Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTO SOOME REGISTRIST EESTISSE

19:38 08.03.2021
Mari95
Auto Soome registrist Eestisse
Hei!
Küsimus selline. Soovin Soome registris oleva auto, mis on minu enda nimel, võtta Eesti registrisse, samuti enda nimele.
Huvi pakub see, et autol puudub ülevaatus. Kui sõidan ARKi, kas saan sealt numbrid kohe, või pean enne ülevaatusele minema või mismoodi?
Hiline aeg ja kuskile enam helistada pole kahjuks.

Muudetud 9.3.21 13:21

20:40 08.03.2021
ahhh (registreerimata)
Re: AUTO SOOME REGISTRIST EESTISSE
Eesti ülevaatuspunktid ei tegele välisriigi sõidukitega .
Ülevaatuse saad teha peale sõiduki registreerimist Eestis.
Esmalt ikka maanteameti teenindusbüroosse ja angaari ettenäitamisele .
Kaasas peavad olema Soome auto teh .passid osa 1 ja osa 2.(Soomes paraku osa 2 enam ei kasutata ,aga välisriiki viimiseks saab selle tellida Soome kontorist)

23:16 08.03.2021
Kärss
Registreerimiseelsele ülevaatusele tuleb tänapäeval eelregistreerida. Mulle tuli see möödunud aastal üllatusena. ÜV teed ära Soomes või võtad arvele siin ja seejärel sõidad mõnda üv punkti. Numbrid saada kätte kohe eeldusel, et kõik dok-id on korras ja auto vastab tehniliselt ka Eestis kehtivatele nõuetele ega nõua ümberehitusloa taotlemist enne esmast registreerimist (meie nõuded on absurdselt karmimad lähiriikidega võrreldes). Aga kõik enda nimel Soomes olnud autod olen ilma probleemideta Eestis arvele saanud. Ainus erinevus, et pole vaja teha ostu-müügi lepingut:)
07:34 09.03.2021
on (registreerimata)
Tere.
Eeelkõnelejaga nõus, eelregistreering ja siis pääsed MNT angaari kontrolli. Auto võid viia treilaga kohale kui ÜV puudub , kui puudusi pole siis auto registreering saad reg. nrrid ja seejärel TEH.´ülevaatusele. Oletan,etsedagi treilaseljas.
09:01 09.03.2021
63amg (registreerimata)
treilat pole vaja,kui auto liigub.meie politsei ei saa nagunii kontrollida välisriigi ülevaatuse olemasolu
09:47 09.03.2021
Deus
Ajad on muutunud, 63amg, ajad on muutunud ;)
09:48 09.03.2021
Aga.... . (registreerimata)
Soome teh. passis on järgmise ülevaatuse aeg selgelt välja kirjutatud. Lisaks kui ülevaatus on lõppenud ei kehti tavaliselt ka kindlustus.

Muudetud 9.3.21 13:21

10:35 09.03.2021
Deus
Ma ei tea, kas väliriigist tuues on erinev see asi või mitte aga meil saab kindlustada täitsa ülevaatuseta auto ja siis sellega sõita TÜV'le. Mul seisis endal masin 3 aastat ja kui üks kord korda sai, siis sai ka kindlustus tehtud ja sõidetud 30km esimese ülevaatuspunkti suunas.
10:55 09.03.2021
Õige jutt (registreerimata)
Kui ülevaatuseta sõit on lähimasse remonditöökotta või ülevaatuspunkti ning autol ilmselgeid ohtlikke vigu ei ole siis piisab ainult liikluskindlustusest.

Ehk siis kui sidurdab, pidurdab, keerab ja midagi küljest kukkumas ei ole - pole hullu midagi.
20:35 09.03.2021
Njah bljah (registreerimata)
Re: Auto Soome registrist Eestisse
Ühesõnaga protsess:

1) ARKi poiste garaaži
2) ARKi tüdrukute kontorisse poiste paberiga
3) serjooga juurde TÜV tegema

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.