Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ALKOHOLISÕLTUVUSE RAVI

11:31 26.07.2006
Walto
Alkoholisõltuvuse ravi
Tere,
Ehk teab keegi kas on olemas mingid ravimid või tabletid, mis aitaksid alkoholihimu vähendada ja mis oleksid kiirelt käsimüügist ostetavad? Üldse tunduvad praegu suht nadid võimalused selle tõve raviks, kui just ei oma suuri summasid, et kuskil sanatooriumis sellega tegaleda. Kuna alkoholismist räägitakse palju, et kui kahjulik see on ja mida rahvaga teeb, siis näiteks kuidas seda ravida, sellest ei räägi keegi. Kui keegi oskab head nõu anda või on ise sellega kokkupuutunud ja võitjana väljunud, siis olen igasuguste soovituste ja mõtete eest tänulik.
11:55 26.07.2006
villem võsa (registreerimata)
Re: Alkoholisõltuvuse ravi
ega mingit imeravimit ilmselt ei olegi, tuleb lihtsalt loobuda igasugusest alkoholist. alkoholism ei ole ravitav, kui see on kord juba välja kujunenud, siis saadab see inimest kogu tema elu.
vahelduva eduga on propageeritud ampulli siirdamist, mis alkoholi manustamisel tekitab organismis tugeva vastureaktsiooni.
12:55 26.07.2006
fr (registreerimata)
13:38 26.07.2006
VVV1
Ainuke mõjuv "tablett" on sõltuvusest vabaneda soovija tahe. Kui seda ei ole, ei aita ei ükski tablett ega ükski muu ravim.
14:14 26.07.2006
? (registreerimata)
Ampulle pandi ju. Nii kui võtad - kõhus keerab. Ehk meeldiv muudetakse ebameeldivaks.
Kogu protseduuri juures peab olema motivatsioon, milleks maha jätta.
15:37 26.07.2006
Walto
no aga kui motivatsioon ja tahe olemas aga lihtsalt füüsiline vajadus ei lase loobuda. Näiteks kui oled harjunud igal nädalavahetusel oma 5-10 õlut ära jooma, siis need õlled ka ära joodud saavad, mis ka ei juhtuks. Aga kui oleks mingi abivahend, mis aitaks esimesed 3-4 nädalat ilma joomata olla, siis organism harjub ilma olema ja edaspidi pole probleem tahtejõuga hakkama saada. Iagatsorti raviasutused, nõuavad aga aega ja kulu,näiteks alla 1000.- abi ei saa.
16:03 26.07.2006
126
Ainus parim ravim on tugev tahtejõud.Nähtud küll neid kodeeritud--ampullitatud mehi ja mis neist pärast saanud.Kui probleemiks on ainult need nädalavahetuse õlled pole asi üldse kõneväärt.Tean paljusid kes teevad sellised õlled igal õhtul,samas töötavad elukutseliste autojuhtidena.Pole olnud jääknähte ega muid probleeme.
16:05 26.07.2006
? (registreerimata)
ehk siis nädalavahtus stabiilses vines? Ma ei kujuta ette kui tark see nõu on, aga joo enne pärisõllede joomist 10 alkovaba õlu ära. Mulle näiteks peale 6-7 tavalist õlut rohkem õlut sisse ei lähe (muud kraami küll).
Samas 5 õlut, kahe päevaga - ise nagu probleemi ei täheldaks.
16:57 26.07.2006
aksel (registreerimata)
kui need 5-10 õlut just 2 liitrised Turbodiislid ei ole, siis pole hullu ja eriti sellise kuuma suvega
17:52 26.07.2006
Walto
Päris Turbodiisel ei ole, tavaline premium tüüp. Lugu selline, et see jama kestnud juba päris kaua ja kuuma suvega läheb õlut rohkemgi ja mis kõige suurem jama, ilma enam kuidagi olla ei saa. Endal on kopp jamast juba ees, aga järgi jätta ka ei saa.
18:10 26.07.2006
(registreerimata) (registreeri (registreerimata)
hakka nädalavahetustel tööl käima
18:28 26.07.2006
ex joodik (registreerimata)
igal mehel peab niipalju tahtejöudu olema.et yhest viinakuradist ilma ajuloputuseta lahti saada ja kui ei ole,siis soovitan ainult tykk seepi ja hea pesunöör ning pooliku eest vöin ise tabureti alt ära töugata...Viis viimast aastat pilt ees olnud,varem suuremalt osalt taskus...
08:21 27.07.2006
jack (registreerimata)
Alusta lahjematest jookidest. Neid joo võimalikult väikesest nõust. Juurde söö maitsvaid puuvilju.
08:36 27.07.2006
joon ka vahest õlut (registreerimata)
Soovitan sul pooleste pudelite asemele "nullkomakolmestele" üle minna. Tarbimine üldiselt väheneb. Siis jood 5-10 0.5l asemel 6-12 0.33l, mis aga kokkuvõttes on vähem. Ja mingi aja möödudes ei viitsi endale lihtsalt 12 õlut sisse lapata ja niimoodi tarbimine väheneb. No muidu nädalavahetuse peale 5-10 õlut on naljanumber, eriti selliste ilmadega (:
11:16 27.07.2006
villem võsa (registreerimata)
paar korda kuus sõpradega õllet või külma ilmaga midagi kangemat libistada on ju tõesti tore. aga miks peaks seda tegema üksi ja igal õhtul? lihtsalt janukustutamiseks sobivad vähemalt sama hästi jäätee (kodus olles miks ka mitte kuum tee), naturaalsed mahlad või vesi. regulaarne omaette tipsutamine viitab isiklikele probleemidele, olgu selleks siis tekkiv alkoholism, pidev stress vms.
21:55 29.07.2006
õlulemb (registreerimata)
õlle sisse pane kõhulahtistit ja õlle isu kadynud möneks ajaks,ise sain nii joomisest lahti,muidu iga nädalavahetus kindel täis pudel lahja õlut kulys
11:12 30.07.2006
ls (registreerimata)
asenda alkoholivaba õllega , ühtlasi otsi endale nädalavahetuseks miski tegevus mis ei luba vine all olla, sõida autoga kuskile, äkki mõtleks spordi peale?!? Ja kui ikka tahe olemas , siis ei tohiks väga hull olla. Ega need õhtused õlled pidevalt ikka normaalne pole, nõrgematel meestel võib see välja kujuneda haiguseks, mida nagu siingi rääägitud, on väga raske välja saada. Seega alusta alkoholivabast õllest ja too nädalavahetusse miskit uut tegevust - mine naisega jalutama(või koeraga) :). Jõudu
10:00 01.08.2006
gfg (registreerimata)
Selline õllekogus viitab, et küllap oled juba üpris kõhukas. Teadvusta endale, milline sa välja näed - rasvunud, lisaks veel õllevinene. Päris jube arvatavasti. Kui sul õnnestub see endale teadvustada, saad suure stiimuli dieedi pidamiseks ja kehaliste harjutustega alustamiseks - ning õllejoomine on esimene asi, mis ära langeb.
17:46 01.08.2006
huvitav (registreerimata)
mis piirist siis ollakse alkoholi sõltlane? väga paljud korralikud inimesed teevad igaõhtuse napsi konjakit, söögi kõrvale veini, kus kogused on kangema puhul 100g veini mingi pudel jne. olen kuulnud juttu, kui õeldi, et kui kuus korra vintis (mitte käpuli) oled, siis oled juba alkohoolik, ei uskunud. ise teen ka vahest õhtuse napsi ja arvan, et kui naps kohustusi ja lubadusi segama ei hakka, siis pole asi veel hull. kas on see väga jma jutt?
15:03 04.08.2006
kaku (registreerimata)
alkoholi såltuvus on jumala and.kui see on sulle antud siis hoia ja arenda(tjuning)seda annet.kuidas siis seda tjuunida.ootan ettepanekuid.
13:37 16.08.2006
Bat (registreerimata)
täitsa *****s, panin kolm päeva järjest tina ja nüüd kole kole paha olla. Vaja nõu kuidas ennast kiirelt kreenist välja tuua, sest pikk tööpäev veel ees.
01:47 26.08.2006
Kenguru
Tabletid on täitsa olemas. Nimeks on RU-21. Enne iga 100gr viina joomist paned 2 tabletti keele alla ja imed ära. Alkomeeter näitab küll joovet, aga purju ei jää. Alkoholismi ravimiseks tarvitatakse 2 tabletti 3 korda päevas. Regulaarse tarvitamise puhul kaob lihtsalt himu alkoholi järgi kuna ei jää purju ja mõnutunnet ei saa.

On olemas ka RU-21 Green. See aitab ülikiiresti kaineneda. Ehk kui hommikul vaja kiiresti rooli saada, siis sööd seda ja ongi asi korras.
12:56 20.08.2007
Marps123 (registreerimata)
Huvitav kuskohast neid RU tablette saada võiks?
13:09 03.09.2007
Vento001 (registreerimata)
Lased endale Torpeedo panna. Ma muidugi ei tea mis juhtub, kui vastu ei pea ja sellega jooma kukud?
15:41 07.09.2007
man in here (registreerimata)
aga kuidas nende süstide mõju vähendada saab? Nimelt lasin suvel lollipeaga endale ka süsti teha aga nüüd oleks vaja äri huvides aegajalt mõni pokaal šampust või mõni õlu ära juua aga kurat teab mida see teha võib. Noh, kõvad mehed kes asja teavad, andke nõu.
18:39 12.04.2016
matilomp
tean mis aitab. olen ise läbinud erinevaid asju. aitab 6 astat.peale selle olen proovinud ka teisi varjante.täiesti mõtetu on A kliinik 5178850
18:41 12.04.2016
matilomp
see on kõige mõttetum asi tean olen proovinud
19:22 12.04.2016
grigoori
Kui enda tahtejõud ei aita, siis pole ka muust kasu.
07:21 13.04.2016
mopo (registreerimata)
Aga mis tablettid tahtejõudu annavad?
10:51 13.04.2016
v6sa
Olles ise näinud kõrvalt inimese pudelissekukkumist ja sealt väljaronimist, siis kahjuks ükski ravi ei aita, kui inimesel endal motivatsiooni ei ole.

Motti saavad lisada lähedased, kes kainetel hetkedel tänitamise asemel hädalist toetavad.

Tabletid ja süstid vaid toetavad.
09:02 14.04.2016
Deus
Alkoholi isu võtavad ära teatud tüüpi antidepressandid. Kui nendega kuur läbi saab, tuleb mõte, et kõik on korras, võtaks klaasikese. Siis pudeli, siis juba mitu jne. Mida ma öelda tahtsin on see, et mehed siin valetavad, et aind tahtejõuga saad läbi, ei saa. Kui sul on ajukeemia tasakaal juba ptsi joodud, siis ilma tablakata kiiresti teda tagasi balanssi ei saa. Tablett aitab stardipauguga, edasi aasta või paar hiljem peale kuuri, kui normaalne organismi töö on taastatud juba enda otsus, kas ennast uuesti perse juua või jätkata kainet elu, Kõvemad mehed võivad lõunast õlut lubada aga see on õrnal jääl kõndimine, sest kui klaasike sees, siis teised tüübid, kes pole ennast veel prse joonud, õhutavad aind tagant, et mis see teine klaasike ikka ära ei ole. Sotsiaalsele survele on kõige raskem vastu astuda ja kõige lihtsam on kõigile öelda, et sul on antibiotsid peal ja arst ei luba.
Siinkohal kutsun ülesse teid mitte õhutama sõpru võtma järgmist klaasikest või üldse tõstma klaasikest, kui ta on esimese korra juba "Ei" öelnud.
09:04 16.04.2016
jaguar 3 (registreerimata)
Kas 2-3 õlut iga õhtu ära juua on sõltuvus ja kas see on pahaloomuline? Olen kindel, et see on sõltuvus, sest ei oska endale ilma õlleta õhtut ette kujutada, naine teeb õhtusööki, mina limpsin õlut. Kui õhtusöök keres, ei taha enam mingit õlut, tihtipeale kallan jäägi isegi ära. Ja nii juba aastaid, kui mitte aastakümneid. Paar korda kuus õlle asemel võtan kanget, siis joon end ikka purju.
09:16 16.04.2016
vanames
No 2-3 õlut iga õhtul - siis peab sul raudne tervis olema :)
Tegelt on kõige hullemad need 7 kraadised õlled, olen näinud ja tundnud mitmeid mehi kes kah iga päev selle kange 2 liitrise ära joonud ja varsti šunteerimisele läinud :(. Mina võtan korra nädalas puhkepäeva õhtul ühe 2 liitrise Diseli, Rocki või Grossi pilsneri. Mitte selleks et purju jääda, vaid lihtsalt hea on peale töönädala lõppu jahedat õlut võtta ja röstpähkleid peale närida.
Ja seda 2 liitrist tinistan arvuti juures oma paar tundi, siis saad sest mõnu, selmet see kraam 10 minutiga alla kulistada.
Alkoholism on nagu narkomaania, sellest jagu ei saa, kui ise EI TAHA.

Muudetud 16.4.16 09:18

21:11 27.07.2020
Loading... (registreerimata)
Aga kui peale alkoholivastast kodeerimist teatud aja möödudes uuesti alkoholi juua kas siis võib midagi juhtuda ka?
Krt internetis on nii vähe infot selliste asjade kohta.
Ja kes loobuda tahab, siis parim ja efektiivsem ravi on vangla. Lased endale 10a ära väänata, kannad karistuse ilusti täismahus ära ja ongi su elus 10a alkovaba elu kirjas
03:00 28.07.2020
algpõhjusest alusta (registreerimata)
Algpõhjus on mujal,meeste alko tarbimine hakkb sexi mõnu puudumisest.On meil kõigil ju fetisid mis vajavad välja elamist jne,kui naine kinnnine nohik kes tahab ainult lpsi peret ja mees on tööline suss soome ehitaja või muu rahakoti variant siis ei löppe iial se alko jama.
Tõelisel mehel on vaja räiget sexi limpsimist fetiseid ülepäeva + sport ja ongi kõik korras.Aga enamus ei saa seda eriti eestis.Eestlane on ju metsainimene kes kapitalismis ja mötleb et ainult asjale vaja kallim asi otsa osta teenida nii võib hulluks töötada. Mujal itaalia prantsusmaa hispaania ju inimestel auto on peugeot 206 v muu roller --aga elu elatakse täie rinnaga naised murravad mehi jne puhatakse loetakse kirjandust sexitakse ohtralt jne .Eestis see on paha jne eestis tarbitakse juuakse ja remonditaks epresidendi autosid kuu palga eest.
09:53 09.08.2020
Agdam Parmaleikin (registreerimata)
"Selincro" tabletid - aga päris kallid igapäevasele parmule. Minu arvates sobib end harva segi kammivale jotale ja on sobivusel vist tõesti tõendatult efektiivne... Ise kipun just suurematel pidudel end segi kammima, katsetasin ühes pulmas ja töötas - vähemalt sel korral. Teisel korral tahtsin meelega rahulikult katsetada aga tundus, et peale tableti võtmist ja enne lakkuma hakkamist oli mulle mingi imelik kõrvalmõju aga töötas ka sel korral. Kõrvalmõju tõttu pole rohkem katsetanud. Uuri netist infot ja räägi oma perearstiga, kes need välja kirjutab. Mingi teine sama tüüpi ravim oli ka veel... räägi arstiga. (need on ultramoodsad ravimid mitte mingi posijate imerohi!) Tõsisema huvi korral ja omal vastutusel on minult võimalik paar tbl. testimiseks küsida.

http://www.mees.eu/artikkel/esimene-alkoholitarbimise-vahend
amiseks-moeldud-ravim-selincro-sai-euroopas-muugiloa.html

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/s
elincro-epar-product-information_et.pdf

Terviseks!
22:59 21.02.2021
selincro (registreerimata)
Ole palun hea ja kirjuta enda kogemustest. On tõsine huvi.
08:54 22.02.2021
marita57
# Sotsiaalsele survele on kõige raskem vastu astuda ja kõige lihtsam on kõigile öelda, et sul on antibiotsid peal ja arst ei luba.
Siinkohal kutsun ülesse teid mitte õhutama sõpru võtma järgmist klaasikest või üldse tõstma klaasikest, kui ta on esimese korra juba "Ei" öelnud.

Kuldsed sõnad, Deus!
09:37 22.02.2021
B (registreerimata)
Julgustan proovima ka n-ö psühholoogilist abi, olgu siis AA või mõni muu programm(confido, kordamed jne). Vähemalt end lähedase näitel on see seni ainus, mis aastaid aidanud kaine püsida. Tihti jõumeetodid(ampull, tabletid) ei tööta, kui peas asjad selgeks mõtlemata.
PS! Kui algne kirjutaja endale ei valeta(endale valetamine tüüpiline antud probleemi puhul) ja kogused tõesti 5-10, siis äkki veel lihtsalt tegu halva harjumusega ja mitte väljakujunenud sõltuvusega. Samas võimetus iseseisvalt numbreid vähendada ei ole hea märk.
16:16 22.02.2021
njah bljah biiemw (registreerimata)
ilmselt külm türgi ikkagi õigem meetod (cold turkey). Pane oma jaoks benefitid kirja, et mis kaasnevad sellega, kui oled karsklane. Näiteks mõned: mõistus muutub klaariks, mõtlemine läheb kiiremaks, paremad ideed, väsimus kaob ära, magad paremini, nahk ja üldine füüsis muutub paremaks, raha rohkem taskus, pole pohmelli jne jne. Googelda benefitte, leiad omajaoks mis sind kõnetab.
Kõige keerulisem osa ilmselt sotsiaalne surve: kõik teised ümber ringi dringitavad iga sündmuse puhul, kuidas jääda teistest erinevaks, ehk olla seltskonnas ainus kaine. Kuna see on raske, siis võibolla alguses vältida koosviibimisi (covid ajal ilmselt lihtsam, kuna pidusid nagunii eriti ei toimu)
Kuuga peaks hakkama aju juba dopamiini ja serotoniin ka tootma, ehk siis peaks kaduma ära masenduse tunne. Kuna alco tarbimine katkestab ajul endal nende tootmise ja need saad alco tõttu, siis tarbides alcot ongi alati mõnutunne. Kui jätad alco maha, siis alguses aju ei tooda neid, tunned end masendunult, kass peal, deprekas jne jne (alco on oma olemuselt depressant). Aga mõne nädala möödudes tuju paraneb ja muutub normaalseks. Et suudad olla rõõmus ka ilma alkoholita. Kui saad esimesed kuu kaine oldud, siis on juba kehal päris hea olla. Aga otsi mõni äge hobi omale, osta kasvõi krossi mootoratas ja käi männikul sõitmas või ATV jne. Tee saunaõhtud alkoholivaba õllega või kaljaga. Kui niisama kodus passida ja TV-d vaadata siis polegi muud ajaveetmist kui õlled lahti
19:03 22.02.2021
marita57
# Tee saunaõhtud alkoholivaba õllega või kaljaga.

See on esimene ja kõige lihtsam nipp.
Saunas inimene arusaadavalt higistab ja kaotab vedelikku. Alkohol (ka 5% õlu on alkohol) väga lihtsustatult rikub vedelikubilanssi - tulemuseks on janu, kuivav kurk ja veepuudus. Kui nüüd kaks kokku panna, siis sauna järel ei ole mõnus enesetunne, pigem vastupidi.
Soovitan proovida - tulemus üllatab.
22:41 22.02.2021
qp (registreerimata)
Alko ja saun ei sobi üldse kokku. Olen näinud sellist saunaläbu oma silmaga- leidsin mingi vabanduse ja ära tulin sealt. Õnneks ise ma õlut ei tarvita. Küll aga on mul vahetevahel kallis hobi(harjumus) õhtuti tinistada veidi kallimaid brändi ja viski marke. Lihtsalt nautimise eesmärgil. Purju pole end veel joonud.
06:34 23.02.2021
ConnorFlint (registreerimata)
Pärast seda, kui oled korgi lõplikult peale pannud, jääb esmalt aega üle...
Siis jääb raha üle...
Ning siis avastad äkitse, et uus hobi (vana auto restaureerimine) neelab rohkem raha ja aega, kui eelmine... :)
12:18 23.02.2021
Kärss
Saunas eelistan lahjat õlut, kuna ma pole seni kohanud alkoholivaba õlut, mis juua sünniks ja kaljad on meil enamjaolt gaseeritud suhkruvesi (erandid kinnitavad reeglit). Aga sauna sobivad väga hästi ka soolasemapoolsed mulliveed. Joon seda saunas isegi, kuigi võiks sama hästi juua ka õlut.

Üks mu sõber leidis oma alkoholiprobleemile väga kena lahenduse, et tööst vabal ajal hakkas sõitma äpitaksot. Ta on muidu igati edukas ega vajanudki lisaraha, aga see töö on huvitav, saab suhelda inimestega, just see pool taksojuhi tööst pakkus talle kõige rohkem. Koju tulles jõi enne magaminekut pudeli õlut, mida sellises koguses oleks juba vale nimetada halvaks harjumuseks:) Nii möödus umbes aasta ühe õllepudeliga igaõhtuse täisjoomise asemel, kuni ühel päeval tekkis küsimus, et milleks seda pudelit õlutki enam vaja on? Mul isiklikult ongi rohkem usku pigem mõistuse kontrolli all olevatesse kui kampaania korras tehtavatesse ravimeetoditesse.
12:25 23.02.2021
DP (registreerimata)
ise kogesin sama probleemi, kuid õnnestus sellest üle saada... Kahjuks, mina arvan, et ainult enda kindel soov saab abiks olla ja kui alkohol ja joobeseisund hakkavad sulle vastikuks muutuma siis saad probleemist üle. Ma ei tarbi üldse alkoholi juba umbes 10 aastat ja ei tahagi. Aga kui hakkan jooma siis see janu kindlasti tagasi tuleb.
Juhtus nii, et abikaasa hakkas jooma ja tema näidel võin öelda, et kui enda kindlat soovi ning probleemi mõistmist pole - polegi mõttet midagi ravima. Inimene peab saama päriselt haiget, et tekkiks arusaamine ning soov loobuda. Olen abikaasaga vaeva näinud juba mitu aastat - käinud psühholoogide ning psühhiaatrite juures, ta elas rehabilitatsioonikeskuses, saanud vigastada oma käitumise tõttu, kuid miskit ei aita. Isegi haiglaravil on olnud maksaprobleemide tõttu, kuid jõi ennast täis kohe peale väljakirjutamist seal kohe haiglas. Ja tema on samas intelligentne kõrgharidusega inimene, mitte mingi assotsiaal. Ei motiveeri teda lagunev tervis ega väike laps. Ja riigilt mingit abi ka eriti ei saa... Selline lugu
21:07 25.02.2021
Alma piim (registreerimata)
Alkot tarbiv naine--- Õudus, kui omale ka lapsed tekkisid, samal ajal oli tal sõbranna, kes suitsetas, käis öösiti väljas, jõi kõike, mis kätte sattus. Mu värske naine püüdis ka siis temaga sammu pidada kuni ma jõuga hakkasin teda kinni pidama. Mingil hetkel tol ajal käis tal prõks ja siiani paarkümmend aastat on ta täiesti suitsu ja alkovaba. Ilma minuta oleks ta end vist Viru ees müünud...
21:09 25.02.2021
marita57
Setudel on selle kohta hea ütlemine: kui mees joob, siis põleb müts, kui naine joob, siis põleb maja.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.