Liiklus

UUED MUDELID

Honda e:Ny1 - auto24 proovisõit

Honda e:Ny1 - auto24 proovisõit

Kui Honda e oli pisike lustakas linnaauto, siis uus ja huvitava, aga see-eest keerulise nimega e:Ny1 on hoopis linnadžiip. Ja muide, sellel autol pole Honda sõnul mitte mingit seost HR-V-ga.

PÄEVAUUDISED

Kohe Eestis - uue Kodiaqi hinnad said teatavaks

Kohe Eestis - uue Kodiaqi hinnad said teatavaks

Škoda linnamaasturite lipulaev on varasemast mudelist suurem ning paistab silma Modern Solid disainikeele esimeste elementidega. Uus Kodiaq pakub uusi teabe- ja meelelahutussüsteeme, sh lisavarustusena ...

MARGID

Abarth ABG Titan ABT AC Ackermann Fruehauf Acura Adria Aixam AKINSI Alfa Romeo Alpina Alpine Apex Apollo Apple Aprilia Arctic Cat Ariel Artega Aston Martin Astra Audi Aurus Austin Autobianchi Avia Aznom Belarus Belaz Benelli Bentley Bimota BMW Bombardier Borgward Brabus Brilliance Bristol Buell Bugatti Buick BYD Cadillac Cagiva Can-Am Case CAT / Caterpillar Caterham Chevrolet Chrysler Citroen Claas Concorde Cupra CZ Dacia Daewoo DAF Daihatsu Daimler Datsun De Tomaso Dehler Dethleffs Deutz Deutz-Fahr Dinli Dnepr Dodge Dong Feng Donkervoort DS Ducati Eterniti Fendt Ferrari Fiat Fisker Ford Foton Gas Gas GAZ Geely Gemballa Genesis Ginetta GMC Google Great Wall Gumpert GWM Harley-Davidson Hino Hobby Honda Hummer Husaberg Husqvarna Hymer Hyosung Hyundai IFA Ikarus Indian Ineos Infiniti Innocenti Ioniq Isuzu Iveco IZ Jaguar Jawa JCB Jeep Jensen John Deere K Kabe Kamaz Karma Kawasaki Keeway KG Mobility Kia Koenigsegg Kögel Komatsu Kombat KTM Kymco Lada Lagonda Laika Lamborghini Lancia Land Rover Laz Lexus Liaz Lifan Ligier Lincoln Linhai LMC Lotus Lynk & Co M Mahindra MAN Maserati Massey Ferguson Maxus Maybach MAZ Mazda McLaren McLouis Mega Mercedes-AMG Mercedes-Benz Mercury MG Mia Electric MINI Mitsubishi Morgan Morris Moskvich Moto Guzzi Moto Morini MV Agusta Naran Neoplan Nissan NSU Odes Oldsmobile Opel Pagani Pannonia PAZ Peugeot Piaggio Plymouth Polaris Polestar Pontiac Porsche Proton Puritalia Qoros RAF Ram Renault Respo Rimac Rivian Rolls-Royce Rover Royal Enfield RS 09 Saab Sachs Samsung Saturn Scania SCG Schmitz Scion SEAT Seres Setra Shelby Shuanghuan Skoda Smart Solaris Spyker SsangYong Stels Subaru Suzuki T-40 Talbot Tata Tatra Tesla Thomas Tiki Treiler Tirsan Toyota Trabant Triumph TVR UAZ Ural Valmet Valtra Van Hool Vauxhall VAZ Venturi Vespa Victory VinFast Vjatka Volkswagen Volvo Westfalia Wiesmann Willys Yamaha Yutong ZAZ Zetor ZIL ZIS Zuck

Politsei tuletab meelde: juhised puhumiskontrolliks(20)

Foto: Liiklusjärelevalvekeskuse Facebook

Väike palve politseiametnikelt, kes osalevad „puhumiskontrollis.“ Selles, et kontroll oleks kiire ja Sinu jaoks võimalikult vähe aega nõudev:

- Märgates puhumiskontrolli on juba hilja tee äärde seisma jääda, tagasi pöörata või kohti vahetama hakata. Sellega on kontrollijad arvestanud ja Sinu tegemistel hoitakse silma peal.

- Sõida sujuvalt hoogu vähendades selle ametniku juurde, kes Sulle peatumismärguande andis. Iga kontrollija juures ei ole vaja seisma jääda.

- Peatu seal, kuhu kontrollija osutab. Ära sõida ametnikust mööda või peatu liiga vara, iga lisasamm tähendab nii Sinu kui ka teiste liiklejate jaoks ajakulu.

- Alkoholisisaldust kontrollitakse väljahingatavas õhus ja distantsilt. Huulikuga kontrollitakse siis, kui on juba reaalne kahtlus alkoholi olemasolu kohta.

- Kontrollimisel puhu ühtlaselt indikaatorvahendi ava suunas. Piisab, kui teed seda paari cm kauguselt ja mõned sekundid. Ei ole vaja puhuda nii tugevalt, et pärast otsid autost hambaproteese taga.

- Indikaatorvahend on väga tundlik ja võib reageerida ka siis, kui oled värskelt sõidukil klaase puhastanud. Tavapäraselt suunatakse sõiduk siis tee äärde ja tehakse järelkontroll huulikuga. Nii kontrollides klaasivedelik enam tulemust ei mõjuta ja saad kohe sõitu jätkata.

- Kui Sinu taga on veel sõidukeid, ära jää palun lobisema, ka teised juhid soovivad sõitu jätkata.

- Puhumisrivist lahkudes ei ole vaja näidata kui palju hobuseid Sinu autol veel alles on. Eemaldu rahulikult ja võta sujuvalt hoog üles siis, kui oled juba rivist välja sõitnud.

Istu rooli alles siis, kui oled kindel, et Sinu eelnevalt tarvitatud alkohol on oma mõju kaotanud. Kui kahtled, leia muu lahendus. Hoia silm peal ka oma sõprade/tuttavate tegemistel. Koos saame muuta liikluse turvalisemaks.

Turvalist liiklemist!

KOMMENTAARID

tervitus 28. oktoober 2022  06:20 Ebasobiv kommentaar
klounidele.
Tegelikkus 28. oktoober 2022  14:35 Ebasobiv kommentaar
Joobe kontrollimine on menetlustoiming. Enne menetlustoimingu tegemist tuleb täita joobe tuvastamise protokoll, milles on kohustuslik menetlustoimingu läbiviijal kirjutada lühike põhjendus, miks kodanik allutatakse joobe tuvastamise kontrollile. Nt "hingeõhus või sõidukis on alkoholile iseloomulik lõhn, juht käitub ebaadekvaatselt, sõidustiil viitas joobele" ehk muu põhjus.
Nüüd selgitatakse kontrollile allutavale isikule tema õigusi ja kohustusi ja võetakse temalt allkiri. Vastavalt Riigikohtu lahendile ei piisa vaid õiguste ja kohustuste ettelugemisest, neid tuleb ka selgitada.
Alles nüüd võivad alata puhumismängud.
Nii peab välja nägema joobe tuvastamine vastavalt Eestis kehtivatele õigusaktidele.
Arvo 28. oktoober 2022  20:37 Ebasobiv kommentaar
ja viide ka siis Riigikohtu lahendile....
Tervitusele.. 28. oktoober 2022  22:04 Ebasobiv kommentaar
Kes on klounid? Täpsusta!
uhhuuuu 29. oktoober 2022  00:56 Ebasobiv kommentaar
Tegelikkus... enne kui hakkad oma naised sauna taga rääkisid jutte kirja panema, tutvu natuke reaalsusega ka. Joobe tuvastamine on jätkuvalt haldustoiming. Kui tegemist oleks menetlustoiminguga, siis näiteks abipolitseinik ei saakski Sind puhuma panna....
Ants maalt 29. oktoober 2022  10:17 Ebasobiv kommentaar
Nõuka ajal Võrus märkas miilits teel veidi loperdavat Žigulit noorem naisterahvas roolis. Sõideti järgi ja anti peatumismärguanne. Auto akna juurde jõudnud miilits märkas kohe preili pahupidi silmi ja palus ampulli puhuda. Naine küsis- hõk, kas ma imeda ei või?
Soustman. 29. oktoober 2022  12:01 Ebasobiv kommentaar
Sümpaatne. Miks see loetelu peab kohati nii üleolev olema? Ehk nime "politsei" taha varjunu selgitaks.
looder 23 29. oktoober 2022  13:55 Ebasobiv kommentaar
Tegelikkus, reidis ei toimu joobe tuvastamine, vaid indikaatorvshendiga kontroll. Kui see näitab alkogiy tarbimist, alles siis tehakse joobe kontroll ehk tuvastatakse joove.
Ma ei ole robot 29. oktoober 2022  19:25 Ebasobiv kommentaar
Kontrolliks siis rohkem ja ka nende mobiilsete kiiruskaamerate asemel. Ehk oleks tulu ka suurem riigil. Aga ei, puhumisreidid suht napakates kohtades või kiiruskaamerad ilmselgelt kohas kus liiklusvool PARATAMATULT soodustab mõningta ületust. Tase
Soovitud Riigikohtu lahend 30. oktoober 2022  00:43 Ebasobiv kommentaar
„Kuna menetlusalusele isikule tema õiguste selgitamine on ausa menetluse üks
eeldusi, siis peab menetleja täitma seda ülesannet väga kohusetundlikult. Õiguste ja
kohustuste tegelikust ja sisulisest selgitamisest ei saa rääkida siis, kui menetlusalusele
isikule ulatatakse õiguste ja kohustuste kirjalikku loetelu sisaldav menetlusdokumendi
blankett koos sõnadega "lugege läbi ja kirjutage alla". Kooskõlas KrMS § 8 lg 1 p-s 1
sätestatuga tähendab õiguste selgitamine süüteomenetluses esiteks nende suulist
ettelugemist menetlusalusele isikule, vajadusel - kui seda tingivad menetlusaluse isiku
vaimne seisund või tema poolt esitatavad küsimused - ka nende pikemat selgitamist ning
lõpuks - õiguste tegelikuks kasutamiseks ka piisava aja andmist.”/Riigikohtu lahend nr 3-
1-1-6-07, 02.mai 2007/
Ja ka uhhuule ja looderdajale 30. oktoober 2022  00:54 Ebasobiv kommentaar
Ah, et joobe tuvastamine on haldustoiming? Aga tegelikkuses on kuidas?

HMS
§ 2. Haldusmenetluse mõiste

(1) Haldusmenetlus on haldusorgani (§ 8) tegevus määruse (§ 88) või haldusakti (§-d 51 ja 52) andmisel, toimingu (§ 106) sooritamisel või halduslepingu (§ 95) sõlmimisel.

(2) Tööstusomandi esemele õiguskaitse andmise menetlus, riigihangete teostamine ja vaidlustuste lahendamine riigihangete seaduse tähenduses ning väärteomenetlus ja süütegude kohtueelne uurimine ei ole haldusmenetlus käesoleva seaduse tähenduses.
[RT I 2007, 15, 76 - jõust. 01.05.2007]

§ 106. Toimingu mõiste

(1) Toiming on haldusorgani tegevus, mis ei ole õigusakti andmine ja mida ei sooritata tsiviilõigussuhtes.

Ja siin ka üllatavat infot tuntud tarkpea Loodrile

Tõendusliku alkomeetri ja indikaatorvahendi kasutamise ning nende kasutamise dokumenteerimise kord

Vastu võetud 30.05.2014 nr 19

Määrus kehtestatakse korrakaitseseaduse § 38 lõike 5 alusel.
§ 1. Üldsätted

(1) Indikaatorvahendit ja tõenduslikku alkomeetrit kasutatakse alkoholijoobe kontrollimiseks ja tuvastamiseks.

(2) Alkoholijoobe kontrollimiseks ja tuvastamiseks kasutatav indikaatorvahend peab olema regulaarselt kontrollitud ja tõenduslikul alkomeetril peab olema täidetud mõõteseaduses sätestatud taatluskohustus.

(3) Enne alkoholijoobe kontrollimist ja tuvastamist selgitatakse kontrollile allutatud isikule tema korrakaitseseaduse § 38 lõikes 2 sätestatud õigusi.

(4) Indikaatorvahendisse ja tõenduslikku alkomeetrisse puhumisel kasutatakse ühekordseid individuaalpakendis huulikuid. Kui tehniliselt on võimalik saada indikaatorvahendilt näit huulikut kasutamata, ei ole huuliku kasutamine kohustuslik.
§ 2. Indikaatorvahendi kasutamine

(1) Indikaatorvahendiga kontrollitakse alkoholi sisaldumist kontrollile allutatud isiku väljahingatavas õhus.

(2) Kontrollile allutatud isik puhub indikaatorvahendisse ühe korra. Vajaduse korral puhub ta uuesti.

(3) Kontrollile allutatud isiku nõudmisel esitatakse talle indikaatorvahendi tulemus.
§ 3. Indikaatorvahendi kasutamise dokumenteerimine

(1) Indikaatorvahendi kasutamine ja näit protokollitakse:
1) haldusmenetluse seaduse § 18 lõikes 1 nimetatud alustel;
2) indikaatorvahendi näidu kasutamiseks tõendina.

(2) Indikaatorvahendi kasutamine protokollitakse käesoleva määruse lisas esitatud vormi kohaselt. Protokolli koopia väljastatakse kontrollile allutatud isikule tema nõudmisel.

(3) Indikaatorvahendi kasutamise protokoll lisatakse süüteomenetluse materjalidele või korrakaitseorgan säilitab selle vastavalt tema asjaajamiskorrale.

Taycan 30. oktoober 2022  18:54 Ebasobiv kommentaar
Rohkem patrulli võiks liikluses näha olla. Viimasel ajal kuidagi eriti hõredaks jäänud.
Revalis 31. oktoober 2022  13:20 Ebasobiv kommentaar
IRW.
Miks selline prääksumine? Loovutage see 30 sekundit oma ajast, puhuge ära ja asi ants.. Kui oled puhas poiss ja joobetunnustega autorooli ei lähe, siis milles probleem? Veel rohkem ja veel karmimalt võiks neid puhumisreide teha! Teed on täis umbjoobes tarkpeasid.
Võiks 31. oktoober 2022  15:14 Ebasobiv kommentaar
tõesti rohkem puhumisreide teha, eriti nädalavahetusel ja esmaspäeva hommikul. Sellest oleks palju rohkem kasu kui kiiruse kontrollist. Kui keegi linnas 50 alas sõidab 60-65 km/h, see ei ohusta teisi liiklejaid kaugelt samavõrra, kui joobes juhid. Olen ikka korduvalt näinud ebakindlalt ja väga ebaühtlase kiirusega ukerdavaid sõidukeid, ka maanteel. Väga vastik.
Haledale irvele 31. oktoober 2022  22:36 Ebasobiv kommentaar
Õige! Ikka las teevad mis tahavad!
Kodanik muudkui kuuletugu, alguses 30 sekundit, siis 60, siis pool tundi, siis ajame tagant kaks sentimeetrit sisse- no mis see ikka ära on jne?
Mitte mingit kontrolli EI tohi teha, kui pole alkoholijoobele viitavaid kliinilisi näite!
Sellega alustavad ja mingil ajal kontrollivad telefonide sisu ja kui oled midagi valesti kirjutanud valitsejate kohta, siis oled "välismaa agent" ja lähed kinni või maksad end siniseks.
Meie naaberriigis on paarkümmend aastat samuti rahvaga sentimeetrihaaval toimetatud ja tänaseks on oma arvamus seal keelatud.
Tänu sellele, et IRW-i sarnased arvasid, et mis see ikka on.
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Honda e:Ny1 - auto24 proovisõit

Honda e:Ny1 - auto24 proovisõit

Kui Honda e oli pisike lustakas linnaauto, siis uus ja huvitava, aga see-eest keerulise nimega e:Ny1 on hoopis linnadžiip. Ja muide, sellel autol pole Honda sõnul mitte mingit seost HR-V-ga.

Kohe Eestis - uue Kodiaqi hinnad said teatavaks

Kohe Eestis - uue Kodiaqi hinnad said teatavaks

Škoda linnamaasturite lipulaev on varasemast mudelist suurem ning paistab silma Modern Solid disainikeele esimeste elementidega. Uus Kodiaq pakub uusi teabe- ja meelelahutussüsteeme, sh lisavarustusena ...

Volkswagen Amarok V6 TDI - auto24 proovisõit

Volkswagen Amarok V6 TDI - auto24 proovisõit(2)

Kui varasemalt on Ford Ranger ja Amarok olnud omavahel kõvad konkurendid pikapiturul, siis tänaseks on neist saanud mõnes mõttes hoopis vennad.

Porsche toetab Paul Aroni tänavust hooaega

Porsche toetab Paul Aroni tänavust hooaega

Porsche Eesti ja maailma teine F2 sõitja Paul Aron teatasid reedel CarStadtis toimunud pressibriifingul koostööst. Auto100, Porsche Eesti toetab talendika võidusõitja alanud hooaega ning Paul Aron liitub ...

Uus ja soodne Dacia Spring: vaata, kui palju see Eestis maksab

Uus ja soodne Dacia Spring: vaata, kui palju see Eestis maksab(11)

Alates turule toomisest 2021. aastal on Springi Euroopas müüdud juba üle 140 000 sõiduki. Nüüd põhjaliku uuenduskuuri läbinud ja uue Dusteri sarnase välimuse saanud Spring pakub endiselt soodsa hinnaga ...

Jeep Grand Wagoneer - auto24 proovisõit

Jeep Grand Wagoneer - auto24 proovisõit(24)

Tänases proovisõiduvideos vaatame üle Jeepi kõige suurema ja luksuslikuma mudeli Grand Wagoneeri, mis võiks vabalt konkureerida näiteks Cadillac Escalade'iga. Ja nagu selgus, siis tegelikult on sellest ...

Äpitaksodega põhjustatakse tavataksodest palju rohkem liiklusõnnetusi

Äpitaksodega põhjustatakse tavataksodest palju rohkem liiklusõnnetusi(11)

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt põhjustati mullu liiklusõnnetusi veerandiga kõigist äpitaksodest, lisaks põhjustati äpitaksodega kaks korda rohkem liikluskindlustuse juhtumeid kui ...

 
Uus Mercedes-Benz G-klass jätkab ajaloolist edulugu

Uus Mercedes-Benz G-klass jätkab ajaloolist edulugu(16)

1979. aastal loodud ja sellel aastal turule jõudev uus Mercedes-Benz G-klass hoiab endiselt kindlat kohta luksuslike maastikuautode hulgas - uued versioonid toovad G-klassile elektrifitseeritud mootorite ...

Uue põlvkonna Volkswagen Tiguan jõudis Eestisse

Uue põlvkonna Volkswagen Tiguan jõudis Eestisse(3)

Tiguan on täna Volkswageni üks kõige edukamaid mudeleid ja hiljuti jõudis Eestisse selle uus kolmas põlvkond. Lisaks turboga varustatud diiselmootorile (TDI) ja kerghübriid-bensiinimootorile (eTSI) on uus ...

Mazda MX-30 R-EV - auto24 proovisõit

Mazda MX-30 R-EV - auto24 proovisõit(9)

Ega meil Mazda MX-30-le toona muud väga ette heita polnudki kui seda, et Mazda insenerid olid otsustanud nende esimesele elektriautole suhteliselt väikese akupaki paigutada ja seetõttu jäi ka auto ...

Eestis esimest korda toimuv X-triali MM-etapp tuleb Tallinnasse

Eestis esimest korda toimuv X-triali MM-etapp tuleb Tallinnasse

26. oktoobril peetakse Unibet Arenal vaatemängulise X-Trial’i maailmameistrivõistluste etapp, mis toob siinse publiku ette ala absoluutse maailma paremiku. Triali maailmatippe on Tallinnasse meelitatud juba ...

Dacia avalikustas uue Dusteri hinnad Eestis

Dacia avalikustas uue Dusteri hinnad Eestis(9)

2010. aastal turule toodud ja 2017. aastal uuendatud Dusterist tuleb turule uus mudel, mis jätkab juba sissetallatud rada, pakkudes mõistliku hinnaga ja nüüd veelgi ruumikamat linnadžiipi, mida on võimalik ...

BMW Neue Klasse X sportmaastur töötab ka akupangana

BMW Neue Klasse X sportmaastur töötab ka akupangana(7)

BMW Vision Neue Klasse X, mis jõuab tootmisse 2025. aastal, kujutab endast täiselektrilist sportmaasturit ning on osa Neue Klasse seeriast. Lisaks tavapärasele sõidukile on see multifunktsionaalne akupank. ...

Kia EV9 - auto24 proovisõit

Kia EV9 - auto24 proovisõit(26)

Kia kõige uuem lipulaev on täiselektriline ja suur.. seitsmekohaline linnamaastur.

 
Tallinna Vabaduse väljaku ääres saab sellel nädalal tasuta parkida

Tallinna Vabaduse väljaku ääres saab sellel nädalal tasuta parkida(7)

Parkimisettevõte Snabb võimaldab Tallinnas Kaarli pst 2 asuvas parklas tasuta parkida 21. märtsist kuni 27. märtsini 2024.a. “Näeme, et suur hulk kasutajaid ei ole vanalinna parklaid külastanud ning pigem ...

Ford F-150 Raptor - auto24 proovisõit

Ford F-150 Raptor - auto24 proovisõit(38)

Fordi erinevate Raptoritega oleme läbi aegade korduvalt sõitnud ja nüüd on meil proovimiseks kõige uuem F-150 baasile ehitatud Raptor, millel aiste vahel 456 hobujõuline mootor. 

Motoexotica tuleb 20. juubeli puhul läbi aegade sisukaima väljapanekuga

Motoexotica tuleb 20. juubeli puhul läbi aegade sisukaima väljapanekuga

Eeloleval nädalavahetusel peetakse Tartu Näituste messikeskuses motomessi Motoexotica, mis tähistab 20. aastapäeva läbi aegade mitmekesiseima mototehnika väljapanekuga. Näitusel on uute mootorrataste ja ...

Eesti turu suurim valik eri sõidukeid koondus Auto Bassadonesse

Eesti turu suurim valik eri sõidukeid koondus Auto Bassadonesse

Sõidukimüüja AutoHalle uuendas oma kaubamärki – alates tänasest, 11. märtsist tegutseb ettevõte Auto Bassadone nime all. Ettevõte esindab 11 automarki ja pakub enam kui 100 automudelit, olles Eestis kõige ...

Volkswagen Touareg - auto24 proovisõit

Volkswagen Touareg - auto24 proovisõit(42)

Touareg on läbi aegade olnud üks täitsa nägus auto ja ega ka selle äsja mudeliuuenduse läbinud Touaregi välimusele meil midagi ette heita pole. Aga nagu selgub, siis on sellel autol siiski üks teine päris ...

Sõiduautode müük langes ja tarbesõidukite turg kasvas

Sõiduautode müük langes ja tarbesõidukite turg kasvas(4)

Veebruaris jätkus Eesti uute sõiduautode turul kerge langus, aga seevastu kasvas jõudsalt tarbesõidukite müük. Eestis müüdi veebruaris 1440 uut sõiduautot, mis jäi eelmise aasta veebruarikuu tulemusele alla ...

Eestisse saabus uus BMW elektriauto

Eestisse saabus uus BMW elektriauto(10)

Inchcape Eesti BMW esindustesse jõudnud uus elektriline kupeemaastur iX2 xDrive30 on seitsmes BMW poolt väljatöötatud elektriauto. Inchcape Motors BMW ärijuht Margus Viilebergi sõnul on iX2 tulek ...

 
Haagise kasutamise meelespea

Haagise kasutamise meelespea(13)

Seoses saabuva kevadega meenutab Liiklusjärelevalvekeskus oma Facebooki lehel inimestele haagiste kasutamisega seotud reegleid.  Liiklusjärelevalvekeskus kirjutab haagiste kohta järgnevalt: haagiste kohta ...

Topauto nüüd Pärnus kahe autoesindusega

Topauto nüüd Pärnus kahe autoesindusega

Topauto ostis Pärnus Catweesi autokeskuse, millega lisandus ettevõtte müügivalikusse uue automargina Honda. Tehinguga omandas Topauto Pärnus nii Keskuse tänaval asuva 0,33 hektari suuruse kinnistu koos ...

Pidurisüsteemi anatoomia: kuidas see toimib

Pidurisüsteemi anatoomia: kuidas see toimib

Sõiduki ohutust silmas pidades on vähesed autosüsteemid nii olulised kui pidurisüsteem. Linnatänavatel kulgemisest kuni maanteedel sõitmiseni: korralikult toimiv pidurisüsteem on ohutuks teekonnaks äärmiselt ...

Mercedes-Benz GLE Coupé - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz GLE Coupé - auto24 proovisõit(8)

Täna proovime järele äsja uuenduskuuri läbinud GLE Coupé, mille diiselmootor tähisega 450 d on muide tänasel päeval kõige võimsam sõiduautodele paigaldatav diiselmootor. 

Kia ja Hyundai arendavad uue põlvkonna sensoreid isejuhtiva sõidu jaoks

Kia ja Hyundai arendavad uue põlvkonna sensoreid isejuhtiva sõidu jaoks

Kia Corporation ja Hyundai Motor Company teatasid, et teevad koostööd Korea teadus- ja tehnoloogiainstituudiga KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology), et arendada uue põlvkonna isejuhtiva ...

Veho tõhustab oma esinduste võrku ja lõpetab Citroëni esindamise

Veho tõhustab oma esinduste võrku ja lõpetab Citroëni esindamise(2)

Mercedes-Benz müügi- ja teenindusettevõte Veho AS koondab pressiteate sõnul lähiaastatel oma esinduste võrgu Tallinnasse, Tartusse ja Pärnusse, tõhustades müügi- ja hooldusteenuste osutamist Eesti turul ning ...

Subaru Crosstrek - auto24 proovisõit

Subaru Crosstrek - auto24 proovisõit(16)

Subaru tõi esmakordselt Euroopas turule täiesti uue Crosstreki, mis nagu selgub, on mõnedel turgudel olnud saadaval juba mitme põlvkonna vältel. 

 
Scenic E-Tech electric pälvis Euroopa aasta auto auhinna

Scenic E-Tech electric pälvis Euroopa aasta auto auhinna

Scenic E-Tech electric valiti Euroopa aasta autoks. Konkursi tulemused kuulutati välja Genfi rahvusvahelisel autonäitusel Šveitsis esmaspäeval, 26. veebruaril. Esimeses hääletusvoorus, mis toimus ...

Jaanuari liiklusõnnetuste kahju tegi rekordeid

Jaanuari liiklusõnnetuste kahju tegi rekordeid(17)

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt toimus tänavu jaanuaris 3800 liikluskindlustuse juhtumit, mille hinnanguline kogukahju on 8,6 miljonit eurot. See on viimase paari aasta suurim ...

Dacia uuendas Springi

Dacia uuendas Springi(23)

Dacia avaldas täna uudise oma uuendatud täiselektrilisest mudelist Spring, mis on muutunud pressiteate sõnul veelgi ahvatlevamaks ja funktsionaalsemaks. Auto, mida on müüdud üle 140 000 ühiku alates 2021. ...

BMW i5 M60 - auto24 proovisõit

BMW i5 M60 - auto24 proovisõit(22)

BMW i-seeria ehk elektrimudelite perekond üha laieneb ning täna vaatame üle täiselektrilise 5. seeria BMW, mis sisenes kategooriasse, kus on juba ees ootamas Mercedes EQE ja Porsche Taycan. Proovisõiduauto ...

Uue Superbi ja Superb Combi hinnad on teada

Uue Superbi ja Superb Combi hinnad on teada(17)

Uuel Superbil on mootorivalikus kolm TSI bensiinimootorit, millest üks on kerghübriid, kaks diislit ja uus pistikhübriidajam, mille elektriline sõiduulatus WLTP tsüklis on üle 100 kilomeetri. Mootorite ...

Rivian R1T - auto24 proovisõit

Rivian R1T - auto24 proovisõit(11)

Täna on meil proovisõiduks midagi väga erilist, põrgulikult võimsat ja Eesti tingimustes ainulaadset - see on Riviani kõige käredam elektriline kastikas R1T Quad Motor. Ja kui te küsite, kas see driftib, ...

GWM elektriautode müük algab laupäeval

GWM elektriautode müük algab laupäeval(19)

Meie turu jaoks uued GWM ORA 03 elektriautod on jõudnud ametlikult Eestisse ja autode müük algab sel laupäeval, mis tagab ka sõidukite kohese kättesaadavuse. Autod on saadaval proovisõitudeks ja tutvumiseks ...

 
SsangYong Torres - auto24 proovisõit

SsangYong Torres - auto24 proovisõit(20)

Eelmise aasta lõpus jõudis Eestisse üks täiesti uus auto, mis kannab nime Torres. Küll on aga veidi keerulisem lugu selle auto margiga - täna on selle nimeks SsangYong Torres, aga lähiajal saab sellest ...

Politsei: uhke auto võtmed tuleks metallkarpi peitu panna

Politsei: uhke auto võtmed tuleks metallkarpi peitu panna(6)

Olgugi et autovarguste hulk on viimastel aastatel oluliselt vähenenud, pole see kuriteoliik siiski kusagile kadunud: läinud aastal varastati üle Eesti 69 autot.  „Avatakse elektroonilise seadmega uksed, ...

BMW 4. seeria kupee ja kabriolett said mitmeid värskendusi

BMW 4. seeria kupee ja kabriolett said mitmeid värskendusi

BMW esitles uuendatud 4. seeria kupeed ja kabrioletti, mille välisilme, sisekujundus ning juhtimis- ja operatsioonisüsteem on saanud värskenduse võrreldes eelkäijaga. Esiosas paistab silma uue disainiga ...

Dacia esitles Sandriderit, mis läheb Dakari rallile

Dacia esitles Sandriderit, mis läheb Dakari rallile

Dacia avalikustas uue Sandrideri, millega kavatsetakse alates 2025. aastast osaleda Dakari rallil ja Rally-Raidi (W2RC) maailmameistrivõistlustel. Inspiratsiooni on saadud ideeautost Dacia Manifesto, ...

VW ID.3 - auto24 proovisõit

VW ID.3 - auto24 proovisõit(5)

ID.3 oli Volkswageni esimene suurem tulemine elektriautode turule - ja paraku sai uus ID.3 ka päris palju kriitikat. Nüüd on kohale jõudnud ID.3 mudeliuuendus ja vaatamegi järele, et kas ja millised arengud ...

Volvo FH Aero on energiatõhusate raskeveokite suunanäitaja

Volvo FH Aero on energiatõhusate raskeveokite suunanäitaja(5)

Volvo Trucksi FH veokite mudeliseeria saab Volvo FH Aero turuletulekuga uue pereliikme - aerodünaamilise kujunduse ja uuenduslike funktsioonidega FH Aero pakub uuel tasemel energiatõhusust ja on saadaval ...

Uuendatud Golfil nüüd ka pikema sõiduulatusega pistikhübriidajam

Uuendatud Golfil nüüd ka pikema sõiduulatusega pistikhübriidajam(16)

Uus Golf on nüüd saadaval ka pikema sõiduulatusega pistikhübriidajamiga, pakkudes elektrienergiaga umbes 100 km ja kogu sõiduulatust kuni 1000 km. Lisaks uuendustele sõiduulatuses ja jõuallikates täiustab ...

 
Mercedes-Benz GLS - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz GLS - auto24 proovisõit(12)

Ka Mercedese suur ja luksuslik GLS läbis hiljuti mudeliuuenduse - seega vaatame ka meie üle, mida kujutab endast värskenduskuuri läbinud linnadžiipide S-klass. 

Eesti turule jõuab uus automark

Eesti turule jõuab uus automark(12)

Globaalne autotootja Great Wall Motor (GWM) toob Eestis, Lätis ja Leedus turule elektriauto GWM Ora ning aasta teisel poolel ka pistikhübriidi GWM Wey. Kõrgelt hinnatud ohutusstandarditega GWM Ora 03 on ...

Uuring: eestlased teavad üllatavalt vähe kaasaegsetest elektriautodest

Uuring: eestlased teavad üllatavalt vähe kaasaegsetest elektriautodest(61)

„Uurisime inimestelt kuivõrd nad nõustuvad erinevate elektriautode kasutamist puudutavate väidetega ja märkimisväärselt suur osakaal oli neid, kes vastasid, et nad „ei oska öelda“ – sõltuvalt küsimusest ...

Peugeot 2008 - auto24 proovisõit

Peugeot 2008 - auto24 proovisõit

Teise põlvkonna Peugeot 2008 on mingil põhjusel meie proovisõiduvideotest senimaani välja jäänud - ja seda enam on põhjust sellest autost nüüd video teha, kuna 2008 läbis äsja mudeliuuenduse. Lisaks on ...

Eesti aasta auto 2024 tiitli pälvis Peugeot

Eesti aasta auto 2024 tiitli pälvis Peugeot(24)

Eesti mainekaim autoauhind – Eesti aasta auto – kuulub kolmandat korda Peugeot´le, kui pingelisest punktilugemisest väljus suurima punktisummaga Peugeot 408. 66 punkti kogunud Peugeot´le pakkusid enim ...

Land Rover Defender 130 - auto24 proovisõit

Land Rover Defender 130 - auto24 proovisõit(12)

Uue aasta esimese proovisõiduvideo peategelaseks on üks korralik "meestekas" ehk kõige pikema kerega Land Rover Defender 130, millel kapotiall 400-hobujõuline bensiinimootor ja mida võib teatud tingimustel ...

Kuidas valida uusi rehve ja millal neid vahetada?

Kuidas valida uusi rehve ja millal neid vahetada?(4)

Korralikud rehvid tagavad ohutu sõidu, seetõttu on oluline, et õigel ajal oleksid õiged ja kvaliteetsed rehvid all. Kuidas tunda ära, et rehvid vajavad vahetamist ja millal on vajalik vahetada suverehvid ...

 
Renault Espace - auto24 proovisõit

Renault Espace - auto24 proovisõit(20)

Renault Espace on nelja aastakümne ja viie põlvkonna vältel tuntust kogunud kui legendaarne ja avar mahtuniversaal. Ent nüüd on Espace'i olemus muutunud kohanedes uute aegadega ning Espace on astunud suure ...