida autokoolis räägiti pimedas sõitmise kohta? Ei tohi vaadata vastutuleva auto tuledesse vaid jälgida parempoolset teeserva.
Tegelikult autojuhi jaoks on need dünaamilised tuled väga hea lahendus, kuna pimedas sõites ei lülitata kaugtulesid välja, vaid vastutulija kohale tekitatakse pimeala. Ümber selle aga jääb kõik ilusti valgeks. Suurepärane lahendus. Muidugi, kes seda lahendust kunagi proovinud pole, ilmselt selle mõttest aru ei saa.

Muidugi hr Millerti vastus oli nagu Jüri Ratasel- küsiti üht, vastus tuli hoopis midagi muud ja õrnalt teemat riivates. Teema autor küsis ju, et kas teid need tuled pimestavad. Vastu tuli aga see, mida kontrollitakse ülevaatusel. See polnud ju küsimus...
14:35 22.10.2020
Per-Astra (registreerimata)
Sõitnud Astra LED matrixitega ühe talve, ei ole kordagi vastutulevalt hoiatust saanud. Tegime talvel ka ühe Superbiga Läti otsa jah, seal tuli neid vilgutamisi kõvasti.
15:14 22.10.2020
Erfs (registreerimata)
Hetkel ei ole vist veel juhtide üleüldine teadlikkus sealmaal, et on olemas autosid, mis vastutulles ei lülita silmnähtavalt tulesid ümber ja sellest ka vilgutamine, sest mingi hetk ju sirasid need tuled kaugelt kõvasti silma.

Ei ole V90 puhul tähele pannud, kuid XC90 puhul on seda LEDide dünaamilist lülitamist silmanurgast hästi näha (kui mõni selline vastu sõidab) ja ei pimesta see eriti midagi.

Opeli intelliLux, eriti uus Insignia on selles suhtes pull, et kui vastu sõidab, siis on justkui terve ilm valge, kuid pole kordagi pimestanud. Võib-olla lülitatakse nö suurema varuga neid LED elemente välja kui teistel tootjatel.

Eks igal asjal on kaks otsa. Kõik automaatsete tuledega autode omanikud kiruvad neid jube tuhmunud tuledega autosid (eriti tagatuled), mida automaatika peale mõningast mõtlemist ikkagi autoks ei tunnista ja hakkab teist pimestama. Eriti debiilne on ka vastvalminud Tartu maantee neljarealine lõik, kus kahe sõidusuuna vahel olev teepiire varjab täpselt kaamera vaateväljast tuled ära ja segab automaatika tööd.
17:01 22.10.2020
Kärss
Ma oleks tahtnud kirjutada siia täpselt samasuguse postituse nagu Erfs:)
Eks see tehnoloogia alles areneb, kuigi on juba päris kaua aega mingil (ja kohati täiesti toimival) moel olemas olnud. Arvatavasti pannakse ühel hetkel andureid juurde kuhugi katusele vm ja õpetatakse AI teisi liikuvaid objekte paremini tuvastama.

Parafraseerides AntiOpelit on kindlasti osa autojuhte lollakad:)) Arvan siiski, et mitte enamus vaid ikka vähemus. Ainult et pimestaja asi pole arutleda selle üle, kas on lollakas või mitte. Võibolla pimestab päriselt ja siis on see ohtlik ka pimestaja jaoks.

See pimestamise põhjus ei pruugi ollagi alati tuledes. Pimestada võib vabalt ka peegeldus märjalt teepinnalt, mis tänastel aktiivtuledel veel "mõttessegi" pole tulnud.
17:12 22.10.2020
Erfs (registreerimata)
See teepeegeldusest pimestamise jutt ei vasta päris tõele, et sellele ei ole mõeldud. :)

Kindlasti on tehnoloogia edasi arenenud ja maatrikstuled võimaldavad rohkem, aga nt. isegi minu 2012 aasta suksul on juba sellepeale mõeldud:

The Adverse Weather Light is activated during rain or snow when the rain sensor recognizes rain or the windshield wipers are switched on. This light function varies both the headlamp beams’ distribution pattern and its various outputs. The headlamp beam distribution is directed more toward the roadsides (slightly less to the left) to make the guiding lines easier to see. As the left headlamp beam output is reduced from 35 to 32 watts, the risk of blinding oncoming traffic is also minimized. Conventional headlamp beams are often irritating to oncoming traffic in such weather conditions, as the beams reflect off the wet road surface. The right headlamp beam output is increased from 35 to 38 watts to further improve the driver’s visibility.
17:36 22.10.2020
. (registreerimata)
Meil on tekkinud piisavalt palju selliseid, kes juba kilomeetri kauguselt oma tuled ümber lülitavad ja kui sina seda ei tee, siis hakkavad vilgutama. Teiseks ei ole tõesti võimalik tajuda leedide ümberlülitumist, sest mõne ploki kustumine ei tekita sellist vanakooli lülitusefekti ja kui vastutulija seda ei näe, siis arvabki, et paned kaugetega. Ja eks leedid ole eredemad ka. Kolmandaks läheb automaatika vahel lolliks, st ei saa täpselt aru, mis teel toimub ja seda tekitab vastutulev liiklus ise- kolonnid või piirded jne.
21:24 22.10.2020
63amg (registreerimata)
mercedesel töötavad multibeam-led laternad perfekstselt.keegi ei vilguta.ei tahaks uskuda,et kõikidel volvodel on see häda küljes
22:15 22.10.2020
Kärss
Järelikult on mõeldud, aga teostusel on veel arenguruumi. Bussi roolis segab vähem, aga eriti torkab see silma just madalama autoga sõites. See polegi vast alati veepeegeldus, aga laiemalt teepinnalt jõuab vastutulijani rohkem valgust kui kuiva teega (selle peale mõeldes on just vanemate Volvode puhul seda märgata ka ise aktiivtuledega autot kasutades). See on midagi sarnast nagu 20 särava tulukesega rekkad või "igaks juhuks" iga ilmaga udutulede kasutajad, et tuled ise ju otseselt silma ei paista, aga valgushulk tervikuna tingib selle, et pupill tõmbab koomale jne. Ma neljakümneselt veel ei märganudki selliseid asju, aga nüüd hakkab hämaranägemisel see vastutulijate tuledega seotud pimestamine juba mõnikord segama ja loomulikult pole see ainult aktiivtulede probleem.

# Meil on tekkinud piisavalt palju selliseid, kes juba kilomeetri kauguselt oma
# tuled ümber lülitavad ja kui sina seda ei tee, siis hakkavad vilgutama.

Aga äkki Sa pimestad teda? Ka kilomeetri kauguselt on võimalik pimestada, kui tulede vihk ja reguleering seda soosib. Mina lülitan kah lähitulede peale, kui vastutulija pimestama hakkab - olenemata sellest, et vahemaa on mõnikord isegi rohkem kui kilomeeter. Kui vastutulija ei vaheta lähituledele, siis vilgutamise asemel lülitan tagasi sisse kaugtuled, aga mitte kiusu pärast, vaid puhtalt sellepärast, et kui tema mind pimestab, on see mu ainus võimalus veel teed näha. Ja kui juhtub olema selline vastutulija, kellel kaug-lähi vahetust näha ei ole (kuna üksikute elementide kustutamine polegi alati märgatav) ja ma ise veel temast mõnda aega pimestatud olen, siis on lõpuks tema vilgutamise peale juba endal natuke piinlik:)

Suundade vahelised piirded on veel omaette jama, madala auto roolis ei pruugi vastutulija tuled kummalegi paista, aga bussi roolis vaatan ma tema tuledesse üle piirde, aga minu tuled teda ei sega, ei kaug- ega lähituled. Katusele paigaldatud prosed lahendavad siis olukorra...
22:41 22.10.2020
Praktik1
Mul on Nissan X-Trail 2017a. halogeentuledega (H9 ja H11 lambid) ja kaugtulede automaatse ümberlülitamisega. Millegipärast lülitab kaugtuled lähituledele ümber umbes 1 km kauguselt vastutulevast autost või umbes 500 m samas suunas eesliikuvast autost. Tundub, et seda tundlikkust reguleerida ei saa. Kompuutris on küll kirjas erinevad tulede lülitamise võimalused aga reaalselt see tundlikkus on ikka samasugune.
00:54 23.10.2020
AntiOpel (registreerimata)
Praktik, ehk peaksid laskma seda süsteemi kalibreerida esinduses? Endal oli CR-V´l sama teema, et lülitas jube vara kaugtuledelt lähituledele. Kuna see tundus veider, lasin asja esinduses üle vaadata ja peale teeninduses käimist mure kadus, vahetas ilusti ringi normaalse vahemaa pealt.

Ma selle pimestamise koha pealt jään ikka sinna, et pigem on viga neis, kes vahivad tuledesse ja seepeale vilgutama kukuvad. Kärss peaks ju teadma, et kaasaegsematel xenon- ja LED esituledega autodel on tuledel automaatne kõrguse reguleerimine. Ja kui tuli näitabki valesti, siis iga silmanägemisega ja vähegi kogenum autojuht peaks aru saama, kui tema auto tuled valesti näitavad.
Muide täna just oli juhus, kui sõitsin Tartus Riia tn kella 20 ajal ning auto kasutas lähitulesid. Vastu tuli paar autot, mis paaniliselt tulesid vilgutasid...arusaamatu. PS- auto on 1a vana, äsja hoolduses käidud ja tuled ka igaks juhuks enne talve üle kontrollitud, niiet reguleerimise nahka ei saa midagi ajada. Ilmselt siis olid sellised loll-autojuhid, kes teiste autode tulesid jõllitavad.
06:14 23.10.2020
. (registreerimata)
Sa kärss oskad vahel endast ikka väga lolli või lapsiku mulje jätta. Väidetavalt läbid sa autoroolis aasta jooksul miljoneid kilomeetreid, aga hakkad nüüd ajama sellist iba, et võib olla hoopis minu tuled pimestavad teda (hoolitsen väga, et oleks reguleeritud) ja kilomeetri kauguselt on võimalik kedagi pimestada (ei pea silmas rekade prosesid). Kas tõesti ei ole nende miljonite kilomeetrite jooksul kohanud selliseid tüüpe, kes kasvõi kurvi tagant väjudes ja sinu tulesid märgates kohe enda omad ümber lülitavad? Autode vahemaa on veel kolm päeva, aga nemad juba plõksivad. Või vastastikku pikemast langusest (või üks langusel) alla sõitvad autod, kus pimestamine on sisuliselt võimatu, aga tema juba klõpsib. Lihtsalt on selliseid hellakesi või tüüpe, kes autokoolis pigem feisspuugis istusid kui teooriat tuupisid.
07:11 23.10.2020
mati1222 (registreerimata)
selle autommatse ümberlülitusega veel üks pull, kurvi või põndaku tagant tulles saad ennem sahmaka silmi vahele, kui toimub ümber lülitus.
07:31 23.10.2020
Per-Astra (registreerimata)
Paljud rekkad kasutavad prosesid ja lülitavad kaugtuled varakult ümber, paraku on enamuse lähituled nõrgad nagu advendi küünlad ja siis saavadki automaatlülituse kaugtule näkku. LED matrix jälgib tuleva valguse suunda ja sinna valgust ei suuna. Eelmisel autol oli tulekõrguse regulaator põhja all ja mehaaniline, sai ühekorra pihta ja nõudis reguleerimist.
09:23 23.10.2020
ConnorFlint (registreerimata)
Ja kui mõni aktiivsem on tarbeni neid sahmakaid saanud, aktiveerub võidurelvastumine, kus siis (võimalik ka, et tagasitegemise eesmärgil) mõni kähmakas sõiduauto LED-bar`ga varustatakse. Maks mida näinud olen, kus aastaid ja kilomeetreid näinud obljäää`l oli LED-klots nii vahetult numbrimärgi all, peal ning autolaiuse pikkune LED ka katusel. Seda kombot säramas ei näinud, oli pargitud kaubakeskuse parklas ja Eesti numbrimärgiga. Loomulikult ennatlik on sellest midagi järeldada, kuid minu külluslik fantaasia küll välja ei mõteld, et kui kasutada neid vaid töötuledena, mis töö see selline küll olla võiks...?
10:27 23.10.2020
AntiHonda (registreerimata)
Ohutum on vahetada kaugtuled lähituledeks hiljem kui seda teha varem.Paljud hallmetallikdiisel omanikud ei saagi aru saama, et nende autode tuled ja või klaasid on vananenud.Mida sügavamale sisemaale minna, seda suurem on vilgutamise tõenäosus.
12:13 23.10.2020
Kärss
# võib olla hoopis minu tuled pimestavad teda (hoolitsen väga, et oleks reguleeritud)

Tubli, et on reguleeritud. Kõigil ei ole.

Arvesta sellega, et roolis on ka Sinust vanemaid inimesi, kelle jaoks kogu pimestamise teema on oluliselt kriitilisem. Selleks, et pupill tõmbaks kokku, ei pea tuli näitama otse silma sisse - piltlikult öeldes pole vahet, kas näitab üks tuli silma või mitu tuld "silma kõrvale". Tulemus on sama, inimene ei näe enam seda osa vaateväljast, mis on pimedam. Ja mida aasta edasi, seda paremini saad sellest kommentaarist aru. Kunagi tundus see mullegi pseudoprobleemina ja polnud eriti vahet, millal vastutulija oma tulesid vahetab ja kas vahetab kangist või automaatselt märkamatult elementide kaupa.
13:45 23.10.2020
xil
Ma saan asjast nii aru, et proba pole pimestamises ega ümberlülitamise ajas, vaid selles, et vastutulija ei näe ümberlülimise hetke. Ootad, millal vastutulja valgusvihk "klõpsti" muutub, aga muutus on sujuv, mittemärgatav. Oma loogikast ja olemasolevast kogemusest lähtudes leitakse, et teine on juba piisavalt lähedal, võiks talle vilgutada.
16:32 23.10.2020
Deus
Natukene teemaväliselt rääkides, siis ma olen üks nn võidurelvastuja, kellel kilomeetrine valgusvihk ees. Kui nähakse, et ma tõmban kauged maha, ei vilguta keegi aga kui tulen kurvi tagant ja mulle on juba keegi vastu sõitnud ja ma pole kaugeid just seepärast peale veel pannud, et näen kurvi tagant tulevaid täistulesid, olen saanud vilgutamise osaliseks. Nüüd kui vähegi võimalik, vilgutan ma enne kurvi tagant ilmumist ise ka kaugeid, et saadaks aru, et vastu tuleb ka auto ja keegi pole vilgutanud ja võtavad ka ise parajal hetkel oma kauged maha. Enne kurvi kaugtulede näitamine on muide 3000km lõuna pool täitsa tavaline asi, kus künkaid ja nende otsas olevaid kurve on rohkem kui meil Võrumaal.
Sõidan siis keskmisest kõrgema masinaga igapäevaselt. Kui nüüd kolisin paariks päevaks tavalisse sedaani, siis mind pimestasid kõik vastutulijad linnas ehk harjumise asi ja polnud harjunud enam nii madalalt vaatama vastutulevaid sõidukeid lihtsalt või oli mul väga kehv õhtu ja kõigil teistel olid tuled reguleerimata :)
Lisaks peaks veel mainima, et kui oled sellise võidurelvastumise teekonna juba jalge alla võtnud, mis tegelt on ebaseaduslik ja värki aga ikkagi eksisteerib, siis parem olgu sul ka iga tule kohta lüliti, kõik tuled kustugu koos kaugetega ja lisaks veel eraldi lüliti iga tule kohta, muidu juhtub selline asi, et metsas pimestad vastu kasepuud iseennast ära.
Teemasse, et AntiOpel tegelikult ütles kõik vajaliku ära. Asi tahab kalibreerimist, olgu see siis peale miskit laksu, kõksu või esiklaasivahetust olenevalt siis, kus see ette vaatav andur asetseb. Loomulikult hõõgniidi puhul selle eluea lõpupool on alati tumedam, kui eluea algus ehk võib varasematel mudelitel ka see viga sisse lüüa.

Muudetud 23.10.20 16:35

17:44 23.10.2020
63amg (registreerimata)
küll need hädaldajad ükskord ära harjuvad sellega,et nad ei näe konkreetset lülitust lähi ja kaugtulede vahel. led laternad peaks vist juba u.10 aastat masinatel kasutuses olema.mina ei viitsi küll tõmmelda mingi vilgutamisega,et vastutulijale midagi selgeks teha.
22:12 23.10.2020
AntiOpel to mati1222 (registreerimata)
No ma ei tea. Korralikult kalibreeritud tuledega auto ei pimesta ka kurvi tagant tulijaid, kuna see ümberlülitus on nii momentaalne ja kiire, et ei jõua väga pimestada. Enda kogemusel pole ükski kurvi tagant tulija veel vilgutanud. Pigem juhtub see ikka sirgel teel, kus on aega tulesid vahtida.
22:27 23.10.2020
hulgus69 (registreerimata)
Veoka roolis käitusin ikka vastavalt sellele kui palju neid lisatulesid seal katusel oli- kaks või kuus, vastavalt sellele lulitasid oma kaugtuled lähituledeks ümber. Lisaks pidi veel arvestama, et katusel asuvad prosed teepinnast ikka palju kõrgemal asuvad kui tavatuled-et künka tagant vastu tulev sõidumasina juht võis kogu selle kaugtulede sahmaka enne juba näkku ära saada kui ma ise veel sõiduauto tulesid ei näinudki. Aga eks nende närviliste vilgutajate probleem polegi mitte niivõrd selles, et sa neid pimestad kuivõrd selles, et teda häirib see, et sa kasvõi 2km-sel sirgel lõigul oma tulesid KOHE ümber ei lülita kui teda näed.
18:45 08.01.2021
Kärss
Kirjutasin siia viimati oktoobris, viimased kuu aega olen sõitnud 90% sõitudest madala "sportautoga" ja sellest 90% pimedas ja nüüd vaatan teema algataja muret hoopis teise pilguga. Päris paljud maatrikstuled tõepoolest pimestavad! Näed küll, et tuled üritavad mind mitte pimestada, aga reaalselt madalas autos istujat ikkagi pimestavad. Ei teagi miks, et kas ei osata minu kohast neid elemente ära kustutada või on vastutulijal lihtsalt tuleklaasid s!tased ja seetõttu jõuab minuni see valgus, mis tegelikult ei peaks jõudma. Ja näen, et see probleem on ka teistel madalatel autodel ja süvenenud vist just viimasel ajal, kui tuled ongi konstantselt s!tased kuni kevadeni.

Hoopis lollim olukord seisneb selles, et mida ma nüüd tegema peaksin? Vilgutan? Mis siis edasi saab kui vilgutan? Kuna see pole päris ootamatu, vähendan alati kiirust, aga samas tekib ka peas küsimus, et kumb on ohutum, kas olla natuke aega pimestatud või üllatada tagant lähenejaid lubatust märgatavalt madalama kiirusega?
18:57 08.01.2021
qp (registreerimata)
Tartu kandis on mingi seltskond, kes maanteel niisama enne kohakuti jõudmist sulle kaugtuled näkku löövad, isegi mitu korda. Kord tegin kiire pidurduse ja asusin järgi sõitma, siis kadus küll kiirelt nagu pääsulind... Huvitav, kui paljud on pidanud kannatama, sest ma ise olen juba kolm korda pimestada saanud. Erinevate autodega. Pole nii, et omal miskit tuledes valesti.
19:28 08.01.2021
wigry
Ise olen täheldanud et nüüd kus järjest suurem osa masinatest sõidab LEDidega siis tagasihoidlikema tuledega masin ei suuda enam teed vaslgustada - lihtsalt LED on nii ere et enam omaauto ette ei näe. Ma ei ütleks, et see LED mind pimestaks aga lihtsalt ereduse vahe nii suur et halogeen hakkab juba ohtlikuks kiskuma. Samas niisama näitavad minu masina halogeenid väga hästi teed aga jah vastutulevate LEDide vastu ei saa. Hakka või selle väikse asja pärast masinat vahetama.
20:12 08.01.2021
, (registreerimata)
Tuleb tunnistada, et leedide võidukäik hakkab tasapisi pinda käima küll kui vastusõitvas rodus on enamus leede. Jah, nad otseselt ei pimesta, aga üldine valgusfoon on tõepoolest liiga ere.
23:19 08.01.2021
qp (registreerimata)
Ees sõitvatel autudel on näha, kes kasutab halogeene(ksenooni), kes LEDi. Eriti paistab see silma kui kaugid sisse lülitatakse. Halogeen näitab teepeale ette, LED valgustab kõrval oleva metsa puulatvu. Juusiis ei suudeta veel nii kontsentreerida neid leede.
00:00 09.01.2021
Kärss
Ma päris nii robustselt ei üldistaks - omal on kõrvuti autodel LEDid, ksenoonid ja halogeenid. Kui halogeenidest just mingeid elu halvimaid näiteid ei hakka välja tooma, siis pimedas pikemat otsa sõitma minnes ma ei oskakski valida autot tuletüübi järgi. Kõik on head, aga natuke erineval viisil. Nii et vastutulijate arvamus maksaks rohkem, aga seda tean küll, et ühegi variandi puhul nad tüli norida ei soovi;) Kuid see qp puuladvajutt vist kinnitabki, miks juba natuke must/kriimuline maatrikstuli vastutulijaid häirima hakkab. Aga ega midagi teha kah pole, sest muidu oleks "pooltalvisel hooajal" Tallinn-Tartu otsa klaasipesuvahendi kulu ebaloogiliselt suur.
10:56 09.01.2021
63amg (registreerimata)
led tuledel ju laternapesu pole
16:20 09.01.2021
POOK (registreerimata)
Suuremal osal LED-tuledega autodest on ikka tuledepesur olemas.
16:30 09.01.2021
eelmisele (registreerimata)
Ole hea ja too 3 näidet.
16:39 09.01.2021
. (registreerimata)
octavia 2019.led tuled koos pesurid.
16:42 09.01.2021
eelmisele (registreerimata)
no mis led tuled need on. ocul on kõik asjad alla arvestust.
16:53 09.01.2021
POOK (registreerimata)
Suvalised näited: uuemad Volvod, nt V90cc, viimane BMW 5 seeria (pesurid lisavarustuses), Lexused vist kõik LED-idega ka pesuritega, viimane Passat, Arteon, Audi A6 (nii eelmine kui praegune).
18:12 09.01.2021
100AVANT
Need Octavia laternapesurid on vist kõigil. Pole täheldanud ilma masinat peale aasta 2017 mudeliuuendust. Ja need vist ongi töötatud välja suunaga Led- laternatele vms sest 2x H7 laternatel need mingil imelisel kombel kaugtulede klaase ei pese.

Teemasse ka.
Automaatsed kaugtuled on vähemalt osadel autotootjatel veel toored.
Olen korduvalt sattunud olukorda kus ilmselgelt led tuledega linnamaasturist suure autoga möödumisel satub see segadussse ja lajatab samal hetkel kui mina kaugtuled kõrval sisse lülitan mulle täistule kiire paremasse peeglisse.
Ausalt öeldes häirib pisut küll see kiir...
19:41 09.01.2021
63amg (registreerimata)
huvitav,mersul ei paku isegi e ega s-klassile tuledepesurit.isegi tellida ei saa
22:32 09.01.2021
AntiOpel to 100AVANT (registreerimata)
See on täiesti loogiline. Nimelt tulede automaatikaandur lähtub eessõitva auto tagatuledest. Ja kui suure auto tagatulesid ei näe (enne, kui haagis mööduda jõuab), siis ongi loogiline, et lülitab kaugtuled sisse. Sõiduautode-maasturite-kaubikute puhul seda ei juhtu. Endal oli Hondal tihti nii, siis üritasin ikka võimalusel kauged käsitsi maha võtta, kui juhtus mõni suur mingil põhjusel mööda minema. Väga tihti seda ei juhtunud, aga mõned korrad tulid ikka nii ette.
23:35 09.01.2021
vaba mees (registreerimata)
Ega tegelikult kedagi ei huvitagi moodsate tulede eripära ja sinu arutlused, loevad teatud seaduse nõuded. Mõnelt nõrgemate närvidega isikult võid saada ka korraliku nähvaka õige erksatest tuledest, küll siis hiljem meenub õigel ajal, et pole sobiv teisi mitte pimestada.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.