Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: ÜLEVAATUSE AEG

13:20 31.05.2006
Urmet24
ülevaatuse aeg
mul selline küsimus et kui auto arvele võtsin siis siis oli juhtumisi juuni kuu ja sain nii et järgmine ülevaatus peaks olema nr järgi alles järgmise aasta novembris. nüüd ongi selline küsimus kas pean minema ülevaatusele kuupäeval mis on templiga märgitud või siis sellel kuul mis auto nr järgi peaks minema ehk siis novembris


Ette tänades Urmet
18:59 31.05.2006
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Auto esitamine korralisele ülevaatusele on vaja teha reg. tunnistusele märgitud kuu jooksul olenemata auto arvele võtmise kuust.
19:43 03.06.2006
ülevaatus (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
tere.ostsin auto käesoleva aasta mais . samas läbisin ka ülevaatuse. kuna auto number lõppeb number 1-ka siis kas pean juba 2007a. jaanuaris minema või aasta möödudes. aitäh.
08:22 04.06.2006
armin81
Re: ülevaatuse aeg
nr 1-ga lõppevad käivad 3-ndal kuul ehk märtsis.
20:21 04.06.2006
Ken (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Tervist
Selline asi siis, et auto jääb arvatavasti seisma.
Reg. tunnistusele on märgitud järgmine ülevaatus 07.2006. Kas ma võin 07-da kuu lõppuni välja siis rahulikult sõita, tundmata hirmu, et mind peatatakse politsei poolt ?
13:14 09.08.2015
itkaubandus
Re: ülevaatuse aeg
Lugupeetud tehnoülevaataja,
teen Teile ettepaneku , mida võiksite propageerida. Nimelt alla 5000 km aastas sõitev tsiviilisiku auto peaks käima ülevaatusel üle 2 aasta, olenemata sõiduki vanusest.
Töötule inimesele on 35 eurot aastas välja käia paras summa, ja kuna iga aasta olen ka läbi kukkunud(tagasihoidlik naine ju niikuinii vastu ei puikle), siis on kokku üle vaatamistele kulunud vähemalt 150 eurot. Ja selle arvelt kannatavad 2 lapse kõhud. Kurb.
14:12 09.08.2015
Enn1958 (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Tõsi ta on et ühesuuruse kuid mitte ühesuguse laksu saavad rahakoti pihta nii 100 000km aastas sõitev ärikas kui 100 kilti nädalas läbiv töötu pereema. Lisaks on naisel tihtilugu ka raskem end kehtestada.
Riik peaks hakkama oma algelisi süsteeme korrigeerima et eri majanduslikus seisus olevaid autoomanikke õiglaselt kohelda.
Toetan ettepanekut!
14:59 09.08.2015
ei toeta ettepanekut (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
kõik puksid ja muud kummist vidinad väsivad aja jooksul ka seisval autol ning pidurid võivad ka vabalt kinni jääda. sõitev auto on ikka kindlasti parem, kui seda on seisnud auto ülevaatlusel. ja sellise väikese läbisõiduga auto võiks taksosõitude vastu vahetada, tuleb odavam.
19:38 09.08.2015
knopp (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Töötu pereema ei peaks üldse autoga sõitma.Jala on palju tervislikum.Kui leiad töö siis jõuad ka ülevaatuse eest maksta.
20:53 09.08.2015
,., (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
ajal, mil odomeetri kerimine on igapäevane teema, ei saa kohe kuidagi sotti, kui palju keegi aastas sõidab. seega tõesta, et sõidad 5000, mitte 50 000.
09:26 10.08.2015
Janar Waldrop (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Kulu need puksid ja pidurid midagi nii ruttu kui 100 kiltsa nädalas läbi laseb. Vaevalt et autodest vähe teadev naine selle digitaalse kerimisjulla hangib ja sellega läbisõitu iga kord ketrab , pealegi kogenud ülevaataja saab ju aru kulumise järgi mis on auto tegelik läbisõit.
Vaevalt keegi hakkab taksot näiteks randa sõitmiseks või metsas seenel käimiseks või heinapallide veoks tellima, see pigem linnastunud tüübi teema.
Võttes teie olukorda arvesse siis oleks loogiline küll 2 või 3 aasta tagant käia ülevaatusel, see ju paras närvikulu ka!
10:08 10.08.2015
n. (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
ja oma ülevaatust mitte läbiva autoga sõidutad oma lapsi? ja tahad, et ei peaks ükski kord aastas autot korda tegema?

looduslik valik, mis muud.
10:31 10.08.2015
karvanejakole
Re: ülevaatuse aeg
Ma ka loen ja imestan, tehniliselt mittekorras autoga lapsi vedada!? Ja arvab, et teda ahistatakse?
11:39 10.08.2015
Mahno3 (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
See, et proua ükski kord ilma remondita ülevaatust ei läbi, on kõige parem kinnitus selle kohta, et ülevaatus on vajalik.

Eestlane on sageli selline (raskest majandusolukorrast tulenevalt), kes parandab autot vaid ülevaatuseks. Ebaühtlased või mõnd ratast mitte pidurdavad pidurid on ju hea näide veast, mis ülevaatust läbida ei lase, aga vähemalt pooli inimest sõitmast ei peata.

Ja ma ei taha parastada teemaalgataja olukorra üle. Ma saan aru, et ta sõidab vaid hädavajalikke sõite ja talle on ülevaatuse kulu suur.
11:50 10.08.2015
vanames
Re: ülevaatuse aeg
Hmm, ma ei parasta aga paneb hämmastama mis saraga see pereema sõidab et nagu ütleb aastane läbisõit 5 tuhat ja selle peale on iga aasta kordusülevaatus?! Selle inffi järgi võib oletada ett perema sõiduriist seisab koos õhust ja armastusest ja teda remonditakse traadi, hermeetiku ja isoleerpaelaga :)
Mina sõidan OOOO 20 aastase masuudipressiga igapäevaselt. Aastane läbisõit ca 15 tuhat ja 3 aastat olen seda autot omanud ja kõik ülevaatused läbitud puhta lehega. Aga noh eks ma olen autopede (heas mõttes), kui veidigi midagi juba tundub viltu olevat , saab see kah kohe korda tehtud.
14:06 10.08.2015
looder23
Re: ülevaatuse aeg
annaks väikese vihje töötule pereemale. kuna ülevaatust võib teha juba kolm kuud enne õiget tähtaega, siis võiks hakata aegsasti selle peale mõtlema. lähed ülevaatuspunkti, kurdad mure, et olukord raske ja lased teha eelülevaatuse. see maksab vast kümneka. olenevalt inimesest ja suhtumisest teevad selle ka tasuta. saad vead teada, on sul aega 3 kuud remonti jaotada ja planeerida. lapse kõhud kannatavad tunduvalt vähem kui korraga see summa välja käia.

mis vastupuiklemisest sa räägid? kas on olnud, et kukutati läbi ja pärast selgub, et asi ikkag korras? kui nii, siis vaheta ülevaatuspunkti.

mina lasen alati enne ülevaatust teha pidurite hoolduse ning pukside lõtkude kontrolli autoteeninduses. alati on olnud vaja käsipidur ja tagapidurid hooldust ja kordagi pole ka sellepärast ülevaatusel probleeme.
14:45 10.08.2015
Marko
Re: ülevaatuse aeg
Väike läbisõit, olematu hooldus ja (arvatavalt) leebed sõiduvõtted tekitavadki autole igasuguseid probleeme. Kui muud ei tee lase vähemalt aegajalt torud puhtaks ja pidurit ka ikka blokeerumise piirini. Vähemalt hakkavad pidurid tööle. Tean ühte autot, millel oli karburaatori teise lõõri võll korpusesse kinni roostetanud :) sest see ei olnud iialgi pöördunud.
14:53 10.08.2015
itkaubandus
Re: ülevaatuse aeg
Mainin teile ka põhjuse, miks ei saa ükski aasta läbi ja nii on see kestnud juba 3 aastat: heitgaasid on ALATI korrast ära.
Diagnostika ei leidnud ühtki viga, kõik andurid, sensorid töötavad. Surved või kuidas seda nimetatakse on silindrites head. Lambda sensor pidavalt heas töökorras olema. Pihustid kontrollitud. Vahetatud filtrid, küünlad ja juhtmed, puhastatud massiühendused, uus PCV klapp, õli. Õhku ei leki torudest, klapid peavad, õli auto ei söö.
Aga iga aasta on CO ja HC laes, 10x suuremad kui norm ette näeb. Iga aasta seega uus TÜV+katalüsaator+vahetus+korduvülevaatus= 160 eurot.
Ja enne ülevaatust sõidan ikka paarkümmend kilomeetrit 3500-4000 pööret minutis.

Muudetud 10.8.15 15:04

18:17 10.08.2015
...... (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
iga aasta vahetad juppe ja siis saad läbi? midagi sinu jutus ei ole ok.
20:36 10.08.2015
63amg (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
see pole ju normaalne,et iga aasta vaja katti vahetada!järelikult on vaja vahetada remondimehi!ilmselgelt on ju mootoril midagi viga.suure saladuskatte all võiks ju automargi teada anda
21:28 10.08.2015
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Kui heitgaasinäitajad ületavad lubatu 10x siis ainult rikas ja temaatikas täielik võhik saab endale lubada vahetada katalüsaatorit iga aasta. Enne tuleks korda saada vingugaas vähemalt 1,5% peale või väiksemaks samuti vesinikuühendid HC tuleks saada 600 ppm või väiksemaks. Selleks peaks mõõtma heitgaase enne katalüsaatorit ja iga diagnostik peaks oskama leida võimalust kuidas saaks neid heitgaase "nuusutada" enne katti või ilma katalüsaatorita. Kui katalüsaatorile kehtib garantii 1 aasta siis täna näiteks mõõtsime masinal heitgaasid enne ülevaatust mis on 2 nädalat enne kati aastase garantii lõppu. Eks ma varsti kuulen kliendilt kas kat. vahetati tasuta... Kui ei eks siis aitab tarbijakaitse kui eelmine ostutšekk ja aasta tagune korras oleva otsusega heitgaaside mõõtmistulemus ette näidata.
21:38 10.08.2015
prillidega selgeltnägija (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
aasta pikk aeg ja vahepeal võis nii mõnigi asi kõvasti mööda olla mis hukkas selle kati
21:52 10.08.2015
itkaubandus
Re: ülevaatuse aeg
Diagnostik sõitis pisut maad 4000 pöördega ja sai näidud enda sõnul normi. Kui ise läksin ülevaatusele siis olid näidud ikka kordades üle normi. Töökojas soovitati o2 sensor vahetada, mille diagnostik aga maha laitis - olla korras. Niisiis ei jäägi muud üle kui minna iga aasta kindla peale välja ja panna uus katalüsaator.
Ei tahaks uskuda, et ka needsamused kütusepihustid põhjustavad nii suurt bensiini ületarbimist? Tühikäik on ühtlane, kiirendab ka päris hästi jne
22:23 10.08.2015
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Ehk ongi probleem selles, et ülevaatajad ei tee katalüsaatori "kütmist" nagu kord ja kohus sest pärast diagnostika poolset mootori tuuritamast olid väidetavalt numbrid normis? Kui ei ole suureks tüliks siis ehk astute meie ülevaatuspunktist läbi ja vaatame siis koos kuidas peaks käima tänapäeval heitgaaside mõõtmine kui esmapilgul ei ole gaasid normikohased. Teie selgitusest saan aru, et kui väidate 10x heitgaaside suurenemist siis seal on suur osa emotsionaalset luiskamist ja tegelikkuses on heitgaasinäitajad väiksemad.
09:31 13.08.2015
inseneeriateadlane (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Point on selles olemas, et TÜV peaks toimuma harvemini, kuigi teemaalgataja soovis seda et vähendada peavalu probleemse mootori tõttu.
Vaatasin siin täna kõik viimase aasta arved üle ja - bensiinile läheb aastas 110 eurot, ülevaatusele 35 eurot ja pisiremondile enne ülevaatust 102 eurot.
Mida ma siis SAAN auto omamisest? Kui auto kogukuludest 47 % läheb otseselt või kaudselt ülevaatuse huvisfääri, siis olen ma ju ärakasutatav ohver.
Nüüd, kui ülevaatus toimuks 2 aasta tagant, teades et auto on muidugi ohutu ja korras, siis oleks ülevaatuse kulu 28 %. Arvestada tuleks otseloomulikult ka autoomaniku sissetulekut - invaliididele, töötutele ja sotsiaalabi/toimetuleku toetuse saajatele ülevaatus 70 prossa odavamaks! Ja kes saab mille alusel öelda, et loetletud seltskond ei vaja üldse autot?
12:36 13.08.2015
karvanejakole
Re: ülevaatuse aeg
Kui kütusele kulub aastas 110€, võiks autost üldse loobuda, takso tuleks soodsam.
12:39 13.08.2015
,., (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
bensiinile läheb aastas 110 eurot, ülevaatusele 35 eurot ja pisiremondile enne ülevaatust 102 eurot.

et siis aastane läbisõit ca 1000km? ja remondile kulub 102€. tuhande km läbisõit tähendab 100€ remondikulu- mis imeauto see on?
ja on siis sellise läbisõidu ning kulude juures üldse mõtet autot omada? aga 200€ juures on 35€ siiski tunduvalt vähem kui 47%, sest remondiraha on elementaarne ja vajalik kulutus, mitte seotud otseselt ülevaatuse huvisfääriga. või tahad rikkis autoga ringi sõita?
16:18 13.08.2015
Mahno3 (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Inseneeriateadlane - kui sa juba 35/eur aastas arvutad kuludes olulisel real, kuhu jääb liikluskindlustus ja amortisatsioon, kulutused perioodilisele rehvivahetusele, õlile-filtritele jms hooldusele (ma eeldan et pisiremondi rida hooldust ei sisalda), tulekustuti kontrollile :D jne, mis kõik ületavad nimetatud 35 euro piiri?

Sest vaata, need kellel on suhteliselt uued autod, ei kurda 35 eur kulutamise pärast, käivad hooldusest hooldusesse ja läbivad ülevaatuse üldjuhul suurema peavaluta. Kui ei läbi, teevad auto korda ja läbivad. Ja ei kurda, sest auto on neile vajalik tarbeese ja lisab kas oluliselt mugavust või toob raha sisse.

Kui 35 eur aastas (ehk alla 3 eur kuus) on liig suur kulu, siis peab inimese sissetulek olema väga väike, järelikult sõidab ta üldjuhul vana ja väsinud autoga. Kui auto läbisõit aastas peaks tõesti olema 1-2tuh kilomeetrit nagu eelkõneleja väitis, hakkavadki peale seismisest tulenevad probleemid, nagu viletsad elektriühendused, kinni jäävad pidurid, murenevad kummidetailid jne. Sellise auto omanik vaevalt et midagi sellist vabatahtlikult parandada soovib, milleta sõita võimalik on.

Sellise loogika tulemusel ei ole võimalik vanade autode ülevaatust mitte kuidagi harvemini teha. Võimalik, et mõistlik oleks harvem teha uunikumide ülevaatus, kuna neid ei kasutata üldjuhul siiski igapäevaliikluses, hoitakse hästi ning sõidetakse vähe.
18:40 13.08.2015
regimejarmps (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
pole vahet kas sõidad aastas tuhhi või 10 tuhhi, paljutki saab ju enne ülevaatust ise ja veel absull tasuta korda teha nagu kontaktid puhastada, piduriklotsid üle lihvida, väljalase üle vaadata ja augud kasvõi nätsu ja pahtliga lappida, uued pirnid kui vaja, kummiosad vaseliiniga üle, tulekustuti kontrollile kulutab raha ainult pooletoobine - vaatad ise et osuti oleks rohelises, taod haamriga jõuliselt niiet pulbri liikuma sees saab ja kirjutad kehtivusaasta üle, rehve ma pole ka ostnud, siin seal ikka mõni visatud rehv vedeleb ja mul õnnestus täpselt oma mõõtudele sobiv rehvipaar esisillale saada ühelt heinamaalt kuhu räbalaks aetud escorti riismed olid toodud.
Näiteks endisel autol, zigulil oli kere peaaegu pooleks minemas-lanzeronid roostes-peaaegu nagu paberist ja kuna keevitamine oleks mind 5 kuuks võlgadesse uputanud, siis lihtsalt panin kruvidega roostetanud osa peale uue plekitüki ja mastiksiga üle ning ülevaataja ei märgand midagi.
Seal ülevaatusel, vaata seal on oluline jätta endast elumehe mulje, kes autot läbi-lõhki tunneb, nii ei hakka see tüv-mees oma võimu näitama.
Ja naisele kes eespool kurtis, sa saada mõni oma tuttav mehepurakas, kes on hea jutuga ja turske, selle risuga TÜV-d läbima, säästad raha. See toimib. Kes kunagi läbi ei saa on pisut arg rullnokk-kutt, see kes bemmi ostab et naisi saada aga ikka neid ei saa.
tänan tähelepanu eest!
20:29 13.08.2015
eelmisele (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Sa oled viimase peal inimene. Ma võtaks su tööle (kontaktid puhastada, piduriklotsid üle lihvida, väljalase üle vaadata ja augud kasvõi nätsu ja pahtliga lappida, uued pirnid kui vaja, kummiosad vaseliiniga üle, tulekustuti kontrollile kulutab raha ainult pooletoobine) aga mis mõttetut jura asa ajad. Mis kontakte sa puhastad, lihvid piduriklotse anna andeks. Kas su vanus jääb 60 + os eolen 55 ja selliste asjade peale ma ei mõtle
08:26 14.08.2015
eelmisele (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
kui nii vanaks oled elanud ilma huumorisooneta, siis on ikka kurb elu olnud küll...
09:39 03.08.2016
inseneeriateadlane (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
to ,., kes ütles:"remondiraha on elementaarne ja vajalik kulutus, mitte seotud otseselt ülevaatuse huvisfääriga. või tahad rikkis autoga ringi sõita? "
Vale ja ohvrimeelne lähenemine on sul,
heitgaaside pisut üle normi olek pole mingi ohtlik rike tegelikult. See, kui HC on seal 500ppm või 100ppm - suurt vahet looduse reostamise mõistes pole(kui 500ppm väljutav auto sõidab aastas 2000km ja 100ppm väljutav auto sõidab aastas 10000km - sama teeb välja). Seega suures plaanis on see heitgaasi temaatika vaid üks autoomaniku väljapressimise meetod - mõtle, kasu sees nii tehnopunktil(saab nutsu ka veel korduva eest kasseerida), varuosade tootjatel(mõtle siinkohal lisaks mis ressursse nõuab uute jubinate tootmine), riigil(käibemaks).

to Mahno3, kes ütles:"Inseneeriateadlane - kui sa juba 35/eur aastas arvutad kuludes olulisel real, kuhu jääb liikluskindlustus ja amortisatsioon, kulutused perioodilisele rehvivahetusele, õlile-filtritele jms hooldusele (ma eeldan et pisiremondi rida hooldust ei sisalda), tulekustuti kontrollile :D jne, mis kõik ületavad nimetatud 35 euro piiri?"
Liikluskindlustus on kuskil 36 eur aastas ja see ei puutu otseselt auto säilimis-ja kasutuskuludesse.
Amortisatsioon on elu osa - kõik aegub ja enamike asjade väärtus langeb niisiis ka see ei oma siin tähtsust, seda arvesse võttes oleksid auto aastakulud ju ligemale 500eurot!
Õlid, filtrid - iga 4 aasta tagant 30 eurot pole ju mingi suur kulu.
Pisiremont - samuti elu osa, ettearvamatu ja summad on kopikates, seega ka ei arvesta.
Tulekustuti kontroll - heldene aeg, siis võiks juba äkki ka jalatsite viksimise eest kellelegi maksta?
09:48 03.08.2016
indrek56
Re: ülevaatuse aeg
Kas ülevaatuse aegade puhul ei peaks tuginema mitte passi ja/või MNT baasi märgitud andmetele auto reg numbri viimase numbri asemel? Kuskohast see viimase numbri põhimõte tuleneb üldse? saan ju oma soovitud numbri ka tellida...
Või nagu siin eelpool keegi ütles et politsei peab numbrimärgi järgi kinni? on ikka huumor, hea lugeda hommikul :)
11:09 03.08.2016
stammer (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Politsei toksib eessõitva auto numbri oma andmebaasi ja näeb, kas on ülevaatus või mitte. Ja kui ei ole kehtivat ülevaatust, siis peabki auto just nimelt numbrist lähtuvalt kinni. Kus see huumor siin on?

13:50 04.10.2016
.............. (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Lõpuks ometi jõudis mõistus koju

Eelnõuga võimaldatakse sõidukit, millel esineb tehnoülevaatusel väiksemaid puudusi, kasutada veel kuni kaks kuud tingimusel, et sõidukil ei esine ohtlikke puudusi ning sellega ei teostata kommertsvedusid. Kui praegu kehtiva seaduse kohaselt tohib tehnoülevaatust mitteläbinud sõidukiga sõita vaid remondi- või parkimiskohta või ülevaatuspunkti, siis muudatuse tulemusel antakse sõiduki remontimiseks aega kuni kaks kuud ning tavapäraseid sõite võib samal ajal jätkata.

See lubab sõiduki kasutajatel leida sobiv remonditöökoda või tellida vajalikke varuosi ilma, et oleks vaja väiksemate puuduste korral koheselt sõiduki igapäevasest kasutamisest loobuda. Samuti võimaldatakse sõiduki kasutajal, kelle sõiduk on suunatud erakorralisele ülevaatusele, kasutada sõidukit liikluses kuni kolmkümmend päeva, kuid seda vaid juhul, kui sõiduk on liiklemiseks ohutu.

Esitamise kord

Muutub ka sõiduautode tehnoülevaatusele esitamise kord. Praegu kehtiva korra kohaselt tuleb sõiduauto esitada tehnoülevaatusele lähtuvalt sõiduki registreerimismärgi viimasest numbrist. Tuues sõiduki mõne kuu varem ülevaatusele, kehtib ülevaatus ikkagi kuni registreerimismärgi viimase numbriga määratud kuuni. Märtsikuu on number 1, november on 9 ning detsembrile viitab numbrimärgil 0.

Uue korra järgi saab sõidukiomanik ise valida, millal ta soovib sõiduki ülevaatusele esitada ja ülevaatuse perioodi hakatakse arvama esitamise kuust. See muudab ülevaatusele mineku mugavamaks neile, kes on ostnud sõiduki välisriigist. Välisriigist ostes peab autole ülevaatuse tegema registreerides ning numbrimärgi põhimõtte järgi võib juhtuda, et tuleb mõne kuu pärast uuesti minna.

Mugavam on ka neil, kes autot näiteks talvel ei kasuta aga kehtiva korra kohaselt peaks sõiduki tehnoülevaatuseks esitama talvekuudel. Alla kümne aasta vanused sõiduautod tuleb ka edaspidi esitada ülevaatusele iga kahe aasta järel ja üle kümne aasta vanused sõidukid igal aastal. Oma ülevaatuse kehtivust on võimalik mugavalt vaadata maanteeameti kodulehelt.

http://tarbija24.postimees.ee/3860195/tehnoulevaatusel-kaimi
se-kord-muutub?_ga=1.229048732.1622216257.1474613221
15:13 04.10.2016
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Minu arvates on muudatuste taga 100% MTÜ Eesti Tehnoülevaatajate liit millel ei ole vähimatki pistmist tehnoülevaatusega kuna sinna liitu ei saa kuuluda tehnoülevaataja sest seda ei luba nende põhikiri. Nüüd siis ainult ülevaatuspunktide suuromanikud ärimehed koos elukaugete riigiametnikega teevad meie riigis ülevaatusreegleid ja tehnoülevaatajad on muudetud riigi poolt käsutäitjateks tundetuteks robotiteks. Nüüd siis varsti saavad meist ka hooajatöölised ehk "turuvarblased" TÜL ja riigiametnikud on minu silmis viimaste arengutega kui ahvid granaadiga. Väga kahju.
07:20 07.10.2016
............... (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Kas seni kehtinud seadus võis soodustada altkäemaksu andmist? Kui ikka ülevaatuselt läbi ei saa ja sõidukeeld silme ees, siis kipud ju "lahendusi" otsima. Nüüd aga on aega autot remontida ja kindlasti võtab see nö pinget maha. Olgu selle muudatuse taga kestahes, aga autoomanik siiski võidab.
08:21 07.10.2016
looder23
Re: ülevaatuse aeg
autoomanik võidab siis mida? lisa raha maksmist korduva puhul, aga alles 2 kuu möödudes? kas on siis nii raske auto enne ülevaatust lasta korda teha? korda pead sa ju selle nii kui nii tegema. tee siis varem. sa saad käia eelülevaatusel, saad vead teada, remondid enne ülevaatusele minekut ära, aga ei, vaja minna hooldamata autoga ülevaatusele ja siis saada 60 päeva pikendust auto korda tegemiseks. 58 päeva sõidetakse edasi samas seisus autoga. 59 päeval tehakse kiiruga remont ja 60-ndal näidatakse auto ette. mis muutus autoomanikule? ainult see, et pärast regulatsiooni kehtima hakkamist saab autoomanik 60 päeva pikendust. järgmisel aastal läheb kõik vanaviisi edasi.

mingit sousti aeti seal propageerimises välja, et kui on hobiauto ja sõidad ainult suvel, aga numbri järgi pead talvel ülevaatuse tegema, siis pead talvel auto välja ajama. idiootsus ju. teed kevadel kui auto korras. ja kui numbrimärk käsib sügisel minna, siis võid ju ka ülevaatuse teha hooaja lõpus, enne talvekorterisse seisma jättes. imetakse ikka mingeid probleeme kuskilt pastakast välja. numbrimärgi järgi ikka vähe lihtsam meelespidada ülevaatusi, aga kui hakkavad suvalt kehtima (see siis mitte numbri põhiselt) siis on neid unustamisi palju rohkem. muideks, kui sättida oma põhjarooste aukudega auto ülevaatus talveks, hakkab selliseid romusid paljurohkem liikvel olema. kui on vähegi lund, sõidad põhja lumiseks ja ei näe ükski ülevaataja neid auke. sõber käis viimase lumerohkemate talvedega 2 aastat järjest sedasi ülevaatusel. kõrvalistujat ehmatada ei tohtinud, see sõis ehmudes jalad läbi põranda suruda. siis tekkisid mingid lisavead veel ja rohkem ei viitsinud, viis auto romulasse. ükski ülevaataja ei viitsi hakata sellises lumepudrus sonkima, selline auto läbib kiirendatud ülevaatuse, keegi ei taha seda lumesodi omale tuppa ja kanalisse sulama.
08:56 07.10.2016
tiit_ (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Läksin oma autoga ühte kadaka tee alguses olevasse ülevaatuskohta ülevaatuse kehtivuse viimasest tähtajast meelega 2 kuud varem, et kui saab läbi siis saab läbi ja kui ei saa siis on aega autot parandada. Ülevaatuskoha ärajoonud paistes ja punase näoga tegelane kukutas mind ülevaatuselt kergelt lekkiva roolilati pärast läbi ja isegi ei öelnud, et võttis kehtiva ülevaatusega ka ära. Hea oli, et taipasin igaksjuhuks mnt päringust kontrollida. Eks kohalikud teavad millisest ÜK käib jutt.
08:58 07.10.2016
tiit_ (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Lisaks veel selle roolilati lekke kohta kui oleks osanud ülevaatusele minna vihmase ilmaga poleks see tegelane arugi saanud,et midagi valesti on.
10:15 07.10.2016
stammer (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
no kohe uudis ülevaatuse teemasse: http://epl.delfi.ee/news/eesti/korruptsioon-tehnoulevaatusel
-vahele-jaid-150-autoomanikku-ja-12-ulevaatajat?id=75835119

Ukrainas näiteks kaotati üldse ära erasõidukite teh. ülevaatuse nõue ja seda ühel põhjusel - meeletu korruptsioon.
13:04 07.10.2016
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Kala hakkab mädanema peast, on siis seda nii raske mõista kallid ministeeriumiinimesed. Sarviline neid võtaks neid riigiametnikke kes saavad pädevuse koos ametikohaga. Olen teinud Maanteeametile üksikasjalikke kirjeldusi, mida teha et vähendada korruptsiooni. Selle asemel kirjutas minule tehnoosakonna juhataja - oleme Teie suhtes kaotanud usalduse. Tehnoosakond ei usalda mind sellepärast, et mina näen kus on viga ja annan ka üksikasjalikud juhised probleemi lahenduseks. Tegelikult on mõnedel probleem liiga suures egos mis ei lase alt tulevat initsiatiivi töösse võtta. No kuidas sa siis tunnistad, et mingi Millert on meist riigiametnikest asjalikum, me ei saa tunnistada oma allajäämist Millerti kogemustele ja professionaalsusele mida meil ei ole sest me ei ole päevagi töötanud tehnoülevaatajana... Tehnoülevaatajate liidu juhataja kirjutas: Mait miks sina arvad, et oled teistest targem? Niikaua kui selles asutuses on rahvas riigi jaoks, niikaua ei muutu midagi. Altkämaksude võtmises on süüdi ministeerium ja maanteeamet kes ei oska tehnoülevaatust korraldada on minu arvamus. Miks siis minu ülevaatuspunktis ei võeta altkäemaksu? Sest mina austan oma töötajat ja maksan piisavalt suurt palkka, sellepärast, et minu töötaja ei taha ülemust ja kogu firmat alt vededa ja temal on lisaks ametiuhkusele korras ka eneseväärikusega. Kõik sõltub kaadritest ütles keegi revolutsionäär. Viimane variant oleks teha 110 tehnoülevaatajat riigiametnikeks, siis saab neid kuidagigi ohjata. Raha saab selleks ülevaatuspunktidelt, kuna neile antakse võimalus rentida üks hästikoolitatud ja riigi kontrollia all olev ametnik, ülejäänud ülevaatuspunkti töötajad teevad teste ja vormistavad dokumente ametnik paneb allkirja reg. tunnistusele ja suhtleb kliendiga.
13:25 07.10.2016
jee.kim (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
MÖHH?

Riik ja MNT ametnikud ei käse anda/võtta altkäemaksu, asi on ikka autoomaniku,-ärika enese koonerdamises ja haiglases suhtumises.

Mina küll ei soovi liigelda masinaga millel pole pidureid aga see-eest on kehtiv ÜV....
13:28 07.10.2016
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Riik korraldab tehnoülevaatust siis peab selle eest vastutama. Riiki saab süüdistada isegi selles, et meil on liiga palju purjus juhte.
15:11 07.10.2016
Pandoro Febogi (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
ÜV eest makstakse mustalt erinevatel põhjustel.

Isegi, kui auto on ideaalselt korras aga näiteks puudub roolil airbag (sportrool vms).

Siis seaduste järgi on auto tänavakõlbmatu aga kuna vähemalt 35% neist seadustest ongi mingi lapse poolt koostatud, siis ilmselgelt tehakse ka edaspidi ÜV mustalt.

Ise teen ka ÜV mustalt, kuna Eesti seadused üritavad targemad olla autotootjatest.
15:17 07.10.2016
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Teen väikese paranduse, et mõte oleks selgem. Kui kirjutasin - Niikaua kui selles asutuses on rahvas riigi jaoks, niikaua ei muutu midagi. Siis mõtlesin maanteeametit ja ministeeriumit. TÜL-i ei saa mina parima tahtmise juures kiruda sest ei ole minu asi millega tegeleb üks mittetulundusühing. Teine teema on see, et miks riik peab oma partneriks ainult ärimeeste ühingut aga see teema on juba niigi läbinämmutatud.
15:22 07.10.2016
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Ülevaatuse nn. seadus ehk MKM 77 lisa 4 on eurodirektiiv mis on koostatud euroametnike poolt kellele on palju kõrva sosistanud meie MKM siis kui Siim Kallas oli transpordivolinik.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2
010:173:0074:0096:ET:PDF

21:29 24.10.2016
nikro (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Tegelikult see uus eelnõu on jama.Praegu on vähemalt mingi süsteem mille järgi tead ülevaatusele minna ja ei unusta TÜV-i ära.Võidavad suured TÜP -id s.t. viletsatel kuudel ei taha keegi TÜV teha ,märts,november,detsember, jaanuar ja veebruar on praegugi juba 0 kuud. See on ajaliselt peaaegu pool aastat kui ülevaatajad töötavad alakoormusega, ülejäänud aja pead tõmlema nii et tagumik vahus.Võidavad suured TÜP- id kellel on palju töötajaid ning suudavad kõik ära teha. Ühemehe punktid võivad uksed kinni panna, nii selle asja mõte
vist ongi. See et pisivigadega võib 2 kuud ringi sõita on muidugi tore (pirne ,ohukolmnurka,tõkiskingi,tulekusutit jne. otsida ),mis ei näita midagi muud sõidukijuhi hooletust. Vaevalt lubatakse rikkis piduritega, alt ära kukkuvate rooliotste, šarniiride,igasuguste leketega jne ringi sõita.
06:12 26.10.2016
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Ülevaatuse reeglite koostamisest osa võtmiseks on vaba juurdepääs MTÜ TÜL inimestel nagu 8´t ülevaatuspunkti juhataval ARK endisel tehnoosakonna juhatajal ja veel paaril ülevaatuspunkti omanikul kes omavad rohkem kui ühte ülevaatuspunkti, muidugi ka MA tehnoosakonna inimestel. Ülejäänud vaadaku vesiste suudega pealt kuidas nende elu tuksi keeratakse. Üldsusele valetatakse, et asju justnagu arutatakse tehnoülevaatajatega, isegi minister usub seda lausvalet korrates sama tobedat tõde raadio eetris. Tehnoülevaatus ei ole enam ammu tehniline ülevaatus kuna tehnoülevaatajatele ei ole antud sõnaõigust liiga kaua. Tehnoülevaatus on bisness ja ei muud midagi kuna ta on reeglite koostajate so. ülevaatusärimeeste nägu. Eelnõu ei ole jama nende koostajate arvates, eelnõu on 10%košmaar tehnoülevaataja Millert´i arvates.
08:37 07.02.2017
muide (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Mis on saanud sellest eelnõust uue valitsuse tulles?
10:24 07.02.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Eelnõu on kooskõlastusringil ja politsei ainukesena mõistab, et uus reeglistik ei sobi hästi, sellepärast on kooskõlastus nende taha toppama jäänud. Mis saama hakkab näitab aeg aga minul on küll hirm tuleviku ees kui ülevaatuse õiguse saab punkti omanik alles läbi riigihanke, kui peame hakkama kinni maksma hirmkalleid videosüsteeme ja suuremahulisi netiühendusi mis saadavad HD pilti otse ARK-i. Kui eksimuse eest on võimalik peale panna sunniraha kuni 32 000€, kui ülevaataja korruptsioonijuhtumi pärast pannakse sisuliselt firma kinni ja sellepärast peavad kannatama koristajad, raamatupidaja ja teised jne. jne. Kõike repressiivmeetmeid ei teagi kuna mina ei ole oma silmaga uusi reegleid veel näinudki sest on hetkel muudki teha. Näiteks tegelen 1300€ maksma mineva kordusakrediteerimisega mille kohustus usutavasti tühistatakse kolme kuu pärast... Käib piduristendi rullikutel hõõrdkatete vahetus ja punkti sanitaarremont.
11:40 07.02.2017
maaks
Re: ülevaatuse aeg
Hetkel jah kehtib see määrus:
https://www.riigiteataja.ee/akt/129072015007
30. aprillist hakkab kehtima uus määrus, aga see viimase numbri ja kuu seotus on alles (ilmselt mingid väiksemad muudatused ainult)
https://www.riigiteataja.ee/akt/119102016002
15:20 31.08.2017
itkaubandus
Re: ülevaatuse aeg
Rõõm on teatada, et seadusemuudatuse tulemusena ei pea enam alla 5000km aastas läbinud üle 10a vanune sõiduk külastama tehnoülevaatust korra aastas, vaid üle 2 aasta. Uus kord kohtleb õiglasemalt autoomanikke, kes ei liigu sellega sama palju kui keskmine sõidukijuht Eestis ehk 12000-20000km.
Peagi peaks ilmuma maanteameti e-teeninduse lehele link, kuhu saab panna kirja auto läbisõidu ja kui see ei ületa 5000km siis programm lükkab läbimise aja aasta võrra edasi.
Ka ülevaatuspunktis peaks saama läbisõidu näitu teatamas, see teenus on tasuta.
16:02 31.08.2017
maaks
Re: ülevaatuse aeg
Et kui sul on 18a vana audirimakas, millel tagasild kohe-kohe küljest ära hakkab kukkuma, siis selle asemel, et romulasse vedada kerid odoka tagasi ja sõidad veel 1-e aasta. Säästab siis ülevaatuselt ~30€
Haige riik!
Kui keegi oleks tahtnud "vähem jõukale" valijale mõelda, siis oleks tulnud aksiisi kasvu "piirata", aga mitte lauslollusestega tegeleda.
16:21 31.08.2017
taimarix (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
On see pigem ikka seaduseelnõu?... aga tundub loogiline olevat küll. Kui nt 2016 aastal käis Kalle oma volvoga ülevaatusel ja sai läbi siis oli auto ju korras. kuidas siis vahepeal nt 10 korda tallinn-tartu-talinn tiiru teinud autol juba tagasild alt peaks kukkuma.?? millegipärast arvan et need sillakukutajad ja pidurieemaldajad ja odokakerijad(aga kellel see kallis seadeldis siis ikka on) ostavad 100% ikkagist tüv kui neil vaja on ja see seadus ongi ausale Antsule või Kallele mõeldes tehtud.
kui see nüüd tõsi on siis aplaus ametnikkonnale - ometi midagi mõistlikku on välja sülitatud!
08:14 01.09.2017
........ (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Minu hobiauto sõidab aasta jooksul ca 6-7000km. Tehniliselt hoian teda väga heas korras. Sõidetavaid kilomeetreid ilmselt vähendama ei hakka, aga kiusatus kerida on küll.
08:17 01.09.2017
XXXXXXL (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
01.01.2018 kehtima hakkav seadus
§ 6. Ülevaatusele esitamise tähtajad
[RT I, 01.09.2017, 1 - jõust. 01.01.2018]

(1) M1- L3e-, L4e-, L5e-, L7e- ja O1-kategooria sõiduk esitatakse korralisele ülevaatusele hiljemalt 48 kuu möödumisel selle esmaregistreerimisest.

(2) N1-kategooria sõiduk esitatakse korralisele ülevaatusele hiljemalt 24 kuu möödumisel selle esmaregistreerimisest.

(3) M2-, M3-, N2-, N3-, O2-, O3-, O4-kategooria sõiduk esitatakse korralisele ülevaatusele hiljemalt 12 kuu möödumisel selle esmaregistreerimisest.

(4) Kasutatud, mitte üle kümne aasta vanune M1-, L3e-, L4e-, L5e- ja L7e-kategooria sõiduk esitatakse korralisele ülevaatusele hiljemalt 24 kuu möödumisel viimasest ülevaatusest. Üle kümne aasta vanune M1-, L3e-, L4e-, L5e- ja L7e-kategooria sõiduk esitatakse korralisele ülevaatusele hiljemalt 12 kuu möödumisel viimasest ülevaatusest.
Pole mingit juttugi läbisõidust
03:56 09.11.2017
solksolk
Re: ülevaatuse aeg
Kui mul on auto numbril 3 lõpp, siis kas saan minna 1 veebruar ülevaatusele ja see kehtiks 2019 mai lõpuni?
Hetkel ülevaatus ei kehti
Asja mõte selles, et saada ülevaatusele võimalikult vara ja et see kestaks üle aasta.

Muudetud 9.11.17 13:09

08:06 09.11.2017
sfgfdff (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Mine millal tahad . Ülevaatus kehtib aasta.
11:55 09.11.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
sfgfdff räägib õigust st. alates 01.01.2018 kaotatakse "reg numbri reegel". Selles reeglis on ± 2 kuud. Kui Teil on hetkel kehtiv ülevaatus mai 2018 siis tulles ülevaatusele märtsis, vormistatakse automaatselt Mai 2019 või 2020 olenevalt sõiduauto vanusest. Kui Teil on sama konkreetse masina puhul kohustuslikust ülevaatuse ajast üle läinud 2 kuud siis saate jällegi Mai. Kui kohustuslikust ülevatusest on möödas üle 2 kuu või tulete ülevaatusele 2 kuud ja üks päev varem siis saate järgmise tähtaja just selle kuu millal käisitegi. Kui varasemalt oli lihtne mõista ka naabrimehel millal peaks Teie masin ülevaatusele minema siis vastavalt uuele korrale ei tea keegi millal peab konkreetne masin ülevaatust külastama. Info leiab reg. tunnistuselt või siis kui vastavate numbritega sisse logida Maanteeameti sõiduki andmebaasi. Kui varasemalt räägiti vajadusest ühtlustada ülevaatuspunktide töökoormust siis tänaseks on millegipärast selline vajadus riigiametnike silmis kadunud. Nagu ikka kõik uuendused teenivad ka need ühte eesmärki suurendada liiklusohutust sest selline programm on välja kuulutatud. Liiklusohutust suurendab see, et keegi peale autoomaniku ei tea kas peab ja millal peab ülevaatusele minema. Liiklusohutust suurendatakse sellega, et suvisel ajal kuu lõpus ei ole ülevaatajal aega autot põhjalikult kontrollida kuna vahel tekib suur järjekord...
13:16 09.11.2017
solksolk
Re: ülevaatuse aeg
sfgfdff selles osas eksib, et praegune aasta see seadus veel ei kehti.

Kas see on 100% kindel, et selline uus seadus hakkab kehtima 1 jaanuar nüüd 2018, ehk siis uuel aastal?

Nagu ma, siis välja loen, kui ülevaatuse aja mööda lasen, siis parem ootan üle kahe kuu ,et saada aasta ülevaatust, muidu saan vähem?

Isiklikult mulle sobib antud olukorras hästi, kui seadus 1 jaanuar kehtima hakkab, siis saan oma 3 lõpuga numbriga autole ülevaatuse ära teha.
Aga kui ma näiteks 2 jaanuar teen nüüd sellele autole ülevaatuse, siis mis ajani see kehtib? Kas 2019 jaanuari lõpuni või 2018 detsembri lõpuni?

Huvitav on see, et käisin hiljuti ühes mainekas ülevaatuspunktis ja küsisin ülevaatajalt uue seaduse kohta ja tema ütles, et kui see üldse tuleb, ehk siis ta ei olnud sellega täpselt kursis, nagu aru saan.

Muudetud 9.11.17 13:34

13:41 09.11.2017
xxxxxxl (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
(4) Kasutatud, mitte üle kümne aasta vanune M1-, L3e-, L4e-, L5e- ja L7e-kategooria sõiduk esitatakse korralisele ülevaatusele hiljemalt 24 kuu möödumisel viimasest ülevaatusest. Üle kümne aasta vanune M1-, L3e-, L4e-, L5e- ja L7e-kategooria sõiduk esitatakse korralisele ülevaatusele hiljemalt 12 kuu möödumisel viimasest ülevaatusest.
(10) Kui sõiduk esitatakse korralisele ülevaatusele kahe kuu jooksul enne määratud ülevaatuse aega, loetakse see korralisele ülevaatusele esitatuks määratud ajal. Järgmise korralise ülevaatuse aeg arvatakse määratud ajast alates.
(11) Sõidukile varem määratud korralisele ülevaatusele esitamise kuu ei muutu, kui sõiduk esitatakse korralisele ülevaatusele järgmise kahe kuu jooksul pärast ülevaatuse lõppemist.

Väljaandja: Majandus- ja kommunikatsiooniminister
Akti liik: määrus
Teksti liik: terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kp: 01.01.2018
09:34 10.11.2017
.... (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
"Liiklusohutust suurendab see, et keegi peale autoomaniku ei tea kas peab ja millal peab ülevaatusele minema."

Ausalt öeldes polegi kellegi teise asi, millal auto ülevaatusel käib- autoomanikul on kohustus see teatud aja tagant ära teha ning mittetegmisel võivad järgneda sanktsioonid. Kuidas keegi oma isiklikku elu korraldada oskab, sõltub inimesest endast. Ja kas just järjekorrad tekivad, pole ka ka kindel, sest tegelikult miskit ju ei muutu- üv kehtib aasta-kaks-kolm ning vaevalt, et korralik inimene järsku unustab õige üv aja ning avastab selle alles mõne suvekuu lõpus.
10:23 10.11.2017
k... (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
See tähendab et kui üv on maikuus numbri järgi, siis nüüd 1 juunil ilma üv läbimata vormikandjad rajalt maha enam ei võta? Et siis on nagu aega veel 2 kuud üv tegemiseks?
10:58 10.11.2017
.... (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
kust sa seda võtad? selgelt on kirjas: Sõidukile varem määratud korralisele ülevaatusele esitamise kuu ei muutu, kui sõiduk esitatakse korralisele ülevaatusele järgmise kahe kuu jooksul pärast ülevaatuse lõppemist.

st kui hilined üv minekuga, pead järgmine kord ikkagi nö õigel kuul minema ja see kantakse ka andmebaasidesse. ehk siis kui üv on mai, lähed aga juulis, siis järgmine õige üv jääb ikkagi maikuusse, mitte ei kandu sujuvalt edasi juulisse. ja need kaks kuud, mis hilined, sõidad tegelikult ülevaatuseta.
11:49 10.11.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Olen arvamusel, reeglite muudatused ei pea tegema kodanike elu keerulisemaks ja kui tegemist on liiklusohutusega seonduvaga siis seda enam. Mitte iga ülevaatusega hilinenud sõiduk ei pea olema kohe liikluses ohtlik KUID selline masin on hea võimalus trahvimiseks…
Rohkem kogutud trahve rikkam riik! Minule paistab, et meie riigis nn. „rahva teenrite“ arvates peabki nii olema, et rahvas on riigi jaoks mitte vastupidi – mis on absoluutselt vale seisukoht. Vahel ka korralikud inimesed unustavad kas masinal on hetkel kehtiv ülevaatus, seda näitab minu isiklik kogemus ülevaatajana. Kõigepealt toimus ülevaatuskleebise ärajätmine ja nüüd siis numbrireegli kaotamine mis kindlasti „aitavad“ kaasa trahvimiste arvu suurendamisele. Ärge ainult hakake siin heietama e-riigi poolsetest meeldetuletustest sest see süsteem katab väikese osa autoomanikest ja igal pensionäril ei ole oma e-posti. Kui varasemalt toonitati ülevaatuse koormuse hajutamise vajadusest siis ma ei usu, et vaba valik vähendab spontaanseid- ja kuulõppude järjekordasid.
12:23 10.11.2017
.... (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Hetkel kolm autot õue peal ja pole kunagi ühelgi unustanud ülevaatust teha- kasvõi pilk numbrimärgile tuletab seda kohe meelde ning ka uue seaduse "abil" pole seda võimalik unustada. Trahve saavad need, kes ei suuda oma elu niimoodi seada, et kõik asjad korras oleksid. Loomulikult võib inimene midagi unustada, aga no kui unustad kõige tavalisemate igapäevategevustega seotud kohustused, siis süüdista ainult iseennast. Pane kasvõi telefoni kalendrisse meeldetuletaja, mis vajalikel kuupäevadel vajalikest asjadest märku annab või kirjuta tavalisse seinakalendrisse- isegi ehk pensionäridel on kalendrid kodus seintel. Oma elu planeerimine on siiski iseenda asi ja kui ei saa hakkama, leia selleks muid võimalusi.
14:06 10.11.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Mitte kõik siin riigis ei ole Teie võimekusega. Riik ei pea oma kodanike elu keerulisemaks organiseerima vaid peaks olema abiks. Olukjord tehnoülevaatusel muutub iga aastaga üha jaburamaks on minu kui tehnoülevataja isiklik arvamus, mis toetub tähelepanekutele ja faktidele.
14:24 10.11.2017
maaks
Re: ülevaatuse aeg
k.. - sa said valesti asjas aru (ja võib-olla ka keegi teine, sellepärast selgitan).
Muudatus puudutab ainult ülejärgmisele ülevaatusele mineku aega mitte ei tähenda, et saabuvale ülevaatusele võid 2 kuud hilineda. Selles mõttes, et võid hilineda küll, aga siis ei tohi sõiduk teeliikluses osaleda.
Ehk siis veelkord ja aeglaselt:
Minnes õigel ajal ülevaatusele vormistatakse ülevaatus aastaks.
Minnes 2 kuud varem ülevaatusele vormistatakse ülevaatus aastaks + 2-ks kuuks (tänase seadusega võib minna isegi 3 kuud varem).
Minnes 2 kuud hiljem ülevaatusele vormistatakse ülevaatus 10-ks kuuks.
Minnes 3 kuud (või rohkem) hiljem ülevaatusele vormistatakse ülevaatus 12-kuuks alates ÜV läbimise kuust.
Ülelastud ajal sõidukil PUUDUB ülevaatus ja temaga ei tohi teeliikluses osaleda.

Muudetud 10.11.17 14:25

14:27 10.11.2017
.... (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Ma ei pea ennast mingiks eriliselt võimekaks vaid tavaliseks inimeseks, kes saab oma igapäevaeluga hakkama. Kui nüüd lasti üv kord natukene vabamaks, siis kuidas need "saamatud" varem oma ülevaatusi tegid- tuli ju ikkagi kord aastas seal ära käia ning keegi ei tagunud jalaga tagumikku, et kuule, aeg on minna- ikka ise pidi sellele järeldusele jõudma. Ma tõesti ei tea, kuidas elu sealpool letti käib, aga minu üv punktis pole kunagi tunda olnud, et mehed mingis eksistentsiaalses kriisis vihakobaraid loobivad- autod on olnud korras, kõik vajalikud protseduurid tehtud ning tempel sisse, raha kätte ja aidaa. Järgmisel aastal näeme.
16:25 10.11.2017
stammer (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
ilmselt on just nendel rohkem mõistust kõrvade vahel, kes peavad 1 kord aastas ülevaatusel käima. Unustama kipuvad need, kes iga kahe aasta tagant peavad käima.
16:40 10.11.2017
maaks
Re: ülevaatuse aeg
Iga normaalne inimene tellib endale eesti.ee kaudu meeldetuletused olulistele asjadele, siis ei unune mitte midagi ära ja ei lõpe dokumendid ootamatult :-)
19:30 10.11.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Rahvas, mis Teil viga on? Hr. stammer väikese algustähega. Kes on andnud Teile õiguse lahterdada inimesi nendeks kellel on rohkem mõistust kõrvade vahel ja teisteks? Hr. maaks väikese algustähega. Miks Te nii sallimatu olete nende suhtes kes ei suuda ega oma võimalust eesti.ee kaudu tellida? Minu 86 aastane vanaisa EI telli meeldetuletusi sellepärast, et tema ei oska, sellepärast, et temal ei ole ID kaardi lugejat. Palun rohkem mõistvat suhtumist nende suhtes kes ei ole nii krapsakad kui Teie olete head kommenteerijad, kunagi tulevikus olete ise paljudeks asjadeks liiga vanad.
12:08 13.11.2017
maaks
Re: ülevaatuse aeg
Hr. mait väikese tähega :-) minu vanemad on kah 70+ ja neile tulevad need meeldetuletused mailile/ telefonile sest mina tegin selle nende eest ära - ma ei eeldanudki, et nad seda ise peavad tegema. Ja seda on iga inimese elu jooksul ainult 1x vaja teha - inimesed, mis teil viga on?
16:21 13.11.2017
td (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Nonda tulebki see abitus ,kui ise enam uldse ajusid kasutama ei pea..
17:21 13.11.2017
eelmisele (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
ja seda räägib inimene, kes ei suuda kirjutadagi?!
20:33 13.11.2017
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ülevaatuse aeg
Mis meie foorumi juures minule meeldib? On see, et tegemist on "kollektiivse tavakodaniku ajuga" kus on lubatud rohkem kui keelatud. Vahel olen kuulnud etteheiteid, et ma ei ole piisavalt professionaalne ja laskun vaidlustesse koduperenaistega - no ja siis? Mind on kutsutud nn. proffide foorumisse kus osalevad autoasjanduses erihariduse saanud ja autoasjalikud inimesed kuid mina tahan jääda ja olla siin. Olen jäänud truuks Auto24 saidile sest ma ei oska ega taha muud kui anda soovitusi Teile head sõbrad. Jah vahel näeme ka siin foorumis tigedust ja mittemõistmist - no ja siis, vahel ma eksin - no ja siis, vaidlustes selgub tõde. Auto 24 foorumi suurim vara olete TEIE head foorumi kasutajad ja kommenteerijad.
12:51 15.10.2018
suvaline jorss maalt ja hobese (registreerimata)
Re: ülevaatuse aeg
Mait võttis kokku ja ütles ilusti, suht selgelt ja arusaadavalt milleks üldiselt foorumid on. Olles ise it-valdkonnas natuke kodus alates yamahadest Tartu ülikooolis, ei saa ma mõistmata jätta inimesi, kes on sellest arengust kuidagimoodi kõrvale jäänud või hoopis jätnud selle kõrvale. Elu ei seisne ainult kogu aeg meeldetuletutes, tähtaegade jälgimises- me ei ole masinad, ei saa ka selleks (olenemata sellest, kui palju üks või teine liit püüab ja ametnikud, mõningad, soovivad). Püüdkem olla mõistvamad ja vaadta teiste tegusi nende seisukohalt, liikluses on see muideks väga vajalik. Eks kutselised juhid, kel koormaks rohkem kui 20t, teavad, mis tähendab teise liikleja käitumist lugeda. Aga Mait on läbi aastate tubli olnud, kuigi kõigi arvamustega ma nõus pole aga ma ei ole ka Mait.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.