Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MOOTORRATAS TEHNOÜLEVAATUSELE

08:14 16.03.2021
rekkameees
mootorratas tehnoülevaatusele
Kas A kategooria juhtimisõigust mitte omav isik võib näiteks sõiduauto haagises viia mootorratta tehnoülevaatusele?
09:36 16.03.2021
Ülevaataja (registreerimata)
Re: mootorratas tehnoülevaatusele
Võib ikka ja saab tehnoülevaatus teostatud ka .
09:50 16.03.2021
jee.kim (registreerimata)
Kes Teil seal sõidab ehk piduritesti teeb?
11:48 16.03.2021
hlm (registreerimata)
Kas A-katti omaval TÜV-i ametnikul ei ole luba piduritesti teha?
Minu rattaga on tehtud. Ei näinud mingit probleemi selles.
11:52 16.03.2021
Teadja mes (registreerimata)
Ega ülevaataja politseinik ei ole et ta sult lube nõuab. mult ei ole veel keegi üv tegemisel ei A ega B kat lube küsinud. tsiklil pidin küll piduritesti ise tegema, nendel ei olnud miskipärast huvi endal
12:27 16.03.2021
Mahno3 (registreerimata)
Vii sellisesse kohta ülevaatusele, kus tsikli piduristend on. Seal sõidab ülevaataja ise peale ja maha.

Võõra tsikliga nad ei taha üldiselt ise piduritesti teha jah, sest kui nad peaks tsikli katsetamise peale külili parkima (ja võõra rattaga polegi seda nii raske teha), siis on jube kulukas.

Tallinna lähedal on piduristend näiteks Peetris.
13:27 16.03.2021
To jee.kim. Ega load ei sõida ,ikka mees (naine) sõidab . :-):-) No ja kui tõesti haagisel toodud tsiklisõiduga tooja hakkama ei saa , siis sõidan ise ja ei näe probleemi. Ei ole vaja nende väikeste asjadega üle mõelda.
14:43 16.03.2021
rekkameees
Ok, tunnistan üles, et trollisin natuke, Mul on A-kategooria juhtimisõigus juba aastakümneid olemas, aga küsimust esitama ajendas mind möödunudaastased jutud tsikli ülevaatusest, kus mõni olevat pidurduskatsel kukkunud. Et kas ülevaatust tehakse siis tsiklile või käib juht ka ülevaatuse alla. Auto ülevaatusel näiteks tuled autost enne ülevaatust välja ja uuesti istud autosse alles siis, kui tüv tehtud. Väidetavalt olevat mõni ülevaataja tsikli ülevaatuse katkestanud, kui juht keeldus pidurduskatset tegemast. Sellepärast küsisingi nii, et kui tsikli kohale tooja ei tohigi ise sellega sõita (vahet pole, kas oskab või ei), siis kuidas ülevaataja toimib. Ühest küljest ta ei tohi ju sundida inimest seaduserikkumisele, teisalt ei taha ta ise jälle tsikli sanga istuda. Öelge nüüd, kes siin tegelikult ka tehnoülevaatajad on, et mida te sellises "kahvlis" teete? Eeldus on, et antud tüv punktis pole tsikli piduristendi. Ise ma elan just sellises maakonnas, kus üheski üv punktis seda pole.

Muudetud 16.3.21 14:51

17:39 16.03.2021
63amg (registreerimata)
see pole sinu asi kuidas ja kes tüv-i teostab! sina maksad ju teenuse eest. võid viia kärutäie tsikleid hommikul kohale ja õhtul tuled järgi. sul ei pea olema lube,ega sa ei pea olema omanik
23:56 16.03.2021
rekkameees
Ma mõtlen samamoodi, aga mõni on väitnud, et sunnitakse üv tegemises osalema, s.t. pidurduskatsel sõitma.
Mul pole pidurduskatsel sõitmise vastu midagi, aga kui mingil kruusa- või killustikuprahisel platsil peab sõna otseses mõttes hädapidurduse tegema, siis sellega ma küll pole nõus. Liikluses, kui selline olukord tõesti ette tuleb, teen ära, läheb siis, nagu läheb, aga näitamise eesmärgil pole mul huvi riskida. Siis saadangi näiteks venna oma tsiklile ülevaatust tegema nii, et viib kärus kohale. Tal tsikli juhtimisõigust pole ja see, et ta tegelikult oskab küll sõita, ei saa tähendada seda, et talle antakse käsk sõita pidurduskatse jagu sõidukiga, mille juhtimisõigust tal pole.
Siiamaani olen saanud kõik ülevaatused ilma aeglustusmõõturita tehtud, tsikkel pidurdab normaalselt ja ma suudan seda valitseda. Käisin möödunud suvel autoga ülevaatusel, väike linn, olin tsikliga varem juhtunud sama mehe peale. Ta siis ütles, et tule käi kähku oma tsikliga ära enne, kui aeglustusmõõturit jälle nõudma hakatakse. Seda vahepeal ei pidanud kasutama. Siis sai tüv kenasti tehtud, aga eks paistab, mis tänavu saab.
12:00 17.03.2021
juhanruudi (registreerimata)
Ülevaatusel pidurite kontrollimise kohustus on ülevaatajal. Kui omanikule see ei sobi, võib ta selle ise teha aga ülevaataja ei saa pidurduskatse tegemisest keelduda.
09:02 18.03.2021
xxxxxxl (registreerimata)
Ülevaataja teeb pidurduskatse . Kukkuda ei taha, võõra rattaga eriti . Seega väga ei pidurda ja tuleb otsus-pidurite efektiivsus ei vasta nõuetele-kordusülevaatus -jokk. Edasi ikka omanik ise pukki ja näitab, et pidurdab küll -mott. Seega lihtsam ise see pidurikatse kohe ära teha kui hakata jaurama
16:34 18.03.2021
63amg (registreerimata)
mina küll kuhugi pukki ei roni! mina maksan teenuse eest!absoluutselt ei huvita,kuidas nad ülevaatuse teostavad.
20:25 18.03.2021
rekkameees
xxxxxxl postituse peale: kas ülevaatajal polegi ametist tulenevat kohustust pidurduskatsel sõidukist maksimumi võtta? Kui ei, siis võib ju auto piduritega samuti suvalt läbi kukutada, kui nägu ei meeldi. Aga ma eeldan, et ülevaatajal on ikkagi kohustus maksimum välja pigistada, seega, kui sina pärast ülevaataja ebaõnnestumist tulemuse kätte saad, näitab see seda, et ülevaataja pole oma ametiülesannete kõrgusel.
21:19 18.03.2021
arvoLM (registreerimata)
Kui ülevaataja on endine korvpallur ja sa lähed mingi väikse tsikliga... Raske on pidurdada, kui põlved kaenla all. Ma pole isegi 190, aga Moto Guzzi California tundus paras 5 klassi poisile. Või vastupidi, tean ka ülevaatajat kasvuga 160, ta ei hoia püsti 1800 Hondat, rääkimata sõitmisest.
Sellepärast tundubki probleemi püstitus kuidagi pseudo...
23:13 18.03.2021
PanigaleV4S (registreerimata)
Zlatan mahtus isegi rolleril reisijana ära.
07:19 19.03.2021
Pole hullu midagi selle tsikli ülevaatusega, siiani on saanud üle Eesti kõik tsiklid ülevaatuse, saavad ka edaspidi - ärge üle mõelge. Kui jõud taga, siis lendab kana ka mesipuusse
07:58 19.03.2021
xxxxxxl (registreerimata)
Tundub et mõnel mehel lihtsalt igav kodus, mõtlevad probleeme välja. Igavusest lugege https://www.mnt.ee/sites/default/files/content-editors/Faili
d/Ylevaatajad/Juhendmaterjalid/teekatsetusel_pidurite_kontro
llimine_aeglustusmooturiga_2.pdf

kus on siin juttu mingist maksimumi võtmisest?
katsetus käib ikka mõistust ka kasutades
Võin lisada ,et normaalse suhtumisega kliendid saavad ka ratta ülevaatuse normaalselt tehtud. Pole vaja hakata ise lisaprobleeme tekitama ( kui just kodus istudes igav ei hakka)
08:52 19.03.2021
arvoLM (registreerimata)
Vaatasin seda MNT ettekirjutust, esimene mõte oli, et näen unes füüsika tunnikontrolli, mis muidugi õppimata ja ärkan higi pühkides. Kas oli meetrit sekundis või siiski sekundi ruudus? Õiged tähelepanekud, et ametnikul hakkas kodus igav, nüüd ju enamus töötab kodus, kes aga vähegi saab. Vaesed eksamineerijad, nemad ei saa...Ja paljud pidid juba nakatatud olema eksaminantide poolt, on ikka elu.
09:06 19.03.2021
arvoLM (registreerimata)
Kui nüüd tõsisemalt, siis sai suvel käidud tsikliga ülevaatusel ja ei miskit ületamatut. Igaks juhuks õhk süsteemist välja ja kettad-klotsid pesuvahendiga üle. Asfalt oli seal liiva ja peene lahtise kiviklibuga ja see isegi hea, sest tagumise ratta pani kohe loha ja esiamort samal ajal noogutas 10 cm alla. Oligi tehtud, ilma mingi mõõdikuta. Pealegi, kuidas ma siis kohale sain ilma pidurita, eks. Muidugi on ülevaatajad erinevad ja aastate jooksul välja kujunenud kindlad inimesed. Liigselt norivad indiviidid teevad ka firmale väiksemat käivet, teised ei jõua tööd hooajal ära teha. Kusjuures mõlemad talitavad seaduse järgi. Mõistlikkuse printsiip ja inimlikkus veel kusagil alles, kui otsida...
10:10 19.03.2021
rekkameees
Ma olen ka siiamaani tsiklile probleemivabalt tüv tehtud saanud. Kirjutama ajendas mind see, kuidas ülevaataja rääkis, et kui vahepeal mõõdik kasutusel oli, siis mõni ei saanud siis ka piisavat aeglustust kätte, kui pidurdas lausa nii, et tagaratas õhus. Ta ise oli ka süsteemi peale tige, ütles, et näevad ju väga hästi silmagagi, kas tsiklil on pidurid korras või ei, aga nõutakse mingit aeglustusmõõdikut. Lisaks siis veel uudistest läbi käinud juhtumid, kus mitmed olid pidurduskatsel piisavat aeglustust välja pressides kukkunud, keegi oli lausa haiglasse sattunud. Ma ei võta sõna ülevaatajate vastu, vaid eluvõõraste ametnike loodud süsteemi vastu.
Huvitav, et muidu siin eksperdina esinev Mait Millert pole seda teemat veel kommenteerinud. Või on ta selle asja kohta kuskil juba oma seisukoha välja öelnud?

Muudetud 19.3.21 10:15

10:29 19.03.2021
arvoLM (registreerimata)
rekkamees--- Millert oli siin asju arutamas umbes 20 aastat ja nüüd leidsid temast mitukümmend aastat nooremad, et tema aeg siin läbi... Mait ei ole peale seda solvumisest ridagi kirjutanud. See oli 27 jaanuaril. Tsikli ülevaatusest ta natuke arutas küll siin omal ajal, need postitused jäeti alles vast. Toonitati, et erafoorumis peab rangelt omanike nööri mööda käima. Jäeti täpsustamata, kus see mitte-era, kus vabalt rääkida saaks? Saadeti küll vandenõuteooria teemasse, aga sealgi kukuti kustutama. Mait isiklikult kättesaadav Laki 11a Tallinnas, või võta Maitene kodulehelt tel number.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.