Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AJATEENIMINE

See teema on vastusteks suletud.
16:46 27.06.2005
sõda (registreerimata)
ajateenimine
selline lugu- oktoobris tahavad viia aegateenima aga mis siis saab näiteks laenudega ja järelmaksudega. Ja üür ka veel
toidan veel naist ja last ka. Seadusega oli vist 2 last kui ei pea minema, aga kas üks ei tahagi siis elada.

on kellelgi olnud sarnane asi.
ja mis võimalused mul on
18:11 27.06.2005
(registreerimata)
Re: ajateenimine
Käbe lastekodusse ja üks juurde!
18:17 27.06.2005
a (registreerimata)
seda sa pead pangimeeste käest küsima!
18:19 27.06.2005
keppimees (registreerimata)
ruttu moor jämedaks
18:20 27.06.2005
Passat 2000 (registreerimata)
Tunnen kaasa. Eks sa pead susserdama hakkama. Ei saa ainult aru, mida enne mõtlesid: laenud, järelmaksud, naine-laps ülal pidada. Kas see armeeteenistus tuli kui välk selgest taevast? Oled palju jõudnud korda saata, küll sa sellest ka välja rabeled.
21:28 27.06.2005
Deus
ega ei rabele küll, minu rühmas tüübile jäigi ainult naine ja laps lõpuks alles. Riik lubas kõik kinni plekkida aga lõppkokkuvõttes jäi ilma kõikidest liisitusd asjadest, korterist, töökohast jne jne. teisel tüübil läks sitemini, too jäi naisest ka ilma!
Ideeliselt peaks laenud jne asjad peatatud olema väe ajaks aga seda pead RKO'st uurima ja ÄRA USU NENDE LOLLI MÖLA, ET KÕIK ON ILUS. kui pole paberit mis kinnitab, et nad peatavad laenud jne asjad, siis saada kuradile. Marru ajas tegelikult kuidas mingi väeteenistuse pärast noorte inimeste elu prsse keerati ja mitte kuidagi ei aidatud kaasa sellele, et inimene ilusti oma elu ka pärast väeteenistust edasi elaks. Kusjuures iga kuurahast võeti ka maha kõik mis võimalik, sest oletatavalt pidavat makstama kõiki asju jne ...
21:43 27.06.2005
smurf (registreerimata)
... ja kes kogu selle pulli kinni maksab, mina kui maksumaksja ? Aga jah lühidalt öeldes on see kõik sinu probleem, ei maksa ega peata sulle keegi midagi. Ainus võimalus on et saad kasutada laenupuhkust võlgade (poop ja noortepärane liising) maksmisel. Kui hakkama ei saa võid ülejäänud lugeda koolirahaks et oma elu korraldada ei oska.
Aga jah eesti riik on siga küll, rikub noorte elu, vaat oleks me venemaal võiks kohe passi kätte saades paar milli laenu võtta ja naise ka.
Muideks puberteet on diagnoos (reegline ravitav)
21:49 27.06.2005
sõda (registreerimata)
ega see peatamine ei ole nii lihtne
kas peatavad ka kommunaalmaksud ka ?? vett ikka kulub ja küte- pärast kui tulen väest siis olen suurim üürivõlglane.

tahate öelda et siis ongi mul elu p...
krdi eesti riik
22:01 27.06.2005
andrus (registreerimata)
Selline asi tuleb lihtsalt kukele saata. Kui sa oled juba nii kaugele jõudnud, et on normaalne töö ja kodugi loodud, siis saada nad lihtsalt pikalt. Ignoreeri neid kutseid ja mis nad ikka teha saavad. Ei pea sina oma pere arvelt küll mingit ideelist mängima hakkama. Kui aru ei saada, siis lihtsalt räägi mõne arstiga ja jääb vaid loota inimsuse peale, et ta sind aitab. Sedasi oma elu peeti küll keerata ei tohi. Ma ei saa aru, kuidas selline asi, siis riigi poolt paika panemata on jäätud. Kuradi riik, inimeselt koorib või naha maha, aga kui endal vaja välja anda, siis pole kellegi asi kuidas hakkama saad. Minu soovitus, lihtsalt eira seda mula , mis sealt saadetakse ja ma ei usu, et sind kuhugi vägisi vedama hakatakse. kindlasti tuleks ka mõne ajakirjanikuga rääkida, las teib vägeva esikaane loo sellest. Ja las siis kõrged onud komenteerivad, mis neil öelda on. Hoia sellest eemale...
22:13 27.06.2005
respector (registreerimata)
kaugele jõud tõesti :d lanud kaelas ,,,
23:27 27.06.2005
mina (registreerimata)
nuuu jaa..soovitan ka eemale hoida...mõtetu aja raiskamine.
00:18 28.06.2005
Marko
Kas sa tobu siis varem ei teadnud, et sõjavägi ees?
Lapseeas pere loomisest on veel kuidagi võimalik mõista, aga kohe ka oma maja ja tutikas bemm? Näitlikult muidugi.
Tegelikult soovitaks uurida mis seadused sellise asja kohta ütlevad. Siit foorumist saad nagu ikka seinast seina vastuseid ja uskumisväärsed välja traalida ei pruugi pädeva abimeheta õnnestuda.
09:11 28.06.2005
Willem (registreerimata)
Loe Kaitseväeteenistuse seadus Parag.-d 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60. Kui mõni neist vastab täpselt sinu olukorrale või teed ise selleks midagi, siis võib see õnnestuda, et pääsed. Ise pead hakkajam olema. Aga kui laenud ja juba laps olemas, siis peaks hakkamist olema küll.
09:56 28.06.2005
Kärss
Tõsiselt huvitav probleemiasetus! Umbes nii, et tead juba nädal aega ette, et pead esmaspäeva hommikul tööle minema, aga ei taha ennast liigutama hakata, kuna Hiiumaal suvilas on tore olla, ja siis viimasel hetkel küsid, et "mis nüüd saab". Ei nori üldse, saan täiesti aru sellisest isiklikust traagikast. Loodetavasti leiad mingi võimaluse nüüd armeest viilimiseks.

Hakkasin kirjutama üldse sellepärast, et tuleviku planeerimine on üks selliseid asju, mis peaks kuuluma kogu õppimise juurde. Kas just esimesest klassist alates, aga kindlasti hiljemalt põhikooli lõpuklassides, veel enne keskkooli (või kutsehariduskooli!). Kui omal põhikool läbi sai, olin täiesti nõutu, kuna keskkool tundus mõttetu ja ka ükski kutsekas ei olnud piisavalt "huvitav". Järgmine probleem peale keskkooli lõpetamist, et kuhu siis edasi. Kõhklesin kahe eriala vahel Tartu Ülikoolis ja täiesti valedel põhjustel (ühe inimese pärast) valisin oma praeguse eriala (tagantjärgi saan öelda, et väga hästi valitud, aga valiku hetkel olid kaalukausid umbes fifty-fifty). Ülikool kindlustas väga tõsise õppimise 7 aastaks, jälle ei pidanud midagi planeerima. Siis uus probleem, et mida järgmiseks, et kuhu magistrantuuri/residentuuri/doktorantuuri? Kuna olen parandamatu "aktivist", siis jällegi kukkus sülle midagi sellist, mida teadlikult "planeerituna" kuidagi otsida poleks osanud. Tagantjärgi saan jälle öelda, et hea valik. Kui ma hakkan vaatama ringi oma tutvusringkonnas, nii keskkoolikaaslasi kui ülikoolikaaslasi, siis nende elu on suures osas täpselt samasugune mängimine juhuslike panustega, ümberotsustamised viimastel hetkedel jne - ma polegi vist erand. Ja kui aus olla, ega ma ei kujuta veel praegugi päris täpselt ette, kus suunas oma karjääri pikemas perspektiivis juhtima peaks...

Töötan ise Soomes üsnagi rahvusvahelises seltskonnas, ning välismaalastest kuuluvad lähemasse tutvusringkonda loomulikult palju soomlasi, ning neile lisaks ka poolakaid, hispaanlasi, inglasi, leedukaid, USAst pärit inimesi, mõnevõrra vähem ka teiste riikide esindajaid. Ja mida ma nende juures olen alati imetlenud, on just see plaanipärane karjääri juhtimine, mida on õpetatud neile maast madalast. Aga minule ei ole!

Edasine puudutab nüüd konkreetselt soomlasi: ääretult kummaline tundub rääkida mõne 17-18 aastase plikatirtsu (minust siiski peaaegu põlvkonna jagu noorem juba) või poisiga nende karjäärist - nemad teavad täpselt, mida nad tulevikult tahavad. Teadsid juba varem, vastavalt sellele valisid omale keskkooli või kutsekooli, on väga hästi kursis selle eriala edasiste õppimisvõimalustega omas riigis. Samuti teavad juba seda, millises Euroopa või USA ülikoolis tahavad nad teha tulevikus magistrantuuri või doktorantuuri jne. Poiste puhul siis ka see, et enne kui neid keegi sõjaväkke võtakski, teavad nad juba seda, MILLAL (milliste õpingute vahel või järel) see on kõige mõttekam läbiteha.

Aga mida teab oma tuleviku kohta reaalselt 18 aastane eestlane? Ka mina olin selles eas ikka täiesti laps veel. Kuna siin on ka nooremaid lugejaid: kas teie olete juba (enne ülikooli astumist) uurinud ennast huvitava eriala kohta internetist, et teate, kus maailma ülikoolides mis tasemel teadust tehakse ning kust saadud kraadi hiljem kõige kõrgemalt hinnatakse, millega täpsemalt erinevate ülikoolide juures need laborid tegelevad jne? Ei tea? Ega selles ei saagi süüdistada inimest, vaid puudulikku haridussüsteemi - keegi ju ei õpeta küsima endalt selliseid küsimusi, isegi mitte ülikoolis, rääkimata keskkoolist (kus on tõesti selleks VIIIMANE aeg!). See on vist ka põhjus, miks koolitatakse Eestis tohutul hulgal ärijuhte jm selliseid erialasid, mis on orienteeritud rahateenimisele, mitte inimese huvidele ja eneseteostusele. Praegune teema on vist ajendatud täpselt samasuguselt õnnetult inimeselt, kes ei pidanud kunagi midagi planeerima, sai ühel päeval hea otsa peale ja unustas end rahateenima...
16:07 28.06.2005
sõda (registreerimata)
lapse pärast läksin tööle
ja kui ei oleks last siis käiksin ära sõjaväes. ja laen on ka ju ainult lapse (pere) pärast.
Markole- ei olegi autot.
16:24 28.06.2005
petz (registreerimata)
Kutsele reageerimata jätmist ei soovitaks. Alles hiljuti olid Delfis kõrvu 2 krimiuudist, millest ühes oli juttu karistusest tapmise eest 1,5a tingimisi ja teises mainiti sõjaväest kõrvalehiilija kuuekuulisest reaalsest karistusest!
Sa võta parem arstitõend (soovitused: mundriallergia, kusepidamatus või südamerike). Ise pääsesin just allergiaga, kuid see oli kümmekond aastat tagasi. Teine võimalus, mis eeldab näitlejavõimeid, on kehastuda relvalembeliseks kodumaapatrioodiks (soovitav roll: muukeelseid vihkav radikaalnatsionalist).
Entusiasm ja äärmuslikud vaated muudavad kuuldavasti komisjoni ettevaatlikuks.
Kolmanda võimalusena võiks proovida Shveiki moodi - mure ausalt ära rääkida.
16:27 28.06.2005
juzz (registreerimata)
Soovitan ka kuidagi ära viilida, sest see jura mis seal enamjaolt toimub on lihtsalt jabur. Hunnik madala haritusega *****e koos teisi käsutamas. Ja see et sõjavägi teeb mehest mehe, see jutt on pullikaka.

Niiet rõhu mitte minemisele, eriti kui sellised küllaltki mõjuvad põhjused on. Katsu siis hankida lampjalad vms ;)
16:28 28.06.2005
sull1 (registreerimata)
Mul oli täpselt sama jama. Kuna lõpetasin gümnaasiumi ja sain kohe ülikooli sisse, siis anti ajapikendust kuni ülikooli lõpetamiseni. Olude sunnil vahetasin aga eriala (vabanes parem võimalus) ja kohe oli kutse kodus. Ja kutse oli miski 12 dets ja teenistusse pidin minema 5 jaanuar. Aga kuna oli olnud vahepealse aasta jooksul raske avarii, siis saadeti 2 nädalaks haiglasse uuringutele, kas ikka olen haige, nagu ise väidan. Haiglas avastati, et jah põlv on läbi ja kõrgvererõhu tõbi kah (mille vastu söön juba tatikast peale rohtusid). Kirjutati välja vabastus, et ei ole kõlbulik jne. Kohalik värbaja seda ei uskunud ja saatis mu Tartusse uuringutele. Seal kinnitati aga eelmise arsti sõnu. Minu jaoks oli asi lõppenud kuni 6 jaanuarini. Tuli koju kiri, et kuna ei ilmunud 5 jaan kogunemiskohta, siis kohandatakse sundkohaletoomist ja a'la tribunali alla kohe- jooksik ju. Läksin jälle värbaja juurde, temani polnud arstliku komisjoni paberid jõudnud ja ta oleks hea meelega mu kohe sealt oma kabinetist väeossa viinud. Ok, lasi siis see kord koju ja uuris asja. Siis 2 nädala pärast tuli uus kiri, et ma ei anna näole, et mind nüüd otsitakse, selle kirja oli nüüd aga kirjutanud keski sekretär, kelleni polnud omakorda info värbajalt jõudnud. Jälle sõit värbaja juurde. Ja nii ma siis sõitsin 3 nädalat arstide vahet ja siis värbaja ja kooli vahet talvise sessi ajal. EI tea, mis sõjaajal saaks kui rahuajal info üldse ei liigu. (Äkki sõda läbi ja poisid ikka posivad kuskil metsas :))Ühesõnaga jumala mõttetu üritus saata kedagi sõjaväkke, sest niipalju tuttavaid kui neid seal on käinud, ei lea sealt mitte midagi kasulikku- lihtsalt raha raiskamine. Olles tööl, toites peret- olen kindlalt riigile kasulikum kui seal 8 kuud väeosas ****tades.
Tänan õnne, et tervis ei lubanud minna sinna aega raiskama.
16:39 28.06.2005
Vastaja (registreerimata)
Sai ka veidi aega tagasi arstlikus komisjonis käidud, sõtta ei pääsenud, lubasid paberid koju saata, seni pole veel midagi tulnud, hakkab juba ka mure tekkima :S
16:49 28.06.2005
sõda (registreerimata)
äkki kellegil on siis midagi(kindlat) välja pakkuda?
18:30 28.06.2005
pred
Mina käsin RKO's '99 aastal.Ehk sellest ajast on veidike asi muutunud aga kui sul ikka häda käes siis rõhu lampjalgsusele või käi mõne arsti juures.Seljahädadega ja muu taolisega peaksid ära saama.Ma ise töötan praegu kaitseväes ja uued ajateenijad tulevad varsti ning on juhuseid, kui saadetakse neid kohe alguses reservi tagasi mingite haiguste tõttu.
Jutu iva on see, et ole nüüd mees ja otsi endale arst kelle käest sa vabastuse saaksid.Mitte, et ma nüüd seda heaks kiidaks, sest ajateenistus ei tee kellelegi nüüd halba (minu subjektiivne arvamus)!

Edu igaljuhul ja kui sa ei pääse siis näeme teenistuses! ;)
18:46 28.06.2005
mox (registreerimata)
Ah mine sõbra tuttava või enda tuttava arsti juurde ja las "valetab" miskit kokku. Et mingi selgroog on veitsa nihkest ära, et segab väes olemis aega. Kui oled tegelenud spordiga, siis võib sul esineda ka hüppeliigese välja väänamist / rebestust või mis iganes ja selle kohta saaks ta kah velatada, et ei saa täis koormusega joosta ja halb on selle jalaga sõjaväes rassida
18:58 28.06.2005
vagane liblikas (registreerimata)
Mu jutt ei tule vast ni pikka ja huvitav aga ikkagi: Kuna minu puhul on tegu väga laisa inimesega siis ei viitsinud minna aegateenima st. läksin sinna arstide juurde kes kontrollivad kas sobid või mitte, füüsiline on kõik 5+, aga tuleb välja et depressiivsed ja pikkas masenduses inimesi sõjavägi ei vaja. Viimane "katse" arstlikus on psühhiaater kes küsis et: kas tahan minna , muidugi ei. noh saadeti siis maneezi terapeudi juurde ja lasti teha mingi ilgelt suur ligi 400 küsimust suur test ja siis tuligi välja, et depressioon on pähh. Ma arvan et sa võid olla ka väga suures masendudses sul ju ikkagi juba LAPS ja nagu näha imevad sind ikka päris kõvasti kui LAENAMA ka pead.
Sõber peab minema mingite eritingimutega kuigi tuli välja et tal lampjalad ja põlv käib suht tihti liigesest väljas.
Aga edu sulle selles võitluses.
19:21 28.06.2005
sull1 (registreerimata)
Vat nüüd ei teagi, kuidas nende arstide paberitaga on. Minul küll ei tunnistatud perearsti paberit mitte millekski. Neil on oma poolt kindlaks määratud arstid, keda nad usaldavad. Perearsti käest võib igaüks saada paberi, et ta on ühe jalaga ja ühest silmast pime. Siis on veel mingi peaarst neil- tavalised usaldatud arstid teevad oma otsuse ja paberid lähevad siis kuhugi kellegi veel kõrgema kätte, kes siis lõpliku otsuse teeb. Labaselt väljamõeldud haigusega sellest ajateenistusest kindlalt ei pääse.
19:23 28.06.2005
andrus (registreerimata)
Kas siin ei ole mõnda selle alal tegelevat inimest, kes oskaks inimest aidata? Aga viimase postituse jutt on küll õige. Rõhu tõesti sellele, et sa ei talu pinget jne.... tehakse test ja kui oled ise normaalne inimene, siis suudad sa ju inimesele selgeks teha, et olukord on selline. Usu seal saadakse aru, komisjon muidugi ei usu midagi, mis sa räägid. edu sulle ja katsu arstidega rääkida.
19:30 28.06.2005
cccr (registreerimata)
Mu tuttavale pakkus tööandja, et ta teeb tähtajalise lepingu ja riik ei saa teda sõjaväkke võtta.

Ma ei tea kas see reaalselt ka nii toimib aga äkki on see sinu üks võimalus.

Uuri seadust ja konsulteeri tööandjaga ja äkki siiski pääsed.
20:32 28.06.2005
sõda (registreerimata)
ütlesid et selleks ajaks on naine juba töö leidnud
21:45 28.06.2005
Deus
Nuh ... mõne jaoks aja raiskamine, mõne jaoks vajalik, see pole siin teemaks.

Vene ajal oli küll teistsugune teema, siis pidi 2 aastat koguni eemal olema aga praeguses ühiskonnas viib see 8 kuud pere tänavale ja võtab riided ka seljast ära. Ma ei kujuta ettegi näiteks, kui peaks mind praegu ära võetama, see oleks katastroof. oma elu uuesti praktiliselt nullist üles ehitama. Hea et last pole, muidu ähvardaks enesetapu teha kohe peale RKO'st välja astumist (sina ära seda ütle, saad valged paberid, võetakse load ära jne jne)

Astu ülikooli ja püsi seal kuni 28 eluaastani, ei puutu sind keegi :)
10:04 29.06.2005
Kärss
> Astu ülikooli ja püsi seal kuni 28 eluaastani, ei puutu sind keegi :)

Tuleb lihtsalt õige eriala valida ülikoolis, siis ka ei puututa:)
13:22 29.06.2005
mk (registreerimata)
kui vana sul laps on? kas mitte lapsega ei saanud 3 aastat pikendust!?
15:49 29.06.2005
sõda (registreerimata)
sain juba
laps 3,5
15:56 29.06.2005
Ints (registreerimata)
Kõigepealt tuleb kroonus ära käia ja alles siis laps teha.
21:50 29.06.2005
PitBull (registreerimata)
....miks sa kommisariaadis lolli ei mänginud! Need psühhaatrid lasevad jube kergelt minema lähed sisse ja ütled arstile tere kui ta sinuga juba räägid ütled uuesti lambist tere ja nata veel ning ongi ***** sõjavägi nietu! Ise nii ei teinud mingil määral pooldan sõjalist välja õppet eesti riik on mulle ***** samas on sitemaid kohti!
Sul on nata jama jah nüüd ega mai oskagi nõu anda...tee seda mida heaks arvad!
21:59 29.06.2005
sõda (registreerimata)
mingi võimalus peab ju olema

to ints pole mõtet sul praegu targutada et lapsed hiljem ja ennem sõda- mis olnud see olnud
00:06 30.06.2005
siim susi (registreerimata)
sitt lugu,kuid mingit vaimset kiiksu endale kindlasti juurde mõelda ei soovita. sellest jääb märk maha ning hiljem võib elus sellepärast palju probleeme tulla(võimalused töökoha valikul,autojuhiload jms.). kas vanemad ei saa need mõned kuud materiaalselt aidata?
22:05 30.06.2005
kui (registreerimata)
sa oma naisega abielus pole, siis on lihtne ütled, et kasvatad üksi last ja ongi kõik. Minuga koos teenis aega ka üks sinusugune ja tema sai küll oma asjadega hakkama.
22:25 30.06.2005
hull (registreerimata)
Selle psyhholoogiga on nii ja naa sest mul tuttav käis ka hiljuti RKO-s ja rääkis seal psyhholoogile, et ta hirmsasti tahab minna sõjaväkke kuna saab lasta siis ju inimesi kõvasti ja ajas ka muidu lolli jutu ning ikka võeti...
11:57 01.07.2005
Mees metsast (registreerimata)
Kunagi aastaid tagasi sai oldud samalaadse probleemi ees.
Laps sai kolme aastakeks, kool lõpetatud, töökoht olemas, justkui kõik oleks ilus kuniks tuli kiri RKO-st.
Loomulikult tuleb vastata RKO kirjale ning kohale minna. Komisjon läbida ning ega nad seal ka nii suured kollid ole, et kohe käsi väänama hakkavad.
Asju saab ka rahulikult rääkida, ei tohi kohe nende(RKO) suhtes negatiivset hoiakut võtta.
Ise olin 24 aastane kui mind sõjaväkke värvata taheti. Ka RKO-s saadi aru, et sellise vanusega sõjaväkke saata oleks olnud suhteliselt mõtetu, seega väike vestlus komisjonil teemal "Sõjaväe kasulikkus noorte meeste muutmisel" ning asi lahenes minule positiivselt.
Kui hakkad rõhuma oma "kohustustest" pangale ja veel mis-iganes-ettevõtte ees siis jääd kaotajaks pooleks. MEES - SUL ON ESMASED KOHUSTUSED KODUMAA EES.
Anna ka kindlasti teada mis ja kuidas lahenes.
Igatahes loodan, et see jama laheneb ka sinule positiivselt.

PS Tagantjärele mõeldes oleks pidanud küll sõjaväkke minema, maailmavaade oleks muutunud.
15:51 04.07.2005
sõda (registreerimata)
äkki keegi pakub veel mingeid varjante.
16:56 04.07.2005
kap (registreerimata)
Üks varjant on see, et mine hullarisse ja tee seal komeianti.
19:57 04.07.2005
sõda (registreerimata)
hulluks kül ei taha ennast teha
20:30 04.07.2005
Ma siin meenutasin enda käiku jälle ja seal oli mingi selline värk et sai minna ka enda tehtud röntgeni pildiga, et kui näiteks jalal on mingi lahtine luumurd olnud või kasvõi selg kõver. Röntgeni saab haiglas teha sul sõber lihtsalt nimed muudate pärast ära, muidugi kui sellist tuttavat pole siis on sellest soovitusest vähe abi.
Tore on vanasõna "loll saab kirikuski peksa" kui sa ikka hakkad mingit väga hullu omaarust tegema siis saavad kõik ju aru. Aga depressiooniga on see tore asi et ei võta nad ei lube ega lähe asi kuskile kirja ka et sa hull oleksid. Ma ise mainisin ka seda et kergelt suitsiidile kalduvad mõtted käivad peal.
20:43 04.07.2005
Lugesin su esimest postitus ja sa ütlesid:"oktoobris tahavad viia aegateenima" Kas sul on siis kindel kuupäev juba käes millas pead välja minema? kui nii siis peaks sul olema ju arstlikus käidud, kuna nad ju ütlevad alles peale seda millal on minek. Kui nii siis on sul küll väga jama kaelas ja sealt ära saada on vägagi raske. Aga alati võivad ju liblikad lilli tolmeldada, e sünniks uus ja väike õieke mis toob rõõmu ja vabadust?
20:50 04.07.2005
sõda (registreerimata)
ma olen käinud jah
aga 31 august veel mingi ülevaatus ja siis oktoobris tallinna vahipati.

andke palun nõu
21:10 04.07.2005
parm (registreerimata)
3 paeva enne arstlikku hakka jooma ja ega kanep gi halba tee see viimane peaks päästma
22:38 04.07.2005
Deus
alati saab nõuda "kordusülevaatust" sest see mis siin vahel on, selle aja jooksul jõuad 7 korda autot sodiks sõita, 4 korda õunapuu otsast alla kukkuda jne jne ...
15:32 05.07.2005
Traksid peale (registreerimata)
Ei ole see asi nii hull midagi, tänapäeva ajateenistus võrdub nokanäitusega. Esiteks kui sul laps juba 3,5, peaks ta juba lasteaias käima. Sellest tulenevalt ei peaks ka ema lapsega kodus istuma, vaid tööl käima. Isegi nooremate laste kõrvalt hakkavad emad juba tööl käima, sest kes ikka viitsib nii kaua kodus istuda. No ja kui naine sul tööl hakkab käima, siis on ju probleemid lahendatud! Ja sina saad selle 8 kuu jooksul kodus käia nii palju kui vaja. Ei maksa kohe elule alla vanduda ja lollusi tegema hakata. Ajateenimine peaks olema ikka auasi. Kui on tõepoolest mingi haigus või trauma, saan vabastusest aru, kuid kui noored, terved mehed hakkavad mängima sante või hulle, suhtun sellistesse äärmise põlgusega! ( ja vähemalt minu tutvusringkonnas suhtub just naispool sellistesse nahahoidjatesse samamoodi). Kordan veel-probleem, mille ees oled, ei ole ületamatu.
11:30 06.07.2005
tennos (registreerimata)
traksid, naise uuesti töölesaatmine on vähe keerulisem kui lapse ,as
kasvatamine. Kui just müüjaks-koristajaks naist ei taha saata
14:51 06.07.2005
sõda (registreerimata)
naine käib tööl
kosmeetik aga palk on kassa % pealt, mõni päev´saab 600 mõni päev ei saa midagi. Nii võib ju ära nälgida
15:43 06.07.2005
Traksid (registreerimata)
Mõni päev 600.-, teisel päeval 0.-, kuid kuupalk tuleb ikka sinna 3500-4000 kanti, ma eeldan. Kuid jah, kerge ei saa see olema. Laenudega on nii, et pank annab selle 8 kuu eest maksepuhkust kindlasti, kuigi sa rahaliselt sellega "põled", sest taod iga kuu laenujäägilt intresse, aga laen iseenesest ei vähene.
15:51 06.07.2005
sõda (registreerimata)
makse tuleb palju
kommunaal
lasteaed
mobiil
natuke mööblit
söök
ja naine veel FIE ka
14:51 08.07.2005
soovitus (registreerimata)
Ütle arstlikkus komosjonis, et kused öösiti mõnikord alla kui elu väga pingeliseks läheb. See mõjub kohe ja nad ei saada sind mitte kuhugi. Mitu tuttavat nii ära saanud.
15:15 08.07.2005
Mell (registreerimata)
Allakusemine ei aita, neid mehi varemgi võjaväes nähtud. Muud pole midagi, ainult et tuba haiseb vastikult ja kutid on üleüldised põlualused, kuid 10 a jooksul pole veel näinud, et mõni neist oleks minema saanud.
15:25 08.07.2005
kommu (registreerimata)
Siin mõned ajavad mingit mula, et ajateenimine on auasi jne. Mis kuradi auasi, ma usun et kui meil mingi terror siin Eestis peaks algama(ähvardati ju euroopat) siis on need samad kes siin seda auasja korrutavad esimesed kes siit minema pagevad, kes maale, kes Eestist välja.
Selle ajateenistusega meenub veel see lugu, kui endine kaitseminister, kes ise sõjaväes ei käinudki, Sven Mikser ju tahtis millalgi seda ajateenistust vabatahtlikuks teha. Ja vahepeal juba tundus, et asjad hakkavadki selles suunas muutuma, aga siis tuli keegi, oli see nüüd Kõuts või oli keegi teine ninamees, kes tuli kah selle jutuga, et ajateenimine on auasi.
Ma ütleks selle kõige peale, et EESTI riigi ajateenimine EI OLE auasi.
02:01 09.07.2005
SossaSepp (registreerimata)
Teate jõmmkärakad ,loen ja imestan...
Kuidas kroonust jooksu saada...
Vene ajal tehti kah igatsugu tsirkust ja pääseti ära. Samas tiriti sinna ikka tõsiselt sante kohale. Ise läksin koos kutiga ,kellel oli seitse hammast puudu ,st.välja tömmatud. Suu oli seest nagu tulekera ,sest seal möllas täiega mingi põletik ja hammastest polnud enam juttugi.
Miks seitse tk. puudu oli? Sest rohkem ei jõutud välja sikutada ,põletik lõi sisse ja pandi rohud peale ,samal ajal helises kroonukell ning - aidaa! Seadus ütles : kui on 11 kikut puudu ,siis kroonu ei võeta...
Diviisi jaotuspunkti õed nutsid ,kui kutti nägid ,aga seadus on seadus ning poiss teenima jäi... Kas ka lõpuni ,ei tea ,loodan ,et sai põletikust lahti ning tehti sahtel puhtaks ja koju...
Siin aga ulub mingi vennike oma mammona pärast.....
Milleks siis vanemad on?
03:47 09.07.2005
smurf (registreerimata)
no üks võimalus veel hangi omale krimka $ ankeeti, ka ei võeta, irw, krt loe nagu koomiksit
15:10 11.07.2005
sõda (registreerimata)
sa sossasepp mine ja ela oma vanematega
15:23 11.07.2005
natuke teemast mööda kuid juhul kui sõjaväkke peaksid sattuma siis lase printerist mõned kirja toorikud. Hoiad kokku aega ja tont-teab-mida-veel.
Kirja aluse saad siit - http://www.hot.ee/ostius/kiirkiri
18:55 11.07.2005
RR (registreerimata)
Olin sarnases olukorras 20 aastaselt. No ei olnud mingit soovi minna sinna ja 3 aastat käisin komisjonide vahet. Kord üks häda ja siis teine häda. Lõpuks ütlesin psühhiaatrile (või kes ta oli) et ma tõesti ei taha sinna minna. No kohe mitte kuidagi. Arutasime laheda mammiga maailmaasju ja ta siis avaldas arvamust, et see oleks potensiaali raiskamine kui mind sõjaväkke võetaks. Kuu hilöjem tuli kiri koju, et või oma reservväelase piletile järele minna:)
Õnnelikult läks.
Samas sõber pole ühtegi kutset saand siiani, ise 26, tal kah iga jumala päev hirm, et nüüd viivad ää raisad...
20:46 14.09.2005
sõda jälle (registreerimata)
siiani olen suutnut kägu ajada
paluks nõu nüüd jälle
käisin isegi mõõka neelamas
21:11 14.09.2005
andrus (registreerimata)
Mine arsti juurde ja ütle, et sul on sellest edasi tagasi jooksmisest depressioon tekkinud. Et ei saa enam normaalselt magadagi. Ja ma arvan, et kui ikka seal ka inimene vastas on kellel omal lapsed on, siis ta saab sinust aru. Minule tehti mingi test. Oma mitu tundi tuli mingeid kastikesi ja värve kokku sobitada. Ütle, et sa ei talu pinget ja et kõik ei ole ühe vitsaga löödud. Osa sobib sinna osa mitte. Ma ütlen veel kord, et seda pead kõike psühhiaatrile rääkima. Jämejalas on väga hea psühholoog. Ja , kui mina seal käisin siis lõpuks ütlesin, et kas te oma lapse saadaksite sinna. Ta küll ei vastanud mulle aga silmadest sain ma aru, et ei........Kirjutas mulle 2 lehelise iseloomustuse, mille ta siis komisjonile saatis. see arst on eestis väga kõrgelt hinnatud ja komisjonis ei öeldud ühtegi sõna. Öeldi, et mine alla ja kirjutati kaitseväest vabastamise tunnistus. Isegi reservi ei läinud mitte. Usu ka seal on ainult inimesed. Lihtsalt ise peab mees olema ja oskama enda eest seista. Minul ei olnud ei last ega naist sellel ajal. Ja ma nüüd hiljem küll aru ei saa, et midagi oleks saamata jänud, et seal käimata jäi. Sinna viljandisse peab sind aga kohalik arst suunama, muidu seal jutulke ei võeta. Katsu seda liini pidi ja jäetakse sind eluks ajaks rahule. Ma ei saa siiani aru, milleks kistakse sinna inimesi, kes sinna minna ei taha. Tean oma tutvusringkonnast paljusi, kes sinna tahtsid minna ja käisid ära ka. Igatahes katsu lihtsalt mõistusega asja võtta ja asi arstile rahulikult ära rääkida. Usu mind sind aidatakse. Ja ei lähe see sul kuhugile kirja. Ei maksa neid seal karta. Vahel olen ka edaspidi käinud ja rahusteid lasknud kirjutada, mitte et ma seal peaks käima, aga elus on palju probleeme ja lihtsalt ei ole vaja oma nrve rikkuda. Tänapäeval on väga häid rohtusid, mis ei tekita ei sõltuvust ega midagi. Lihtsalt vahel , kui on närvesööv periood, siis on endal kergem olla. Soovin sulle edu ja usun, et sa saad sellega ühelepoole. Ole tubli ja usu, kõik saab korda!!!
11:50 15.09.2005
warhol (registreerimata)
Kui probleem eluline poleks, oleks päris naljakas lugemine see jutt. Noh, ära sa end väga sandiks ka lase tembeldada. Võetud võlakohustuste poolelt vaadates võivad pangahärrad muret hakata tundma, et kuidas sul tervisega ikka lood on. Ja hoia siis oma tengelpunga, kui laenu- vms kindlustus sellesse oma hambad lööb. Kuuldavasti on selliseid keisse hiilimisi juba tekkimas.
00:52 28.09.2005
veteran (registreerimata)
Rotid.
Minge teenige aeg ära ja ärge ohkige nii palju. 8 kuud ei ole mingi aeg. Tuletan meelde simulantidele et, peale II maailmasõda teeniti aega NL armee jalaväes 4 aastat ja mereväes 5 aastat. Minu känd oli 2 aastat Kiievis ja kordagi koju ei saanud, nüüd lastakse peaaegu iga nädalavahetus koju.
Laenudega annavad pangad ajapikendust ja naine pane tööle.
Täitke oma kodanikukohust, põhiseadus § 13 ja lootke et ei läheks nii nagu 39 aastal.

19:07 29.09.2005
to veteran (registreerimata)
sa oled külll täistont :)) see 8 kuud on muinasjutt. kõik mu tuttavad on võetud mingisse täiendõppesse kokku 11 kuud ära. see 8 kuud on lihtsalt sõnakõlks.
19:09 29.09.2005
aga kas välimaale minemine ei aita ära ve? mul mitu sõpra on näit soome elama läinud? või tulevad sinna ka järgi et tavai minekk?
19:36 29.09.2005
to veteranile (registreerimata)
aga räägi oma kogemustest mitte kellegi tuttava omast. Mina ise olin 11 kuud, aga kui sul ei ole autojuhile, jaoülemale või aspirandile sobivaid omadusi, siis ei saa sind keegi sundida 11 kuud olema.
20:08 29.09.2005
kuidas ma saan enda kogemustest rääkida kui ma ei ole käinud daaaaaah'

punkt2. põhjuse leiab alati - nagu sa ise ütlesid et kui ei ole autojuhile jaoülemale või aspirandile sobivaid omadusi??? no doh' mis need omadused siis olla võiks. igal nolgil tänapäeval näit autojuhiload jne.

edasi võikskii teha hääletuse kes oli 8 kuud ja kes 11 kuud siis on pilt selge. mine tea äkki mul lihtsalt tuttavad **** õnnefaktoriga.

ja oota mis siis saab kui ma välismaale tõmban. saatkond peab mu kinni?
23:10 29.09.2005
to veteranile (registreerimata)
üldiselt ei hakka sind välismaalt küll keegi taga otsima. Aga kui tagasi tuled, siis võib näiteks mingite paberite ajamisel jamasid tulla.

Teema algatajale - sul võib lihtsalt kõigest sellest depressioon tekkida.
23:28 29.09.2005
to veteran to veteranile
küll teil on huvitav vestlus :-))
Kõrvltvaatajana(lugejana) küll aru ei saa kes mida kellele ütleb.
23:35 29.09.2005
respector (registreerimata)
kuked teenige kui isad õlut joovad :)
07:02 30.09.2005
haaaaa (registreerimata)
mine rko ,vei kuradi psühholoogi juurde arstlikus komisjonis ja ütle et sul on nii hea meel sõjaväkke minna,sest seal on palju poisse kelledega seksida saab,et sa oled **** ja et sul meeldivad eriti ohvitseridja neid tagant panna:D siis sind ei võeta:D
18:40 30.09.2005
sõda (registreerimata)
to haaaaa

mine proovi, ja siis tule räägi meile ka mis sai. ****

aga midagi peab ju olema et ära saada

ja veteran kas ka kommunaalmaksed peatatakse?
ja kui välja tulen on 20000 kr võlgu.
23:43 30.09.2005
to sõda (registreerimata)
proovi suhkruhaigust annad verenalüüsi mis peab olema tühjakõhupeal...aga keegi ei näe kui tassi kohvi enne seda suhkruga ära jood:):)
21:11 01.10.2005
arved (registreerimata)
aga kui kaebaks sõjaväe kohtusse. või teeks üldise poikoti. mingi miitingu. ee sellesammuse mis ta nüüd oligi ee sterigi teeks vohh. et kui teeks streigi. et kõik mehehakatised kes minna ei taha ja kelle tüdrukud ei tahaks et mindaks kokku ajada peaks ikka suht hea rahvasumma saama. uudistesse jõuaks raudselt. vähemalt slo lehte. seal räägivad igast saastast. siis saaks ju asja avalikkuse tähelepanu alla. no hallo dutkid nagu mingil veneajal veavad väkke mul ülikool pooleli ja laenud peal.

teine idee oleks see et võtta mingi erakonnaga ühendust et kui nad lubavad selle totaka sõja ära kaotada siis me kõik keda sõda ei koti hääletame nende poolt. nemad saavad pulti ja ongi rahul. ja nüüd kui nad oma valitusajal sellega hakkama ei saa siis hääletame next time neid sealt valitususest või kustiganes maha ja on hõi.

****ks head ideed ah? massides on jõud. peakski kohe ansipile kellama mul ta telefoninummer ja puha. ja kui kätte ei saa siis mul ka ines karu nummer et kontrollida üle.
22:03 01.10.2005
SossaSepp (registreerimata)
IRW...!
Lambajutt ,Arved ,tahaks näha erakonda kes oma riigi kaitse vastu võitleb......
23:42 02.10.2005
888 (registreerimata)
Sõjaväkke tahavad vabatahtlikult ainult ****d minna ja kellel oma eluga midagi targemat teha pole ja ei oska ka ise midagi teha.Sõjaväes õeldakse kõik ette ja ise midagi mõtlema ei pea ja kes muidu elus elu lambad ja saamatud on.Seal saavad omale vähemalt tähelepanu,eriti kui need kuked elu eest seeruks või mida iganes pürgima lähevad.Siis on nad omast arust tegijad,aga pärast teenistust saavad ikka peksa.
Aga jah,kõige parem on rõhuda ikka depressioonile...
08:57 04.10.2005
Deus
nüüd kaks head juhtumit:
* Tüüp lõpetas ülikooli, võeti kohe tööle, ilus palk ja pani kuklikese ka ahju ... nüüd sai kutse juunis või juulis ja mõne päeva pärast vb minek, nõudis täiendavat arstlikku, eks vaatab, mis saab. Kuklike saabub detsember igatahes :)
* Tüüp jäi hiljaks RKO'sse enda ülikooli tunnistuse saatmisega ja nüüd tahetakse 10 või vähema päeva pärast keset teist kursust ära võtta. Naine on olemas, last pole ja õnneks ka mitte mingeid laene va õppelaen. Elu kombes õnneks.

1 Case puhul ... nu krt, ma ei oska midagi öelda :D
2 Case puhul ... väga häbematu oleks inimest keset teist kursust ära võtta!!! Praegu mitte ei ürita ära pääseda vaid veeretada järgmisesse sügisesse või vähemalt jaanuarisse. Keset kestvat sessi oleks suht hea põnts, kui ära võetaks. KÕIGIL oleks staks paberimäärimist.
10:14 04.10.2005
arved (registreerimata)
kle sossepp ahvi oled vä :)))) esiteks sa siis arvad et ükski erakond pole huvitatud võimule pääsemisest kümnete tuhandadete lisahäälte abil + ma näit mina ja kindlasti paljud teised pole eales valimas käinud ja ei lähe kah, mudugi v.a kui see mulle otseselt kasulik pole - näit seesama sõjaväe teema. point see et erakond võidaks hoobilt lisaks veel passiivsete hääli kes mudu ei läheks.

teiseks mis sa arvad mida see K-kohukesereklaam jne näitab??? :) ma arvan et see näitab ilmset soovi võimule pääseda isegi siis kui see enda tehtud seadustega vastuollu läheb.

kolmandaks - loobuda riigi oma kaitsest ? irw täisloll ikka. arvad et see käputäis nar****** ja pe**** kolme automaadi ja lennuväeta on mingi kaitse vä? ma arvan, et paremini varustatud ja parema väljaõppega sõjaväe entusiastidest koosnev väiksem aga efektiivsem proffide üksus kes saaks head palka ja teeks seda omal vabal tahtel, oleks märksa efektiivsem.

niiet mina ei näe absull mingit takistust. ainus takistus on see et tihti ei pea erakonnad valimislubadustest absull mitte vähimatki kinni. aga proovida ju võiks. ainus peamine takistus tundub olevat just tüüpilise eestlaste mentaliteet kõike kritiseerida, mittemidagi teha ja oodata kuni ise lambist midagi head (loe palju pappi) sülle jookseb. no daa *** sa kritiseerid see on ju su enda heaolu nimel. või sa tahad siis väkke minna? või sa oled üks neist geigaritest kes on vabatahtlikuse alusel sõjaväes juba ära käinud :)) edu sulle siis igaljuhul. mina olen igatahes 20 aastaselt eduka firma juht, elu on igati paigas ja sõjavägi paneks kogu mu elule võibolla et saatusliku põntsu. ikkagi praktiliselt 1/60 elust ju vaja sõjaväes passida.
17:21 04.10.2005
Deus
ma olen ka muide üks nendest geigaritest, kes sõjaväes käinud!

Sa võid 20selt olla edukas firmajuht, kuid keelekasutus jääb sul ikka sinna vanuseklassi või madalamasse. Sõjavägi ei riku mitte sttagi, kui see planeerida õigesse ajavahemikku. Tihtipeale omast mõtlematusest või krt teab mis põhjusel sünnivadki sellised lood nagu ülalpool kirjeldatud. Muid pudulojuseid ja laiskvorste leiab palju rohkem kui neid, kellel tõsi taga oma muredega. Tükki see asi nüüd küljest ei võtnud ja ei tunne nagu oleks millestki ilma jäänud, käisin seal kohe peale keskkooli ning see oli minu jaoks planeeritud. Planeeritud just seetõttu, et ei tekiks pärast ülikoolis olles, töötades või krt teab kus selliseid jamasid nagu ülalpool kaeblejad siin vaaguvad. Tollaeaegne tüdruk jättis küll maha aga nüüd uus, õpin rahulikult oma eriala ning töötan erialasel kohal suht mõnusas ja tasuvas keskkonnas. Mida sa hing veel elult tahad? Kelle viga see on et sul 18/19 aastasena polnud julgust väkke ronida? Või oled sa järjekordne lohv, kes kartuses metsa ees pookis endale närvivapustuse külge?
08:45 05.10.2005
siilionu (registreerimata)
Ei tasuks arved'i irooniat nii tõsiselt ka võtta :) Aga Deus'i toodud case'de puhul tegu ju puha kodanike oma hooletuse/hajameelsusega.
10:45 05.10.2005
kah olnud ajateenija (registreerimata)
arvedile

tore teada,et sa ainult kuuekümneseks no või natuke peale elad. Enne kui sa riigikaitsest räägid tutvu, millised ressursid meil on, mis moodi NATO toimib, milline on meie hea naabri sõjaline doktriin ja siis tule meie kaitsevõimest rääkima.
Palgaarmee on tore küll, aga vabatahtlikest koosnev kaitsevägi on alati motiveeritum. Lisaks tahaks palgaarmee paremaid "mänguasju", kui Eesti riik oma pisikese eelarve juures pakkuda suudab.
Ja pea meeles, et kui meile peaks kallale tungitama, siis maha üritatakse lüüa kõik mehed- oled aega teeninud või ei- esimestel vähemalt oskus relva käsitseda ja võimalus ellu jääda. Nii et firmajuht hakka juba täna omale Rootsi sõiduks laevapiletit ostma.
15:57 09.10.2005
pred
Kui kuskil mustatakse meie riigikaitset siis mitte ei saa vaiki olla.
Esiteks on meie sõdurite väljaõpe päris tasemel.SBK lõpetanu pidi olema palju paremal tasemel, kui USA sõdur iraagis (info pärineb iraagis teeninud inimeselt).
Teiseks ei ole sõjavägi ainult, et sina ei pea mõtlema.Inimene tunneb võib olla elus esimest korda distsipliini ja saab aru, et käsk on täitmiseks!
Pealegi pole see 8-11 kuud pikk aeg, asju tuleb õieti planeerida nagu Deus mainis eespool.Loomulikult on suhteliselt tõenäoline, et tüdruksõber jätab sind maha.
Eestil on veel arenev Kaitsevägi ja sellel on palju probleeme aga me oleme tulnud väga pika ja raske tee.

Ajateenistus on auasi aga paljud tsiviilelus ei taha/saa sellest aru.
17:14 09.10.2005
looder (registreerimata)
ei saa mitte aru, mis kuradi auasi see ajateenistus on. minu jaoks oli see totaalne ajaraisk.peale selle keeras see mul veel töö suhtes ka asja peesse.tegelesin transpordi teenusega ja pärast 8 kuud uuesti end turule sisse süüa on ikka väga raske.ja sinna ei saanudki kus ennist tegin teenust,pidin mujale end sisse sööma.ja ei olnud mitte lihtne. enne ajateenistust tegin ma palju rohkem sporti kui ajateenistuses olles.aega teenides ei olnud võimalust sellega tegeleda.metsas kaevikute kaevamine,jooksmine ja roomamine on meie kaitseväes ikka armetult mage.pärast kolme kuud,kui noore aeg läbi oli kadus üldse sport ära. õhtuti polnd aega jõusaalis käia kuna leiti,et kell 17.00 oleks paras veel mõni tund läbi viia.päeval ei saanud,kuna kes oli sõidus,kes rookis lund,kes koristas või tegeles muu asjaga.ja siis kiunuti,et ajateenijate füüsis nõrk.pärast noore aega saime täiusliku väljaõppe lumerookimises. nüüd ütlen ausalt,kel võimalus viilige sealt ajateenistusest nii palju kui saate,see on täiesti mõttetu üritus.ja kes tahab sinna minna omast vabast tahtest,siis ei hakka ma ka teda mõnitama,et mingi **** või geigar jne. samas tean üleajateenijaid,kes mujal pole hakkama saanud,tagasi kaitseväe tegevteenistusse läinud või rahuoperatsioonide korpusesse,kuna seal antakse süüa-juua,riided aluspesust taskurätini ja kui kuskil välismaal käivad siis ka head palka. elu on lihtsalt selline.
18:30 09.10.2005
sõda (registreerimata)
kõigil ei ole võimalik planeerida asju ette nagu Deus rääkis.
elus juhtub lihtsalt igasugu asju. tagant järgi targutada ei ole mõtet. nüüd tuleb siis naine ja laps maha jätta??? et mingit eesti auasja minna teenima
20:21 09.10.2005
mess (registreerimata)
Ajateenimisest natuke teise nurga alt - soolise võrdõiguslikkuse osakonnal on oma blogi, kust leidsin sellise küsimuse ja vastuse:

Miks naised ei pea kohustuslikku ajateenistust läbima?
Saabus lugejakiri:

Tere,

Teie kodulehelt <http://svos.blogspot.com/> ei leidnud ma enda küsimusele vastust, seetõttu sooviks ma vastust küsimusele. Miks vaid mehed peavad läbima kohustusliku ajateenistuse? Kas pole see mitte sooline diskrimineerimine?

Meie vastus:

Tere Siim!

Suur tänu asjakohase küsimuse eest.
Soolise võrdõiguslikkuse seaduse paragrahv 5 punkt 2 lõige 2 ütleb, et otseseks või kaudseks sooliseks diskrimineerimiseks ei loeta kohustusliku kaitseväe ajateenistuse kehtestamist ainult meestele.
Miks aga on kehtestatud kohustuslik ajateenistus ainult meestele? Tegemist on traditsiooniga ja poliitilise tahtega, mida ükski poliitiline jõud pole siiani veel seadnud küsimärgi alla. Tegemist on niisiis teemaga, mis ei ole siiamaani piisavalt diskussiooni tekitanud. See aga tähendab, et tegemist on poliitilise kokkuleppe ja traditsiooniga, mitte niivõrd objektiivse paratamatusega.
Omamoodi huvitav on muidugi ka fakt, et kuigi meestele on kehtestatud kaitseväe teenistuskohustus, on tegelikkuses teenistuses läbivate meeste hulk oluliselt väiksem meeste koguhulgast. Seega ei läbi reaalselt sugugi mitte kõik mehed kohustuslikku ajateenistust.

Loodan, et sain Teid pisutki aidata ning kui tekib veel küsimusi, siis vastan rõõmuga.

Lugupidamisega
22:19 26.10.2005
dickhead (registreerimata)
looder kirjutas ikka väga õieti. Täpselt samal arvamusel.
09:32 27.10.2005
võrd (registreerimata)
see võrdõiguslikkuse osakonna vastus on küll naljanumber. et siis mehed peavad sõjaväes käima lihtsalt sellespärast et see on tobe traditsioon? ja seaduse järgi ei olegi see sooline diskrimineerimine :))) Haha. päris hea ikka. kui loll võib ikka olla.
10:12 27.10.2005
p (registreerimata)
Ütle ,et oled raskelt usklik ja usk ei luba süüa liha ega lasta relvast.Meil pääses üks niimoodi ära.
22:20 27.10.2005
(registreerimata)
eitea mis sellestasjast saanud on?

teema algataja võiks omapoolse kommentaari veel lisada, et kuda on, kas pääses või ei

oleks ju huvitav teada
19:15 30.10.2005
johanson (registreerimata)
reied rõuku ja kohe l2heb udjamiseks(H)
19:20 30.10.2005
artur (registreerimata)
19:37 30.10.2005
31a (registreerimata)
mine küsigi,et kas ma pean kaitseväe pärast võlgu jääma või? vaata mis vastavad.
19:55 30.10.2005
simson (registreerimata)
to: 31a
selge see, et neid ei huvita vabandused. kui ei lähe siis arvatavasti tuleb trahv, vbl veel midagi.
kui ainult pääseks ise ka sõjaväest ära. ikka on vahe küll - kas sõjaväest tulles paarsada krooni või see aeg töötades - paarsadatuhat taskus.
20:56 30.10.2005
sõda (registreerimata)
ei ole läinud veel
rääkisin et käin praegu arstide juures mingitel uuringutel
ütlesid et too paber selle kohta, aga uut kutset nad ei kirjutanud. ja nüüd siis olen vaikselt.
15:06 01.11.2005
Peeter Paan (registreerimata)
Äärmiselt rumal tegu oli lasta end üldse kunagi arvele võtta. Minul pole olnud mahti selle jamaga tegeleda ja lõpuks unustati mind täitsa ära. Meil lihtsalt polnud riigiga teineteisele aega :)
20:30 02.11.2005
hull (registreerimata)
see on ikka viimane aja raiskamine.elu läheb segamini.asjad seisavad.sai esimesel kuul kuidagi latsareti ja siis koju.aga enne koju saamist tuli mingi kuu veeta erinevates latsakates.see ajateenimine on nagu lastel kodumängimine ajavad seal mingit jama taga.MIS KURADIT NAD SEAL SEDA KODU MÄNGIVAD KUI LATSAKAS PEAB ÖÖ RAHUAJAL VENKUDE RAADJOT JA NENDE MÖLA KUULAMA JA SEE AJAB VÄGA VIHALE.EESTI SÕJAVÄES EI TOHIKS NAGU PEALE EMAKEELE MINGID SOSINAT OLLA.imekombel sain vabanedes päris hea töökoha ja komp 1,5kuu eest sõjaväest 4k
20:50 02.11.2005
hull (registreerimata)
lampjalad ei ait mul on neil spetsial tallad.ainukesd asjad ,et vererõhk millega ei võeta kohe kindlast või ajad lihtsaolt kägu oma mõistuse piires aga see võtab päris kaua aega seal.paar nädalat oled kohalikus latsas siis lähed paariks nädalaks paldiskimaantele kus väga ****d toidud kuid päris ilusaid tüdrukuid see pole see koht kus kõige hullemad koos.näeb telekat mängid piljardit saad kodus käia ja poes.talvel on ruumid külmad.kokku läks välja saamiseks umbes 1,5kuud
asjad liiguvad väga aeglaselt.mõned läksid tõsiselt hulluks.ja viimasel päeval kui pead kõigi asjameeste käest alkirja saama on päris hull.keda pole kohal kes laseb kuskil püssi kes sõidab tangiga ja päevad lähevad.mingit ****ig püssi pidin ka puhastama mida oiln ühekorra käes hoidnud.algul jah öeldi et 8 kuud mõnel vedas aga pandi ka 11 kuud küsimatta.teisel juhul kui tahad rekka lubasid siis automaatselt ka 11kuud.SÕBER AJA LIHTSALT ESIMESEST PÄEVAST TOLA JUTTU SEDA KIIREMINI VÄLJA SAAD.asjamehed muidugi hirmutavad küll neid kes latsakasse peaks minema
21:05 02.11.2005
karpaak (registreerimata)
Jumal küll, missugune lasteaed siin :(
21:18 02.11.2005
Willem (registreerimata)
Tõsi Karpaak! ja ma ei imesta miks mõni siin prakeerituks osutus. hull, kas ise ka aru saad, mida kirjutad? Tundub ,et see 8-11 kuud on elu ja surma küsimus. Naisterahvad on teist poisihakatistest positiivsemalt meelestatud. Ma kohe enam ei imesta, kui haige on eesti noorsugu, pudelipõhjad ees istuvad päevad läbi kuvari taga. Otsige endale positiivsemaid mõtteid ja ärge alati irisege.
22:49 02.11.2005
marek (registreerimata)
To HULL:teema läks sull nüüd väheke segaseks .rahu.aga to karpaak ja willem te nüüd päris vanaisad vist.kui ikka eesti sõjaväes venekeelt räägitakse paistaks nagu midagi valesti olevat ja kui keegi selle vastu pole siis sellele nuga selga
See teema on vastusteks suletud.