Registreeri

Muutub võistlusformaat

16.01.2017

Tänavuse hooajal muutub õige pisut võistlusformaat. Ikka selleks, et saaksime omavahel veelgi enam võidu sõita. Sõidetakse kolm sessiooni - kvalifikatsioon, eelfinaal ning finaal. Tavapäraselt määrab kvalifikatsiooni edetabeli koha sõitja kiireim ringiaeg. 

 

Suurim muudatus ootab ees seoses eelfinaaliga. Vastavalt kvalifikatsiooni tulemustele (ja võistlejate üldarvule) jagatakse võistlejad gruppidesse nõnda, et I grupi esikohalt stardib kvalifikatsiooni kiireim, II grupi esikohalt kvalifikatsiooni teine jne. Gruppide arv ja sõitjate jaotumine gruppidesse sõltub osavõtjate arvust ning on eelnevalt paika pandud.

 

Eelfinaalis on aga lisaks oma grupi finišikohale veel ka väga oluline ringiaeg. Eelfinaali võitjaks tuleb sõitja, kes esiteks lõpetas enda grupi võidusõidu esimesena, ja teiseks kelle nimele jäi parim ringiaeg võrrelduna kõikide teiste gruppide võitjatega. Näiteks kui gruppe on 4 ning sõitja lõpetab oma grupi võidusõidu esimesena, kuid tema ringiaeg on kõigi 4 esimesena lõpetanud sõitja seas kolmas, stardib ta finaali 3. kohalt.

 

Nelja finaalsõitu stardivad eelneva skeemi alusel väljaselgitatud 27 kiireimat sõitjat. Igast finaalsõidust on võimalik järgmisse finaalsõitu edasi pääseda 3 kiireimal. Etapi võitjaks tuleb viimase finaalsõidu võitja. Punkte teenivad aga kõik 27 finaalsõitudes osalejat.

 

Foto: Pille Russi / Autoleht

 


 

Koostööpartnerid