Registreeri

Tänavuse hooaja eel-ülevaade

15.03.2018

Tänavu oma järjekorras kuuendat hooaega alustav laste hobikardisari auto24 Talendid Rajale on aastatega kujunenud tõeliseks noorte autosportlaste kasvulavaks, kust parimad viiakse edasi osalema Eesti meistrivõistlustele.

Esmakordselt aastal 2013 alustanud Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu ühistöös valminud võistlussari on senise nelja hooaja vältel toonud rajale enam kui 300 noort võidusõitjat, kelle seast on omakorda sirgunud erakordselt palju lootustandvaid tulevikutähti. Koguni nii palju, et Talendi-sarjast kardispordi Eesti meistrivõistlustele osalema läinud enam kui 35 võistlejat on senise viie hooaja vältel võitnud rohkem kui 30 etappi ning 6 Eesti meistritiitlit.

Võistlema oodatud kuni 15-aastased lapsed

Talendi-sarjas saavad tänavu võistelda kõik poisid-tüdrukud, kelle sünniaasta on 2003. a ja hilisem. Traditsiooniliselt peetakse eraldi arvestust ka nooremate ehk 2008. a ja hiljem sündinute ning tüdrukute arvestuses.

auto24 Talendid Rajale näol on tegemist siiski algajatele mõeldud võistlussarjaga, milles võistlemiskogemus annab kindlasti tugeva tõuke edasiliikumiseks: võit pole siin ülemäära oluline, pigem on tähtis võistluskogemus ning spordiala üldine sobivuse proovimine.

Talendi-sarja üheks eesmärgiks on anda noortele võidusõiduhuvilistele võimalikult soodsalt võimalus teineteise vastu võistelda. Võistlemiseks ei ole tarvis omada mingisugust võidusõiduvarustust, kardist rääkimata. Osavõtutasu sisaldab võistluspäeval nii kardikeskuste varustus kui kartide kasutamist, viimased loositakse võistlejatele iga võistlussessiooni tarvis kohapeal.

Nii lubab Talendi-sari lapsevanemal pääseda minimaalsete kulutustega. Nn käed-taskus formaat ongi üheks sarja edu võtmeks, mis on rambivalgusse tõstnud nii mõnegi varasemalt mootorispordiga mitte kokku puutunud perekonna.

Parimad pääsevad Eesti meistrivõistlustele

Sarja teiseks oluliseks eesmärgiks on ülimalt tihedast konkurentsist üles leida need kõige säravamad talendid, keda siis juba edasi suunata osalema Eesti meistrivõistlustele. Kui seni on selleks tõukeks olnud igal hooajal välja pandud auhinnakart, siis tänavu ootab   iga etapi võitjat ees täismahus osalemine ühel kardispordi Eesti meistrivõistluste etapil TARK Racing'u ridades võistlusklassis Mini. 

Ühtpidi vaadates on kõikide Talendi-sarja etappide võitjale ette nähtud täispikk hooaeg Eesti meistrivõistlustel, teisalt võib EMV võistlejate nimekirja täiendada mitme täiesti uue võistlejaga.

Kuigi peamine on osavõtt, väärib pidevalt etteotsa jõudev noor talent märkamist nagu seda näiteks 2016. a üldvõitjaks kroonitud Randel-Erik Evestus ning tema võimas tähelend kardimaailmas eredalt tõestab - värskelt hobikartidel parimaks tunnistatud noormees tõusis juba oma debüüthooajal parimaks ka võistluskartidel Eesti meistrivõistlustel kaasa lüües.

Lisanduvad kaks uut võistluspaika

Sarja avaetapid saavad varase kevadilma tõttu harjumuspäraselt toimuma Unibet kardikeskuses, edasi kolitakse juba väliradadele.

Aastate vältel on sarja tuumikuks olnud LaitseRallyPark ning selle rohkeid konfiguratsiooni võimaldav hobikardirada. Nii sõidetakse Laitses seegi kord koguni pooled sarja etappidest, mis aga mingil juhul ei tõota kujuneda sõitjaile igavaks, sest kaht ühesugust konfiguratsiooni ei kasutata.

Täiesti uudse kogemuse pakub tänavune aasta veel selgi põhjusel, et kalendrisse on lisandunud kaks uut võistluspaika. Ehkki Tartus ja Pärnus on sinna püstitatud ajutistel radadel varemgi võisteldud, siirdutakse tänavusel aastal tuliuutele Lange motokeskuse ja auto24ringi kardiradadele.

Kaheksast etapist läheb arvesse 7 parema tulemus, ühtlasi teenitakse lisapunkte päeva kiireima ringi arvestuses. Sarnaselt eelmisele hooajale on ka seekord rajale oodatud lapsevanemad, sest Käbid & Kännud võidusõidu stardirivi koostatakse lapse ja vanema kiireimate ringiaegade liitmisel ning omavahel sõidavad võidu lapsevanemad.

auto24 Talendid Rajale 2018 kalender

1. Unibet kardikeskus I 25.03.

2. Unibet kardikeskus II 08.04.

3. LaitseRallyPark I 15.04.

4. LaitseRallyPark II 29.04.

5. Lange GP (Tartu) 20.05.

6. LaitseRallyPark III 27.05.

7. auto24ring (Pärnu) 03.06.

8. LaitseRallyPark IV 10.06.

Foto: Pille Russi / Autoleht 

Koostööpartnerid