Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OCTAVIA MK2 2008 C5W NUMBRITULE KÜSIMUS

19:06 14.12.2020
Quixy
Octavia Mk2 2008 C5W numbritule küsimus
Antud sõiduk kasutab numbrituledes kahte C5W pulkpirni, mis hetkel on halogeenid, kuid sinna sobivad ka C5W hõõgpirnid. Teada on see, et LED-pirne ei tohi sinna asemele toppida, kuid küsimus pigem see, et kas keegi teab, kus müüakse C5W pirne n-ö "xenon efektiga" ehk siis oma olemuselt on tegu halogeenpirnidega, mis annavad sellist sinakat-valget valgust. Tegelikult kaugemalt vaadates tundubki pigem valge. Kuna teisel autol on numbrituledes W5W Philips WhiteVision pirnid, siis tunduvad tagant ilusamad küll kui tavaline halogeeni kollane valgus ning samas valgustab ka konkreetsemalt.

Kas leidub seda sama analoogi ka C5W pulkpirnidele? Olen Eestis kõik suuremad e-autopoed läbi kamminud, aga seda õiget leidnud pole. Välismaalt tellida pigem ei tahaks, sest praegu tarneajad väga pikad, hea kui saaks kodumaalt kätte.

Mõtlen siis sellist analoogi nagu siin on W5W pirnid "xenon efektiga":
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71vHVn7S0IL
._AC_SY606_.jpgTänud vastajatele!
20:42 14.12.2020
Bfffghj (registreerimata)
Re: Octavia Mk2 2008 C5W numbritule küsimus
Tere miks ei osta Osrami led pirnid 2tk.komplektis.Mul need kestnud 5aastat ja ülevaatusel käinud ning pole kordagi öeldud,et vaheta tava halogeenide vastu.
21:27 14.12.2020
Quixy
Re: Octavia Mk2 2008 C5W numbritule küsimus
Tahtsin tegelikult alguses just LEDe osta, aga siis mõtlesin, et loen enne internetist, mis seadusandlus sellest arvab ning siinsamas foorumis ülevaataja Mait andis mõista, et selline tegevus kindlasti ülevaatuselt läbi minna ei saa ehk siis tuleb kasutada vaid sõidukile vastavaid pirne, mis tehas on ette näinud. Väidetavalt ei hajuta halogeenpirnide reflektorklaas LED-pirnide valgust õigesti ning tekib efekt, kus väike osa numbrimärgist on väga heledalt valgustatud, samas kui ülejäänud numbrimärk on justkui pime.

Kuna suvel murdus pirni vahetamisel ühe numbritule reflektorklaas ära, siis tellisin Alvadist uue (https://alvadi.ee/kataloog/varuosa/14098248/15301). Kõik variandid, mida seal müüdi olid mõeldud siiski halogeenide jaoks. Mõtlen just, et LEdi puhul peaks siis selle reflektorklaasi ka vastava ostma, aga siiani pole nagu leidnud.

Kas muidu need LED-id, mida kasutad, näitavad ilusti ja on valgus mingil määral ikkagi hajutatud ehk siis terve numbrimärk paistab ilusti pimedas välja?

Ja veel, kas mingit lisatakistit pole LED-i puhul vaja vahele ühendada, et vältida hilisemaid probleeme?

Muudetud 14.12.20 21:30

22:34 14.12.2020
wigry
Re: Octavia Mk2 2008 C5W numbritule küsimus
LEDide häda tüüpiliselt vastupidine - näitavad nii heledalt et kumavad ise ja numbrit nagu nii hästi ei näegi kui halogeeniga - lihtsalt valgusvihk liiga hele. Kuna energiat võtavad LEDid tunduvalt vähem siis on see hea, aga teisalt toodavad sooja kuid väljas jahutust küllaga nii et ma ei näe probleemi miks mitte LEDe panna (kuigi minu maitse isiklikult on halogeen oma mahedama valgusega)
22:51 14.12.2020
Quixy
Re: Octavia Mk2 2008 C5W numbritule küsimus
Suvel oli selline asi, et proovisin katsetada, kas n-ö "sinised halogeenid" ehk siis halogeenpirnid, mille korpus on siniseks värvitud (https://i.ak24.ee/img_prd/722/722151/ptzxb33-02b.jpg) sobivad asendamaks originaalpirne. Pidin kahjuks pettuma, sest pakendil oli kirjas, et "interior use only", kuid e-poes oli selgelt eesti keeles kirjas, et sobivad numbrimärgituledena kasutamiseks. Huvitav oli just see, et pirnid ära ühendatud, läks põlema ainult vasakpoolne ning parempoolne vaid vilkus sisselülitamisel paar sekundit ning peale seda jäi kustu, proovisin nii hea mitu korda, aga asja sellest ei saanud.
Mõtlen praegu, et parim lahendus oleks ikkagi kasutada neid Philips Intense White tüüpi halogeene, kuid huvitav jah, et selliseid kahjuks C5W-le pole tehtud. Pirni tüübid muidugi veidi erinevad ka W5W-ga võrreldes, kuid siiski võiks mingi alternatiiv olla.

Muudetud 14.12.20 22:53

23:24 14.12.2020
wigry
Re: Octavia Mk2 2008 C5W numbritule küsimus
Kuna LEDide takistus erinev siis see ajab elektrisüsteemi paigast ära. Ka näiteks 12V toavalgustite puhul on oht see, et kui halogeenile mõeldud lambis vahetad pirni(d) LEDide vastu siis asi enam tööle ei hakka vaid vaja ka see toiteplokk ära vahetada. Need mis töötavad 230V pealt, pole muidugi probleemi.

Ma ise muidugi ei mõista, miks peaks üldse numbritule tuuninguga tegelema? Kas originaal halogeen enam ei müüda?
23:56 14.12.2020
Quixy
Re: Octavia Mk2 2008 C5W numbritule küsimus
Pigem tahtsingi teada, kas on mingisuguseid alternatiive. Ega muidu saab tõesti praegustega ka hakkama. Lihtsalt kuna teisel autol need xenon-efektiga näevad tõesti ilusad välja ja olen palju leidnud netist pilte, kus just vanematele Octaviatele on lisatud LED-id. Ei tea küll kuidas Tšehhis ja Saksamaal seda seadustega reguleeritakse, aga nojah, põhiliselt siiski on seal piltidel vRS-id, Sport versioonid ja Scout'id. Endal tavaline Elegance. Samas kuna tagatuled näevad minu arust originaalhalogeenidega üsna head välja (eriti pimedas), siis seal nagu riivabki see numbrituli veidi silma. See muidugi väga personaalne asi, sest paljud ei panegi neid tähele enne kui üks on läbi põlenud.

Teine asi on muidugi see, et ideaalis LEDide puhul võiks rahulikult kuni sõiduki ära müümiseni sõita ja mitte muretseda, et kas nüüd just pirn ära kustus või mitte. Sellel aastal olen näiteks numbritule pirne pidanud vahetama 5 korral. Vahepeal olid kasutuses hõõgpirnid, aga need tõesti pidasid piinlikult vähe vastu ehk täna vahetan ja ülehomme ostukeskuse parklas on teine juba kutu. Viimati ostsin lähimast autopoest grip-kotti kohe 8 tükki ja nüüd vähemalt kindalaekas varu olemas.
Muidugi selle jutu peale võiks väita, et äkki auto elektrisüsteemis midagi valesti, kuid siinkohal julgen vastu vaielda, sest auto on saanud regulaarselt hooldust ning kogu elektroonika pole kordagi viimase 7 aasta jooksul autot omades vingerpussi mänginud. Kontrollisin numbritule pistikud ka üle ja need olid samuti korras ehk polnud niiskust saanud ning midagi mäda polnud, samuti juhtmete isolatsioonid korras.

Aga eks see numbritulede vahetus ole muidugi üks odavamad tuning'uid kui nii võib öelda.

See pole küll kvaliteedi mõttes kõige parem pilt, kuid midagi taolist võiksid numbrituled minu arvates välja näha, need jällegi LEDid: shorturl.at/syJY2
00:13 15.12.2020
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Octavia Mk2 2008 C5W numbritule küsimus
Lisaks veel vanade autaelektrikute soovitus: ka tavalisi hõõgniidiga pirne vahetatakse soovitavalt nii, et klaasiosast paigaldamisel palja käega kinni ei hoita.
See siis Q...23.56 lisaks.
09:22 15.12.2020
Madmarx (registreerimata)
Re: Octavia Mk2 2008 C5W numbritule küsimus
Kui palju muidu autot tagant vaatamas käid, et tegeleda sellise porno tuuninguga.
Sellise led tuuninguga auto taga maanteel pimedas väga sõita ei tahaks. Kui siis ainult põlevate kaugtuledega :)
10:11 15.12.2020
Deus
Re: Octavia Mk2 2008 C5W numbritule küsimus
LED pannakse ikka selleks, et kestaks kauem kui tavapirn ehk terve igaviku kuid siin on omad agad, eriti, mis puutub numbrituledesse. Nimelt LED kui selline ei talu kuuma ja numbrituled on reeglina kinnine süsteem. See ütlus ei kehti muidugi kõikide markide kohta kuid kui on suht kinnine õhutuse mõttes, siis odavamaid LED'e saad sa vilkuvaks mõne kuuga, sest nad ei saa seal numbritules endale piisavat õhuvoolu, et end maha jahutada ja miski aja pärast kukuvad strobotama ja siis kustuvad täitsa ära ja saad jälle vanduda ja vahetada. Seetõttu on numbrituledes minul ainult tavaline hõõgniit sees, LED'd lihtsalt ei pidanud "valule" vastu.
Numbrituledest veel, et mida kehvemini ta tagant välja paistab, seda parem sulle on tegelikult ju, eriti kui mingi huligaansusega liikluses hakkama saad :)

Kui siiski väga isu on LED sinna panna, siis unusta see C5W LED ära, olgu siis lisaradikaga jahutuseks või mitte ja võta kohe valmiplokk E märgistusega, mis su margile mõeldud on, endal rahulikum elu pärast. Ülevaatusel ei saa ka siis koinida.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.