Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MEIL EI OLE UMMIKUID

23:32 07.01.2007
smead
meil ei ole ummikuid
Liiklus New Yorgis. See ummiku saba oli nii pikk et saba otsa ei olnud näha. Pilt on tehtud NY linnatuuri bussi pealt kui see seis ristmiku keskel, nii et keegi ei saanud liikuda edasi ega tagasi. Selline olukord valitseb seal igal tänaval ja nii on 24/7. Mulle jäi selline mulje, et kui linna autoga sisenetakse siis pannakse käsi signaalile ja enne lahti ei lasta, kui kuskile seisma jäädakse. Sest ei olnud seal ühtegi juhti, kes signaali ei lasknud ja kätega ei vehkinud. Meil ei ole siin mingeid ummikuid, v.a. mõningad erandid (nt. lumetorm mõni talv tagasi). Nii et tipptundidel lihtsalt ootame oma järjekorra ära, et mõnel tihedama liiklusega ristmikult üle saada ja asi korras. Rohkem kannatust ja siis on ka liiklus natukene sujuvam.
06:36 08.01.2007
mumm (registreerimata)
Re: meil ei ole ummikuid
väga õige jutt,eestis ei sa jalakäijatki yle sebra lasta kui juba vilekoor taga
13:09 08.01.2007
audi a4 v6 (registreerimata)
lahe on veel see kuidas taksod seal sõidavad, panevad ikka täiesti hullu, trügivad kasvõi teist vaikselt togides (autoga) igalepoole vahele ja kus natukenegi vaba maanteed ja kui veel ütled kasvõi nalja pärast, et sul on ka lennujaama kiire, siis annavad ikka autole niimoodi piitsa, et päris hirmus hakkab!!!
17:31 08.01.2007
smead (registreerimata)
nõus audi a4 v6- ga. neil on nagu hobuse klapid peas, ei ühele poole ega teisele poole vahita. Pannakse julma ja suunatuli on neil sama võõras kui meie rullnoxidel. Endalgi oli lennujaama sõites selline tunne, et mingi ralli käib.
22:19 08.01.2007
taxx
on ka meil selliseid ummikuid
23:25 08.01.2007
um (registreerimata)
järvevana või mis iganes rist see ka ei ole. Kuid selline olukord on ainult tipptundidel, mida tihti põhjustab ka ees olev avarii või ka see, et mõnel juhil on auto otsad andnud nagu pildilt näha, kuid õnneks on ta jõudnud tee serva.
Eespool ju mainitud et kui natuke sallivamad üksteise suhtes olla siis oleks ka liiklus sujuvam. Pole vaja suskida vahele ja tekitada mõtetuid avariisid, mille tagajärjel tekibki ummik.
23:38 08.01.2007
A6emees (registreerimata)
Jah, olen isegi tiksunud Chicago lähistel (highw.94/43) 3-realisel kiirteel ikka mitmeid tunde ja pikapeale muutus asi ikka suht närviliseks kuna vaja oli üks inimene lennukile viia, selle kõige kõrval ei saa meie liiklus-seisakuid küll kuigi tõsiseltvõetavaks pidada :)
23:56 08.01.2007
wirx (registreerimata)
nii tsiviliseeritud maailmas sõidetaksegi, aga meid on venaajaga ära hellitatud ja 90% juhtidest ei oska sugugi liigelda ja uimerdavad, eriti hull on olkord kolka "linnades" seal kõik uimavad 30-40ga ja kui teinekord(ntx jõululaupäeval) oli nati rohkem autosi väljas, siis türil ootasin ma vasak pööret ntx nii 3-4 minuti....2 autot oli minu ees...väga normaalne...terve linna peale oli ka vähem autosi arvatavasti, kui NY ühe tänava peale....
seega õppige sõitma vanurid ja muidu halajad!!!
23:56 08.01.2007
wirx (registreerimata)
viimane jutt oli siis mõeldud audi a4 v6 jutu peale...
16:22 11.01.2007
rix (registreerimata)
wirx....misasi oli mõeldud a6-le?Et ta ei uimerdaks?minu arust a6 sellest ei rääkinudki-
23:12 12.01.2007
tafkinmeez (registreerimata)
selliseid lambaid on igal pool kes uimerdavad ees ka teises reas, samal ajal rääkides telefoniga järvevanal 70alas 50ga. Palun sõitke siis esimeses reas kui meeldib uimerdada ja näed et teised kiiremad
11:12 13.01.2007
rix (registreerimata)
Jah ma nõustun,et 30 -40-ga linnas liigelda on natuke aeglane......kuid nõme on ka väita,et 50 alas 50-ga sõita on uimerdamine.
Ma isegi sõidan enamuse ajast natuke kiiremini ikka,nagu liiklusvool lubab,kuid on olukordi kus lihtsalt ei saa kiiremini sõita.Toome näiteks ehitajate tee,porine ilm.....esimeses reas sõidab sõidukite rivi 50-ga......mina teises reas,kuna vasrti on vaja vasakule keerata.Nii väga kui ma ka ei tahaks "lennukipilootidele" teed vabastada,teha ma seda ei saa,kuna esimese rea sõidukid viskavad mulle koguaeg ***** esiklaasile.....mina ei julge kiiremini sõita,kuna linnaliikluses piisab vaid mõnest tühisest hetkest mil esiklaasile järsku visatakse suur hulk soppa,et oled juba kellegil tagant sisse põrutanud.
Absoluutselt ei häiri mind ka need vennad kes tagant tulevad,vilgutavad tuledega,signaali lasevad,ja pärast kui minust kuskil mööda saanud näitavad mulle keskmist sõrme.
Kokkuvõttes minu jutu mõte on selline,et sõidke kiiremini kui seda lubab teeolukord,ilm,liikluse tihedus,ning for **** sake,ärge ohustage teisi liiklejaid.

NB!70-80 km/h pole kellegi kunst linna peal liigelda.......see ei tee teid teiste silmis ägedateks meesteks,küll aga on teie endi risk õnnetusse sattuda märgatavalt suurem kui korralikult liigelda.

Side lõpp :)
00:34 20.01.2007
aberwarum
Tegemist kiirteega. Kiirus oli max 20 km/h kui üldse ei seisnud.
11:11 20.01.2007
tore (registreerimata)
See on nagu Itaalias: maksad kiirteemaksu ja siis seisad umbes 3 tundi, et saada 50 km edasi :D
08:23 02.02.2007
Rene (registreerimata)
****** te ajate eestis suured ummikud. 15 min kaotasite???
Selline liiklus nagu Eestis tipptunni aeg, on Euroopas öösel ;)
08:24 02.02.2007
Rene (registreerimata)
Seetähendab, mitte teie ei aja. Aga üldse Eesti rahvas hädaldab et "suured" ummikud
01:02 04.02.2007
to Rene (registreerimata)
esiteks, ****** sa ropendad siin.
ja teiseks, kõik on suhteline. istu oma euroopa ummikutes edasi tundide kaupa, meie siin peame ka viitteist minutit tähtsaks :)
22:29 17.02.2007
Annelinna Getto to wirx (registreerimata)
Mulle meeldib küll 30 ringi kulgeda. Kui kedagi taga ei ole ja kiiret ei ole (siin linnas ei ole kunagi kiire). Kellegile jalgu ei taha muidugi jääda, aga riskima ka ei hakka selle pärast, et tagumine vend tahab tööle minnes parimat ringi aega sõita või midagi. Vahel on tõesti tunne, et käib üks suur rahva ralli. Käige jala vahepeal, siis näed kuhu aeg läheb. Hakkake 10 min varem sõitma ja saate rahulikult sõita.
Ma ei taha kunagi oma autoga avariis osaleda. Ei viitsi selle jama peale aega kulutada.
12:22 18.02.2007
morpheus
to Annelinna Getto
Oh tere, sinu pärast me hommikuti sõidamegi 30´ga Kalda teelt linna ja sama ka uue silla peal. Ja õhtul kella viie ajal sama rada sama moodi sama kiirusega tagasi ju.
16:26 15.03.2007
Moskva tänapäeval (registreerimata)
Moskva tänapäeval.
11:11 16.03.2007
lines (registreerimata)
selliseid pilte vaadates ei saa küll aru et eestis ummikud oleks :) Meil on veel hästi läinud ju
17:30 17.03.2007
riiv (registreerimata)
moskva on ikka väga hull koht....seal tehakse täpselt seda mida keegi tahab või heaks arvab...ja kui miilits kuskil oma sireeniga üritab läbi pääseda või loodab et teed antakse siis lootuseks see ka jääb...seal on tõesti hullumaja.
01:41 30.03.2007
akik (registreerimata)
need pole mingid ummikud ju, v.a NY-i oma, ise ka kiirteel lõksus istunud seega ma ei aja pada
12:35 10.04.2007
VVV1
Mis asjad need siis on, kui tee peal on kilomeetri jagu (või kasvõi 100m jagu) seisvaid autosid ja mööda teed sõita ei saa ?
Ma pakuks, et neid nimetatakse üle maailma siiski ühtemoodi ummikuteks.
Vahe on selles, et kusagil on nad poole kilomeetri pikkused ja kusagil 10 km pikkused.
16:31 24.12.2007
ghkjk (registreerimata)
oleks eestis sellised ummikud ,oleks sellised muruplatsid juba ammu rööpaid täis
16:33 24.12.2007
sadfdsfa (registreerimata)
sellistel kohtadel oleks hädasti helikopterit vaja
22:28 26.12.2007
mel080 (registreerimata)
meie väheke umbes liiklus tipptundidel on vaid halva liikluskorralduse ja ka juhtide enda süü.
sellise suurusjärguga ummiku tekkides (ja enamasti läheb liiklus umbe lihtsalt ühe sõiduraja ärakadumise tõttu) lasevad näiteks sakslased igaüks ühe auto vahele ja "ummik" laheneb nagu nõiaväel
kusjuures tähtis on, et IGAÜKS laseb ÜHE vahele ja IGAÜKS ! ja ainult ÜHE !!!
mitte nii nagu meil käib, et kui keegi üldse augu teeb, siis kõik pressivad nigu loomad sinna auku - ja ongi tulemseks LOOMAAED !
12:52 24.05.2008
xxx658 (registreerimata)
Tallinnas on kohati vägagi tõsised ummikud!
10:16 10.04.2018
maaks
Ummikuid tekitavad idikad!
Näide: eile (9.aprill) hommikul Järvevana teel kesklinna suunduv sõidusuund, ei olnud mitte mingit takistust peale uudishimulike idikate, kellel oli vaja kiirusel ~45...50km/h vaadata kuidas väljuval sõidusuunal EV politsei "kõik puhuvad" reidi korraldab. Sõidusuundasid eraldab plekist piire ja ei olnud mingit põhjust uimerdamiseks.
Sama seis (ilmselt samad idikad?) on alati mingi liiklsavarii korral, mis on toimunud vastas suunal - ära passi teisi, sõida!
11:44 21.02.2019
Hillar uber (registreerimata)
NYC Manhattanil ei olnud 2018 märtsis ummikuid 24/7, kuigi pildilt see nii paista võib, oli sealne tavapärane liiklus, mis sujus meile harjumuspärasest veidi aeglasemalt. Öösel oli lausa vaikne, kuigi mõni hull signaalitas küll.
14:53 21.02.2019
võrrelge ka (registreerimata)
rahvaarvu,millionilinnad vs meie.Alternatiiv autodele oleks mis?igaüks sõidaks jalgrattaga,õhusõidukiga.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.