Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KASUTATUD VÕI KASUTUD REHVID?

15:37 22.03.2005
maru
Kasutatud või kasutud rehvid?
Tere!Kellel on jagada halbu-häid kogemusi ostes 200-400krooniseid kasutatud rehve.Eeskätt MS.Vastab see tõele, et pigem osta kasutatud kvaliteetne originaal rehv (mustri süg 6-7mm), kui uus prott?
15:47 22.03.2005
Aarne (registreerimata)
Re: Kasutatud või kasutud rehvid?
Kas vastab tõele, et kasutatud kvaliteetne originaalrehv (mustri sügavus 6-7 mm) on pigem kellegi autolt varastatud rehv? Kellel on jagada halbu-häid kogemusi?
15:58 22.03.2005
UPS (registreerimata)
Kasutatud M+S võid praegu paari turult 600.- kätte saada (täitsa korralikud), sest hooaeg on lõppemas. Novembris maksavad poole rohkem. 400.- eest küll ei tea, et neid pakutakse, võib olla mingit väiksemat mõõtu tõesti. Ise vaatasin 205/55R16 mõõtu.
16:04 22.03.2005
ddig
Oma kogemusele tuginedes ei julgeks soovitada protirehvi, sest olen ise näinud neid sõna otseses mõttes kõveraks minemas. Kindlasti ei ole siinkohal tegemist reegliga ja oleneb see ennekõike sellest millises seisukorras oli rehv millele uus protektor peale kleebiti, kuid vaevalt, et keegi röntgeniga nende konstruktsiooni korrasolekut kontrollib.
16:16 22.03.2005
tiko (registreerimata)
Kõik sõltub rehvi olukorrast. Ei soovita prottidest kindlasti Eestis valmistatuid (Master, Vallai), mis viimastel päevadel on lagunema hakanud (karkass praguneb!).

Head protid on aga Unigom, Technic jne.

Kasutatud rehvi puhul tuleb ikka arvestada, et ei kasutata uusi. Seda nii omaduste kui kasutusaja suhtes.
16:28 22.03.2005
ametnik (registreerimata)
Techic ei ole hea rehv!
16:35 22.03.2005
fezz (registreerimata)
mõni kiidab INSA TURBO rehve
16:36 22.03.2005
maru
Olen ka kuulnud Techniku kohta vastakaid arvamusi.Kas keegi teab kus Tartus kasutatud rehve müüakse.Ise tean ühte, Viljandi mnt. Kummiposti.
22:37 22.03.2005
konks (registreerimata)
sellest on juba juttu olnud siin kuskil: talverehv võib vabalt olla protikas, suve oma pigem kasutatud originaal. Prott müriseb ja on kuri kuluma.

Ise ei ole oma väikeste läbisõitudega (suvesõidud max 15000 aastas) suutnud veel ühtegi originaalrehvi kulumispiirini läbi sõita, ikka on enne hoopis auto mingil moel valdustest lahkunud. Protikaid küll(Balco, kestis 15000km). Praeguseid Masteri suvekaid paistab ootavat sama saatus, tunduvad kuluma lausa silmnähtavalt.

Sellegipoolest julgesin osta Masteri talverehvid, sest kogemus juba eelmise põlvkonna kalasabamustriga rehvidega näitas, et need kestavad hästi (4 auto all kokku u 40000km) ja pigem kustuvad vanusega kui läbisõiduga.
23:23 22.03.2005
Kärss
Kogemusi on mitmesuguseid, nii häid kui halbu. Mõnikord eelistaks protikat, mõnikord jällegi kasutatud uut firmarehvi. Mõlema puhul ei tea samas kunagi, mis selle rehviga varem on juhtunud, st kas sõidetud äärekivisse vms, mis ei pruugi väljapaista. Kuna ühe suvega on võimalik ka uued rehvid läbisõita, siis selline pool suve sõitnud (st ka garantiiga) rehv pole vast kah halb valik, aga kui see uus poolkulund rehv on juba 10a vana...
23:44 22.03.2005
asdf (registreerimata)
Ei ütleks, et Masteri või Vallai protid eriti kuluksid. Ikka probleem pigem selles, et pidamist pole, sest kuidagi kõvad ja ei kulu ka eriti.
Kui on mingid 1 suvi või vähem kasutatud rehvid, siis võib vaadata, aga vanematel pole erilist mõtet. Ega tegelikult pole tavasõite tehes nagunii vahet, et kas protid või mingid uued firmakummid. Vahe tuleb sisse alles äärmustesse laskudes. Niiet vaata, mida soodsamalt saad. Niisama käravad ka protid, aga kui korralikud rehvid väga odavalt saad, siis miks mitte. 400eeq 2 rehvi eest on vägagi odav ja kui neil ühekski suveks mingit pidamist on, siis neid võiks iga suvi uue paari osta. Muidugi uuest peast on korralik uus rehv kindlasti parem(parem pidamine nii libedal kui ka kuival ja vaiksem), aga aja pikku muutuvad nad kehvemaks kui uus prott.
08:22 23.03.2005
kaupz (registreerimata)
olen 2 talve sõitnud Vallai H2(nokia hakapelita mustriga) ühed olid escordi all 175/65 r13 ja teised passatil 185/70 r14 pidamisele ja kulumisele ei ole küll midagi ette heita. küll võib aga liigne müra häirivaks osutuda.

ja see jutt et proti talverehv on KÕVA on mingi 10a vana jutt kui see asi tõesti nii oli. mine katsu poes vallai proti mustri segu, pehmem kui mõni originaal.
12:16 23.03.2005
Vana_Ford (registreerimata)
Kasutan Vallai nael-protte, ostsin 2002 sügisel terve jooksu ja nüüd kui kolmas talv hakkas läbi saama, avastasin, et ühel kümmil on karkass hakanud pragunema, 3 kummi aga igati korralikud. Kuna ostutsekk oli alles ja seal kiri: garantii kolm aastat, läksin müüja juurde ja vahetatigi ringi. Ise ostsin teise juurde ja saingi kaks uut kummi ühe hinnaga. nii et kolm talve sõitu ja jälle kaks uut kummi ees all, taha kõlbavad olemasolevad veel küll ja küll. Nii et mina olen rahul, kuigi uutele anti garantiid 2 aastat.
13:54 23.03.2005
Tuscan to Maru (registreerimata)
Tartus suurim valik kasutatud rehve Kummiboxis Kreutzwaldi ja Vaba tänaval. Netist nime järgi saad täpsema infi kätte. Ka Sepa turu ligidal ühes angaaris müüakse, aga seal tahetakse pea uue rehvi hinda viimastest pastaldest. Väiksemaid kohti on muidugi veel.

Ise olen senini talverehve kasutatutest ostnud just, sest hindan vaikust ja seniste kogemuste põhjal on Vallai ja Masteri protid kõike muud kui vaiksed. Suvel kasutan ühel sillal Vallai protte, eriti ei kurda, aga küljed hakkasid juba teisel aastal miskipärast vaiskelt pragunema ja kiirusindeks on ka enamikel prottidel üsna väike, nii et kui autost viimast võtma hakata, peaks ka seda meeles pidama.
14:10 23.03.2005
maru
Master rehvidest oli siin kunagi pikalt juttu vist pealkirja-Noh Master rehvide omanikud-all.Jällegi kogemusi äärmusest äärmusesse sealt.Tundub ikke, et kui veidi vaeva näha ja otsida, siis on õigem kasutatud originaalid osta proti asemel.Kasvõi ajutiselt, kuniks raha rohkem uute ostmiseks jne.
14:17 23.03.2005
totu & taibu (registreerimata)
Selle viimase lause kohta nii palju,et vaene maksab topelt.
15:03 23.03.2005
maru
Enne maksan topelt ja sõidan autoga, kui käin jala ja vaatan auto vrakki.
09:01 25.03.2005
ase
Oleneb,palju läbisõitu on.Kuna mul sõidukaga ainult aasts 15000,siis üsna savi mis kummid-kestavad ikka mitu aastat.
09:31 25.03.2005
maru
Hetkel all Hankook rehvid.Suuremal kiirusel al.80km/h hakkab auto kergelt"ujuma". Algul mõtlesin, et vahest on veermikul midagi mäda, aga kahtlustan, et see võib olla tingitud liiga kulunud rehvidest ees.Juhitavus oleneb ka rehvidest mingil määral nagu rehvitestidest lugeda võib.Või ma eksin?
10:56 25.03.2005
fedja (registreerimata)
Mitte iial enam kasutatud rehvi ei osta.Sai ostetud varakult valmis kaks jube (head) ja omastarust soodsat rehvi,vist 600eek paar.Kuu pärast alla pannes,veljele lasin kohe panna,200km ja kumm läks laiali ja kellele kaebad .Kes usub et kuu ajaga nii vähe sõidad,nii et 200km peale kulus 600eek,mulle tundus veits kallis.Uuute kummidega tundub odavam ja kindlam olevat.
11:57 25.03.2005
maru
TO fedja
Rehvid ei ole igavesed, kuid kui mustri sügavus veel 5-6mm. Tuntud tootja ja originaal rehv.Kuidas see küll juhtuda võib, et kumm lihtsalt laiali jookseb.Kust kohast need rehvid ostsid ja mis firma rehvid olid?
18:50 09.02.2009
Õhk (registreerimata)
Nüüd on siis kord rehvimüüate käes - lastakse hindadest hais välja!?
http://www.rehvid24.ee/
19:30 09.02.2009
mehkin (registreerimata)
Kasuta otsingut, sest on veelgi odavamaid kohti. Ise otsin omale suvekaid ja on mõned tegijad silma jäänud - samad rehvid, aga soodsamad!
19:37 09.02.2009
Õhk to Mehkin (registreerimata)
19:46 09.02.2009
niisama mehike (registreerimata)
Ma ei ütleks, et Vallai protid väga kehvad rehvid on. Ainuke asi häiriv faktor nende juures on ehk suurem müra, kuid pidamise koha pealt küll etteheiteid ei tee. Viimased 2a olen Vallaidega sõitnud nii suvel kui talvel (lamellid) ja sõitmist on mul suht palju ka kõrvalistel teedel, mis ainult unistavad libeduse tõrje saamisest, siiani olen kenasti teel püsinud seda ka eelmise aasta mõlema suure lumeuputuse aja. Mina sain ilusti sõita 90ga samal ajal kui ülejäänud eesti kulges 50ga maanteel ( ka uued ja elektroonilisi abimehi täis masinad !!! minust liikus kiiremini vaid paar 4WD'd). Mina julgen küll protte soovitada.
Kasutatud rehvidest hoiaks ma aga küll eemale, 2 jooksu on mul neid olnud: esimesed kippusid katki minema ja teistega kadus pidamine kohe ära nii kui asfalt niiskeks läks ning seda veel suvel (paar aastat vanad Vredensteini lamellid korraliku mustriga). Kasutatud rehvide puhul sai tea iial, mis valu nad on saanud (jõhkralt pidevalt kurve võetud ja läbi aukude sõidetud jne ehk karkass võib neil väga kehvas seisus olla). Edasised järeldused võid juba ise teha..
20:24 09.02.2009
Kärss
Umbes eelmise postituse tegemise ajal (järelikult natuke hiljem) läks mul Technic Exploreri rehv täiesti kõveraks (riie lahti, vaata pilti), nii et sõita enam ei kannatanud (linnas jäin jalgu), loperdas vastu tiivakoopaid jne. Rehv oli garantiiga, aga enne sai palju vaieldud, kui oldi nõus see välja vahetama (tööraha pidin mingi üsna kirves tariifi järgi ikkagi ise maksma). Selleks ajaks oli rehviga sõidetud suht vähe, täiesti kulumata, asi juhtus ühes kurvis (tugev maasturirehv kerge sõiduauto all) linnakiirustel. Annan endale aru, et odavat asja ostes ei saagi oodata sama kvaliteeti mis kordades kallimal kvaliteetrehvil, aga nii värdjaliku suhtumisega maaletooja puhul julgen praegu küll seda rehvi pigem mitte soovitada.
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/176/224/04411208951999
.jpg
20:41 09.02.2009
. (registreerimata)
niisama mehikesele niisama jutujätkuks- ega talverehv peagi suvel märjaga pidama, olgu seal mustrit veel kuipalju. olen isegi sügisniiske asfaldiga talverehvidega hädas olnud- niiskega pidamine suht kehva, nii pidurdades kui kiirendades. talvel aga väga hääd. igal rehvil oma aastaaeg ja ka siis on veel nüansse.
00:51 10.02.2009
mati12 (registreerimata)
Ei mingit kasutatut ja veel enam M+S.Päritolu teada. Kusjuures paljud väiksemad tegijad toovad eurost odavaid asju,millel parim enne möödas.Ennem sõidan kasvõi Vallai naastuga kui sellise Nokiaga,mis seisnud kusagil oma 6 aasta tühja.Saksas talvekal 4 aastat ja suvekal 6 parim enne ja see "uus" ülejääk meile rändabki.Rääkimatta mingitest kasutatud M+S - st. Sai täna nähtud mingit mammit ime slikkidega ja siis imestatakse,kust need laksud tulevad.
20:51 09.04.2021
Kärss
Jagan nüüd reklaami:)

Kahju ainult, et sellist jama avaldatakse kampaania korras, kuna iga mõistusega olend saab aru, et see kõik sõltub väga suures osas ka rehvi laiusest, diameetrist, rehvirõhust, konkreetsele rehvile (sillale) rakenduvast massist, protektoritüübist jpm. See info oleks oluliselt väärtuslikum, kui oleks kasvõi väikeses kirjas märgitud ära, milliste tingimuste puhul need väited kehtivad. Huvitav ja mõtlemapanev pilt igal juhul.
23:09 09.04.2021
arvoLM (registreerimata)
Vesiliugu sattunud autojuht vaevalt et enam viimase asjana mõni sekund enne hukatust mõtleb oma rehvi laiusele. Pigem, et krt ma nüüd siis ei valinud teeoludele vastavat kiirust? Eelmine nädal noorem nainegi võetud ja nüüd siis niimoodi...Ja vesiliug teatud kokkusattumustel isegi libedam, kui kiilasjää.
06:50 10.04.2021
. (registreerimata)
Kuidas vorelid ringrajal püsivad ilma mustrita rehvidega?
07:19 10.04.2021
jee.kim (registreerimata)
"Downforce" ja "tyre compound!- olete kuulnud äkki?
Võrdleks ka tava ja vihmarehve.....

Eile Tln-Tartu põhjapoolne ots oli "huvitav"- 2X möödumisel, u. 120kmh vesiliugu, peab uutele rehvidele mõtlema!
08:47 10.04.2021
punktikesele (registreerimata)
Kas oled loll või mängid seda?
Kui vormeleid vaataksid, siis teaksid õiget vastust!
08:55 10.04.2021
63amg (registreerimata)
f-1 on vihmarehvid.täisvihmarehvi mustri sügavus on 5 mm.nn. vahepealsel vihmakal on 3mm.
09:49 10.04.2021
arvoLM (registreerimata)
Kui punktike juhtus mitte teadma tõsiasja, et ilma mustrita rehvi maaga kokkupuutepind on suurem ja ka juhitavus teravam, seda muidugi KUIVA raja korral. Siis nüüd sai see välja öeldud.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.