Vaba teema

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: COVID-19

15:13 27.07.2021
marita57
COVID-19
Siia teemasse koondame kõik arvamused, arutelud ja sõnavõtud, mis puudutavad konkreetselt viirust, selle pandeemilist levikut, vaktsineerimist või mitte vaktsineerimist ning teised selle haiguse ennetuse ja ravi aspektid.

Ühtlasi tasub tähele panna, et samast asjast muudes teemades arutamine ei ole enam okei ning kurjad adminnid ja moded tulevad ja kustutavad igalt poolt mujalt viirusega seotud postitused lihtsalt ära. Iga asi olgu omas kohas!

Teema sissejuhatuseks värsked andmed: Eile (27.07.2021) 193 nakatunut, 6% proovidest positiivsed, haiglapatsientide arv on lühikese ajaga kahekordistunud. Mõtlemise ja arutelu jaoks ainest on seega piisavalt.

Aga mitte ainult meie siin foorumis ei mõtle! Ka Vabariigi Valitsus mõtleb, kas peaks hakkama arutama, et kas midagi oleks vaja arutada?

https://www.terviseamet.ee/et/uudised/covid-19-blogi-27-juul
i-oopaevaga-lisandus-193-positiivset-testi
15:35 27.07.2021
Deus
Re: COVID-19
Ma olen suisa kahekordne külmkapimagnet. Paar päeva olin mehi murdvas palavikus ehk 37.4 ja peale seda kõik fine.

Kas seal enam tähtsustki on, kas tuli laborist, kas kogemata voi Umbrella Corporationi vandenõuga... Fakt on see, et maailmas ta on ja enam sellest lahti ei saa, parimal juhul kontrolli all hoida nagu laste halvatust.
16:24 27.07.2021
ConnorFlint
Lasin selle ühekordse laksu teha. Põhjus: et lihtsam ringi liikuda. Ei, mitte lõbu pärast. Töö on säherdune.
Laks ise midagi esile ei kutsunud. Ei palaviku, ei midagi muud. Süsti koht pold hell... Süstiti ehk allikavett. Ja vist hakkab üldse see häda mulle stasti külge.
Naine sai kahelaksu variandi. Esimene võttis korraks, pooleks päevaks pikali. Palaviku polnud, kuid lihtsalt vässu. Toine päev oli juba ok.
Ämm ja äi, kes praktiliselt elavad samas talus (eraldi maja), said juba kevade alul litakad kirja. Ämmale ei avaldanud süstid mingeid kõrvalekaldeid. Äi tahtis pärast esimest päev otsa magada.
Aprillis käis too tõbi meie perest lähedalt mööda: naise õde, tolle mees ja tütar, meie vahetu naabripere... Too mees oli nii stasti siruli, et vast et annab kohe otsad. Välja tuli, a oli kõva kuu nõrk ja vässu.
Meil oli korra lastel kodus istumisest (kooli kaugõpe ju) mingid nähud, a testiti ning neg. Ja kust nad need nähud said, sest elamine asub ikka korralikus laanes, kaugel inimestest ja keegi külas ei käinud. Võimalik, et lapsevanemad tõid, ilma et ise oleks haigeks jäänud.
Ise me mingeid selgamurdvaid enese kaitsmise trikke ei tee. A ega eriti kuskil tüvejagamise kogunemistel käi kah...
18:54 27.07.2021
Maiko79
Ka ühesüstilise Jansseni vaktsiiniga vaktsineeritud. Üks päev oli kerge väsimus ja kõik. Naine vaktsineeritud, vanemad ka. Neist ei kaevanud keegi millegi üle. Umbrella Corporationi ja Resident Evilit vaatasin just üleeile. Viimane osa oli siiani vaatamata. Õlle kõrvale 5+

Muudetud 27.7.21 19:03

19:32 27.07.2021
niizzama (registreerimata)
Ma üldiselt talun vaktsiine hästi. Nii sain esimese sutsu AstraZeneca Vaxzevria ja teise sutsu BioNTech Comirnaty. Segamine pidi kangema immuunvastuse andma. Peale esimest sutsu Vaxzevriat vaevasid nädal aega peavalud mida pole ühegi teise vaktsiiniga kunagi olnud. See šimpansi viirus ikka õige värk ei ole. Aga nüüd on immuunsus ka sellele adenoviirusele juhuks kui peaksin kesk aafrikasse ahve uurima minema. Peale teist sutsu Comirnaty oli tunne, et kas ikka sain vaktsiini või sain platseebo? Mittemidagi ei tundnud peale kergelt valuliku süstekoha. Abikaasa (med töötaja) oli üks esimese laine vaktsineeritutest 2 doosi Comirnaty saanud ja kummagiga ei tundnud midagi. Nüüd paljud sugulased ka Comirnaty vaktsiini saanud ja keegi ei ole kurtnud. Tundub, et mRNA omad on ikka teine tase võrreldes nende viirusvektori vaktsiinidega.

Tuttavad kes said Vaxzevria või Jansseni oli ikka mingi probleem mis peale esimest süsti kaasnes. Aga Janssenile võib ka otsa tõmmata Comirnaty, et teha üks korralik sarsi antikehade boost. Hiinlased plaanivad ka Comirnaty boost süstina kasutada oma vaktsiinidele otsa.

https://asia.nikkei.com/Spotlight/Caixin/China-to-use-BioNTe
ch-vaccine-as-booster-shot-sources-say
19:56 27.07.2021
Kunnnn (registreerimata)
Kaks laksu pfizerit ja enesetunne pole ammu nii hea olnud, võtaks kolmanda veel, kui pakutakse.
22:27 27.07.2021
Kässar (registreerimata)
Alustuseks soovitaks ühe video ära vaadata neil, kes veel aru ei ole saanud, et tegemist on scamdemiaga.

https://www.youtube.com/watch?v=Zd4GFaCXAKc&t=26s&ab
_channel=IvorCummins
22:44 27.07.2021
Kässar (registreerimata)
Edasi soovitaks kõigil, kes pimesi usaldavad Jollerit, Lutsarit jms peavoolu tegelasi, kuulata mida arvab asjast PCR testi looja K. Mullis.

https://www.youtube.com/watch?v=5aISPlTLbJo&ab_channel=D
agGano
23:03 27.07.2021
Deus
Vaata vähem youtube ja loe vähem telegrammi.
23:28 27.07.2021
Kässar (registreerimata)
Et kui mingit käulat ostetakse, siis tehakse kuude pikkusi taustauuringuid ja päringuid , aga kui teemaks on tingimusliku kasutusloaga vedeliku süstimine, kus tagajärgede eest kokteili segajad on vastutusest vabastatud, siis lastakse laksud ilma igasuguse eelneva taustauuringuta kirja panna? Ma lihtsalt ei saa aru, loll lamemaalane , nagu ma olen.
23:48 27.07.2021
oehhhh (registreerimata)
Peavoolumeedia on paha, sest see on igav. Allvoolumeedia on hea sest see on põnev aga häda selles, et allvoolumeedias on normaalse mõistusega inimesi vähe. Te ju teate neid allvoolustaare, mõnel suurem mõnel väiksem häire. Siis on veel need anonüümsed :) Samas kui anonüümseid või kiiksuga tegelaste jutte levitada oled ju ise ka samaväärne?

Mis puudutab käulade taustauuringut siis need võetakse ka ju ülevaatuse jms andmeid mis on riiklikud asutused nagu terviseamet. Siis nagu andmed kõlbavad, aga terviseametid on paha paha, ei kõlba. Kellegi blogist saadud andmed on paremad. Käulade taustauuringuid saaks muidugi teha ka nii, et küsid mõne kiiksuga tegelase käest kes siis oletab roosteaugu põhjal mitu tiiru auto üle katuse lendas?

00:41 28.07.2021
Kässar (registreerimata)
Oehh, vaata K. Mullise video ära ja mõtle selle peale, mida ta arvan nn "normaalse mõistusega " inimesest ehk lambast. Ja palun ära saa nüüd valesti aru, et ma peaks ennast juskui mingiks Girordano Bruno järeltulijaks, kes kõike teab ja oskab eristada valet õigest. Ma olen samasugune lammas, nagu enamus inimesi, aga vähemalt ma tean seda ja ei hakka pimesi uskuma mingit peavoolust tulevat kallutatud iba. Igal juhul usaldan K. Mullist, kes sai muideks Nobeli preemia PCR testi välja töötamise eest, rohkem kui Jollerit, Lutsarit, Kiike jms tegelasi, kes üritavad sundvaktsineerimist läbi suruda.
00:44 28.07.2021
pohmakauss (registreerimata)
üks teadlane avaldas enda arvamuse et vaktsiini ja maskivastased on lihtsalt väga madala aikjuuga tegelased, kaldun ka ise sellega nõustuma.
00:54 28.07.2021
Kässar (registreerimata)
Viirus olla mitukümmend korda väiksem kui maski filter. Isegi maski enda spetsifikatsioonis on kirjas, et see ei aita viiruse vastu. See teadlane oli ilmselt jutumärkides teadlane. Mul oli oma perearstiga vaktsiinist juttu ja ma ütlesin, et niipalju kui ma peavoolu meediast olen välja lugenud, siis vaktsiin pidi väidetavalt aitama rasket läbipõdemist vältida, kuid nakkust levitavad vaktsineeritud ikka edasi. Perearst selle peale raidus nagu rauda, et vaktsineeritud enam üldse viirust edasi ei kanna. Ma ei hakanud rohkem enam rääkima, sest nägin , kui ajupestud perearst oli, isegi peavoolu meedia uudistega polnud kursis, vaid täielik 100% usk vaktsiini. Maskiusklikest ma ei hakka üldse rääkimagi, see on niivõrd tobe ja nõme kultus , et mul ei jätku lihtsalt sõnu sellise lolluse kommenteerimiseks.
01:23 28.07.2021
Deus
Sa oled idikas... Viirusel on ikka piiska vaja, et lennelda ja mask ei kaitse sind teiste aevastajate eest vaid neid sinu aevastuse eest.
01:33 28.07.2021
No ega Covid19 osakonna töötajad nalja pärast FFP3 respiraatorit ei kanna.
FFP3 respiraatorid suutsid haiglates COVID-19 ülekandeid peaaegu 100 protsenti vältida. See tõestab: maskid töötavad - mõned rohkem, teised vähem.

Siin on maskidest pikemalt juttu:
https://www.dw.com/en/coronavirus-face-mask-face-shield-ffp2
-n95-kn95-whats-the-difference/a-52291265

Ma ei saa aru inimestest kes suvalistest blogidest või mõne suvalise vaimse probleemiga jorsi youtube videost nii vaimustusse satuvad, et selle levitamist lausa elu eesmärgiks võtavad. Kas tänapäeva inimestel mingit allikakriitilisust enam põlegi?
02:10 28.07.2021
Kässar (registreerimata)
Deus, niiskusepiisk aurustub kiiresti maskist, sekunditega. Põhikoolifüüsika. Ja kuskil pole kirjas, et viirus peab niiskusepiisas ratsutama. Aga kui sa ikka mind ei usu, siis vaata ära video, kus on näha, kuidas mask "töötab":):)

https://www.youtube.com/watch?v=hJpS_jajub0&ab_channel=T
edNoel

To niizama, yep, K. Mullis on suvaline vaimse häirega jorss:):).

Koomikud olete, hakake oma peaga mõtlema ja ärge uskuge seesuguseid muinasjuttu, nagu saaks kalavõrguga sääski püüda jms peavoolust tulevat iba.

08:00 28.07.2021
mati1222 (registreerimata)
Suured mehed ja usuvad veel muinasjutte...
08:41 28.07.2021
marita57
Mulle Kässari lähenemisnurk meeldib, kuigi ma tema poolt välja pakutud allikaid ei kasuta. Eelistan inimesi, kes liikuva pildi ees taidlemise asemel oma mõtted suudavad paberile kirja panna. Kirjaoskus on aastatuhandeid vana, tuub aga.... See selleks, kes tahab, vaatab. Kui kõvasti pekstakse või hästi makstakse, vaatan ka. Vabatahtlikult mitte.

Kuna mulle meeldib hommikukohvi kõrvale hoopis peavoolumeediat sirvida, siis värskes New York Timesis jäi silma üks huvitav jutuke. Ehk et vaktsiini pooldajate ja -vastaste vastuseis võib hakata eskaleeruma ning vaktsineeritud muutuvad üha õigustatumalt üha pahasemaks, miks nemad peavad kannatama selle all, et mõned on heaks arvanud end mitte vaktsineerida. Lugu ise on siin (nõuab kontot, aga see on tasuta)
https://www.nytimes.com/2021/07/27/health/coronavirus-vaccin
ation-hesitancy-delta.html?campaign_id=154&emc=edit_cb_2
0210727&instance_id=36368&nl=coronavirus-briefing&am
p;regi_id=112124574&segment_id=64558&te=1&user_i
d=1dc2b60ca06f519c980f276829137e16

Üks arvamusavaldus ka. Kuna kolmas laine kogub kiirelt jõudu USA-s (kus vaktsineeritus on vaid üle poole ning värskelt kehtestati reisipiirangud) ning niigi vähene nakatumine langeb Ühendkuningriigis (kus vaktsineeritus on pea täielik), siis vahet pole, kas saad Astrat Seentega või midagi muud - karjaimmuunsus on saavutatav, kuid palju kõrgemal vaktsineerituse tasemel, kui algselt räägitud 70-80%.
09:26 28.07.2021
GLS600 (registreerimata)
Ning meie lamemaalaste pärast on piirangud varsti jälle nägemisulatuses, massohistid rsk.
11:07 28.07.2021
Kässar (registreerimata)
Marita 57, mõnda asja peab oma silmaga nägema, et puunst ja punaseks ette teha. Kui ma kirjutan, et mask ei tööta, siis tõsine maskihull ei usu mind. Ta loeb lehekülgede kaupa "uuringuid", mis kinnitavad, et maskist on kasu.

Mitte ükski mask ei võta neid kinni. Isegi karm filtritega mask välja hingamisel ei võta aerosoole kinni:):). Mäletate ju veel peavoolust tulevat juttu, et minu mask kaitseb sind ja sinu mask kaitseb mind :) :).

Selles videos on näha, kuidas aerosoolid maskist läbi tulevad, alates 7.51.

https://www.youtube.com/watch?v=hJpS_jajub0&ab_channel=T
edNoel
11:32 28.07.2021
Deus
Vaatad videot, näidatakse õiget asja, tuletatakse vale vastus... Ja nii lollus levibki...
12:01 28.07.2021
jee.kim (registreerimata)
Mulle meeldib kässari "elutarkus" :)
Maakera ei saa soojeneda- põhikooli füüsika!
Piisad aurustuvad koheselt- põhikooli füüsika
Jne.

Ilmselt on ta põhikoolis kõvasti rohkem aega veetnud, kui ette nähtud on...

Aga muidu on arstid jmt ikka lollid, et maske ja kummikindaid kannavad, steriliseerivad...
12:40 28.07.2021
goooooligan (registreerimata)
Maskist on kasu.
Samas pole kindlasti mingit tolku kolmandat päeva näo eest rippuvast apist või 1x maskist. Ka ei ole maskist kasu siis, kui nt õpetaja seda klassi ees püüdlikult kasutab ja hiljem õpetajatetoas selle kohvinurgas juttu puhudes eemaldab.Ka ei ole maskist kasu kohas, kus toimub enamik nakatumisi - kodus. Keegi ei kanna ju maski enda pereliikmetega suhtlemisel...

Ka on idiootne hakata tegema reegleid nagu Itaalias - restorani sisenedes peab mask ees olema, lauda istudes võid selle eemaldama. Või nagu tehtud lennukis - seniks kuni manustad nende müüdud jooke/toite (viimasel lennul jõin seetõttu 4tk veini) ei pea mask ees olema, kohe kui joogid joodud peab mask aga korralikult näos kinni olema.
Kontorikaaslasega vahid päev otsa maskis tõtt, aga lõunastades võib mask eest ära olla?
Seega on üsna vähe kohti, kus maski efektiivselt kasutada - keegi ei jaksa kasutada seda 8h päevas ning kordagi eemaldamata. Kuid kindlasti on temast abi nt liftides, poodides jms - kus ka kõige ettevaatlikum inimene käima peab.
Ka peaks maski ette panema siis, kui tunned endal väiksemaidki haigustunnuseid - ja mitte ainult COVID ei ole nakkav, vaid enamik külmetushaigusi on piisknakkusena edasikantavad.
13:56 28.07.2021
A! (registreerimata)
Hea, kui veel mõistusega inimesi leidub. Pealiskaudsel vaatlusel on kogu see protsess algusest peale veidi hämar tundunud, isegi kui ühtegi telegrammi poleks kunagigi lugenud. Ei klapi kuidagi viirusealane statistika ja ka riiklik retoorika on ajas pidevas muutuses olnud. Overtoni aken aga liigub ja liigub.
Seega siin ootame, vaktsineerimispaleese ei torma. Ametiga seoses seesugune vajadus puudub ja otsest ohtu elule pole veel tajunud. Hüsteerilisi inimesi olen küll kohanud, aga neid on vist iga riigikorra ajal liikvel.

14:04 28.07.2021
GLS600 (registreerimata)
Pihta saad, siis on hilja juba. Hea kui kergelt läheb aga võib ka lappama minna. Pfizer on palju kontrollitum keskkond.
14:26 28.07.2021
Deus
Ses suhtes, kui inimene tõesti istub maal, pealinnast lapsed külas ei käi ja elatud oma kartulitest, siis nahh seda vaktsineerimist vaja on? Polegi. Mina ütlesin enda vanematele igatahes, et mina enne külla ei tule, kui mõlemad on süstid saanud. Vend on vastane, loodab tugevale tervisele, kui peakski saama aga pole saanud siiani, mis siis, et ehitussektoris tegev ja liigub rohkemgi ringi kui mina aga vabas õhus. Vaktsineerimise negatiivne osa ongi see, et kui ise haigeks ei jää, siis edasi võid ikka kanda, nagu klamüdioos'i paljud kannavad edasi üldse teadmata, et neil see jama küljes on.
15:31 28.07.2021
AntiOpel (registreerimata)
Samuti vaktsineeritud Pfizeriga, mõlemad laksud käes. Mõlemal korral oli süstikoht natuke hell, muud midagi. Abikaasa sai AZ mõlemad doosid ja esimese doosi järel oli ikka suht kehv enesetunne- lihased kanged, palavik jne. See möödus päevaga ja peale teist doosi polnud midagi viga.
Miks vaktsineerisin? Sest tahtsin. Tahtsin sedasi vähendada riski ise haigestuda ja teisi nakatada. Eriti just nõrga tervisega vanemaid. Kuna ka liikumist ja suhtlemist on palju, ei tulnud mõttesse ka, et ei vaktsineeri.
Maski kandsin, kui oli nõue. Eks ta mingisuguse lisa kindlustunde ehk rahvarohkemates kohtades andis ka. Ennekõike just ses osas, et kui peakski ise nakatunud olema (asümptomaatiline), siis vähendan riski teisi nakatada. Samuti sai autosse BioBlock sprei, ei tea, palju sest tolku on, aga ostetud ta sai. Jällegi- lisakindlustunne. Ja kätedesomine on nii harjumuseks saanud, et poest autosse tulles läheb kõigepealt deso kätele ja siis turvavöö peale. Ja see harjumus on külge jäänud ka abikaasale ning lastele.
Teema oli ja on, et kas lapsi vaktsineerida on mõistlik. Kuna on öeldud viroloogide poolt, et alates 12a vanuseid peaks vaktsineerima, said mõlemad minu pägalikud oma sutsakad kätte. Kool on tulemas ja maandame riske.
Suguvõsas on samuti valdav enamus inimesi vaktsineeritud (va paar tk, kes ei saa vastunäidustuste tõttu vaktsineerida, kuid nemad hoiavad end muudmoodi), samuti ka sõprus- ning tutvusringkonnas.
Räägitakse uutest piirangutest. Eks mingil tasandil on see mõistlik. Samas peaksid kindlasti tulema erisused vaktsineeritutele. Üks töötaja andis mõtlemisainet sellega seoses- miks piirata? Las igasugused eitajad ja vastased saavad oma laksu ära sellest viirusest. Kui saavad kergelt hakkama- tore. Kui ei, siis on nii nagu nad ise ütlevad- looduslik valik. Ehk on karm, aga kui muudmoodi aru ei saada ning lämisetakse oma telegrami ja youtube "tõeallikatest" tulevat jama, siis... Mis muidugi hämmingut tekitab, on see, kuidas Riigikogu ühe erakonna liikmeid igasugu eitajatele puid alla kütab oma propagandaga. Müstika. Ja suurem müstika on see, kui paljud seda usuvad. See oli muidugi lihtsalt remark ja mingi poliitikajura loodetavasti siia ei teki.
16:40 28.07.2021
. (registreerimata)
Parem sõidame ja kallistame Eesti viirusest vabaks. Pealekauba vaatame rändtsirkust H.P ringreisist eestis.
16:45 28.07.2021
Deus
Vaktsiinivastaste vastaste põhjendus siinkohal hakkab olema, et miks ma peaks tema ravi kinni maksma, kui ise nii loll oli, et ei lasknud vaktsineerida. Ma igaks juhuks toon selle punkti kohe välja. Endiselt maksame ka kinni penskarite, joodikute, narkarite ja muidusööjate, nagu oütajad, turgutused. Ei ole midagi uut siin ilmas ja ei ole ka väga suurt kahju, nii kui nii on raha juba palgapäeval läind riigile selle masinavärgi juhtimiseks. Tegelt on ju kõik hästi, vähemalt arstiabiga. Selleks meil Eesti kommuuni ühiskasssa ongi Haigekassa näol, et massiga toetame üksikindiviidide ellujäämist, kel pole elus nii häste läinud, et endale isiklikku arsti lubada.
18:58 28.07.2021
Tegelikult nakatumisel loeb palju saadud viiruse doosist. Kui saad väikse doosi võid põdeda nii ära, et arugi ei saa. Võibolla ei teki palavikku, viirus ei jõua piisavalt paljuneda ja organism saab kergelt olematu viiruskoormuse alla suruda. Kui saad korraga palju viirust sisse, on juba asi palju palju tõsisem. Selleks maskid ongi, et sa ei nakatuks nii raskelt.

Vastastega läheb vahel ka nii. Oli tugev musklis mees ja naeris vaktsiinide üle. Paraku kui nakkuse külge sai, läks edasine kulg aga kurvalt. Alguses väike kurguvalu, naerdakse, et küll üle läheb. Siis tugev köha, hingamisraskused, mõeldakse, et ok, haiglasse aga mina pole ju selle 3% seas kes surevad. Ja kui ikka seis halvenes ja toru kopsu taheti lükata, tuli paanika (sealt tuleb välja kahjuks ainult 50%). Vaatasin selle kuti instagrami, jõusaali vend oli, ilmselt uskus, et lihaste ülespumpamine tõstab antikehasid?

https://tervis.postimees.ee/7300953/varem-vaktsiine-pilganud
-34-aastane-mees-suri-koroona-tottu
21:43 28.07.2021
Kässar (registreerimata)
To niizama

Ma ei hakka siia postitama lugusid neist, kes feissaris naeruvääristasid vaktsiinivastaseid ja siis pärast vaktsineerimist mõne päeva või nädala jooksul lusika nurka viskasid. Neid on ja mitte vähe. Peavool nopib muidugi ainult need lood üles, mis neile sobivad.
22:14 28.07.2021
Kässar (registreerimata)
Maski ebaefektiivsus on teada juba aastakümneid tagasi. Kõikidele vanakooli arstidele üks esimesi asju , mida õpetati, oli see, et mask ei kaitse viirusnakkuse eest.

Panen mõne uuringu, kui keegi viitsib lugeda:

Aastast 1981:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2493952/pdf/ann
rcse01509-0009.pdf

Summary
No nmasks were worn in one operating theatre for
6 months. There was no increase in the incidence of wound infection.

This trial was designed only to see whether wound infection increased, as had been predicted, when masks were not worn. It did not. The conclusion is that
the wearing of a mask has very little relevance to the wellbeing of patients undergoing routine general surgery and it is a standard practice that could be abandoned.

10 aastat hiljem tehtud uuring, 1991 aastal siis:

https://link.springer.com/article/10.1007/BF01658736

It has never been shown that wearing surgical face masks decreases postoperative wound infections. On the contrary, a 50% decrease has been reported after omitting face masks. The present study was designed to reveal any 30% or greater difference in general surgery wound infection rates by using face masks or not.

After 1,537 operations performed with face masks, 73 (4.7%) wound infections were recorded and, after 1,551 operations performed without face masks, 55 (3.5%) infections occurred. This difference was not statistically significant (p> 0.05) and the bacterial species cultured from the wound infections did not differ in any way, which would have supported the fact that the numerical difference was a statistically “missed” difference.

Veel kümme aastat hiljem aastast 2001 üks uuring:

There is little evidence to suggest that the wearingof surgical face masks by staff in the operating theatredecreases postoperative wound infections. Publishedevidence indicates that postoperative wound infection rates are not significantly different in unmaskedversus masked theatre staff. However, there isevidence indicating a significant reduction in postoperative wound infection rates when theatre staffare unmasked.

Neist uurgingutes on aga parem mu eelnevalt postitatud video, kus on selgelt näha, kuidas aerosoolid maskist läbi tulevad.
22:16 28.07.2021
. (registreerimata)
Kõige tabavam oli muidugi seal eespool öeldud, et auto ostmine on ülimalt arvestamist ja kaalumist nõudev teema, aga kui partei ja valitsus käseb nõela otsa ronida, siis joostakse ummisjalu kohale ilma mingi kaalutlemiseta. Eks see näitab, et ajupesuorganid on tasemel ja teevad oma tööd hindele viis pluss.
22:31 28.07.2021
Kässar (registreerimata)
Siit saate jälgida surmade arvusid. 2021 on tegelikult päris kole, mingit maskide , piirangute ja vaktsineerimise edulugu ei paista kusagilt. Kõver on võrreldes eelnevate aastatega enamasti punases.

ttps://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/viiruse-moju-eestil
e/surmade-kiirstatistika
22:43 28.07.2021
Kässar (registreerimata)
Laste vaktsineerimisest ei saa üldse aru. Kas keegi teab mõnda last, kes oleks 2 aasta jooksul sellesse haigusesse ära surnud või raskelt põdenud, ilma et ta oleks juba eelnevalt mõnda ränka kaasuvat haigust põdenud nagu vähk vms. Laste suremus on üliväike sellesse haigusesse ning nad põevad selle haiguse väga kergelt läbi, no kui palju kergemaks seda põdemist siis see vaktsiin neil veelgi tegema peaks, aru ma ei saa ja teada ma ei või. Küll aga on täiesti reaalne, et vaktsineeritud lapsel võib tekkida südamelihasepõletik, mis on ka USA-s juba vaktsiini kõrvaltoimete infolehele lõpuks ka kirja pandud.
22:46 28.07.2021
Marko
Kässarihärral on ilmselt ka need graafikud olemas, milline on olukord ilma ühegi maski, süsti või piiranguta? Palume siis lahkesti meile ka jagada väärt informatsiooni!
23:04 28.07.2021
x3 (registreerimata)
Kui palju siis on neid aktiivseid täiskasvanuid inimesi veel, kes ei ole seda viirust läbi põdenud ja/või ei ole veel vaktsineeritud?!
See peaks juba tegelikult üsna tühine arv olema või kuidas?
Kiire interneti otsinguga sain umbes nii:
1) üle 600K inimese on vaktsineeritud
2) üle 130K inimese on seda viirust põdenud ja järelikult ka immuunsed
3) eestis on u. 250K alaealist last (kelle vaktsineerimist antud juhul ma isiklikult õigeks ei pea)
4) umbes 50K-100K inimest elab alaliselt välismaal
5) väga suur hulk inimesi on tegelikult selle viiruse vastu immuunsed ja suure tõenäosusega on selle ka iseenda teadmata läbi põdenud.
6) kui palju inimese elab vägagi hajaasustusega piirkondades, kellest pole ohtu ei neile endale ega ka teistele?!
7) Alati jääb mingi hulk inimesi, kes ei vaktsineeri ennast mitte mingil juhul mitte kunagi.

Ja viimasena Eestis on umbes 1,3 miljonit inimest, kui palju siis nendest on veel niiöelda riskirühma inimesed arvestades eelnevat väljatoodut, keda peab vaktsineerima ja mille üle siin ka igalpool meedias väga suur poleemika käib?!
Kas ei jää see number alla 10% juba aktiivsetest täiskasvanud inimestest?

Eks parandage või täiendage neid numbreid, kes oskab.

PS! Minu lähiringkonnast on näiteks 99% selle viiruse kas läbi põdenud või vaktsineeritud.

00:10 29.07.2021
GLS600 (registreerimata)
Sa siis ei näe sealt, et 2020 lõpu poole hakkas kerkima ja tipp oli 2021 esimesel poolel? Peale massilise vaktsineerimise alustamist on langustrendis (v.a. kuumalaine anomaalia). Suremus varasemate aastatega 2020 teine pool ja 2021 esimene pool tunduvalt suurem.

Tuttav ameeriklanet said covidist bakteriaalse infektsiooni maksa, rohkem kui kuu veetis haiglas, voolikud jne. Nüüd on mõni nädal kodus olnud, vaikselt hakkab taastuma, kuid ennem augusti lõppu ei lubata kuhugile. 2000mg antibiootikume päevas praegu.
00:25 29.07.2021
Muide on olemas selline diagnoos nagu "luul". Mis on kriitikale allumatu mõtlemishäire. Haige mitte ei avalda arvamust, vaid esitab oma mõtteid kui tõeseid fakte. Ratsionaalsed seletused ei kummuta haige veendumust. Kui Terviseamet ütleb, et Eestis on covid19 surnud 2 last siis luulude käes olev isik väidab muud ja tema allikad on alati "tõsiseltvõetavamad" kui mistahes ametlik allikas või kanal. Vaidlemine sellistega ei vii kuhugi. Isegi kõik Eesti arstid ei suudaks muuta arvamust, et isik on täiesti veendunud lugedes Facebooki lugusid kuidas vaktsiinivastaseid mõnitanud vaktsineeritud "lusikad nurka viskavad". Kui väljaõppinud spetsialist väidab midagi muud siis isik usub, et see on vale või on vandenõu osaline.

Mul tuttav töötab covid19 osakonnas, no täiesti tavaline inimene, elab palgapäevast palgapäevani. Ei ole kuskilt ravimifirmalt saanud raha millest vandenõuteoreetikud räägivad. Kui ta vaatas seda videot mida üks "vandenõuteoreetik" levitas, näidates Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku tühja korrust, väites, et koroonaosakonnad seisavad tühjalt siis küsis kurvalt, et "miks ta seda teeb"?

Mõni selline tegelane kujutab ette, et ongi siin planeedi kõige targem vend. Ainuke häda, et keegi ei kuula teda. Isegi 1,3 miljardi elanikuga Hiina ei mõista, et Eestis on mingid vennad kes teavad kõike ja kui loll ikka terve ülejäänud maailm on. Ikka piiravad ja maskitavad ja vaktsineerivad. Ilmselt, nad hakkaks ise teadlasteks kui saaks aga näed keegi ei võta tõsiselt.
00:44 29.07.2021
Deus
Ma olen vaktsineeritud ja suisa kahekordselt ( ei ütle et esimene ja teine süst ainult) teatud sündmuste kokkusattumusel, näete, elan, ei ole surnud. Ju siis emakesel loodusel on mind veel vaja...

Ja kui seda tavalist kirurgilist maski ei usalda, siis äkki võtaks igaks juhuks parema maski kasutusele, mis metallitolmu ja värvi jne asju suudab su ninast ja kopsudest eemale hoida? Kui veel edasi minna, siis miks ka mitte sellist maski, mis sinepigaasi jne asju eemale hoiab?

Muudetud 29.7.21 00:48

00:52 29.07.2021
Kässar (registreerimata)
To niizama

2 aasta jooksul on Eestis surnud covidisse 2 last ja nüüd peaks kõik lapsed massiliselt vaktsineerima, saan ma aru su jutust , jah? Kui paljudel nüüd tekib südamelihasepõletikud jms jamad , mh ah? Kes vastutab, kui lapsel süda tuksi keeratakse vaktsineerimise tagajärjel? Vastus, mitte keegi. Vabatahtlik ju.

Ja ma ütlesin, et ma ei hakka neid lugusid siia üles panema paljalt sellepärast, et enamus paistavad siin vaktsineeritud olema. Pole mõtet haavale soola peale visata.
01:03 29.07.2021
Deus
Kui palju lapsi on elus tänu vaktsineerimisele?
01:10 29.07.2021
Kässar (registreerimata)
To niisama

Kui Eesti meditsiinisüsteem ei tule toime 5000 arstiga 500 haige põetamisega nn "pandeemia" ajal, kui plaaniline ravi on peatatud, siis mul tekib küsimus, et mis siis saab, kui reaalne pandeemia tuleb, kui äkitselt 10, 20, 30 % inimesi haiglaravi vajab.

To Deus:

maskid ei aita , vaata videot. Ka su supermegahüper sõefiltritega mask laseb klapi kaudu kogu su kopsudest tulnud aerosoolid välja. Siis peaks selline mask olema, kus on ka väljahingatavale õhule söefiltrid vahel.
Kirurgilise maski filter on 3 mikronit, keskmine koronn on 0,125 mirkornit. Vahe on ca 25 korda. Kujuta omale ette ust, kust sa napilt läbi mahud. Nüüd suurenda seda 25 korda. Ukse kõrgus läheneb nüüd 9 kordse maja kõrgusele ja laius on ca 25 meetrit. Koomikud väidavad, et sa ei lähe sealt läbi ja jooksed peaga vastu ukse posti kogu aeg:):)

01:13 29.07.2021
Kässar (registreerimata)
To Deus

Me räägime covid vaktsineerimisest. Lapsi alles hakati vaktsineerima. Kes veel ei tea, siis covid vaktsiin ei ole tavapärane vaktsiin , vaid sellel on tingimuslik kasutusluba. 20 aasta jooksul, mida seda tüüpi vaktsiine on juba uuritud, pole neid varasemalt kasutusele võetud, kuna liialt palju sõna otseses mõttes tapavad katseloomi. Nüüd on inimesed ise katseloomadeks hakanud.

01:27 29.07.2021
Deus
mikronid on sul paigas aga... kas sinu väljahingatav õhk on mikronites mõõdetav või hoopis natukene suuremas kerakeses? ;)

Kui nüüd sellest kiirkorras tehtud vaktsiinist rääkida, siis mRNA baasil tegelased on tegelt geeniteraapia nimelised asjad reaalsuses, Janssen ja Astra ja Sputnik jne on tavalise viiruse ründevektori baasil tehtud tegelased, kummast sa räägid?

Maskiga seoses, kas sa arvad, et kirurg kaitseb ennast sinu südamest eralduva haisu eest või hoopis sinu südant enda köhatuse eest, kui su rinnakorv lahti on ja seal mingit viga parandatakse skalpelli näol? Huvitav, miks küll operatsioonidejärgsed tüsistused madallanguses on olnud esiteks peale käte pesemise alustamist kirurgi poolt ja siis veel lisaks maski kandmist? Väga põnev, vist must maagia.

Muudetud 29.7.21 01:35

06:22 29.07.2021
. (registreerimata)
Ei ole mõtet eitada haiguste olemasolu ja sealhulgas ka koroova olemasolu, samas on kordi tapvamaid ja sandistavamaid haiguseid kui koroova. Neid miskipärast ei kardeta ja igapäevaselt teemaks ei võeta. Seega mis point on kakelda selle suhteliselt leebe viiruse teemadel?
Kõik siindiskuteerijad on selle pooleteise aasta jooksul jäänud sellest täiesti puutumata, põdenud seda kergelt või teavad kedagi, kes teab kedagi, kes on samuti kergelt põdenud. Rasked tüsistused, surm jms on võimalik paljude teiste haiguste puhul ja mille poolest see koroova nüüd erilisem on, et teda peab kogu aeg teemaks tõstma või kartma? Suremus on marginaalne, inimesed elavad oma igapäevaelu edasi ja kogu koroova on ainult massimeedias ja mõnede peades. Oli minu peres ka kolm kerget juhtu, vähemalt nende nn testide põhjal, mina jäin miskipärast täiesti puutumata, suguvõsas ka üks juht, tuttavate hulgas paar ja ongi kogu koroova, mida mina tean- ei ühtegi laipa ega massilist nakatumist- kui kellegi peres oli, siis ühel- kahel ja ülejäänud pereliikmed terved kui purikad.
On siis asi, mida kabuhirmus karta ja ummisjalu süstima joosta? Mõtlev inimene on ammu juba aru saanud, et hirm ja paanika on kunstlikult tekitatud ja kõik selle haigusega seonduv on hoopis muudel eesmärkidel käima joostud. Millistel, näeme ilmselt peagi, aga siis on juba hilja mõmiseda, et oh oleks ma seda teadnud...
Aga samamoodi nagu ei ole võimalik usklikule selgeks teha, et jumalat ei ole olemas, ei ole ka paniköörile võimalik selgeks teha, et paanikaks pole põhjust.
Kui kunagi saadeti tuleriidale see, kes väitis maakera tiirlevat ümber päikese, siis nüüd lintšitakse ära need, kes julgevad väita midagi koroovavastalist. Seega pole inimloomus aastasadade või tuhandetega eriti muutunud- pime hirm ja manipuleeritavus on ülihästi säilinud ja eksisteerivad manipuleerijad, kaasajooksikud, timukad jne.
Mõelge pigem sellele ja püüdke peeglisse vaadates endale selgeks teha, millisele arengutasemele te olete jäänud.
07:02 29.07.2021
ConnorFlint
. (registreerimata) - täiesti mõistlik ja arusaadav jutt, kuid miks on vaja lõppu ikka mingi halvustav toon lisada? Miks ei võiks olla, et igaüks saab halvustamata uskuda ja arvata seda, mida siis usub ja arvab? Nii, et ei ole need vaksiini usku ega vaksiini uskmatud kumbi toine toises paremad...
07:17 29.07.2021
. (registreerimata)
Halvustav? Tahtsin mõista anda seda, et miks tümitada neid, kes ei vaktsineeri või püüavad asjadest vähe teistmoodi aru saada.
Mis toimub praegu ühe "vaktsiinivaba"naisministri ümber, on samal tasemel nagu inkvisitsioon. Ja teine äärmus on see, kui peaminister massimeedias oma vaktsineerimist presenteerib.
Jaatajatel on praegu vaid üks võimalus oma usku kinnistada- kogu massimeedia taob päevast päeva ühte rauda ja kogu nende info põhinebki vaid massimeedial.
Eitajad vähemalt otsivad teistsugust infot, püüavad kaevuda telgitagustesse, leida vasturääkivusi jne- teevad midagigi, et nõrku kohti leida ja päevavalgele tirida.
Täpselt sama oli tolle heliotsentrilise maailmavaate pooldajaga- vastased isegi ei vaevunud tema teooriatesse süvenema ja ega üldine olukord seda võimaldanudki, lihtsam ja turvalisem oli ta tuleriidale saata.
07:23 29.07.2021
Võiks aru saada, et tänu nendele lamemaalastele ja kiibikartjatele ei saa nt. mina ,Sina, Teie lähedased varsti jälle arsti juurde, sest terved osakonnad tegelevad viirusega, mida ei ole olemas või mille mõju on "marginaalne"......
07:46 29.07.2021
. (registreerimata)
Kustkohast selline info, et kõik osakonnad tegelevad? Massimeediast?
Või kui tegelevad, siis kas on äkki hoopis probleemiks meditsiinisüsteemi nõrk tase ja ettevalmistatus, kus tipphetkel kuus-seitsesada haiget inimest kogu eesti (1,3 miljoni) peale on katastroof?
Kas oleme tänaseks päevaks juba kuskilt kuulnud, et meditsiinisüsteemis on kolmanda laine ootuses tehtud suuri ümberkorraldusi ja eraldatud lisaraha kõigega toime tulemiseks või ei ole seda veel kuulda olnud?
Mina ei ole kuulnud, aga miks ei ole?
Äkki ei olegi selle jaoks tarvidust?
Äkki ei olegi kõik osakonnad täis, aga meile siiski väidetakse seda massimeedia vahendusel?
08:24 29.07.2021
GLS600 (registreerimata)
Mitte 600-700 haiget kogu Eesti peale, vaid 600-700 haiget lisaks kogu Eesti peale.

Lääne-Tallinna keskhaiglas on näiteks ligi 500 voodikohta.

See on rohkem kui ühe haigla jagu ainult covid haigeid.
08:55 29.07.2021
Kässar (registreerimata)
PCR testimise peale kulutatakse sadu ja sadu miljoneid eurosid. Kui mul oleks testiputka püsti, siis sellises kriisis ma tahaksingi elada. Täiesti terved ilma sümptomiteta inimesed käivad testimas, mõnikord mitu korda kuus. Arvutus näitab, et 7000 testi päevas maksab ca 500000 euri. Ma mõtlen , et kustkohast tulevad need tuhanded ja tuhanded inimesed päevas, kes testimas käivad. Kõige hullem, et see PCR test ei pruugi üldse midagi näidatagi. Tsüklite arvu kohandamisel on võimalik inimesest leida praktiliselt igasugu asju. Seda ütles K.Mullis, PCR testi looja ise välja, et piisavalt võimendades on võimalik inimesest leida kõike. CDC ( centre of the deasese creation) on nüüd mingit uut testi kasutusele võtmas, eks näha ole, mis selle liigutuse tagamaad nüüd on. Praegune test ei tee vahet gripil ja koronnil, sellepärast grippi enam polegi, kuna gripp loetakse koronniks testi järgi. Võimalik, et uue testiga hakatakse nüüd vahet sisse tegema ja gripi juhtumite arv hakkab uuesti tõusma ja koroona oma langema ning siis tutvustatakse meile seda koroonanumbrite langust kui suurt vaktsineerimise edulugu.

09:11 29.07.2021
Deus
SARS ei ole naljaaasi, mida see Covid. Ülinakkav ja suremus võib olla suurem kui gripil, sedakorda läks hästi, ei olnud nii suur. On niitnud terveid perekondi paari nädalaga ja on perekondi, kes aevastasid ainult ja läksid eluga edasi. Ma ütleks, et meil on lihtsalt vedanud, et see SARS tüvi väga hulluks ei keeranud... veel.. sest nagu influentsal elik gripil on ka SARS'l kombeks põletikulises ja ravimata inimorganismis ennast natukene ümber progreda, mida tavainimesed tunnevad mutatsiooni nime all. Üleüldse mulle meeldib see "paanika", loksutas paljud asjad paika natukenegi, paljud biznjakivennad said aru, et tema ärimudel toimis ainult tänu ideaaltingimustele ja kuna tagavaraplaani ei olnud, siis oligi aeg putka kokku pakkida. Inimesed said omakorda tunda, mis mugavus on lasteaed ja kontoris töötamine, teised inimesed said teada, mis mugavus on kodus töötamine, mõni saavutas alkoholismi, mõni hakkas kaineks. Minu isiklik vaade siinkohal on, et olgu see konstlik või mitte, selline ilus õppus üle maailma kulus meile kõigile marjaks ära.
09:19 29.07.2021
Kässar (registreerimata)
Kuulda oli, et haiglad said koroona diagnooside eest lisarahasid. Kõik , mis kannatas, läks koroonana kirja. Üldse olla ühe koroonapatsiendi ravi maksnud keskeltläbi 130000 euri. On ju täiesti arusaadav, et haiglad ei ütle ära lisarahast , sest meditsiin on ju äri, kust võetakse dividende. Perearstid saavad nüüd iga laksu pealt mingi summa, 10 euri või mis ta oligi. Juba saadetakse sõnumeid, et tulge aga vaktsineerima. Mul pole kahju, kui mingi andeka skeemiga, nagu näiteks testimine , riigikassast rahasid välja pumbatakse, kuid kuskil on piir ees ja sundvaktsineerimine ei ole enam enam tore ja lõbus skeemike, vaid reaalselt mängitakse inimeste eludega. Liiga palju inimesi on hukkunud ja paljud on saanud püsivaid kahjustusi, see pole normaalne. Kui seagripi ajal tõmmati pidurit, kui tuli teateid, et 5 inimest on surnud, siis nüüd ei huvita enam kedagi, kui palju sureb kuskil vaktsiini tagajärjel, vaid antakse gaasi hoopis juurde.
Kes veel vaktsineerinud ei ole, siis lugege siit kommentaare vaktsiini mõjude kohta. Üle 400 lehe materjali. Väga paljud on kahetsenud ja teise süsti järgi pole enam läinud, kuna esimene juba põhjustas palju jamasid. Tasakaaluhäired, peavalud, uimasus, MRI uuringud jms.
https://vestibular.org/forum/dizziness/covid-19-vaccine-side
-effects/paged/18/

09:25 29.07.2021
Deus
Sa tood näitena välja pearinglusele pühendunud foorumist teksti, et inimestel, kellel nii kui nii on segasus, tasakaaluhäired ja pearinglus, omavad nüüd tänu vaktsiinile pearinglust, tasakaaluhäireid ja segasuse tunnet?
09:43 29.07.2021
Niisama loe oma juttu uuesti ja mine näita seda mõnele antud ala teadlasele. Kas sa arvad, et aastal 2021 on maailma teadus samal tasemel kui 1980? Vahepeal on kõike täiustatud, peenhäälestatud, teadlased teavad rohkem kui kunagi esialgne leiutaja.

Huvitav, et narkomaanist Mullis kes eitas kliimasoojenemist ja seda, et hiv põhjustab aidsi on saanud nüüd vandenõuteoreetikute alustala, et nad lausa ise panevad aastaid tagasi surnud mehele sõnu suhu. Tegelikult on seda vandenõud juba 10-ned teadlased ümber lükanud. Sadu faktikontrolle. Ainult Googelda. Siin on Reutersi faktikontroll mis lükkab sinu väite PCR testide suhtes ümber.

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-pcr-idUSKBN2442
0X

Kas tõesti arvad, et tänased maailma teadlased on kõik purulollid ja sina kes sa googeldad ja ilmselt ei oma teaduses mingit kraadi oled ilgelt tark? Teadus areneb iga päev. See vandenõude googeldamise haigus võib raskekujuliseks kujuneda kui õigel hetkel piiri ette ei pane. Soovitan vahepeal vastupidi googeldada ja näed, et tulemusi on veel rohkem ja tuntud mainekatest allikatest.

Ühte asja võin kinnitada, kui googelgad midagi siis leiad ka seda mida sa soovid. Internetist leiab kõike. Allikakriitilisus peab olema, et kus mida loed ja mis informatsiooni usaldad. Vale ja õige informatsioon jaguneb enam vähem pooleks. Loeb see mida ise usud. Eks me kõik oleme vale või manipuleeritud informatsiooni otsa sattunud. Aga me ei levita seda ju igal pool edasi? See vandenõude haiglane edasilevitamine on muidugi omaette tase mis vajaks uurimist miks inimene seda teeb, kas sisemised hääled sunnivad kõiki informeerima suurtest avastusest?
10:07 29.07.2021
Kässar (registreerimata)
Muidugi, muidugi, niizama on targem kui K.Mullis ja samuti mingid reutersi ajakirjanikest faktrikontrollijad samuti. Kas ise ka aru saad, kui idiootselt su jutt kõlab. Kui see Mullis nii loll oli, siis miks talle üldse Nobel selle PCR testi eest anti ja mispärast nad seda testi siis üldse kasutavad koronni testiks. CDC muideks võtabki mingi uue testi kasutusele, kuna see test ei ole mõeldud selleks, milleks teda praegu kasutatakse.

Kliimasoojenemist muideks polegi, see on järjekordne skämm. Füüsikaseadused lükkavad selle skämmi ümber, energia jäävuse seadus, termodünaamikaseadused ja Stefan-Boltzmanni seadus. Soojuse nn põrgatamine maapinna ja CO2 vahel ei saa tekitada lisaenergiat, mille arvel keskmine temperatuur tõuseb. Kogu see kasvuhooneefekti jutt on üks haige iba , ei muud. Mul võttis üpris kaua aega, et sellest läbi närida, kuid kui ükskord sa näed seda, siis enam "mitte näha" ei saa.

Huvitav, et sa HIV ja AIDSi pandeemia nüüd jutuks võtsid. Millegipärast täitsa vait on selle koha pealt viimasel ajal olnud , ei ole kuulda, et sajad ja sajad miljonid sureksid selle kätte, kuigi nagu võiks , arvestades levimisviisi. Pole teemat uurinud, aga tõepoolest tundub järjekordne skämm olevat.

Samuti, tee omale selgeks, misasi on teadus. Teadus ei ole kraad või mingi diplom, asutus, konsensus vms. Teadus ei ole inimene. Teaduses ei hääletata, kas mingi asi kehtib või mitte. Hääletatakse poliitikas. Teadus on hulk teooriaid, mis selgitavad loodusnähtusi. Teooria peab olema ümberlükatav ehk siis katseliselt kontrollitav.

10:09 29.07.2021
Deus
Ole rahulik, järgmisena tuleb teaduslik tõestust Landover Baptist foorumist. Libauudiste ümberlükkajad on kaitsepositsioonidele lükatud Kässarilaadsete tegelaste poolt, sest normaalsed inimesed ei viitsi sellisele idiotismile isegi reageerida mitte kuid temasugused on kõige lärmakamad ja tekitavad tunde, nagu neid oleks väga palju. Õnneks ei ole.

Muudetud 29.7.21 10:13

10:41 29.07.2021
Nendel, kes ennast kordades testida lasevad, on säilinud veel kaine mõistus, et nakatununa enam ringi ei töllerda ja tööl ei käi!
Muidugi, kõik on äri, ka testimine.
Tead, mis veel on äri? Tuletõrje- ja kiirabiautod ehitamine!
Veel parem äri on kirstude tootmine....
Kes Sul' keelab teha sadade miljonite eest arendustööd ja katseid, saada ravimiametite heakskiit ja paisata müüki nt. "Kässari lax"?!
Huvitav, et nande alternatiivne ja iseseisev mõtlemisvõime tugineb põhikoolil, Youtube'l ja Facebookil :)
14:52 29.07.2021
--, (registreerimata)
Te ei kahtle põrmugi selles, mida peavoolumeedia igapäevaselt ette söödab, aga kahtlete selles, mida "lamemaalased" netist välja korjavad? Meedia on väärt 100%-list usaldust ja kõik teised on valetajad?
15:52 29.07.2021
eelmisele (registreerimata)
... ja kõikidele teistele lamemaalastele:

see, et olete saunas oma õllesõpradelt kuulnud sõna *peavoolumeedia* ei tee teist veel maailmanaba ja laia silmaringiga mõtlemisvõimelist inimest ...

punkt
16:19 29.07.2021
Meedial ja meedial on vahe. Kui ma võtan ühe/kahe inimese meediakanalid Telegramm, Uued uudised, Objektiiv jne... Või võtan meediakanali kus töötab palju inimesi ja kus toimetaja vastutab artiklite eest Postimees, Delfi või võtan meediakanali kus töötavad koguni tuhanded inimesed Reuters, CNN, BBC siis ma arvan, et usutavus sõltub ka sellest kui usaldusväärne on mingi allikas. Ühemehe uudisteportaali puhul sõltub palju ju selle inimese enda nägemusest. Sageli levitatakse kontrollimata infot või väärinfot. On ka muidugi suhteliselt korrektseid ühemehekanaleid kuid siiski peab seal olevat infot võtma suure ettevaatlikkusega. Suurte uudisteportaalide puhul on ajakirjanikul piirid ees, kui ikka ajakirjanik segast peksab ja mainet alla viib lastakse ta lahti. Samuti valitakse seal kelle infot avaldada. Mõned tegelased on saanud suures meedias paar korda sõna aga tagasiside tõttu rohkem ei lubata, et meediakanali mainet alla ei viiks. Näiteks Saarma artikleid ivermektiinist ei avalda Ekspress Grupp ega ka Postimees kuna need sisaldavad väärinfot. Samas Objektiiv avaldab probleemideta. Siin ongi see tõsiseltvõetavuse piir.
17:16 29.07.2021
. (registreerimata)
postimees, delfi, tuhanded töötajad jne...
kõik nad tahavad palka saada, kõik nad peavad oma "toodangut" müüma ehk siis lihtsamalt öeldes klikke koguma ja kõik nad peavad omanikule kasumit tootma. mis huvid on omanikul ja kellega ta lähemalt suhtleb käsi peseb kätt stiilis ja kõik tema muud meediavälised huvid ja ärid (näit. kinnisvaraarendus kuskil omavalitsuses)- see on üks suur pundar, millest see lihtne meediatarbija nagu keskmine delfi kommentaator või foorumlane nagunii aru ei saa, aga ta saab aru sellest, kui mõni juhtkiri või artikkel kedagi maatasa tambib ja kommentaator tambib kaasa- meedia ju ei valeta ning järelikult olen tegija kui kaastampijaks hakkan. ühel päeval üks persoon, teisel teine- meedial kama kaks keda kiita või keda kritiseerida- peaasi on uudise müük. alati võib sekka ka natukene segast ja valet panna, aga sellisel määral, et asi ikka usutav oleks ja keegi kohtusse ei kaebaks.
vahel satun kuulama kuskil raadios neid telefonikõnesid, mida kuulajatel lubatakse saate raames teha- kohutav, milline harimatus ja vaimupimedus kohati valitseb, pimedast vihast kellegi-millegi vastu rääkimata. keskmine inimene on (klassikuid tsiteerides) harimatu mats, aga ikkagi inimene- tal on õigus öelda, mida sülg suhu toob ja ta teeb seda mõnuga, pidades enda öeldut ainuõigeks. ta ka virutaks kellelegi kaikaga täie mõnuga kui vaid saaks, sest sellist püha viha on ta täis.
Niiet meedia ja tavaline elu on omavahel vägagi seotud- inimesed vajavad uudiseid ja mida põrutavamad nad on, seda parem.
17:23 29.07.2021
. (registreerimata)
Aga vaatame korra, mis koroonarindel uut: 40 vaktsineeritud inimest andis positiivse koroonaproovi, kuid nemad põevad haigust kergemini.

https://tervis.postimees.ee/7303880/40-vaktsineeritud-inimes
t-andis-positiivse-koroonaproovi-kuid-nemad-poevad-haigust-k
ergemini

Kas tuleb meelde, mida teile lubati kui vaktsineerima läksite- et te ei nakatu ja ei haigestu.
See lubadus järelikult enam ei kehti.
Nüüd lubatakse teile, et te põete kergemini.
Varsti ehk ka see lubaduse enam ei kehti ja lubatakse, et kõik vaktsineeritud haigestunud ei sure.
Kui ka see ehk enam ei kehti, siis öeldakse, et kahjuks see vaktsiin pani puusse ja kõik siiski surevad, aga meil on uus vaktsiin juba olemas ja see annab 99,3% kaitse, niiet tulge süstima.
Jne.
17:47 29.07.2021
GLS600 (registreerimata)
Võibolla sinu allvoolumeedias lubati seda - 100% kaitset ei ole keegi lubanud, kuid 80% on tunduvalt rohkem kui 0%. Isegi 50% on rohkem kui 0%.
18:26 29.07.2021
. (registreerimata)
sa gls600 üldse said aru, mis mõte mu jutul oli või sa lihtsalt oskad vaid eristada erinevaid numbreid?
21:53 29.07.2021
minuarust tegelikult idiootne teema ülse. kui võimalik siis ikka vaktsineerida. ka isegi siis kui nakatuda ja kergemalt põdeda. mul süst 2 n'dalat tagasi tehtud ja p''sen üritustele kuhu mõni ajupuudega lammas näiteks ei saagi, minuarust suur + juba seegi.
22:00 29.07.2021
huvitav asi see et külmkapimagnetid hakkavad peaaegu igalepoole külge siiani. isegi nina ja sõrmeotsa, käed ja õlad tunduvad puhbtast rauast olema. loodan siis et ei roosteta vähemalt nagu jaapani autod.
22:15 29.07.2021
tiit_ (registreerimata)
Tänasest tulemusest oli nakatunutest 23% vaktsineeritud. Samalajal on kogu Eesti ühiskonnast vaktsineeritud ca 42%. https://vaktsineeri.ee/covid-19/vaktsineerimine-eestis/ . Pole just eriti julgutavad numbrid. Nend numbrite järgi pole seda lubatud 80% kaitset kusagil ja sellele kes haigeks jääb, teda see 80% ei lohuta. Seega ei anna mingit kaitset ka inimeste diskrimineerimine vaktsineerituteks ja vaktsineerimatuteks.
22:24 29.07.2021
tiit_ (registreerimata)
Võin 5 euro peale kihla vedada, et mida aeg edasi seda suuremaks muutub uute nakatunute seas vaktsineeritute osakaal. Hetkel levib viirus valdavalt lastelaagrite ja noorte peopanijate seas, kelle vanusegrupis on vaktsineerimise osakaal keskmisest arvatavasti madalam. Mingi hetk jõuab viirus aga tagasi vanemaealistele, kelle keskmine vaktsineerituse tase on Eesti keskmisest kõvastu suurem, vist sinna natuke alla 70%. Mina sain oma viimase süsti juuli esimestel päevadel, seega ei ole mind mõtet ka lamemaalaseks ja vaktsineerimisvastaseks tembeldada. Samas ma saan aru, et või nakatuda täpselt samamoodi nagu vaktsineerimata inimene.
23:51 29.07.2021
GLS600 (registreerimata)
Ühendkuningriigid on selle läbi käinud, kahjuks Eesti vaktsineerituse tase on praegu liiga madal. Ühe erakonna juht oma soovitustega piiranguid eirata on ka paras süüdimatu populist, kultuuriministrist rääkimata. Kaardilt vaadates suhtumise joon läheb vana sots-bloki järgi https://qap.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccin
e-tracker.html#uptake-tab
23:51 29.07.2021
Vasunnik (registreerimata)
Ma ei tea kuidas teiega aga mida rohkem peale sundida ja promoda neid vaktsiine seda vähem on mul tahtmist seda teha. Nii Imalad reklaamid et süda läheb pahaks. Parem oodata ja vaadata mis paari aasta pärast on saanud, minna järjekorda süsti saama, no ei.
00:00 30.07.2021
GLS600 (registreerimata)
Jää siis haigena vähemalt koju - üks Automaailma müüja eelmine nv oli letis ikka väga räbala olemisega (pehmelt öeldes).
06:28 30.07.2021
. (registreerimata)
Sa võid leti taga seisvast inimesest mõelda mida iganes ja tema sinust ka. Näiteks seda, et sul on süüfilis.
09:40 30.07.2021
A! (registreerimata)
Huvitav haigus. Ohtlik, nakkav ja ettearvamatu. Enamus, kelle test oli positiivne, loetakse pärast kümmet päeva kodus istumist paranenuks, kui ellu jäävad. Väga vähene osa neist satub haiglasse. Konkreetsest ravist, kui seesugusest pole midagi kuulda olnud. Mida patsientidega tehakse, ei räägita. Arvatavasti üritatakse olukorda tänapäevaste vahenditega veidi leevendada, loodetakse heale õnnele. Raskemad juhtumid lähevad hingamisaparaadi alla. Aga kaua seal ikka hoitakse. Kui lootust ei teki, tõmmatakse vool ühel ilusal päeval välja. Kummaline, just nagu olekski looduse loto. Sedapalju, kui infot tilgutatud on, lähevad inimesed pigem kaasuvate haiguste tõttu, mida keha kriisiolukorras enam kanda ei jaksa.Ja kellel neid 50-90 aasta vanusena poleks? Sugulane põdes seda väga, väga raskelt. Aga ta on ka viiimasel dekaadil seletamatult palju haige olnud, hämaratel põhjustel, meditsiin on selle vastu abitu olnud, vanem inimene juba. Ajakirjandusest loetu põhjal on samas ka mõned sportlikud ja terved kui purikad surma piiril kõikunud, või sealt edasigi astunud.

Imelik on ka see, et mõned targad inimesed on asjalikke küsimusi, igati põhjendatud ja asjassepuutuvaid küsimusi esitanud. Ja kui tavaliselt korjatakse üles iga viimanegi kassipulm või missi tissinäitamine, siis asjalike küsimuste puhul on avalik huvi null. Või tehakse siis seda healmeelel kahemehe väljaande poolt, mis annab kõigele juba ette veidi kahtlase varjundi. Vastuseid seal "ülevalt", loomulikult ei tule ka. Kõrvalt vaadates jääb vägisi mulje, et pime Kalevipoeg võitleb sajapäise lohega ja kui hiir põõsast midagi vahest ka asjalikku piiksuda proovib, ei panda teda märkamagi, hea kui puruks ei tallata. Ja lõpuks lööb endal jalad alt.

Graafikuinimestele lohutuseks peaks mainima, et peale vaktsineeritute on ka päris palju haiguse juba läbi põdenuid, kas siis teadlikult või teadmatult. Seega, see protsent meil on ammuilma kuskil seal 60-70 juures ja kõik peaks ju happy olema, suur ülesanne on täidetud. Kahjuks, nagu näitavad vaatlused, loevad osad riigid inimesi ohututeks kuni 180 päeva pärast tervenemist. Kuigi sedagi tinglikult. Kas praegused eksperimentaalsed vaktsiinid annavad pikema(osalise) kaitse, või jääb käimalükatud süstimine igavesti tööle, peaks näitama aeg. Kui muidugi varsti mõni põletavam teema pinnale ei peaks tõusma, mis "pandeemiakese" hetkega unustama paneb. Tagasivaadates on seni ju pidevalt nii olnud. Viimased aastatuhanded.
10:07 30.07.2021
Vasunnik (registreerimata)
Ma võrdleks seda 9/11 rünnakutega kui tornid õhku lasti new Yorkis. Algul käib suur pauk, kõik on ehmunud et mis see nüüd on ja kuidas nii sai juhtuda aga kui esialgne ehmatus on üle läinud siis hakatakse leidma vasturääkivusi ja ebaloogilisust kogu ametliku stoori juures ning küsimuste peale aetakse mingit häma. Mugav ja turvaline on uskuda ametlikku teooriat aga kes ei ela ainult mugavustsoonis ei lase omale propagandat pähe ajada.
10:12 30.07.2021
Kässar (registreerimata)
PCR test ei tee vahet gripil ega koronnil. Nüüd CDC võtabki kasutusele mingi uue testi ja siis saab jälle eristama hakata ning koronni arv läheb langusesse ja gripi arvud tõusuteele , mida presenteeritakse , kui suurt vaktsineerimise edulugu ja tehakse vaktsineerimine kohustuslikuks varsti kõigile. Kõige hullem on see, et taolise lambi numbritega manipuleerimise ohvriks langevad justnimelt paljud nö kõrge IQ-ga tarkurid, kelle ainus viga on see, et usaldavad kõike seda, mida valitsuse liikmed ja nende käsilased suust välja ajavad.
10:24 30.07.2021
Mis sunnib täiskasvanud enam vähem haritud inimest alternatiivmeediat lugema ja uskuma väljamõeldud valesid? Miks ei loeta näiteks Tartu Ülikooli lehelt infot vaid tehakse seda alternatiivmeediast kus toimetajateks on igasuguse vaimse staatusega tegelasi? Ma olen mõelnud ka seda, et näiteks madalama haridusega inimestele peaks tegema need tekstid primitiivseteks, sama lihtsalt loetavaks ja arusaadavaks nagu on see "allavoolumeedia" kanalitel. Kõik ei saa kliinikumi või ülikooli saitidel kirjutatust kõigest aru, jutt võib olla keeruline kohati.

https://meditsiiniteadused.ut.ee/et/covid19
11:59 30.07.2021
Kässar (registreerimata)
Et siis mida keerulisem sõnasalat, seda usutavam peab tema olema:):)

Panen siia ühe lõbusa loo R. Feynmanilt, füüsik, kes saanud Nobeli preemia

There was a sociologist who had written a paper for us all to read ­­ something he had written ahead of time. I started to read the damn thing, and my eyes were coming out: I couldn't make head nor tail of it! I figured it was because I hadn't read any of the books on that list. I had this uneasy feeling of "I'm not adequate," until finally I said to myself, "I'm gonna stop, and read one sentence slowly, so I can figure out what the hell it means." So I stopped ­­ at random ­­ and read the next sentence very carefully. I can't remember it precisely, but it was very close to this: "The individual member of the social
community often receives his information via visual, symbolic channels." I went back and forth over it, and translated. You know what it means? "People read." Then I went over the next sentence, and I realized that I could translate that one also. Then it became a kind of empty business: "Sometimes people read; sometimes people listen to the radio," and so on, but written in such a fancy way that I couldn't understand it at first, and when I finally deciphered it, there was nothing to it. There was only one thing that happened at that meeting that was pleasant or amusing. At this conference, every word that every guy said at the plenary session was so important that they had a stenotypist there, typing every goddamn thing. Somewhere on the second day the stenotypist came up to me and said, "What profession are you? Surely not a professor."
"I am a professor," I said. "Of what?"
"Of physics ­­ science."
"Oh! That must be the reason," he said. "Reason for what?" He said, "You see, I'm a stenotypist, and I type everything that is said here. Now,
when the other fellas talk, I type what they say, but I don't understand what they're saying. But every time you get up to ask a question or to saysomething, I understand exactly what you mean ­­ what the question is, and what you're saying ­­ so I thought youcan't be a professor!"
12:12 30.07.2021
Maiko79
Minule piisab teadmisest, et vaktsineeritus tagab mulle suurema kaitse viiruse vastu ja paremad väljavaated tööjõuturul.

https://novaator.err.ee/1608137167/kkk-peaaegu-koik-mida-voi
ksid-teada-koroonavaktsiinide-kohta
13:01 30.07.2021
Deus
Pcr test ei tee vahet influentsal ja sars'il? Mis seeni sa suitsetanud oled, et sellist teksti nüüd ajama hakkasid?
14:25 30.07.2021
to Kässar (registreerimata)
"PCR test ei tee vahet gripil ega koronnil." - Selle kohta ütleks C. Sagan: extraordinary claims require extraordinary evidence.
No vähemalt, et anna siis selle väite allikad või mõtlesid selle ise käigupealt välja?

Aga üldiselt, palun saada mulle ka seda kanget kraami, mida sa seal tarbid! :D
14:32 30.07.2021
Kässar (registreerimata)
Maiko79, toon sulle ühe näite keskkonnaministeeriumi kodukalt :

https://envir.ee/kliima-ja-keskkonnakaitse/kliima/kliimamuut
uste-olemus#kasvuhooneefekt-ja-k

"Suurem osa lühilainelisest päikesekiirgusest jõuab läbi atmosfääri maapinnale, osa sellest neeldub, ülejäänu peegeldub tagasi. Neeldumise tagajärjel maapind soojeneb ning hakkab omakorda kiirgama energiat, kuid juba pikalainelise soojuskiirgusena (infrapunakiirgusena). Lühilaineline päikesekiirgus läbib atmosfääri kergesti, kuid suur osa maapinnalt kiirguvast pikalainelisest soojuskiirgusest neeldub nn kasvuhoonegaasides. Need soojuskiirgust neelavad gaasid töötavad nagu kasvuhoone klaaskatus – lasevad läbi Päikeselt Maale tuleva kiirguse, kuid takistavad soojuse tagasipeegeldumist Maalt maailmaruumi. Umbes pool Maalt soojuskiirgusega lahkuvast energiast kiiratakse kasvuhooneefekti tõttu tagasi maapinnale."

Vot siis selline sõnasalat keskkonnaministeeriumi kodukalt. Esiteks, reaalne kasvuhoone vähendab konvektsiooni. Maakera asub aga vaakumis ja konvektsioonist ei ole mõtet rääkida. Teiseks, maapinnalt kiirguva soojuse arvelt ülessoojendatud CO2 ei saa kuidagi maapinda enam tagasi soojendama hakata. Kui maapind soojendas CO2-te, siis oli maapind kuumem keha ja CO2 ei saa nüüd külmema kehana hakata maapinda soojendama hakata. Mõelge loogiliselt, kui kütad näiteks toas ahju ära ja näiteks selle soojuse tulemusel toas olev laud üles soojeneb, siis see laud ei hakka omakorda selle soojuse arvelt ahju tagasi soojendama. Samamoodi võiks ju ajada, et autol võiks geneka poolt genereeritud elektrit kasutada auto edasiliikumiseks. Lükkad väikse hoo sisse ja auto sõidab igiliikurina edasi:):)

14:40 30.07.2021
Kässar (registreerimata)
Ja see viimane näide oli lihtsalt näitlikustamask, et kõike juttu ikka ei tasuks uskuda, mida kuskilt peavoolust või nn ametlikust allikast tuleb

Maailma targim mees, Chris Langan, IQ väidetavalt vahemikus 190-210, feissaris postitas, et kui valitsus saadaks öösel kell 12 kirja, et väljas on pime nagu mutiaugus, siis ta otsiks kohe oma päikeseprillid üles:):)
14:48 30.07.2021
Deus
Ära gene jama ja juhi tähelepanu eemale otseselt sulle esitatud küsimusest. Seni kuni sa sellele ei vasta, eemaldan ma kõik sinu tulevased postitused siit kuniks vastus tuleb, otsene vastus, konkreetne vastus, mitte paljude sõnade sisse peidetud pooltõde, nagu sul siin kombeks on juba kirjutada, väga palju teksti, mis mitte midagi tegelikult ei ütle.
15:58 30.07.2021
to Kässar (registreerimata)
Christopher Langanil on tõenäoliselt tublisti üle keskmise IQ, aga see ei tee temast veel maailma targimat meest, ta ei saa sellele isegi mitte ligilähedale (eeldusel, et midagi taolist üldse olemas on). Tema panus inimkonna arengusse on olnud sisuliselt olematu.
Langan on hea näide sellest, kuidas IQ ja loogiline mõtlemine (k.a. arusaamine reaalsusest) ei pruugi omavahel seotud olla. IQ näitab lihtsalt su vaimset potentsiaali, aga mitte seda kas ja kui hästi sa asjadest tegelikult aru saad.
Langani ümber käiv triangel on järjekordselt ka hea näide sellest, kuidas need nö. "oma peaga mõtlejad" jooksevad kaasa paari ajakirjaniku ilukirjanduslikult liialdatud pealkirjaga ilma tausta kontrollimata. Aga kuhu siis see oma peaga mõtlemine nüüd järsku jäi?
17:16 30.07.2021
Maiko79
Olen täiesti veendunud, et suur osa ennast põhimõtteliselt mitte vaktsineerivatest inimestest, põhimõtteliselt ei taha ka 2 ja 3 pensionisammast. On inimesi, kelle jaoks on need mõlemad põhimõtteliselt vastumeelsed. Nende inimeste jaoks on see pigem usu küsimus ja usku argumenteerides ei murra, ega ju. Ainult arvudele tuginedes, on nii pensionisambad kui ka vaktsineerimine keskmisele inimesele kasulikumad, kuid alati on ka mittekeskmisi inimesi. Kahjuks satuvad vaktsineerimatuse ja veniva koroonakriisi tõttu aga senisest veelgi suurema löögi alla kõige haigemad meist (kooroonahaiged ummistavad haiglad ja ka teised raskelt haiged ei saa ravi) ja vaeseimad meist. See omakorda võimendab radikaalset eemaldumist ühiskonnast. Kui riik ei hoolitse meie eest, siis meie ei vaktsineeri, ei võta ise vastutust oma vanaduspõlve eest jne. Näiteks Facebook kuvab uudiseid, postitusi ja artikleid vastavalt sellele, mida inimene ise rohkem loeb, millele klikkab ja mida likeb. Nii kujuneb kergelt arvamus, et ka kõik teised ,,võtavad raha välja" ja ei vaktsineeri. Tegelikult on nii vaktsineerituid, kui ka 2 pensionisambas jätkajaid üle 600 000. Tegelen investeerimisega ja olen isegi (sihilikult) kujundanud likede ja klikkidega oma infovoo Facebookis selliseks, et peale investeerimise teemade, eriti muud infot läbi ei tulegi.
https://www.err.ee/1608284943/koroonakriisis-on-eriti-palju-
kannatanud-uhiskonna-raskustes-grupid

Muudetud 30.7.21 19:27

20:29 30.07.2021
eelmisele (registreerimata)
Ma seda muud teksti eriti ei kommenteeri, sest ega seal midagi kommentaariväärilist just ei ole, aga küsin hoopis seda, et kui riik eelmisel aastal lambist kõik lukku lõi ja paljud firmad uksed sulgesid, siis kas riik mõtles sellele ka, et paljud inimesed kaotavad töö ja riigil tekib veelgi rohkem probleeme nendega, kes hädas?
Äkki nende viimane õlekõrs oligi pensionisammaste rahaks tegemine? Ah et võtab raha välja ja ei hooli enda tulevikust? Aga mis pagana mõttega temalt siis sotsmaksu korjati? Äkki öeldi talle kunagi, et selle maksu eest saab tulevikus keskmist pensioni?
Püüa aru saada, et igal vorstil on kaks otsa.
Sina tuled siin kommenteerima oma mätta otsast vahtides, aga sa ei tea halligi nende inimeste elulugudest. Äkki on sinusugused neile vastumeelsed?
20:45 30.07.2021
Maiko79
Nõus, minu mõtteviis ongi väga erinev raha välja võtvast ja mitte vaktsineerivast inimesest. Pigem elan väga lihtsalt praegu, ei oma laene, järelmakse, liisinguid, säästan ja investeerin, kui töö või tervise kaotades kohe käpuli olen! Muidugi on igal vorstil kaks otsa. Mina oma vorsti poolt järades, kindlustan ise oma tulevikku, kuidas jaksan. Matemaatiliselt on keskmisel Eestlasel kasulikum pensioniks edasi säästa ja vaktsineerida ka, kuid alati on erandeid. Sellele sa ju ometi vastu ei vaidle?

Muudetud 30.7.21 20:55

21:22 30.07.2021
.. (registreerimata)
No see ju ammu teada, et mida suurem vale, seda rohkem usutakse.
21:32 30.07.2021
Deus
Ma ütlesin, Kässar, ükski su postitus ei tule läbi enne kui tõestad enda väite tugevust ehk vastad konkreetselt küsimusele või tunnistad eksimust.
21:35 30.07.2021
marita57
Feynmani sententsid on universaalsed ja inimkonnal teada ammu enne teda. Selliseid ütlemisi ei pea seetõttu lugema Nobeli preemia lauraadi suust. Need pole valed, kuid arvestades nende üldistuse taset, võib neid kasutada kõigeks.

Asjaolu, et Kässar on lamemaalane, ei anna kahtlemata alust tema hukkamõistmiseks. Mu enda pinginaaber usub igasuguseid vandenõuteooriaid ja loomulikult pole ta vaktsineeritud. Kas ma lõpetan seetõttu temaga suhtlemise? Loomulikult mitte, kuigi ma ei pea sellepärast kulutama oma aega nende teooriate kuulamiseks, millesse ta usub, aga mina ei usu.

Usk on oopium rahvale - Karl Marx.
23:30 30.07.2021
Maiko79
Nagu tellitult üks artikkel PCR testide kohta. Just nagu minu teooria tõestamiseks, et paljud vaktsiinivastased on põhimõtteliselt ka pensionisambast lahkujad, on korooneitajad oma postituses ka pensioni ära mainitud. Nagu ikka, peitub saatan detailides.

“See tõestab libapandeemiat!” jagavad tuhanded eestikeelsed jälgijad CDC teatele, et kasutusele tuleb PCR-test, mis võimaldab testida nii grippi kui ka koroonat. https://epl.delfi.ee/artikkel/94169171/faktikontroll-pcr-tes
te-ei-ole-tagasi-kutsutud-cdc-loodab-sugisel-viia-arstideni-
gripi-ja-koroona-topelttestid

Muudetud 30.7.21 23:58

03:06 31.07.2021
Kässar (registreerimata)
Leidsin wikist ühe sellise väite:

"Igal aastal mõjutab kopsupõletik kogu maailmas umbes 450 miljonit inimest (7% elanikkonnast) ja põhjustab umbes 4 miljonit surma."

Vanaisa läks rohkem kui 10 aastat tagasi kopsupõletikuga, naabrimees parimais aastais läks samuti ca 10 aastat tagasi kopsupõletikuga. Hulle lugusid kopsupõletikest ja surmadest olen teisigi kuulnud. Miks me maske ei kanna, miks piiranguid ei tee, miks me laseme neil inimestel niimoodi surra? Mis toimub, ma ei saa aru. Koronn on 2 viimase aasta jooksul võtnud 4 miljonit, kopsupõletik on juba väga pikalt tapnud wiki andmetel 2x kiiremini. Kes süüdi on nüüd , et bakterid ja viirused on sedaviisi levinud, et inimesed kopsupõletikku surevad?
06:41 31.07.2021
07:15 31.07.2021
. (registreerimata)
Kas need tänased vaktsineerijad samasuguse kohusetundega käisid kunagi ka "tavalise" gripi vaktsiini süstimas ehk siis kas nad kartsid haigestuda sellesse piisavalt tõsisesse haigusesse?
Kui jah, siis tegu teadliku inimesega, kes tõesti ei soovinud grippi jääda ja ehk ilmselt ka omas teatud soodumust sarnaste haiguste suhtes.
Aga praegune süstija ilmselt ei oma mingit ettekujutust gripist kui sellisest või siis tõesti teeb seda pragmaatilistel kaalutlustel- näiteks vaja reisida. Või tööandja sunnib.
Aga tuletame meelde selle unustusse vajunud gripi tüsistused ja ehk tekib mingi seos ka tänase päevaga, kus haiglates vaevlevad inimesed raskes seisus, surunuaedades on puudu hauaplatsidest ja foorumis kommenteerivad täisjõus mehemürakad.

Korralikult läbi põdemata gripp võib tekitada tüsistusi. Kõige sagedasemad on
bakteriaalne kopsupõletik
viiruslik kopsupõletik
lastel keskkõrvapõletik
põsekoopapõletik
neeruvaagnapõletik
kroonilised haigused võivad ägeneda ( südamepuudulikkus, astma, diabeet)
võib esineda ka müokardiiti (südamelihasepõletikku)
perikardiiti (südamepaunapõletikku)
Lugege edasi:
https://www.tlu.ee/opmat/ka/Hep_ja_grip/gripi_ohtlikkus_seis
neb_tema_tsistustes.html

Kui varem ei pööratud erilist tähelepanu sellele, kes kurtis, ei jäi grippi ja jõle s.tt on olla, ehk vaid noogutati kaastundlikult pead ja sooviti peatset paranemist, siis nüüd on kõigil voolikud suus, st räägitakse neist, kes peavad haiglas juhitud hingamisel olema.
Aga mingil müstilisel kombel pole eestis kunagi tavagripi teemadel selliseid meetmeid kasutatud nagu nüüd.
Natukene ka numbreid tavagripi kohta:
Epideemia ja pandeemia tingimustes nakatub 1–5% elanikest, vanurite ja kroonilisi haigusi põdevate inimeste nakatumus võib olla 40–50% koos suure suremusega. 1918.–1919. aasta nn Hispaania gripipandeemias (viirusetüüp H1N1) suri ligi 40 miljonit inimest. Viimane gripipandeemia oli 1968.–1969. aasta Hongkongi gripp (H3N2, u 1 miljon ohvrit).
https://et.wikipedia.org/wiki/Gripp
09:14 31.07.2021
Kässar (registreerimata)
Panite tähele, kuidas jeekim libises mugavalt üle faktist, et kopsupõletik on üks ohtlikumaid haigusi, mis vanureid, väga noori ja üldse neile, kel sent surmale võlgu on, teise ilma viib. Aga palun, tsitaat wikist:

Nevertheless, pneumonia remains a leading cause of death in developing countries, and also among the very old, the very young, and the chronically ill.[12][19] Pneumonia often shortens the period of suffering among those already close to death and has thus been called "the old man's friend".[20]

09:21 31.07.2021
Kässar (registreerimata)
https://www.cdc.gov/dotw/pneumonia/index.html

Tsitaat sealt:

Globally, pneumonia (an infection of the lungs) kills more children younger than 5 years old each year than any other infectious disease, such as HIV infection, malaria, or tuberculosis.