Muud vidinad

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PüSIKIIRUSEHOIDJAGA KIIRENDAMINE

21:43 02.03.2022
KristjanTec
Püsikiirusehoidjaga kiirendamine
Tehniline küsimus:

Kas püsikiirusehoidja hoovaga või +nupuga, olenevalt autost, võib kiirendada nt. 60-100km/h.

Ma mõtlen seda, kas antud tegevus mõjub autole, püsikale vms halvasti?22:17 02.03.2022
v6sa
Re: Püsikiirusehoidjaga kiirendamine
Miks peaks halvasti mõjuma?

Küll võib kiirendus olla üsna agressiivne.

Mõnel väga vanal, mehaanilise ajamiga masinal võib püsika mootor gaasi põhja suruda KD aktiveerumiseni ja siis saab nalja. Meil on sihuke peresedaan näituseks;)

Lükkad linna piiril 55 pealt kangi üles, pedaal tõmmatakse alla ja umbes 80 pealt käib KLÕPS ning käik lüüakse alla. Auto nina kerkib ja kiirus kerib kiiresti illegaalse näiduni. Lased nii 100 pealt kangi lahti, pedaal tõuseb üles, käik vahetatakse üles ja auto hakkab aeglustama. Kui oli õnne, kosus vaid maailmamajandus liigse kütusekulu tõttu. Kui ei olnud, hakatakse taas vormistama kiiruse tuntavat ületamist...
00:24 03.03.2022
Deus
Re: Püsikiirusehoidjaga kiirendamine
Oleneb masinast täiesti. Hyundai H1 pani gaasi põhja, sonata võtab rahulikumalt, zafira rahulikult, cadillac sts väga sujuvalt ja rahulikult, tahoe keskmise gaasiga erksamapoolsem, nissan hüppab koha pealt kohe minekut tavapüsikaga, adaptiivsega uimerdab liiga palju, bmw 530'd kaks erinevad generatsiooni umbes poole gaasiga jne. Pole mitte mingit seost kaaludes, kas drive by wire või trossiga, võimsustes jne. Lihtsalt kuidas tootja heaks on arvanud. See jutt kehtib nüüd Resume funktsiooni kohta.
Kui nüüd 50 alast välja jõuad ja lihtsalt + nuppu üles klõpsid või seda all hoiad juhtub sama asi. Klõpsides saad sujuvamalt minna, sest kasvatad +2km/h kaupa kiirust ja ainuke asi, mis seal kulub, on nupp. Igal nupul siin maailmas on vajutuste arv ette nähtud, KÕIGIL neist. Peale seda arvu kallimad nupud saab puhastada, odavamad välja vahetada jootmise teel või terve ploki välja vahetamise teel.
Kehtib ka kõikide mikrolülitite kohta ukses jne.
12:58 03.03.2022
. (registreerimata)
Re: Püsikiirusehoidjaga kiirendamine
ma olen ka vahel ajaviiteks nuppu klõpsides kiirust suurendanud või vähendanud, aga pigem +-10km vahemikus, sest üsna nüri on seda teha suuremas vahemikus kui gaasi või pidurit vajutades saab kiiremini.
14:44 03.03.2022
v6sa
Re: Püsikiirusehoidjaga kiirendamine
Nii on. Ning tundub, et uuematel nuppudel on tehases vähem vajutusi sisse laaditud;)

Meie praegused põhiautod on kaheastmelise kangiga - esimese klõpsuga muudad 1, põhja lükates 10 kaupa. Mugav. Fikseerib hetkekiiruse mõlemas astmes.

Alla tulles tundub mõistlikum lükata kangist (või piduriga) püsikas maha ja siis õigel kiirusel uuesti üles noppida.

Säärasel autolaadsel tootel, nagu Peugeot 308 on mugav ettesalvestatud kiiruste valik. Klõpsad kangil nuppu ja valid ekraanilt parasjagu sobiliku. No muud head selles siis polegi.