Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OSTAN ODAVALT, MÜÜN KALLILT.

23:07 29.10.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Ostan odavalt, müün kallilt.
Loodan, et adminn ei kustuta minu tänast teemat, kuna ta väga ei haaku tehnoülevaatusega. Lühendatud lugu sellest kuidas petturid saavad kasumit ausate pealt. Lugu järgmine.
Aus autoomanik müüs oma sõiduki ja pani ostu/müügi lepingusse kirja kõik temale teadaolevad puudused. Sellest tingituna sõiduk odavam ja "läks loosi". Kuna uus omanik sai vara suhteliselt odavalt siis pani ta selle kohe uuesti müüki tunduvalt kallimalt, midagi seejuures remontimata ja lisas müügikuulutusesse, et sõiduk korras... No ei ole miskit teha, et meid ümbritseb nii palju ebaausaid ja kahjuks on sama palju ullikesi kes ostavadki auto ning ei lähe spetsialisti juurde seisukorra kohta infot saama ENNE SÕIDUKI OSTU. Tehnoülevaatuspunkti hinnangu saamiseks minnes on teema nii ja naa kuid igal juhul asjalik mõte aga kui lähete töökotta siis praagitakse 2 korda suurema koguse puuduseid, remondimeeste arvamust võib mõjutada võimalik tulu võimalikust remondist. Ma ei taha tehnoülevaatuse tähtsust vähendada kuid olen märganud, et ülevaatusel "praagitakse" vähem kui remonditöökojas, sest meie hindame tee kõlblikkust TÄNA ja töökoda võimalikku remondivajadust ka tulevikku silmas pidades.
10:58 30.10.2020
Lunguuks (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Ma laseks enne ostu ka pigem ülevaatusel auto üle vaadata. Remonditöökojas leitakse kindlasti suurem kogus vigasid, mida nad ise sooviks remontida kellegi kulul. Iseasi kas need remonti/vahetust vajavad. Kui ise autot müün, siis ostjal lasen ikka ülevaatuses üle vaadata soovi korral, mitte mingi ostja oma jope juures.
11:34 30.10.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Kui ostad auto siis tahaks ju tiba odavamalt saada ja kuna renonditöökoja hinnapakkumist loetakse tihti adekvaatsemaks kui tehnoülevaatuspunkti spetsialisti arvamust siis mina läheks remonditöökotta, võtaks hinnapakkumise ja siis alustaks autoostu läbirääkimistega. Tehnoülevaatuselt saab aga teada kui kaua võib umbes aega minna, et teha esimene remont?
11:40 30.10.2020
Kuidas kunagi ja kes mida (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Minu kogemus on aga selline, et 2016 sain korduva, kogu see ülevaatus oli üks suur vingumine ja ülevaataja oli kas naiselt kolakat saanud või pohmellis.
Küsimusele "Mis tahad?" vastasin, et tulin oma sõidukiga ülevaatusele ja seepeale kraaksatati "Seda me veel vaatame!"
Otsus oli see, et üks rooliots ja teiselt poolt õõtshoova puksid läbi.
Kuna olin selle sõidukiga esmakordselt ülevaatusel- no mis ma seepeale ütlen ja kimasin siis remonti, kust ma rattalaagri vahetusega just olin tulnud, tagasi ja tellisin õõtsa ja rooliotsa.
Kui aga neid vahetama hakati, siis oli remondimeeste ja ka minu diagnoos koleda rikkega asjadele selline, et need on uueväärsed, veel kangelt liikuv rooliots, ja täiesti korras, isegi pragudeta puksid õõtsas, mida samuti ei õnnestunud muidu kui kruustangide vahel keerata.
Pmt ka korduse tegin mujal kui selle ülevaataja juures, kes minusse kui vaenlasesse suhtus ja milleks ma ei andnud vähimatki põhjust.
Nt ta vihastas täiesti seda varjamata kui stend näitas, et pidurid on korras ja võrdsed- see oli üsna sürr kogemus mulle.
Ülevaatajast hakkas kahju, mõnel on ikka jube sitt elu.
11:44 30.10.2020
oh jah njah (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
mul kogemus kus tehnoülevaatuspunk tunnistas auto korras olevaks (ostueelne kontroll tehti tehnoülevaatusel). Kuid 100 kilomeetri hiljem selgus et automaat käigukast on katki (vahetab käike kolksuga ja solenoidid sees katki). Tehnoülevaatus seda ei tuvastanud. See devalveerib seda kontrolli mõistlikkust. Seega ma ei näe pointi lasta kontrollida tehnoülevaatusel ja kindlasti peaks viima kuhugi, kus saab ka arvutida diagnostikat teha. Sest välisel vaatlusel viga ei olnud tuvastatav ainult arvutiga leiti veakood üles.
11:50 30.10.2020
vanames
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Võiks siis kirjutada kus selline haige ülevaataja oli teaksid inimesed eemale hoida.
Minul on ainult üks halb kogemus sajandivahetuse ajast.
Oli selline koht nagu Auto Jõhvi seisin siis järjekorda, peremees tuli välja vaatas rehmas käega ja ütles - vanarauale me ülevaatust ei tee.
Mis siis ikka kolm kilomeetrit sõitu teisse ülevaatuspunkti ja puhtalt läbi.
PS.
Käigukasti riket ei saagi keegi ette näha, pole vaja kirjutada küündimatut teksti.
Ning on vigu mida ka mingi diagnostika ei näita.

Muudetud 30.10.20 11:52

12:08 30.10.2020
oh jah njah (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
No just. Seega minu point oli selles, et on olemas vigu mida ülevaatus ei näe ega peagi nägema. Ma siin kohal ei pahanda ülevaatuse peale vaid nende roll ongi näha lihtsamaid vigu nagu veermik, õlilekked jne. Kui on mingi spetsiifiline viga siis loomulikult nad seda ei tuvasta ega peagi tuvastama. Pole näiteks ülevaatuse asi tuvastada kas auto navisüsteemi GPS töötab või mitte. Asja point oli selles, et kui remondikoht tuvastab 2 x rohekm vigu siis see on okei, sest nad tuvastavad ka need vead mida ülevaatus ei näe ega peagi nägema (näiyteks see sama käigukasti viga).
12:13 30.10.2020
oh jah njah (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
ja hind loomulikult ka erineb kordades.

Ülevaatuse "ostueelne kontroll" maksab ca 40 eurot, kuid remondikoha oma maksab näiteks 135 eurot.

Näiteks siin F seeria oma:

https://www.carmasters.ee/teenused/ostueelne-ulevaatus/
13:28 30.10.2020
safasjh (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Küsimusele "Mis tahad?" vastasin, et ...
Ma oleks sellise küsimuse peale otsa ringi pööranud.
13:28 30.10.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Meil maksab 20€.
18:18 31.10.2020
Sass0101 (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Õnneks tänapäeval jääb selliseid ülbikuid teenindusvaldkonnas vähemaks. Eks oma roll on sellel ka interneti ja sotsiaalmeedia levikul. Piisab, et keegi kuskil mainib, et teenindus halb ja ongi kuskil foorumis teema, mis googeldades välja tuleb ja võimalikud uued kliendid eemale peletab. Ja seetõttu on ka klienti suhtumine paranenud.
08:09 01.11.2020
To eelmisele (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Oo jaa. Klient on tänapäeval taas kuningas. Teenindus peab tip top olema. Nii kui ühe kliendi välja solvad ta võib panna sinu firmale halva google review (või FB) ja hiljem kui uued kliendid sind googlest otsivad, siis see review on otsustava kaaluga ja nad ei tule isegi sinu kodulehele. Seega hetkel peab igasse klienti kriitiliselt suhtuma, et iga klient võib kogu ärile vee peale tõmmata kui läheb internetti kehva tagasisidet andma
09:27 01.11.2020
marita57
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
# Ma ei taha tehnoülevaatuse tähtsust vähendada kuid olen märganud, et ülevaatusel "praagitakse" vähem kui remonditöökojas, sest meie hindame tee kõlblikkust TÄNA ja töökoda võimalikku remondivajadust ka tulevikku silmas pidades

Selleks peab kõvasti eeltööd tegema ja kui selleks pole aega/viitsimist/jaksu, siis on vigade läbilipsamine paratamatu.
Minu kodulähedane tehnoülevaatus, kus ma reeglina käin (sest see on lihtsalt lähedal) mõõdab küll pidurite ja tulede korrasolekut (no kõik täpselt nagu peab), aga kui ma küsisin, et kas nad lisaraha eest muid vigu ka otsivad (miks on esisillas kääks sees), siis ütles ülevaataja, et neil pole aega selliste asjadega tegelda.

Hea teada, et Laki tänaval sellist teenust siiski saab.
10:12 01.11.2020
. (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Ülevaatuse kontroll on nagu on pilk peale ja asi tehtud.ostja heameeleks ju sobib aga autoomanikule kes soovib korraliku ülevaadet autost on see maha visatud raha.
17:54 09.12.2020
Arvestades (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Igasuguste rambete ( remontivajavate) autode osa liikluses mida omanik müüb odavamalt ja millele nn kokkuostjad ilma remontimata ül teevad ja kallimalt müüki panevad.. Pole lihtsalt midagi öelda. Süüdimatud? Petiste koht on kindlas asutuses.
19:29 09.12.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Oh neid lumehelbekesi sinisilmseid autoostjaid küll. Kõik teised on süüdi aga mitte mina kes ma ostan auto uskudes, et eelnevad kontrollid on olnud põhjalikud. Neid heauskseid ostjaid on ikka nii palju, et ikka ja jälle peab lugema sellest kuidas ostja petta sai. No kuulge ostja saabki petta kui laseb ennast petta. Neid on palju kes ei ole siiani mõistnud kui valelik on meie ühiskond kus mõned elavadki selle najal, et kaaskodanikul naha üle kõrvade tõmmata. Ei aita ajakirjanduses olnud soovitused mis ja kuidas selle autoostuga ja neid artikleid on olnud kümneid. Ainuüksi guugeldades teemat - kuidas osta kasutatud sõidukit, annab kümneid ja veel kümneid erinevaid artikleid. Kuigi petiste koht on kindlas asutuses siis mitte iga probleem ei ole pettus ja pooltel juhtudel on probleemiks pigem ostja pealiskaudsus kuna pettus ja sellega nõustumine algab juba ostu/müügi lepingust. Kus puudub klausel, et müüja võtab kohustuse tagasi võtta kaup mille kohta ei ole kõik puudused kirjas mis hilisemalt avastatakse näiteks kuu aja jooksul... Olen kohanud ostjat kellele oli tähtsam sõiduki läikiv välimus ja alt vaadates ei olnud kohta kust saaks masinat üles tõsta rehvivahetuseks.
19:41 09.12.2020
aga ikke (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
tahad ju saada olematu hinnaga uut asja, ei tohi keelata inemestel unistada
23:45 09.12.2020
Arvestades (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Eks siin mõnel veel "õigust" veeel ülearugi. Küsime sis lihtsamalt, et ka mitte kõige teravam pliiats karbis aru saaks- kuidas on võimalik selliste rambete osa ül läbimisel mida odavalt ostetakse, tehakse ilma remonti ül ja läheb müüki? See eeldab ül punkti nö pohuistlikku suhtumist või nn " tutvust". NB- ei osta, ei müü, ei osta odavalt ja ei müü saasta.
08:43 10.12.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
Hr. Arvestades.
Küllap mõtlete "mõne" all mind. Raske saab Teil olema kui Te ei oska suhelda konkreetselt ja selgelt sest Teist võivad mõned pikema taibuga inimesed mitte õigesti aru saada. Mina ei õigusta lohakaid tehnoülevaatajaid vaid tahan siinjuures öelda, et tehnoülevaataja on tavaline kodanik kes võib vahel miskit "mööda panna" või isegi kontrollimata jätta. Hinnanguid teiste kohta oleme meie kõik valmis andma, ka mina aga selle mõistmisega on vahel raskusi. Olen vähemalt 10 korda oma töö praktika jooksul valearvestusi teinud või mõnd vähemolulist sõlme unustanud vaadata. Ei ole meie arvutid, et absoluutset tulemust suudaksime anda ja vahel mõned meie keskel tunnistavad oma viga ning vabandavad. Tehnoülevaatuse korraldamises hakkavad rasked ajad tulema kuna noori peale ei tule ja amet ise on koeraametiks muudetud. Minul on õpilane kes on saanud ülevaataja paberid kuid 5 kuud ei ole tema tahtnud hakata tehnoülevaatajaks kuna näeb mis toimub selle professiooniga. Ehk tehnoülevaatajad vahel eksivad, selle põhjuseks võib olla ka nn. ealised iseärasused sest meie keskmine vanus on 62 aastat ja vanim 82 aastane. Tegelikkuses saab sõiduki liiklusohutust mõjutavad asjad ikka vaadatud/mõõdetud st. ei ole põhjust suuremaks paanikaks.
09:21 10.12.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Ostan odavalt, müün kallilt.
ÜV ütleb auto HETKELISE olukorra kohta, et on ohutu: pidurdab, püsib koos, näitab valgust ja ei emiteeri liigselt s***a.

Kuidas selline hetkeline seisukord saavutati ja mis täpsemalt auto hingeelus toimub, see ei ole ÜV eesmärk olnudki.
Ja kui keegi soovib oma 20a vanale hallmetallikdiislile garantiid saada siis...

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.