Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MIKS MÕLGITE UKSI?

16:17 01.07.2004
daisi (registreerimata)
miks mõlgite uksi?
Olen nüüd kolmveerand aastat liikunud päris uue autoga ning ei jõua ära imestada - juba uksed mitmes kohas ära täksitud. Mis teil viga on, kas ei oska keegi ust rahulikult avada, miks lööte oma auto uksed parklates lahti tagasikätt, nii et naaberauto uksele mõlk jääb? Eriti pull, et laiad isakesed on tihti märksa kallimate autodega ja nende ukseserv saab ju veel rohkem viga kui minu külg.

Loomulikult ei lähe kellegagi selle täkke pärast kohtusse ja ei mõju ta auto sõidomadustele karvavõrdki. Aga ega ma siis igavesti selle autoga ei sõida - auto väärtus ju kukub. Kui vana müüsin, vahtisid ostjad küll igat kriimu ja muudkui kauplesid hinda alla.
16:36 01.07.2004
Fire (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Vaata, asi on nii, et mõned juhmardid pargivad oma auto kas viltu või liiga väikesesse vahesse ja siis on uksest väljasaamisega raskusi ning sealt need täkked tulevad. Olen ka ise mõnikord peale sattunud kui mõni juhmard ei oska parkida ning siis uksest väljudes panem mulle vastu külge enda uksega. Olen korralikult näo täis sõimanud ja soovitanud uuesti autokooli minna parkimist õppima. Vaadake ise missugune kaos parklates valitseb, ei taha küll halvasti öelda aga suurem osa selliseid viltu pargitud/prakku pargitud autojuhte on ikkagi naised. Ärage võtke naised seda solvanguna aga olen näinud enda naise peal, et teil puudub täielikult gabariitide tunnetus. Kindlasti on ka erandeid.
23:07 01.07.2004
chef
Re: miks mõlgite uksi?
... ja siis on veel need inimesed, kes ei viitsi autot kõrvalseisvate masinate vahelt välja ajada, kui talvepapusid suve omade vastu vahetama hakkab...
23:39 01.07.2004
ohoo (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
To Fire probleem ei ole mitte liiga väiksesse vahesse parkijates( need on profid),vaid nendes JUHMARDITES,kes need väikesed vahed tekitavad(ütleme et BLONDIINID).Kui parklas on jutid maha märgitud ja Inimene ei suuda oma autot enamvähem võrdsete vahedega sinna vahele ajada,on kogu ühiskonnale kasulikum,kui ta üldse hakkaks kasutama ühiskondlikku transporti(need on enamikus sama kaader,kes rohelise süttides ristmikel nina nokivad ja siis avastades lubavat tuld hakkavad alles käigukandi mööda tuba taga otsima).Kes ennast puudutatud tunneb,tehku omad järeldused.Probleem selle asjaga on muidugi päris tõsine.
23:49 01.07.2004
Mittemõlkija (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Üks huvitav tendents:
Pargid auto näiteks supermarketi parklasse, valid koha mitte kõige lähemal marketi peauksele ja suhteliselt tühja kohta. Tuled poest tagasi ning potentsiaalsed uksemõlkijad on auto ümber piiranud kuigi vabu kohti on mitmeid nii ühele kui ka teisele poole.
Freudil võiks selle kohta oma teooria olla.

Edu teile!
06:30 02.07.2004
markus18 (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Vott! sellest uste mölkimistest ma aru ei saa...kurat küll,endal ka tuttav kõrvalt autost väljudes mu auto uksesisse paraja täkke löönud...mul ennem ka nii juhtunud aga mitte nii hullusti ja sel hetkel mu viskas koppa ette ja nõudsin tüübi käest 100 eeku...ja ise ütlesin kõikidele sõpradele/tuttavatele et asi ei ole praegu rahas vaid selles et natukenegi mõtlema hakkaksite ja vaatama kuidas uks lahti teha...aga see uste "kokkulaskmine" tundub teiste jaoks nii loomulik asi..

teine probleem on muidugi see et ei vaadata kas auto tuleb tagant kui autos tänava poolt väljutakse...aga õnnek ma ise alati vaatan peeglist kui keegi hakkab väljuma...paar korda on napilt läinud...
10:56 02.07.2004
Fire to ohoo (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Jah, olen sinuga täiesti nõus, et viga on juhmides parkijates kes arvavad, et parklajooned on nalja pärast sinna tõmmatud ja pargivad nii kuidas juhtub.
11:24 02.07.2004
grisha (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Eelmise suve kaks juhtumit Järve Selveri parklas:

1. Tulen laupäeva varahommikul poodi, parklas vaid kümmekond autot. Väljudes avastan, et keegi on oma auto minu omale nii külje alla ajanud, et siseneda tuleb kõrvaluksest.

2.Istun autos ja räägin telefoniga. Tuleb keskealine mammi ostukäruga, avab oma auto tagumise ukse sellise hooga, et minu auto rappub. Kuna autol tumedad klaasid, siis ilmselt ei näinud ta mind sees istumas. Ja kuna kõne oli äärmiselt tähtis, katkestada ei saanud, siis polnud muud teha, kui signaal üürgama panna. Tundub, et talle ei jõudnud kohale. Selleks ajaks, kui kõne lõpetasin, oli mammi kadunud.

Sügisel, kui autot vahatasin, oli parema külje peal 22 ustest tingitud mõlki. Vasakul küljel ei hakanud kokku lugemagi.

Praeguse auto proovin alati veidi eemale parkida, ikkagi on poole aastaga külgedele tekkinud kaks mõlki.
11:25 02.07.2004
vasjok (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Pikem monitooring näitab, et samavõrd kui on viltupanijaid blonde naisi, kes seda rumalusest teevad, on lambist parkijaid ka bemari- ja maasturipättide hulgas, kel see sünnib lihtsalt ******smi tõttu. Eile kurb on, kui need kaks omadust ühinevad ja kumulatiivselt võimenduvad. Eile õhtul pani üks blondi uisutama minnes oma kabriolett-audi situmarketisse mitte lihtsalt natuke viltu, vaid puhtalt diagonaalis üle parkimiskastide.
11:32 02.07.2004
Uks (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Järgmine kord jooksen mõlkijale vötmega tiiru ümber auto ja kui aru ikka veel ei saa, siis kriban kapotile soovituse ka!
11:32 02.07.2004
tln-trt (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
jep, üksasi on oskamatu parkimine - nii naiste, kui ka meeste poolt. teine asi on lapsukesed, kellele pole õpetatud, et tagauksest väljaronides ei tohi ust täie hooga ristseliti (ja teisele autole külge) virutada.
11:46 02.07.2004
R.K. (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
olgem ausad, need parkimiskohad on ikka parasjagu kitsad ka.
14:55 02.07.2004
Oscar (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Parkige autod nii, et parkimiskohti eraldav joon jääks täpselt auto põhja alla. Nii ei saa peale tsiklimeeste keegi teie lähedale parkida. VÄGA OHUTU! :)
15:11 02.07.2004
grisha (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Oscar

Ja milline oleks resultaat, kui kõik hakkaks sinu soovituse järgi talitama? Pakun, et null?
15:20 02.07.2004
Mrx (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
tln-trt räägib lapsukestest tagaistmel. Samasugused on täiskasvanud kaassõitjad. Mul kunagi üks tuttav avas taga ukse niimoodi (ise on veel staazikas autojuht), et see pidi just teise mehe auto pihta minema. Nii nagu teisel oli täke, oli mul ukse nurgast värv maas (hakkab ju teine sealt roostet koguma). õiendasin küll aga mis see enam aitab.
19:38 02.07.2004
GC (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
See on tõesti jama! Sõida ja pargi nii ohutult kui oskad, aga ikka leiad ukse pealt mõlgi!
19:49 02.07.2004
abt (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Juhmus, hoolimatus, rumalus on ikka põhjuseks. Teema on väga päevakohane ja loodame, et kasvõi mõni lugeja saab aru, et see pisike kõks ei meeldi paljudele. Miks ma peaksin kellegi turaka tehtu rumaluse pärast oma aega-raha kulutama.
19:51 02.07.2004
Viik (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Selleks ongi invaliidi kohad, et uksi ei mõlgitaks need ju head laiad...
20:13 02.07.2004
Tuudur
Re: miks mõlgite uksi?
Endale tundub, et enamus selliseid "uksetäksijaid" ei kasuta mitte juhiust, vaid teisi uksi.
Omal oli juhus, et kuulsin 9 korrusel, kuidas all maja ees keegi noor poiss, laste turvaiste koos lapsega käes, oma auto ukse vastu minu autot virutas. Kuna sain aru, et asi oli tahtmatu ja laps ka käe otsas rippumas, siis skandaali ei teinud, kuid süda tilkus küll verd...
10:53 03.07.2004
pealtnägija (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Parklad on meil liig kitsalt maha märgitud. Nägin pealt juhust kus parkinud autost hakkas taga-paremast uksest väljuma üks kahekohaline daam, ja seda veel ahter ees. Nügis mis ta nügis uksega vastu teist autot, aga välja ta sealt ei pääsenud enne kui juht oli autot 2m tagesi lasknud. See oli tõega kurb nali.
11:02 03.07.2004
J. (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Kõige rohkem mõlgitakse teisi autosid tagumiste parempoolsete
ustega (sealtkaudu ei välju kunagi juhid).
Seetõttu leiate enda autol enim mõlke tagumiselt vasakpoolselt
ukselt.
12:17 03.07.2004
meeme mee (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
just sinna tagumise vasakpoolse ukse peale mulgi siginend üks ilus mõlk...pekinäod!
15:02 03.07.2004
mari (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
tõesti, kui keegi seletaks ära, miks on vaja üksteise selga parkida, st tingimata kahe auto vahele end litsuda, mitte mõnda parkla tühjemaksse nurka.
17:21 03.07.2004
Zoa (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
miks austada teise vara? Tüüpiline eestlane, euroopast toodud autodel küljed kõik siledad, juu siis inimesed austavad teise omandit mujal aga meil on ikka tiblade mentaliteet või veel hullem eestlase tõusikluse idiootsus, juu siis vene pässid esivanemaid nii pannud et normaalseid inimesi leidub vähe.
Ise ei sõida väga peene autoga, kuid ikkagi on see saavutatud oma higi ja tööga, ning väga kahju kui ka enda tagasihoidlikku igapäevavahendit idioodid lõhuvad!
20:05 03.07.2004
Teerull (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
To:Zoa mine raputa jääd natuke endale pähe.Kui rääkida euroopast,siis seal on maid kus linna tihedas liikluses pidevalt väikseid kõkse tehakse ja keegi ei pööra erilist tähelepanu sellele.Muidugi viskab endale kopa ette kui keegi su autot mõlgib,olen isegi parklates selle ohver olnud kuid esivanemad võiks rahule jätta.
20:25 03.07.2004
totu cool (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
-euroopast toodud autodel küljed kõik siledad-
Kiitus meie autotoojatele!:))
20:29 03.07.2004
vagane liblikas (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
nii räägite siin et inimesed suruvad kitsastesse kohtadesse, aga miks need kitsad kohad on tekkinud? v: sest teie vasakul ja paremal ei ole osanud parkida. ma ise pargin ka vahest siht viltu sinna joone vahele kui pole veel ühtegi mölki saanud, algaja õnn? ok inimesed ärge tõmmelge nii palju
20:41 03.07.2004
Mujalt (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
ma ka ei tea mis lolli euroopa juttu kohe alati kiputakse ajama.. kui ei tea jata asi korvale.. sa ei pea midagi toestama...
ma elan ka yhes euroopa pealinnas ning siin on asi tunduvalt hullem kui Eestis ... konnitee aarde, piki konniteega pargitakse naiteks autosid nonda viisi, et kuna vahed on suht lyhikesed, et auto vaevu vaevu vahele mahub, siis tagurdatakse tagumise autoni, kuni juht tunneb, et seda puutub, siis sama moodi esimese autoga ja nii muudkui edasi tagasi, kuni auto paigas.. absoluutselt koigil nii uutel kui vanadel autodel stanged t2kse ja m6lke tais... ja loomulikult autosid korvuti parkides, ei saaks kohe kuidagi oelda, et asi parem oleks kui Eestis, nii et suht n6me on alati lugeda v6hikute arvamusi siin, kes kirjutavad siia ainult sellesks et s6na v6tta, olenemata sellest, kas asjast on aimu voi mitte..(5 aasta jooksul olen elanud 6 Euroopa riigis pikemalt voi lyhemalt, seda t88ga seoses, keskmine komandeering 4 kuud)
21:00 03.07.2004
Q peal (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
To Mujalt !
Aja meile ka mõni selline töökoht!:) Mul eesti tööst juba kopp ees ja raha ka ei tule...

Aga vaadake tagauksi, need on kõrged ja selle koha pealt ei kaitse teist autot miski!
21:18 03.07.2004
siffer (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Niisugune on siis meie suhtumine kaaskodanike varasse. Elus on tähtsamaid asju kui mõlk uksel. Hoopis hullem oleks, kui teie lähedased oleks mõlkis.
22:32 03.07.2004
mari (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
vagane liblikas, sa siis sinna ei või parkida, kus ruumi on??
17:33 04.07.2004
vordivänn (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Täna Selveri parklas sattusin vist BMW 7xx kõrvale. Panin ilusti joonte vahele, minu tagaratta ja tema(kese) esitiiva vahe jäi 15cm. Käisin kähku poes ja näen tolle BMW roolis noorikut manööverdamas endal hirmunud nägu peas.....lollid....ega ta mind kartnud, ikka oma karvast, annab ju tuupi kui bemul kriimud. Soovitus kõigile nn.rikka keskklassi esindajatele : ostke oma M...imutritele väikesed linnaautod...
10:58 05.07.2004
parkija (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Uksi üritan mitte mõlkida, aga kui keegi pime või ajuinvaliid on oma riistapikenduse joone peale parkinud siis panen juhiukse tal küll kinni! Eeldusel muidugi, et minu auto jääb korrektselt joonte vahele. Miks peaksin mina mingi idioodi tõttu oma auto parkla teise otsa parkima kui koht on olemas? Laupäeval oli Kristiines selliseid hälvikuid kohe hulgim.
11:34 05.07.2004
Firehead (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Mulle tundub jällegi, et mõlkijateks on enamasti kaasreisijad, eriti sellised kes ise autot ei oma, puht süüdimatult nad ei oska sellele lihtsalt tähelepanu pöörata. Seega peaks olema juhi kohus jälgida kuidas reisijad väljuvad, kui ta on sunnitud kitsasse kohta parkima (mida ikka tuleb ette). Ja paksudel inimesed tuleks sel juhul paluda väljuda enne, kui auto lõplikult kohale asetatakse, jama ainult kui juht ise kah ülekaaluline on :P
12:05 05.07.2004
kah parki (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Ostukeskuste parklates pole ainult autode uksed, mis meie autosid mõlgivad. Mõned päevad tagasi õnnistas üks kaasostja minu auto esitiiva ostukäruga nii ära, et kõik uksega mõlgitud tundvad selle kõrva kahvatud. Ostukäru ise oli auto kõrval kummuli. Oli see ikka hoog olema millega käru tuli.
13:17 05.07.2004
vasjok (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Eks see ole eesti jõmmide üldlevinud ******sm ja blondide ajuvabadus, mis takistab paar sammu astumast ja ostukäru õigesse kohta lükkamast. Ja nii nad tuulisema ilmaga muudkui vuravadki suvaliste autide pihta.
14:21 06.07.2004
svensson (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
teadmiseks teile: ka skandinaavias on selliseid imbetsille - kord marketist tagasi tulles avastasin, et mingi tsurkast taksojuht oli juhipoolse uks mul kinni sõitnud - nii 10cm oli vahe kahe auto vahel!!! Kõrvaluksest sisse ei saanud..ja nii ma ootasin - kui taksojuht tuli, oleks peaaegu talle peksa andnud, sõimasin näo täis, mispeale tyyp autosse putku pani, idioot selline rsk!!
15:25 06.07.2004
ugo (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
...sellepärast,et tekiks arusaamine rooli kui sellise tähtsusest,kui enamus juhte suudab oma auto sirgelt parkida,siis ainuvõimalus seda nendele risti-põiki parkijatele selgeks teha on läbi rahakoti.Jah mina tunnistan ausalt,et kui parklasse tulles on minu auto mingit pidi kinni pargitud tümitan uksega sihilikult,vana autoga harrastasin ka stange nurgaga kriipimist aga uuel autol need kere värvi ja esialgu on veel natuke kahju,aga mis ukse nurkadesse puutub,siis reeglina on autod pargitud nii,et minu ukse kõige tugevam koht satub teise koige pehmema kohaga kokku.Kui keegi arvab,et ma olen väga halb inimene siis pean tunnistama,et elu on selline,sest olgugi,et pargin reeglina võimalikult sirgelt avastasin esimese mölgi tagauksel 14 tundi pärast poest väljasõitu ja teise veel 24 tunni pärast...
15:42 06.07.2004
abt (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
ugo!!! Teed kõksud ära ja paned oma mossega minekut? Või ootad ikka ära, selle täksitud auto omaniku, ning seletad oma kasvatusmeetoditest:P
15:59 06.07.2004
ugo (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Kui ma viitsiks oodata ma ju ei tõksiks,mossel pole ju stanged kere värvi...ja oleks mul mosse ma võtaks terve külje kaasa
16:18 06.07.2004
abt (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Ugo´le! Olgu Sul ikka kiire ka edaspidi, sest sellise anonüümse kasvatusmeetodi praktiseerimine võib anda Sulle lõpuks õiguse invakohal parkida:D
09:16 07.07.2004
kylamees (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
kui põete parklamõlkide pärast siis:
a) teil on ilmselt liiga kallis auto - ostke odavam ja vanem ja jõukohasem
b) sõitke ühistranspordi või taksoga
09:35 07.07.2004
riho (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Kolm juhust:
1. Pensionär kahe turukotiga parklas autode vahel ukerdamas. Tal ON vaja sirgelt kahe auto vahelt läbi ronida. Turukotid kriibivad kahe auto vahelt läbi tulles mõlemat autot. Omanikke pole kohal. Triibud parajalt sügavad, et värvialune krunt paistab. Mutikene läbib kogu parkla.
2. blond tuleb ostukäruga, sõidab juraki minu autole esitiiba... Mõlk pea 5 mm sügav. Blond vaatab tühja pilguga, võtab hoogu... ja sõidab veel kord sisse. Koht Rocca kaubakeskuse parkla. Arve blondile 0 EEKu.
3. Naaber tuleb, manööverdab tükk aega, et täiesti tühjas majaesises võimalikult lähedale saada. Paneb JUHIUKSEGA paugu, korraliku sellise. Mul auto 2 nädalat vana. Värviparanduse arve esinduses 600 EEKu. Naaber pandi plekkima. Edaspidi parkis kaugemal.
Minu järeldus: eestlased (OK eestimaalased) on matsirahvas, kes ei hooli teise inimese varast, ja lisaks harjunud karistamatusega. Näide nr 3 tõestas seda päris hästi. Ja VÄGA hull on ikka olukord ka. Ja kurta pole kellelegi.
09:47 07.07.2004
kukk (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Aastaid tagasi Pärnu lähistel Valgeranna parklas selline juhus:
oma auto seal ülisuures parklas (umbes 100x50 m) ainukene. Rannast naastes on mõni üksik auto sinna lisandunud, kuid mida näen....üks kollase mossega mees manöövedab...tagurdab juhiuks veel täpsemaks tagurdamiseks lahti tehtud, piilub sealt välja ja pargib 50 sm minu autost kõrvale!!! Parklas oli ainult mõni auto!!! See mees sai teada, kes ta on.
10:03 07.07.2004
daisi kylamehele (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Teema algatajana olen sunnitud täpsustama, et sinu repliik on ajuvaba. Et kui naaber kiviga korteriaknaid lõhub, siis koli mujale või osta maja? Et kui vastusõitja sind nahaalselt kraavi ajab, siis mine ja palu tema käest vabandust? Et kui naabrimees sinu metsa tuleb raiuma, siis vii talle teravam saag?
Ei kullake, nii ajuvaba ei saa eesti ühiskond küll veel olla. Ikka usun naiivselt, et siberlikust ******smist annab seda eestinrahavst natuke ravida.

Nagu kirjutasin, ei põe nende täkkide pärast ja magan öösitigi rahulikult. Ei lähe kellegagi selle täkke pärast kohtusse ja ei mõju ta auto sõidomadustele karvavõrdki. Aga ei ole igal matsil õigust minu vara kahjustada. Ega ma siis igavesti selle autoga ei sõida - auto väärtus ju kukub. Kui vana müüsin, vahtisid ostjad küll igat kriimu ja muudkui kauplesid hinda alla.
11:34 07.07.2004
totu cool (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Ärge tehke oma autost püha lehma,ta on siiski ainult sõitmiseks punktist A punkti B.Kui iga kriimu pärast närid küüsi,siis tuleb hakata mõtlema alternatiivsetele liikumisvahenditele.
14:08 07.07.2004
kylamees (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
kulla daisike - mu märkuse point on selles, et täkkeid ustele ikka juhtab - ja pidevalt. see käib autostumise ja seotud parkimisega kaasas - sellega tuleb lihtsalt leppida kui paratamatusega. ja ma kujutan ette et 99% juhtumistest pole pahatahtlikud. St kui keegi selle peale närvitsema hakkab - (mingid autode turväärtused - kamoon auto pole ju mingi investeering) - see näitabki, et auto on omanikule liiga kallis. Võrrelda seda nüüd akende puruksloopimisega on ilmne liialdus.
14:13 07.07.2004
totu cool (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Aru ma ei saa - mingite täkete pärast on kõigil kogu aeg rusikad püsti ja vererõhk taevas,kui aga keemia pool aastat autot krõmpsutab igalt poolt,siis on kõik kõige paremas korras.
14:17 07.07.2004
seneca (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
ega siin rusikaid niiväga tähete pärast vehitagi. aga mõnel juba minnalaskmise meeleolud, et shit happens. ei taba te filosoofilist uba, et iseenesest ei juhtu midagi, vaid inimeste lohakusest ja nagu õigesti märgitud, levinud ******smist.
14:33 07.07.2004
xz (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Ei näe, mismoodi auto väärtus siia üldse puutub. Plekitööd on olenemata auto hinnast ikka suht sama kallid. Ja kui mulle ei meeldi mingi kriimulise risuga ringi s6ita, siis pean muudkui maksma ja kiitma selliseid värdisid, kes ei suuda natuke oma liikmeid kontrollida ja uksi vaikselt avada?
15:31 07.07.2004
daisi pool (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
totu cool, foorumit lugedes peab ütlema, et sa tead mida kirjutad aga jutt pühast lehmast ei kõlba kuhugi. Jutt ei ole täketest, vaid suhtumisest.
kylamees, tahad sa väita, et avariide tahtmatuse protsent on väiksem kui 99%. Kas tuleb leppida sellega ka, et sul sõidetakse ribid sisse ja öeldakse JUHTUB!
Keegi ei taha mõlkida uksega ega teha avariid aga ikkagi need juhtuvad ja enamjaolt just hoolimatusest.
Muutke suhtumist ja ärge kottige seda kes ei taha mõlkis masinaga sõita.
15:47 07.07.2004
suva (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
minge sõitke korra praamiga hiiumaale uue autoga siis pärast hea lugeda palju täkkeid peal on igatahes väga hea täkkete proov
15:52 07.07.2004
R.K. (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
daisi, midagi pole teha, aga sa pead sõitma mõlkis autoga, nagu su naabrid ja nende naabrid ja nende....

lihtsalt meil ei sallita neid, kes teistest erinevad.
16:03 07.07.2004
Ohmu (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Mul on selline tunne, lugedes eelnevaid komme, et need kellele see jutt on suunatud ja mõeldud, siin foorumis üldse ei käi ja seda arutelu ei loe. Kordan jälle endapoolt varemöeldut: kui oma mõistus ei võta, ega siis teiste jutt ei aita. Minule ka ei meeldi äratäksitud ustega sõita. Mida teha? Annaks pasunasse, kui mõlkija kätte saaks. Pärast tuleb muidugi võmmidega tükk sebimist.
16:09 07.07.2004
ajab närvi (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Mis te siin targutate, ilgelt ajab närvi kui keegi lihtsalt hoolimatult paneb müraka vastu su autot, soovitan juhul kui pealt näete autost väljuda ning lihtsalt jalaga tema uks sisse lüüa.
16:12 07.07.2004
totu cool (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Tegelikult on asi alguse saanud joonte maha märkimisest.Ilmselt on töötasu sõltuvuses maha märgitud joonte arvust,mida rohkem jooni seda suurem palk (mitte palk vaid töötasu).Kui parklas jooni ei oleks,ei oleks ka uste mõlkimisi.
Tegelikult jutt (mitte jutt)vale teema all,aga siia sobib ka.

16:26 07.07.2004
kopp ees (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
oli mul juhus kus auto tuli just värvist ja 3 päeva hiljem üks ****** pani uksega nii, et kahes kohas suured täkked sees. Vähe närvi ajab ju... enne mõtle ja siis tee uks lahti eks
16:31 07.07.2004
totu cool (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Kuidas te talvel kõik nii rahulikult keemia peal vurate ja üldse ei närveeri,mis see autole teeb,küsin ma veelkord?
16:39 07.07.2004
pets (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
endalgi seesama häda olnud. aitavad muidu päris hästi küljeliistud, mitte kerega ühte värvi olevad. sealt ei paista välja, lisaks ei teki täket. eelmise autoga oli küljeliist kerevärvi, see sai kõvasti vatti.
probleem on enamjaolt kaasreisijates ja lastes, kes nii uksi avavad et paugud käivad. kaasreisijatel tihti pole ka endal autosid, ja ajupotentsiaal on ahtake. ja üleüldse valitseb meie riigis sügav ******sm.
17:09 07.07.2004
markus18 (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
kus sul see keemia on?

se on tavaline sool+vesi....ehk soolvesi...kastist jookseb sool ja vesi lastakse peale...sellepärast ongi ka -15 kraadi juures teed märjad....kui vett ei lastaks siis se sool lendaks juba-5 juures teelt minema.....ok se läks muidugi teemast väga mööda :D
17:24 07.07.2004
totu cool (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Na Cl ja H O kas ei ole Mendeleejevi tabelist e. keemia või ma ei ole koolis käinud?
17:45 07.07.2004
ht (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Minul 3-ukseline auto, ukse seega laiad. Parklates olen ekstra ettevaatlik (püüan olla). Aga minu autot mõlgivad teised küll, ehkki nende uksed on minu omadega võrreldes kassiluugid.
17:57 07.07.2004
totu cool (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Ma kohe tahaksin näha seda 3-ukselist autot?Tln-as mingil taani ärimehel on,aga see enamus aega seisab.
18:15 07.07.2004
eki (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Peale autoustega vastulöömist avastad, et autot on siit ja sealt kribitud ja uksel koeraküüne jälged või rongad-varesed oma jalgadega katust kriipimas, kassid magavad ja pissivad kapotil, lapsed mängivad sõjamänge - ronides oma püstolite ja laskemoonaga üle auto, keegi tasakesi tagurdanud pamperile või numbrile vastu talvel sool tekitab roostet, suvel päike põletab värvi jne. Selleks osta suhteliselt mitte kallis auto ja pargi julgelt igalepoole, killustik ja kruusateed pole probleemiks....vajuta nii et tolm ja kivi lendab. Kui aga raha armas ja tahad uut autot siis käi autosalongis tema ilu imetlemas.
18:29 07.07.2004
Kaisa (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?

Loo moraal oleks:

-kui te juhtute pealt nägema,kuidas keegi kõrvalauto kaassõitjatest uksega kõmaki teise auto ära mõlgib, tuleb kohe juurde minna ja pasunasse anda.

- Kui mõlkijaks oli teise auto juht, siis lööge jalaga tal vastutasuks terve uks mõlki
22:01 07.07.2004
totu cool (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Ja millised auklikud on Tallinna tänavad ja nendel sõidame päevas paarkümmend kuni paarsada kilomeetrit ning mida see teeb auto veermikule,seda üldse ei mõtle.Ja paari tsäkke pärast auto uksel oleme valmis pilguga tapma.Kütusest ma parem ei räägi.
Müüge uued autod maha,asemele ostke vanad autod,millest ei ole kahju ja allesjäänud raha eest antideprassante ning life is beatiful!
22:33 07.07.2004
to kopp ees: (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Enne mõtle ja siis tee värviparandusi eks.
22:54 07.07.2004
mõlk. (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
jumalast tropid .virisevad need kes on viimase raha auto alla pannud ja pere peab nüüd sihvkasid närima.edu raha kogumisel sest kavatsen edaspidigi teie autosid kaunistada
23:12 07.07.2004
riho to molk(us) (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
no vat ei ole viimast raha autosse pannud, kasvatus selline vigane hoopis, et õpetati teiste inimeste ja nende vara hoolimist...
Sulle vist ema sõiduõpetamise kõrval sellest ei rääkinud?
08:42 08.07.2004
riks........ ...uuu, (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
ema sõita küll ei oska aga sinu künast ikkagi suht savi.
08:49 08.07.2004
võta õppust (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
teie probla on selles ,et keegi ei viitsi kõndida mina pargin kõige tagumisse nurka ja olen õnnelik pidurid säänsed.
14:44 08.07.2004
daisi (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Tundub, et teema ammendunud, kel mõistust, sai aru, millest räägiti. Ülejäänud ei saanud ega saa saamagi, teismelised jäävad ikka pröökama ja põhiprobleemiks ikka Eestis kriitilise piiri ületanud siberlik ******sm. Päikest ja edu tsiviliseeritud riikide hulka pugemisel!
14:53 08.07.2004
totu cool (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
to:daisi
Sina jää oma arvamuse juurde,et autot lõhuvad kõige rohkem tsäkked parklast,meie aga tegime järelduse,et see on ainult jäämäe veepealne osa ja autot lõhuvad kõige rohkem need asjad,mida esmapilgul ei märka.Kui töökotta lähed,küll aru saad.
14:54 08.07.2004
jax (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
järgmine kord kui avastate mõned mõnusad täkked oma autol poest tulles ja kui selle jorhi auto veel alles on, tuleks võtta üks mõnus korteri võti, ASSA omad on mõnusalt suured ja jorhi kapoti peale suurelt kirjutada ÕPI PARKIMA P#DE, ma arvan et see mees enam autoga poes ei käi....
15:09 08.07.2004
jussike (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
kogemus paari aasta tagant:maksika parklas ei mahtunud tüüp suht sandaalist transitist muidu välja kui lömastas mul juhipoolse ukse,ise olin masinas,sai turva ja poliis kohale aetud,vend lubas küll mättasse lüüa et mõne mõlgi pärast talle jama tekitasin.tulemus:mul uks kindlustuse abiga korras,tüübil rahakott 2500eek võrra tühjem
15:28 08.07.2004
Vilkar (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Värvisin just eila oma autu mõlemad küljed ära, ja ennem lugesin mõlgid üle, tagumise uksel oli 12 täket, teisi uksi ei vaevunud üle vaatama hakatagi...kuigi nad olid üliväiksed, näeb neid siiski päikese läiget kasutades ja vastava nurga alt vaadates ilusti ära...
Ennem värvimist ei hakanud isegi pahtlit sinna peale panema ja kogu süsteemi sirgu ajama, ...aga 3 tugevamat mõlki (mees-blondiinide manööverdamise oskused, parklas, kui mina poes just rahulikult sisseoste teen) said küll pahteldatud ja sirgu aetud, aga varsti hekseldatakse jälle mul mõlemad küljed kindlasti ära :)
15:45 08.07.2004
Alari (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
minu tähelepanek on see,et ostukärudega tehakse "ilusaid" mõlke,
vahel kogematta,vahel meelega- ikka juhtub.
15:50 08.07.2004
jõmm (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Kui mul ***** suur ja ostukäru platsilt kaugele ei viitsi lükkada, kas see on siis meelega või kogematta?
16:56 08.07.2004
to jax (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
vot seda nalja tahaks naha kui sa oma assa võtmetega tõmbama hakkad ja siis neli kahe meetrist jõmmi autost välja ronivad
ainult tühjad sõnad mehed ja naised siit lihtne moraal olge üksteise suhtes sallivamad ja kasvatage oma järglasi
11:16 17.11.2016
veel üks artikkel sellel teema (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
"Kaubanduskeskuse parkimiskoha õige laius vähendab liiklusõnnetuste arvu.
17. november 2016.

Selle aasta juulis joonis Rocca al Mare kaubanduskeskus poole oma parklast kehtivale standardile vastavaks, suurendades parkimiskoha laiust 2,7 meetrini.

Rocca al Mare kaubanduskeskuse puhul võis kohe näha positiivseid arenguid, liiklusõnnetuste arv vähenes Rocca al Mare Kaubanduskeskuse parklas 13% võrra. Sügisel jooniti parkimiskorralduse nõuetele vastavaks ka Tartu Lõunakeskus ja kevadeks on lubanud sama teha ka mitmed teised keskused.

37% kõikidest liikluskindlustusjuhtumitest on seotud parkimisega. Parklates toimunud juhtumitest on 70% seotud parkimiskohale liikumisega või sealt äraliikumisega, mistõttu parkimiskoha õige laius mõjutab õnnetuse aset leidmise tõenäosust märkimisväärselt,“ ütles Liikluskindlustuse Fondi tarbijahariduse valdkonnajuht Jaanika Käärst. "

http://www.ohtuleht.ee/771169/kaubanduskeskuse-parkimiskoha-
oige-laius-vahendab-liiklusonnetuste-arvuMuide, kas Tartu Lõunakeskuses on tõepoolest laiendatud parkimiskohti? Olin seal korra hiljuti ja nagu ei märganud erilisi muutusi. On keegi teadlik?
17:09 04.12.2016
... (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Teise inimese auto lõhkumine ei ole aktsepteeritav,ükskõik kui vana auto tal on või kui kitsas on parkimiskoht.Sellele pole mingit õigustust.Kui siiski on juhtunud selline asi,siis tuleks oma viga tunnistada ning anda endast parim,et kahju saaks korvatud.Ma arvan,et enamus inimesi saab aru,kui neil on juhtunud selline asi.Need kes ei saa aru on oma mõtetes kuskil kaugel-kaugel.Kui autos on lapsed,siis on hea kasutada lapselukku ja uksed ise avada,mitte lasta seda lastel teha.
23:40 26.12.2016
Pizzle (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Nägin unes, et väljusin kaubanduskeskusest. Väljas oli vali ilm, mantlihõlmad lehvisid. Olin parkinud oma auto parkimisplatsi tagumisse serva, sinna kuhu pargivad need kodanikud kes ei ole valmis autosid oma riietega poleerima ega uksi mõlkima aga on hea meelega valmis rohkem kõndima. Minu auto kõrvale oli pargitud üks uuem auto. Mõlemad autod olid oma parkimiskoha tsentritest üksteisest natuke eemal, et tagada maksimaalne distants autode vahel mis võimaldab avada uksi ilma koheselt teise auto vastu minemata. Lihtsalt ilus.
Autosse sisenemise hetkel ründas pagi, rebides autoukse mu näppude vahelt nagu tormipurje. Järgnes kõva litter. Inimesed sebisid eemal edasi nagu poleks midagi juhtunud. Olin meeldivalt üllatunud nähes kui väikesed vigastused tegelikult on – uuemal autol kriimud ning paar väikest vorpi ja mõlki ning minu auto uksel oli servast ainult natuke värvi maha kulunud.
Mõtlesin mis teha ja mida teise auto omanik/valdaja võiks antud situatsioonis teha – käsi läks millegipärast iseenesest rusikasse… krt, ta oleks võinud siis nii eemale parkida et minu auto uksed üldse poleks ulatunud tema autoni või siis hoopis lähemale, et uks niipalju hoogu ei oleks jõudnud koguda… on ikka tropp!
Sisetunne ütles, et ma tegelikult ei soovi teada saada, mis valdaja/omanik asjast arvata võiks ning samuti ei raatsinud 200€ kojamehe vahele jätta (kõige levinum kasko omavastus).
Pealegi see ta oma viga et ta auto nii lollisti parkis.
Istusin autosse ja sõitsin vihaselt minema.
Vot selline unenägu oli… Häid pühi ja head vanaaasta lõppu! Olgem ikka rahulikud ja õnnelikud edasi.
21:53 27.12.2016
kupu_3 (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Läksin kaubanduskeskusse. Jätsin auto veidi eemale. Seal juba joone peal seisis üks auto. Ma jätsin ka siis igaks juhuks meetri vahet, et uksega teiseni ei ulatuks. Tulen poest välja, mantlihõlmad nööbitud, hakkan naisele ust avama ja näen oma uue auto peal kriime. Krt, edaspidi hoian veelgi kaugele eemale kaheukselistest autodest, mille uksed on kaks meetrit pikad...
17:50 04.04.2017
vaat siis (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Siin sellekohane uudis, kahjuks tasuline..

"Kui keegi teine ei kontrolli, kas kaubanduskeskuste parklad vastavad nõuetele ainult paberil või ka tegelikkuses, siis Tartu Postimees otsustas ise asjatundja kaasa võtta ja juhuslikult valitud parklad üle mõõta."

http://tartu.postimees.ee/4067931/sentimeetrite-mang-parklas
-on-silmaga-naha-ja-rooli-taga-tunda


Paberlehest sai loetud, et vaadatud parklatest oli Prisma oma kõige kitsamate parkimiskohtadega..
19:03 04.04.2017
to vaat siis (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Mingid asjapulgad ütlesid et kaubanduskeskusi on juba liiga palju ning peab piirama hakkama sest see viib kaupade hinnad üles. Tegelikkus kaubanduskeskustes on see et parkimiskohta otsi pool tundi ja kassa järjekordades seisa ennast lolliks.
19:46 04.04.2017
tiit_ (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Kui autosi on liiga palju siis järelikult on auto pidamine liiga odav ning tuleks rohkem maksustada.
21:17 04.04.2017
pime autojuht (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Pigem võiks selliseid allkriipsuga tiite kelle ettekujutus maailmast seisneb kõige liikuva maksustamises kuidagi piirama hakata.
07:00 05.04.2017
nägija autojuht (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Ma panin eelmisse lausesse komad ka, nüüd on lause mõistetav:
"Pigem võiks selliseid allkriipsuga tiite, kelle ettekujutus maailmast seisneb kõige liikuva maksustamises, kuidagi piirama hakata. "

Komad ei kuulu veel maksu alla, neid võib vabalt kasutada.
22:42 26.04.2017
Palgui (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Nägin kuidas kaks last läksid autosse.

Üks tõmbas ukse lahti, vasakpoolne masin sai litaka.
Teine tõmbas ukse lahti ja parempoolne sai litaka.
Siis istus laste ema ka masinasse ja parempoolne masin sai veel ühe litaka.

Eks ta meie 9 korruselise maja elanik ning naljakas on vaadata, kui kohti ei ole aga tema masina kõrval on siis kohalikud pigem pargivad kaugemale :D

Sain ise ka ühe väikse mõlgi aga ei pea viha.
09:52 27.04.2017
to Palgui (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Teise vara kahjustamine on keelatud (tahtlik või tahtmatu) ja kuulub karistamisele (politsei poolt).
Samuti on need parkla ukse kõksud LIIKLUSKINDLUSTUSE teema. Olete autos, lüüakse mõlk. Välja seletama ja pabereid täitma ja kindlustusse. Miks seda vaja on, juhul kui oma autost savi on? Sest siis see uksega "lööja" saab seda oma rahakoti peal tunda kui liikluskindlustusmakse tõuseb, et kas ikka tasub "kõva" tegijat mängida....Lisaks aitab ka sellistel näo täis sõimamine.

Ei tohi küll kahjustada, aga noh....oli vist vana Audi 80 mul, mingi 8 aastat tagasi....tuldi poodi, istusin autos, eit lõi uksega värvi maha ja ukse mõlki. Läksin välja kisama....ei tehtud väljaga, temal pohh ja näitas keskmist sõrme. Tookord läks küll närv keema. Kuna teadsin, et auto ukse nurgal niikuinii värv maas, siis too sama auto sai mitu korda järjest uksega nii et....vist isegi ukseklaas tal enam alla käinud. Eks õppigu siis. Enda masinal värvisin ukse nurga üle ja asi oli hea.

Ja sinu näitel selle muti ja laste kohta....teise vara küll ei tohiks kahjustada, aga noh, paneks sellele samuti täiega....kui oma autost kahju, siis raudkang aitab alati, pluss sellisel pole peegleid nagunii vaja, niiet pane need talle esiklaasi ja kapoti vahele teda ootama....
Ega selline muidu õpi kui peab ise oma vara lappima.....sellise peale võid märkusi teha, sellisel võid uksi prõmmida või vaielda või isegi karjuda, see ei aita.
--
Näide omalt poolt. Uus luksusauto mis lai, tartus sõites 2 aastaga mitte ühtegi kriimu. Tallinnas mustamäel ja sealsetes parklates 3 kuuga 4 mõlki ustel, ja ustega on kerelt, tiibadelt, ustelt nö värvi/lakki maha hõõrutud kuskil paarikümnes kohas.
Vaatsin ka oma vana 90te lõpu auto üle. Eestisse tuli, oli 0 värvikahjustust ja täket. Mingi 5 aastaga on selle külgedel nii mõlke kui värvi kahjustusi kuskil sajakonna ringis (tartus sõites). Paar tükki neist selliseid, kust roostetab juba....seega sellised tampijad on lihtsalt ühe auto ära rikkunud....
10:17 27.04.2017
........... (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
100% kindlustuse teema. Üks puudulik lõik korraliku paugu vastu esitiiba, mõlk sees. Nõudsin raha, vana hakkas vastu ja sonis midagi "Vana-Tallinnast", vanakaga ei tee mul keegi seda korda. Vana hakkas ikka nii vastu ja juba jalutas minema, et tema ei maksa midagi ja ma käigu üldse pe_se ! Ega jäänudki muud üle kui tüüpi jõuga kinni hoida kuni politsei saabumiseni. Politsei vaatas autosi, ütles et autod on ilusti joonte vahel ja mul on 100% õigus. Ütlesin ka politseile et tahan 100 euri, muud ei midagi, ütles ka et kõik on õige ja aus, ning kui sa ei taha seda kohe maksta siis läheb kindlustusse ja kasko nõuab sult x3 selle summa. Kui asi läks paberite tegemiseks siis lõpuks nõustus maksma. Niiet igakord kui juhtub ja on silmnähtav kahju tekkinud tuleb asi ajada ametlikus. Ennem see uste paugutamine ei lõppe.
12:55 27.04.2017
AntiOpel (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Selline asi nagu punktiir kirjeldas, läheb ju läbi liikluskindlustuse, kui süüdlane käes. Mis kaskost sa räägid? Kui kätte ei saa süüdlast ja autol on kasko peal, maksab auto omanik/vastutav kasutaja vastavalt kindlustuslepingus märgitud summale omavastutuse (tavaliselt 190-200€) ja siis tehakse korda. Aga sellega olen küll nõus, et iga selline plõks tuleb võimalusel ametlikuks ajada- kindel lahendus ja ei ole karta ka, et keegi pärast midagi veel nõudma-tahtma hakkaks.
14:06 27.04.2017
............ (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Teisel autol oli kasko, minul mitte ja vastaspooleks oli takso millest suhteliselt mitte adekvaatne klient lihtsalt lõi ukse hooga lahti. Kasko oleks omakorda põhjustajalt selle välja nõudnud, kuna põhjustajaks ei olnud vastutav kasutaja. Võibolla sain ma ka valesti aru asjast. Fakt on aga see, et kindlustus maksab kui süüdlane käes. Kaskot omades tuleb plekkida omavastutus kui põhjustajat ei leita. Pisikese täkke puhul 200.- on tiba palju, odavam on mõlks välja tõmmata.

Jutu mõte oli see, et selleks on kindlustus ja ei saa niisama lasta olla, isiklikule varale on tekitatud kahju ja keegi peab selle korvama. Ehk hakatakse rohkem mõtlema ja hoolima teiste varast.
15:45 27.04.2017
AntiOpel (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Siis küll. Eks see ole ka suhteline, kas 200€ on palju või vähe. Sõltub, palju auto selle pauguga kahju saab. Kunagi enda ühel masinal löödi mõlk sisse ja ühes sellega ka värv maha. Siis ei tundunud 200€ üldse palju (töö kalkulatsioon oli ca 600€).
14:39 09.05.2017
asjalik tegu (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
"Tallinna transpordiamet paigaldas koostöös Eesti Liikluskindlustuse Fondiga parkijaid hoiatavad infotahvlid Lasnamäe Centrumi ning Tondi Selveri parklate sissepääsude juurde.

Hoiatussildil on tekst, mis kutsub ettevaatusele seoses kitsaste parkimiskohtadega ning viitega, et parkla ei arvesta mullu kevadel uuendatud standardiga."

http://www.err.ee/594688/ostukeskusted-said-parkijaid-hoiata
vad-infotahvlid
15:43 09.05.2017
VL (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Tegelt kipub hoopis sedasi olema, et kitsastes parklates poetakse ettevaatlikumalt sisse/välja nii, et uks puutub vastu teist autot küll, kuid õrnemalt, kui ruumi rohkem saab uks ka suurema hoo sisse. Uksemõlkijaid parandab ainult haud.
Nägin juhust, kus paks baba lõi ukse ristseliti laiali vastu kõrval autot, seejärel ise istuma prantsatades kiilus uks veel kinni, et ei saanud seda liigutada enam. Arupärides ei saanud mammanja ülde aru, et midagi valesti tegi, ütles vaid, et "ma ju ei mahu muidu sisse istuma".
10:40 15.05.2017
kupu_3 (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Pesin eile oma 13 aastat vana auto puhtaks ja huvi pärast hakkasin üle lugema nn. parklakriime. Nähtavaid erinevaid kriime ja mõlke,mis on kindlasti teise auto uksega tekitatud, sain mina tervelt 15! Seal oli nii sinise kui ka punase uksega tekitatuid, lihtsalt lakikriime ja mitmeid mõlke isegi. Viimati vaatasin keret sellise pilguga alles 4 aastat tagasi ja siis jäi silma umbes 6 teise uksega tekitatud jälge.
Üks kriim on isegi selline, et uksega vastu mu autot, istub sisse ja siis tõmbab ukse kinni- ilusti oli näha ukse vajumine ja uuesti kinni tõmbamine.
09:51 14.06.2017
alles vahtraleht (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Mina just pargin auto teistest spetsiaalselt kaugemale,et ei rikuks keegi minu ega mina teiste autot .Kahjuks mõni kohe pressib külje alla kuigi parklas on ruumi küllaga .Ukse avamisel olen üsna ettevaatlik,et ei rikuks teiste autot.Paraku aga minu auto on saanud juba mõne kuu jooksul mitu mõlki sisse.Ma arvasin,et asi selles: olen algajajuht ja siis vaadatakse,et see ju" vahtraleht "ja siis võib kõike teha :( Siit kommentaaridest tuleb välja,et ka teisi kogenumaid mõlgitakse . Mõlkijaid parandab tõesti ainult haud .
18:15 17.06.2017
Dislafänn (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
Istusin poe parklas autos, kui kõrval parkivasse seatti lähenes maakate perekond. Aimasin kohe halba, ja panigi viimasena autosse sisenev vanem pereisa oma uksega mulle kõva paugu. Läksin kohe välja ja ütlesin, et lõid mulle nüüd mõlgi sisse! Mulle ehmatuseks pereisa lausa karjus mulle: "KUULE, SEE ON TARBEESE!"
21:16 17.06.2017
............. (registreerimata)
Re: miks mõlgite uksi?
no siis tulnuks tema uksele ka jalaga üks tarbemõlk virutada.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.