Muud pildid

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: TÕESTATUD LäBISõIT JA SALONGI KULUMINE

22:40 08.09.2011
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Mu praegune 1993a Toyota, ls veidi üle 320tkm.
22:55 08.09.2011
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Audi 100 Quattro 1991a, ls 365tkm, oma endine masin, pakkumise tegi mulle Audi esinduse remondimees sõnadega, et Eestis kohtab ta tööl üliharva kerimata nii vanu masinaid.
22:53 20.06.2012
poroloon
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Postituse on ajendanud tegema need röntgensilmadega mehed, kes kõikides ostuabi teemades ütlevad pildi järgi "no see iste on küll pool milli km. tagumikku pidanud ära vedama"
Tegemist on küll veoautoga, aga see ei muuda asja. Esimesel kahel pildil juhiiste, siis arusaadavalt rool ja siis kõrvalistuja iste. Läbisõitu veel ei ütle, selle pildi panen umbes nädala pärast. Seniks, aga ootan "poolemilli" meestelt pakkumisi, mis selline iste on ehk läbisõitnud. Abiks nii palju, et enne pildistamist just kreemitasin teda turtle waxi mingi nahahooldusvahaga.
23:14 20.06.2012
00 (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Tegelikult vahe suur kas suur auto või sõiduauto. Rekaga läbid pikki maid ja ei roni 10 km jooksul 25 korda autast sisse-välja.
Aga salongi kulumist mõjutab loomulikult ka autoomaniku hoolsus. Rekamehed oma kodu(autot) hojavad üldjuhul paremini kui enamus inimesi tarbe sõidukeid. Täpset läbisõitu teab samuti see autoomanik ise.
Aga kui sellise teema algatasid siis ilmselt hakkab näit uuele ringile minema. Kui pole sellest teisest ka juba pool läbitud.
07:23 21.06.2012
ˇ (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
nagu juba eelkirjutaja mainis, ei roni rekamees kogu aeg autosse sisse ega välja, seega ei saa võrrelda võrreldamatut. ja kui sõiduauto iste muutub lössiks ca 500 000 km läbisõidu juures (eeldan, et eestis müügilolevad taoliste istmetega autod on umbes sellise ls-ga), siis reka oma ehk 5 miljoni juures. võib olla kasutatakse veoauto istmete valmistamisel ka väheke tugevamat nahka ja nagu pildipanija mainis, on ta istet ka vahendiga töödelnud, mida paljud sõiduautode omanikud ilmselt ei tee. seega minu arvamus on, et autoaias ls-ga 170 000 vedelev pann, mille nahast juhiiste ilmselgelt väsimuse tundemärke ilmutab, on 99% tõenäosusega läbinud vähemalt 3x rohkem kui odol kirjas, aga tõenäoliselt mitte 10x, sest taolise läbisõiduga masinaid väga palju ilmselt ei eksisteeri.
09:49 22.06.2012
poroloon
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
No nii, tillist tõmbasin teid sõbrad, nagu arvata oligi.... Esimene "poole millimees" arvas, et kui veok, siis on miljon +. Mida oligi vaja tõestada. Pelgalt pildi pealt pinke vaadates ei saa diagnoosida läbisõitu. Tõsi- koha peal autot uurides ja sõites saab erinevatest osadest ehk kokku panna mingisuguse umbmäärase kasutusintensiivsuse. Pildi pealt tooli vaadates on puhas lahmimine.
Antud veoki läbisõit siis 105 506 pildistamise hetkel. Päris aastat veel auto vana ei ole. Kasutuskord igati harilik- ei ole päris jaotusvedude masin ega ka ümbermaailma sõitja. Sisse-välja jooksmist on omajagu (täna näiteks oli 5 kohta peale ja 2 kohta maha+ tegemist on täishaagisega komplektiga, see tähendab lisatööd). Autot muidugi olen hoidnud nagu nunnut.
Tahan öelda, et inimesed kasutavad erinevalt autosid- kui pikad otsad, mis riideid kasutatakse, kui tihti puhastakse, kehakaal. Ei taha öelda, et meil ei oleks müügis kulunud, räbaldunud ja logisevaid autosid, mis on sõitnud palju ja müüakse vähesõitnute pähe.
10:25 22.06.2012
võtavõijetta (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
võiks oma Jetta rooli pildi siia panna, uuena ostet 2006 ja 130 tkm peal panin juba roolikatte peale. Rool kulus niimoodi ära, et see pealm kõvem kest oli juba läbi ja sisemine pehmem osa hakkas suvesoojaga käsi ja heledaid pükse määrima
11:04 22.06.2012
ostuhuviline (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Miks sa nahkrooli ei võtnud lisavarustusest, see on elementaarne! Ma ei saa aru inimestest kes ostavad täiesti vabrikuplangu auto baashinnaga... See ei ole auto vaid auto alge!
11:56 22.06.2012
võtavõijetta (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Elementaarne on see siis, kui ostad auto omale. kui sul on ettevõtte poolt ettenähtud autoostuks N krooni. Siis loomulikult võtad enne plank Jetta, kui nahkrooliga Polo
09:09 23.06.2012
Arvan nii, ja nii arvangi, vot (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Ei tea midagi, ma kaaluks seda Polo varustusega varianti, odavam peaks pidada ka olema, kuigi VW kütusekulu pole kõige hullemate killast, kui üksi sõidad, siis on Pologa linnavahel lahedamgi. Olen ise just vaadanud sellist keskmisest parema varustusega väikest linnaautot maasturi kõrvale.
12:33 27.06.2012
qp (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Räägime veel poolemiljonist läbisõidust... Tegemist Superbiga siis.
14:30 27.06.2012
ostuhuviline (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
qp fotol siis vana Superb ja tundub üsna plank. Kurat seda teab palju see isend tegelikult sõitnud on muidugi... Uuematel peaks olema kõigil nahkrool. See plastrool oli osadel Skodadel ja ka näiteks VW Golfidel (5 gen) täielik nuhtlus. See niigi hästi säilinud. Olen näinud 140 tuhande peal isegi kordades hullemas seisus Golfi rooli. Eriti neil mis on kasutamiseks linnavahel ja veel 5 aastat vanana omavad alla 200 tuhandest läbisõitu.

Maanteel kimatud pikad otsad ei avalda rooli kulumisele mõju. Samuti ka auto ei kulu üldises plaanis sellises ulatuses. Rool on hea auto tervise näitaja nagu vanasti hobusel olid hambad :) 150 tuhat linnavahel sõitnud auto võib olla tunduvalt kehvemas seisukorras kui 300 tuhat sildetatel maanteedel läbinud sõituk.

Viimase põlve Octavia ja Superbil kasutatakse osadel versioonidel (sõltub ostja valikust) mingit imelikku sünteetilist istmekatte materjali. Määrdub jube kergelt. Aga kui sellise istmeriidega takso saad 500 tuhat sõitnud siis salongipesu ja võid vabalt müüa 90 tuhat läbinud autona maha. Ostja vaatab nagu uus. See riie lihtsalt ei kulu aga määrdub selle eest 2x rohkem.
16:35 27.06.2012
qp (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Läbisõit on kõrvaloleval pildil. Sellise rooliga auto lihtsalt oli esinduses kohe olemas. Küünega kraapides tuleb maha nagu plastiliin.
23:58 27.06.2012
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Sai toodud sõbra tellimusel üks selline vanem 7-kohaline Volvo. Läbisõit praeguseks on 466tkm, mingit suuremat kulumist ei paista välja kusagilt, ei juhiistmelt, käigukanginupust ega ka mujalt. Rool pole mõistagi enam uuevääriline, aga arvestades kõiki pisiasju (veermikust kasvõi salongilülitite kulumisastmeni) on auto siiski suhteliselt heas korras (ülevaatuste vealehti üks posu kaasas, pea alati puhtalt läbinud) ja see paistis kohe välja ka proovisõidul, kuna ise satun aegajalt keerama ühe sarnase kuid uuema ja oluliselt suurema läbisõiduga Volvo rooli. Kusjuures nende mõlema auto mootorid pole tänaseni veel kordagi lahti käinud. Sellist autot avalikke kanaleid pidi müüma hakates võiks odomeetri kusagile 150tkm peale kerida:)

Porolooniga põhimõtteliselt nõus. Aga et mitte end istmest eksitada lasta, tulebki vaadata autot kui tervikut ja lisaks salongile ka veermikku. Rooli ja istmete asemele vahetamine mõnest avariilisest autost on niivõrd lihtne ja odav liigutus, et kui eesmärgiks on rontidega kasumi teenimine, jätab ainult kas väga loll või väga laisk ärikas selle tegemata. Aga samas kasutades normaalset istme asendit, mitte eriliselt karedaid riideid (sh neetidega teksad) ja keerates rooli puhaste kätega, ei kulu ka need eriti. Mitmete VAGide, Volvode jpt hulgas leidub muidugi erandeid, aga piltide järgi läbisõidu ennustamine on ikkagi rohkem tilganäppijate teema.

Muudetud 28.6.12 00:16

09:55 17.03.2013
solksolk
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
See istme kulumine on tõesti väga suhteline asi, sest on väga suur vahe, kas autodega sõidetakse pikki maanteeotsi järjest ilma peatumata või on palju peatumisi ja sisse välja käimisi.
Siis sedasi võib istme nurk ära kuluda ka 150 000km ja üldse, kui on palju linnasõitu kulub rool kiiremini.
Samuti sõltub juhi raskusest ja pikkusest see ja üldse tema käitumismaneerist, kuiväga ta kulutab istmenurka või midagi.

Võin tuua hea näite, et 2010a mercedes-benz sprinteril oli rool kulunud juba peale 200 000km sjuke narmendus oli peal.
Istmenurk läks tal katki kuskil 300 000km peal.
Hea näide on veel see, et 2003a Ford transit, selle fordi märk ilmutab kulumise märke, kuskil 350 000 km juures, näiteks.
16:55 31.03.2013
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Siin on pilte uuematest Transporteritest, mille rool on tõesti pehmest materjalist ning kulub mõnuga. Panen lihtsalt vahelduseks pildi T4 Caravellest, mille sõber ostis kümmekond aastat tagasi üsna olematu läbisõiduga (mille õigsust kah ei tea). Pilt tehtud mõned aastad tagasi, kui oli odokal 371tkm, praeguseks on kusagil 100tkm ringis veel juurde tulnud. Rool on originaal ja endiselt kare, kusjuures sõidetud on peamiselt linnas (kaupa ja inimesi veetud). Juhiiste samuti kulumata, kahjuks pole pildistanud sel eesmärgil istmeid. Olen ka ise selle roolis üsna palju olnud ja auto endiselt "üsna värske" olemisega vaatamata vanusele/läbisõidule. Samas kui vaadata neid kahtlase ajalooga analooge müügis, ei taha nende läbisõitusid uskuda isegi mitte siis, kui need kahega korrutada (otsin hetkel omale bussi ja üsna paljusid vaatamas käinud).
23:51 06.04.2013
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
VW Transporter T3 1989a, 8-kohaline, sõbra-sõbra poolt uuena ostetud, minu käes täitus 300tkm, olnud seni kasutuses suure pere autona. Rool on sisuliselt sile ja ühest küljest oleks nagu tükike välja hammustatud, sai juba üsna uuena viga mingi kola autosse paigutamisel, musta teibiga parandatud ja see paistab välja ka piltidelt. Istmed-polstrid on ikka ülikorralikud, pildid räägivad enda eest. Mootor pole enam esimeses nooruses, kuna suhteliselt suur tuuletakistus ei hellita seda 37kW diislit just eriti, käivitub ka käreda pakasega, kuid õlikulu on olemas (liiter 3tkm kohta), mootorit pole kunagi torgitud (st klapisääretihendid on originaalid, mis on ka õlikulu põhjuseks). Auto on üleüldse üsna originaalilähedases korras, kuid pidurid on täielikult uued ning kere kümmekond aastat tagasi värvitud (enne oli helesinine). Enamjaolt on nad kõik, mida ka varem sellist autot otsides näinud olen, selle ls juures üsna sarnases seisus olnud, kuigi tõele au andes olen näinud ka karedaid roole.
15:51 05.07.2014
Jurgen121212 (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Fiat 500 2014a.
20:20 05.07.2014
Jurgen121212 (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Rendiauto, kuid siiski kindlasti normaalsema kasutusega, kui erakätes oleks. Sõidud 50-100-200 km ots näiteks. Linnas sellisega poes-tööl käimisel kuluks iste veel rohkem. Olemas ka musta nahksisuga, see hetkel veel ok, mõned kulumismärgid siiski.
Põhieesmärk oli ikka näidata pildiga, et istme kulumine tänapäeva kvaliteedi juures ei ole üldsegi määrav.

25000 peal ma ei usu, et nahahooldusest eriti rääkima peab. Umbes 3 kuud vana auto.
17:26 06.07.2014
Jurgen121212 (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Aursaadavalt siis ka punasel on aasta 2013, mitte 2014!
20:45 06.07.2014
Jurgen121212 (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Väike parandus, see punase sisuga auto on 13 kuud vana mitte 3, väike näpukas. Kuid võrdluseks panen siia nüüd 1-2 kuud vana Fiat 500 Cabrio.
Värv ei ole maha kulunud, kuid tundub, et 25 tuh, pealt on samasugune kui punane. Punane paistab pildil veel hea, reaalsuses on hullem.
Ma ise pakun, et põhjuseks on liiga kitsad istmed, mille läbi külg saab rohkem muljumist, pluss kehv kvaliteet.
22:02 16.11.2014
audi_a6_v6
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
00:02 17.11.2014
audi_a6_v6
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Aga et siis odomeetri järgi ca 200tuh sõitnud minu audi a4-ja juhiiste, IMO kulumine pm puudub:
22:05 03.12.2014
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Mingi aeg sõitsin siin BMW e30-ga, toodud auto esimese omaniku garaazhist, kes oli välismaal elava sõbra naaber. Läbisõit nats üle 380tkm. Suht siledaks kulunud roolist ei hakka pilti panema, selles pole midagi erilist. Pedaalikummid ja istmed samas kõik originaalid ja viisakad, ega ausalt öeldes peale rooliratta mujalt kulumise märke nagu leida polnudki.

Muudetud 3.12.14 22:04

22:34 03.12.2014
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Siis vahepeal sõitsin 2002a Honda CRV-ga, ls veidi üle 200tkm, tuttava poolt uuena ostetud ja näinud (ja ka sõitnud ise sellega palju) uuest saadik. Pildil istmeriie on ehk veidi kortsus, kuna enne pildi tegemist olin paar tundi selle roolis istunud, katki või kulumise jälgi ei kusagil, rool endiselt nagu uuel autol, pedaalidest kahjuks eraldi pilti ei teinud, siin viimasel pildil veidi paistab piduripedaal, aga ega sealgi poleks olnud midagi pildistada. Ainsad vead autol olidki rooste ja automaadi kohta suht suur kütusekulu, lisaks ei sujunud ka koostöö hästi selle iseõppiva kastiga (sellest autost siin foorumis varemgi sel teemal rääkinud)
22:54 03.12.2014
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Siis mingi aeg sõitsin VW T4-ga, nagu tavaliselt ikka, ostsin jälle sõprade kaudu - sõbra naabril seisis hoovis tema firma endine tööauto, nõgesed kasvasid üle kapoti, kuna ei läinud katkise sumpsi tõttu üv-l läbi ja osteti asemele uus buss. Ta ise oli teine omanik, mitte esimene, buss on kogu elu tööd teinud, salongis töömehi ja taga traktorikola vedanud, viimased aastad oli kasutuses vaid festivalidel käies nö öömajana (tänu pakettakendele ei läinud suvel seest kuumaks). Läbisõit 450tkm, pedaalid kulunud (liivaste töösaabastega trambitud pidevalt sisse-välja, roolil kulunud ainult ülemine osa ja välimine serv (pildistasin tol hetkel odonäitu, mitte rooli, samas on tegemist enamvähem rooli kõige kulunuma kohaga üldse). Istmest ei maksa end segada lasta, see on vahetatud :). Originaal olevat olnud muidu kulumisjälgedega aga terve, aga ühel korral lõhuti istmepõhi ära mingi terava asjaga ja siis oli varsti salong poroloni täis ning tuli uus osta.
23:36 03.12.2014
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Peaaegu aasta tagasi, kui Toyota Previa ära müüsin, oli ls 225tkm ja selle auto puhul võib küll öelda, et salongis polnud mitte üheski kohas kulumisjälgi. Siit piltidelt ei paista küll väga hästi välja, aga roolil on naha tekstuur näha igal pool ümberringi (tõenäoliselt küll kunstnahk või mine tea mis), pedaalid paistavad ühe pildi pealt rooli all, samuti täiesti kulumata. Istmetest muidugi ei taibanud pilti teha, kuna need nägid tõesti välja nagu päris uued (kõige odavam kaltsusisu, tekstuur paistab natuke ühel pildil salongipeeglist), nii et kui oleks pannud kõrvuti selle auto omad ja ühe pildi nurgas paistva 20tkm läbisõiduga meie väikeauto omad, poleks vast keegi suutnud ära arvata, kumma auto istmeid rohkem on kasutatud. Kui see istmete asi väga häirima jääb, siis auto müüsin sõbrale, kes on sellest saadik sõitnud autoga 100+ km päevas ja kui kokku saan, võin ka istmetest pildi teha.

Siin teemas oli varem üks Soomes elava sõbra Toyota Landcruiser, millel sai siin Eestis käies juhuslikult just minu käes täis olles täis 300tkm. Iga aasta on nad sellega külas käinud, käisid ka sel suvel. Läbisõit oli praegu veidi alla 400tkm, pildistada polnud nagu midagi, endiselt salong ilus ja kulumata. Minu imestuseks oli aga suht hiljuti sellel mootor laiali jooksnud (õlipumba rike, kolin sisse ja saale ringi) ning tehti esinduses kapremont, nii et ei tähenda need vähesed kilomeetrid ka kõige vastupidavamate autode ja kõige vastupidavama ajastu masinate puhul alati seda, et nende pidamine täiesti muretu oleks:)
11:50 04.12.2014
ddig
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
See Land Cruiserite õlipump pidavat tüüpviga olema. Tavaliselt võtab turbo kah kaasa.
11:06 15.12.2014
samsung 57000000 (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Minul selline lugu,et uuena ostetud ja omatud sorento läbisõit 115000 8aastaga.rool hakkas kuluma ca 5aasta vanuselt rullub maha kihte kui nühkida ja juhiiste nahk padja äär näeb välja nagu 600 000sõitnd puhasta ja hoolda kuidas tahad.ei välista,et rool ja iste said mingil aja hetkel muud keemjat.seega jah kõike ei tee kindlaks visuaalselt.
18:10 26.12.2014
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Hakkas telefonis silma üks juba aastaid tagasi tehtud pilt, tegemist VW Touraniga, oli sel hetkel 5a vanune ja mul mingi pool aastakest tööautoks. Ls 340tkm juures rool praktiliselt kulumata (pildistatud on nö ülemise kolmandiku kohalt, ehk siis rooli kõige kulunum koht üldse). VW-del on roole erinevatest matarjalidest, see peaks olema siis üks neist kõige kõvematest roolidest, mis kulubki vähem kui nt Transporterite omad - st ärge autot valides vaadake vaid rooli kulumisastet vaid ka auto mudelit ning rooli enda materjali. Selle konkreetse auto elu pole kerge olnud, tehniliselt küll hooldatud, aga paljude inimeste trööbata olnud, auto tervikuna üllatavalt hästi vastu pidanud sellele. Juhiistet kahjuks ei pildistanud, aga see oli täiesti terve - arvestades Tourani istme kuju ja asendit autosse ronimisel, pole seal ka midagi imestada.
11:52 22.03.2015
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Olen nüüd viimased tuhanded km sõitnud ühe vana Skoodaga, autot oli kiiresti vaja lihtsalt Soomest kola äratoomiseks, aga masin on nii korralik, et jääb vist endale pikemakski ajaks. Läbisõit hetkel siis ca 620tkm, varem ühe omaniku käes pereautona, peaaegu kõik hooldus/remont on tehtud esinduses (tsekid), kaasas ka patakas ülevaatuselehti ja mõned esindusevälised arved suurematest töödest (esiklaaside vahetused, sidurivahetusi mõned korrad, salongi keemilised pesud jne). Hooldatud mõistagi eeskujulikult, seni pole nende mõne tuhandega õli tase isegi mitte langenud, veermik tihe (viimane ülevaatus alles jaanuaris), sisu viisakas, terve kuid kergelt määrdunud ja kulumisjälgedega (nt juhiistmel riie veninud), kuna pole kunagi kasutatud istmekatteid. Isegi kõik lisad tunduvad töötavat ja neid on autole tellitud peaaegu kõike, mida tollal saada oli (pole vast vaja imestada, miks Põhja-Soomes nahkmööblit autosse ei soovitud). Kütusekulu maanteel püsikaga sõites ongi keskmiselt selline, nagu sellelt pimedalt pildilt paistab, kuna all on normist suuremad rattad ja tegelik kiirus GPSi järgi seetõttu suurem spido kellal olevast... suverattad on õige suurusega, kui need alla saab, ehk kukub ka kulu tehase andmetele lähemale. ARKis arvele võttes mehed irvitasid, et minu auto on küll ilmselgelt vähem sõitnud, kui suur osa samasugustest Eestisse toodud Skodadest autoärikate poolt, aga kas ma ikka tean, et nüüd läheb see läbisõidu number neil registrisse ning nüüd pole mul enam mõtet hakata hodomeetrit tagasi kerima :))
17:38 22.03.2015
ˇ (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
ehk siis vedas järjekordse romu oma õuele ning on üliõnnelik, et saab järgmised pool milli selle skoodaga muretult maha sõita.
ma kaldun arvama, et iga auto kestab, kui õigeaegselt lagunenud juppe vahetada ja ilmselt on sel autol juba mitmes ring igasugu silladetaile ning muud sarnast vahetusse läinud. sedagi tea, mis mootoris tehtud.
juttu väärt oleks asi ehk siis, kui küljes veel 100% tehasejupid.
enamus eestlasi sõidab autodega, mille varjatud läbisõit on 300 000 ja rohkem.
20:46 22.03.2015
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Selle viimase kommentaari kohta ütleks, et õnnelikud on need inimesed, kellel just nii vähe õnneks vaja ongi. Kirjutasin ju, et ostsin auto, kuna oli vaja hunnik kola Eestisse tuua, st see auto oli odavam kui selle kola transport muul viisil ja vaatamata oma murtud selgroole olen ma siiski võimeline kummardama maha vedelema jäetud raha ülekorjamiseks. Kõige odavam samasugune (st sama mootor ja universaal) Octavia maksab hetkel auto24-s muide 2990e. Loomulikult on sel autol vahetatud silladetaile jpm, mootori kohta pole peale rohkete rihmavahetuste mingeid tshekke ja ei näe ka põhjust, miks eelmine omanik midagi sellist mu eest varjama oleks pidanud, kuna see teadmine, et vahetatud, oleks ju ainult auto väärtust mu silmis tõstnud. Ja millegipärast satuvad mulle ise tuues pidevalt sellised autod (vt seda teemat siin), samal ajal kui Eestis on turg täis ribadeks sõidetud väikese hodokanäiduga masinaid.

Eelviimase lause kohta on kah omal näide olemas, siin foorumis mujalgi teemaks olnud Volvo, Eestisse saabudes mõne aasta vanuselt oli kella peal midagi 140tkm kandis (hooldusraamatut polnud, võibolla juba keritud), Eesti ainsalt omanikult ostsin selle u 360tkm juures (tema käes täielik pisidetailidesse ulatuv hooldusajalugu) ja tänaseks on meie peres jõudnud 661tkm-ni, mootor kordagi avamata, sillas vahetatud ainult sharniirid u 500tkm peal, kõik muu on tänaseni see, mis tehasest alla pandi. Sellest pole siia aga mõtet pilte panna, kuna autole on lastud teha käsitööna nahksisu ja rool on sile, kuna eelmisel omanikul oli see tööautoks ja sõideti suur osa ka näiteks liivaste kinnastega (oli väikefirmas traktorite-ekskavaatorite hooldusautoks, seetõttu sai ka kohe Eestisse saabudes tugevdatud tagavedrustuse). Meil läheb selle autoga juba üheksas aasta ja muudkui teeme naisega nalja, et kui sellele autole esimene tõsiseltvõetav viga külge tekib, siis müüme maha:)) St väga pika habemega nali juba, seni pole põhjust olnud seda uuema või vähem sõitnu vastu vahetama hakata, aga küll seegi põhjus ühel päeval tekib...

Saan aru, et kui õnnestub sõita ainult paarkümment tuhat km aastas ja iga paari aasta tagant autot vahetada, ei saagi tekkida mingit tagumikutunnetust autode reaalse vastupidavuse või kestvuse osas ja eks sellepärast ongi paljude jaoks selline number kellapeal juba hirmutav. Neid üle miljonilise läbisõiduga autode pilte pole siia sellepärast riputanud, et see oli juba ammu, enne digifotograafia massidesse jõudmist, sellepärast ei teinud ka pilte neist detailidest, mis kulumist iseloomustavad, palju turul liikuvaid kapremontimata vanu diisleid on aga just samas kulumisastmes...
09:05 23.03.2015
kupu_3 (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Olen sama oktaaviaga, kuid laugsabaga sõitnud uuest peast. Esimesed 2 aastat olid imelised. Uhke auto, suur pagasimahutavus, diisli tüüpiline aeglane soojenemine kuid juba soojana hoidis salongi ka -26 kraadi juures soojas. Vedrustus oli vaikne, diisel seevastu mölises ja vibreeris kõvasti. Peale 160 tuh läbimist hakkas nagu rohkem suitsu viskama. Mootor on 300 tuh juures kaks korda lahti käinud põhiviga oli plokikaasetihend pihustid ja klapisäärepuxid. Sillapudinad on siiani originaalid, amordid sai siiski uued. Ukselingi trossid nii sees kui ka väljas vajavad tihti vahetust. Suunalüliti on kaks korda vahetatud, piduritulede lüliti kolm korda. Juhiiste vajus läbi, miskit tuli keevitusest lahti. Starter, genekas ja soojendusmootor on ka vahetatud. Rooli kattematerjal muutus rabedaks ja hakkas käsi määrima juba 200 tuh juures. Istmekangas pidas hästi vastu. Selle auto ainiuke suur miinus on vääga väike tagaiste. Kere oli väga jäik- tungi peal käisid kõik uksed ilusti kinnilahti.
13:35 25.04.2015
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Ei saa kurta aeglase soojenemise üle ja selle põhjus paistab välja pildilt. See on üks neist paljudest põhjustest, miks ma ostan oma autod Soome-Rootsi põhjapiirkondadest, mitte kusagilt Lõuna-Euroopast. Lahendus on suht geniaalne: kui mootori soojenemiseni (termostaadi avanemiseni) töötab nagunii vaid "väikene ringe", siis salongiradikasse tulevale hargnemisele on pandud ette kolm eelsüüteküünalt, mis teevad salongiradikasse tuleva vedeliku alati soojaks ja ühtlasi aitavad soojendada ka mootorit ennast kuni töötemperatuuri saavutamiseni. Arvata võib, et selline lahendus, mis aitab mootoril kiiremini soojeneda, aitab kuigipalju pikendada ka mootori enda eluiga (geneka eluea lühenemise arvelt:). Teine asi, mis mootori suurde läbisõitu veidi muretumalt suhtuma paneb on see, et põhjast ostetud autod said juba uuena külge mootori eelsoojenduse ja kuna mootori ette soojendamine on paljudes kohtades tasuta või fikseeritud (odava) hinnaga, siis seda on alati reaalselt ka kasutatud. Siit ka kurioosum, et talvel võtavad seal autod vähem kütust kui kevadel-sügisel, kuna talvel on pea kõik käivitused alati juba sooja mootoriga. Eelmisest postitusest on kuu möödas, numbreid kellale lisandunud selle ajaga peaaegu 4000 km jagu (lisaks teistel autodel kokku veel ligi 2000 km), nii need reaalsed läbisõidud tekivad, kui just ise regulaarselt tagasi ei kerida ei viitsi:) Suverehvidega on maanteekulu peaaegu poole liitri jagu väiksem mu eelmistel piltidel oleva näiduga võrreldes, st isegi alla tehasenormi (Michelin Energy Saver rehvid kerge ülerõhuga).
12:03 03.05.2015
,.,, (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Vastupidi. Tahad sa või ei, külmkäivitusi tuleb põhjamaades ette, ja mitte vähe. Soola sees need autod päevast päeva kuni 10 kuud aastas.
Lõunamaadest toodud autod aga pole külmkäivitust näinudki. Ja põhiline - soola pole ka näind. Ja kui veel webasto juhtub peal olema...no see neil puhta uus ja kasutamata.
Ja neid vidinaid areta juba ise nii palju kui tahad lõunamaalt toodud autole.
02:39 13.05.2015
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Äkki põhjendad oma juttu? Elasin seal 7 aastat, kodus tasuta elektriga soojendamise võimalus, tööl peaaegu tasuta, poes käies seisab auto max tunni, maha jahtuda ei jõua, sama lugu õhtuti teatris või trennis käies... mis point on mitte soojendada, kui see ei maksa midagi (kui maksabki, siis on mingi tilluke kuumaks, mille eest kasuta palju jaksad), teeb elu mugavamaks (-40 kraadi juures on ikka vahe sees, kas puhub sooja alates käivitamise hetkest või alles peale mootori soojenemist) ja hoiab ka otseselt raha kokku. Sama võiks väita ka soolajutu kohta, et kui terve talve jooksul auto väljast mustaks ei lähe (läheb mustaks, kui vahepeal lõuna pool käia piki kiirteid), värvidefektid ei ussita, teed ongi jääga kaetud mitte soolalagaga, kust see soolajutt küll leiutatud on? Lisavarustust saab loomulikult juurde OSTA igale autole, aga ma rääkisin siin viimati hinnaklassist, kus plokisoojendus tähendaks juba poolt auto hinda (Eestis odavaim analoog 3K eest oli muide plokisoojenduseta). Raha eest saabki asju, seda pole tarvis tõestada, kuid paljud mu postitused siin teemas puudutavad just kulumise ja kilometraazhi omavahelist suhet. Nooremana tõin kah Saksast, enam mitte, kuna seal on pärli otsa sattumise võimalus paarkümmend korda väiksem (=leidmine kulukam, mitte võimatu), sest seal ei hinnata vanu autosid erinevalt põhjamaade põhjapiirkondadest. Mu juttu kinnitab ka see autopark, mida sa täna neil tänavatel näed (Saksas üldse roheliste tsoonidega elu keeruliseks tehtud). Ma siin praegu põhjendan lihtsalt oma seisukohti, mitte ei väida, et kõik muud seisukohad absoluutselt valed oleks, sest kindlasti kohtab ka põhja pool kusagil mere ääres piirkondi, mis upuvad soolas ja kus parklates pole vooluga postid iseenesestmõistetavad... aga miks peaks keegi tahtma tuua autot sellisest erandlikust kohast?
07:44 13.05.2015
A! (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Endal ka istumise all põhjamaalt toodud peso 2,0hdi ja see läheb ka üle ootuste hästi soojaks - põhjust ei ole veel täpsemalt uurinud, aga kiiremini soojeneb isegi bensukast, mis teise autona võtta on. Juhet pole eelsoojenduseks veel viitsinud kasutada, sest isegi talvel hakkas sooja puhuma max.paari kildi pärast starti. Suvi ees, nüüd peab vist lisajahutust hakkama organiseerima ülekuumenemise vältimiseks:)
10:51 02.06.2015
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Nonii, ega siin eriti midagi kommenteerida polegi, täiesti läbisõidule vastav kulumine. Autoks 7-kohaline Peugeot 806 aastast 1999 ja ls hetkel 447tkm. Kuna mul varem sellist masinat pole olnud (pole isegi sõita saanud), siis kõige rohkem üllatas vast hoopis vaikne salong - võib teinetesega lausa sosistada autos, kuigi mootoriks on suht lärmakas vanakooli (HDI eelne) diisel ja väljast lärmabki, seest mitte. Eestis neid autosid vist osatakse hinnata, sest nii kui Soomes mõni asjalikum müüki on tulnud, on hakanud silma eestlaste küsimused kuulutuste juures ja kahel juhul on helistades olnud auto juba broneeritud eestlase poolt (ei tea, kas Soomes või Eestis elavate poolt). Tänu tsingitud kerele peaks sobima hästi ka meie soolalaga sisse, samas meil tänavatel ei näe neid peaaegu üldse...
23:49 12.08.2015
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Põhja Rootsist üks Volvo jälle ära toodud, seekord millenniumiaegne V70 diisel, teiselt omanikult (tuttav), oli algul Kirunas takso, sellest alates vanema mehe käes väheses kasutuses. Dokumenteeritud läbisõit hetkel 492tkm, mootor-kast on originaal ja vh korras, veermikust on üsna hiljuti täielikult üle käidud, st "kõik" on korra vahetatud. Salong on nii nagu piltidelt näha. Ei hakanud piltidega tõestama, et rooli välimine osa on siledaks kulunud, kuna auto on kogu elu teinud peamiselt lühikesi linnasõite. Ja kuna linnasõitudega (asfalt/lumi) on kingade tallaalused alati puhtad olnud, on ka pedaalid väga vähe kulunud. Teistest istmetest pilte ei teinud, kuna need näevad veel liiga head välja, samas juhiistet ei kuluta ükski asi vast rohkem kui taksol, kuna kellelgi ei ole normaalselt nii palju sisse-välja käimisi kui taksojuhil (taksojuhtide kultuur veidi teine kui meil). Nagu pildilt näha, siis juhiistmepadjal on ühel õmblusel niidid lõpuks läbi kulunud, istmenurgas kah nahk õhukeseks kulunud ja vaevalt et enam kaua terve püsib. Mu varasemal manuaalkastiga analoogsel autol on ls hetkel midagi 440tkm juures, olnud pereauto, istmenurk vh seisus, aga pole hetkel võrreldav, kuna tegu poolnahksisuga (plüüzh ja "vakstu" kokku õmmeldud). Ehk annab mingi aimduse, kui palju on maksimaalse võimaliku trööpamisega sellist salongi ca poole miljoni km jooksul ära kulutada.
13:06 15.10.2015
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Kuna tutvusringkonnas on pidev tellimus sees põhjamaal elanud autodele, on jälle paarile eksemplarile käpp peale pandud.

Ülemistel piltidel ligi 20 aastat vana Mondeo, ajalugu paraku tõestatav vaid osaliselt. Igal juhul enamjaolt originaaline säilinud auto. Aga kuna auto on olnud maal, on sõidetud alati liivaste jalanõudega, siduripedaal suhteliselt kulunud, gaasijalg pole vist eriti raske olnud :). Rool on nahkse kattega, välimine külg siiski siledam kui sisemine, aga tekstuur nähtav.

Teine on 2009a Volvo V70, esimese omaniku käes natuke üle 400tkm, selle jooksul ainsaks remondiks automaatkast 1x, teise omaniku käes esisillas 2 puksi vahetatud, ls hetkel 436tkm, hooldusajalugu esindusest kõik olemas. Pedaalid ilusad, rool ja käigukang on sileda nahaga, nii et sealt kulumist otsida on mõttetu, pedaalid väga ilusad (olnud siiani linnadevahesõitude auto, peamiselt lennujaamast hotellidesse), istmetel pole kulumisest jälgegi, aga tagumiku alt nahk veidi veninud. Ehk siis jälle täiesti arusaadava kulumisastmega auto, selle roolis olen olnud peaaegu 1500km, tehniliselt "maasikas" :)

Muudetud 6.10.16 01:00

16:51 15.10.2015
ˇ (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
volvo 400 000 ja kaks puksi?
19:36 15.10.2015
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Jep, see on siis see uuem Mondeoga juppe jagav Volvo, täpsemalt taksoversioon. Mõistagi mitte Eestis ja ainult sile asfalt (kiirteed mööda linnade vahelised transfeerid, mitte tüüpiline taksokasutus). Kuigi sildade kulumine pole selle teema point, oleks huvitav siiski teada, kuidas peab sama auto vastu meie kehvematel teedel nn tavakasutuses.
10:02 19.10.2015
matux87
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
a

Muudetud 21.10.15 13:48

12:45 19.10.2015
plekimeister (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Leedust toodud masin ju. Huvitav kuidas kerega on? Pahtlit palju värvi all?
00:05 21.10.2015
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Vat ei saa aru inimesest. 300tkm on vähesõitnud tema jaoks aga 400tkm on juba palju ja tõmbab nina vindu, ons seal suurt vahet, kardak küll et mitte eriti
15:38 21.10.2015
01y4 (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Mul ka saksa suurem raud.
Sai toodud. Firma auto olnud ennem mind. Tänaseks rohkem kui 300 k kellal. Tänaseni iga kui km on arvel ja iga viimanegi kui töö ja hooldus on tõestatav. Isegi keregarantii kehtib jne. Masin peaaegu max varustuses, igasuguseid el. lisasid täis. Roolil hästi otsides leiab ühe koha, kust eelmine omanik vist mehiselt kinni hoidnud. Salongis, istmetel pole muud mitte midagi häda. Kõik töötab, kõik ilus ja korralik nahk.
Kapoti all samamoodi, veermikus samuti. Seal vahetad vaid kuluosi ja käid servisest servisesse ja vahetatud kuluosi (nt kettad ja klotsid). Väljast auto samuti ideaalne, va üks kriim mille tallinnas uksele parklas sain ja teise külje peal on keegi uksega auto ust käinud "hellitamas", samuti tallinnas. Ennem seda polnud autol ühtegi täppi ega plekki peal.
Uuel aastal müüki, sest hing ihkab uuemat mudelit mis välja tuli. Ei teagi, kas ostjaid leidub, hakatakse ka vinguma, et näe, väljas kaks jama kerel ja salongis 300 000 + km kellal. Pean vist ka 150 000 km kellale keerama, läheb müügiks tundidega. Sest kõik vaatavad ju ainult neid numbreid, mitte seda, et autot on hästi hoitud, seest ja väljast veel hea ja ajalugu on ideaalne ja kontrollist kontrolli sõitnud vaid.
06:22 28.05.2017
Kristjanwqe (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Müün autot, kuulutusse auto ls ei märkinud. saanud 2 kõnet a'la tere, mis auto läbisõit on? vastanud 330k, tuleb kiite aitäh. ei ühtegi küsimust seisukorra jne edasi kohta. olrks tüüpiline 180k, oleks auto müüdud ammu vist.
10:24 28.05.2017
................. (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Inimeste kitsas silmaring ja lauslollus. Selleasemel, et osta õige läbisõiduga viisakas 350 000 sõitnud asi millel kindel ajalugu teada, ostetakse kuskilt 220 000 sõitnud millel on vähemalt 2x samapalju maha krutitud sara, sest odomeetri näit on parem :)
08:03 29.05.2017
........ (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
ei ole kuskil kindlaks tehtud, et keritud auto kehvemas seisus oleks kui kerimata. keritakse ikka inimeste "soovidest" lähtuvalt ja hooldusajalugu jääb selliseks nagu ta on- kas on korralikult hooldatud või ei. ise üritasin ka 300 sõitnud autot müüa, aga oli vaid paar helistajat ning otsustasin, et sõidan aastakese veel, sest hetkel kõik korras ja ega sealt järelturult ka midagi eriti paremat võtta ole- vahtada üks vanakene teise vastu on suht tulutu tegevus. pigem siis juba uus osta. muidugi oleks ta maha saanud müüa nn kiirmüügihinnaga ja siis oleks ta huiari poolt kohe uuesti müüki pandud "normaalse" hinnaga.
aga ei saa siiski olla täiesti muretu, sest vana auto puhul tuleb ikka aeg ajalt miskit nokitseda ja siin ei loe läbisõit absoluutselt mitte midagi- hooldus hoolduseks, aga mõned asjad lõpetavad töö lihtsalt vanaduse pärast.
12:01 01.08.2017
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Saabuvat talve silmas pidades ostsin juunis omale veidi parema maastikuvõimekusega Volvo kui varasem oli. Läbisõitu tõestada ei saa, kuna hooldusraamatut pole, aga pikaaegse omaniku käsitsi kirjutatud hooldused lubavad oletada, et kui mitte just päris uuena, siis hiljem seda vaevalt keegi kerinud on. ÜV sai tehtud veel enne Eestisse toomist, et veenduda auto heas tehnilises seisukorras ning rooste täielikus puudumises. Läbisõit siis oluliselt väiksem kui varasemal, piltide tegemise hetkel 519tkm, auto ise 1993a. Rooli välimine külg on ikka üsna siledaks kulunud, teistel külgedel joonis nähtav. Pedaalikummide kohta väitis, et pole kunagi vahetanud ja nende seisukord on samuti piltidelt näha. Salongimaterjalidest kolmas istmerida on nahast, esimesed kaks istmerida kõige mugavamast kuid samas kõige paremini kuluvast kangast. Nagu piltideltki paistab, on juhiistmel servast õmblus rebenenud, riie ise pole läbikulunud mitte kusagilt. Selle koha peal, mis reeglina esimesena läbi kulub, on hoopis põlenud servadega sigaretiauk (ainus kogu autos, kuigi minu jaoks on müsteerium, kuidas sellisesse kohta üldse sigaretiauk saab tekkida, tõenäoliselt seisva auto keskkonsooli laekast midagi otsides nii, et sigaret samal ajal näpu vahel...). Ehk siis tervikuna jällegi kellanäidule täiesti vastava kulumisastmega masin.
18:58 02.08.2017
.............. (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Kas nende romude kollektsioneerimine juba ära ei tüüta?
23:32 02.08.2017
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Vastan mitmes osas:
- enamus neist autodest pole toodud mitte auto pärast, vaid odavam olnud osta auto ja tuua sellega midagi Eestisse, kui et hakata selle vedamiseks tellima transporti. Minu jaoks auto tasuta käes ja Eestis järelturul leidub neile alati ostja
- paljud autod toon ka sõpradele-sugulastele tellimuse peale, mitte endale, toonud autosid niiviisi väljamaadest 24 aastat ja pole seni veel ämbrisse astunud
- vahetan igaks talveks 1-2 autot lihtsalt huvi pärast, et õpiks erinevalt käituvate autodega kiiresti libedal sõitma. Järgmine aasta müün maha ja võtan jälle 1-2 uut asja proovimiseks
- eelmise Volvoga 10a jooksul 300tkm praktiliselt talla ja kalla rezhiimis, aga eelmine oli juba ostes kere poolest ikkagi mõne roostetäpiga. See on parem tehniliselt ja ka varustuse poolest, mis just talvist sõitmist otseselt mõjutab. Narr oleks olnud mitte vahetada hästi teeninud olemasolev veelgi parema vastu välja
- ei tüüta, ükski uus kogemus pole kunagi tüütav. Kollektsioneerin hoopis teistsuguseid autosid
07:47 03.08.2017
.............. (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Huvitav, mis asi see on, mis mahub sõiduautosse, aga kullerfirma küsib selle transportimise eest vähemalt 500€?
Kas erinevad esi- ja tagaveolised on tõesti nii erineva käitumisega, et tuleb nad kõik libedal läbi proovida? Mul on mõnekümneaastase juhistaaži jooksul üsna selgeks saanud libedal sõit, st hoidumine kraavisõidust.
Ja kui üks 93a. Volvo on tehniliselt ja varustuselt parem eelmisest, siis on tõesti kahju inimesest, kes peab aastal 2017 progressiks 25-30a vana auto väljavahetamist teise samasuguse vastu.
Aga edu, kõigil meil omad kiiksud.
16:17 03.08.2017
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Tutvu hindadega, mida küsivad kullerfirmad selle eest, kui kliendile sobival ajal tuleb korjata üks asi peale ühest, teine teisest ja üheksas üheksandast kohast, nii et kõik need kohad asuvad kusagil maakohtades. Selle raha eest saab osta ka mitu autot. 500e eest saab osta kah mitu sellist autot, mille eest Eestis millegipärast häbenemata 2-3K küsitakse, st mida on turu odavaima hinnaga ka väga kerge Eestis edasi müüa. Eks igaühe oma asi, kas loobid tuhandeid tuulde või teenid enda jaoks vajaliku liigutuse eest mõned tuhanded hoopis kasumit. Enamike, ka minu, jaoks on see siiski rahanumber, mida kulutamata jäänud ühe päevaga muul viisil teenida poleks õnnestunud. Neid näiteid koos linkidega toonud siin foorumis läbi aegade hulgim, ei pea vajalikuks seda kõike jälle praegu kordama hakata.

Kui ei hakka võrdlema just sama aastakäigu Golfi, Borat ja Octaviat, on kõik vägagi erinevad. Selle kogemuse puudumine, õigemini küll huvi puudus selliseid kogemusi omandada, kajastub siin foorumis paljudes teemades. Sellest kogemusest lähtuvad ka inimeste autovalikud. Sh ka põhjused, miks ma rohkem uut ja sama suurt autot välja ei osta (ega liisingusse võta), vaid sellise 25-30 vanusega sõita eelistan. Ongi kiiks, mida ei peagi mõistma need, keda see isegi ei huvita.

See teema on aga autode kulumisest, et siin massilise kerimise all kannataval kasutatud autode turul oleks vanade autode ostuhuvilistel võimalus võrrelda pakutavaid nendega, mille kulumisaste vastab reaalsele läbisõidule. Eks see kõik oli ka minu jaoks uus kogemus, kui 90ndate esimeses pooles väljamaadest omale ja sõpradele aegajalt autosid hakkasin tooma, sest sinnani põhines ka minu arvamus kulumisest vaid meie turul pakutavale tuginedes. Nähes, mida praegu siin inimesed on valmis ostma, jätkub järelikult selle ajastuga kaasnev naiivsus tänaseni veel paljude inimeste peades...
17:37 03.08.2017
.............. (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Ei tea, ei tunne vajadust pidevalt talvesõitu õppida ja selleks autosid vahetada. Iga kuue kuu tagant kordub sama ilm ning kui keegi unustab suvega libedasõidu ära, siis on asi õppimisvõime(tuse)s ja oskuses autot tunnetada. Pole eriline kraave mööda sõitja kunagi olnud, kuigi seierit meeldib vahel püstisemaks ajada küll. Kõike seda tuleb muidugi mõistusega teha. Vanade romude vastu ka huvi kadunud- odav osta küll ja vahel joppab ka korralik auto, aga eelistan vähe rohkem maksta ning mõne aasta muretult sõita, mitte olla kogu aeg valmis selleks, et tuleb jälle töökojas aeg kokku leppida.
Aga arvestades keskmise eestimaalase sissetulekut, siis loomulikult on autoaedel klientuuri piisavalt ning liites siia tehnikavõhiklikkuse ja sinisilmsuse, saabki neid ronte hulgim maha parseldada. Ja tänu sellele elavad jälle remondimehed ning nõnna saavadki kõik tööd ja leiba.
02:51 22.08.2018
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Kevadel ostsin uudishimust perevaguniks järjekordse "helesinise unistuse". Täpselt kuu tagasi käisin järel ja võtsin kohe Eestis arvele, tänaseks on kõik hooldused tehtud ja peaaegu üks hooldusvälp ka maha sõidetud, nii et autost mingi pilt ees.

Autoks täpsemalt 2003a Honda Stream 2L vtec mootori ja kepikastiga. Läbisõit hetkel 300tkm juures, hooldusraamat koos kõigi juurdekuuluvate esinduse hooldusarvetega anti autoga kaasa. Nagu piltideltki näha, siis kulumist ei paista tõesti mitte kusagilt (poolnahkrool, nahaosa on mõistagi sile, aga pole värvi muutnud kusagilt), absoluutselt kõik lisad tulemootoritest-pesuritest eraldi esi-tagaosa kliimaseadmeni töötavad suurepäraselt. Võiks öelda, et silmaga ei näe ega tagumikuga tunne midagi sellist, mille poolest uuele autole alla võiks jääda, lihtsalt auto ise on vana. Ainus kuluv vedelik on seni olnud klaasipesuvesi ning bensiin.

Kütusekulu tegi üllatuse, kuna ökonoomseim paagitäis (ühtlane maanteesõit kliimat sisselülitamata, rehvideks Michelin Energy Saver) on seni olnud 5,5L/100km, januseim paagitäis 8,6L/100km (kliima sees, tüüpilist maanteesõitu selles minimaalselt). Seda tehase pakutust ökonoomsemat reaalsust lubas ka eelmine pikaajaline omanik, kuigi teda ma hästi ei uskunud:)

Lisan juurde veel mõned mittevajalikud pildid, kui kedagi auto enda ruumijaotus huvitab. Juhiiste on piltidel minu järgi kõige tagumises asendis, kõrvalistuja naise järgi nö normaalses kohas. Kolmas istmerida on istutav, aga pikka maad sõites mõeldud pigem lasteistmena, kindlasti mitte täismõõdus ja amputeerimata jalgadeta meestele. Hetkel kõrval olev Sharan ja hiljuti olnud viimane Previa meeldisid mulle ruumilahenduselt igal juhul rohkem (mahukamad, sisuliselt sama suured autod), Stream on jällegi jäigem ja sõiduautolikum ja see "wannabesportlikkus" kajastub ka reaalses sõidukiiruses.

Kuna tegemist on vana autoga ja kohe tuli ka üks Eestist kaugemale sõit ette, torkisin läbi ka kogu veermiku ning muu autoaluse. Rooste puudub, kõik originaal. Erandiks oli aga tagavararatta raam seal põhja all, mis oli totaalselt roostes ja eelmiselt omanikult küsides ei olevat seda kunagi veel kasutatud. Keerasin pagasnikust lukustuse lahti ja loomulikult raami hinged ei liikunud. Lasin vahele ohtralt WD40 ja kui veerand tundi hiljem auto juurde tulin, oli ratas ise oma raskusega juba koos raamiga kenasti vastu maad vajunud. Aga pindmise rooste kord seal peal oli ikka muljetavaldav, nii et selle raami torud tundusid umbes 2x paksemad kui need tegelikult on. Puhastasin ära, oli vaid pindmine rooste. Ehk on kasulik info kellelegi, kes sellist autot kasutatuna vaatama plaanib minna, et enamvähem teaks, mis sellise vanuse ja läbisõidu juures ees võib oodata. Nüüd tagantjärele arvan, et sellise eest tasuks maksta isegi rohkemat kui metalli kokkuostuhind:)

Muudetud 22.8.18 02:49

13:40 25.08.2018
td (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Need vanakooli sametsisud on ka 25a autol veel väga kenad,ühed paremini säilivad eksemplarid.
19:35 01.09.2018
... (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
stream on jah üllatavalt kobe tükk. meil üle 6a kasutuses ja kellal 228K ning ei ta roosteta, ei ta lagune, ainult sõidab ja käivitub sisuliselt 365 päeva aastas ning veel kordagi pole tõrkunud. loomulikult tahab ta siiski hooldust ja seda on ta ka korralikult saanud ja ilmselt see ongi taganud truu teenimise. ka salong on sama korralik nagu piltidel- ei mingeid liigse kulumise jälgi.
00:47 03.11.2018
paljusõitnudautoling ipostitan (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
http://www.auto24.ee/used/2970889
uhke läbisõiduga Peugeot 406 müügis
03:27 03.11.2018
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Mis seal nüüd niiväga uhket on. Enamus, mis lõpuks siia tassitakse, on sõitnud samasse auku. Sest sellise läbisõidu juures ei paista veel kulumine eriti kusagilt välja ja sellisele julgeb veel 150tkm ette kerida:)

Siin kah üks odav hooldusraamatuga diisel, ls 936 694 km ja hind alla viie soti. Võib hakata tegema pakkumisi, millise läbisõiduga see varsti Eestis müügil on:)
https://www.nettiauto.com/skoda/octavia/9939671
09:22 05.11.2018
maaks
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
See ülatooodud Peugeot on pigem erand kui reegel. ~3a tagsi müüsin isa 406't ja sellel oli läbisõit ~180kkm (vaatasin MNT-st järgi, uuena ostetud, ühe pere kasutuses). Istme katteriie oli katki, rooli nahk oli räbalaks kulunud. OK, ei olnud plüüsist sisu aga olid tavalisest riidest katted.

Muudetud 5.11.18 09:26

21:48 05.11.2018
. (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Voin siis veel kaks korda 300t/ km oma vanale 81kw VW peale sõita.
13:25 18.06.2021
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Peaks olema üsnagi õpikunäide, millised näevad välja 910tkm sõitnud kurvasilmse sitahargi äraistutud originaalistmed. Loomulikult ei saa kinnitada, et need selles autos ilmtingimata originaalid on, aga üksjagu analoogilisi miljonile km liginevaid autosid näinuna julgen küll öelda, et sellised need istmed sellise istmekatte materjali puhul tavaliselt välja näevad ja veelgi räbaldanumad on kas rohkem (ja mõnikord ka oluliselt rohkem) sõitnud või siis erandid (mõned töömehed ei võta autosse istudes vöölt kruvikeerutajaid ära, pole ka ise päris puhas sellest patust:).

Hetkel võimalik see auto viie soti eest omandada, üv vigade list on kahel lehel, aga kõik on väga odavalt lahendatavad pisivead või, nagu moodne öelda, iseenesestmõistetav kulumine, mida leiab ka paar aastat vanadelt autodelt. Üsna tõenäoliselt parem valik, kui kohalike ärikate Saksast tassitud raiped, millel salong viisakaks tehtud Leedu romulatest odavalt saadud avariiliste autode istmete abil.
https://www.nettiauto.com/mercedes-benz/220/12202047
00:36 22.06.2021
Nahksisust (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Enda kogemuse põhjal on tekkinud mulje, et keskne küsimus on naha kvaliteet ja selle hoidmine/hooldamine. Kvaliteetne nahksisu peab õige hoidmise ja hooldamise puhul ilusana väga hästi vastu ja enam kui kümme aastat ilma erilisi kulumise märke näitamata. Samas on palju näiteid, kus täpselt sama auto täpselt sama nahksisuga näeb nö poole uuema a juba väga halb välja. Seega on väga palju kinni auto omaikus ja selles kuidas ta autot hoiab, mitte selles, kas läbisõit on 100 või 300 tuhat.

Hoidke ja hooldage oma autosid hästi ja ja salong püsib väga palju aastaid ja kilomeetreid kena. Seda muidugi eeldusel, et konkreetne auto on kokku pandud kvaliteetsetest materjalidest
02:52 04.11.2021
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Kuna ühes teises teemas räägiti jälle remondirõõmudest, meenus just, et siin teemas 11:52 22.03.2015 postituses oleval soodal täitus millaski suvel 700tkm (sellest 80tkm Eestis). Nagu pildiltki näha, on istmed endiselt korras ja terved. Mootor endiselt grammigi õli ei võta, isegi õli värv hakkab tuhmuma alles välba lähenedes, üle 100 käivituse -30 madalamatel temperatuuridel eri riikides ja alati poolest pöördest käivitnud. Selles osas küll muretuse etalon, aga muus osas vastupidavust väga ei kiidaks, kerjab aegajalt tähelepanu nagu iga teine VAGi toodang, just pisiasjadega (üksikud andurid, rattalaagrid, mingi elektriaken jms) on tulnud tegeleda, mis sellise läbisõidu juures on kodus mõnel muul autol veel kõik originaalid ja töökorras. Poolmuidu saadud auto puhul siiski väga ei kurda.
10:14 04.11.2021
Ruotsikunn (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
22:32 06.11.2021
Timuti90 (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Okey,
Sinu iste on ju tegelikult täiesti räbal riide kohta.
Nahk sisu on täiesti hoolduse teema, kuidas keegi hooldab. Kuidas on istutud, kui palju linnas sisse välja käimist siis iste kulubki.
Samuti tootajtel naha ja naha erinevus.
00:51 10.11.2021
Kärss
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
# Sinu iste on ju tegelikult täiesti räbal riide kohta.

Millise kohta see nüüd käis? Viimasel pildil on ju absoluutselt defektideta iste, mida kasutatud kateteta? Ei ühtegi auku, "hõredat kohta" ega narmendavat õmblust. Lihtsalt riie ise on veninud, kuna ma ise kaalun üle 100kg ja eelmine omanik, kellelt ostsin, niisamuti. Teoreetiliselt, kui oleks need km kogunenud maanteesõiduga, oleks istutud istmetel suurema keskmise kiiruse tõttu vähem aega... See konkreetne kaltsusisu on ka kõige odavam kräpp, mida sellele autole üldse pakuti. Vaatame nüüd korraks turul ringi, millise salongiga autosid pakutakse poole väiksema numbriga kelladel...
11:36 eile
Dcv (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
Salongi kulumine tundub olevat igal sõidukil erinev.

BMW M3 läbisõit 115k km (õige, esinduse ajalugu). Merino nahk.

Istme alumisel serval kulumine puudub.

Seljatoe serv on juba kole.
Külgtugi on suur ja madalast istumisasendist väljudes toimub hõõrdumine mööda seljatoe serva enamasti.
15:31 eile
63amg (registreerimata)
Re: TÕESTATUD läbisõit ja salongi kulumine
salongi kulumine sõltub väga palju inimesest endast.sõrmused,needid,ülekaalulised jne.lisaks lühikesed inimesed,kellel on iste max ees ja väljudes ,sisenedes nühitakse seljatuge