Erilised sõidukid

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

All good things must come to an end

Kärss
23:40 04.09.2008
Teema pealkiri on ajendatud ühest ammusest vw põrnika reklaamist. Siia ootakski huvitavaid ja eelistatult enda tehtud pilte nukras seisus surema jäetud, tahtlikult või tahtmatult "unustatud" VANADEST autodest. Kui on ikka hea pilt, siis võib loomulikult võtta ka netist, aga selle võiks märkida alati ka pildi juurde. Võibolla leidub siin piltide hulgas ka mingeid selliseid autovanureid, mille taastamisest keegi on huvitatud või millelt mingit üliharuldast jubinat keegi väga pikka aega otsinud. St siia ei ole oodatud romulapildid ja avariiliste autode pildid, pigem need, millele kusagil maal juured alla on kasvamas. Hetkel ei tule meelde, aga Soomes on üks fotograaf, kes selliseid autosid pidevalt otsib ja neist väga ilusaid kunstilisi fotosid teeb, ühe kalli album-raamatugi ilmutanud.

PS: need esimesed pildid on tehtud erinevate sõprade juures, nende hulgas ka mõni enda auto, mis teadlikult "oma aega" ootab (ja 2tk, mis praeguseks ka Eestisse toodud). Need autod, mis siin piltidel, on peaaegu kõik seisnud oma kohapeal vähemalt 20 aastat. Eelviimasel pildil on muide tõsine auhindu saanud rallikas, tõeline hunt lambanahas, millega veel 90ndate algul linnavahel bemarimehi kiusati. Viimasel pildil olevaid autosid käiakse aga regulaarselt lapiga puhastamas külas käivate huviliste pärast, sellepärast nii ilusad-puhtad ongi:)

EDIT: mingi kamm oli eelmises teemas piltide näitamisega, sellepärast tegin uue teema (sama tekst ja pildid).
Kaduma läks ka "karma" postitus 22:31: "Kahju muidugi kui niisama mõni kõdunema jäekski! 4. pilt ju lausa autode surnuaia moodi!"
tarts123457
23:45 04.09.2008
Pealkiri on küll vale:(, aga eelviimasel pildil ju M401?
Nustu826
22:24 07.09.2008
Tegu siis puhkusereisil Saaremaal pildistatud Mercedesega
nokunaator
17:45 09.09.2008
kus värv on? :O väga veider...
Kärss
14:50 14.11.2008
Näppasin seekord pilte mujalt, ja näppan veel ka paari järgmise postituse jaoks
Kärss
15:08 14.11.2008
Hiljuti avastati Soomes, et üks kollektsionäär on omale eraaeda (võõraste jaoks piiratud maa-ala) kogunud ca 60 GMi päritolu (Cadillac, Chevy, Buick, Olds, Pontiac) suurt V8 autot, millest paljud on vaid pisivigadega (st kindlasti taastamiskõlblikud). Oleks need autod natukenegi vanemad (oleks avastatud loetud aastad hiljem), oleks sel kollektsioonil tohutu väärtus, erinevalt praegusest. Tõenäoliselt võib selles avastuses vaadata mõne kadedusest rohelise kaasmaalase peale (selliseid p***veste ei ole kahju põdraks nimetada), kes lihtsalt selle mehe hea äriidee (praegu sai neid autosid poolmuidu kätte, 5-10 aasta pärast on hind vägagi mitmekordne) untsu tahab keerata. Mu sõbral viidi aastaid tagasi vägisi oma aiast ära ca 40 autoline kollektsioon, kus oli samuti palju väga haruldasi masinaid, kuid mingi keskkonnavoliniku poolt etteantud kuu ajaga ei õnnestunud sealt realiseerida eriti ei autosid ega ka haruldasi varuosi (eelkõige kroomdetailid, mida tikutulega taga otsitakse). Igal juhul EU direktiividele tuginedes tahetakse saata ka kogu see kollektsioon vägisi kuusakoskisse, tuginedes mingitele keskkonnanõudmistele (vedelike lekkeoht, olgugi et ei leki, roostet võib maha kukkuda jms, olgugi et oma aias jne). Igal juhul, kes tahab omale sealt midagi päästa, saab helistada omanikule tel numbril 04070900** (number on avaldatud artiklina (mitte müügikuulutusena) ka ühes tänavuaastases "Mobilisti" numbris). Ise ei tea, kui palju neist autodest praeguseks hetkeks veel alles on. Arvestama peab vähemalt Soome vanaraua hinnaga

Muudetud 31.07.10 14:26

Kärss
15:16 14.11.2008
Esimesel pildil on AMC Hornet, üks mu lemmikuid, kuid pole kunagi saanud sellist omale ära ostetud, sest nende V8 versioonid on suht haruldased ja kuna valik on väike, on need olnud lihtsalt kas väga kallid või siis sellises seisukorras, et ei viitsi hakata üle tegema eelmise omaniku niivõrd paljusid tegematajätmist. Viimase pildi "hädamaandumine" on lahe lihtsalt pildina:)
leho o
20:40 07.09.2009
kle kas seal 4 pildi peal on helesinine saab? muidugi ma võin eksida aga mu isal oli kunagi selline ja tahaks teada kas tegu on sarnase autoga, või hoopis sama?!
Diddy
19:11 08.09.2009
Saadan lingi, kus leiab väga palju ameerika rauda(kunstilises vormis):
http://www.oldride.com/rustyrides.html
,
19:57 08.09.2009
Las laibad lebavad rahus!
Kärss
01:25 10.09.2009
leho o-le: helesinine Saab 99 on teisel pildil, neljandal pildil on küll 99 aga mitte helesinine. Need pildid on tehtud Soomes sõbra hoovinurgas. Eestisse on neist jõudnud vaid 2 masinat (Saabi), needki minu kätte ja elavad praeguseks uut elu
tanelli2
13:59 25.03.2010
aru ma ei saa,miks keegi ei taha seda saabi näiteks sealt metsaalt ära viia,veel on võimalus ju ta korda teha.ja ültse on usa metsad ja kauged talud salajaselt palju autosid täis,aru ma ka ei saa miks keegi seda ära ei kasuta ja sealt mingit masinat ära ei vea.kui ma seal kuskil elaks oleks hoopis minu hoov neid täis sest ma üritaks nii palju kui võimalik need käik jälle lasta,ma müü jne.
vigane!
14:07 25.03.2010
kui võimalik need käik jälle lasta,ma müü jne.
tahtsin öelda:kui võimalik siis need uuesti käiku lasta maha müüa või muuseomisse saata!
Kärss
00:09 11.08.2010
Parimaid linke, mida viimasel ajal näinud, õrritamiseks ka mõned stiilinäited. Vaadake ja nautige:
http://visboo.com/super-cars-wrecks.html
Sedanette
08:32 11.08.2010
Kõik autod ei lõpeta aianurgas...Vastukaaluks kiikame Jau Leno garaaži.
http://visboo.com/jaylenogarage.html
Kärss
16:50 11.08.2010
Leno Garaazh on päris tore koht, aga selleks tuleks teha teine teema;)
Teemasse pilte siit lehelt: http://auto.fishki.net/comment.php?id=6905
Sedanette
19:49 11.08.2010
Olgu,kui siia sobivad päevinäinud autod,siis siia sobib ka Mihail Krasinetsi
autopark-muuseum.Asub ta Venemaal,Tuula oblastis Tšernoussovo külas.
http://www.4turista.ru/node/1066
http://yarvu.livejournal.com/166963.html
http://www.svintuss.ru/photo/automuseum/index.html

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte