Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ERAISIKULE "JÄRELMAKSUGA" MÜÜK!?

22:24 24.08.2004
dogz
eraisikule "järelmaksuga" müük!?
nii, müün oma autot. paar tüüpi on helistanud ja küsinud, kas järelmaksuga saab? et maksavad ca ½ sisse ja siis iga kuu mingi kindla summa. lubavad isegi notari juurde minna jne. aga auto tahavad kohe kätte saada, kuigi jääb minu nimele ( kuni kõik raha makstud ).

kas see on mingi uus pettuse süsteem? mis garanteerib et ma need pärastised kuumaksed regulaarselt saan? ja olgugi auto minu nimel, kui ma tahan seda kätte saada, siis kust ma ta leian? kuulutan tagaotsitavaks? see uus omanik võib selle autoga 100 trikki teha jne. ja mis see notari paber maksab, kui mees ja auto mõlemad udus!
22:26 24.08.2004
dogz
Re: eraisikule "järelmaksuga" müük!?
küsimus siis üleval, et kas keegi teab mingit kindlat võtet ( notar, paber jne ), kuidas pettust vältida ja oma raha kindlalt kätte saada?
22:32 24.08.2004
d (registreerimata)
ei müüks
kõige kindlam

petta saad nii või naa
22:45 24.08.2004
kaader (registreerimata)
Kusjuures mult ka küsiti seda. Ma saatsin venna mõttes ****** ja ütlesin viisakalt ära.
Ka notariga on asi täiesti mõttetu. Võtku pangast laenu!
23:01 24.08.2004
vwmorten
Võõrastele ei tasu järelmaksuga müüa,tagajärjed võivad kurvad olla.
23:14 24.08.2004
fix (registreerimata)
tee selleks maksmis ajax minikasko autole peale ja las tüüp maksab.
23:17 24.08.2004
dogz (registreerimata)
to fix
mis see minikasko tähendab? mul ei ole kokkupuuteid sellega.
23:48 24.08.2004
fix (registreerimata)
see on auto ärandamise ja põlemise vastu,umbes 700kvartal.kui autoga midagi juhtub saad sina ikka oma raha tagasi.minikaskot las maksab ostja ,see on igal pool nii.
23:50 24.08.2004
fix (registreerimata)
minikasko on kindlustuse varjant.
03:07 25.08.2004
Kärss
Auto on müüdud siis, kui oled selle eest soovitud summa tasku pannud. Ja miks siis seda veel oma nimele jätta? Et kui teine põhjustab avarii, siis Sinu kindlustuse boonus tõuseks? Sellisele autole tuleks teha mitte minikasko, vaid ikkagi täiskasko (muidu näed "tulevast omanikku" avariijärgselt samapalju kui oma kõrvu). Nii ma ise kui peres mõni muugi inimene just samal viisel petta saanud, ja teist korda samasse ämbrisse ei astu - ei tasu see mõnede tuhandete pärast jändamine järelmaksuga, ning ennemini müün auto odavamalt, kui hakkan rikkuma unerahu sellega, mis autoga vahepeal juhtuda võib (ehk siis parem varblane pihus kui tuvi katusel)
08:04 25.08.2004
rsm (registreerimata)
Kui muud lahendust ei tule siis vaata Hansapanga eraaiskute lehelt liising ja sealt Autoliising, kus on välja toodud just selliste situatsioonide jaoks kus mõlemad pooled on eraisikud või mitte km kohuslased. Sissemakse 10%. Kui see varaint neile ei sobi siis on kahtlus pettusel .. Kuid erandeid on ka..

Jõudu..
11:34 25.08.2004
viido (registreerimata)
Olen alati öelnud, et selliste asjadega mängida ei maksa.
Soovita tal pangast laen võtta, kui sealt talle ei anta, siis ilmselt on ka sinul suht võimatu raha pärast kätte saada.
Teine variant on, et ta pandib midagi sulle, mida sul on hiljem kerge realiseerida. Kuid ka siin peab olema kindel, et see panditav asi ikka talle kuulub ;)
14:10 25.08.2004
ametnik (registreerimata)
Vanasti oli sellise asja jaoks Hansas autolaen, praegu ei tea, aga küsi pangast!
14:18 25.08.2004
ddig
Ülla-ülla, ütleks selle laenujutu peale, pool eestit saab suurema osa sissetulekust mitteametlikult, ehk siis selle pealt ei soovita makse maksta ja seetõttu ei saa ka teda ametliku sissetulekuna näidata.
Kes laenu vms pangast võtnud või küsinud ilmselt teavad, et panka ei huvita mitu krooni kuus su pangaarvelt läbi käib, vaid see kui palju sa ametlikult palka saad.

Aga loomulikult ei maksa suvalisele inimesele midagi laenata ega ka teda enda nimel oleva autoga liiklusesse lasta.
14:22 25.08.2004
Ats (registreerimata)
Pikalt sellised vennad saata kohe! Laenaku pangast või tuttavatelt!
14:29 25.08.2004
Mis MiniKasko??? (registreerimata)
..auto ju ikka sinu nimel. Järelikult- kuulutad masina varastatuks, maksad ise auto maksumusest osa kinni, tavaliselt üle 10%%. Ja loomulikult ei hüvita kaskot keegi enne, kui on välja uuritud, kuidas auto kaduma sai. Mis, viid selle notari paberi siis vä??? Saadavad kuradile, selleks sõiduki kasutamise volitus peab olema.
14:32 25.08.2004
kogemus olemas (registreerimata)
, ja see kogemus pole eriti roosiline. Tasub teha vaid laenuleping, autole kaskokindlustus peale, ja auto on laenulepingu pandiks. Leping olgu notariaalne, siis saab jamade tekkimise korral asja kohe täiturile täitmiseks pöörata. Mina ei saanud oma võlglast ennem maksma, kui tuli ta politseiga üles otsida...ja arvan, et mul lihtsalt vedas. Üldiselt - mina enam sellise asjaga ei jama, ennem müün auto 10 tonni odavamalt.
14:34 25.08.2004
Carello (registreerimata)
Hansapangas on auojärelmaks (nö. autoliising eraisiku käest) täiesti saadaval. Kuid seal on kindlasti ka nõuded auto vanusele jmt. Ise ostsin niimoodi panga kaudu eraisiku käest 97 aasta auto.
Üks asi mis on erinev liisingu ja järelmaksu järgi on see, et liisingul maksad liikluskindlustust oma elukoha järgi, autojärelmaksul aga vaid liisingfirma asukoha järgi (milleks on muidugi Tallinn)...
Eraisikule ise mingi järelmaksuga küll autot ei müüks, kui just tegu poleks usaldusväärse hea tuttava-sõbraga.
14:39 25.08.2004
er (registreerimata)
http://www.postimees.ee/310704/esileht/140678_1.php
loe artikkel läbi ja siis mõtle kas müüd järelmaksuga.
19:47 19.03.2012
ostsin sedasi (registreerimata)
Re: eraisikule
Tere.Pean siinkohal teemale vastama ja ütlema et olen ise sedasi auto ostnud ja kõik laabus hästi kuna aotot oli vaja ja leppisime omanikuga kokku et kinnitame ka kõik notariaalselt nii ka sai tehtud ja mõlemad osapooled olid tehinguga rahul.
20:09 19.03.2012
Hm (registreerimata)
to ostsin sedasi

läks ainult 7 ja pool aastat ja kõigile küsimustele tuligi vastus:)

olen ise 2002 selliselt ühelt platsilt auto ost (pool asi makst, oma auto neile müüki jäät ja iga kuu pidin mingi summa maksma.) Paari kuu pärast oli auto müüdud ja siis olime tasa müüjaga. Aga meie küll mingit notariaalset lepingut ei teind. Kirjutasime lihtsalt mingile paberile alla ja oligi kõik. Ilmselt oleks võind ka palju halvemini minna.
14:45 20.03.2012
Ato2012 (registreerimata)
Olen teinud erinevaid ostutehinguid läbi notari sealhulgas kinnisvara osamaksetega vm seade järelmaksuga. Risk on sealjuures mõlemapoolne. kuid notar abistab mitmeti ning pakub erinevaid variante riskide vähendamiseks.
Notari juures järelmaksu tehingu vormistamine on võrreldes panga asjaajamisega oluliselt lihtsam, rahaliselt soodsam ning puudub vajadus nõmedusteks tehingu objekti hinnata ametliku aktiga, lisatagatised vm.
Mis puutub auto müümist järelmaksuga notaris, siis kõik sõltub konkreetsetest asjaoludest ja tehing tuleks kõne alla, kui tehingu mõlemad osapooled mängivad ausat mängu. Seda peab aga igaüks ise otsustama ning auto osas oleks hilisemate probleemide vältimiseks lihtsam müüa auto lihtsalt odavamalt-saad raha kohe kätte ning oled edasisest asjaajamistest prii.
09:44 25.03.2012
solksolk
Ei soovita müüa eraisikule järelmaksuga, sest pettuste protsent selles vallas on ülisuur.
Ja kes ei peta, temal pole lihtsalt raha ja ta lihtsalt ei maksa siis.
Selline järelmaksuga müümine on ikkagi liisingfirmade rida, kes ka osadelt klientidelt loomulikult petta saavad.

Aga toonitan veelkord, selliste eraisikutest ostjate osas on pettuse protsent tõesti ülisuur.
Kuid eks ole ka firmaostjatega pettureid.
Ainus kindel variant on tõesti liisingfirma kaudu see auto maha müüa, siis on raha kindlalt käes ja ülejäänu on juba liisingfirma probleem.

Muudetud 25.3.12 09:49

11:02 25.03.2012
......... (registreerimata)
Kui raha ei ole siis ei saa, kui just enda sugulane või tõsiselt hea tuttav/sõber ei ole keda 100% usaldad. Miks pank neile võlgu ei anna ? Kui inimene midagi tahab, siis ta laenab selle raha, mitte ei hakka autot järka peale kerjama-
20:19 27.03.2012
solksolk
Lugege seda uudist.

http://ohtuleht.ee/469291

Tahab veel keegi oma autot või ka midagi muud järelmaksuga müüa kellelegi?
08:19 30.03.2012
audi_a6_v6
Oi, tere tulemast tagasi, solksolk!
Muidu teemasse nii palju, et ka audiklubis on teema selle kohta, mis ilmselt ka selles õhtulehe ariklis, teema oli juba enne artiklit.
15:45 04.10.2012
nipitirinipp (registreerimata)
Mina olen müünud paarikuulise järelmaksuga ja ka ostnud. Seni on läinud hästi. Ka praegu otsin endale autot paarikuuse järelmaksuga, petta ei kavatse, aga panka kahjuks ei huvita sissetulekud pangakontol, mis ületavad tegelikult nende poolt nõutud summa, sest tegu pole ametliku töötasuga. Niisama raha ei huvita kedagi.
21:36 04.10.2012
automahvia (registreerimata)
paljud autoaiad ja muud susserdised pakuvad järelmaksuga auto soetamise võimalust. arusaadavalt maksad intressiga end vigaseks. mingil hetkel uurisin isegi selliseid võimalusi, sest ametliku eesti palgaga lood kehvad, sissetulekud siiski olemas. kõige vahvam pakkumine oli selline, kus 9000 auto eest oli vaja 5000 kohe sisse maksta ja lisaks veel pooleteise aastaga 11000=16000 siis kokku. tundus ahvatlev aga jäi ära. ülejäänud pakkusid mingit 3-5 protsenti kuus jäägilt. kah ikka suht röövimine aga keegi kindlasti võtab, kui muud võimalust finantseerimiseks pole. ma ei oska öelda miks aga mul selline tunne, et sedalaadi bisznist kütab kuritegeliku päritoluga raha. kasumid tunduvad ju päris asjalikud olema. eriti, kui veel makseraskused tekivad ja auto koos juba makstud rahadega autoaeda tagasi tuuakse. aga noh, niikuinii on meil selline sulide ja kaabakate vabariik juba kujunenud, et mis seal imestada.
03:09 15.01.2021
K (registreerimata)
Mina ostsin eraisikult järelmaksuga auto. Kahjuks on hoopis sedasi, et mitte mina ei ole huiar vaid myyja. Myys auto 400€ kuumaksega ja hetkeseisuga olen autol vahetanud kôik jupid ära -3000€
Ei ole koik inimesed uhesugused", et ara myy ja plapla" olen maksnud 10kuuga 5000 ilma probleemideta.
08:55 15.01.2021
stammer (registreerimata)
ja kustkohast see vaba raha leiti?
09:29 15.01.2021
x3 (registreerimata)
Et ostsid KASUTATUD auto, mis hakkas lagunema ja mida pidid hakkama remontima ning nüüd elad oma viha müüja peale välja?!
Meil müüakse uusi autosid ka ja garantiiga.
11:04 15.01.2021
looder23
Kui oleks ostnud ilma järelmaksuga, kas siis poleks pidanud seda 3000 autoremondi panema? Uskumatud vennad ikka. Ja paraku tuleb x3-gs nõustuda. Meil müüakse uusi autosid ja järelmaksu antakse ka.
12:25 15.01.2021
. (registreerimata)
vaata see ongi sulle koolirahaks edaspidiseks eluks.muidugi kui see üldse tõsi mis kirjutad.
Kas auto remonti peaks siis endine omanik tegema niikaua kui sul võlg makstud.?kasutad ju sina.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.