Registreeri

Suurel Võidusõidul peetakse maha tõsine Eesti-Soome maavõistlus

30.06.2016

Homme ja ülehomme auto24ringil toimuval aasta suurimal autoringraja võistlusel Suur Võidusõit peetakse nii Eesti, Soome kui Balti meistrivõistluste etapid ning tänu sellele on seal võistlemas kõik Balti ja Soome parimad ringrajasõitjad ja enamustes klassides on eeldada vägevat konkurentsi eelkõige eestlaste ja soomlaste vahel.

Kuna osad HRX Eesti meistrivõistluste etapid on tänavu juba Soomes peetud ja sealt on Eesti sõitjad palju magusaid esikohti ära toonud, siis on soomlastel eriliselt suur motivatsioon oma lõunanaabritele nende kodus omakorda koht kätte näidata. Oma koduseinte toele lootvad Eesti sõitjad ootavad seega kõiki huvilisele nendele raja äärde kaasa elama, et siis ühiselt välismaalastele korralik lahing anda.

Üks eestlane, kelle soomlastel eriline kana kitkuda, on põhjanaabrite ühes mainekamas sarjas Porsche GT3 Cup Challenge Finland osalev Eesti üks parimaid ringrajasõitjaid Raimo Kulli, kes juhib meie põhjanaabrite meelehärmiks ka hetkel seda sarja. Teine eestlasest osaleja on freestyle suusatamise Eesti meister Oliver Tiirmaa, kes siiani võistelnud GT Open klassis, kuid nüüd otsustas võimsamat Porschet proovida.

Vägevate häältega V8 Camaro Cup klassis lähevad Soome mitmekordse meistri Jari Nurmineniga vastamisi eelmisel aastal Euroopas Radical Cup sarja poodiumil lõpetanud Tristan Viidas ja alles 15 aastane Gabriel Dominic Sergo, kes sai Soome autospordi liidult eriloa selles sarjas võistlemiseks, kuna seal on vanuse alampiiriks 17 aastat. Kolmas eestlane rajal on Raivo Hääl, kes on sellel hooajal samuti häid kohti saavutanud ja võib ka nüüd vabalt end poodiumile sõita.

Ühes konkurentsitihedamas klassis BMW 325 Cup sõidavad eestlased koos soomlaste Xtreme Race klassiga, kus kasutusel samasuguste tehniliste tingimustega BMW’d, mis Eestis. Siiani peetud etappidest on meie sõitjad ära toonud enamus esikohti. Väga tugeva hooaja alguse on teinud endine Eesti supermoto meister Andre Kiil, kes viimaselt etapilt võttis maksimaalsed kolm sõiduvõitu. Lisaks endisele kaherattaliste meistrile on hea hooaja alguse teinud ka Vormel Scandic Eesti meister Tõnis Vanaselja, üks sarja kiireimaid läbi aastate Mikk Maaten, valitsev Eesti meister Allan Tigane ja otseloomulikult Sten Pentus. Kõik need Eesti mehed ning lisaks ka viis-kuus kiiret soomlast on esikoha pretendendid ka Suurel Võidusõidul ja sellelt klassilt on oodata väga põnevaid sõite, kuna autosid on stardijoonel üle 20.

Vormel Scandic klassis saab üle pika aja Eestis kihutamas näha Martin Rumpi, kes tänavu võistleb edukalt Hiinas toimuvas Audi R8 LMS CUP GT3 autode sarjas ja sellel aastal Saksamaa F4 sarjas osalevat Jan-Erik Meikupit, kes valiti eelmisel aastal vormelautodel Eesti parimaks uustulnukaks. Tänapäevaste vormelitega asuvad koos starti ka Historic vormelid eesotsas samas klassis Euroopas tegusid tegeva Jaak Kuuliga.

Pealtvaajata jaoks on kindlasti üks paeluvamaid klasse GT Open, kus saab rajal näha selliseid sportautosid nagu Lamborghini, Chrysler Viper, Lotus, BMW M3 jne. Kahjuks selles klassis eestlasi sõitmas pole, kuid see eest on rajal sellised legendid nagu Euroopast erinevaid tiitleid saavutanud Pertti Kuismanen ja endine Soome motoringrajaäss Raimo Kesseli, kes ka tsiklil Eestist medaleid võitnud.
Teine klass, kus tänavu kahjuks eestlasi startimas pole on atraktiivne Legends klass, kus läheb starti 44 autot ning seal käib tihe rebimine soomlaste, lätlaste ja üllatus-üllatus - grusiinide vahel!

Suure Võidusõidu treeningsõidud toimuvad auto24ringil juba täna. Homme antakse esimene start kell 10:55 peale mida toimub võistluste pidulik avamine 12:00 ja siis lähevad sõidud edasi. Laupäeval algavad võidukihutamised juba kell 9:35 ning esimene paus tuleb 12:00, kui esinevad Põhja-Tallinn ja Taniel Vares. Peale seda kihutatakse meistrivõistluste punktidele veel kella poole seitsmeni. Mõlemast päevast teeb Delfi ka otseülekanded, mis kestavad kummalgi päeval kella 12st 17ni.

auto24 TALENDID RAJALE võistlejatele ja nende lapsevanematele on võidusõidu külastamine tasuta!

Fotol Raimo Kulli (47), foto: Tero Niemistö/senna.galleria.fi

 

 


 

Koostööpartnerid