Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: TEHNOÜLEVAATUS

19:04 30.10.2020
Nimetu30
Tehnoülevaatus
Mul novembris määratud tehnoülevaatus.
Aga pole määratud mis kuupäeval sellel kuul minema pean.
Sellega seoses küsimus, et kas ma võin autoga sõita kuni
Saan aja ülevaatusele.?

Olen alles esmane auto omanik ja täiesti võhik selles asjas :)
19:58 30.10.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Tehnoülevaatus
Sõita võite ilma trahvi kartuseta 30 novembri 24:00-ni. 95% tehnoülevaatustest töötavad nagu toidupood st. ei pea "otsima aega" ülevaatuseks.
22:26 30.10.2020
Anonüümne (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatus
Varem vist tohib ka minna? Kuni 3 kuud (teatud tinginustel 4 kuud). Ehk siis kodanikul ilmselt viimane number 9. Mis teeb Sept Okt Nov. Ehk siis juba homme võid minna.

Muudetud 1.11.20 08:53

13:19 31.10.2020
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatus
Tegelikult on nii, et ülevaatusele VÕIB minna ükskõik millal, peaasi, et ülevaatuspunkt oleks avatud.
Ülevaatusele PEAKS minema hiljemalt reg.tunnistusel märgitud kuule järgneva kuu esimese päeva hommikul, sest eelmine kehtib kuni märgitud kuu 00.00 (24.00)( vt. Mait Millert) eeldusel, et sõidukit soovitakse jätkuvalt seaduskuulekalt kasutada.
PS. (Viide: ananüümne) Tänasel päeval ei kehti enam (seadusest tulenevalt) paljudel sõidukitel see viimase numbri "süsteem".
Netikasutajana saab Teemaalgataja soovi korral eelregistreerida ülevaatuseks aja, millega kaasneb üldjuhul väike hinnasoodustus ja teenindamine väljaspool "elavat" järjekorda selle olemasolul.
07:36 01.11.2020
Anonüümne (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatus
Pole kuulnudki. Kus see viide on et süsteem muutunud? Ma võin siis suvisel ajal minna? No a ma käiks siis kohe järgmine päev peale ülevaatust ja saaks ette ära teise aasta ka? Ehk siis korraga kaheks aastaks? Või kus see loogika kui enam nr märgi järgi pole. Aastaid käinud nr märgi järgi
08:50 01.11.2020
eelmisele (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatus
Miks peab mingi loogika olema- käi kuna tahad ja saad ikka ülevaatuse kas aastaks või kaheks või sõltuvalt eelmise üv tegemise ajast ka vaid pooleks aastaks. Samas on see sul võimalus muuta oma üv aega sulle sobivamaks- ei taha detsembris käia, saad muuta juuniks või aprilliks. Hobiautode jaoks hea variant.
11:58 01.11.2020
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatus
To anonüümne: sõidukite ülevaatusele esitamise nõuded on ära toodud mnt.ee lehel (hästi segane, nagu meie seadused ikka). Tehti see justkui millegi ühtlustamiseks, aga mille, seda lihtsurelik aru ei peagi saama.
Istub meil ju teadaolevalt igasugu ametkondades kõikvõimalikke "asjapulki" (nõunike nõunikke), kelle suurim ülesanne on oma "tooli" olemasolu vajalikkuse tõestamine.
12:00 01.11.2020
marita57
Re: Tehnoülevaatus
Hobiauto puhul on üldiselt võimalik tuima panna (ja teen seda isegi). Kui ikka ülevaatus on märgitud märtsi, aga sel ajal on veel sool maas, siis arusaadavalt lähen ülevaatusele aprillis.

Ei kutsu kedagi üles seadust eirama, lihtsalt mõistlikult suhtuma. Igapäevaauto ja hobiauto on ise asjad, ka ülevaatuse suhtes.
12:13 01.11.2020
eelmisele (registreerimata)
Re: Tehnoülevaatus
Olen ka ise nii teinud- märtsi asemel jõudsin ülevaatusele aprilli lõpus, aga lõpuks tegingi uue ülevaatuse septembris ja seega muutus elu mugavamaks- kevadel on ülevaatusega auto kohe varnast võtta ja suvi läbi sõita ning suve lõpupoole saab teada auto tehnilise seisukorra ja vajadusel remontida seda ajal, mil sõite enam ei ole ning niimoodi järgmiseks kevadeks auto taas korda teha.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.