Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: HIRM KORDUSÜLEVAATUSE EES

10:30 01.08.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Hirm kordusülevaatuse ees
Olengi suhelnud 99% kirjalikult ja nüüd on minul suur "pagas" sellepärast ka siin foorumis KÕIK minu väited toetuvad ainult kirjadele mis saadud riigiametnikelt ja teistelt funktsionääridelt nagu TÜL tegelased. Minule paljud ei julge kirjutada ja selle asemel helistavad, et nägu täis sõimata tõe rääkimise eest. Mis puudutab telefonivestlusi siis olen mõni kord kasutanud diktofoni mille kinnitan telefonikuulari lähedusesse paberkleeplindiga kui tean, et kohe tuleb "kuri" kõne riigiametnikuga. Siis kui Maanteeameti ametnik palus telefoni toru teises otsas minul "Läbi sõrmede vaadata" ebaseaduslikult arvele võetud auto suhtes otsuse tegemisel - tekkis minul mõte nii edaspidi teha. Kui kõrgemad ülemused paluvad väiksematel anda korraldusi ülevaatajale seaduse rikkumiseks siis tehakse seda ikka telefonivestlusega. Kirjalikult antakse juhiseid üleriigiliselt nagu: "Võiksite teha ülevaatust ilma reg. tunnistuseta". Selline soovitus on inimlik ja mõistetav ja ma olen vormistanud KÜMNEID ülevaatuseid RIKKUDES kehtivat korda. Sellega tunnen, et olen ühises paadis nendega kes saavad palka maksumaksja rahade eest. Just nagu ei olegi suur rikkumine võrreldes nende sadade ja sadade autodega mida ei tohiks arvele võtta aga on võetud... Ühest küljest on soovitus kliendile vastutulla mõistlik, teisest küljest on aga raskelt ülevaatajat ja süsteemi demoraliseeriv kuna ülevaataja rikub KOLME määrusepunkti korraga.
1. On ülevaatusreeglites kirjas, et ülevaataja võtab kliendilt auto dokumendi.
2. On ülevaatusreeglites kirjas, ülevaataja vaatab, et reg. tunnistusel olevad andmed ühtiksid auto andmetega ka tegelikkuses.
3.Positiivse otsusega sisestatakse reg. tunnistusele uus ülevaatuse tähtaeg.
Rikkumine kui selline ei mõjuta liiklusohutust AGA ANNAB SELGE SIGNAALI - Teie pööbel peate täitma reegleid absoluutse täpsusega, MEIE OLEME KÕRGEMA KASTI INIMESTENA NEED KES ANNAVAD LOA RIKKUDA KEHTIVAT KORDA. Nii ongi siis tänaseks ülevaatusel olukord selline, et vahele jäädes võin saada trahvi kui videokaamera salvestusel ei ole näha, et uurin tulekustutil oleva kontrollkleebise kehtivust. Kui on samas videos näha, et võrdlen vin-koodi ja auto andmesilti kollasel märkmepaberil olevaga siis on OK sest luba on antud... Need kes ise ülevaatust ei tee kohe kindlasti ei mõista kuidas selline olukord mõjutab ülevaataja psüühikat kes tunneb ennast ametnike jaoks "avaliku naisena". Ka tööandjad on hoiatanud palgasaajat - kui ei riku kehtivat korda siis me vaatame veel... Töölt lahti kohe ei lasta kuna on ülevaatajate defitsiit tööturul ja selle leevendamiseks on MA hakanud lubama koolitada erialaselt mittekõlblikke inimesi kes ei vasta ülevaatusdirektiivis ette antud kõikidele oskusnõuetele. Vello soovi ma põhimõtteliselt ei täida sest tema on eneseimetleja kes ei ole suuteline minu palvet täitma, hea sõber kui tahad saada siis kõigepealt pead andma! Mis puudutab kavatsustesse siis need on kavatsused mida saaks ellu viia ainult siis kui selleks on avanenud võimalus ja ma ei ole inimene kes jagab laskmata karu nahka. Küll aga oleksin nõus vastavate ametnikega (mitte MA) teemat detailsemalt arutama, et millised konkreetseid samme ja otsuseid peab alustamiseks tegema. Olen ju olnud üks kord politsei majanduskuritegude uurijale juhendajaks andes üksikasjalikke kirjalikke juhiseid ja siis need koos uurijaga ka ellu viinud. See on aga teine teema kaugest minevikust.
21:44 02.08.2020
Vello. (registreerimata)
A mis palve on? Milles seisneb minu eneseimetlus?
Ilma tegevuskavata on väga raske toetajaid leida, kuidas saan kindel olla et Millerti valitsuse ajal miski paremaks läheb. Kuidas töötaks see sinu vastu kui avaldad oma nägemuse ülevaatusest? Mida see takistaks? Igaüks võiks kirja panna seda mida ta muuta tahaks ja praegusel ajastul ei juhtu sellest ju midagi.
Vaata enale kaasaegsem telefon või siis infoks et on olemas kõnede salvestmise äpp - automaatselt kõik kõned salvestab, ei pea diktofoniga jändama.
22:08 02.08.2020
Marko
Vello, vähemalt minul on Maidu mured ammu peas. Ma muidugi loen siin rohkem ka, aga ikkagi. Vaata natuke ringi, siin on ju kõik olemas. Muidu tekib selline tobe seis, et peaks hakkama teist adminni noomima :(
Suuremat sõjaretke saate privaatselt planeerida, Mait on leitav. Istuge maha, tehke paar õlut ja arutage asja!
11:38 03.08.2020
Kõnede salvestamisest (registreerimata)
Eestis on nende salvestistega üks kummaline lugu.
Kui salvestise esitab tõendina kodanik, siis see vastavalt vajadusele prokule tõendina ei kvalifitseeru.
Kui salvestist aga kasutab riigi repressiivamet tõendina, siis on see vaieldamatu tõend.
Kirjalikult esitatud tõend aga jääb alati tõendiks-seega on alati tark pidada oponendiga kirjavahetust ja telefoniga suhtlemisest 100% keelduda.
12:55 03.08.2020
jee.kim (registreerimata)
Variandid:
A) Teavitad teist osapoolt kõnede salvestamisest
B) Esitad politseile kuriteokahtluse teate, ja nemad juba läbi kohtu(vajadusel) hakkavad lindistama.

Ega pol. ka ilma kohtu loata niisama lambist pealt kuulama hakka...

huvitav arusaam inimestel WACK
13:37 03.08.2020
Oma praktikast lähtuvalt. Klient nõudis ebaseadusliku otsuse vastuvõtmist ja ma olin temast tõsiselt väsinud ning hoiatasin, et võtan kohe politseiga ühendust kui ta ei lõpeta. Vennikesel oli ikka tõsine tahtmine minu ajusid komposteerida ja nii ma siis tema juuresolekul helistasin politsei korrapidajale kes võtab vastu korruptsiooniinfot. Politsei sõnad olid järgmised: "Meie reageerime ainult siis kui ülevaataja salvestab videosse mobiiliga kliendi korruptsioonikuriteo nõudmise". Sellist asja aga kliendid ei tee, et ütlevad kaamerasse seega ühe sõna teise sõna vastu kasvõi diktofiniga EI LOE. Küll aga hilisemalt olen küll andnud kuulata mida siis tegelikult minule öeldi ja tagantjärele vaidleja jääb kohe vait.
21:36 03.08.2020
Vello. (registreerimata)
See millega Mait rahul ei ole on siin pikalt laialt, võiks lausa nahkköites teose välja anda ja nagu olen varemgi märkinud, et kiruda mõistavad kõik, aga milline on Maidu nägemus normaalsest ülevaatusest täpsemalt, vaat see ei avaldu ja see on minu silmis selge miinus, sest siin foorumis võiks just välja käia ideed millega asi paraneks ning saaks seda ka arutada, ma ei tunne mingit vajadust kuskil omavahel seda teemat arutada. Mul pole plaani maanteeametit tükkis sealsete ametnikega laiaks litsuda - see on kellegi teise teema ja sellega seotud poliitikat vms. võib vabalt saladuses hoida. Tehnoülevaatuse muutmist aga saaks ju vabalt arutada mis iganes ideed need ka poleks, kui juba ameteid ja ametnikke on siin üsna sirgelt kirutud, siis ülevaatuse muutused on selle kõrval ju hoopis leebem teema.
08:41 04.08.2020
K.T (registreerimata)
Aga tõepoolest ,milline siis peaks hr. Maidu nägemuses välja nägema üks igati inimlik ja arukas tehnoülevaatus?Mida tuleks teisiti teha? Paluks ilma demagoogiata ja liigse vahuta :-):-). Võimalusel ka arusaadavas ja korrektses kirjapildis.
11:34 04.08.2020
ühinen viimase postiga (registreerimata)
13:02 04.08.2020
Mis puudutab kirumist siis kui Vello nii arvab, ei saa ju keelata sest nii sõna kui mõte on vaba. Mina näen oma postitusi vaadates enda APPIHÜÜDU sest varasemad pingutused suhetes riigiametnikega on kui viskaks herneid vastu seina. Olen ju Maanteeametile teinud ÜLE 200 märgukirja ja soovituse, millest on ühe käe sõrmedel kokku loetavaid teemasid mis on neile huvi pakkunud. Tegelikkuses on kirjade hulk üle 300 sest mitte igas kirjas ma ei paku soovitusi ja soove. Olukorras kus ainuüksi sõiduki värvuse teemaga tegelesin oma KOLM aastat kuni ametnikud said aru millest üldse jutt siis on see kirumine - ei ole see on fakti konstateerimine, et autosid kontrolliv isik on tihti nii mõnelegi tülikas kärbes ja ei enamat. Aga jah lõpuks võitis mõistus Absoluutselt rumala mõõtemääramatuse teemaga tegelesin ligi 5 aastat kuni ükskord asi muutus. Q rehvi teemaga tegelesin 2 aastat ja sõna "tegelesin" tähendab kümneid ja kümneid selgituskirjasid palvega aru saada. K.T. jaoks on demagoogia ühe tulihingelise ülevaataja südamevalu tema poolt armastatud riikliku järelvalve eest - olgu siis. Ainult pealiskadne inimene suhtub minusse halvustavalt kuna TEIE ei adu kui palju tegelikkuses olen mina andnud siia foorumisse ja siseringis ülevaatajate keskel veelgi rohkem.

Ma kavatsen Teile siia lugemiseks kirjutada veel sellel nädalal nägemuse sellest kuidas peaks käima tehnoülevaatus, millest kunagi suure auditooriumi ees unistas Maanteeameti peadirektor Hr. Aivo Adamson kes tehnoülevaatuse temaatikas ja ameti juhtimisel tundus minule kui kõigi aegade parim Direktor.
14:12 04.08.2020
K.T (registreerimata)
Näed siis- keegi mittekummaline eesnahanäppija tahab veel Aurora torust pauku saada. Noojah ,eks igaüks kirjuta sellest ,mis mõtetes on......:-):-):-)
14:12 04.08.2020
63amg (registreerimata)
tuleb siis vol2.
minu võitlus.
14:24 04.08.2020
K.T (registreerimata)
Hr.Millert! 14 rida rida enesele vastu rindu trummeldamist ja 4 rida asjasse puutuvat vastust - see on demagoogia , mitte Teie MNTsse kirjutatud kirjad.
14:32 04.08.2020
Kummalised mehed olete (registreerimata)
Kuulge, te käitute nagu poolearulised! Maanteeametist olete või?
Misajast teised teile aruandmiskohustusega koormatud on?
Eestiga ongi ilmselt kööga, sest totakate kontsentratsioon ruutkilomeetrile kasvab pidevalt.
Igaks juhuks harimiseks ka demagoogia definitsioon:
"Demagoogia on kõnedes, diskussioonis, vaidluses, arutluses, propagandas jm toimuv kuulajaskonna sihipärane ja ebaaus mõjutamine. Enamasti mõjutatakse uskuma asja, mille kohta esitaja teab, et see ei ole õige, et auditoorium jääks valearvamusele ja võtaks vastu sellest tulenevad valed otsused."
Millertiga aga on see lugu, et demagoogias nõutud vale tema osas puudub, temal on nimelt iga oma väite põhistamiseks esitada dokument.
Nagu minulgi.
Demagoogiat seega pole mujal kui teie peades.
17:54 04.08.2020
Sull12
Sain taaskord korduva, 2a tagasi sama masinaga sain kah.
Kirjutasin siin ka eelmine kord päevasõidutuledest, mis põhjustasid korduva. Kuna järelpaigaldus, mis tehti esinduse poolt, ei ole mnta reeglite järgi piisavalt hea.
Seekord sain samuti korduva lisakaugtulede pärast, kuna ref 20% lõhki. Mis siis aga 2a tagasi probleemiks ei olnud. Asi lõppes sellega, nagu ülevaataja ütles, et nemad kontrollivad AINULT HETKE olukorda. Ehk siis sain paberi kaasa, sõitsin koju, u 15min pärast oli eest kõik eemaldatud ja sõitsin tagasi. Ise veel naersid, et kuidas krt me selle auto nüüd sisse ajame, et igavlusest kaamerapilti vahtiv mnta ametnik ikka näeb, et auto käis korduval ja megaohtlik viga kõrvaldatud. Tempel passi, koju ja 20min ja tuled ees tagasi. Lollus?
Kui keegi hiljem ostmisehetkel hakkab nutma, et 2x korduv auto ajaloos, siis ma tõesti ei tea kuidas vabandada :)
Masinal endal polnud 2a tagasi ega ka täna mitte ühtegi muud puudust. Mis nagu natuke ajab närvi. Linn on sinist välja ajavaid Avensiseid täis ja siis noritakse miskite selliste asjadega, mis ei ole kuidagi kaasliiklejatele ega ka keskkonnale ohtlikud. Rootsi, Norra ja ka Soome (eranditega) on need reeglid juba vabaks lasknud, niikaua, kui on E tähisega õiged asjad õigesse kohta paigaldatud. Meil mõõdetakse ja arvutatakse. Liiklusohutuse või ohtlikkusega pole sel mingil määral pistmist.

JA Maidu ühe teise teema vastuseks: apteek, tõkiskingad ja kustuti on pagassis katte all, eraldi sahtlid neile lausa. Andsin kontrollijale võtmed, ise istusin tugitooli ja sealt siis vaatasin, et kas palutakse mul ette näitama tulla või vaatavad ise. Tõstis ise katte üles ja nägi neid seal. Muidugi, mu auto on seest alati puhas, kui oleks burksipabereid ja kohvitopse täis, siis vast teine teema, et kas ülevaataja peab kaevama hakkama.
18:24 04.08.2020
63amg (registreerimata)
tüv-i ajaloost on näha,mille eest auto korduva sai.tulevane ostja saab seda vaadata probleemideta
20:48 04.08.2020
kõigest külaline (registreerimata)
Olen siin aeg-ajalt teemat lugenud ja tahaks ka korra sõna sekka öelda. Käin seoses tööga tihedamalt erinevate autodega ülevaatusel. Umbes kord kuus. Ei tahaks siin muidugi ülevaatuspunkti reklaamida aga seal kus mina käin küll selliseid probleeme pole. Ülevaatajad on rõõmsad, viskavad nalja ja tunduvad täiesti muhedad vanad. Olles siin ülevaatuse foorumit lugenud olen ka ääri-veeri maininud, et teil on ikka vist raske elu, ametnikud vahivad kaamerast ja muudkui peedistavad. Mehed ainult muigavad ja arvavad, et no eks nad kontrollivad vast jah aga mis sellest. Ei peedista keegi. Tõepoolest, viimasel ajal sikutatakse kõik turvavööd läbi ja põhja all läheb ka rohkem aega. Aga see on ju minu kui kliendi huvides. Kui auto on korras saan läbi ja kui leitakse puudus mis ülevaatust läbida ei lase siis ei saa läbi. Ehk ei maksa pilli lõhki ajada? Mulle tundub, et siinkohal ajavad küll pilli lõhki mõlemad pooled ja nii ta läheb. Tõde ja õigus, Eesti värk.
23:38 04.08.2020
Palun leidke selgitus mis tundub Teie jaoks "Pilli lõhki ajamisena", arutame kas on ametnike poolne või reegleid täitva ülevaataja poolne. Uskuge ma ei näe tonti küsitavates reeglites aga tahaks muudatusi kuna tean kui väga ülekohtuselt meid karistatakse, on ju internetis leitav kohtuotsus kus kirjas: "Ülevaataja, isikliku kasu saamise eesmärgil võttis 2€ altkäemaksu ja tunnistas mittekorras sõiduki korrasolevaks..." On olemas minul sahtlis mustvalgel prokuröri süüdistus: "Soojendas auto mootorit et saada korras heitgaasid" On olemas MA süüdistus, et roostes summuti tuleb lugeda omavoliliseks heitgaaside süsteemi ümberehituseks. On kirjalik hoiatus Manteeametist, et kui videosse ei jää kustuti vaatlemine siis võib tulla kas 100 või 150€ leppetrahv, täpselt ei mäleta. Mina näen "suurt pilti" mis kujunenud aastate jooksul ja mõni siin on liiga kitsarinnaline ega tea ööd ega mütsigi, ka seda, et ülevaataja sai tingimisi vanglat selle eest, et tegi kõik õigesti. Ah et pilli lõhki ajamine on tegelikult juhtunud olukordade kirjeldamine? Minule ei tekita absoluutselt mingit tüli võtta pagasiruumist lisavarustust ja vaadelda nii, et jääb videosse. Minule tekitab ebameeldivustunde kui seejuures läheb mõni klient tigedaks ja ei saa aru ka siis kui ütlen: "Kui ei hakka välja kaevama siis ei juhtu ju midagi". Kodanik hakkab sõimama, et miks ma norin iga pisiasjaga ja eelmises kohas neid ei vaadatudki. Sellepärast ei ole viimasel ajal enam teatanudki, et ei leidnud lisasvarustust, pagasiruum on asju täis või et kustutil kleebis vana. Üks kena noormees tuli kordusülevaatusena uuesti auto pidureid näitama ja seejuures otseselt sõimas, et ma esimesel korral vaatasin ainult kahte nõuetele mitte vastavat kustutit kuigi kolmas olevat veel kusagil pagasiruumi sügavustes. Küll aga on minule rääkinud kolleeg, et läks jamaks kui Maanteeameti kontrollid omavoliliselt avasid pagasiruumi ja otsisid lisavarustust ühe väga tuntud riigikogulase autol.
17:24 05.08.2020
Täidan 13:02 04.08.20 antud lubaduse anda selgituse milline võiks olla tarbesõidukite ülevaatus minu arvates.
Ülevaatus ei tohiks isegi mitte omada nimetust - mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuetele vastavuse kontrollimine. Antud definitsioon EI SISALDA viidetki sõidukiohutusele sest ainult nii saab ta olla kooskõlas tegelikusega kuna suur hulk nõuetest ei puuduta liiklusohutust. Määrus MKM 77 Lisa 4 lisaks eurobürokraatidele omab meie ametnike poolt kabineti vaikuses pastakast välja imetud muid nõudeid mis on ”võrdse kaaluga” loodust hoidvate reeglitega või liiklusohutusega. Tänu auto kontrollimise mõttetule lisakohustustele tundub kontrollimine kohati naljakas, kohati nutma ajava tühikargamisena. Ülevaatus peaks olema TEEKÕLBLIKKUSE TEST ja ei midagi rohkemat. Ülevaatajaid ei peaks tegelema MA töötajate lohakusvigade parandamisega kuigi kuni 25% sõidukite andmed ei vasta tegelikkusele, eriti vin-koodi ja andmesildi asukoha andmetes, teljekaalud ja muu sinna juurde. Andmeregistri pidamine on MA ülesanne ja see on nende asi kuidas tagada andmete õigsus OMAJÕUDUDEGA. Niipalju siis sissejuhatusest teemasse.

Roadworthiness test on minu jaoks sõidukiohutust otseselt puudutavate tehniliste näitajate mõõtmine ja visuaalne kontroll. Pidurite test rullidel või plaatstendil ja muu pidurite juurde kuuluv, heitgaasitest või EOBD, tuled, alusvanker, rehvid, rooliseade, nähtavusteema. Põhimõtteliselt sama mida täna vaadatakse kuid erinevalt kehtivast korrast ma vähendaks puuduste nimekirja ja suurendaks kliendi omavastutust – ise teab millega riskib. Jätaks välja rihmad (Va.turvapadi), ukselukud, istmed, klaasitõstukid andmesildid vinkoodid udutuled, rattalaagrid lisavarustuse, sõidukiandmete võrdlemise MA andmebaasiga, ei nõuaks heitgaasisüsteemi osade tootja markeeringu loetavust, ei nõuaks tehase paigaldusega tulede markeeringute otsimist, lubaks ledid kui tuli on õige – JA MITTE MIDAGI EI JUHTU LIIKLUSOHUTUSEGA. Vastavalt MA endise direktori nägemusele on vajadusel ülevaatuspunkt koht kus kodanikule antakse konsultatsiooni ja kaitstakse rahvast ebaausate ja rumalate autoesinduste ja töökodade töötajate omavoli ning väljapressimiste või pettuste eest.
19:06 05.08.2020
" suurendaks kliendi omavastutust – ise teab millega riskib."

Vabandan, aga midagi nii rumalat pole tükk aega lugenud.
Paraku on nii, et enamus seadusi/määrusi on loodud just inimeste enese kaitsmiseks, sest Tõnu Tüüpiline(või tädi Maali) on (vabandust väljenduse) eest , rumal!
Olukorras, kus enamus ei tea, kuidas elementaarseidki asju auto juures vaadata ja aru saada, mis autoga toimub, ei saa :ise teab, millega riskib, kuidagi lubada.

Aga tulles tagasi hr. Millerti ideaalse ülevaatuse juurde, siis siiani olen mina just selliseid kohanud..
21:43 05.08.2020
Olen ikka loll küll kui jaksan jätkuvalt oma seisukohtade eest seista. Kui USA´s on osariik kus ei tehtagi ülevaatust ja piisab heitmetestist siis seal kehtib sama reegel - ise tead millega riskid sest trahvid on karmid kui halb tehniline seisukord oli põhiteguriks liiklusjuhtumis. Seda nimetatakse demokraatiaks siis meie nõukaaja jäänukid on kohe pisarates. Teil seal koeras sm. Jee Kim võib ju olla ametnike diktatuur normaalne, edumeelses Eestis peaks rohkem usaldama inimest ja kui ta ongi loll siis peaks saama täie rauaga. Täna teemat üle reguleerides näitavad ametnikud oma seisukohta, et meie rahvas on imbetsillid kellele peab ette kirjutusi tegema, et autol klaasitõstuk töötaks või muidu..., et vin kood ei oleks roostes või muidu... Ja kuidas nad küll julgevad ringi sõita korrast ära udutulega mida ei kasuta kogu oma eluea jooksul ning tuli ei ole tegelikult kohustuslik ... Kõik kontrollimata jätmised millest mainisin EI PUUDUTA ABSOLUUTSELT sõiduki turvalisust, küll aga kiirendab ülevaatuse läbimist 2 korda mis võiks ka alandada teenuse hinda 2 korda. Venemaal, Ukrainas ja Valgevenes ei ole ülevaatus kohustuslik ja näe saavad hakkama, meil aga loetakse numbritule mittepõlemist sanktsioneerimise üheks sagedaimaks põhjuseks.
22:29 05.08.2020
Nüüd tabasite naelapea pihta:"ise tead millega riskid sest trahvid on karmid"
Pooldan samuti seda, et tulevastele iseteadjatele olgu nt kindlustus 10X kõrgem!

Usaldus.
Paraku on sellega nii, nagu üks kuldne NL sõjaväe "vanasõna" ütleb:
"Igale poole, kuhu ajateenijat suudled, on perse!"
Ehk usaldust kuritarvitatakse, ja mitte vähe ja niipea kui on võimalus!
Jep, rahvas on enamuses "imbetsill"-kõik arvavad teadvad oma õiguseid, aga paraku ei tea keegi nende õigustega kaasas käivaid kohustusi.
LS on ammu soovituslik dokument.
Kuidas on nii, et Eestis on X kogus ÜV punkte aga "muret" olukorra pärast tunneb ainult 1(üks)?
23:17 05.08.2020
Asi selles, et meil on lammasrahvas kes on nõukaajast ümber kasvatatud ükskõikseteks ja tuimadeks ning ülevaatus ei huvita kedagi sellepärast ongi autode kontrollimine muudetud labaseks äriks mis on kaugel liiklusohutusest. Minu poolt rohkem kui 300 ülevaatajale tehtud kirjalik üleskutse hakata ülevaatustemaatikaga tegelema facebook keskkonnas, sai ainult ühe vastuse - kedagi ei huvita. Ka siin foorumis käivad üksikud ülevaatajad. Parim näide minu väite tõestuseks et kedagi ei huvita, on liiklusseadus mis lubab liiklusesse vabalt liiklema mittekorras piduritega tarbesõiduki kaheks kuuks. Tähendab, et kui ülevaataja teeb sõidu pealt piduritesti piduriaeglustuse mõõtjaga ja temal "kisub rool käest ära" siis võib isa oma lastele teha õppesõitu sellise autoga kuna LS. keelab sõidu AINULT üle 3,5T masinatele, bussidele ja taksodele. Riigikogu majanduskomisjoni inimesteni viidi minu kirjalikud süüdistused ja selgitused kuid kedagi ei huvitanud ... Raivo Aeg isiklikult istus isiklikult minu kontoris diivanil ja kuulas "suu lahti" ülevatusprobleemidest - ei huvitanud. Helir Valdor Seeder kuulas minu "loengut" koos Taltech professoriga pool tundi ja lubati ühendust võtta - vaikus. Vilja Savisaarega rääkisin 10 minutit - ei huvita.
07:22 06.08.2020
Navara3000 (registreerimata)
Kallis inimene saa aru, need ajad on möödas mil tehn ülevaatus oli pidupäev. Zilid värviti üle, rivistati üles kolhoosiõuele, mehed tulid tööle vaata et lipsuga. Täna ei koti see teema eriti kedagi, maailmas on mustmiljon tähtsamat asja ja ülevaatusel käiakse möödaminnes ära.
Mees kes nimetab Eesti rahvast ja oma klientuuri lammasrahvaks ei vääri sõnaõigust avalikus foorumis.
07:46 06.08.2020
. (registreerimata)
Selles mõttes on asjal pointi, et igaüks peab ise hakkama rohkem vastutama. Samas tuleb siiski kontrollida, et inimene oma tegevuse või tegevusetusega teistele ohtu ei kujutaks. Kui näiteks suvalised päikesed autole ette kruvitakse ja need võivad vastusõitjat pimestada, on asi ohtlik. Kui kojameeste kummid on läbi ja klaasile jäävad ainult kümned triibud, on seegi mõnes olukorras ohtlik. Suvalises mõõdus ja seisus rehvid ei tee sõitu turvalisemaks. Eks meil viidi vastutust veelgi rohkem alla ühiskatlas oleva liikluskindlustusega- see peaks olema vabatahtlik, aga õnnetuse puhul kindlustust mitte omades maksad kinni kõik kahjud alates rikutud liiklusmärkidest kuni murdunud aialipini. Siis ehk hakkaks autoomanikel kupli all midagi liikuma ja tehakse ilma riikliku sunnita see kindlustus. Praegu on ka trahv kindustuseta sõitmise eest naeruväärne. Mis auto liiklusohutusse puutub, siis ka praegune ülevaatus ses osas toimib, sest päris sara ikka läbi ei lähe. See, et ebaühtlaste piduritega auto saab korduse ja võib liikluses mõnda aega osaleda, on tegelikult mõistlik vastutulek, sest ega remondiaegu üldjuhul üleöö ei saa ning autota on mõne inimese või firma tegevus üsnagi häiritud.
10:18 06.08.2020
To:Navara3000
Õnneks ei otsusta teiesugused millist mõtet võib välja öelda kodaniku ühiskonna üks liige kes on siiralt mures arengutega tema igapäevatöös. Olen kohanud inimesi kes absoluutselt ei kannata tõde ja tundub nagu Teie oleksite üks neist paljudest paduvasakpoolsetest. Ah, et lammasrahvas ei meeldi? Parem kui ütleks Eestlane käitub teise eestlasega nagu Hunt või, et Eestlase parim toit on teine Eestlane – ega Te juba ei minestanud „LUMEHELBEKE“ See sama rahvas laseb ennast pügada juhtoinastel kui hinnad ja maksud on Euroopa kõrgeimad, palgad aga madalaimad. Meie riik on liiga kaua olnud „Loomade farm“ nagu arvab Hr. Margus Lepa ja ma ühinen tema arvamusega.
To:.
Mis puudutab suvalist päikest auto esiosas siis sellele isetegevusele saab piiri panna teel autosid kontrolliv politsei kuna ülevaatuselt tuleks korduv. Egiptuses nägin, et seal on kombeks ka öösel sõita parktuledega olgu ükskõik kui pime ja siis kui teineteisele lähenevad autod olid piisavalt lähedal vilgutati kaugtuledega. – vot selline ohutusnõue siis seal riigis. Mis puudutab suvalises mõõdus rehve siis need on LUBATUD peaasi, et kusagil vastu ei käi … Teil on õigus omale arvamusele nagu kõigil kuid tahaksin kommenteerida Teie arvamust - See, et ebaühtlaste piduritega auto saab korduse ja võib liikluses mõnda aega osaleda, on tegelikult mõistlik vastutulek. Arvan, et ei ole mõistlik vastutulek kui sellise loaga ei kaasne kordades suurenenud vastutus. Täna antakse võrdsed õigused mittekorras piduritega ja korras piduritega tarbesõidukitele mis naeruvääristab ülevaatuse pohomõtte – liiklusesse korras sõidukid. Varuosadega ei ole probleemi ja kui ongi siis üksikutel juhtudel. Kui saab panna kommertssõiduki sõitma remonti ja garaaži tuksis piduritega siis ei saa lubada kiirabi ja tuletõrjet uhama objektile pees piduritega. Lubamistega ei saa minna liiale sest meil on liikluses liiga palju LAMBAID eramasinate roolis. Kui taksosõit on üliodav ja linnatransport töötab hästi siis ei peaks andma õigust uhada palju tahad kui rool pidurdamisel kõrvale kisub.
16:29 06.08.2020
kaitseingel62
Ei tea, kas Auto24-l on mõnda hooba millega siin hoida asja viisakuse piires.
Lambad, lammasrahvas, lumehelbeke. Kodanik sildistab siin täiesti süüdimatult.
Päevi tagasi üks adminn kirjutas, et tal ei sobi teist adminni korrale kutsuda. Nüüd on see aeg aga saabunud. Pidurid on Maidul korrast ära, aga ise endal on seda raske mõista.
Ma tean Mait, et nüüd sa sildistad ka minu ära, aga ma mõistan miks sa seda teed.

Muudetud 6.8.20 16:31

16:34 06.08.2020
. (registreerimata)
Eks ta osalt ole lammas ja ilmelt ka sajanditega geenidesse talletunud, et mingi nuut ja koormine käib nagunii kogu aeg, seega suurt ei torise vaid nokitseb vaikselt omaette edasi. Ega kui haridust ja haritust vähe, siis seda selgemat pilku ja sirgemat selga väga ei teki, aga nagu öeldakse, et kunagi katkeb igasugune kannatus ja siis käib pauk ja eks 80ndate lõpus mingil määral nii oligi. Saime aga selle kauaoodatud kapitalismi ja kaubakülluse kätte ning siis sai vaikselt edasi lammastuda, sest mida sa ikka tõmbled kui banaanid ja kokakoola või kartulikrõps ja väljamaised dringid vabalt saadaval- elu nagu lill ja viimasel ajal ka mõni poliitik maininud, et pole me veel kunagi nii hästi elanud kui praegu. Huvitav, millega ta võrdles- 1930-ndate aastatega?
Aga kui inimestele meeldib, st nad ise ei suuda või ei taha otsustada ja nõus kõike tegema ning kinni maksma kõikide röövlite (kauplused, teenused jms) küsitud rahasummad, siis ju nad seda väärt on.
Eks hr. Lepa muidugi tark inimene, aga kui tema sõnad kõlavad kurtidele kõrvadele, siis jääbki see hüüdjaks hääleks kõrbes. Eks tegelikult kogu vana maailm sellises lammastunud seisus.
16:55 06.08.2020
. (registreerimata)
Milleri. Sõnavõtud ongi ju koduparteile kohane,kiruda ja sõimata Eesti rahvast ja ise end mõisnikuks pidada. Ammu võiks sellise tegelase siit elimineerida. Lammasrahvas ju kõik Teised.

18:43 06.08.2020
Netiavarustest - Selle teerullipoliitika eest saab Eesti valitsus Euroopas pidevalt kiita. Kuidas küll sooviksid teistegi maade valitsused endale sellist lammasrahvast nagu eestlased: viimseni ära heidutatud, passiivsed, võimetud midagi endast ülerullimise vastu ette võtma!

Ka mina olen selle rahva liige ning olen enamuse oma teadlikust elust olnud kui lammas ja julgen seda Teile siin tunnistada erinevalt mõnedest nõrga psüühikaga inimestest kes ei tea mida tähendab pluralism.

Kodupartei ei sõima Eesti rahvast, partei sõimab selle rahva hulgas elavaid rahvuse ja eestluse Brüsselile mahamüüjaid suhtub põlgusega närustesse inimestese nagu mikrihaaraja tarand või KEKA või KAKA või Ligi.
18:58 06.08.2020
. (registreerimata)
viiruse tõttu: Piiranguga peatataks Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes alkoholi jaemüük alates kella 23st. Piirangu asjakohasust hinnatakse kahe nädala pärast ning kui piirangut ei pikendata, lõpeb see 31. augusti hilisõhtul.

mind aga huvitab, et kas viirus hakkab tegutsema alates 23.00-st ja enne seda magab?
20:50 06.08.2020
Kuule Punktilammas kuula mida ütleb Maidulammas. Teema ei sobi siia foorumisse aga kuna puistasite südant siis püüan anda oma arvamust kuni mind ei ole veel elimineeritud - tegemist on "varjatud karistamisega" kuna Tartu maakonnas leiti lambaid kes lähevad viirust laiali jagama.
22:21 06.08.2020
kõigest külaline (registreerimata)
No mis tundub mulle pilli lõhki ajamisena. Teisi ülevaatajaid ei huvita? Poliitikuid ei huvita? Ametnikke ei huvita? Lammasrahvast ei huvita? Kas olete proovinud mõelda niipidi, et kedagi "ei huvita" sellepärast, et polegi midagi, millest huvituda. Ei ole mingit APPIHÜÜDU vaja, sest peale Teie teistel ülevaatajatel sellised probleeme ei ole. Ei ole ka autoomanikel. Neid meeletuid uskumatuid probleeme mida te siin järjepidevalt näiteks toote tegelikult ei eksisteeri, olgugi teil sahtlite kaupa "tõendusmaterjali". Kuulutate, et inimesed kes Teiega vaadetega ei nõustu, ei kannata tõde, aga mis tõde? Kas ainult teie tõde on õige? Eks seaduseid ja reegleid saab alati paremaks ja õigemaks timmida ja timmitakse ka. Tõsi teinekord ka halvemaks, kuid teie sõnavõttudest jääb mulje nagu ülevaatust tänases Eestis on vaja ainult selleks, et mingid ametnikud saaksid Teid alandada ja oma võimuiha rahuldada. No kuulge... Tõesti?
Vabandust, ma tõepoolest ei ole selle ala spetsialist kuid siiski soovitan teil mõne sellise hingeabi spetsialisti poole pöörduda. Ehk õnnestub oma APPIHÜÜD temale suunata ja ta saab Teid aidata. Ma tõesti lihtsalt heatahtlikult soovitan.
11:22 07.08.2020
Mind huvitab, sellepärast olengi siin foorumis toimetanud 17 pikka aastat, külalised aga tulevad ja lähevad ning neist ei jää midagi peale sisutühjade sõnade ja soovi näidata - ma ei hooli. Mina soovitan Teile heatahtlikult, minge külla teise foorumisse, siin arutatakse liiklusohutusega seonduvat riiklikku järelvalve kitsaskohtasid ja autotehniliste regulatsioonide eripärasid. Tahaks öelda lõpetuseks, et ma palusin Teil 23:38 04.08.20 leida minu tehtud selgitus mis tundub otseselt ja konkreetselt pilli lõhki ajamisena aga Teie olete siin mitte tõde otsimas vaid ennast näitamas. Ma kaalun Teie soovitust rääkida hingeabi spetsialistiga vaatamata sellele, et Teie soovitus on ikka päris rumal kuna ma ei usu, et hingeabi arst läheb rääkima riigiametnikega või MA töötajatega. Ehk võtate Teie ette kui hingeabi soovitaja?
14:55 07.08.2020
Eks see (registreerimata)
ülevaatus ikka üks raha korjamise moodustis on. Üks amort pisut õline (aga töötab), sumpa torul pragu - kordusülevaatus. OV ehk olulised rikked või puudused. Mõnes punktis töötavad nö. ametnikud kes täpselt näpuga järge ajavad ning oma võimu näitavad ja neil on selleks ka täielik õigus, teises töötavad inimesed. Kui leiate teise, tunnete ennast ka inimesena.
15:31 12.08.2020
Küsiks (registreerimata)
Kas ülevaataja tohib korrosiooni kahjustustusi otsides mu autot miski rauast terava oraga tonkida, kui visuaalselt kõik korras. Kas see pole eraomandi tahtlik rikkumine?
01:39 06.09.2020
sass12345635 (registreerimata)
Kui ülevaatus muuta ülevaataja subjektiivsusel põhinevaks teekõlblikkuse testiks, siis 50 % ülevaatajaid, kes on ilmselgelt häälestatud ka praeguse süsteemi puhul kodanikule peeruvahele ilma põhjuseta sõitma, teeks seda 90 % juhtudel. Ja see on tõsine probleem. Näiteks E-tähega tehnoülevaatus.
10:10 06.09.2020
On olemas ka aabitsa esimese tähe ülevaatus. Ma ei usu, et tervelt 50% (150 ülevaatajat) oleksid klientide tagapõskedest huvitatud kuigi olen ka ise kohanud kolleege kes "sõidavad kodanikele ..." Ametiülbust jätkub igale elualale ka riigiametnike kontoritesse. Ülevaatus ei ole siin erand ja ma tahan ära märkida, et kliendid on need kes "koolitavad" ülbikuid kuna lubavad enda kallal mõnitamist. Tehnoülevaatus on väike ühiskonna mudel mis tähendab, et ta omanäoliselt peegeldab ka rahva vaimset tervist. Kuna ülevaatus korraldavad sellised riigiametnikud nagu nad on siis süsteem on oma loojate nägu. Teekõlblikkuse test on valdavalt maakeral levinud tehnoseisukorra kontrollimise põhimõtete alustala kus kontrollitakse sõidukit niipalju kui vaja. Meil on aga diletantidest ametnike DIKTATUUR kus oma võimutäiuse ja karistamatuse tunde juures eksperimenteerivad bürokraadid isikliku suva seadustamisega. Selleks ongi nimetatud tehnoülevaatajad ümber ülevaatajateks sest mõiste ülevaataja muudab tehnilise haridusega inimesed suvalisteks kontrollideks. Tuimadeks marionettnukkudeks kes vaatavad vigade tabelis olevat ja võrdlevad normatiivis oleva lause sisu - autoga. Ma ei soovi Teile halba kuid tahaksin, et satuksite oma tervisehädaga sellise tori (ametinime eest ära võetud DOK) juurde kes ei tohi oma peaga mõelda ja hakkab Teid võrdlema käsiraamatus olevaga...
11:23 06.09.2020
sass12345635 (registreerimata)
Teid sai ju asjasse pühendatud, kus E-nimeline ülevaatus pani 1-le masinale kolmes punktis pahatahtlikud otsused (ma ei väida, et see masin polnud kulunud, kuid nõuti nagu uut masinat) ja seda jama õigustas lisaks Teie tsunfti juhatuse liige. Mõnedki foorumikohad on täis jutte, millisele ülevaatusele võib minna ja millisesse mitte. Nii, et enne tehke omale UUS tsunft eetiliste juhtoinastega. Praegune on minu silmis margi maani lasknud juhatuse tasemel.
12:01 06.09.2020
kuno24
Kustutatud, kuna see jutt ei vii kuhugi.

Muudetud 6.9.20 22:03

12:10 06.09.2020
kuno24
....

Muudetud 6.9.20 22:03

12:29 06.09.2020
Hea Sass. Aga palun lõpetage udutamine ja püüdke olla konkreetsem ning andke ka teistele teada mis Teil konkreetselt karvad turri ajas? Mina ei kuulu tsunfti TÜL kuna lahkusin sealt sooviavaldusega (millel ka põhjendus) ligi 10 aastat tagasi sest nägin millised inimesed juhivad seda moodustist ja kui alandlikud on selle liidu liikmed. Liikmed kes on vajalikud ainult selleks, et juhatuses olevatel oleks mandaat riigiga suhtlemiseks sest juhatus ei esinda oma liikmete huve vaid juhatuses olevate paari kolme ülevaatusfirmade suuromanike huve.

Aga teema juurde tagasi tulles, on minul olemas arvutis E-tehno juhi allkirjaga selgitus pahasele kliendile (kuno24 juhtum) mis on demagoogia musternäidis kuna väidetakse video vaatamisel probleemide mittenägemisest. Mis on pehmelt öeldes naljakas kuna klient kaebas seiga kohta mida ei ole võimalik videost tagantjärgi vaadata sest videosilm ei salvesta antud konkreetset kohta... Firma juht (ja TÜL juhatuse liige) aga teatas oma vastuses kaebajale, et videot vaadanuna ei näe tema probleemi... Tunnen isiklikult E-Tehno juhti, olen viinapitsi temaga kokku löönud ning ütlen, et muhe mees. Ka mina tema asemel udutaksin ja ajaksin sõrad vastu ning oleksin absoluutselt ebaadekvaatne ametlikus kirjalikus vastuses mida saaks solvunud klient kasutada minu töötaja vastu. Niipalju siis Millerti aususest. Ülevaatusärimeeste vassimise soovi on põhjustanud Maanteeameti liigselt karm karistuspoiliitika. Ülevaatajaid ei jätku ülevaatustele sest terve mõistusega inimene ei taha tööd kus on imelihtne saada kriminaalkaristust selle eest, et võtsid ka tegelikkuses korras masina kontrollimise eest vastu kingituse viisaka teeninduse tänutäheks... Pärnu ülevaataja sai tingimisi karistuse 3 aastaks kinnimajja - sest tegi heitgaasi testi sooja mootoriga. Ülevaatuspunktide omanikud karistavad oma töötajaid ja survestavad neid firmasiseselt KUID "kaitsevad" viimase võimaluseni selleks, et MA teada saades "ei võtaks ära töötajat". Mis puudutab uue tsunfti tegemist siis seda soovitas minule ka MA tehnoosakonna juhataja mille kohta ütleksin tugevalt liialdatult AGA - sama mõttekas oleks olnud koonduslaagris luua juutide inimõiguste eest võitev organisatsioon.
14:33 06.09.2020
kuno24
...

Muudetud 6.9.20 22:04

15:31 06.09.2020
Aga kliendid jäävadki hammasrataste vahele sest "orkestrit juhatavad" tegelinskid on ennast sulgend lennukikabiini. Ülevaatusreeglistiku lagastamine paljude tobenõuetega ja reeglitega on meie riigis reaalsus mis "vägistab" jätkuvalt Tehnoülevaataja teadvust ja rüvetab ülevaatuse põhimõtteid. 12 - KAKSTEIST AASTAT oli ülevaatajatele akrediteerimisega antud riigi poolt mõõteseaduse toel nõue, et tuksis pidurid on OK sest nii kaua oli kohustus tunnistada korrasolevaks auto mille sõidupidurite erinevus on kuni 45%. See kõik on jätnud oma jälje ja teinud ülevaatusest ja ülevaatajatest olluse kes enam ei tea mis ja milleks. Minu alustatud kiibitsemine (laadisin netti vastava video) ja hilisem ametnike tegevus kandis lõpuks vilja kui lõpetati akrediteerimine st. õiguslikjuriidiline liberastia. Nüüd siis on suutnud liberastid mõjutada seaduseseppasid tootmaks uue juriidilise väljaheite mis seisneb selles, et liiklusseadus EI KEELA kasutada liikluses tarbesõidukit kuni 2 kuud kui pidurid on tunnistatud mittekorrasolevaks ja pidurikatsetusel kisub rooli käest... Kollektiivne idiootsus seisneb minu jaoks selles, et meie riigi 300 ülevatajast OLEN MINA AINUKE kes julgeb välja ütelda, et minule ei meeldi selline tolerastia mis muudab liiklusohutust tagama pidava reeglistiku kõige olulisema osa ekskrimendiks. Hr. kuno24 ma respekteerin Teie seisukohta ja ei taha millelegi vastu vaielda kuid pidasin vajalikuk panna enda oma lisaks sest - erinevus rikastab!
16:21 06.09.2020
pohik (registreerimata)
Kuna see ülevaatuse reeglistik on nii laiali valguv ,ei saa tehnoülevaatajaid ühtemoodi mõtlema panna, ilu on vaataja silmis.Oleks nagu piiblis 10 käsku , siis oleks ülevaatuse maastikul rohkem ühtemoodi vaatamist.Kui saata näiteks mingi
esiklaasis väikese mõraga sõiduk üle Eesti kõikidesse ÜV punktidesse ülevaatusele oleks otsuseid seinast seina.
18:13 06.09.2020
Vot ei ole nii väga seinast seina midagi näiteks esiklaasi puhul kuna https://www.mnt.ee/sites/default/files/content-editors/Faili
d/Ylevaatajad/Juhendmaterjalid/juhi_vaatevalja_ja_tuuleklaas
i_seisundi_hindamine_1.pdf

Selles on Teil õigus, et ei saa KÕIKI ülevaatajaid ühtemoodi mõtlema panna kuigi seda püütakse teha Maanteeameti poolt koostatud lugematu arvu arvu juhendite, juhiste, märgukirjade, kuukokkuvõtete, karistusaktide esitlemisega. Juhendid, kui oleksid soovituslikud abivahendid ja KUI nende koostamisesse oleks kaasatud ülevaatajaid endid, siis ei oleks minul nende vastu midagi. Olen isiklikult teinud mitmeid ettepanekuid ja lausa täisjuhendeid Maanteeameti inimestele aga nad ei ole olnud piisavalt huvipakkuvad. Ametnike tungiv vajadus ennast kehtestada vastavate juhenditega aga on juba muutnud suure hulga ülevaatajatest sellisteks amööbideks, kellesse on juurdunud "kätte õpitud abitus". Järele on jäänud vähesed, kes julgevad sülitada nii mõnegi juhise peale ja veel suudavad lisaks ülevaatuse määruse nõuetega kasutada oma tehnilist taipu ja kogemusi.
20:14 06.09.2020
kuno24
...

Muudetud 6.9.20 22:04

21:29 06.09.2020
Härra kuno24 meie tunneme teineteist palju aastaid ja ma olen varasemalt Teid isiklikult "aidanud" üks kord Teie auto tuuleklaasi ülaääre tumestusriba teemal. Nähes, et ma oskan "lugeda seaduseid" pöördusite minu poole Teie jaoks tuttava inimese murega saamaks tagasi riivatud eneseuhkust. Asusin Teie tuttava kaitsele millega läksin vastuollu ülevaataja kutseeetikaga sest oleksin pidanud kõigepealt võtma ise ühendust ÜH-ga ning teema läbi arutama. Alles pärast kolleegiga teema läbi vaidlemist oleksin tohtinud Teie tuttava auto rehvi ja muu teemaarendusega tegelda. Nüüd tulete siin mind kurjustama andes soovituse amet maha panna. Te tänamatu kuri inimene, järgmine kord kui tulete jälle oma autoga võtan vastu otsuse mis on seadusega VÄGA kooskõlas...
22:01 06.09.2020
kuno24
See "tuttava kaitse" minuteada tuli minust sõltumatult, st ma Teid enne ei "masseerinud". Lihtsalt saatsin inimese Teie juurde saamaks alternatiivseisukohta. Aga olgu, kui soovite nii VÄGA, siis olete edasipidi kliendid kaotanud. See, et Te mu juttu VALESTI lugesite ja solvuda üritate, on Teie probleem. Jõudu!

Täiendus. See on väga hea näide, kuidas on ülevaatuse reeglid ajuvabalt tõlgendatavad ja sõltuvad kellegi solvunud egost või muust geneetilisest iseärasusest. Ei ole mõtet vahtu kloppida teemal, kuidas oleks vaja reegeleid muuta, kui nende kohaldaminegi sõltub vaid tujudest või vajadusest hoida läbikukutamise % "õigena".

Seega oleme oma mõttelõngaga tagasi alguses, et sõiduki teekõlbulikkuse hinnag on veel ebamäärasem ja ohtlikum, kui praegune reeglistik, mida saab KA vastavalt oma solvumisele sättida. MOTT. Seega, palun ära kurtke rohkem teemal, et MNT ametnikud on Teid ära ruineerinud- täitke siis neid reegleid TÄPSELT ja ärge ka nende raamides laskuge väiklasesse peedistamisse.

Muudetud 7.9.20 00:55

22:58 06.09.2020
kuno24
Ja kuna toonitud riba esiklaasil tõstsite ise teemaks, siis soovin siin selget vastust, kas sellega saab Teie juures autoga läbi või mitte? Kui ei, siis kindlasti ma ei viitsi hakata üritamagi. Varem oli Teie tõlgendus siis selline, et sellega saab VO-ga läbi.

Muudetud 6.9.20 23:53

14:47 07.09.2020
Tehnoülevaataja ja tema kliendi omavaheline nägelemine ei ole foorumi formaadis. Tulge ülevaatusele siis saate teada kas ma käitun samuti kui see ülevaataja kes lubas panna korduva tumeda ülariba pärast. Olete välja näidanud minu suhtes pahatahtlikkust, solvates minu ametiuhkust. Teiega ma siin foorumis rohkem ei suhtle.
20:42 07.09.2020
kuno24
Ma siiralt loodan, et aastaga jõuate maha jahtuda. Nagu ma ütlesin, lugesite mu juttu valesti ja leidsite võimaluse solvumiseks. Ja küsimus oli väga lihtne ning konkreetne.

Seega ootan vastust, kas toonriba esiklaasil annab Teie juures positiivse või mitte? Eeskirja mõistlik tõlgendamine ei tohiks minna vastuollu mingi kutseetikaga. Lisaks ei ole see küsimus siin mingi ninnu-nännu suhtlus, mida võiksite ignoreerida, vaid Teie kutsesse ja ametniku käepikkendusse puutuv selgitustaotlus.

Muid teemasid mu kärudega pole suurt olnud (jätame kustutid, tõkiskingad kõrvale). Ja pole siin ka otsest kliendi- ülevaataja näglemist, sest varem Te mind põhjuseta pole peedistanud. Ahjaa, 1 käru lekkiv kütusefilter tuli ka meelde, kuid see sai operatiivselt lahendatud. Nii, et müstiline Teie reaktsioon, kuid eks see selgitab nii mõndagi.

Muudetud 7.9.20 23:56

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.