Volvo

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Mootori ja kasti töö

hot2
16:01 19.09.2023
Sai ostetud selline isend volvo v90 cc 19 aasta , 2,0 4d .
Olen omanud audi a6 C4 kuni c7 ni ja rahul olnud nendega , nüüd vaatasin et uuem volvo selliste lisadega ikka tükkmaad soodsam kui audi , ostsingi ära ja nüüdkahetsen ,probl.selles et selle asjaga kohutav sõita , natuke gaasi andes lappab käigu alla ja kisab mis hirmus , edasi sellegipoolest ei jõua minna . Maanteel sõites pole nagu vigagi aga linnas .lappab neid käike ja tõmbleb . Arvan et sellega pole mõtet kuhugile pöördudagi, usun et see raibe tehasest selline tehtud . Kindlasti jääb see mulle esimeseks ja viimaseks volvoks .
Uhh
17:15 19.09.2023
Hea teada jälle,tubli
Ossi69
19:31 19.09.2023
Kas sa enne ostu ei teinud proovisõitu üldse et teada kuidas selline auto käitub? Tasuks ikkagi räägida oma murest pigem Volvo spesialistidega... sest vaevalt sa siit foorumist adekvaatsed vastust saad? Edu!
karpunkel
19:37 19.09.2023
Volvo ongi penskarite masin, istud sisse ja juba tunned et olen vanainime. Audi samas sobib nii noortele kui vanadele.
v6sa
20:22 19.09.2023
Et Sul seal poleks sportseades kast. Võimingi "djuuninguässa megagigahäälestusega" kast labaselt lolliks aetud.

Sel ikka on tavaline automaat, Volvo vist variaatoriga ei mänginud lolli?
suur terts
23:14 19.09.2023
Hakkaks esmalt sellest pihta, palju kellal ette on kerinud. Kustkohast masin pärit on jne. Volvo kasutab üldiselt Aisin-kasti. Sama isendit pruugivad teised margid samuti. Pole välistatud, et õli pikalt vahetamata. Või on pika välba takka tehtud dünaamiline vahetus. Samas - masin pole ka nii vana veel...

Kirjeldatud viisil igatahes kast käituda ei tohiks. Volvo eripära on küll pisut tuimavõitu paigaltvõtt, kuid rapsimine või pidev paukudes käiguvahetus viitab ikkagi sisemisele probleemile. Veendu õli seisukorras olekus, vajadusel vaheta vedelik. Soovitavalt lihtsalt vana alt välja, uus ülalt peale. Vajadusel paar korda. Peale seda loomulikult adaptsioonide nullimine. Sel viisil on mõnigi oma perutava hobese maha rahustanud.
Deus
23:36 19.09.2023
Täiesti offtopicuna pean ütlema, et õlivahetus on mul automaatkastidel aind ühe korra aidanud "parandada" "viga" aga ülejäänud kordadel on kasti sisu vahetus ainult olnud päriselt parandav asi.
toyots
10:49 20.09.2023
Kui postitad, siis võiks läbisõidu ka kirjutada, tui tegemist on Rootsist toodud taksoga, siis pole ime, et käigukastiga probleemid.
lumehelbeke liuglemas
12:21 20.09.2023
Järjekordne troll valas sael paagi täis ja tõmbas sae käima .............
suur terts
12:36 20.09.2023
Kõik sõltub, kui kaugele on veal lastud ''areneda''. Kas plokid on juba saanud kahjustada või mitte. Teemaalgataja kirjelduse põhjal pakuks, et eelmine omanik on tuima näoga veermiku vedelikud jätnud vahetamata põhjusel, et ''aga käigukastis on eluaegne õli'', nagu autotootja väidab. Mõnelegi tuleb siiani üllatusena, et ka seal peab hooldust tegema. Reageeritakse alles takkajärgi, kui kast oma olemasolust juba n-ö märku annab. Ja siit tekivadki legendid, et üks või teine auto on kellegi arvates "$itt'' ainuüksi seepärast, et juhuslikult on kätte sattunud kellegi hoolimatusest sinnasamusesse keeratud masin.

Mida intensiivsemalt masinat kasutatakse (eriti linnasõidud), seda lühem õli vahetusvälp olema peab. Ses osas on taksojutt omal kohal.

Vähetõenäoline variant, kuid pole välistatud, et keegi zpetsialist on kasti tarkvara optimeerimas ka käinud.

Vast tasub enne auto ''mahakandmist'' võtta hooldusele/remondile spetsialiseerunud ettevõttest kastile diagnoos.
audiag
13:44 20.09.2023
Päris kindel see, et tegu Soome/Rootsi vana taksoga, läbisõit 300-500 tkm.
Või siis Eesti trolliga...
Ruotsikunn
14:34 20.09.2023
To suur terts , selle aastakäigu Volvot ei võimalik kerida ja punkt.
suur terts
14:55 20.09.2023
Pole kuskil väitnud, et keritud oleks ja punkt.

Silmas on peetud, palju kellale (aastatega) kilomeetreid ette on kerinud. No läbisõit noh...
Seda oleks teemaalgataja esimese asjana pidanud märkima. Selle vajadust on juba korduvalt välja toodud.
PS
11:56 21.09.2023
Ma ei saa üldse aru, miks see Volvo nii väärtuslik on mõne silmis. Varuosade saamisega võib probleeme olla, tihti on need ka teistest kallimad. Ja laguneja on ka see Volvo. Proovisin kunagi värskemat XC60 - täielik taburett oli võrreldes minu Kiaga, kolises ja see automaatkast tundus tõesti imelik sõita. Sõiduproov oli igatahes pettumus...
1mb,25tk
10:01 22.09.2023
Mitu kw sellel mootoril on ja palju on läbisõit?
Kui 110kw, siis see ei suudagi seda rasket kere adekvaatselt liigutada - juba sealt hakkavad mured pihta. Kas esialgne märkus oli D4 ehk 140kw? See on absoluutne miinimum selle kere jaoks.

Kui läbisõit on suur, võib olla tegemist rootsi taksoga. Seal on juba kõik asjad hapud. Uued autod pole mõeldud enam 500+k ls jaoks. Kahjuks.

Millal viimati esinduses käis ja millal tarkvara värskendati? Nii autol kui kastil?

On mis ta on, aga 3 asja:
1. Esindusse ja uusim tarkvara peale (kui juba ei ole peal)
2. Esinduses või mujal, lase teha käigukastile restart (ehk unustaks kogu varasema info ning kasutuse mälu). Siis hakkab kast sinu järgi õppima.
3. Käigukastis lase teha õlivahetus (õlivahetus koos kasti restardiga soovituslikult)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

 • Foorumis on KEELATUD:
  • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
  • Otsene reklaam
  • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
  • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
  • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
  • Teemast mööda rääkimine
  • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
  • Võõra inimese pärisnime all esinemine
  • Sõnumite ja teemade kordamine
 • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
 • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
 • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
 • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
 • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
 • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte