Vaba teema

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

kas on võimalusi,et ei pea sõjaväkke minema? vol 2

 
erkki2001
08:51 17.03.2006
No mis ma ikka oskan öelda...
Teema...
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=77332
jätkub siin.
margus
13:31 17.03.2006
kohanemisraskustega saad kohe ära...istud natukue aega laatsaretis,niikaua kui koht hullaris vabaneb.oled nädala 2 hullumajas...nagu tavaline inimene,päeval võid väljas käia ja nädalavahetuseks saab koju siis saadetakse sind laatsareti tagasi,ootad arstliku komisjoni.,käid seal ära..psüholoog paneb sind automaatselt mitte kõlblik ja siis ootavd veel 2 nädalat käskkirja....ja oi kui paljud poisse sai sellega minema...mingit märget sellst kuskileei jää et oled sellises kohas viibinud....soovitan soojalt kes ei taha seal passida. kogu protsetuur võtab aega kuskil 1 kuu ja vabaks saades 2 nädala jookus antakse sulle veel 3500 krooni reservi raha kah ! :) mina sain migreeniga muidu minema ;)
Vello
14:57 17.03.2006
...eelnev kirjutaja pole ilmselt päris kursis mida ütleb. Märge jääb maha veel milline. Tekkivad probleemid autojuhi lubadega, mõnel üksikul juhul ka relvalubadega, teatud välisriikidesse pääsemine on takistatud, riigiametitesse saamine ei lähe enam libedasti. Ühesõnaga seda kogevad poisid veidi hiljem kui juba reservis on.
er
15:33 17.03.2006
tänapäeval on igale kolmandale kooliõpilasele hullurohud välja kirjutatud. lähed arstile kurdad, et südamealt pitsitab, mälu on kehva ja eluisu on otsas ning nagu naksti oled tabletikuuril. sõidab praegu ja on ennegi sõitnud päris kõvade paberitega hulle ringi ning kui sa just kuskil poliitika hammasrataste vahele ei jää ei huvita see kedagi.
Mees metsast
15:44 17.03.2006
Tegelikult tekkis minul see küsimus - kas on vaja valetamist õpetada?
Praegu jääb mulje - kui kuidagi sõjaväest vabaks ei saa siis tuleb meeletult valetada. Ja pärast vabastust tuleb jällegi kõigile valetada, et Sa ei ole "hullupaberitega".
Üht valet saab kasutada üks kord, muidu hakkad ju endale vastu rääkima.
...
16:28 17.03.2006
Meil üks jõmm oli umbes pool aastat hullaris ja ootas reservi minekut. Lõpuks reservi teda ei lastud, aga väeosas oli tal ikka erikohtlemine (sai kiiresti gaasimaskiga ja tankimiini makettidega sõbraks :D). Igatahes loodan, et teised slangiitikud saavad samasuguse kohtlemise osaks!
to:kaki
17:04 17.03.2006
kunagi vaevas see oks laiali sündroom ainult SOR-i poisse,aga sellele oli lihtne lahendus:relvakabuur puusal sunnib kätt kehast eemal hoidma,see läheb mööda:)
Tauno
11:22 18.03.2006
Tuntud Tšehhi kirjanikult:" Kui juba sind on korra nõrgamõistuslikuks tunnistatud siis peab sulle sest eluajaks mingit kasu olema."
vähjatiit
11:53 18.03.2006
Soovitan soojalt hakata poliitikaga tegelema. Rahva asemikud ei pea sõjaväkke minema. Astud mingisse erakonda kus on olemas head ja tugevad tegijad kes võtavad palju hääli ja teed ise kah endale mõningast promo ning kui õnnestub volikokku saada oledki omadega mäel - kahekordselt veel: pääsesid sõjaväest ja saad ka tarka nägu teha et oled ikkagi rahvaasemik. Minul isiklikult on sõjaväed käidud aga päris mitmed sõbrad on seeviisi justnimelt päärsenud.
margus
16:55 18.03.2006
to vello :See on järgi uuritud et kui sulle on kohanemis raskused pandud siis see ei kajastud sinu tsiviilelus,tulevikus sa enam sõjaväe karjääri teha ei saa vms. mis on sellega seotud..mingi rumal jutt et juhilubadega tekivad probeemid vms. nendel tekivad probleemid kes on tunnistatud psühiliselt ja vaimselt ebastabiilseks. mõned sõbrad on saanud sellega ära ja ei ole mingit muret,üks sai 2 nädalat tagasi ARKist load kätte ja üks hakkas just riigi asutuses tööle.
naine
14:30 19.03.2006
Lugesin siis kogu teema läbi ja marru ajas see vene kroonu ja sõjaväe kummardamine! Minu mees pole sõjaväes käinud ja kindlasti ei ole ta vähem mees kui mingi põikpäine kodanik "vene kroonu". Füüsisega on kõik kõige paremas korras, iga päev teeb rasket füüsilist tööd, mida võib kõrvutada kasvõi s.ita viskamisega. Igal juhul korralik, sirge seljaga ja igati kena eesti mees. Kaklemisest niipalju, et ta saaks igas olukorras hakkama, aga kas endast lugupidav inimene lahendab asju rusikaid käiku lastes?
Ja et veel õli tulle lisada, elame ammu juba välismaal väga mõnusat elu ja naerame südamest "vene kroonu" suguste patriootide üle. Me ei vihka eestit ja kindlasti tuleme sinna kunagi tagasi, aga praegune olikord sarnaneb palaganile. Magage edasi, tukk padja all ja ärgake iga minuti tagant üles lootuses, et äkki on vaja eesti riiki kaitsma hakata:D
Hullumaja, lambakari!
margus
18:00 19.03.2006
mul jäi midagi eelkõneleja jutust segaseks.. et kuidas "vene kroonu" patriootidel eestiga pistmis on et magades peab tukk padja all olema et äkki on vaja eestit kaitsta? sorri äkki sain mina kuidagi valesti jutust äru....aga üks asi on nüüd küll selge et sellise a/s eesti vabariigi eest mina tukki kätte ei võta...ja kui venelane või keegi teine koputab "uksele" siis antakse see riik nii käest ära et omikul ärgates eestit enam ei ole..
muneja
18:49 19.03.2006
lugesin ka ja herr vene kroonu sõnavõtud jätsid rõõmsasti vahele.
Mmanson
19:01 19.03.2006
Õige, ****** vaja midagi kaitsta, las teised lollid teevad, mina olen tegija. st. ei tee *****gi. Ärgu väsigu teie parem käsi teenimast Onaversumi Valitsejat, või peab kätt ka, keegi teine liigutama???
ananass
20:02 19.03.2006
vapseeeee kõvad mehed siin
eino peace noh,tahtsin lihtsalt oma *****t säästa erinevalt mõnest siin.Kui naised ei meeldi miks nad siis mulle ei peaks meeldima,olge kasvõi 10 aastat kuskil ei tea kus,mis see mind kotib,mind kotib minu elu,*** siis teised peavad enda oma ära rikkuma,nagu siinkohal,näiteks mina?
vene kroonu
22:14 19.03.2006
Tglt oligi minu eesmärk inimesed nati unest äratada ja asja üle arutlema panna. Ja nagu näha on "vene kroonu" inimesed käima tõmmand küll:)
Jah olen vene kroonus käinud, kuid pole mingi "sõjard" ega maga tukk padja all. Magan täiesti rahulikult, sest südametunnistus on puhas. Üks naine siin mainib, et elab välismaal mõnusat elu ja naerab siin meie üle. Eks naera kui tahad oma mure. Paljud naised arvavad ju ka et eesti mehed pole mehed ja teevad omale tõmmusid lapsi. Arvan siiski,et iga riik on oma kodanike nägu ja mida te tahate sellelt riigilt kui ise pole nõus midagi vastu andma. Lihtne on süüdistada teisi (riiki) aga hakatuseks võiks iseennast kriitilise pilguga vaadata.
margus
22:25 19.03.2006
et siis nagu vaatan ennast kriitilise pilguga ja süüdistan ennast et eestis elu on kehv ja palgad on sellised nagu on..ja pean neid "kuumardama" kes saavad toompeal 30tonni ja iga aasta panevad endale palka juurde? ja see peaks panema rõõmu ja uhkust tundma kui need riigikogujad peavad eesti inimesi nii lolliks et võib kõiksugu sigadusi teha....Ok see läks nüüd sõjaväe teemast kaugelt mööda aga las ta jääb :)
kukkel vene kroonust
23:01 19.03.2006
mega giga irw. teksti järgi on isik ''vene kroonu'' küll 2,8 meetrine 300 kg raske ülivõimas EESTI mees kes ei karda ei tuld ei 100 pealist lohet ega venemaa tuumapommi ja kel püksis 6 meetrine riist mis on kusjuures 8 meetrie läbimõõduga ning kes on sõjaajal valmis kasvõi oma enda lapsed kõhusoojaks ära sööma. aapppppiii. kle naljamees vene kroonu tuletaks sulle meelde, et stallone või bruce willise filmid pole reaalsus!!! ja veel ebareaalsem on ennast millegiks selliseks ette kujutada. täitsa huvitav oleks näha mis mees tegelikult nende ''mehiste'' tekstide taga seisab. tõenäoliselt mingi meeter kuuskümmend seersant, kes töökaotust kardab ja seepärast sõda ülistab. heh.
vene kroonu ....
23:13 19.03.2006
...pole kunagi väitnud, et ta on 2,8 meetrine jne. Ja seeru pole kunagi olnud, pagunid on puhtad. Need kõvad "ärimehed" nagunii väkke ei lähe, kuid noorematel kel see asi alles ees oleks tunduvalt lihtsam kohe 18aastaselt seal ära käia, kui veel lapsed valmis tegemata ja "äri" pole veel üleliia suureks paisunud. Pole pärast kellegil õigus Teie peale näpuga näidata. Seda äri jõuab pärast veel eluaeg teha, vaevalt et keegi 18aastaselt juba mägesid liigutab.
Kuklitele kordan veel, et "vene kroonu" pole mingi 2meetrine sõjard, kuid oma mineviku pärast pole mul põhjust häbeneda.
lemmings
23:57 19.03.2006
vunk asjatab... aga jah.. sojavaest ara saada on lapsemang.. ja kui tahad et asjad kiiremini liikuma hakkaksid siis sojavaes olles vota kone kolonel-leitnandile... vist praegu on see jarvalainen voi major laigna'le ... luban et tunni aja parast koputab keegi kasarmus uksele ja tahab sinuga lobiseda... voi tahab et asjad kiiresti kokku pakiksid... :):)
juhtub.. aga minema saab igayx.. eesti eest ei astuks mitte yxi moistusega inimene valja
silent
00:15 20.03.2006
härra venekroonu on lihtsalt inimene, kes räägib rahulikult oma elust ja sellest, kuidas vene kroonu on talle nii üht- kui ka teistpidi kasulik olnud. mitmed ajudeta ahvid lähevad aga leili ja hakkavad kohe tõmblema.

anyway, ajad on muutunud, samuti inimesed. internetidjamobiiltelefonid ja usa gängstaräpp ja muu saast on tänapäeva noori piisavalt muutnud, et enamusel on sõjaväest ******. ise mõtlesin samuti, et käin ära, mis seal ikka, kurja ei tee. esimesed kolm kuud olid huvitavad - relvakõmmutamised jms. ülejäänud 5 kuud oli ühe ja sama jamsi jahvatamine. lükkasime sageli neljekesi 120mm miinipildujat(oli vist pool tonni?) ja passisime "tulepositsioonidel". 1 ere seik "eesti sõjaväest" on järgmine: nädalavahetus, korrusele ilmus patareiülema abi. afgaanipoiss, muideks. ja oli täis kui tinavile, rääkis päevnikega tunnikese. niisama. tikku oleks korrusel näidanud, oleks maja pooleks lennanud vist. eesti sõjavägi my ***. päevnikuna jäin puhkeruumi magama, pataljoni korrapidaja v tema abi avastas, lasi kirjutada seletuskirja. patareiülemale sai ka ette kantud kuid sinna see asi jäi. anyway, ootasin ajateenistusest rohkemat. ise ka ei tea mida. pärast kaheksat kuud tundus see aeg mahavisatuna.

nõukogude liidus oli inimesel mõtlemist vähem, tänapäeval saab iga üks oma aju igale poole suunata. noh, sageli on suunaks viinapudel ja pemmigavastupuud! hea tegelikult, et rohkem väärtustatkse haridust ja pürgitakse kõrgkooli. sõjaväkke lähevad ainult need ajud, kes sinna minna tahavad. õigem ongi vist nii. "füüsiline vorm" jms on igaühe enda teha.
margus
14:21 20.03.2006
oleks sõjaväegi 3 kuud ehk praegune noorteaeg siis läheks sinna väga paljud aga kui tead et sa pead seal 11 või 9 kuud passima siis on nagu tobe.esimesed 3 kuud saad midagi teada ja ülejäänud aja lihtsalt oled seal ....mõtetu ju...las teevad selle asja vabatahtlikuks siis lähevad need kellel see tõesti sobib ja meeldib siis on neist "sõjarditest" kasu kah kui äktsioniks peaks minema.
karpaak
15:19 20.03.2006
...elame ammu juba välismaal väga mõnusat elu ja naerame südamest "vene kroonu" suguste patriootide üle...

....aga üks asi on nüüd küll selge et sellise a/s eesti vabariigi eest mina tukki kätte ei võta...

....mõtetu ju...


21-st kommentaarist siis 3-e mõtteterad. Masendav...
miku
16:33 20.03.2006
eesti meeste keskmine eluiga oli midagi 64? ja arvestades linnugripi tulekut siis see võibolla väheneb.

ja see ei tähenda ju midagi muud kui seda, et noortel tuleb ajateenistuses veeta keskmiselt 1/64 oma elust. tsiisas miks ma pean seda tegema kui ma pole gei ja relvad ja muud riistad mind ei huvita????
muhkel
16:45 20.03.2006
Ise läbisin juba ammu selle, tiksusin oma 12 kuud ära ja tagantjärgi mõeldes olen rahul, et käisin. Said eluaegsed "vennad" ja suht palju muutus maailmapilt üldiselt. Need omadused on ainult elus kasuks tulnud, mitte vastupidi. Muidugi juua sai seal kah rohkem kui rubla eest, pole vist elusees nii palju tina pand kui siis. Naisi sai ka see aeg rebitud, mehe moodi. Oeh...ilus aeg oli, söök laual, magamisase olemas, naised jooksevad ise voodisse ja alkoholi oli kah nii et tapab:D
Ei vaata viltu nendele kes ei ole käind, aga soovitan igaljuhul;)
muki
21:01 20.03.2006
oled ajateenimisel eeskujulik saad mõnel nädalavahetusel vabaks ja saad karistuseks 11kuud juurde.tahad lubasi saada saad ka 11 kuud juurde.üldse see möla ja karjumine.milleks.nagu mingid pantvangid oleks.saaks ikka hästi läbi teeks trenni ja laseks märki.keda kotivad need kuuli mõõdud jne muu möga.sõda tuleb ja kui võtan relva topin sinna sisse seda mida on ja lasen vaenlaste poole sihtimatta.sell ajal vaevalt ma sama relv saan.ma võin ju käte kõverdusi teha aga sõja olukorras on nii venekroonu mehed kui ka asjamehed meie sõjaväest nagu invaliidid mitte midagi võimelised tegema.PRESIDENT peab selline olema kes suudab asju liikuma panna nagu ameerikal aga meie oma naerdakse ja tehakse järgi paroodiasarjades
pppeeter
09:53 21.03.2006
muide tahaks teada mis trennijuttu siin pooled ajavad. näiteks võrus kuperjanovis on treeningvõimalused null või alla selle jõusaaliinventar on prakt. olematu. joosta küll saab jah aga seda saab kodus kah selleks ei pea sõjaväkke minema. ja eriti idiootne on see, et endal neil seal pole kangigi aga metakat küll kütavad seal kupis. metakas on steroid muideks.

pealegi on sellised asjad nagu kuude kaupa metsas kaevikute kaevamine jne. kuidas seal trenni teed????? smuugeldad hantli püksiharus metsa kaasa?

põhimõtteliselt olen riigikaitse poolt aga hetke tingimused ja kogu süsteemi ülesehitus ja see mis seal toimub on minuarust mõtetu ajaraisk ja totaalne jama. juua saab kodus või suvalises baaris kah selleks ei pea ajateenistusse minema.
peetrike
10:23 21.03.2006
Mina vene kroonus käinuna,arvan,et sinna "meie"sõjaväkke ei ole tõesti mõtet minna.Trenn ahaha... ja laatsaret. Seal kaugel said alles aru,kui armas võib kodu olla.
R.K.
11:49 21.03.2006
ei noh, muidugi. kodus arvutiga sõjamänge mängida on ju palju parem ja õpetlikum ka.;)))
Joll
12:13 21.03.2006
Aga mina elan ka välismaal ja lakun välismaalaste *****t. Alati ja elulõpuni. Sõna kodumaa on minujaoks 0.
Soovitan sõjaväes ära käia, kui võimalik.
to joll
14:52 21.03.2006
sa muidu ise ei saand ka vist aru mida sa ütlesid jah? kui isegi aru ei saand kuidas teised aru saama peavad?
karpaak
16:10 21.03.2006
Mina näiteks sain jolli irooniast väga hästi aru. Edu siis ja vaata, et koolis kahtesid ei saa.
tarmoke
22:29 21.03.2006
einoh ok selge see, aga oletades et ma olen gei siis kas ma saaks eesti kroonus **** valgeks? ja sügelusest urruaugus lahti? on seal selliseid? mis mehi seal üldse on? ma ei ole gei lihtsalt uurin igaks juhuks et kui ma oleksin gei mida ma ei ole
bab
02:32 22.03.2006
kui sa oled gei siis sind siiski sojavakke ei voeta... vaga hea viis sealt paaseda on yx selliseid juhtumeid... arsti juurde paraka probleemiga... kui sealsed lihsased vms laienenud siis oled kaitsevaest prii...
bab
02:33 22.03.2006
kas eelmisel aastal mitte yx arst parnus ei lastud lahti ja tegti trahvi kuna see vaikse summa eest kirjutas enamustele *****probleeme... ehk siis eelmisel voi yleeelmisel aastal sai vaga palju "geisi" sojavaest minema
edu siis
08:11 22.03.2006
www
08:42 22.03.2006
Täitsa lõpp!!! Üks aastake Eestis sõjaväes olla ja üle nädala linnalubasid saada on tõesti kohutav!!??
Olen täitsa veendunud, et kui peaks korduma 1940a sündmused, siis võetakse Eesti uuesti ära ilma ühegi pauguta mida kindlasti eelkõnelejad on ette heitnud omaaegsetele riigijuhtidele.
Võibolla jalad ka kõverad suurest arvuti taga istumisest? Saadki kohe lipsti sõjaväest ära.
to www ehk vene kroonu
09:04 22.03.2006
poleks sooja ega külma las võtavad ilma ühegi pauguta ongi parem sureb vähem eestlasi. kanaari saartel või hispaanias ju ka hea elada häda siin passida!. ainult täisloll arvaks, et on üldse mõeldav ilma õhuväe ja tuumapommita venemaale vastu astuda. eestit on võetud minevikus ja võetakse tulevikus. ja meie lollikesed arvame vist siiamaani, et ajasime ise venelased eestist välja. haa haa hea nali. see asi oli ülevalpool juba ammu ära otsustatud ja venelased lahkusid ise ning meie eestlased saime siis ühtäkki taganevaid venelasi nähes maru julgust juurde ja pildusime neid kividega takkajärgi ning tagusime vastu rinda et oi me oleme nüüd kõvad mehed.

siilionu
09:06 22.03.2006
Ei maksa muretseda, poistel on siin mesad ja lisaks pangalaenud peal - ei julge ükski vaenlane siia meid tülitama tulla! Lisaks on meil suur reserv mustatöölisi välismaal, kui need kõik ka veel peale lendavad, ega siis sissetungijal pikka pidu pole :)
126 to 09.04
11:07 22.03.2006
Jumalast õige jutt.Putinil pole meie jaoks lihtsalt aega olnud.Küll varsti saab olema.Saab naerda ja vaadata kuidas "kanged isamaalased" ameerika putkavad,****rida järel.IRW!
ninja..
15:48 22.03.2006
:vello -sa oled täiega loll ... ja võid metsa minna...
öökull
02:15 24.03.2006
kas keegi oskab täpsemalt rääkida sellest arstlikust kontrollist enne sõjaväge. et mida siis täpsemalt kontrollitakse ja kas on soovitav mingi ettevalmistus enne minekut, peale selle perearsti paberi. ma ei mõtle üldse ära viilimisest, vaid et kas peaks enne ise ka kuidagi ette valmistuma. Ja uudishimust siis küsin.

öökull
02:17 24.03.2006
ja kas see tervislik kontroll piirdub ikka ühe päevaga? ja kas algul on füüsiline kontroll ja siis vestlus psühiaatriaarstiga, või on veel mingid paberitestid ja võib-olla mingi ülem loeb ka sõnad peale.
konx
03:29 24.03.2006
mine aga psühologi juurde ja ütle, et öösel kused alla ja ongi vaba
yjh
03:52 24.03.2006
üks võimalus on minna politseikooli ja seal õppida 2 aastat. enam ei pea politseikooli minnes eelnevalt sõjaväes käima.
aga
07:37 24.03.2006
aga ma tahaks küsida sellist asja, et kui minul oli arstlik komisjon ja samal ajal ka paljudel teistel kutsealustel, siis pidime käima ka psüholooogi juures AGA, psüholoogi kabineti uks oli lukus ja nii meist sinna keegi ei jõudnudki? ja siiamaani pole keegi ka midagi öelnud, et tuleb tagantjärgi käia või midagi? kas tegemist seaduserikkumisega? raha mul on kas kaevata asi kohtusse?? *** see eesti riik kõige oma ajateenistusega on ikka üks suur naljanumber.
*
08:09 24.03.2006
kaeba muidugi kohtusse:))) krdi töllmokk, nii kui midagi on siis kohe kaebama. Vot kaevata juba pubed oskavad.
00
11:41 24.03.2006
Kurat, pea 150 kommi sellest, kuidas sõjaväest viilida.
Nässid olete või???
Aru ma ei saa.
eino
13:40 24.03.2006
kaks viimast kommentaari on teinud üks ja sama isik kes esineb ka nime all ''vene kroonu'' ärge pange tema iba tähele tegemist on napakaga.

tänud tähelepanu eest.
Mees metsast
13:47 24.03.2006
To eino
Kas Sul on ikka kindlad andmed?
Või käisid foorumis tähelepanu otsimas?
126
14:29 24.03.2006
Ühe ja sama nime all-ei usu,meie seda ei näe.Teiselpool on see võimalik ja võidakse bannida.Selle aja peale mis siin jahutakse oleks pool sõda juba käidud.IRW!
vene kroonu
15:12 24.03.2006
tänud einole diagnoosi eest. Ilmsesti on tegu imearstiga kes oskab ka klamüüdiat jm haigusi diagnoosida. Tubli poiss eino.
stev
15:41 24.03.2006
täna leidsin jälle postkastis kutse.
ei jäta rahule kah.
krt võtku neid kellel midagi teha ei ole.
ise olen ainuke kes peres tööl käib. ja kasvatada on laps.
ikka kiusavad taga.
ise 23 vana
vene kroonu
16:56 24.03.2006
Rahu ajal lapselt isa ära võtta (kasvõi ajutiselt) on muidugi liig. Seada peaks küll iga komisjon arvestama vabastusel.
max
17:23 24.03.2006
huvitav. vanuses 18-23 käisin ülikoolis. siis pidin iga suvi käima komissariaadis midagi "pikendamas". siis sain 23-selt isaks. enam ei tüüdatud. lõpuks tiksus vanuseks 28 ette ja minu vastu polnud keegi 5 aastat huvi tundnud. nüüd olengi sõjaväekohustusest prii...
Soh
17:54 24.03.2006
´97 a. sügis käisin korra komissariaadis. Olin siis ülikoolis. Rohkem pole välja tehtud. Hea lihtsalt rääkida...
126
19:53 24.03.2006
Vene kroonus käinud,Tsernobõlis käinud,3 aastat tagasi tuli komissariaadist paber,et tulgu kordusõppuste asjos.Viskasin selle minema ja ei läinud kuhugi.Siiamaani pole huvi tuntud.Kahe kuu pärast saan 45.Elagu "EW".IRW!Kui seda VABA RIIKI oleks vaja kukutada oleksin esimesena valmis minema.
alka
20:06 24.03.2006
krt ei saa aru miks ei taheta kroonusse minna te ju siin samas kodus ja aind aasta,need kes minna ei taha parajad luuserid pole seal midagi nii hullu kui räägitakse.loomulikult kui ise mees oled,käite ära ja pärast hea meenutada,nii et jõudu
Ants
20:07 24.03.2006
IRW to 126.

aga jah, midagi siin eesti riigis ikka on täitsa valesti. ennekuulmatu, leitakse mälupulk mis sisaldab tuhandeid andmeid. selline hooletus on ennekuulmatu lihtsalt

Maxile ja sohile. kui teie käisite nendes komissaariaadites, siis oli ilmselt rahvast rohkem ja ei kontrollitud nii pingsalt. nüüd võib-olla rohkem tegelasi neil seal arvutite taga kes korda peavad, aga ikkagist, kui mingi mälupulk kuskil tänaval vedeleb....ennekuulmatu....

mesa
16:40 01.04.2006
Üks äbarik hüpleb siin oma kaheksakümnendate aastate roostes "mesaga".
TASE. Põhiline, et mehel on "mesa", muu on savi. IRW. ****. Soovitan haiguse raviks Statoili stardipaketti.
öökull
01:32 02.04.2006
rühihäirega saab vabastuse sealt! ja ka siis kui on neerudega midagi korrast ära, siis saab ka minema.

ja see pole mingi naised saunas rääkisig kuulujutt, vaid tõsiselt. Iseasi on muidugi see kui hakkad kuidagi küürakat selga petma või midagi sellist ja ega vast vigaseks ikka ka ei maksa ennast teha, aga vot nii oli, ühel sugulasel kes eelmisel aastal käis seal vastuvõtul, tal seljaga olid väiksed probleemid, natuke kõveras hoiab, juba aastaid tegelt.

Inz
11:49 04.04.2006
Sõjavägi teeb ikka meheks jah, minge poisid saate kah oma taset veidi tõsta ja kui veel kõvasti punnite olete ükskord sellised mehed:

http://www.rate.ee/show.php?id=6335045

Respect!
ls
11:26 17.04.2006
sellised teemad võivad ülimalt segasteks minna kuna inimesed ei viitsi kõiki eelnevaid kommentaare lugeda- keset arutelu vahele hüpates, teadmata mis enne räägitud, pillub mõni kommentaare ja arvamusi milledele eelnevalt on juba vastatud.
Seega mõnele imbetsillile- eemale hoitakse mitmetel põhjustel, üheks on see , et hoolimata oma noorest east on mõni inimene nii kaugele jõudnud, et sõjaväkke minek oleks häving.
Enamus mitte tahtjatest ei karda sõjaväge, mis seal karta, ma saan igapäevaselt rohkem trenni füüsilist kui seal, mul distsipliini mõiste ammu selge, vanus ei näita inimese täiskasvanulikust.
Kuigi on mret tekitav noorloivajaliste saatus kes kuskil viru keskuse juures hängivad ja tsillivad, aga senikaua kuni nende vanemad aru ei saa et lapsi tuleb ka kasvatada( ei piisa raha andmisest) siis pole mõtet ka loota et tänapäeva sõjavägi nendest kõverselgadest täisväärtuslikud ilmakodanikud teeks. Aitähh
mida iganes
19:59 30.04.2006
kui mul on vererõhk kõrge, song, alergiaid iga asja vastu, tõsiseim on aga piima vastu(+ laktoos), rüht natukene vale ja kohe üldse tahtmist sinna minna pole, kas see on piisav põhjus?
to-viimane
20:46 03.05.2006
kle sa vaata,et elus ikka veel püsid
Deus
08:43 05.05.2006
selle kohanemisraskuse poole pealt, et sellest jah mingit probleemi ei teki kuskil juhilubadega vms ... tulevasel tööandjal võib aind ütlemist olla :P Kuigi jah, ühegi töökoha juures pole mult veel küsitud kaitseväe läbimist/mitteläbimist.

Valged paberid saad siis, kui konkreetselt segast peksad ja siis võetakse koheselt ka juba olemasolevad load ära :)
sapakas99
19:14 07.05.2006
söö ennast paksuks või hullult kõhnaks. Ära trenni ka tee. Jääd nii nõrgaks et sinu varju ei taheta ka näha.
Henrikk
21:32 07.05.2006
Olen ise selle läbi elanud.
Põlvetrauma oli 2aastat tagasi. Opereeriti.
Praegu saan tegelikult vabalt trenni teha ja kõike. Kurtsin hirmsasti et valutab, sproti ei tee ega saakski teha jms. Kaalu tuli kah kõvasti juurde, kui põlv haige oli. Tunnistati kõlbmatuks.
Isiklikult soovitaks võtta üks kõige tõsisem probleem ja sellega reklaamida ennast seal. Maksimaalselt kaks häda võiks võtta, muidu saavad aru, et ajad jama. Tean, et Laktoosi probleemiga ei võeta, niiet võiks vabalt sellepeale välja minna. Igaksjuhuks sinna juurde mõni allergia ja peaks saama ära küll. Kindlasti PEAB võtma ka mingisuguse tõendava paberi asjatundja käest, muidu saadavad su seenele.

Kui oled terve nagu purikas ja üldse minna ei taha, siis on võimalus ennast seal mõned ööd lihtsalt täis kusta, veelparem kui tuleks paksemat, ja kurdad, et ei tea mis värk on. Ei ole julenud minna arstijuurde kah, et piinlik on vms.
Võib ka mängida lihtsalt hädapätakat (eriti juhul, kui ei ole väga musklis ka jms). Võtad algusest lõpuni hoiaku, nagu kardaksid sa kõike ja ei saa üldse millegagi hakkama. Koolis kiusatakse, kodus vanemad joovad, sõpru ei ole, saapapaelu siduda ei oska jms.
R.K.
09:49 08.05.2006
lugege švejki, seal mõned head näpunäited enda invaliidistamisest.;)))
sapakas99
10:38 08.05.2006
Olen Henrikkiga nõus. Oled lihtsalt nii nõrk et ei tahetagi. Öeldakse et tee kätekõverdus: kukud rinnuli maha, pressid nii et nägu punane aga põrandalt tõusta ei jõua.
Või siis tõmba selg küüru. Tänapäeval on pooled noored nii **** rühiga et selliseid komasid ei tahetagi.
Kui arsitle natukene va krabisevat viia saad iga loogilise paberi kätte.
Kas tugevate prillidega võetakse? Ma ilma nendeta suht abitu, ei näe vaenlast lasta ega omasid mitte lasta. Saavad kõik tina, lähemal olijad saavad pihta ka.
Aiku olen
10:27 19.05.2006
Lähed küüruga komisjoni, ning kui paberi kätte saad, et ei sobi sõjaväkke, siis kõnnid ilma küüruta komisjoni akna alt mööda ? Päris hea ju!
Vaba mees vabal maal
16:55 23.05.2006
****** see söjavägi ja eesti riik. Kui södatuleb teen esimesena sellest riigist minekut, kiiresti ja kaugele.
Mart
17:36 23.05.2006
Tehke jah pimetateks endid hiljem tahad juhilube siis öeldakse et käi jala pime,meil mõned mängisid hullu,ma ei kujuta ette kuidas nad hiljem normaalsetele töökohale saavad kui märk küljes,käige sõjaväes ära ja lõpetage see virisemine.Kahjuks eestlased on jah niisugune rahvas et kui sõjaks läheb panevad paljud üle lahe jooksu "kokkuhoidev rahvas".
sapakas99
18:58 23.05.2006
Prillid on mul hetkel -4,5 vasak ja -5,5 parem. Vaevalt mulle püssi kätte antakse sest sõdur peab igas olukorras lahinguvalmis olema, olenemata sellest, kas on aega prille otsida.

Autot lastakse ka tugevamatega juhtima, tean seda kindlalt, tehakse lubadesse märge ja sõidu ajal peavad prillid ees olema.

Onu õpetussõnad: kui sõda tuleb, hüppa põõsasse, aga võta püss kaasa.
Mart
20:18 23.05.2006
Kellel on juba kehv nägemine ja kes mängib lolli on ikka vahe sees aga jah kui on võimalik millestki kõrvale hiilida siis seda ka tehakse ja Eestis on see võimalik ja mitte ainult sõjaväest.
1
20:44 23.05.2006
Loll on see, kes vabandust ei leia!
asd
01:40 27.06.2006
see meie üsna veider ajateenistus võiks ntks 3 kuu peale lükata. oleks suvega isegi ära käinud. 8 kuud on tänase arengutempo juures suhthokt pikka aeg...
Mmanson
08:57 27.06.2006
see meie üsna veider ajateenistus võiks ntks 3 kuu peale lükata. oleks suvega isegi ära käinud. 8 kuud on tänase arengutempo juures suhthokt pikka aeg...
Jama jah, kui viis kuud jääb auto kõrval hängimata ja tümakaga tibide tähelepanu saavutamata, nuux:DDD
naine
15:37 27.06.2006
Selle aja peale, mis vingerdamisele kulub oleks juba sõjaväes käidud. Appi ma ei või selliseid köki-mökisid.
ants
14:04 28.06.2006
unustage ära et -5 prillidega ei pea minema :D meil oli üks vend kellel oli üks silm-5 ja teine -8...praktiliselt pime ja tõmbas ka alati gaasimaski pähe aga jooksis ainult kellelgil sabas....

2 asja millega 110% ära saab on migreen ja kohanemisraskused :D

ise sain migreeniga ära ja see on mul tõesti aga üks 5 täiesti OK venda said kohanemisraskustega ära :D istusid nädala või 2 hullaris ja oligi TKV käes..ja kohanemisraskusega ei jää kusile mingit märget ka.. niiet proovige...eesti sõjavägi on mõtetu ajaraisk.
Sveik
09:49 29.06.2006
On ikka, mine hullarisse või mängi vend voitka´t. Mõlemal juhul redutad 25a ja näe, ei pidanud armeese minema, lope värk tead.
velts
23:56 30.06.2006
mul sama probleem peaks varsti minek olema ei kavatse üldse kohalegi ilmuda. kuna ei taha töökohast ära tulla ja laenud korter ja naine ka veel olemas ei tahaks neist nagu kõigest ilma jääda. mis juhtub siis kui minematta jätan.
to naine
14:23 01.07.2006
a mis sa siit otsid mingi transa oled vä? kui niivga kibeled õmbe endale mingi vänt külge või veelparem - ole tavaline sina ise ehk teisisõnu mittepandav ''naine'' ja siis komandeeritakse sind ennast sõjaväkke. siis on sul hea küll lapsed joodikust mehe hoolde jätta ja aasta pärast armeest naastes mõelda, et huvitav kui mitme inkasso nimekirjas ma nüüdse seisuga ka olen, sest mees va sunnik ei maksnud sõber kodulaenu korralikult tagasi. heh. ahv.

siiralt Teie kuseõva.
sapakas99
16:34 01.07.2006
to naine andis mulle hea mõtte. Ei tea kuivõrd läbi nähakse või arvelt maha võetakse.

Pane naisteriided selga, geelküüned ka (kasvõi laste liimitavad) meigi ennast ära ja mängi ********ti. et sõjaväe moraali ja kombelisust hoida saadetakse äkki kohe uksest välja. samas võib-olla tõmmatakse parukas peast ja käratatakse: vat sinust teeme küll ühe mehe!

Muidugi peab keegi tuttav või takso kohe nurga taga ootama, väga imelik tunne on kindlasti kui mõnele tuttavale niimoodi otsa jooksed või mõnede homofoobide otsa komistad kes su sõjaväekõlbmatuks klohmivad.
margs
13:32 02.07.2006
Igatahes Jõudu kes homme ajateenistusse astuvad! :D endal läbitud :D:D

R.K.
09:13 05.07.2006
uudist juba lugesite? seda sõjaväest viilimise ja juhilubade kohta.;))) jõudu siis, tulevased simulandid!
sapakas99
14:03 05.07.2006
eks ta loogiline ole, et vastutusvõimetud, poolearulised ja tõmblevad inimesed autorooli ei saaks. Kui muidu juhilubade komisjonis salatakse kõik maha ja kiidetakse ennast taevasse, miks siis mitte kasutada sõjaväekomishoni andmeid. eks ta viilimise teeb raskemaks, samas muutub liiklus ohutumaks, näiteks oleks ära jäänud hiljutine õnnetus, kus bussijuht rooli taga 100 km/h pealt tõmblema hakkas ja vahekäiku kukkus. Õnneks sai 1 poiss bussi roolist kinni ja lsi bussi kruusa peale pidama enne kui mõnele sisse oleks sõitnud.
Mahno
14:28 05.07.2006
Kui üks paber sind sõjaväe tarbeks hulluks tunnistab, siis teine paber sind autojuhilubade jaoks jälle normaalseks kvalifitseerib. Said vahepeal terveks vms

Ja ärge tulge nüüd rääkima et meditsiin pole kõikvõimas.
R.K.
14:31 05.07.2006
to ww:
mina või? milleks siis ometi? mul sõjavägi 25 aastat tagasi läbitud ja ära viilida pole nagu enam põhjust. põletagu end need, kes ei taha minna, abiks seegi. või pidasidki sa neid viimaseid silmas?
Pets
14:57 05.07.2006
Iga uus asi on hästiunustatud vana. Nõuka ajal käis kogu mehe elu läbi sõjaväepileti. Autojuhi med komisijonis tuli pilet esitada. Kui olid valgepiletimees mingi kruvihäirega siis läbi ei saanud ja lube ei saanud teha. Arst võis sulle küll paberi anda, et kruvid nüüd kinni keeratud ja splinditud aga enne vormista sõjaväepilet ringi ja siis saad tõendi. kui 28 polnud kukkunud tähendas see kohe ,et said sõjaväekutse.
ainuke mille peale võis siis kindel olla kui normaalset elu tahtsid elada oli kaks last.
Tauno
15:37 05.07.2006
Isamaaline patriotism on muidugi väga tore, aga tuleme nüüd reaalsusse tagasi. Eesti on praegu NATO liikmesriik ning seetõttu piisab palgasõjaväest. Sellisel juhul lõppeks ükskord see valskus kõlbab-ei kõlba. Miks peab riik mõnedel inimestel elu põhjendamatult raskeks tegema?
Pets
16:02 05.07.2006
Tauno NATO põhimõte on vastastikune abistamine. See tähendab, et julgeolekut me üksnes ei saa vaid peame ka andma ja sõjalisse valmisolekusse investeerima. Aga kahjuks sõjaväelane ei ole päris see ala kus tuled lihtsalt tööle. Ettevalmistus peab päris vägev olema.
Ja suhtumine, et olen Tallinnast mina maksan mingit juleolekut ei taga. Võib-olla venkud pakuvad kaitset odavamalt. Ostad siis vene armee jälle sisse.
mutter
20:30 05.07.2006
Igatahes selge see, et kui riik peaks mulle ja mu perele keerama kolin välja ja keeran sajaga vastu. Maksud maksan mõne teise riigi kassasse. Hispaania olla kuum koht kinnisvara soetamieks. Hea lüke küll Eesti iive tõstmiseks.

*** mina maksan makse ja minu raha eest käib selline ajunuss ja poja elu rikutakse ära. Haridust on vaja mitte aasta lund rookida. Nooo kuhu ja milleks küllll!! Venemaad lähme vallutama vä? No on tehtud ikka riik.
R.K.
09:43 06.07.2006
to mutter:
kuidas see peale välja kolimist sajaga vastu keeramine ka välja näeb? kuulutad eestile sõja väää?

ja see maksumaksmine on muidugi üks igavene hea asi igal pool ja alati välja kraaksatada. mu naabrist talupidaja armastab ka iga temale vastukarva käiva riigiasja peale toonitada, et näe rsk, jälle maksumaksja arvelt, unustades sealjuures, et ise pole sellele riigile praktiliselt sentigi makse maksnud ja kõiksugused aktsiisi ja käibemaksud takkapihta veel isegi tagasi saanud. nii et, ei ole eriti mõtet siin seda maksumaksmist toonitada. kõik me maksame, aga millegipärast kõige suuremat kisa selle asja juures kipuvad tegema need, kes kõige vähem maksavad ehk nagu moodsalt öeldakse, optimeerivad.;)

aga välja võid sa sellegi poolest kolida, kinni ei hoia sind küll keegi ja peale hispaania on soomes maasikapeenarde vahel ka momendil päris kuum.
hmmm
18:33 06.07.2006
kui sõjaväkke kutsutakse, siis võiks sõjaväes midagi tarka ka teha.
POOL AEGA EI TEHTA MITTE MIDAGI! Lihtsalt aja surnuks löömine.
Muide, enamik, kes sõjaväest välja tulevad, on juurde võtnud.

Ise pole sõjaväes käinud.
Miks?
Peale keskkooli olin kohe nõus sõjaväkke minema. Mul oli veidi kõrgem vererõhk ning sain piirangutega sõjaväe kohustuse. Tahtsin minna, kuid öeldi, et hetkel on 2000 meheline järjekord.

Siis võtsin 3 aastat pikendust ning läksin ülikooli. Pikendus sai läbi ning kutsuti taas arsti juurde. Luumurdude tõttu sain aastase pikenduse.
Hetkel olen teises ülikoolis ning pikendus on aasta eest juba lõppenud, uut kutset pole ka tulnud.

Kui nüüd kutse tuleks, ei suvatseks ma ka sinna minna.
Miks?
Hetkel töökoht ning kool pooleli, muu elu korraldatud
Mingit hullu mängima ma ka ei hakkaks. Lihtsalt saadaks nad kuupeale. Tulgu politsei kasvõi järgi.

Hetkel 23.

Kui inimest sõjaväkke pole hetkel võimalik võtta, siis peaksid nad sõjaväe kohustusest ta ka vabastama!
to hmmm
02:18 09.07.2006
hmm räägib mõistlikku juttu. aga asjal on suurmas plaanid veel mitu vaatevinklit.
Punkt 1. Ajateenistus on selgelt liialt pikk ja kaitseväel pole piisavalt raha et seda aega mõistlikult sisustada.
Punkt 2. Mõistlikud on sellised põhjused nagu näiteks kodanikul hmm'il. Stiilis ettekäänded et sõjavägi on mõtetu on labased ja sisutühjad. Kui sa pole sõjaväes käinud, mida sa sellest tead? ainult seda mida sa kuulnud oled- aga see on PAREMAL juhl pool asjast.

Olen ise ka ajateenistuse läbinud, aastaid tagasi ja kinnitan, et ei kahetse, et ma sinna läksin. Ainus asi mida peab kahetsema on see, et see oli liiga pikk, et tervet oldud aega kasulikuks pidada. suht nominaalne oleks 3-5 kuud. Kel on huvi rohkem võiks siis vabatahtlikult seal edasi tegutseda- palgalisena, ütleme, et praeguse nominaalse seersandi aja, milleks on 11 kuud.
Kelleltki ei võeta seaduslikult töökohta kui kaitseväkke kutsutakse. Tänapäeval saadakse peale 3 kuud välja üle nädala või mõnes kohas pea iga nädal.
Kas eestil on reservvägesi sellisel hulgal vaja mis ajateenistusest tuleb on muidugi küsitav, aga iga mees võiks osata ikka relva käes hoida ja aru saada mis ja kuidas toimib.
kolonel kärblane
14:16 09.07.2006
härrased noormehed jumal küll mida rohkem te siin seletate seda targemaks me ju saame, et teid vägisi siia surmalaagrisse tuua. tehke oma klubi / foorum ning pange see koodi alla või midagi!
sääsk
14:26 09.07.2006
selline jutt et kui käinud ei ole siis ära seleta on puhas jama räägi seda kodus oma koerale. eesti nii väike iga noorel leidub mõni parim sõber kes otseselt armees on käinud. näiteks ise olen tihti omi tuttavaid lausa külastamas käinud. ma ei kujuta küll ühtki põhjust ette miks mu parim sõber mulle valetama peaks. ja põhimõtteliselt paluks enam endale asju mitte ette kujutada. kust kuradi kohast tuleb see jutt, et ''käisin ära ja täitsa asjalik oli''?

fakt on ja jääb sest kõik käinud nii räägivad on see, et ''hetkel on ajateenistus tühja panek, kui vähegi võimalik hoidu kõrvale.''

aga üks pluss on siiski kah. kõik minu sõbrad on toonud ühe ainsa positiivse asjana välja, et ajateenistuses saab hulgi uusi sõpru- tuttavaid, sest aasta koos selg selja kõrval eesti iseseisvuse ja maksumaksja raha eest tühja panna seob terveks eluks !
?
18:46 13.07.2006
kõik kellel midagi targmat teha pole, võiksid sinna jah lebosse minna..aga et see kohustuslik on, see on küll kõva nali!
ja see jutt et iga eesti mees võiks ikka osata püssi käes hoida..?mis ma sellest saan, et ma oskan püssi käes hoida?panen CV-sse v?
keegi võiks mõne reaalse põhjuse välja tuua, milleks seda vaja on..
 
See teema on vastusteks suletud.