Registreeri

Noorte arvestuse parimad Peldes-Tulp-Gerasimenko

14.06.2018

Ehkki Talendi-sarjas võisteldake peetakse nii ajasõite kui võistlusstarte ühes võistlusklassis, peetakse traditsiooniliselt eraldi arvestust ka kuni 10-aastaste võistlejate seas. Varasemad hooajad on näidanud, et just neil võistlejatel tasub teraselt silm peal hoida, set vaid mõne aasta pärast ohustavad just need sõitjad praeguste esiotsa võistlejate positsioone. Nii olid omal ajal sageli noorimate arvestuse parimad viimase kahe hooaja üldvõitjad Damir Mingazov ja Ruben Volt.

 

Vaid 6-aastase imetüdruku Meryl Peldese võit selles kategoorias ei ole ilmselt kellelegi üllatuseks. Juba hooaja esimese etapi üldarvestuse kolmanda kohaga lõpetanud Peldes jahtis nii mõnelgi järgneval etapil koguni üldarvestuse esikohta, kuid keskendus vahepeal siiski rohkem sõitmisele kardispordi Eesti meistrivõistlustel. Sealgi teenis nooruke võidukihutaja vaid kiidusõnu, võites selgelt ja sirgelt EMV I etapi Tabasalus.

 

Nooremate arvestuse hooaja kokkuvõttes tublile teisele kohale tulnud Ryan Tulp oli aga Talendi-sarjas sunnitud nii mõnedki sõidud katkestama. Oluliselt mõjus see aga üksnes tema üldarvestuse punktikohale, sest Peldese esikoht oli küllaltki püüdmatus kauguses.

 

Sootuks uue tulijana Talendi-sarja sisenenud Aron Gerasimenko. Uute võistlejate puhul on tavaline, et korraga ei sõideta kaasa tervet hooaega, nii oli see ka Aroni puhul. Vaatamata sellele andsid mitmed poodiumikohad hooaja kokkuvõttes igati kiiduväärse kolmanda tulemuse.


 


 

Koostööpartnerid