Audio

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MADALPääSFILTER EI TööTA?

21:21 14.06.2021
MichelKesin
Madalpääsfilter ei tööta?
Tere kõigile,

Lootsin, et keegi saab mind välja aidata. Paigaldasin just oma 2014. aasta Jeep Cherokee w / base 6 kõlarisüsteemi bassikõlari ja võimendi ning mul on probleeme võimendi madalpääsfiltriga. Kõik kasutatavad seadmed on:

AudioControl LC2i liiniväljundi muundur

Soundqubed S1-1250 üheplokkvõimendi

Sundown Audio SA-12 teisaldatavas kastis (Sundowni veebisaidilt)

KnuKonceptz 4 gabariidiga AWG OFC juhtmekomplekt

Niisiis, probleem on järgmine: isegi kui võimendi LPF on seatud 20 Hz, mängib bassikõlar KÕIKI basse ja kõlab ülimudaselt. LPF-i keeramine võimendil muudab selle ainult halvemaks.

LC2i kasutab tagakõlarite signaali (ühendatud peaüksuse taha). Seadsin LC2i võimenduse ja kõik. Bass on seatud poolele teele. Accubassi tundlikkus on seatud vasakule.

Kahjuks sai mul aeg otsa ja ei saa enne homme õhtul asjadega ringi torkida, kuid lootsin, et keegi saab mind selles osas aidata? Minu arusaam on, et võimendi peaks subwoofrisse bassi väljastama ainult LPF-i asukoha järgi, nii et kas mul on võimendis vigane LPF?

Tänan teid eelnevalt selle kohta tehtud panuse eest!
09:46 15.06.2021
Deus
Re: Madalpääsfilter ei tööta?
Tundmata Jeepi helisüsteemi ehitust, küsin vb lolli küsimuse aga oled sa kindel, et tagakõlaritesse täisriba heli lastakse, mitte läbi High-Pass filtri?
Et selles veenduda, võta üks 3,5mm to RCA juhe ja ühenda telefon otse võimule järgi, keera Gain nulli, LPF nulli ja telefon nulli ja siis alles hakka telefonist Volumet tõstma. Kui see maksimumis, siis alles mine Gain kallale.

Järgmine küsimus, et milline see teisaldatav kast on? 30 liitrine kinnine kast? Kui nii, siis kasti mõõdud on OK.

Kolmas asi ehk läheme tagasi telefoni juurde, millega sa võimu testid, võta lahti leht: https://www.audiocheck.net/audiotests_index.php ja sealt omakorda Low Frequency Range Test (10-200 Hz)
https://www.audiocheck.net/audiotests_frequencychecklow.php
Lase testfailidega läbi ja kuula, kas on ikka sama jama. Kui pole, siis ühenda süsteem kokku ja proovi läbi auto helisüsteemi sama lehe peal olevad testfailid läbi. Anna teada, kui on migni erinevus või kui pole. Vigane LPF pole otseselt võimatu asi kuid enda praktikas pole enne kohanud sellist muret veel. Miski väline aktiivne filter oleks ka mure otsimisel vast abiks aga las see jääda teiseks korraks.
12:14 17.06.2021
MichelKesin

issue got solved

Muudetud 17.6.21 12:28

12:28 17.06.2021
Deus
Ja mis viga siis oli?