Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: ESITULEDE MARKEERING 1997 AASTA AUTO

21:49 06.11.2020
Antakm
Esitulede markeering 1997 aasta auto
Kas sellise markeeringuga esituli on sobilik kasutamiseks meie liikluses.
E1 nool vasakult paremale.
22:37 06.11.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Esitulede markeering 1997 aasta auto
5) lähitulelaternat, mis on ette nähtud ainult vasakpoolses liikluses kasutamiseks, on keelatud
kasutada (vasakpoolses liikluses kasutatava laterna klaasile on lähitule tähise alla kantud
nool, mille teravik on eest vaadates suunatud paremale);
03:46 07.11.2020
lisan teemasse (registreerimata)
kunagi keegi ütles maakeeli et nool näitab rooli poole. kui on vale siis kututage
08:31 07.11.2020
Antakm
09:26 07.11.2020
to antakm (registreerimata)
Ja mis seal hella lehel siis on.

Nool vasakule: Left-hand traffic
Kahesuunaline nool: Left or Right-hand traffic

No arrow: Right-hand traffic

Ja sinu pildil on nool paremale- on hella lehel selline versioon olemas? On sul hella tuled? Mida Mait kirjutas?
Ja kas kuskil tulesid vastu seina lastes on näha kuhupoole kolmnurk moodustub või on see kolmnurgata tuli?
09:49 07.11.2020
Antakm
On Hella tuled, tulede sees lüliti, millega saab muuta tulede poolsust.
10:54 07.11.2020
Antakm
Sellel tule kaks korda märgitud lähituled
04 HC kus ei ole noolt ja kõrval uuesti 04 HC noolega.
Kuidas seda seletada?
Ei ole ju ühes tules kaks lähituld?

Probleem selles, et kui vaadata ka sama marki ja mudelit, siis nendel kõikidel täpselt identsed tuled samade markeeringutega. Olgu siis toodetud Saksa, Itaalia vm turu jaoks.
11:16 07.11.2020
Kui tule klaasil on üksteise all 2 noolt mis näitavad erisuundades, see tuli peaks omama vastavat ümberlülitavat kangikest lähitulelaterna pirni kõrval korpuse küljes laterna tagaavause kaane taga. Olen 1 kord näinud sellist inglise/prantsuse liiklemise tuld. Teie latern ei kõlba ja naised saunas teadsid rääkida, et keegi kaupmees sai imeodavalt suure koguse selliseid laternaid ning nüüd aegajalt ilmuvad nad välja tekitades pahameelt. MA inspektorid on teemaga kursis kuna saanud kaebuse, et miks tuli kordusülevaatus kui sõiduk on varasemalt läbinud ülevaatuse teises kohas 5 korda ilma probleemideta.
12:50 07.11.2020
Antakm
Lüliti olemas ja kõik antud autodel (alfa romeo gtv) mida olen näinud ja tuled mis müügil - ka masinatelt mis on registreeritud Saksas, Itaalias ja mujal meie suunaga liiklusega riikidea.
Ehk siis tulel on märgitud kaks korda - üks HC märge lubab kasutada ja teine HC mille all nool ei luba.

Ju siis olen rumal ja ei môista.
13:46 07.11.2020
to antakm (registreerimata)
No kui lähitulede valgusvihk moodustab meie piirkonnas vajaliku kolmnurga paremale poole teeserva, siis on good, kui kolmnurk tekib inglaste moodi, on bad.
14:03 07.11.2020
Rumal ei tunne huvi. Kuna väidetavalt on Teie autol ümberlülituse võimalus siis sõitke seinast 50cm kaugusele ja sisselülitatud lähituledel liigutage ümberlülitamise kangi autolaterna sees. Peate saama seinale valgusjoonise mis on vasakult paremale horisontaalne sirgjoon ja poole pealt hakkab valgus tõusma. Kui ikka on selgusetu siis usutavasti saate abi ülevaatuspunktis.
15:01 07.11.2020
Antakm
Selles asi ongi, et vihk korras.
Mnt ametis märgiti aktile et ühe HC tähise all nool vales suunas ja esialgu jäi arvele võtmata.
15:17 07.11.2020
Et Maanteeametis leidub mitte kompetentseid inimesi ma tean 20 aastat. Sõitke autoga sellisesse kohta kus saaks hea valgusjoonise mõlemast laternast korraga ning tehke foto. Saatke foto, kus koos mõlema laterna valgusjoonised seinal, MA eksperdile Helari.Holm@mnt.ee küsides - kas selline valgusjoonis seinal vastab nõuetele? Edasi toimetate juba nii kuis õigeks peate, kui soovite, et ka mina korraks peale vaataks siis saatke kiri või pange siia foorumisse.
15:36 07.11.2020
Antakm
Igaljuhul tänan kaasa mõtlemast. Tegelen uuel nädalal ja kui siis ka ei saa võtan teiega kindlasti ühendust.
16:04 07.11.2020
Tore. Mait.millert@gmail.com ja ma olen huvitatud selle teemaga tegelemisest kuna olen varemgi aidanud autot arvele võtta koostades argumenteeritud pretensiooni mille saatis MA-sse kodanik kelle autot ei tahetud arvel võtta lihtlabase tuuleklaasiprao pärast.
Alles nädalakese jagu tagasi puutusin kokku MA tühikargajate kompetentsi puudumisega kui ühe kliendi masinal mõõdeti MA-s juhiukse klaasi läbipaistvuseks 63% ja ma sain kaela nn. haldusmenetluse, et kuidas mina mõõtsin 70% ja MA sai 63%? Lugu on õpetlik ka tehnoülevaatajatele, sellepärast kirjeldan juhtunut.
Sõidukil kahtlustasime, et esiuste klaasid liiga tumedad, selleks sõitsime videokaamerate alla ja tegime kliendi juuresolekul klaaside tumestuse mõõtmise koos kõigi vajalike selgitustega temale. Selleks, et edaspidi ei hakataks üle mõõtma klaaside läbipaistvust, mina sisestasin ülevaatuse programmi märkuste alasse selle, et kes mõõtis kus mõõtis ja millal mõõtis, ning saime mõõdetud 70% - mis on lubatud tumestuse aste. Kuna sõidukil oli andmesilt riknenud siis suunasime ta MA-sse saamaks auto kasutusluba sildiprobleemiga. Seal siis otsustasid asjapulgad, et klaasid liiga tumedad ning väidetavalt said mõõtmistulemuse 63% ja nii rebitigi kohapeal kiled. Kodanik keda aitasime sisestades auto kohta info, et klaasid sellisena kõlbavad – aga pidas vajalikuks esitada kaebus selle kohta, et meie mõõtsime tema autol klaasitumestust valesti seega olime rikkujad kes oleks pidanud vormistama kordusülevaatuse liiga tumedate klaaside pärast. Sõiduk oli enne mitmeid kordi läbinud ülevaatuse samade klaasidega mujal. Nii algatati haldusmenetlus mis lõppes meie jaoks küll positiivselt aga paneb kahtlema MA inimeste oskustes. Nimelt EI OLE siin maailmas kilet mis annaks koos klaasiga 63% sest alati on mõõtmistulemused kus viimane number 5 või 0 aga mitte kunagi 3. Mis kõige toredam siis inspektor kes nägi meie videot tumestuse mõõtmise protsessist – EI SAANUD videot sellest kuidas tehti mõõtmine MA-s … Ta palus seda kuid temale vastati eitavalt, nii väitis inspektor minule meie telefonivestluses.
00:51 08.11.2020
Müstika Maanteeameti katakombi (registreerimata)
Siinkohal on taas ere näide, kuidas Maanteeameti ajukääbikud teevad mis pähe tuleb.
Võtavad midagi "menetleda", väidavad, et nendel on teine tulemus, aga vot millega tulemus saadi, st seade- seda nad ei ütle.
Ei imesta, kui nad läbipaistvust mõõtsid alkomeetriga enne sellesse ise pohudes ja saades tulemiks 0,63 mg/L ehk siis 1,26 promilli, mis kanaajudele siiski ülemõistuse suur joove on.
Aga aasimine aasimiseks. Mitte üks haldusakt, väärteomenetlus EI kehti, kui selles pole loetletud kasutatud tehnikavahendid. Ilma selleta on kogu jant paljasõnaline mutikeste kuulujutt!
Et tarkpead taas ei hakkaks väitma muud, siis igal väärteoprotokollil on lahter "kasutatud tehnikavahendid" ja kui süüstavas osas on mingi pilt, mõõtmistulemus, siis nende seadmete loetelu ja markide jms puudumisel on kogu protokoll õigustühine. Isegi parkimistrahv nt, kui pole pildimasinat kirjas, kuid pilt on.
(4) Protokolli põhiosas kirjeldatakse:
1) menetlustoimingu käiku ja tulemusi tõendamiseks vajaliku üksikasjalikkusega, järgides käesolevas seadustikus menetlustoimingu sisu kohta esitatud lisanõudeid;
2) tehnikavahendite kasutamist.

(5) Protokolli lõpposas loetletakse menetlustoimingus äravõetud objektid ja nende pakkimise moodus ning hoidmise koht.

(6) Protokollile kirjutab alla selle koostaja.

Nii, nüüd võib tekkida vaidlus tarkpeadel, et tegemist EI ole väärteomenetlusega, et ehk haldusmenetlusega. Vaatame seda haldusmenetlust siis:

§ 6. Uurimispõhimõte

Haldusorgan on kohustatud välja selgitama menetletavas asjas olulise tähendusega asjaolud ja vajaduse korral koguma selleks tõendeid oma algatusel.

(kõik tõendid, nende kogumiseks kasutatud vahendid jms tuleb esitada menetlusalusele!!!)

§ 7. Avalikkus ja andmekaitse

(1) Haldusmenetlus on avalik.

(2) Haldusorgan hoolitseb haldusmenetlust käsitleva olulise teabe (dokumentide esitamise juhendid, näidisvormide täitmise juhendid, blanketid, käesoleva seaduse §-s 36 sätestatud selgitused jms) väljapaneku eest oma asukohas ning avaldab selle teabe oma ametlikul veebilehel, kui see on haldusorganil olemas.

Koostatakse protokoll:

§ 18. Protokoll

(1) Menetlustoiming protokollitakse, kui:
1) menetlusosaline esitab selleks põhjendatud taotluse;
2) seda peab vajalikuks asja menetlev haldusorgan;
3) toimingu sisu on ütluse, arvamuse või seletuse andmine haldusorganile;
4) protokollimise kohustus tuleneb seadusest või määrusest.

(2) Protokoll peab sisaldama:
1) menetlustoimingu teostamise aega ja kohta;
2) menetlustoimingut läbiviiva haldusorgani nime ning kohalviibivate menetlusosaliste, tõlkide, ekspertide ja tunnistajate nimesid;
3) menetlustoimingu eesmärki;
4) menetlustoimingu käigus esitatud taotlusi;
5) menetlusosalise seletuste, eksperdi või tunnistaja ütluste sisu või paikvaatluse tulemust.

(3) Protokollile kirjutab alla selle koostanud isik.

§ 36. Haldusorgani selgitamiskohustus

(1) Haldusorgan selgitab menetlusosalisele või taotluse esitamist kaaluvale isikule nende soovil:
1) millised õigused ja kohustused on menetlusosalisel haldusmenetluses;
11) millised on haldusmenetluses töödeldavad isikuandmed ning andmesubjekti õigused;
[RT I, 13.03.2019, 2 - jõust. 15.03.2019]
2) millise tähtaja jooksul haldusmenetlus eeldatavasti läbi viiakse ja millised on võimalused haldusmenetluse kiirendamiseks;
3) millised taotlused, tõendid ja muud dokumendid tuleb haldusmenetluses esitada;
4) milliseid menetlustoiminguid peavad menetlusosalised sooritama.

(2) Kui taotletava haldusakti andmiseks või toimingu sooritamiseks on vajalik eelnevalt mõne muu haldusakti andmine, selgitab haldusorgan viivitamatult vajaliku haldusakti taotlemise ja taotluse läbivaatamise korda ning muu haldusakti andmise tingimusi.
§ 37. Dokumentidega tutvumine

(1) Igaühel on õigus igas menetlusstaadiumis tutvuda haldusorganis säilitatavate asjas tähtsust omavate dokumentide ja toimikuga, kui see on olemas.

(2) Haldusorgan keelab toimiku, dokumendi või selle osaga tutvumise, kui selles sisalduvate andmete avaldamine on seadusega või selle alusel keelatud.

(3) Toimikuga ja dokumentidega tutvumine toimub üldjuhul haldusorgani tööruumides ametiisiku juuresolekul. Haldusorgan võib teha sellest korrast erandeid.

(4) Dokumentidest väljavõtete või koopiate tegemine ning kulude hüvitamine toimub avaliku teabe seaduses sätestatud korras.

Nii- kõik PEAB esitatama vastavalt SEADUSELE! Saate aru?

Ja lõpetuseks- MIS ASI on see "leppetrahv" ja kuidas seda viiakse läbi sülitades praktiliselt kõikidele Haldusmenetluse Seaduse nõuetele, VÕS nõuetele ja rikkudes Põhiseaduse § 22 täies ulatuses?
KUIDAS???
12:00 08.11.2020
Maanteeaamet kui lepingu osapoolte tingimuste diktaator (mitte dikteerija) koostas ülevaatusfirmaga ühepoolselt lepingupartnetit mõnitava lepingu. Mõnitamine seisneb riigiasutuse 5 kordselt suuremates õigustes ja tehnoülevaatajatele pandud kohustustes, millele tehnoülevaatajad alla ei kirjutanud kuna seda tegi tööandja... Tähendab, et töövõtja töökohustused on tema eest allkirjastanud "tema peremees" ja kõigile see sobib sest lepingu sisu olevat antud riigi juhtivadvokaadifirmale hinnata. Kontrolliks olevat lepinguprojekti andnud juristidele väidetavalt tehnoülevaatajaid esindav TÜL kuhu vastavalt põhikirjale EI tohi kuuluda tehnoülevaatajad. Kusjuures tehnoülevaatajaid väidetavalt esindava liidu juht on endine MA tehnoosakonna juhataja ja nii oligi. et sisuliselt toimus lepingu loomine eelmise tehnoosakonna juhataja ja tänase tehnoosakonna juhataja vahelises koostöös. Kõik osapooled on rahul, et MA omab õigust kuni 9600 leppetrahviks ja ülevaatuspunkt ei saa miskit küsida kui on näiteks ülevaatuse seisak MA süül.

Leppetrahv on trahv mis halduslepingusse kirjutatud ja ülevaatuspunkti omanik on selle omaltpoolt allkirjastanud kuna pandi valiku ette "Võta või jäta" st. kui allkirja ei pane siis pühi suu puhtaks oma äritegevusest sellel alal.
16:42 08.11.2020
No nii, pea kõik on "väidetavalt". Igal EV kodanikul on õigus esitada teabenõue, ka ülevaatajatel.
Kõik, mis on "väidetav- selle kõige kohta võite küsida, nt mis advokaadibüroo, mis alusel ja just missuguse seaduse vms alusel on see jant koostatud.
Edasi on jutt, et kui Maanteeameti lolluste tõttu kannatab ülevaatuspunkt ja seda saab materiaalses mõttes mõõta, nt keskmine päevasissetulek jms- siis on see väljanõutav, mitte "väidetavalt" MA ei vastuta.
Tehke fond, võtke advokaat, kuid valige pigem keskmine ja auahne, sest tegijad on läbi riigi nendega seotud.
Kõige ägedam oleks esitada vastavalt Riigivastutuse Seadusele nõue otse riigile, sest MA on riigiasutus.
Tegelikult peaks mõni MA oma kinni minema, sest seal toimub ulme ja küllap ka korruptiivsed teod, sest teisiti lihtsalt sellises kaoses ja korratuses olla ei saagi.

Riigivastutuse seadus

Vastu võetud 02.05.2001
RT I 2001, 47, 260
jõustumine 01.01.2002

Muudetud järgmiste aktidega (näita)
1. peatükk ÜLDSÄTTED

§ 1. Seaduse reguleerimisala

(1) Käesolev seadus sätestab avaliku võimu volituste rakendamisel ja muude avalike ülesannete täitmisel rikutud õiguste kaitse ja taastamise ning tekitatud kahju hüvitamise alused ja korra (riigivastutus).

(2) Käesolev seadus ei reguleeri õiguste taastamist ega kahju hüvitamist eraõiguslikus suhtes.

(3) Kahju tekitamisena eraõiguslikus suhtes käsitatakse kahju tekitamist avaliku võimu kandja poolt:
1) võlaõigussuhtest tuleneva kohustuse rikkumisel, sealhulgas eraõiguslikus vormis veo-, ravi- või muu teenuse osutamisel;
2) kinnisasja, tee, veekogu või muu asja omanikuna oma kohustusi, välja arvatud liiklusseaduse §-s 6 sätestatud kohustusi, rikkudes;
[RT I 2010, 44, 261 - jõust. 01.07.2011]
3) liikluses osalemisel või ohtliku seadme kasutamisel või aine valdamisel, kasutamata avaliku võimu kandja eriõigusi;
4) muul viisil eraõiguslikus vormis tegutsedes.
§ 2. Õiguste kaitse ja taastamise ning kahju hüvitamise nõuded

(1) Käesoleva seaduse alusel võib isik riigilt, kohaliku omavalitsuse üksuselt, muult avalik-õiguslikult juriidiliselt isikult või muult avalikke ülesandeid avalik-õiguslikul alusel väljaspool alluvussuhet teostavalt isikult (avaliku võimu kandjalt) nõuda:
1) haldusakti kehtetuks tunnistamist;
[RT I 2004, 56, 405 - jõust. 25.07.2004]
2) jätkuva toimingu lõpetamist;
3) haldusakti andmisest või toimingu sooritamisest hoidumist;
4) haldusakti andmist või toimingu sooritamist;
5) tekitatud kahju hüvitamist;
6) avalik-õiguslikus suhtes alusetult saadud asja või raha tagastamist.

(2) Seadusega võib isiku õiguste taastamiseks, kaitseks või kahju hüvitamiseks ette näha täiendavaid nõudeid või käesolevas seaduses sätestatud nõudeid piirata.

(3) Mõisteid «haldusakt» ja «toiming» kasutatakse käesolevas seaduses halduskohtumenetluse seadustikus määratletud tähenduses. Vaide võib esitada haldusmenetluse seaduse §-s 51 sätestatud tunnustele vastava haldusakti peale.
[RT I 2004, 56, 405 - jõust. 25.07.2004]
17:54 08.11.2020
Asjasse veel enam selguse toomiseks mõned Haldusmenetluse Seaduse mõisted:

§ 51. Haldusakti mõiste

(1) Haldusakt on haldusorgani poolt haldusülesannete täitmisel avalikõiguslikus suhtes üksikjuhtumi reguleerimiseks antud, isiku õiguste või kohustuste tekitamisele, muutmisele või lõpetamisele suunatud korraldus, otsus, ettekirjutus, käskkiri või muu õigusakt.

(2) Üldkorraldus on haldusakt, mis on suunatud üldiste tunnuste alusel kindlaksmääratud isikutele või asja avalik-õigusliku seisundi muutmisele.

§ 54. Haldusakti õiguspärasuse eeldused

Haldusakt on õiguspärane, kui ta on antud pädeva haldusorgani poolt andmise hetkel kehtiva õiguse alusel ja sellega kooskõlas, proportsionaalne, kaalutlusvigadeta ning vastab vorminõuetele.

§ 56. Haldusakti põhjendamine

(1) Kirjalik haldusakt ja soodustava haldusakti andmisest keeldumine peab olema kirjalikult põhjendatud. Haldusakti põhjendus esitatakse haldusaktis või menetlusosalisele kättesaadavas dokumendis, millele on haldusaktis viidatud.

(2) Haldusakti põhjenduses tuleb märkida haldusakti andmise faktiline ja õiguslik alus.

(3) Kaalutlusõiguse alusel antud haldusakti põhjenduses tuleb märkida kaalutlused, millest haldusorgan on haldusakti andmisel lähtunud.

(4) Haldusakti andmise faktilist alust ei pea põhjenduses näitama, kui haldusakti adressaadi taotlus rahuldati ja kolmanda isiku õigusi ega vabadusi ei piirata.

§ 63. Tühine haldusakt

(1) Tühine haldusakt on kehtetu algusest peale.

(2) Haldusakt on tühine, kui:
1) sellest ei selgu haldusakti andnud haldusorgan;
2) sellest ei selgu haldusakti adressaat;
3) seda ei ole andnud pädev haldusorgan;
4) see kohustab toime panema õigusrikkumise;
5) sellest ei selgu õigused ja kohustused, kohustused on vastukäivad või seda ei ole muul objektiivsel põhjusel kellelgi võimalik täita.

(3) Haldusakti osa tühisus toob kaasa kogu haldusakti tühisuse, kui tühise osata ei oleks haldusakti antud.

(4) Haldusakti andnud organ võib haldusakti tühisuse igal ajal kindlaks teha. Isik, kellel on selleks põhjendatud huvi, võib nõuda haldusorganilt ja halduskohtult haldusakti tühisuse kindlakstegemist.
22:47 08.11.2020
Selles meie kommunismi jäänukite ühiskonnas võib ju viidata mingitele olulistele demokraatlikele regulatsioonidele. 95% tehnoülevaatajatest on vanad mehed st. sellises vanuses enam ei mõtle muud kui - jätke mind rahule.
23:19 08.11.2020
Marko
Sa ikka mõistad, et justiitsmaffiasse mittekuuluvad lasevad lihtsalt silmad üle?
23:37 08.11.2020
vanames
Eesti on nii korrumpeerunud riik et siin pole üldse mõtet vaielda.
Ideaalne näide on viimane Katrin Lusti saade, kui oled endine ment ja pätt siis kaitsevad sind kohtunikud ja eesti õigusmõistmine. Masendav. Vaata alates 28.10 min. Ja teie räägite mingist ülevaatusest.
https://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=229019
23:53 08.11.2020
Anna andeks vanames, et oma rida ajan. Jah meie rahvas hulgas on liiga palju kodanikke kes hingeehituselt SOTSRÄMPS kuna paljudele sobib ebaõiglus orjameelsus ning suukorvistamine sest oleme endiselt nõukogude inimesed, sisuliselt kommunismi abordijäänused. Mina kuulun sama rämpsu hulka kuna olen arg ja allaheitlik - peaasi, et äri toimib...
00:50 09.11.2020
Mis nõukaaegne suukorvistamine, mis orjameelsus, mis argus?
Ma ei saa aru, kas minu nõukaaeg oli mingi teine nõukaaeg?
Nõukaajal pole mina küll ori olnud! Pigem pidi siis tööandja töölise ees koogutama, et see mujale ei läheks.
Suukorvistamine? No ma ei tea, ei suukorvistanud mind mitte keegi. Jah, paar korda on KGB omad vestelnud, isegi koputajaks proovinud värvata. Selgitasin, miks ma nii millestki arvan, olid targad mehed, koputamisest keeldusin ja sellega asi ka lõppes. Isegi raadioga takso peal töötasin siis ja ka see jäi nii kuis oli.
Need on mingid vabandused, et raske lapsepõlv jms?
No ma ei tea, ma olen ka kõrge ja okastraadiga plangu taga vaba olnud, mitte ori.
Meil on alati valikud. Jah, ka vang võib olla vabam kui tubli ja kuulekas kodanik, mis siis, et vang liikumispiirangutega.
Kui duhhi pole- siis lihtsalt ei ole, kuigi ma arvan, et kättevõtmise asi- kõik on peas. Ega 2 cm sees pole ju vägistamine? Muidugi ei ole, harjute ära, siis 3, siis 4 jne.
Kohe tuleb vastu hakata!
12:22 09.11.2020
Üks tark mees (registreerimata)
võrdles justiitsmaffia tegemisi poomisega, kliendid algul siputavad, siis harjuvad ära.
21:30 09.11.2020
Vaatasin soovitet Kuuuurija klippi ja ei imesta absoluutselt.
Tuntud näod ju, kõik politseiametnikud, mehed endised, aga naine oli uurija veel mõned aastad tagasi.
Tšernõhhid nimelt. Läbi mitmekümne aasta on neil kuis miski "katus", sest teod on neil kogu aeg sellised ja midagi ei juhtu.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.