Liiklus

UUED MUDELID

Polestar 2 Performance - auto24 proovisõit

Polestar 2 Performance - auto24 proovisõit(12)

Polestar on alguse saanud võidusõidumeeskonnast, mis hiljem muutus ametlikuks Volvo kiirete autode osakonnaks. Tänaseks on Polestar aga iseseisev automark, mis keskendub elektriautode tootmisele. Nende ...

MARGID

Abarth ABG Titan ABT AC Ackermann Fruehauf Acura Adria Aixam AKINSI Alfa Romeo Alpina Alpine Apex Apollo Apple Aprilia Arctic Cat Ariel Artega Aston Martin Astra Audi Aurus Austin Autobianchi Avia Aznom Belarus Belaz Benelli Bentley Bimota BMW Bombardier Borgward Brabus Brilliance Bristol Buell Bugatti Buick BYD Cadillac Cagiva Can-Am Case CAT / Caterpillar Caterham Chevrolet Chrysler Citroen Claas Concorde Cupra CZ Dacia Daewoo DAF Daihatsu Daimler Datsun De Tomaso Dehler Dethleffs Deutz Deutz-Fahr Dinli Dnepr Dodge Dong Feng Donkervoort DS Ducati Eterniti Fendt Ferrari Fiat Fisker Ford Foton Gas Gas GAZ Geely Gemballa Genesis Ginetta GMC Google Great Wall Gumpert Harley-Davidson Hino Hobby Honda Hummer Husaberg Husqvarna Hymer Hyosung Hyundai IFA Ikarus Indian Ineos Infiniti Innocenti Ioniq Isuzu Iveco IZ Jaguar Jawa JCB Jeep Jensen John Deere K Kabe Kamaz Karma Kawasaki Keeway Kia Koenigsegg Kögel Komatsu Kombat KTM Kymco Lada Lagonda Laika Lamborghini Lancia Land Rover Laz Lexus Liaz Lifan Ligier Lincoln Linhai LMC Lotus Lynk & Co M Mahindra MAN Maserati Massey Ferguson Maybach MAZ Mazda McLaren McLouis Mega Mercedes-AMG Mercedes-Benz Mercury MG Mia Electric MINI Mitsubishi Morgan Morris Moskvich Moto Guzzi Moto Morini MV Agusta Naran Neoplan Nissan NSU Odes Oldsmobile Opel Pagani Pannonia PAZ Peugeot Piaggio Plymouth Polaris Polestar Pontiac Porsche Proton Puritalia Qoros RAF Ram Renault Respo Rimac Rolls-Royce Rover Royal Enfield RS 09 Saab Sachs Samsung Saturn Scania SCG Schmitz Scion SEAT Seres Setra Shelby Shuanghuan Skoda Smart Solaris Spyker SsangYong Stels Subaru Suzuki T-40 Talbot Tata Tatra Tesla Thomas Tiki Treiler Tirsan Toyota Trabant Triumph TVR UAZ Ural Valmet Valtra Van Hool Vauxhall VAZ Venturi Vespa Victory VinFast Vjatka Volkswagen Volvo Westfalia Wiesmann Willys Yamaha Yutong ZAZ Zetor ZIL ZIS Zuck

Politsei tuletab meelde: juhised puhumiskontrolliks(20)

Foto: Liiklusjärelevalvekeskuse Facebook

Väike palve politseiametnikelt, kes osalevad „puhumiskontrollis.“ Selles, et kontroll oleks kiire ja Sinu jaoks võimalikult vähe aega nõudev:

- Märgates puhumiskontrolli on juba hilja tee äärde seisma jääda, tagasi pöörata või kohti vahetama hakata. Sellega on kontrollijad arvestanud ja Sinu tegemistel hoitakse silma peal.

- Sõida sujuvalt hoogu vähendades selle ametniku juurde, kes Sulle peatumismärguande andis. Iga kontrollija juures ei ole vaja seisma jääda.

- Peatu seal, kuhu kontrollija osutab. Ära sõida ametnikust mööda või peatu liiga vara, iga lisasamm tähendab nii Sinu kui ka teiste liiklejate jaoks ajakulu.

- Alkoholisisaldust kontrollitakse väljahingatavas õhus ja distantsilt. Huulikuga kontrollitakse siis, kui on juba reaalne kahtlus alkoholi olemasolu kohta.

- Kontrollimisel puhu ühtlaselt indikaatorvahendi ava suunas. Piisab, kui teed seda paari cm kauguselt ja mõned sekundid. Ei ole vaja puhuda nii tugevalt, et pärast otsid autost hambaproteese taga.

- Indikaatorvahend on väga tundlik ja võib reageerida ka siis, kui oled värskelt sõidukil klaase puhastanud. Tavapäraselt suunatakse sõiduk siis tee äärde ja tehakse järelkontroll huulikuga. Nii kontrollides klaasivedelik enam tulemust ei mõjuta ja saad kohe sõitu jätkata.

- Kui Sinu taga on veel sõidukeid, ära jää palun lobisema, ka teised juhid soovivad sõitu jätkata.

- Puhumisrivist lahkudes ei ole vaja näidata kui palju hobuseid Sinu autol veel alles on. Eemaldu rahulikult ja võta sujuvalt hoog üles siis, kui oled juba rivist välja sõitnud.

Istu rooli alles siis, kui oled kindel, et Sinu eelnevalt tarvitatud alkohol on oma mõju kaotanud. Kui kahtled, leia muu lahendus. Hoia silm peal ka oma sõprade/tuttavate tegemistel. Koos saame muuta liikluse turvalisemaks.

Turvalist liiklemist!

KOMMENTAARID

tervitus 28. oktoober 2022  06:20 Ebasobiv kommentaar
klounidele.
Tegelikkus 28. oktoober 2022  14:35 Ebasobiv kommentaar
Joobe kontrollimine on menetlustoiming. Enne menetlustoimingu tegemist tuleb täita joobe tuvastamise protokoll, milles on kohustuslik menetlustoimingu läbiviijal kirjutada lühike põhjendus, miks kodanik allutatakse joobe tuvastamise kontrollile. Nt "hingeõhus või sõidukis on alkoholile iseloomulik lõhn, juht käitub ebaadekvaatselt, sõidustiil viitas joobele" ehk muu põhjus.
Nüüd selgitatakse kontrollile allutavale isikule tema õigusi ja kohustusi ja võetakse temalt allkiri. Vastavalt Riigikohtu lahendile ei piisa vaid õiguste ja kohustuste ettelugemisest, neid tuleb ka selgitada.
Alles nüüd võivad alata puhumismängud.
Nii peab välja nägema joobe tuvastamine vastavalt Eestis kehtivatele õigusaktidele.
Arvo 28. oktoober 2022  20:37 Ebasobiv kommentaar
ja viide ka siis Riigikohtu lahendile....
Tervitusele.. 28. oktoober 2022  22:04 Ebasobiv kommentaar
Kes on klounid? Täpsusta!
uhhuuuu 29. oktoober 2022  00:56 Ebasobiv kommentaar
Tegelikkus... enne kui hakkad oma naised sauna taga rääkisid jutte kirja panema, tutvu natuke reaalsusega ka. Joobe tuvastamine on jätkuvalt haldustoiming. Kui tegemist oleks menetlustoiminguga, siis näiteks abipolitseinik ei saakski Sind puhuma panna....
Ants maalt 29. oktoober 2022  10:17 Ebasobiv kommentaar
Nõuka ajal Võrus märkas miilits teel veidi loperdavat Žigulit noorem naisterahvas roolis. Sõideti järgi ja anti peatumismärguanne. Auto akna juurde jõudnud miilits märkas kohe preili pahupidi silmi ja palus ampulli puhuda. Naine küsis- hõk, kas ma imeda ei või?
Soustman. 29. oktoober 2022  12:01 Ebasobiv kommentaar
Sümpaatne. Miks see loetelu peab kohati nii üleolev olema? Ehk nime "politsei" taha varjunu selgitaks.
looder 23 29. oktoober 2022  13:55 Ebasobiv kommentaar
Tegelikkus, reidis ei toimu joobe tuvastamine, vaid indikaatorvshendiga kontroll. Kui see näitab alkogiy tarbimist, alles siis tehakse joobe kontroll ehk tuvastatakse joove.
Ma ei ole robot 29. oktoober 2022  19:25 Ebasobiv kommentaar
Kontrolliks siis rohkem ja ka nende mobiilsete kiiruskaamerate asemel. Ehk oleks tulu ka suurem riigil. Aga ei, puhumisreidid suht napakates kohtades või kiiruskaamerad ilmselgelt kohas kus liiklusvool PARATAMATULT soodustab mõningta ületust. Tase
Soovitud Riigikohtu lahend 30. oktoober 2022  00:43 Ebasobiv kommentaar
„Kuna menetlusalusele isikule tema õiguste selgitamine on ausa menetluse üks
eeldusi, siis peab menetleja täitma seda ülesannet väga kohusetundlikult. Õiguste ja
kohustuste tegelikust ja sisulisest selgitamisest ei saa rääkida siis, kui menetlusalusele
isikule ulatatakse õiguste ja kohustuste kirjalikku loetelu sisaldav menetlusdokumendi
blankett koos sõnadega "lugege läbi ja kirjutage alla". Kooskõlas KrMS § 8 lg 1 p-s 1
sätestatuga tähendab õiguste selgitamine süüteomenetluses esiteks nende suulist
ettelugemist menetlusalusele isikule, vajadusel - kui seda tingivad menetlusaluse isiku
vaimne seisund või tema poolt esitatavad küsimused - ka nende pikemat selgitamist ning
lõpuks - õiguste tegelikuks kasutamiseks ka piisava aja andmist.”/Riigikohtu lahend nr 3-
1-1-6-07, 02.mai 2007/
Ja ka uhhuule ja looderdajale 30. oktoober 2022  00:54 Ebasobiv kommentaar
Ah, et joobe tuvastamine on haldustoiming? Aga tegelikkuses on kuidas?

HMS
§ 2. Haldusmenetluse mõiste

(1) Haldusmenetlus on haldusorgani (§ 8) tegevus määruse (§ 88) või haldusakti (§-d 51 ja 52) andmisel, toimingu (§ 106) sooritamisel või halduslepingu (§ 95) sõlmimisel.

(2) Tööstusomandi esemele õiguskaitse andmise menetlus, riigihangete teostamine ja vaidlustuste lahendamine riigihangete seaduse tähenduses ning väärteomenetlus ja süütegude kohtueelne uurimine ei ole haldusmenetlus käesoleva seaduse tähenduses.
[RT I 2007, 15, 76 - jõust. 01.05.2007]

§ 106. Toimingu mõiste

(1) Toiming on haldusorgani tegevus, mis ei ole õigusakti andmine ja mida ei sooritata tsiviilõigussuhtes.

Ja siin ka üllatavat infot tuntud tarkpea Loodrile

Tõendusliku alkomeetri ja indikaatorvahendi kasutamise ning nende kasutamise dokumenteerimise kord

Vastu võetud 30.05.2014 nr 19

Määrus kehtestatakse korrakaitseseaduse § 38 lõike 5 alusel.
§ 1. Üldsätted

(1) Indikaatorvahendit ja tõenduslikku alkomeetrit kasutatakse alkoholijoobe kontrollimiseks ja tuvastamiseks.

(2) Alkoholijoobe kontrollimiseks ja tuvastamiseks kasutatav indikaatorvahend peab olema regulaarselt kontrollitud ja tõenduslikul alkomeetril peab olema täidetud mõõteseaduses sätestatud taatluskohustus.

(3) Enne alkoholijoobe kontrollimist ja tuvastamist selgitatakse kontrollile allutatud isikule tema korrakaitseseaduse § 38 lõikes 2 sätestatud õigusi.

(4) Indikaatorvahendisse ja tõenduslikku alkomeetrisse puhumisel kasutatakse ühekordseid individuaalpakendis huulikuid. Kui tehniliselt on võimalik saada indikaatorvahendilt näit huulikut kasutamata, ei ole huuliku kasutamine kohustuslik.
§ 2. Indikaatorvahendi kasutamine

(1) Indikaatorvahendiga kontrollitakse alkoholi sisaldumist kontrollile allutatud isiku väljahingatavas õhus.

(2) Kontrollile allutatud isik puhub indikaatorvahendisse ühe korra. Vajaduse korral puhub ta uuesti.

(3) Kontrollile allutatud isiku nõudmisel esitatakse talle indikaatorvahendi tulemus.
§ 3. Indikaatorvahendi kasutamise dokumenteerimine

(1) Indikaatorvahendi kasutamine ja näit protokollitakse:
1) haldusmenetluse seaduse § 18 lõikes 1 nimetatud alustel;
2) indikaatorvahendi näidu kasutamiseks tõendina.

(2) Indikaatorvahendi kasutamine protokollitakse käesoleva määruse lisas esitatud vormi kohaselt. Protokolli koopia väljastatakse kontrollile allutatud isikule tema nõudmisel.

(3) Indikaatorvahendi kasutamise protokoll lisatakse süüteomenetluse materjalidele või korrakaitseorgan säilitab selle vastavalt tema asjaajamiskorrale.

Taycan 30. oktoober 2022  18:54 Ebasobiv kommentaar
Rohkem patrulli võiks liikluses näha olla. Viimasel ajal kuidagi eriti hõredaks jäänud.
Revalis 31. oktoober 2022  13:20 Ebasobiv kommentaar
IRW.
Miks selline prääksumine? Loovutage see 30 sekundit oma ajast, puhuge ära ja asi ants.. Kui oled puhas poiss ja joobetunnustega autorooli ei lähe, siis milles probleem? Veel rohkem ja veel karmimalt võiks neid puhumisreide teha! Teed on täis umbjoobes tarkpeasid.
Võiks 31. oktoober 2022  15:14 Ebasobiv kommentaar
tõesti rohkem puhumisreide teha, eriti nädalavahetusel ja esmaspäeva hommikul. Sellest oleks palju rohkem kasu kui kiiruse kontrollist. Kui keegi linnas 50 alas sõidab 60-65 km/h, see ei ohusta teisi liiklejaid kaugelt samavõrra, kui joobes juhid. Olen ikka korduvalt näinud ebakindlalt ja väga ebaühtlase kiirusega ukerdavaid sõidukeid, ka maanteel. Väga vastik.
Haledale irvele 31. oktoober 2022  22:36 Ebasobiv kommentaar
Õige! Ikka las teevad mis tahavad!
Kodanik muudkui kuuletugu, alguses 30 sekundit, siis 60, siis pool tundi, siis ajame tagant kaks sentimeetrit sisse- no mis see ikka ära on jne?
Mitte mingit kontrolli EI tohi teha, kui pole alkoholijoobele viitavaid kliinilisi näite!
Sellega alustavad ja mingil ajal kontrollivad telefonide sisu ja kui oled midagi valesti kirjutanud valitsejate kohta, siis oled "välismaa agent" ja lähed kinni või maksad end siniseks.
Meie naaberriigis on paarkümmend aastat samuti rahvaga sentimeetrihaaval toimetatud ja tänaseks on oma arvamus seal keelatud.
Tänu sellele, et IRW-i sarnased arvasid, et mis see ikka on.
Nimi :
Nimi :
Kommentaar :
Kommentaar :
 

VEEL UUDISEID

Polestar 2 Performance - auto24 proovisõit

Polestar 2 Performance - auto24 proovisõit(12)

Polestar on alguse saanud võidusõidumeeskonnast, mis hiljem muutus ametlikuks Volvo kiirete autode osakonnaks. Tänaseks on Polestar aga iseseisev automark, mis keskendub elektriautode tootmisele. Nende ...

Millised auto filtrid on mõeldud sagedaseks vahetamiseks?

Millised auto filtrid on mõeldud sagedaseks vahetamiseks?(4)

Auto on valdavale osale inimestest mitte ainult lõbusõidukaarik, vaid ka igapäevaselt hädavajalik tööriist. Auto töökorras hoidmine peaks olema iga autoomaniku prioriteet, kuna ka väikese probleemi, nagu ...

Topauto avas Tallinnas uue kontseptsiooniga autosalongi

Topauto avas Tallinnas uue kontseptsiooniga autosalongi

Topauto avas Tallinnas Sõpruse puiesteel uue kontseptsiooniga autosalongi CUPRA Garage, mis hakkab müüma ainult CUPRA brändi sõidukeid. CUPRA Garage soovib pressiteate sõnul eristuda traditsioonilistest ...

Audi Q8 e-tron - auto24 proovisõit

Audi Q8 e-tron - auto24 proovisõit(15)

Audi e-tron oli turuletuleku hetkel põhimõtteliselt üksi - ei BMW-l ega ka mitte Mercedesel polnud talle ühtegi konkurenti vastu pakkuda. Nüüd on aga ajad muutunud ja saadaval on nii BMW iX kui Mercedes EQE ...

Andres Arnover saavutas Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali

Andres Arnover saavutas Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali

Andres Arnover (Ford Mustang) lõpetas kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlused hooaja kokkuvõttes Pro Modified klassis pronksmedaliga. “Arvestades Pro Modified klassi tihedat konkurentsi, olen pronksiga ...

Joobes sõidukijuhtide arv on viimaste aastate kõrgeim

Joobes sõidukijuhtide arv on viimaste aastate kõrgeim(3)

Alkoholi või narkootilise aine mõju all on aasta jooksul sõidukit juhtinud 18000-40000 elanikku, selgus Turu-uuringute AS-i tehtud uuringust. Viimase 12 kuu jooksul on mootorsõidukit juhtinud alkoholi või ...

Kia Sportage tähistab 30. sünnipäeva erimudeliga

Kia Sportage tähistab 30. sünnipäeva erimudeliga

Kia populaarne kompaktmaastur Sportage on jõudnud olulise verstapostini - praeguseks maailmas müüdud üle seitsme miljoni autoga on see olnud üks Kia edukaim mudel ning alates 2015. aastast on Sportage üldse ...

 
Maserati GranTurismo - auto24 proovisõit

Maserati GranTurismo - auto24 proovisõit(20)

Maserati esimene mudel, mis neil 1947. aastal tootmisesse jõudis, oli GT-auto nimetusega 1500 Gran Turismo, seega on Gran Turismod Maserati jaoks vägagi olulised. Aga mida kujutab endast tänapäevane Maserati ...

Augustis jätkus tõus Eesti uute sõiduautode turul

Augustis jätkus tõus Eesti uute sõiduautode turul(9)

Eestis kerkis uute sõiduautode müük ka augustis plusspoolele, ehkki veidi tagasihoidlikumalt kui eelmistel kuudel. Augustis müüdi Eestis 1768 uut sõiduautot, mis ületas eelmise aasta augustikuu müüginumbri ...

MINI esitles Münchenis uut täiselektrilist Cooperit ja Countrymani

MINI esitles Münchenis uut täiselektrilist Cooperit ja Countrymani(3)

MINI esitles 5. septembril alanud Müncheni rahvusvahelisel autonäitusel eelkäijast suuremat ja elektrilisemat viiendat mudelipõlvkonda, mis annab nii Cooperi kui Countrymani ostjale võimaluse valida mitme ...

Eestis algas täiselektrilise Opel Astra müük

Eestis algas täiselektrilise Opel Astra müük(13)

Pikalt oodatud Opeli elektriauto on viimaks Eestis müügil ning uue Opel Astra Electricuga saab ühe laadimisega läbida mugavalt kuni 418 kilomeetrit. Esialgu pakutakse hea varustusega erimudelit Business ...

Tartu autonäitusel esitletakse Eesti esimest superautot ning tutvustatakse Prantsuse autoajalugu

Tartu autonäitusel esitletakse Eesti esimest superautot ning tutvustatakse Prantsuse autoajalugu(1)

Reedel algab Tartu Näituste messikeskuses järjekorras 28. auto- ja tehnikamess Motoshow, kus uutest sõiduautodest ja tarbesõidukitest tuleb esitlemisele 30 marki. Esmakordselt tuuakse laiema publiku ette ...

Renault esitles elektrilist Scenic E-Techi

Renault esitles elektrilist Scenic E-Techi

Renault esitles IAA mobiilsusmessil oma uut maasturit, elektrilist Scenic E-Techi, mis on Renault' sõnul uue põlvkonna pereauto praegusele ajastule. Selle disain järgib tema sugulase Espace'i stiili, mis ...

Porsche Cayenne - auto24 proovisõit

Porsche Cayenne - auto24 proovisõit(30)

Cayenne'i omanikud, kes plaanivad omale uut autot osta, on sageli probleemi ees, et mida uueks autoks valida. Üks variantidest on näiteks uuendatud Cayenne, mis on Porsche sõnul läbi aegade nende kõige ...

 
BMW i4 M50 - auto24 proovisõit

BMW i4 M50 - auto24 proovisõit(7)

BMW on ka varem kohaldanud sisepõlemismootoriga mudeleid ümber elektriautodeks ja senimaani on see neil päris edukalt õnnestunud - heaks näiteks on kasvõi BMW iX3. Nüüd on aga BMW võtnud ette oma M-seeriasse ...

LaitseRallyPargis toimub esmakordselt Oldtimer Camp

LaitseRallyPargis toimub esmakordselt Oldtimer Camp(1)

Väga vanad autod kogunevad 2. septembril LaitseRallyParki, kusjuures pealtvaatajad näevad neid nii seismas kui ka sõitmas – rääkimata võimalusest ise mõnes autovanuris kaasa sõita! LaitseRallyPark korraldab ...

Mazda CX-60 - auto24 proovisõit

Mazda CX-60 - auto24 proovisõit(16)

Mazda on ka varemalt harrastanud tehnoloogilises mõttes vastuvoolu ujumist ja näib seda traditsiooni jätkavat, tuues turule uue tagaveolise suure mootoriga linnadžiibi. Proovisõiduauto tehnilised andmed ...

Kiltsi lennuväljal jahitakse kiirust üle 400 km/h

Kiltsi lennuväljal jahitakse kiirust üle 400 km/h(6)

Laupäeval 12. augustil toimub Haapsalu lähistel Kiltsi lennuväljal lõppkiirusvõistlus V&K Teed One Mile Challenge 2023. Võisteldakse saavutamaks paigaltstardist suurimat lõppkiirust ühe-miilise (1609 m) ...

Hyundai Ioniq 6 - auto24 proovisõit

Hyundai Ioniq 6 - auto24 proovisõit(23)

Hyundai eelmine täiselektriline Ioniq 5 pälvis ohtralt kiidusõnu ja pärjati isegi Eesti aasta auto tiitliga. Ioniq 6, mis pälvis ka maailma aasta auto tiitli, on aga oluliselt erineva välimuse ja olemusega ...

Speedesti traditsioon jätkub laupäeval Ülenurme lennuväljal

Speedesti traditsioon jätkub laupäeval Ülenurme lennuväljal(5)

Eesti pikima ajalooga kiirendusvõistluse Speedest traditsioon jätkub juba sellel laupäeval, 29. juulil Ülenurme lennuväljal. “Kui teised Eesti veerandmiilil toimuvad kiirendusvõistlused sõidetakse Kiltsi ...

Citroën C4 X - auto24 proovisõit

Citroën C4 X - auto24 proovisõit(5)

Citroën, mille kokkukuivanud mudelivalikusse kuulusid mõned aastad tagasi ainult paar üksikut sõiduautot, on asunud nüüd oma mudelirivi hoogsalt pikendama - ja peab ütlema, et nende uued mudelid on päris ...

 
Eestlaste loodud superautot esitletakse Suurel Võidusõidul Pärnus

Eestlaste loodud superautot esitletakse Suurel Võidusõidul Pärnus(2)

11.–12. augustil Pärnus toimuva HRX Suure Võidusõidu ajal saab iga huviline esimest korda näha Eesti inseneride loodud superautot Kalana, mis maksab üle miljoni euro. Suure Võidusõidu asutaja ja Eesti ...

Autohõnguline perepäev Youngtimer Camp 2023 LaitseRallyPargis

Autohõnguline perepäev Youngtimer Camp 2023 LaitseRallyPargis

Youngtimer Camp on 25aastaste ja vanemate sõidukite kogunemine ja näitus, mis toimub LaitseRallyPargis 29. juulil juba seitsmendat korda. Hetkeseisuga on näitusele registreerunud ligi 300 autot. Kokku ...

Mercedes-Benz GLC Coupé - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz GLC Coupé - auto24 proovisõit(6)

Mercedese uue GLC loogiline järg on uus GLC Coupe, mille eelmine põlvkond meile vägagi meeldis. Kuidas on aga lood teise põlvkonna kupeega?

EAOL: Eesti autoomaniku maksukoorem on niigi kõrge

EAOL: Eesti autoomaniku maksukoorem on niigi kõrge(22)

Eesti Autoomanike Liidu hinnangul on täna rahandusministeeriumis tutvustatud täiendava automaksu kehtestamise eelnõu autoomanike ja maksumaksjate suhtes tervikuna ülekohtune, sest suurendab niigi autoomaniku ...

Galerii: American Beauty Car Show Haapsalus

Galerii: American Beauty Car Show Haapsalus(4)

Nädalavahetusel toimunud American Beauty Car Show tõi Haapsalu lossihoovi ja tänavatele hulgaliselt Ameerika autosid ja autohuvilisi. Fotod: Kaspar Sepp

Porsche Experience ringrajal - auto24 video

Porsche Experience ringrajal - auto24 video(4)

Seekord sattusime oma kaameratega Porsche rajapäevale, mis toimus Pärnu külje all asuval Porsche Ringil. Mis seal täpsemalt toimus, milliseid autosid me proovida saime ja missugune oli seekord ohutusauto, ...

Dacia teatas plaanist osaleda 2025. aasta Dakari rallil

Dacia teatas plaanist osaleda 2025. aasta Dakari rallil

Dacia teatas, et alates 2025. aastast osalevad nad tootjana World Rally-Raid Championship sarjas, mille kõrghetkeks on Dakari ralli - vastupidavuse ja tugevuse lõplik katsumus. Dakar on erakordne inimlik ...

 
Esimesel poolaastal müüdi Eestis 14 076 uut autot

Esimesel poolaastal müüdi Eestis 14 076 uut autot(28)

Maanteeameti andmetel müüdi esimesel poolaastal Eestis kokku 12 236 uut sõiduautot ning 1840 uut tarbesõidukit, mis on 864 võrra rohkem kui mullu samal perioodil. Enimmüüdud automark mõlema kategooria lõikes ...

Dacia Goes Extreme - auto24 video

Dacia Goes Extreme - auto24 video(11)

Nagu selgus, siis varemalt üsna tagasihoidlikuna tundunud Dacia on muutunud ühtäkki ekstreemseks. Mida see aga täpsemalt tähendab ja miks on siin pildil telk, saad teada meie tänasest videost. 

Jätkuvad kuumad ilmad muudavad teed pigiseks

Jätkuvad kuumad ilmad muudavad teed pigiseks(4)

Kestvad kuumad ilmad muudavad teed pigiseks ning kohati libedaks, nõudes juhtidelt suuremat tähelepanu ning arvestamist kaasliiklejatega. "Palun kõikidel liiklejatel liikluses olles olla tähelepanelikud ja ...

Honda ZR-V - auto24 proovisõit

Honda ZR-V - auto24 proovisõit(19)

ZR-V on Honda uusim linnadžiip, mis oma suuruse poolest peaks mahtuma täpselt CR-V ja HR-V vahele ning mille põhikonkurendiks võiks pidada Volkswagen Tiguani.  Tehnikapoolt jagatakse paljuski uue Civicuga ...

VIDEO: Eestlased toovad turule superauto, mis on kurvis sama kiire kui konkurendid sirgel

VIDEO: Eestlased toovad turule superauto, mis on kurvis sama kiire kui konkurendid sirgel(11)

Tehnoloogiaettevõtja ja endise Eesti vormelisõidu meistri Tõnis Vanaselja firma tõi avalikkuse ette Eesti inseneride loodud superauto Kalana, mille tellimiseks on järjekord 1,5 aastat ning mille eesmärk on ...

Eesti sõidukite aastane läbisõit oli 11,7 miljardit kilomeetrit

Eesti sõidukite aastane läbisõit oli 11,7 miljardit kilomeetrit(3)

Transpordiamet hindab igal aastal Eesti sõidukipargi läbisõitude mahtu ning see on aasta-aastalt kasvanud – eelmisel aastal oli see 11,7 miljardit kilomeetrit. "Sõidukipargi läbisõit oli Eestis 2022. aastal ...

Eakate põhjustatud liiklusõnnetuste arv kasvab, noortel on suurim tõenäosus avariisse sattuda

Eakate põhjustatud liiklusõnnetuste arv kasvab, noortel on suurim tõenäosus avariisse sattuda(2)

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt on viimase kümne aastaga kasvanud eakate juhtide põhjustatud liiklusõnnetuste osakaal 70 protsenti. Tänavu on eakad üle 65-aastased autojuhid ...

 
Nissan X-Trail - auto24.ee proovisõit

Nissan X-Trail - auto24.ee proovisõit(15)

Uus Nissan X-Trail on saanud omale lisaks uued krüptoloogilised lisanimed e-POWER ja e-4ORCE. Mida need sõnad täpsemalt tähendavad, kuidas toimib Nissani uuenduslik hübriidajam ja kui palju see kütust ...

Mercedes-Benz EQE SUV - auto24 proovisõit

Mercedes-Benz EQE SUV - auto24 proovisõit(21)

Mercedes on võtnud ette järgmise tühiku täitmise oma üha suurenevas elektriautode mudelivalikus ning nüüd on võimalik osta ka E-klassi linnadžiipi.  Proovisõiduauto tehnilised andmed (Mercedes-Benz EQE 500 ...

Subaru Solterra - auto24 proovisõit

Subaru Solterra - auto24 proovisõit(9)

Viimaks on ka Subaru tootevalikusse jõudnud täiselektriline linnadžiip, mis, nagu selgub, on valminud koostöös Toyotaga. Kuid millise automargi mõjutusi Solterras leiab rohkem - kas Subaru või Toyota?  ...

Peugeot 408 - auto24 proovisõit

Peugeot 408 - auto24 proovisõit(40)

Peugeot on toonud turule uue ja edeva välimusega 408, mille kerekuju tekitab palju küsimusi - on see nüüd linnadžiip, sedaan, universaal või hoopis moodne shooting brake? Proovisõiduauto tehnilised andmed ...

Tehnoülevaatuspunktid hakkavad koguma autode tegeliku kütusekulu ja energiatarbimise andmeid

Tehnoülevaatuspunktid hakkavad koguma autode tegeliku kütusekulu ja energiatarbimise andmeid(20)

Tänavu juunist hakkavad tehnoülevaatuspunktid koguma sõiduautodelt ja väikestelt tarbesõidukitelt tegeliku kütusekulu ja energiatarbimise andmeid, mis edastatakse Euroopa Komisjonile ja Euroopa ...

SsangYong Musso Grand - auto24 proovisõit

SsangYong Musso Grand - auto24 proovisõit(17)

SsangYong Mussot müüdi Eestis ka taasiseseisvumisjärgsetel aastatel ning toona pälvis auto tähelepanu eelkõige sellega, et kasutas osaliselt Mercedeselt "laenatud" tehnikat. Nüüd on aga Musso nimi uuesti ...

Ülemiste keskuse parklas kogunevad autofännid peavad edaspidi ürituse politseiga kooskõlastama

Ülemiste keskuse parklas kogunevad autofännid peavad edaspidi ürituse politseiga kooskõlastama(13)

Autosõprade neljapäevased kokkusaamised Ülemiste keskuse parklas on paisunud nii suureks, et klientide kaebusi arvesse võttes saab kogunemine ENR edaspidi toimuda ainult vastavuses korrakaitseseaduse ...

 
Eesti Autoomanike Liit: automaksu diskussiooni tuleb kaasata ka autoomanikud

Eesti Autoomanike Liit: automaksu diskussiooni tuleb kaasata ka autoomanikud(25)

Eelmisel nädalal registreeriti mittetulundusühing Eesti Autoomanike Liit, mille eesmärk on ühendada mootorsõidukite omanikke ning kaitsta nende huve õigusloomet puudutavas diskussioonis. 28. aprillil ...

Galerii: vanatehnika fännid sõitsid Cinamon T1 vaatama 1980-ndate rallifilmi

Galerii: vanatehnika fännid sõitsid Cinamon T1 vaatama 1980-ndate rallifilmi

Vanatehnika Lustisõidu 19. hooaeg algas 16. mail sõiduga T1 keskusesse, kus ühiselt vaadati Cinamon T1-s värsket rallidokumentaali "Kurvilise tee legendid". Filmi stsenarist-toimetaja Kaidi Klein rääkis filmi ...

Tesla Model 3 Performance - auto24 proovisõit

Tesla Model 3 Performance - auto24 proovisõit(29)

Meie proovisõiduautode hulka pole varem sattunud ühtegi Teslat. Kuid nüüd otsustasime selle vea parandada ja vaadata üle automargi, mis on viimastel aastatel tekitanud vaieldamatult kõige rohkem vastukaja. ...

Uute sõiduautode turg Euroopas jätkab tõusu

Uute sõiduautode turg Euroopas jätkab tõusu(1)

Uute sõiduautode müük Euroopa Liidu riikides kasvab kiires tempos ja tõusis nelja kuu kokkuvõttes ligi 3,5 miljonini. Euroopa Liidus müüdi aprillis 803 188 uut sõiduautot, mida oli 17,2% enam kui möödunud ...

Probleem ei ole süsinikus, vaid pigem selle päritolus

Probleem ei ole süsinikus, vaid pigem selle päritolus(7)

Kui mõõta heitmeid auto summutitorust, on tulemused ligikaudu ühesugused olenemata sellest, kas mootor töötab fossiilkütustel või biopõhisest toorainest taastuvkütustel. Miks siis reklaamitakse ...

Maksu- ja Tolliamet saab 31 uut Suzuki Vitarat

Maksu- ja Tolliamet saab 31 uut Suzuki Vitarat(13)

Topauto tarnib Maksu- ja Tolliametile kokku 31 uut Suzuki Vitara teenistusautot, mis hakkavad ametnikke sõidutama terves Eestis. Esimesed masinad on nüüd üle antud ja ülejäänud jõuavad ameti käsutusse paari ...

Eesti suurim elektriautomess algab reedel Unibet Arenal

Eesti suurim elektriautomess algab reedel Unibet Arenal(1)

Eestlaste korraldatud eCarExpo toob põhjamaade suurima elektriautomesside sarja lõpuks ka Tallinnasse. Toimumiskohaks on Unibet Arena ning messil on esindatud peaaegu kõik Eesti elektriautomaastikul ...

 
Video: Volvo Trucks katsetab avalikel teedel vesinikkütusega elektriveokeid

Video: Volvo Trucks katsetab avalikel teedel vesinikkütusega elektriveokeid

Ainult veeauru eraldavad vesinikkütusega kütuseelemendiveokid on Volvo Trucks’i heitgaasivaba tooteportfelli oluline osa. Nüüd on sõidukid jõudnud järgmise olulise verstapostini – proovisõidud avalikel ...