Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: JAHUTUSVEDELIK EI TAHA MINNA SALONGIRADIKASSE?

21:57 13.10.2004
as (registreerimata)
jahutusvedelik ei taha minna salongiradikasse?
Auto on Astra 1.6 ecotec 2001 (kondiga). Sooja (aga mitte nii kuuma kui peaks) õhku annab salongipuhur pööretel 3000 ja üle. Ca 1500-3000 vahemikus leiget, tühikäigul praktiliselt jahedat. Termostaat vahetatud, uus töötab normaalselt (hoiab temp ca 90 kraadi). Oma arvates on ka õhk süsteemist väljas (või on siin mingeid nippe?). Kas on radikas umbes või on veel mingeid vigade variante (mingeid klappe, elektroonikavigureid vms ...)? Kui umbes, siis kas ja kuidas (millega?) saaks läbi pesta?
22:07 13.10.2004
Kärss
Re: jahutusvedelik ei taha minna salongiradikasse?
See on enamike autode häda, et nullpööretel ei jõua veepump piisavalt mahlasid liigutada, et soojendusradikas jahutatavale vedelikule piisavalt mootorist kuuma peale anda. Paljudel autodel on sellepärast elektrilised pumbad, mis tagavad piisava ringluse salongisoojendusradikas. Kontrolli, kas Su Astral kah selline asi on ja kas see ka töötab
07:29 15.10.2004
nokkel (registreerimata)
Re: jahutusvedelik ei taha minna salongiradikasse?
Eelmine talv külmetasin niikaua kui tegin jahutussüsteemi läbipesu. Kõigepealt kallasin pesuainet radikasse, lasin päevakese toimida ja siis lasin selle kompoti välja. Sealt tuli ikka sellist sodi, et lausa paha hakkas. Pärast lükkasin veel veevooliku soojendusradika ühest otsast ja teisest otsast...ikka tuli veel midagi. Aga kui uue tosooli sisse kallasin, siis hakkas kohe, nagu temp näidik liikuma hakkas sooja tulema. Vot. Jõudu.
PS pesuainet sain autoremonditöökojast.
10:33 15.10.2004
edgar (registreerimata)
Re: jahutusvedelik ei taha minna salongiradikasse?
soovitan sul vaadata üle hoovastiku. seal võib mingi lõtk või asi olla pikaajalisest kasutamiest tingituna ja kraani ei keerata korralikult lahti.
10:57 15.10.2004
R.K. (registreerimata)
Re: jahutusvedelik ei taha minna salongiradikasse?
astra radikas on minuteada alumiiniumist, ja tal on väike eripära. nimelt on elemendi torudes spiraalid, mis aeglustavad jahutusvedeliku liikumist ja mis samas ka vääga hästi ära ummistuvad. läbipesu vaevalt et õnnestub ilma radikat lahti võtmata, aga proovida võid. ära kasuta mingeid pesuvahendeid, teed asja ainult hullemaks. ise maadlesin täpselt samade tunnustega bemmi radikaga, kogu saasta sain välja alles siis, kui olin otsavanni lahti võtnud ja kõvasti suruõhu ja veega möllanud.
13:27 15.10.2004
as (registreerimata)
Re: jahutusvedelik ei taha minna salongiradikasse?
Aiman, milles põhjus on. Belgiast toodud masin, esimesse vasakusse nurka väikse paugu saanud, jahutusradika plastotsas sulatusjäljed. Ilmselt väänati lekkepeatajat kõvasti sisse ja see ajas salongiradika umbe.
Kuna seda maha võtta oleks paras jama (kogu armatuur lahti kiskuda jne ...), siis proovin radikal mõlemad otsad lahti võtta ja siis surveveega läbi lasta (ilmselt siis vastupidi jahutusvedeliku tavalisele liikumissuunale). Ei tea kui suurt veesurvet võib sisse lasta, kas tavaline kraaniveesurve (alumiinium?)radika sees midagi tuksi ei keera? Ja kas kuum vesi ajab lekkepeatajat paremini välja? Ja kas suruõhuga läbi puhuda tasub? (lööb veel lõhki?)
13:45 15.10.2004
R.K. (registreerimata)
Re: jahutusvedelik ei taha minna salongiradikasse?
nende radikatega on veel selline jama, et kui kolm-neli toru ühest kontuurist umbes on, siis neid lahti saada on puhas loterii, sest mis asi sunniks seda vett ja suruõhku just umbes torudesse minema. mina kiskusin otsavanni maha, sest kaotada polnud nii ehk naa midagi, ainult võita. aga proovi ehk sul õnnestub lihtsamalt.
13:54 15.10.2004
R.K. (registreerimata)
Re: jahutusvedelik ei taha minna salongiradikasse?
lisaks veel niipalju, et vectra A-l on vist sama radikas, ainult vasest ja ega kadeti omagi palju erine.
15:24 18.10.2004
as (registreerimata)
Re: jahutusvedelik ei taha minna salongiradikasse?
Tulemus on paras puänt. Kolm spetsi (soliidne töökoda, tavaline töökoda ja üks nurgatagune remondimees) kõik väitsid, et salongiradikas umbes ja vaja vahetada. Kuna asi ähvardas hunniku tuhandetega, asusin ise asja kallale. Imestasin, miks salongiradikasse sisenev ja väljuv lõdvik teevad mõlemad ülespoole suunatud jõnksu? Tuletasin meelde keskkooli füüsika kursust (et soe õhk liigub ülespoole), painutasin mõlemad lõdvikud horisontaalseks ja lasin sõbral mootoril pöördeid hoida. Enne olin muidugi paisupaagilt korgi maha keeranud. Pool minutit suutsin hoida, siis läks lõdvik väga kuumaks ja enam ei saanud käes hoida. Õhku tuli ikka parasjagu, valasin juurde ca 3 liitrit jahutusvedelikku.
Moraal: iial ei tea ette, millal koolis õpitust kasu võib olla ...

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.