Registreeri

Tüdrukud Talendi-sarjas

06.03.2019
Kui toona vaid 9-aastane Carmen Kraav 2015. a hooajal punktikohale jõudis, oli see kauaoodatud tulemus. Toona oli ta üks vähestest tüdrukutest, kes muidu osavõtjaterohkes sarjas üldse osales. Kuid juba järgmisel aastal võitis ta etapi ning kohe seejärel teisegi. Sellega oli selge, et tüdrukutega tuleb sarjas võimutsenud poistel edaspidi väga tõsiselt arvestada.


2016. a asus end tõsisemalt näitama Henrietta Olak, kes tõusis tugevate esituste najal juba järgmisel aastal regulaarseks poodiumikoha taotlejaks.


2018. a oli etapivõitude eest võitlevaid tüdrukuid juba kolm: Olaku kõrval ka Mia-Mariette Pankratov ning vaid 6-aastane Meryl Peldes. Eelmisel aastal jäi tüdrukute poolt võetud poodiumikohtade arv väga napilt alla poiste poolt saavutatule ning tüdruku poolt võidetud etapp polnud enam kellegi jaoks uudis - tõusid ju poodiumi kõrgeimale astmele nii Pankratov kui Olak.

Aastate jooksul on sarjas sõitnud kümneid teisigi tublisid tüdrukuid, kellele alla jäämine on ilmselt kõvasti kõigutanud poiste võistlusmoraali.

Ja nüüd on siis see otsustatud: lähtudes kõigest ülaltoodust ning eriti viimasest lõigust, ei peeta auto24 Talendid Rajale 2019 hooaja etappidel tüdrukute arvestust, kuna sel puudub lihtsalt mõte. Fotod: Pille Russi / Autoleht


 

Koostööpartnerid