Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MITU KM VW MOOTORI TEGELIK RESSURSS ON?

17:38 18.06.2003
Mait (registreerimata)
Mitu km VW mootori tegelik ressurss on?
Kui on kindlalt teada, et läbisõit on 160 kilo. Kas siis rahuliku stiiliga ilma suurema remondita 300-ni sõidan ära? Pean silmas Golf4 1,6??
17:50 18.06.2003
156 SW (registreerimata)
Re: Mitu km VW mootori tegelik ressurss on?
avata võib
kui korralikult mootoris olevaid vedelikke vahetad ja mootorit üle ei kuumuta
17:57 18.06.2003
zajebal (registreerimata)
seda ei saa nii võtta, kõik sõltub hooldusest ja paljust muust, tean kelle vw pehmete istmetega buss on sõitnud üle 700000 km ja siis müüdud edukalt 220000-se läbisõiduga maha, keegi ei kahelnud ka, et läbisõit nii väike on, viriseti et liiga palju on selle aastakäigu auto kohta sõitnud...

igaljuhul pidada tuleb auto ostmisel silmas muid asju ka nagu: mootori remondi maksumus vajadusel, muude kuluvate detailide maksumus millest ei ole kellelgi pääsu, võimalike kahjustuste taastamine - esituled, stanged, klaas jne... auto jääkväärtus...

mina alla golfi vw-d vaatama ei hakkaks
00:10 20.06.2003
Mina (registreerimata)
mul on üle 300 000...ostsin kui oli näidik 290 000. Problat pole veel olnud...ehk oli ka tagasi keritud ostuti, auto muuseas aastast '93 eestis...roostet ja värki on küll, agha mootor on ok!
10:12 25.06.2003
VWomanik (registreerimata)
mul oli 89 passat. Ostsin kui oli 170TKM tegelik ls., myysin kui oli 420TKM (loomulikult mitte spidol!) peale korraliste hoolduste 250T peal vahetasin plokikaanetihendi (oli enne kuuma saanud, kuna salongiradikas oli puru), 350T peal klapisääretihendid.
praegu sõidan 96a. passat TDIga millel sai just 400TKM, 30T tagasi vahetasin plokikaanetihendi ja kolvirõngad ning ka turbo ka igax juhux ...minu tähelepanek on, et yldiselt on VW läbisõitu raske hinnata kui originaalmootor on alla 400 sõitnud ...ja lisax on mul 85a. TD golf, mille läbisõit vast ca. 600T, arvan nii, sest käigukangi pesa oli kulunud ja mootorit on korra remonditud ka, aga muidu superauto ...vaikne ja puha!
10:20 25.06.2003
VWomanik (registreerimata)
lisax veel, et olen ysna raske jalaga ja autot ei hoia, sest ise remondin :)
22:10 06.11.2003
ants (registreerimata)
olen sõitnud 300tuhhi kolme aastaga .mootor töötab nagu kellavärk.sama mis uuest peast.arvan et võib veel 300tuhhi sõita.auto on mul vw caravelle 2,5 tdi(102hj.)2000a. mudel.
18:59 12.11.2003
njah (registreerimata)
see keeruline probleem ja kysimus on.. minge vaadake lammutuses automootoreid, mis just saabuvad, võrrelge spidoka näitu ja vaadake mootorisse sisse,.. Yxckord pakuiti yhe 2.0 passati plokki, väidetavalt oli asi miski 95 aasta ja 100000 sõitnud, kui kaane maha keerasid, sis olid silindrid nii kulunud et anna olla, seal juba miski megasuur rant oli (mitte tahm) vaid ikka metall, samas aga võtisn oma golf II mootori laiali remongiks, spidol on 230 ees aga mootor näeb välja nagu otse puurimisest tulnud, njah, 1 silinder oli suht natukene kulumisjäljega aga see ka arusaada, sest sinna jahevesi peale tuleb koguaeg.. Ja yldse, need motorid enamjagu ikka kestavad, kuid jah ,, see ka tõde, et enamus uuemate autode mootoreid on siiski yhekordseks kasutamiseks, ,, ntx miski 2000 aasta masinal saale ää jookseb sis ple seda enam võimalik vahetada(saale materjal ploki sisse sulatatud) ,, aga edu ikka, ma usun et peab vastu, anna takka
15:05 05.01.2004
VVV (registreerimata)
Golfi 1,6 ja 1,8-sel loetakse, et vähemalt 300 000 km. on normaalse hoolduse korral ilma kap.rem tagatud.
15:06 05.01.2004
VVV (registreerimata)
1,4-ne kestab vähem.
11:47 06.01.2004
rix (registreerimata)
0,9-ne kestab veel vähem:(
14:42 07.01.2004
VVV (registreerimata)
Kahtlen kas VW on 0,9-st mootorit.
16:45 07.01.2004
polo (registreerimata)
vw on olemas 0.9 l mootor(praegu vist enam tootmises ei ole). vähemalt vanematel polodele on seda toodetud
21:09 08.01.2004
golfimees (registreerimata)
mul 91a golf 1,3 ja 300000 km juba läbitud ja töötab,arvan et sõidab veel vähemalt 100000.Mootor on küll hea aga kõik muu kulub.
22:12 09.01.2004
presnev (registreerimata)
olen paadunud passati mees... alates 400-st hakkab väsima, kuid on ka valusid saanud: moskva edasi- tagasi otsadega keskmised 130...140 ja nii mitu aastat
15:08 24.04.2004
PM (registreerimata)
mul on passatil (5-ne audi mootor) 250 tuh ees ja ülevaatusel öeldi, et sul on rohkem korras, kui uued masinad...
12:31 26.04.2004
oll (registreerimata)
Mul 91 passat ja 230 spidokal (tegelikkuses ???) ja pole siiani ühtegi autut olnud, mis tilkagi õli ei võta. Räägitakse, et ka uued mootorid pidid natuke võtma. Aga kas keegi oskab öelda miks odomeetril keerab 1000 km jooksul 2x 100 km asemel 200 edasi (peale selle, et on tagasi keritud).
09:06 09.05.2004
e (registreerimata)
sõltub kõik suuresti kuidas sõita,kuidas talvel soojendada, millal õli ja missugust vahetada. pisiasjad ühesõnaga. aga 300 000 tuh peaks küll ilma jamadeta kestma vähegi hooldatud auto. ja siin eelpool mainitud suuremad numbris pole ka mingi haruldus
23:02 27.12.2005
Huvitav (registreerimata)
Soendan veic vana teemat. Mul on jäänud mulje, et auto läbisõidu ressurs on tingitud küll rohkem folkloorist. Kuidagi 200k tundub Eestlasele väga suur number (Eesti autoplatsidel konstantselt see selline keskmine odomeetri näit sõltumata auto vanusest;)) Kui sellele veel sada juurde panna saab 300 tuhat. Siit siis mõte, et asi võiks 300 vastu pidada. Samas, kui vaatan automüügi kuulutusi põhjanaabritel, siis 300k läbisõiduga masin on suht poisike.

Huvitav, mis see ressurs siis tegelikult korraliku hooldusega on? Oman praegu 11a. vana Golfi TDi mootoriga ja see sõitnud 260k (õigsust on võmalik kontrollida.) Mõten, et peaks välja vahetama miski uuema vastu - 100k passati/bora vastu, kuid selles hinnaklassis läbisõit suht sama. Sellest siis see ressursi küsimus ka.
11:22 28.12.2005
xplode (registreerimata)
uuemad on keerulisemad ja rohkem forseeritud ning kestavad vähem

näiteks: Volkswageni 1.8 55kw monopritse on väga kestev asi. Mul oli õige läbisõiduga 260000 km ja tilkagi õli ei joonud ning mootor väga tihe. 180000 peal sai raibe kuuma ja mõtlesin et nüüd on plokikaan kõver kuid ei midagi. Selle mootori kohta ültes saksa autobild kunagi et 500000 km kestab korraliku hoolduse puhul ilusasti ja ressurssi jääb ülegi.

Meil paljulaidetud VR6 Vento aga toodi saksast ja 450000 oli ees ja masin oli üllatavalt heas seisus, sõitis 2 aastat siin probleemideta ja maha müüa ei saanud,keriti siis 180000 peale ja kohe osteti ära. Aga saksas petavad kah läbisõiduga kuigi tunduvalt vähem kui meil. Rumalad ainult loodavad et seal on kõik ausad.

Olen näinud õige ls. 180000 sõitnud Golf 3-me ja selle rool oli nagu uus. Mine vaata aga turule, 150 tuh sõitnud auto rool on ära kulunud nagu ratsaniku *****. Kallimate masinate puhul lüüakse rool, pedaalid ja isegi käigukangi nupp ja nahk ringi ning saad ikkagi mööda *****t nagu ludiseb. Kui ükskord hakatakse karistama pettuse eest siis ehk muutub paremaks.
11:49 28.12.2005
w (registreerimata)
omal passat 4 motion 1999 aasta läbisõit320000 2,8 bens sõidab veel rahulikult samapalju
11:53 28.12.2005
Arts555 (registreerimata)
Mul Golf III 2.0 8V spidokal kohe kohe 300 000, mina olen autoga süitnud mingi 65000 (eestis esimene omanik, ennem seda auto Stuttgardis sõitnud), kindlasti on seda keritud kah. Mina olen mootorit korralikult hooldanud (olen ka suhteliselt raske jalaga) ja probleeme pole, surved mõõtsin suvel ära ja kõik olid tehase antud normides. Ise arvan et nii 500 000 kestab mootori remondita ära, eks näha ole;)
11:57 28.12.2005
Pets (registreerimata)
Tuttaval seisab Lada. 180 tuhat sõitis läbi ja kett tuleks vahetada muud silma ei torganud. Aga poja õppesõit lõppes nii, et ei tasu ülessekloppimise vaeva. Arvestades mis õliga see auto sõitis alates 1977 aastast kuni lõpuni. Praegu lihtsalt läänes selliseid õlisid ei ole. Kõige sitema kvaliteediklassi SG mineraalõli mida saada on tuli alles 1988 aastal müüki.
Mul on G2 mille läisõitu ei tea. Igatahes eelmine omanik vahetas spidoka ära kuna odomeeter kiilus kinni 137 t peal. See näitab, et robustselt oli keritud. pärast sõitis tema 15 tuhhi ja mina olen üle 70 tuhande läbi ajanud ja õli juurde valama 10 tuhande jooksul ei pea. Kasutan ise mineraalõli.
Tööautodena on päris mitu masinat mis pole küll VW toodang aga samas hinnaklassis sõitnud 200 t ilma, et miskit oskaks mootori pärast kurta. Mõni tuttav on töömasinaga 4-5 sada tuhat läbi lasknud ilma mootori probleemideta. Kui ise lollusi ei tee peab 300 tuhhi nohu tänapäeval olema.
17:31 28.12.2005
Juss (registreerimata)
Ostsin Golfi `97 tegelik läbisõit 189000. Seest puha kulumata ja mootor päris erk. Oli suht imelik vaadata võrreldes teiste eestis müüdavate samalaadsetega, kus sama näidu puhul auto nagu lääba. Kui müüja nii ilmselt valetab ja suurte silmadega veel otsa vaatab, siis jalutan aega raiskamata edasi.
19:51 29.12.2005
Ilmar (registreerimata)
Ostsin 2005 aasta veebruaris VW Golf III, 1997 aasta 1,8 55 kW. Hodomeeter oli tublisti tagasi keritud nagu hiljem selgus: 117 tuh. 230 tuh asemel, nojah seda oli arvata kah. Masin nägi ostes välja nagu kompvekk. Selgus, et oli Saksas korralikku firmahoolet saanud. Olen temaga nüüd umbes 15 tuhat sõitnud ja ei kurda. 10 tuhande peal (õlivahetusvälp) natuke ikka peale tuleb valada, aga ei midagi hullu. Võibolla oleks parem täissündi asemel poolsünt-õli kasutada? Tahan ikka ju paremat autokesele....
No ja eelnevalt siin xplode kirjutas, et selline mootor võiks 500 tuhat sõita. Huvitav, kas deforseeritud mootor ka kuidagi läbisõitu mõjutab? 500 tuhat on ju üsna auväärne läbisõit 55 kW mootorile. Nii et ärgem väga põdegem nende läbisõitude pärast.
21:59 29.12.2005
vwlane (registreerimata)
kindlasti poolsünt sellele pane sisse... mõttetu täissüsnti sisse panna, seesama mootoriplokk on juba 87 a audidel ja vw-del kasutusel.
23:27 29.12.2005
Huvitav (registreerimata)
Ma küll veica põen läbisõiduga. Nimelt sõidan suht palnu. Ptsin siin omale 100k raha eest vw passatit diislit. Läbisõit aastas nii keskmiselt 35-40 tuhat. Nüüd kui turul ringi vaadata, siis heal juhul saab omale nii 250t sõitnud masina. Kui ma 3 a. pärast asja müüki panen, siis auto läbisõit on 370 tuhat. Esimene mõte on, et kas auto üldse ilma suurema mootoriremondita nii kaugele välja veab ja teine küsimus on, et kes **** ostab omale auto, mille eluiga ennustatakse veel vaid 130 tuhat (auto kolmeks aastaks???)
23:38 29.12.2005
xplode (registreerimata)
mul kah 35 - 40 kilo aastas, see pole küll palju... täiesti tavaline läbisõit kui elad natukene linnast väljas ja käid iga päev tööle autoga. Kui kuus tulen 3000 kilomeetriga välja olen igati rahul.

Sõber sõidab aga aastas 75 tuhhi ja see on juba midagi.
19:12 30.12.2005
Jukka (registreerimata)
Njaa, üks taksojuht Soomes sõitis oma Volvoga 1,2 milj. km. Vot see on juba midagi. Ilmselt andis siin tubli osa Soomes laialdaselt levinud mootori soendus enne sõitu.
22:17 30.12.2005
sebra (registreerimata)
golf 2 läbisõit 450 000 km õli ei võta. mootor heas korras.
23:27 30.12.2005
Argaadi (registreerimata)
99´aasta passat 1,8, pealt 300 000 ja tiksub nagu Šveitsi kell.
07:21 31.12.2005
Hm (registreerimata)
To Argaadi
Ei tea, kas tiksumine on ikka mootorile parim hääl:):):)
08:32 31.12.2005
Biizik (registreerimata)
Lugedes eelnevaid kommentaare, mis on enamuses täitsa asjalikud (kas autop***d juba pidutsevad?), tuli mul jälle meelde küsimus, mis mind teataval põhjusel (arvake ära, miks?) on viimasel ajal piinanud: kas laialt müügil olev 2002. a. Saksa liisingufirmast tulnud Passat Variant TDI (170000-250000 EEK Eestis) on tegelikult sõitnud 150000 km, nagu reklaamitakse (50000 km aastas), või on siin ka pool maha keeratud?
17:01 02.01.2006
Andres (registreerimata)
Oli õnn omada 1983 aasta passatit 1,8 66kw karbussiga versioon (ei ole monopritse!). 1995 aastal tuli masin saksamaalt ja näitas 250000. Kui müüsin masina ära augustis, siis oli läbisõit 360...370 tuhat (läbisõidu lugeja streikis viimasel ajal ega taht enam alati lugeda) ja mootor endiselt hea (uus omanik on sõber, seega kuulen-näen autot tihti). viimasel ülevaatusel oli co alla 0,5 ja bena kulu on linnas talvel 10, suvel 9. Õli kulub vast 0,1..0,2 l vahetusvälba jooksul. seega ressurssi justkui et oleks. Vahetanud olen ise ainult kalpisääre tihendid.
15:56 25.03.2007
K (registreerimata)
Autoks on passat 1990 1.6 monopritse. Auto ostsin 6 aastat tagasi ja odomeeter näitas 153000. Tänaseks on näit odomeeril 405000 ja õli ei võta tilkagi. 397000 peal sai lihvitud mootoriplokk, sest veelekke tõttu sai korduvalt kuuma.
00:33 31.03.2007
emalenduri vari (registreerimata)
Mul on golf3 1,9tD aastast 95. Läbisõitu on nõks üle 300 000.
Masinal on vahetatud klapisääretihendid ja muud ma ei tea, et oleks.
Käib kenasti, mul plokisoe ka ikka abiks talveilmaga.
Siiamaani on sees 5w40, kadusid nagu ei tähelda.
Ja muuseas, kas teate ka, et el. odomeetriga vw lööb 300 000 pealt nulli arvestuse!!!
Ja milleks üldse paanitseda läbisõidu koha pealt?
Soovitan kaeda soomlaste automüügi kuulutusi- tekkib küsimus, et miks meile tuuakse ainult vähese läbisõiduga masinaid ja sinna viiakse rappeid???
Vastuseks teemaalgatajale vw mootori tegelik?? ressurss on 533 193,3 km läbisõitu. Mis läheb üle, on puhaskasu!ihhiii
11:17 21.04.2019
touareg2009 (registreerimata)
mul touaregil ees 537.000 km
2009a mudel ja tiksub veel hästi,kõik muu kah enam vähem korras
09:46 22.04.2019
Hää lugemine (registreerimata)
A24 on ju teinegi teema, kus pikalt ja laialt räägitakse keritud masinatest üldiselt. Seal jookseb läbi palju VW taksosid, mis meie maal numbritega 200 ja 300 kuigi tegelikkuses 600+. Seega kestab kaua ja nii kaua, et iga viljandi või punase tänava jorss saab väikese vaheltkasu korrigeerides numbreid.
Seal oli just üks rootsi CNG VW teemas, mis rootsis viimast näitu omas 2016 aastal 356K vms. 2018 aastal ARKis registreeritud 208 (!!!) ja nüüd 2019 müügis 315 K km näiduga. Lahtikirjutatult foorumis ka peaks näit veerema sinna 600-650 peale ja näed endiselt kestab ning kannatab müüa.
11:23 22.04.2019
wigry
Kuna teemaalgataja kunagi ammusel ajal hakkas rääkima 1.6 bensukast siis on vast paslik enda reaalne kogemus sarnase mootoriga tuua. Kuoi Golf4-l oli 74kW mootor siis minu Octavia2-l 75kW mootor aga muus osas suht sama.

Niisiis 2004 ostetud masin ehk tänaseks 14.5 aastat vana ja ette jõudnud vaikse tiksumisega kerida nende aastate jooksul 226000. 98% lühikesed linnaotsad (7-10km). Mootor oli toimunud laitmatult ilma õlikuluta (peale ei pidanud kunagi valama) kuni 190 000km mil peale A100-s termostaadi vahetust turtsus ja plärtsus järgmisel hommikul ja ajas valget suitsu välja. Longates tagasi esindusse, tuvastati ühes silindris õli. Puhastati küünal ära ja sõit jätkus muretult. See vahejuhtum toimus 2017 sügisel. Kolm kuud hiljem 2018 jaanuaris, viskas õlitule põlema. Selgus et jah õlitase langenud alla miinimumi ning esimest korda 13 aasta jooksul oli vaja õli juurde valada. Sõitsin edasi ja uuesti kolm kuud hiljem aprillis viskas taas õlitule põlema. Nüüd oli selge et seni laitmatult toiminud mootoris ongi jama sisse tekkinud.

Sai seekord mindud spetsialistide juurde Tõukurisse kus tehtid 1500€ eest kapremont ja nüüd siis juba üle aasta kõik taaskord korras ja nurrub mootor sujuvalt.

Tõsi oleks ju võinud ignoreerida seda kõike ja kapremondi asemel võinud jätkata iga 3 kuu tagant õli peale valamist aga kuna seni polnud seda kunagi vaja olnud siis valisin kallima variandi. Nii et ma väidan et VW bensumootoril ei ole õlikulu tavapärane ja õli peale kallamisega ei peaks leppima.

Seega ei kestnud see mootor 200 000km ilma probleemideta. Küsimus aga jääb, et miks juhtus see jama koheselt peale esinduses termostaadi vahetust? Kas uue termostaadi katsetuseks pandi lapats põhja lasti külm mootor punasesse ja midagi andis järgi? Tõestada pole võimalik.

Samas näis kuidas peale kapremonti läheb. Kuigi samas tempos edasi sõites oleks seda autot veel vaja pikalt pidada et 400 000-ni jõuda.

Muudetud 22.4.19 11:30

20:00 23.04.2019
Wigrile (registreerimata)
Tõsine IRW, kas oli mõtet 1500€ alla laduda autole, mille turuväärtus oli selleks ajaks väiksem kui see kapremont. Selline kapremont õigustaks ennast, kui on tegu autoga, mille hind tulevikus hakkab tõusma, aga no Škoda see auto kindlasti olema ei saa. Sellist kultuslikku populaarsust nagu on Golf 1 ja Golf 2 puhul, paraku küll ei tule, vaata kust otsast tahad. Ja ütlen ausalt, need VAGi 1.4 ja 1.6 on väga õnnetud mootorid - jõuetud isegi golfi peal, mis on muidu kerge auto.
20:14 23.04.2019
Wigryle (registreerimata)
Tahad säilitada tulevastele põlvedele v? Pensionifond. Lapsed ja lapselapsed saaks ka veel kapremonti teha ja mine tea, võib olla nendegi lapsed veel. :-))
20:17 23.04.2019
Matvei Fjodorovitš Krikuhhin (registreerimata)
Aga viimane kommija ei mõtle asjaolule, et vb inimene pani 1500€ sisse, et sõita veel pikki aastaid ja ilmselt polegi ennem maise teekonna lõppu plaani vahetada? Ja kui ühel hetkel ongi plaan realiseerida, siis sinusuguste kiibitsejate pärast tuleb see ära müüa pool muidu. See, et auto (olenemata otseselt väärtusest) on korras ongi normaalne nähtus normaalsete inimeste seas. Ostes saksa kirikuõpetaja hoovist, lastes ise läbi nii palju kuniks kusagilt midagi vilisema hakkab ja siis kiirelt müüa samal ajal lootes nulli jääda on muidugi omamoodi elustiil.
Kui auto on katki, tuleb remontida, mitte kiirelt müüma hakata. Ja missuguse uue oleks vana auto müügist saanud? Täpselt sinu käest läbi peenestatud "uueväärse"? Inimene tegi teadlikult oma valiku, sest ilmselgelt selle raha eest paremat ei saanud ja seega oligi valik õige.
Kohe näha, et koolivaheaeg. Liigu looduses, mitte ära toksi siin... asju.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.