Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: JAHUTUSVEDELIKU VAHETUS?

14:27 12.10.2004
Henri (registreerimata)
Jahutusvedeliku vahetus?
Autos oli uuest peast sees roheline jahutusvedelik, mille tase on hetkel miinimum märgi lähedal. Salongi ventilaator ei küta enam nii kuumalt, kui päris uuest peast. Tekkis mõte, kas lisada juurde rohelist (2 aastase kasutuseaga) jahutusvedelikku, vahetada kogu vana jahutusvedelik uue samasuguse rohelise jahutusvedeliku vastu või vahetada see hoopis roosaka (5 aastase kasutuseaga) jahutusvedeliku vastu? Autol on garantii all kuni 3 aastani, ei tea kas tohibki teist jahutusvedelikku ise panna? Manuaalis on öeldud, et kasutada "algupärast Honda XXX" jahutusvedelikku" mida meil Eestis arvatavasti ei müüda:) Järgmine korraline (60 000 km) hooldus kah alles kolme kuu pärast umbes, ei viitsi eraldi vahepeal hakata selle jahutusvedeliku pärast teeninduse aega kinni panema. Mida soovitate? Kas tasub teine (parem) jahutusvedelik ise panna?
14:32 12.10.2004
Henri (registreerimata)
Re: Jahutusvedeliku vahetus?
Lisainfoks veel seda, et praegune jahutusvedelik on seal sees olnud 1,5 aastat ja seni pole ise juurde valanud (kui muidugi teeninduses juurde pole pandud, kuid vaevalt, sest hooldusarvete peal pole seda).
15:56 12.10.2004
asjapulk
Re: Jahutusvedeliku vahetus?
Kas seda ei peaks ikkagi tegema hoolduses garantiiga autol?
16:31 12.10.2004
VVV (registreerimata)
Re: Jahutusvedeliku vahetus?
Vahetada pole mõtet varem kui 2 aastat täis. Maitse asi vist kas valad puuduoleva koguse ise peale või teeb seda teenindus. Üldiselt arvatakse, et eri firmade jahutusvedelikke pole mõtet segada (kui seda võimalik vähegi vältida), kuna pole ette teada kuidas see "kokteil" seal jahutussüsteemis ennast üleval pidama hakkab. Aga ka see varjant on kindlasti parem kui alanormiga sõita.
10:12 13.10.2004
ok (registreerimata)
Re: Jahutusvedeliku vahetus?
vaheta ise ära ja asi vossem, kes seal kindlaks teeb et jahutusvedelik on vahetatud v. mis tast saand on... veel parem vala juurde ja häda pole midagi
10:15 13.10.2004
Vuhm (registreerimata)
Re: Jahutusvedeliku vahetus?
Mine sõida teenendusest läbi. Nad valavad selle ka ilma aega kinni panemata ka ära
10:16 13.10.2004
Zoa (registreerimata)
Re: Jahutusvedeliku vahetus?
erinevate jahutusvedelike segamine (roheline-roheline) ei tee midagi, kunagi sai ringi küpsetatud terve 10 000km, kuskil 4l jahutusvedeliku (sinise) ja 0,8l klaasipesuvedelikuga (ekslikult ajasin kanisrtid sassi (vaatasin ainult kraade) ja hiljem kui oli vaja peale valada (õlivahetuse järgselt tundus et vajab veel lisamist) jäi silm pidama kankul et kurat see ju klaasipesuvedelik, millega oli rõõmsalt kulgend eelmise vahetusvälba

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.