Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: OSTAN ODAVALT, MÜÜN KALLILT.

23:07 29.10.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Ostan odavalt, müün kallilt.
Loodan, et adminn ei kustuta minu tänast teemat, kuna ta väga ei haaku tehnoülevaatusega. Lühendatud lugu sellest kuidas petturid saavad kasumit ausate pealt. Lugu järgmine.
Aus autoomanik müüs oma sõiduki ja pani ostu/müügi lepingusse kirja kõik temale teadaolevad puudused. Sellest tingituna sõiduk odavam ja "läks loosi". Kuna uus omanik sai vara suhteliselt odavalt siis pani ta selle kohe uuesti müüki tunduvalt kallimalt, midagi seejuures remontimata ja lisas müügikuulutusesse, et sõiduk korras... No ei ole miskit teha, et meid ümbritseb nii palju ebaausaid ja kahjuks on sama palju ullikesi kes ostavadki auto ning ei lähe spetsialisti juurde seisukorra kohta infot saama ENNE SÕIDUKI OSTU. Tehnoülevaatuspunkti hinnangu saamiseks minnes on teema nii ja naa kuid igal juhul asjalik mõte aga kui lähete töökotta siis praagitakse 2 korda suurema koguse puuduseid, remondimeeste arvamust võib mõjutada võimalik tulu võimalikust remondist. Ma ei taha tehnoülevaatuse tähtsust vähendada kuid olen märganud, et ülevaatusel "praagitakse" vähem kui remonditöökojas, sest meie hindame tee kõlblikkust TÄNA ja töökoda võimalikku remondivajadust ka tulevikku silmas pidades.
10:58 30.10.2020
Lunguuks (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Ma laseks enne ostu ka pigem ülevaatusel auto üle vaadata. Remonditöökojas leitakse kindlasti suurem kogus vigasid, mida nad ise sooviks remontida kellegi kulul. Iseasi kas need remonti/vahetust vajavad. Kui ise autot müün, siis ostjal lasen ikka ülevaatuses üle vaadata soovi korral, mitte mingi ostja oma jope juures.
11:34 30.10.2020
Kui ostad auto siis tahaks ju tiba odavamalt saada ja kuna renonditöökoja hinnapakkumist loetakse tihti adekvaatsemaks kui tehnoülevaatuspunkti spetsialisti arvamust siis mina läheks remonditöökotta, võtaks hinnapakkumise ja siis alustaks autoostu läbirääkimistega. Tehnoülevaatuselt saab aga teada kui kaua võib umbes aega minna, et teha esimene remont?
11:40 30.10.2020
Kuidas kunagi ja kes mida (registreerimata)
Minu kogemus on aga selline, et 2016 sain korduva, kogu see ülevaatus oli üks suur vingumine ja ülevaataja oli kas naiselt kolakat saanud või pohmellis.
Küsimusele "Mis tahad?" vastasin, et tulin oma sõidukiga ülevaatusele ja seepeale kraaksatati "Seda me veel vaatame!"
Otsus oli see, et üks rooliots ja teiselt poolt õõtshoova puksid läbi.
Kuna olin selle sõidukiga esmakordselt ülevaatusel- no mis ma seepeale ütlen ja kimasin siis remonti, kust ma rattalaagri vahetusega just olin tulnud, tagasi ja tellisin õõtsa ja rooliotsa.
Kui aga neid vahetama hakati, siis oli remondimeeste ja ka minu diagnoos koleda rikkega asjadele selline, et need on uueväärsed, veel kangelt liikuv rooliots, ja täiesti korras, isegi pragudeta puksid õõtsas, mida samuti ei õnnestunud muidu kui kruustangide vahel keerata.
Pmt ka korduse tegin mujal kui selle ülevaataja juures, kes minusse kui vaenlasesse suhtus ja milleks ma ei andnud vähimatki põhjust.
Nt ta vihastas täiesti seda varjamata kui stend näitas, et pidurid on korras ja võrdsed- see oli üsna sürr kogemus mulle.
Ülevaatajast hakkas kahju, mõnel on ikka jube sitt elu.
11:44 30.10.2020
oh jah njah (registreerimata)
mul kogemus kus tehnoülevaatuspunk tunnistas auto korras olevaks (ostueelne kontroll tehti tehnoülevaatusel). Kuid 100 kilomeetri hiljem selgus et automaat käigukast on katki (vahetab käike kolksuga ja solenoidid sees katki). Tehnoülevaatus seda ei tuvastanud. See devalveerib seda kontrolli mõistlikkust. Seega ma ei näe pointi lasta kontrollida tehnoülevaatusel ja kindlasti peaks viima kuhugi, kus saab ka arvutida diagnostikat teha. Sest välisel vaatlusel viga ei olnud tuvastatav ainult arvutiga leiti veakood üles.
11:50 30.10.2020
vanames
Võiks siis kirjutada kus selline haige ülevaataja oli teaksid inimesed eemale hoida.
Minul on ainult üks halb kogemus sajandivahetuse ajast.
Oli selline koht nagu Auto Jõhvi seisin siis järjekorda, peremees tuli välja vaatas rehmas käega ja ütles - vanarauale me ülevaatust ei tee.
Mis siis ikka kolm kilomeetrit sõitu teisse ülevaatuspunkti ja puhtalt läbi.
PS.
Käigukasti riket ei saagi keegi ette näha, pole vaja kirjutada küündimatut teksti.
Ning on vigu mida ka mingi diagnostika ei näita.

Muudetud 30.10.20 11:52

12:08 30.10.2020
No just. Seega minu point oli selles, et on olemas vigu mida ülevaatus ei näe ega peagi nägema. Ma siin kohal ei pahanda ülevaatuse peale vaid nende roll ongi näha lihtsamaid vigu nagu veermik, õlilekked jne. Kui on mingi spetsiifiline viga siis loomulikult nad seda ei tuvasta ega peagi tuvastama. Pole näiteks ülevaatuse asi tuvastada kas auto navisüsteemi GPS töötab või mitte. Asja point oli selles, et kui remondikoht tuvastab 2 x rohekm vigu siis see on okei, sest nad tuvastavad ka need vead mida ülevaatus ei näe ega peagi nägema (näiyteks see sama käigukasti viga).
12:13 30.10.2020
ja hind loomulikult ka erineb kordades.

Ülevaatuse "ostueelne kontroll" maksab ca 40 eurot, kuid remondikoha oma maksab näiteks 135 eurot.

Näiteks siin F seeria oma:

https://www.carmasters.ee/teenused/ostueelne-ulevaatus/
13:28 30.10.2020
safasjh (registreerimata)
Küsimusele "Mis tahad?" vastasin, et ...
Ma oleks sellise küsimuse peale otsa ringi pööranud.
13:28 30.10.2020
Meil maksab 20€.
18:18 31.10.2020
Sass0101 (registreerimata)
Õnneks tänapäeval jääb selliseid ülbikuid teenindusvaldkonnas vähemaks. Eks oma roll on sellel ka interneti ja sotsiaalmeedia levikul. Piisab, et keegi kuskil mainib, et teenindus halb ja ongi kuskil foorumis teema, mis googeldades välja tuleb ja võimalikud uued kliendid eemale peletab. Ja seetõttu on ka klienti suhtumine paranenud.
08:09 01.11.2020
To eelmisele (registreerimata)
Oo jaa. Klient on tänapäeval taas kuningas. Teenindus peab tip top olema. Nii kui ühe kliendi välja solvad ta võib panna sinu firmale halva google review (või FB) ja hiljem kui uued kliendid sind googlest otsivad, siis see review on otsustava kaaluga ja nad ei tule isegi sinu kodulehele. Seega hetkel peab igasse klienti kriitiliselt suhtuma, et iga klient võib kogu ärile vee peale tõmmata kui läheb internetti kehva tagasisidet andma
09:27 01.11.2020
marita57
# Ma ei taha tehnoülevaatuse tähtsust vähendada kuid olen märganud, et ülevaatusel "praagitakse" vähem kui remonditöökojas, sest meie hindame tee kõlblikkust TÄNA ja töökoda võimalikku remondivajadust ka tulevikku silmas pidades

Selleks peab kõvasti eeltööd tegema ja kui selleks pole aega/viitsimist/jaksu, siis on vigade läbilipsamine paratamatu.
Minu kodulähedane tehnoülevaatus, kus ma reeglina käin (sest see on lihtsalt lähedal) mõõdab küll pidurite ja tulede korrasolekut (no kõik täpselt nagu peab), aga kui ma küsisin, et kas nad lisaraha eest muid vigu ka otsivad (miks on esisillas kääks sees), siis ütles ülevaataja, et neil pole aega selliste asjadega tegelda.

Hea teada, et Laki tänaval sellist teenust siiski saab.
10:12 01.11.2020
. (registreerimata)
Ülevaatuse kontroll on nagu on pilk peale ja asi tehtud.ostja heameeleks ju sobib aga autoomanikule kes soovib korraliku ülevaadet autost on see maha visatud raha.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.