Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LOETAMATUD NUMBRIMÄRGID

10:38 01.02.2007
quattro90
Loetamatud numbrimärgid
Selline jäädvustus siis Tln.-Haapsalu maanteel 27.01.2007, hommikul 9.30 paiku, kus patrull oli teel avariipaigale.
Olnuks ise teel esimene taolise reg.märgiga, võinuks ilmselt vaid loota, et tagumine auto ei anna peatumise märguannet.
Hiljem sama auto Rapordi kaadrites oli juba puhastatud numbrimärgiga:)
11:18 01.02.2007
audi a4 v6 (registreerimata)
Re: Loetamatud numbrimärgid
Aga sellise teega ju keerutabki numbri selliseks, mõnel rohkem teisel vähem!
11:20 01.02.2007
quattro90
jsutnimelt ja see on mõistagi trahvitav.
12:48 01.02.2007
32 (registreerimata)
quattro90 sa oled natuke nõdrameelne v? sellise lumise teepeal saad mõne km sõita kui see number on jälle lumine, näita mulle üks autojuht kes peatab iga 5min auto ja käib lund sealt pühkimas, ei ole mõtet jukksekarva lõhki ajada
16:29 01.02.2007
kaido (registreerimata)
Sellist autot polegi kellel number puhas sellise teega.
16:45 01.02.2007
quattro90
kõikidele tervemeelsetele ja muidu taibukatele.

sõnum oli see, et politsei saab trahvi teha selle eest, aga temale ei saa.

loomulikult ei ole kõikides teeoludes võimalik numbrit puhtana hoida, nagu ka märgata päise päeva ajal läbi põlenud lähituld.

kas tõesti pole politsei selle eest kedagi kunagi karistanud, on aset leidnud vaid mõistmine ja arusaam eelnev kirjutatu?
17:03 01.02.2007
Sull1 (registreerimata)
On ainult üks kord politsei kinni pidanud, et esimene nr on loetamatu. Aga kuna olin saanud mõned kilomeetrid varem kokku miski sõjaväe 3km pikkuse kolonniga, mis sõitis kuskile manöövritele, siis trahvi asemel ütles aind, et sõitnu ma mõnda tanklasse ja tehku tuled ja nr puhtaks. Ja talvel lumise tee peal vaevalt sul keegi trahvi tegema hakkab. Siis on arusaadav kui juba masina tagaotsale on peale kasvanud u 15 cm lund- see ei teki ühe päevaga. Siis on küsitav, kas autojuht ikka enne sõitu minekut või eelneval õhtul sõidust tulles lükkas sõiduki tagaotsa puhtaks.

Sama ka tulega, kui ikka peetakse päeval kinni- pole kordagi trahvi tehtud. On aind sellele tähelepanu juhitud. Sama probleem- kui ikka jääd juba nädala jooksul 3 x vahele mittepõleva esitulega- katsu siis vabandada, et just põles läbi.

KAs olen sattunud mõistvate politseinike otsa?
16:04 02.02.2007
Lihtsameelne (registreerimata)
Venemaal talvel sõites sai ära õpitud numbri puhastamine. See oli tavaline põhjus ,et maksta. Samas kui on kõvasti lund , siis iseenda huvides tõmban tee äärde ja puhastan tuled ja numbrid. Kui oled korra puhastanud siis ei kogune uus kiht nii kiiresti tagasi ja aktiivsel korravalvuril ei ole oma aktiivsust vaja tõestada.
20:29 09.02.2007
jõuluvanaabiline (registreerimata)
Minu meelest on selle auto esiaken lumine ja jääs, milles istuja on üritanud pilti teha. Vaata ikka enne peeglisse kui teise silmast pindu otsima läed!
17:12 11.02.2007
dimka70
Teema põhimõte oli selgeks teha ,et politsei trahvib selle teo eest mida nad ka ise teinud on.Peace!Politseinik on ka inimene ja suhtugu siis inimeste vigadesse mõistlikult,mitte et kohe trahvi kallale asuma.
05:09 12.02.2007
Halleluuja (registreerimata)
Sellise teega tuleks pikivahet hoida,ohtlikult *****s istusid:)
15:50 12.02.2007
quattro90
C'on. oleks pilti kaugemalt teinud, polnuks ju midagi peale oma lumise akna pildile jäänud:)
15:55 12.02.2007
quattro90
Kuid yldiselt võib öelda, et liikluses on siiski piisavalt mitmeid inimlikku laadi mõtlemisviisiga võimuesindajaid. Seda on juba siingi teemas kinnitatud. On neid, kes juhivad tähelepanu rikkumisele või mingile möödapanekule ja on ka neid, kes sõnagi lausumata sellest korjavad end esitledes paberid käest ära ja lausa jooksevad oma autosse protokolli kirjutama. Ehk siis on inimesi ja on roboteid.
22:51 13.02.2007
külamiis (registreerimata)
oi..te tulge paide ümrusesse nii lõunpaiku(nädalapäev pole isegi oluline)..siin on hordide viisi "inimlikke"korravalvureid....
12:20 04.03.2007
blää (registreerimata)
mul on tööle sõita umbes 5km., enne sõitu puhastasin numbri ära ja tööle jõudes oli number paksu lume all aga maantel, kui ma sõidan 100 km. otsa ma ei hakka ju iga 5 km. tagant autot tee ääres kinni pidama, et numbrit puhastada ja talvel on tee äärtes lumevallid, mis teevad maanteed niigi kitsamaks ja seal on juba ohtlik seista iga natsa aja tagant, nii et enne riskin trahviga , kui eluga ja olen kohanud ka täiesti normaalseid politseinikke, kes on jätnud nii mõnegi asja eest trahvi tegematta, kui nendega normaalselt rääkida( loomulikult ilma altkäemaksuta), see ikkagi oleneb konkreetsest inimesest ,kes kannab vormi.
11:01 10.04.2007
asdff (registreerimata)
Soojendusega numbrimärgid vaja osta
18:37 06.05.2007
looder(registreerima ta) (registreerimata)
kes siin arvas, et nii 15 cm lumekiht tekib kolme päevaga. omal oli juhus kus pärnust-kundasse sõiduks 40 tonnise veokiga kulus 3 tundi ja selle ajaga kogunes taha luugile ja numbritele tuledele ca 20 sendine lumekiht. isegi gabariidi tuled ei jõudnud end lumest läbi sulatada. vara hommikul sai sõidetud startisin kell 4. oli olnud umbes 24 tunnine lumetorm. esimesi saha jälgi nägin alles järva maakonnas ja sealgi polnud teed korralikult lahti lükatud vaid sõiduolusid leevendatud. pärnu maakonnas ei liigutata sul ühtegi sahka varem kui 6 tundi pärast lumesaju lõppu. lumesadu lõppes umbes kell 23 eelmisel õhtul. ise veel vaatasin, et niikaua kui tule kuma peeglist paistab, ennem puhastama ei lähe. see kumas ilusti kuni kundani ja oli endalgi imestus suur kui sellist lume paksust nägin.
19:33 27.05.2007
mcjaaxon
mul on oli autol pool talve taga numbrilaud mitte-loetav..muidagi sõidada ja näed,et see mees võib ju trahvi saada..näe,see mees võib rtahvi saada,kuid arvan,et mentidel on õnnex ka tähcamaid asju toimetada..
00:15 12.06.2007
babacarlo (registreerimata)
Minul seda muret pole. Oman korralikku autot millel on elektriline numbrimärgi soojendaja ja numbrimärkide surve pesurid. Antud seadmeid saab paigaldada igas normaalses auto pesulas ja see ei ole trahvirahaga võrreldes ereti kallis.
00:38 13.06.2007
hehe (registreerimata)
ja mul on numbritel kojamehed
00:26 23.04.2008
Tomzter (registreerimata)
Aint lollile saab sellise ja teiste pisi asjade pärst trahvi teha .mind on isegi paar korda kinni peetud selle eest ,et annan teistele juhtidele märku kiiruse mõõtmisest-ja *****gi ei saa nad mulle teha kui õige põhjus varnast võtta-tunne seadust või maksad tulevilus ka selle eest ,et aapteegis on seisme haaknõela asemel kuus,
21:10 13.07.2008
marita57
"sõnum oli see, et politsei saab trahvi teha selle eest, aga temale ei saa.
loomulikult ei ole kõikides teeoludes võimalik numbrit puhtana hoida, nagu ka märgata päise päeva ajal läbi põlenud lähituld.
kas tõesti pole politsei selle eest kedagi kunagi karistanud, on aset leidnud vaid mõistmine ja arusaam"

Pole kunagi (staaži üle 20 aasta) näiteks määrdunud numbrimärgi või läbipõlenud pirni pärast trahvi saanud. Viimase asja eest noomida küll, see on teine asi, aga kui on häbi-häbi tehtud, siis sellega on ka asi piirdunud. Alati ju võib juhtuda. Tõesti, aset on leidnud mõistmine ja arusaam.

Aga määrdunud numbril ja lumisel numbril on suur vahe. Politseinik saab ju aru (nagu alguse pildil), et sellise ilmaga on kilomeetri pärast number jälle lumine. Normaalne ju.
Samas, kui talvel sõidetakse mööda linna ringi nii sopase numbriga, et näha, seda pole nädalaid puhastatud, siis on trahv asja eest. Raske on Statikast läbi minna ja number harjaga puhtakse teha w? Täiesti tasuta pealegi!

22:45 12.10.2008
Veiko78 (registreerimata)
"Statika" pesuhari on ainult tulede ja klaaside pesuks!
22:48 12.10.2008
KimmoL
Arusaadav, et harjad ainult tulede ja klaaside pesuks, et inimesed ei hakkaks kogu autot puhtaks tegema, nagu on netis ka videosid olnud.

Teisest küljest ei saa aru, mis vahe on poril tuuleklaasil ja tuledel ja poril numbrimärgi peal.

Ja paberit on igas teenindusjaamas olemas, seega muudkui vett numbrimärgi peale ja paberiga puhtaks!
12:04 22.11.2008
veidi üle pingutatud (registreerimata)
nt, mina pühin enda autol igakord kui autosse lähen numbrimärgi tagant puhtaks, esimene, see on nagunii enamusajast puhas, aga kui lund sajab, siis ma ei hakka ju iga 5km tagant autost välja tulema ja seda numbrimärki pühkima, nii ma võin ilmselt tartust tallinnasse sõita umbes 5-6 tunniga, kui sedasi käituda. kritiseerige neid inimesi, kes sõidavad parklatest lumiste märkidega välja,mitte neid, kes lumisel maanteel sõidavad lumiste numbrimärkidega

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.