Registreeri

LaitseRallyPark's selgusid hooaja üldarvestuse parimad

13.06.2018

LaitseRallyPark's läinud nädalal sõidetud viimase etapiga said lõplikult selgeks ka tänavuse hooaja parimad. Viimaseks etapiks polnud enam kahtlust sarja üldvõitjas, 8-etapilise hooaja rekordilised esimesed 6 etappi võitnud Damir Mingazov ei langenud ka kahel viimasel etapil kaugemale teisest kohast.

 

Vaatamata Mingazovi domineerimisele kujunes tänavune hooaeg äärmiselt põnevaks. Kui vaid esimestel etappidel tundus Damiri ülekaal olevat mäekõrgune, siis järgnevatel etappidel tõusis Mia-Mariette Pankratovi ning Henrietta Olaku poolne vastasseis juba tõeliselt ohtlikuks.

 

Mõlemad tüdrukud olid juba hooaja keskpaigas lähedal võidule, seda eriti ringiaegadelt, mis sageli Mingazovi omi ületasid. Kui ühel esimestest LaitseRallyPark'i etappidest pusklesid omavahel alati võistluslikud Mia-Mariette ning Steven Marcus Ojapõld, siis õigel ajal ja õigel kohal oli taaskord Damir, kes noppis eelneva kahe kokkupõrke tõttu laiaks sõidetud kurvis taaskord ühe oma kõrvalvaatjale lihtsana tunduvatest võitudest.

 

Olaku kiired kvalifikatsiooniringid viisid ta nii mõnelgi korral A-finaali etteritta, kuid sealgi õnnestus Mingazovil tegutseda vilkamalt ning seeläbi kummagi tüdruku esimest etapivõitu edasi lükata.

 

Pankratovi-Mingazovi duelli kulminatsiooniks kujunes Lange GP, kus liiga jõulise manöövriga liidrikohal sõitnud Damirist möödunud Mia-Mariette teenis lubamatu manöövri eest 5-sekundilise karistuse ning langes sellega viiendaks.

 

Kõigel sellel polnud aga vähematki tähtsust, sest kahel viimasel etapil näitasid Mia-Mariette ning Henrietta, et mõned aastad tagasi tüdrukuid sarjaga liituma meelitama pidanud tüdrukute eriarvestusel puudub tänaseks igasugune mõte. Mia-Mariette Pankratov sai oma esimese etapivõidu eelviimasel, Henrietta aga viimasel etapil.

 

Hooaja lõpus käest lastud võitude seeria ei tohiks aga Mingazovit morjendada, sest viimase etapi viimase finaalsõidu duellis Olakuga teenis ta enda nimele võistluspäeva kiireima ringiaja, olles sellega ühtlasi parim ka sarja kiireimaite ringide arvestuses. Seda küll võrdselt Mia-Mariettega.

 

Koos Damiriga näeme mõlemat tüdrukut sel hooajal võistlemas ka kardispordi Eesti meistrivõistluste sarjas TARK Racing'u ridades. Muuseas, Damiril on auhinnaks saadud kahe võistlusstartide seast ette näidata juba ka uskumatu võit EMV II etapilt Rapla kardirajal. Mia-Mariette stardib aga juba tuleval nädalavahetusel sõidetaval EMV III etapil Lange kardirajal, Henrietta teeb septembris kaasa EMV VII etapi Aravete kardirajal.

 

      

 


 

Koostööpartnerid