Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: CASTROL ÕLID

18:10 05.02.2006
maty
castrol õlid
Mida arvata Castrol täissünt õlidest,kel kogemusi,kirjutage.TÄNX
21:04 05.02.2006
is (registreerimata)
Re: castrol õlid
Olen kasutanud Castrol TXT ja Magnetec 5w40.Peab tõdema, et mootorile meeldis magnatec rohkem,hääl kuidagi parem;)
Nii,et isegi castroli täissüntidel on vahe sees.
Castrol õlid on küll kallid aga samas on kindla peale minek!
BMW tehaseõli on ka castrol!
21:31 05.02.2006
tõelemb (registreerimata)
see on tõesti tõsi ,et mootorile meeldib castrol ,käib ikka kõvasti vaiksemalt kui ntx. mingi karlubega ja kannatab sõita vahetamatta 15000,enne hakkas hüdrotõukur juba 6000km pärast vahetust tiksuma.Arvasin juba et raamsaale vahtus ees,aga õlidel on ikka suur vahe.ka täissüntidel.
09:47 06.02.2006
TT (registreerimata)
SLX 0w30 ja sõidab diislil ca 23-24 tuhat täis
kuna andur (viskoosuse vist) peal, siis eriti ei põe
ka originaalfiltrid peaks oma töö pikaajaliselt ja korralikult tegema

TXT 5w40-lt üleminekul kukkus kütusekulu ca 0,3-0,4L/100

minu arust teenib hinnavahe tagasi
18:53 11.02.2006
Rain (registreerimata)
Oli valida uue õlivahetuse eel kas castrol magnetic või Shell Helix Ultra 5W-40
Hind umbes sama, otsustasin shelli kasuks, järgmine õlivahetus kord proovin castroli ära ja siis hea võrdlusmoment.
14:47 12.02.2006
juku (registreerimata)
viimased neli aastat sõit castroli täissündiga ,kasutan ka kindlasti edaspidigi.
21:37 12.02.2006
õlimees (registreerimata)
castrol igaljuhul. olen seda kasutanud ka oma eelmiste autode mootorites ja rooli süsteemides.
16:48 14.05.2014
Kogemus (registreerimata)
Mina kasutan ainult Bardahl õlisid ja lisandeid.

Halb kogemus Castrol edge õliga, pärast 5000km läbimist oli bensiinimootoris õli nii kole et siga ka ei söö.

Hooldusvälp 20 000 km, pikaks ajaks mure murtud.

Õlid olen saanud mõistliku hinnaga siit: http://wwrehvid.ee/
17:14 14.05.2014
Sa Kogemus (registreerimata)
ei arva,et see mustus näitas Castroli head pesemis võimet !?
20:24 14.05.2014
stammer (registreerimata)
Eks ta peab hea õli olema kui oma baasõli võtab väidetavalt LukOilist ja lisab peoga "hüpersuper" lisandeid juurde.
22:17 14.05.2014
BMW broken money waster (registreerimata)
Nendel seest musta plöga täis mootoritel on ilmselgelt õlivahetused üle lastud kui üldse tehtud seda on. Ükski õli ei lähe selliseks niisama. Mul ka mootoris Castrol ja õlikorgi august näha et kõik mootoris seest läigib lausa vastu, olen alati õigel ajal õli vahetanud!!
23:11 15.05.2014
eeeeeeeeee (registreerimata)
kui DPF-ga masin siis veel omakorda peab spets õli olema
23:12 15.05.2014
kas 5w30 õliga on kütusekulu madalam kui 5w40? on keegi proovinud äkki 5w40 ju paksem ja mootor peab rohkem tööd tegema
23:32 15.05.2014
Wello
eeeeeeeeee (registreerimata) ilma õlita veel kergem käik
00:23 16.05.2014
õliviga ei saa olla, õli ei ole
16:42 21.12.2014
Tamm52 (registreerimata)
Tõmbaks selle teema uuesti üles. Mul BMW'l on õlikorgi peal Castrol kirjas. Kas võin teisi kvaliteetõlisid ka kasutada või võib tõesti sinna ainult Castrolit panna?
17:12 21.12.2014
sitrus* (registreerimata)
Kõike võid panna,mootori ehitus sama nagu 60 aastat tagasi.Õlikanalites jookseb iga mört ja lõtkud ka samad nagu vazil.
17:34 21.12.2014
viimasele (registreerimata)
Viimasele .ole tainas vait.Ära eksita inimesi. Kaasaegsetel autodel on hooldusvälbad pikad selle eeldusega et kasut. Kõrge kvaliteediga õlisid. Castrol on vaid tootjanimi ja toodab ka madalama klassiga õlisid. Iga auto õige õli kvaliteeditaseme saab auto manuaal raamatust näitex.
18:02 21.12.2014
ghg (registreerimata)
No kui autol dpt siis tahab A5/B5 kvaliteedi kalssi olgu siis viskoossus milline tahes, aga üldiselt ikka sellelsse klassi lähevad 5w ja 0w
Ei tohi olla vahet kes on tootja. Eks halturtsikuid võib leiduda igal pool muidugi.
22:02 21.12.2014
Tamm52 (registreerimata)
Odavaid õlisid enam ei taha kasutada. Varasemate autodega on vitsad käes. Pigem maksan õli eest rohkem, kui pärast otsin jälle uut mootorit või maksan kap.remonti. Elu on näidanud, et see kokkuhoid ei tasu end ära.
Aga sain oma vastuse, aitäh.
08:25 22.12.2014
Stjopanov (registreerimata)
Tõde on see,et õli ja kütuse kvaliteet on küll vale koht kokkuhoiuks! Kui Sul on bensu auto,kasuta 98-at on ka andurid ja"katt"palju puhtamad ja kestavad palju kauem!
13:39 22.12.2014
Rein. (registreerimata)
Bensu oktaan arv olgu ikka see, mis on ettenähtud tehases.n
01:46 26.12.2014
reerererre (registreerimata)
teistesse masinatesse võite jah suvalisi õlisid panna, aga BMW on ikka sportlik masin ja seal olgu korralik kaup ehk castrol
16:25 26.12.2014
muratino (registreerimata)
Vaata, sõbrake, Castrolil on nii mineraalseid kui täissünte. Kui sa ütled, et pange vaid Castrolit, siis võib mõni 15W40 masinasse toppida, Castrol ikkagi ju! Kusjuures sedasorti infot olen saanud Addinoli müügimehe käest, kes ütles, et kui autos Addinoli õli ja on vaja mingi aeg juurde lisada, pange vaid Addinoli, olenemata viskoosusest. Tagasi mõtte juurde - olen sõitnud nii Castroli kui ka teiste õlimarkidega. Kõik olid 5W30 ja vastasid API SN/CF, BMW LL-04, ACEA C3. Pole täheldanud ei anomaaliaid mootori töös, külmkäivitusel, kütusekulus ega mujal sõidu ajal. Niisiis, asja mõte on selles, et on kalleid õlisid nagu Castrol ja on ka odavamaid, kõik vastavad samadele nõuetele. Olen ratsionaalselt mõtlev inimene ja ostan masinasse mõistliku hinnaga nõuetele vastavat õli, vahetan iga 10000 km järel. Siiani töötab masin laitmatult, läbisõit on 440000 km. Seega härrased, eks igaüks otsustab ise, tõin lihtsalt esile oma mõtted ja arvamuse. Häid pühi!
18:27 26.12.2014
toinoo
Tere! Mul küll v70,2,4-d,05a, aga on nõutud castrol-0w30,A5B5 jne. Ja siit tulenevalt, võtke volvo foorum 2000+ lahti ja lugege postitust: ja õlitase tõuseb... . Võib-olla on siis arusaadav, miks õliga ei tohi eksida, sest minu suksule pandi "0w-40, mis pole kindlasti A5-B5 jne... ja nimelt DPF-i pärast.

Lugupidamisega T!
19:24 26.12.2014
aas007
Foorumis on tarkasid palju.Kõik teavad ja arvavad -midagi!!
Vaata oma auto sobiv õlimark,õli kogus ja soovitatav intervall (antud õliga) Castrol kodulehelt.
http://oilselector.castrol.com/c/uk/eng/advancedsearch

Muudetud 26.12.14 19:33

19:51 26.12.2014
ahhhhàaaf (registreerimata)
Jaa nyyd kirjutage sinna Castroli tabelisse Kamaz 1996a Euro 0 mootoriga.Saate korraluku tögla.Aga ikkagi Castrol.Ja bemmimehed jookse ostma seda, Tootja nimi ei tähenda midagi,vaid õli kvaliteedi näitajad.
20:58 26.12.2014
ghg (registreerimata)
Volvole ei pea ka tingimata Castrolit panema ,kuigi sel kohe kanistri peal kirjas et Volvodele mõeldud.
Ka näiteks Neste, Statoil, Teboil müüvad A5/B5 õlisid oma brändiga.
Hämeenlinnna Volvo esindus näiteks pani ka just Nestet 1,5 aastat tagasi. Ka esindused panevad seda, mis odavamalt kätte saavad.
21:22 26.12.2014
to toinoo (registreerimata)
Võta parem manuaal lahti ja vaata seal nõutud standardeid. Ma ei usu, et Volvo keelab kategooriliselt teiste markide kasutamist, peaasi et A5/B5. Kindlasti soovitab ta Castrolit, nagu BMW manuaalgi, aga ei sunni.
12:25 28.12.2014
möh (registreerimata)
eelpool toodud link andis mulle välbaks 30 000 km, natuke palju pole või?

MAKE: BMW MODEL: 5-Series, E60 / E61 (2003 - 2011) TYPE: 525d DPF (2003 - 2007)
YOUR ENGINE OIL RECOMMENDATION

EDGE 0W-30
Use: Normal (Change 30000 km / 24 months)
Capacity: 8,25 liter
12:50 28.12.2014
möh`ile (registreerimata)
30000 on lagi! Kui tahad autot kauem pidada ja vähem remontida vaheta varem,nii lihtne see ongi!:-)
14:16 28.12.2014
autoremx (registreerimata)
Aga 0w30 ongi väga kõrge kvaliteediga õli.Selle õliga ongi lubatud niipalju sõita siis. Kui kasut. mingit madalama klassi õli ei tohi kindlasti niipalju sõita.
Ja õli kogus 8,25 liitrit on ka päris suur.Enamus riisijunnid on 4.-5 liitri õlimahuga. Paljud autoomanikud aga kohkuvad ära kui näevad 0w30 hinda poes ja ikkagi ostavad odavamat tögla. Paarsotti korraga õlivahetusele kaasaegsel autol on taäiesti tavaline.
15:47 28.12.2014
ghg (registreerimata)
30000 läbisõidule on tõnapõevaltehtud ka madlaama kvaliteediklasiiga õlid.
Näiteks juba 2002 aasta Opel Astral on tehase poolt vahetusvälp 30 000 km ja õli võib seejuures olla A3/B4 näiteks.
Küsimus ilmselt DPF-s ikkagi. Võib olla ka geomeetriline turbo oma swirl süsteemiga tahab paremat õli.
15:59 28.12.2014
autoremix (registreerimata)
Jutt oli konkreetsest mudelist ,Opel ei puutu asjasse . Igal autol oma õlimark ja intervallid.
Uuematel MB Sprinteril on näiteks kuni 45000 km aga õlikogus on ka 11,5 l.
16:00 28.12.2014
kanad (registreerimata)
õli tasuks ikka 10tuhhi järel vahetada, siis ikka masin kestab. pole nii kallis väljaminek ju. Kui on väga must siis tasub isegi varem ära vahetada. Ühel ostetud pillil oli nii et tegin suht 2x järjest õlivahetust, ennem õli täiesti pigimust ja alles peale teistkordset vahetust jäi õli puhtaks, ja on siiamaani.
16:36 28.12.2014
eeelmisele, (registreerimata)
Maailmaparandaja väljas jälle . 10000 km . mine õpeta siis autotootjaid ,kes välpasid määravad .
Iga auto on erinev ja mingit sellist reeglit ei ole . Uuel autol millel näiteks 0w30 õli ja seda vahetada nii tihti on täielik raiskamine ja mõtetult suur lisakulu .
Kas magistraalveokil ka 10000 km???
Ford Sierral tõesti mineraalõliga vaheta 10000 tagant .
Sellel vaheta kasvõi iga nädal ,õli 5l. maksab umbes 15 eur.

16:56 28.12.2014
antibiootikum (registreerimata)
Põhjused, miks Eesti oludes on mõistlik vahetada õli tihedamaini kui näiteks Saksamaal on mitu. Esiteks on keskmisel Eesti sõiduautol lühikesed otsad, kusjuures on palju passimist linnas hommikusel ja õhtusel tipptunnil. Saksamaal lased mööda autobahni ja kilomeetreid koguneb märkamatult. Ummikutes mootor töötab, aga kilomeetrid nii ei kogune. Siis on põhjuseks ka talvel auto soojendamine kohapeal nii, et mootor teeb tööd, aga kilomeetreid jällegi ei kogune. Samuti on õli temperatuuri vahemik talvel alates -25 seistes kuni töösoojaks saamiseni suurem. Eeldades, et kui masina keskmine kiirus oleks 50 km/h siis 10000 km läbimiseks läheks 200 tundi. Kui saaks kilomeetrite asemel lugeda mootori töötunde, oleks ehk hea vahetada iga 200 tunni jätel õli.
17:44 28.12.2014
kanad (registreerimata)
Minujaoks õli tähendab et ikka täissünt, sierradest ja mineraalist ei oska midagi arvata. aga jah rasketes sõidutingimustes(eesti) võiks õli poole tihemini vahetada kui tootja ettenähtu(tavatingimused). Eks paljudel on see kokkuhoiu koht kahjuks ja olen neid tagajärgi näinud..
18:12 28.12.2014
ph9.1 (registreerimata)
Vahetan iga 30000km tagant ja kõige odavam mineraal 15W40. Ei ole siin eestis mingeid raskeid tingimusi. Ei mägesid ega liivaseid kõrbeteid. Kruusateed on ka peaaegu kadunud. Ei ole pidevat -30 või -40 kraadi külma ega +40 kraadi sooja. Ärme nüüd üle ka pinguta.
18:31 28.12.2014
aas007
Eestis tõesti küll ei saa nimetada rasketeks tingimusteks ,Ei ole mägesid ega kiirteid ,kus 1,0 mootoriga autoga sõidetakse kiirteel põhjagaasiga Bemmide ja Audidega samas tempos. Autoomanikud on võibolla ainult rasked ,kes rahakotis tuult nähes jätavad hooldused tegemata.
Eesti liiklus on aeglane ja palju on üldse viimastel aastatel olnud -30 külma?
Rasked tingimused on võibolla ainult veermikule ,kui Tallinnas igapäev liikuda.

Muudetud 28.12.14 18:33

00:58 29.12.2014
ph9.1 (registreerimata)
70 000 vahetamata õli jätab kindlasti märkimisväärsed jäljed, eriti kui on soodne kliima ja tingimused
05:08 29.12.2014
toinoo
Tere!Seletasin vist puudulikult-teen uuesti. Volvo manuaalis ja lisaks kapoti all on tõepoolest erinevatele mootori tüüpidele erinevad castrol õli margid ja loomulikult soovituslikult. KUID... õli tähised A5,B5...;A3,B3...;A1,B1...jne.peavad vastama-ühtima meie suksudele nõutud-mõeldud õlide tähistusega ehk kui minu suksule nõutakse A5,B5... ,siis seda võingi ainult sisse kallata.Mul tekkis õli taseme tõus ja usun,et üks põhjustest oligi vale õli:autol on pöörisklapid ja lisaks DPF . Lugupidamisega T.
10:29 29.12.2014
kanad (registreerimata)
70000km vahetamatta õli on ammu tavottiks muutunud, isegi 30000ga on tegelt paras tavott juba. õli tuleks ideaalis siis vahetada kui ta mustaks muutub, a noh rahvas on kokkuhoidlik meil
10:31 29.12.2014
kanad (registreerimata)
Ja seda ei tea paljud üldse et käigukastis on ka õli sees, mida ka võiks vahetada.
10:52 29.12.2014
kallis toinoo (registreerimata)
kallis toinoo tee endale selgeks millest sa räägid kõigepealt ja siis võta sõna. Ei ole päris nii, et pane a5/b5 sisse ja sõida. A5/B5 on vana klass, mis jaguneb omakorda juba kolmeks vastavalt standardi muutmise aastale. A5/B5 kasutatakse nii DPF kui ka ilma DPF autodel. DPF mudelite jaoks on õlidel lisaks märgitud C1, C2, või C3 vastavus. A5/B5 kütusekulu säästmise eesmärgil vähendatud A3/B4 õli - ainuke erinevus on õlikile paksus mille mootorile jätab. Ehk maakeeli A5/B5 jätab õhema õlikili kui A3/B4 õli. Viskoossus on sama nii A5/B5 õlidel kui ka A3/B4 õlidel.
Ehk veelkord maakeeli kui on nõutud et kasutataks A5/B5 õli aga sa sead eesmärgiks pigem vastupidavuse kui kütusekulu võid kasutada ka A3/B4 õli. Kui autol on DPF siis peaksid kasutama A5/B5 C3, A3/B4 C3 või lihtsalt C3 õli
10:57 29.12.2014
Rein000
Minu lugu selline:
1) Otsin Volvo 740TD. 135000 km sõitnud, otse saksast. Tahtsin olla hoolas autoomanik ja IA ka hooldusesse sellega. Seal pandi Valvoline, mis iganes õli sisse. Õli hind muidugi x2 sellega, mis sama õli poes letis maksis. Õli kulu oli sellega pea liiter 1000 km peale. Vahetada tuli sellel autol 7500 pealt. Järgmiseks siis avastasin sellise õli, nagu Texaco X1 Extra. Ja õlikulu kadus. vahetusest vahetuseni. Auto oli olnud ca 2 aastat juba minu käes, kui üks kord koristades hakkas tolmukas istmeall hullult lurisema. Ja selle hääle põhjustas saksmaa õlivahetuse lipik. 2 aastat, enne seda, kui auto Eestisse jõudis oli tehtud 750000 hooldus ja õlik oli Castro Rally Formula. Uurisin siis kohe meie müügi esindusest, et mis õli see on ja palju maksab. Algul öeldi, et polegi sellist õli, aga kui ikka rääkisin, et saksa lipik näppude vahel ja seal kirjas, lubati uurida. Läks siis mitu päeva mööda, kui helistati ja teatati, et on jah selline õli olemas, nädal tellimuse aega ja 200 krooni liiter. Aasta oli siis vist umbes 94 ;).
Ütleme nii, et õigeaegne vahetus ja hea õli kaitses mootorit päris hästi.
Teise loo kirjutan hiljem, kui jälle aega on.

Muudetud 29.12.14 11:00

11:09 29.12.2014
Wello
Rein000- huvitav et sakslased sellist kruttimist harrastasid ja veel nii kauges minevikus
11:11 29.12.2014
Rein000
Oi, kas unustasin lisada, et auto ostsin siia tooduna, Hiiu auto..... mis iganes see nimi oli. Pärnumaantee lõpus kusagil, mingi keerulise ristmiku juurest ära pöörata, raudtee kõrvalt.

Muudetud 29.12.14 11:12

11:24 29.12.2014
ghg (registreerimata)
loomulikult on mootorile kasulikum kui sagedamini õli vahetada ja ilmselt kestab kauem ka.
Eesti tingimused on siiski täitsa keskmised. Hea näide jälle selle Hämeenlinna Volvo esindusega kus 2,4d õlivahetusvälbaks öeldi 30000km. Info auto Eesti saga väitis 20000km. Eks lühem välb annab vist mingil määral kasu ka hooldeettevõtetele?
Ma arvan et soomes siisksi karmimad tingimuse automootorile kliima poolest kui eestis.
14:29 29.12.2014
ph9.1 (registreerimata)
Ei usu et selle vastupidavuse aluseks sellel diisel Volvol oli see castrol rally õli vaid tolle ajastu mootorid, eriti diislid olidki konstrueeritud kestma ja kestma ja kestma, olenemata õlist.
14:31 29.12.2014
chjan
14:57 29.12.2014
ph9.1 (registreerimata)
Mootoris ei ole kunagi toatemperatuuril õli. Mehed klipis peaks õli kuumutama töötemperatuurini ning siis saab kohvipaksu pealt kindlasti teistsugused tulemused. Sama hästi võiks sinna rullikule määrida vaseliini ning väita et vaseliin on parim mootoriõli. Kui see vaseliin nüüd kuumaks ajada muutub ta veeks.
03:50 30.12.2014
toinoo
Tere!Armas, "kallis"(registreerimata),vabanda kui varvastele astusin.Ei ole kindlasti õlide spets ja arvatavalt ka ei saa selleks,siit tänud ka "asjakohase" selgituse eest.Minu suksul oli u.aasta jooksul (pöörisklapp sai vahetatud) probleem pöörisklapi süsteemiga ("veateade aktiveerub"),tekkis õlitaseme tõus ("ja õlitase tõuseb") ja lõpuks sai üle vaadatud DPF-i ühendused-seisund,voolikuid "muditud" ja arvatavalt oli seal mingi tromb.See kõik on küll Volvo foorumis 2000--S60;V70;XC70 jne. aga jutt ongi minu suksule sobivast õlist ja miks ma seda eriti asendada ei tahaks.Lugupidamisega T.
01:09 16.01.2015
Atlant Varuosad OÜ (registreerimata)
Tere

Castrol on puhas marketingu toode, see ei ole eriti parem kui teised tootjad. Miks see Eestis nii populaarne, aga ainult sellepärast, et meil saksa autod olid alati populaarsemad ja castrol on Audi, VW ja BMW tehaseõli(nagu reklaamis ja esindused väidavad). Kuidas kontrollida kas castrol on hea või mitte, see on lihtne, valige see õli mis on teie autole ette soovitatud, valige 3-4-5 tootjat, ja vaadake õlide tehnilised andmed, põlemis temperatuur, külmutamis temperatuur jne. See mis on parima omadusega see on siis teie valik. Mina tegelen juba ammu Bmw osadega, ja muidugi kõik bmw omanikud vaatavad reklaami ja BMW recommend Castrol - on väga mõjuv asi, kuid samas juba paljud kliendid eriti seda ei kiida. Enda Bemmidel ainult diislitel kasutasin Castrol edge td 5w40, sest see oli küll tehtud rohkem BMW diislite jaoks ja töötab näiteks M47 ja M57 mootoritega väga hästi, kuid bensu mootoritel ja Audil praegu ei kasuta castrolit kuid saan väga soodsa hinnaga seda. Eelistan enda autodel Motul ja Ravenol õlid, Ravenolil on palju puhastuslisandeid, Motulil on palju igasuguseid lisandeid ja Motuli omadused on parimad.

Aga samas olemas väga palju variante mis Eestis praegu ei ole saada, Petronas näiteks, mis on väga kvaliteetne.

Parimat
07:35 16.01.2015
x-1r (registreerimata)
meil eestis on kulumis vastane aine x-1r,mida isiklutult nägin teste,sama aparatiga nagu siin https://www.youtube.com/watch?v=BzwTlJkOfKY
21:31 16.01.2015
margifanaatik (registreerimata)
IImelik ka kui Atlant Varuosad reklaamiks mõnda õlimarki, mida ta ei müü.
13:55 21.10.2016
....Ootan vastust, tänan vasta (registreerimata)
Paneks vana teema uuesti käima ja küsiks mis õli peaks panema 97a e39 le. Castrolit küll aga on ka mingi vahe kas panen 5W-30 või 10W-40 ?
13:57 21.10.2016
......eelmine..... (registreerimata)
Castroli õli MAGNATEC 5W40 C3
Leidsin ka sellise, kas see oleks sobiv?
20:50 13.01.2020
Jõel 77ii77 (registreerimata)
23:48 28.02.2020
qp (registreerimata)
Castroli õli kasutamine põhjustas BMW-del keti kulumist. Tehas ja õlitootja olid täpselt välja arvutanud, millal kett peaks lendama- igal juhul kohe peale garantiid. Juhtus ka erandeid ja kett kulus enne garantii lõppu. Need 4-sil mootorid, mis paigaldati Prantsuse autodele, kasutasid Total ja Mobil õlisid- nende mootoritega nagu ei juhtunud midagi.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.