Vaba teema

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

kas on võimalusi,et ei pea sõjaväkke minema? vol 3

 
Marko
08:04 25.07.2006
126
17:32 25.07.2006
Teema algatatud märtsi alguses.Nüüd oleks veel 3 kuud sõjaväes käia ja asi läbi,aga siin käib ikka jahumine.Pidi ju väga vähe aega olema-äri töö jne.Netis jauramiseks aega küll Ei hakka vaidlema kroonu kasulikkuses,kõik on individuaalne.Kuid fakt on see et see on kohustus mida nõuab põhiseadus ja see tuleb täita ja asi MOTT.Mis te arvate et minu põlvkond rõõmuga tormas Vene kroonusse?Kuid minema pidi ja see ei kuulunud vaidlustamisele.Muidugi,oleks võinud ju keelduda.Siis aga oleks tulnud 2-3 aasta asemel "teenida" vähemalt 7 aastat ja hoopis hullemas kohas.Nüüd ei saa 8 kuud ära käidud,pealegi lastakse alatasa kodus käia.Ja varsti ongi Eesti täis mehepoegi kes ei saa ilma emata ****lgi käidud.Aga noh eestlasele on omane argpükslikkus, nahahoidmine,äraandmine.
to 126
18:31 25.07.2006
Kuule 126 mida sa mölised. Yhtegi asja ei pea tegema kui ei meeldi, nii tulex ka selle söjaväega teha, kes tahab see läheb, kes ei taha see ei lähe. Ja mina ei nimetax seda sinu väljendit "eestlasele on omane argpyxlus" argpyxlusex, vaid igayhele on oma elu kallim kui söda peax tulema. Ja sel hetkel olen ka ise esimene kes eestist uttu tömbab. Lollid vöivad jääda siia surema.
Millega siin söda peax pidama? Kahe rusika ja taskunoaga?
to registreerimata
19:16 25.07.2006
tead vend, võiksid juba praegu hakata uttu tõmbama muidu äkki jääd veel hiljaks ja siis seda nuttu ei jõua ära kuulata. Enne kui kirjutad nihukest juttu võiksid ikka passi vaadata kes sa oled, kui sinist pole siis muidugi.
ls
20:37 25.07.2006
...ma siinkohal veel niipalju, et ega teie vanade olijatega ei jõua vaielda- need "kogemused" millele te saate ja ka rõhute, on piss, hetketel mil ütlete et noorem, tatt, kogemusteta - unustage ära--------ma loodan et minust ei saa kunagi sellist "isakest" kes noortele targutama kukub ja kes arvab oma 2 kogemuse põhjal teadvat mis ja kus on õige, ammu ei tea te midagi, teist ollakse juba pikka aega üle - hommikul ärkan ikka ja jälle, tunnen rõõmu et olen ja teen, tunnen rõõmu et teen rohkem kui teie oma kroonuajal, ja elan edasi- teie peerude haiglaslik sõjaväkkesaatmise himu mind siiski ju ei kõiguta, siinkohal luban ka et see on minu viimane sõnavõtt siin teemas. Olge terved.
siilionu
22:11 25.07.2006
Noh, noortele on alati tundunud et nemad on kõige targemad asju otsustama, muu jutt on s*tt jutt. Kui tahan/viitsin siis teen. Aeg möödub, küll hiljem aru saadakse, et see 8 kuud polegi maailmalõpp ja edukale orgunnaijale ei tähendaks see miskit, kui orgunnija ikka nii edukas on kui väidab!
00
22:12 25.07.2006
Töö ja äri on ilmselt suitsukate. Poisid kardavad lihtsalt. Kardavad ise enda eest hoolitseda, kardavad auastmelt vanemale alluda ja kõige rohkem kardavad nad seda, et nad ei olegi nii kõvad mehed kui nad välja paista tahaksid.
Iga õige isane peaks ikka oskama relva käsitseda ja olema valmis oma kodu kaitsma.
Mida küll naisterahvad sellistest vedelvorstidest arvavad?

Vene kroonus käinud & targutab
ice1
22:39 25.07.2006
Ma kirjutasin siin vol2 lõpus oma arvamuse, mõne lause veel suurte tähtedega. Näed täna avastan et just nagu hirmuga mõne noore adminni poolt oleks nagu ruttu vol 3 tehtud ja minu postitus kahe silmavahele libisenud. Tea kas see adminn on kah mingi sõjaväest kõrvalehoidja-nahavedaja? Ma ei viitsi ise seda kopima hakata aga KUULE SINA ADMINN, TÕSTA PALUN SEE POSTITUS SIIA VOL-3E ET NEED KAHMEHED TATIPULGAD NÄEKSID LUGEDA MIDA ARVAVAD ÜLE 30-SED MEHED SIHUKESTEST NAHAVEDAMISTEST.
Tõepoolest, nagu üks eelkomenteerijatest mainis- tänapäeval me nimesid marmortahvlile küll järgi teha ei suudaks selle noorsandide karjaga, pigem suudavad nad vabatahtlikena urgu ronida ja kõhtu lahtistada. Laidoner pöörab hauas teist külge kui kuuleb seda halamist.
Ma ei ole hingelt militarist.
muhedad ludrid olete
23:04 25.07.2006
Kõigepealt need noormehed, kes arvavad, et iga asi on "pühast vaimust" tulnud, võiks ajalooõpiku kätte võtta ja lugeda!!! Siis korraks mõelda- väidetavalt on millega mõelda- ning alles siis kisama hakata.
Nimelt, kui kõik oleks sellised "teen siis kui tahan" ei oleks meil praegu normaalset riiki- kui seda nii v6ib nimetada.
Samas on see teie kodumaa, kui te ei taha siin elada, siis olge nii lahked ja minge välismaale, pärast seda kui te olete siin tasuta hariduse omandanud ja oma vanemata kulul liugu lasknud.
Seni kuni on KOHUSTUSLIK ajateenistus, seni tuleb ka sinna minna ja lolli mitte mängida- mingit austust riigi ja kaaskodanike vastu pole. JUHUL kui tehakse palgaarmee, siis võib iga mees teha mis tahab, aga seni kuni seda pole, pole vaja viriseda iga asja pärast.

Mõningatest keda hiljem(peale ülikooli ja mõningaid tööaastaid) kutsutakse kaitseväkke, võib veel aru saada. Aga need kes lihtsalt on "kuulnud" midagi ja siis tahavad ludrit lasta ei ole lihtsalt võimalik aru saada.

*G*
00:30 26.07.2006
Jeerum, kui haledad on sõjardite argumendid..

>> Nimelt, kui kõik oleks sellised "teen siis kui tahan" ei oleks meil praegu normaalset riiki- kui seda nii v6ib nimetada.

Täpselt vastupidi. Kui kõik oleksid kohutavalt seaduskuulekad ja teeksid kõik lollused kaasa, karjuksime me praegu "Ura".

>> Samas on see teie kodumaa, kui te ei taha siin elada, siis olge nii lahked ja minge välismaale, pärast seda kui te olete siin tasuta hariduse omandanud ja oma vanemata kulul liugu lasknud.

Seos teemaga puudub täielikult.

>> Seni kuni on KOHUSTUSLIK ajateenistus, seni tuleb ka sinna minna ja lolli mitte mängida- mingit austust riigi ja kaaskodanike vastu pole.

Eriti idiootne austuse definitsioon.

>> JUHUL kui tehakse palgaarmee, siis võib iga mees teha mis tahab, aga seni kuni seda pole, pole vaja viriseda iga asja pärast.

IRW. Nii et ega tegelikult see armee ei olegi midagi rohkemat, kui seadusega ette nähtud kohustus -- kui tuleb palgaarmee, siis te, sõjardid, enam ei vigisegi kaitsetahtest või?

Ei hakka isegi kommenteerima mingi ice1 arvamusi, et kui isa on vene sõjaväes käinud, siis peaks poeg kindlasti ka sama jama läbi tegema. "126" on veel parem frukt, läks sõjaväkke hirmust karistuse ees aga nüüd on kõva mees noori ise kinni panema...

Üldiselt tunduvad enamik sõjapooldajaid emotsionaalselt väga ebastabiilsed olevat, madal laup ja lapsepõlvetraumad äkki?

Ma juba esitasin teile küsimuse: Kuidas on võimalik, et Nimed marmortahvlil loos läksid koolipoisid sõtta ILMA EELNEVALT sõjaväes käimata? On ju sõjavägi ainuke koht, kus poisist mees tehakse ja eestlus sisse topitakse?

Kui sellele ära vastate, siis selgitage, kuidas on võimalik, et kõikidest NSVL armees olnutest ei saanud padukommuniste? Pikema aja jooksul oleks ju pidanud igasugust meelsust saama rohkem sisse toppida või mis..
SSS
02:14 26.07.2006
Ise olen üle 30-nene ja sõjaväes käinud. Üleliia sõjaväge ei kiida, kuid sealt tulles oli tsiviilelu probleemidele tunduvalt kainem ning konkreetsem arvamus.

Kuna tegemist on autofoorumiga, siis liigitaks antud küsimuse vestluste alla a`la "Kuidas värvitud kütusega vahele jäämata sõita?", "Mida teha, et purjus peaga sõites vahele ei jääks?", "Kuidas võltsida ülevaatust?", jne.

Kindlasti on suur protsent ka nendest sõjaväes käinutest esimesed, kes kriisi tekkides oma lahingtaktikat põgenevale laevale pääsemiseks kasutavad. Samas, ei ole see siiski ainult koolitus, vaid ka üks erinevatest kohustustest oma riigi ees, nagu maksundus või valimine. Riigilt tahame ju erinevaid asju - tänavavalgustus, korras teed, toimiv meditsiin, jne., aga riigi ees samasugustest seadustest tulenevaid kohustusi täita ei taha.

Tarkpeadest kõrvalehoidjad võiks oma libahädade väljamõtlemise asemel koondada oma energia sellele, et esitada riigile toimiv plaan palgaarmee koondamise osas koos adekvaatse tulu-kulu analüüsiga, mis oleks korralikult põhjendatud. Kui sellise asja suudaksite välja mõelda, siis ei usu, et kaitseministeerium selle tagasi lükkaks.
feminist
11:16 26.07.2006
sama hästi võiks teha teema "kas on võimalusi, et naised ei pea sünnitama" ja vastus nahahoidjate stiilis: ei peagi, see on iga naise oma asi kas sünnitada või mitte. Kui mehed tahavad lapsi siis sünnitagu ise. Mõned juba üritavad isekeskis lapsi teha ka, kuid seni tulutult paraku:) Sealt teemat edasi arendades meenuvad mammutid ja dinosaurused.
126
15:46 26.07.2006
To "G"...Sinusugune peaks advokaadiks hakkama.Äkki oledki? Need oskavad hästi musta valgeks rääkida.

1.Kus on kirjas et läksin kroonu hirmust?
2.Keda ma olen tahtnud kinni panna?
3.Sõjard pole kah kunagi olnud.

Kui midagi kardan siis ainult rulle eesti teedel,mitte surmasaamist vaid vigaseksjäämist,Sest siis jään naisele ,lastele tüliks kaela.Üldse teema edasiminek mõttetu.Siin põrkuvad kahe huvigrupi vaated:

Ühed,kellele on tähtsad kohusetunne,ausus,kodu,pere.

Teised,kellele on tähsad ainult raha ja rikkus,ning selle saavutamine vahendeid valimata.

Seetõttu kogu edasine jutt mõttetu.Rohkem sest osa ei võta-niiet laske nüüd poril lennata!

Head suve lõppu!
Willem0
11:34 27.07.2006
Lugesin seda pikka joru ja paneb mõtlema, mis noormeestel peas mõlgub.
To *G*: Oled kõrgharidusega, aga tea siis seda ,et NA ei teinud ajateenijatest mitte kohe kuidagi kommuniste (loe komp.partei liige), kui siis kommnoori hoopis (komsomol. kui noorte organisatsioon, mis pidi tulevikus hakkama tätma kommunistide ridu). Ja kui mõelda siit edasi, siis need olid põhiliselt sellised noored poisid, kes ei olnud 14 aastaselt vabatahtlikult hakanud kommunistlikuks nooreks. Miks nad polnud hakanud kommnooreks, selleks oli palju erinevaid põhjusi.
Aga suures plaanis täitsa nõus 126-ga on kaks huvigruppi. Ja ei ole vaja siin teisi maha teha vihjates traumadele. Proovige ka vastuargumente aksepteerida, sest meil ei ole veel palgaarmeed. Riigil on võetud samas kohustused mida ta peab täitma teiste lepinguliste osapoolte ees.
muhedad ludrid olete to *G*
00:54 29.07.2006
Ole nii kena mees ja palun põhjenda oma kontekstiväliseid argumente.
Sulle ja teistele teadmiseks, mitte hüppamiseks, et olen hetkel omandamas teist magistrit. Olen 26 vana ja sõjaväes käidud- mitte üks sent ei läinud elu kehvemaks peale sealviibitud aega.
See kui sa ühe või teise asja kohta ytled idiootne(sinu tagasihoidlik arvamus) ei tee sellest veel seda. Peale seda kui sa oled seda mõistlikult põhjendanud võiks nagu hakata seda arvamust normaalseks pidama.

Ma lihtsalt ei näe eriti põhjuseid miks üks normaalne mees ei saa sõjaväes käidud.
Kui sulle Nimed marmortahvlil niiväga meeldisid, siis oleks ju hea kui sul oleks üht-teist sellest meelde ka jäänud.
*G*
02:53 29.07.2006
Kas te ei oska või ei taha vaielda? Vist ikka ei oska..

>> Ole nii kena mees ja palun põhjenda oma kontekstiväliseid argumente.

Millised need kontekstivälised argumendid olid? Saad sa üldse aru, mida sõna "kontekst" tähendab?

>> Olen 26 vana ja sõjaväes käidud- mitte üks sent ei läinud elu kehvemaks peale sealviibitud aega.

Ja mida puutub praegusesse vaidlusesse see, kas sinu elu läks PÄRAST kehvemaks või mitte? Sama hästi võiks väita, et said ämbritäie solki kaela, pesid ära ja kõik on okei.. aga ämbri solki oled sa ikkagi kaela saanud.

>> See kui sa ühe või teise asja kohta ytled idiootne(sinu tagasihoidlik arvamus) ei tee sellest veel seda.

Väga konstruktiivne ja põhjendatud avaldus...

>> Ma lihtsalt ei näe eriti põhjuseid miks üks normaalne mees ei saa sõjaväes käidud.

Mina ei näe eriti põhjuseid, miks üks normaalne mees peaks sõjaväes üleüldse käima. Võibolla paneks kõik kodanikud preventatiivselt aastaks sunnitöölaagrisse kah, õpivad elus hakkama saama ja enda eest seisma?

>> Kui sulle Nimed marmortahvlil niiväga meeldisid, siis oleks ju hea kui sul oleks üht-teist sellest meelde ka jäänud.

Mulle tundub, et minul on sellest raamatust oluliselt rohkem meeles, kui sõjarditel.

>> Peale seda kui sa oled seda mõistlikult põhjendanud võiks nagu hakata seda arvamust normaalseks pidama.

Ma esitasin teile kõigile kaks küsimust, siiani pole ühtegi vastust.
Ainuke, mida teie käest kuuleb on
a) soigumine, et maailm jaguneb täpselt kaheks - head ausad kohusetundlikud pereisad ja need, kes on ainult raha peal väljas - ning klubikuuluvuse määrab OTSESELT ainult sõjaväes käimine/mittekäimine -- mis on nii loll argument, et sellele ei ole isegi mõtet vastu vaielda
b) arvamus, et AINUKE viis inimeses patriotismi tekitada on sõjavägi ning kõik, kes seal käinud ei ole, ei saa elus hakkama, mis on natuke veel tobedam kui eelmine ja
c) nostalgitsemine vene sõjaväe üle, kuhu keegi MINNA EI TAHTNUD (kuid sunniti -- loeme siin 126 postitusest, et ta läks 2-3 aastaks kuna muidu oleks 7ks aastaks kuhugi pärapõrgu saadetud) ja mida nüüd siis noortele eeskujuks tuuakse.

No ei ole tõsiseltvõetavaid argumente.
muig
07:52 29.07.2006
eesti sõjavägi on lebo mida te kardate.8kuud pole ju teabmis pikk aeg käite seal ära ja ma usun et ei kahetse.nooreaeg sipa raske aga 2 nädala tagant saab koju.ise DMB2000
SSS to "G"
12:16 29.07.2006
"Kuidas on võimalik, et Nimed marmortahvlil loos läksid koolipoisid sõtta ILMA EELNEVALT sõjaväes käimata? On ju sõjavägi ainuke koht, kus poisist mees tehakse ja eestlus sisse topitakse?"

Rumal küsimus aga Sinu tungivale soovile järgi andes proovin vastata.

Sel ajal läksid püssi alla nii koolipoisid, lampjalad kui ka sõjaväelise kogemusega inimesed. Samas oli lollusest tingitud suremus lahingutes ka kordades suurem kui tänapäeva sissisõjas. Loomulikult sai ka koolipoiss püssi selga võtta ja sõtta tormata aga tõenäosus, et ta mingi rumaluse tõttu surma saab, oli kordades suurem kui sõjaväelise väljaõppega isikul.

PS. Ühe isiku lollus võib maksta kogu ülejäänud rühma elu.

See on ainult konkreetse küsimuse vastus sest ülejäänud teksti osas ma Sinuga vaielda ei viitsi.
Filoloog
13:36 29.07.2006
AGA EES KÄIB KOMA!
SSS to Filoloog
21:20 30.07.2006
R
20:01 31.07.2006
Teema on küll jube pikk aga ma ei näinud nagu vastust sellele, et mis on kui tervisega ära ei saa (perearst pole sõbralik) ja tuleb kutse? et kui ma lihtsalt ei lähe kohale? et mis siis nagu on sellest? on keegi nii teinud ja oskab öelda midagi? saadeti mõned kutsed veel? käis keegi ukse taga? trahv?
aitäh!
grrr
21:31 31.07.2006
2004. aastal käisin komisjonis. sain aasta pikendust, pidin täpselt aasta hiljem tagasi tulema, anti ka tõend.
Kohale ei läinud 2005. aasta detsembris, siiani pole uut kutset tulnud.

Kutsetega on nii, et vahel tuleb uus kutse, kuid vahel osadel ei tule ka. Oleneb ilmselt vabadest kohtadest sõjaväes. Ise olen piirangutega, ilmselt sellepärast pole uut kutset saanud.

Aga kui pidevalt kutseid tulema hakkab ning kohale ei ilmu, siis peaks keegi järgi tulema küll. Trahvi võid ka saada.
demokraatia
22:17 31.07.2006
Demokraatlikus riigis nagu seda on eesti teeb inimene seda mida tahab, vaba tahe. Kui ta seda riiki armastab ja leiab, et 10 kuud metsa all puupüssiga ringi jooksmine aitab tõsta kaitsevõimet siis läheb.Kui leiab, et enesearendamine, õppimine ja maailma tunnetus on lollimängimisest olulisem siis ei lähe. trahvi saab igasuguste asjade eest teha, vales kohas tänavaületamise eest jne jne.
Kõik sõltub kodumaa armastusest kui see riik on nii, nii palju sinu heaks teinud siis pead ka midagi vastu andma. Kui aga pole riigilt midagi saanud pole ka kohustusi, pole ka vaja muretseda
R
23:05 31.07.2006
Tänud! On keegi veel jätnud minematta?
SSS to demokraatia
00:05 01.08.2006
Sa ajasid vist midagi segamini. See "teen mida tahan" on anarhia, mitte demokraatia. Samas jõudu arvepidamises, mitu minutit sa tänavavalgustust, politsei/tuletõrje/kiirabi/piirivalve/jne. valmisolekut oled nautinud ja kui palju makse ja muid kohustusi riigi ees täitnud oled.

Ei hakka siin mingit esseed kirjutama, vaid panen lühidalt kirja vaid mõned mõttealged kaitseväe vajaduse osas.

- Eesti ja riikidevahelised organisatsioonid (näiteks NATO)
- Kaitseorganisatsiooni liikmelisuse eelduseks olevad nõuded - teatud hulga armee ja reservi olemasolu.
- Eesti Vabariigi (mitte ainukese riigina maailmas) jõuetus eelnimetatud suuruses palgaarmee ülevalpidamine.
- Ilma ühtegi organisatsiooni kuulumata on võimalik sattuda olukorda, kus "maailma politsei" (USA) järgmise vallutusretke puhul, muutuks kompromissiks Eesti küsimuse Venemaa siseasjaks kuulutamine. Keegi ei köhiks (võibolla natuke vigiseks kuskil ajalehe arvamuste rubriigis), mida on näha Tšetšenia näitel.

Paljud riigi stabiilsuse ning turvalisuse tagamist eeldavad kohustused, tuleb kanda ka neid hüvesid kasutavatel kodanikel. Tuleb lõpuks aru saada, et ei ole olemas kõikide kohustuste kandjaid "NEID", vaid riigis elavad ikkagi isikud "MEIE", kes võiks samuti midagi riigi hüvanguks teha.
R
11:16 01.08.2006
Seda ma küll ei küsinud! Küsisin nendelt keda on kutsutud aga ei nad ei ole kohale ilmunud? Ise ei pea seda aja raiskamist vajalikuks, vabatahtlikke on piisavalt, kellel meeldib seal metsas lolli mängida! See on maha visatud aeg, selle ajaga jääd ilma nii töökohast kui ka naisest! Ja kõiksest muust jääd kah ilma mis selle ajaga teinud oleks! Aga oskab veel keegi kelle käest siis küsisin vastata?
villem võsa
12:08 02.08.2006
paljukõlanud väide: "selle ajaga jääd ilma nii töökohast kui ka naisest!"
1) kui sa oled hea töömees, siis kindlasti soovib tööandja sind tagasi. 8 kuuga ei toimu nii suurt kvalifikatsiooni kaotust, et kiiresti uuesti järje peale ei saaks.
2) naine, kes sind 8 kuuga maha jätab, ei olegi midagi väärt. pealegi on peale nn noore-aja lõppu võimalik aeg-ajalt kodus käia.
Tauno
12:55 03.08.2006
Lahusolek mõjub suhtele laastavalt. Villem Võsale et must-valgele on lisaks ka halltoone. On ka selliseid suhteid mis 8 kuu tõttu katki jäävad ja naisele pole midagi ette heita.
Kurb Neiu!!!
17:03 03.08.2006
Asi ei ole kartmises vaid lihtsalt on kahju ajast, mis seal niisama istutakse (eesti sõjavägi on ju aasta-aastalt aina leebemaks läinud). Minu elukaaslase puhul on selline jama , et 3 aastat tagasi arstlik komisjon läbi ei lasknud ( selja vigastus oli) Jäi siis nii, et sõjaväkke ei võeta. Nüüd kevadel saabus kiri , et oktoobris on minek (väidetavalt arstliku komisjoni otsus, kuigi mingit komisjoni ei ole vahepeal olnud). Aga noorel perel laenud peal (mina väikese lapsega kodus-tööl ei käi).See teda minekust aga ei päästa, nüüd ongi siis nii et oktoobris läheb ja töötab nüüd nagu hull ,et meie lapsega nälga selle 8 kuu jooksul ei jääks.
Kui on kord otsustatud, et ei kõlba sinna väkke, siis miks järsku kõlbab??? Täiesti arusaamatu
war
18:28 03.08.2006
kurb neiu: võta seda kui mehe "tuuningut" ;-))
päris niisama ta seal ikka ei istu - võid veendunud olla, kui tuunitud mees jälle pere juures tagasi;-)
haha to war
09:03 04.08.2006
mis fakin ''tuuning'' see metsas auku sittumine veel on? seda saab oma kodus aias kah teha. enne käi ise ära. siis räägi oma ''tuuningust''. pigem on see jama seal nagu ''teibituuning''.
war
09:26 04.08.2006
to haha...: kas sul "tooniti" sõjas klaasid või midagi muud ära ?! ...kurb muidugi, kui "nii kõvasti metsas seda tegid..."
räägi välja, ehk hakkab rahvas siis ka aru saama;-)
v.v.
09:30 04.08.2006
to kurb neiu:
Nüüd panete kähku teise tite seemne idanema või lähed kohe tööle - kuradi saamatud loodrid. Lapsetoetusi ja soodustusi olete kohe küsimas aga ise ei viitsi jalgugi harki ajada.
-//* ...Asi ei ole kartmises vaid lihtsalt on kahju ajast, mis seal niisama istutakse...
Kui sul kunagi keskealisena ehk(võibolla mitte KUNAGI) mõistus peaks koju tulema, mõistad et see 1 aasta pole mingi aeg.......
kuu
09:46 04.08.2006
nii öelda "mehed saunas rääkisid", et on mingid seadused et kui mees saab korraliku palka ja sõjaväkke võetakse siis peab eesti riik seda palka edasi maksma, on selline asi olemas või ei
muidugi riik seda teha ei taha, nii et tuleb korralikult küsida, siis pidi saama kah

no eesti sõjaväge suurt füüsilist küll näiteks ei anna, kui 25 pumpa tohib päevas teha, mõtetu, hetkel ma ütleks küll et vormis ma ei ole, aga kui peaks homme päev minema sõjaväkke, siis kahe nädalaga jookseks hüppaks vabalt, ja edasi jääb trennist puudu, peab hakkama ise lisa otsima.
teine asi on sellega mis seal teoreetiliselt õpetatakse, sellega kursis ei ole
möhh
21:34 05.08.2006
on alles kisakära selle teema juures.päris pikk aeg kohe sisustet.mis sõjaväkke puutub siis endal käidud,oli jah mõttetu molutamine,olli jah ajaraisk ,aga vähemalt seal käidud,enese eest vastutamine selgeks saadud,mõnegi asja kohta pisut teine vaade ja pisut mõistustki juurde tekkinud.sõjardiks ei pea ennast ja kui issandjumalapärast sõda tulekski,vaataks kõigepealt mis edasi saab.mitu sõpra vingusid enne minekut,välja tulles teine jutt,no ja kui veel omavahel kokku saadakse siis nädalavahetus on sisustatud.niiet ärge vinguge,rasket pole seal tegelt miskit.looderdama õpetab sõjavägi perfektselt.muuseas,lapsega rms-i kohta ttuleb üks jaokaaslane meelde,kellel naine pojaga külas käis.pärast tyyp vannub-kuradi poiske kõik papa kommid pistis nahka... irw. ja tervitaks siinkohal kõiki kel olnud au aega teenida narva-jõesuu piirivalve õppekeskuses!! ...relv on seljas,kopp on ees...
eezzti meezz
22:08 05.08.2006
mida krt pläratre siin,kõik on ilusti kokku võetud!!!!!!!!!!!!!!!

DJ Pickney Tiger saadab armee laiali.
Sattusin kunagi Moskva-Piiteri rongi tamburis ühe õhutõrje leitnandiga suitsu tegema. Niipea, kui ma mainisin sõna NATO, läks leitnant põlema. “Kas tead, et Pihkva dessantdiviis võib terve Eesti vallutada seitsme tunniga (või oli see neljaga)?” ütles ta raevunult. Fakt, mida ma usun küll. Dessant oli juba Nõukogude ajal armee eliit ja tegelikult pidada Pihkva dessantdiviis olema suurem kui kõigi kolme Balti riigi armee kokku.


NAD RÜNDAVAD LAUPÄEVAL

Siit johtuvalt tekibki küsimus, milleks on Eestisugusel kääbusriigil vaja sõjaväge. Oletame, et Venemaa miskipärast otsustab Eestit rünnata (ehkki see on suhteliselt absurdne, sest viimasel ajal panustab Venemaa juhtkond pigem intriigidele), siis saavutavad nad lõpliku võidu kõigi eelduste järgi kiiremini kui nelja tunniga. Ega venelased lollid ka ei ole ja ründavad Eestit kõigi eelduste järgi laupäeval, kui kõik sõdurid on kodus issi-emme juures nädalalõppu veetmas ning saavad terve EW niikuinii ühegi püssipauguta kätte.

Kunagi ütles vist kunagine kaitseminister Hain Rebas, et Eesti sõjaväel on vaid sümboolne tähendus. Sõja korral peaksid nad paar pauku õhku laskma, et hiljem ei tekiks vabatahtliku liitumise teemat, ning võiks siis koju minna, kuna midagi enamat nad niikuinii teha ei saa. Ükskõik, kes Eestit ka ei ründa (kui see just Läti pole), ületavad nad elavjõult Eesti armee niikuinii mitmekordselt, mis praktikas tähendab, et Eesti armeest sõidetakse lihtsalt üle.


56 ILUSAT POISSI

Ärge saage minust nüüd valesti aru. Ma ei ole patsifist ega põhimõtteline armeevastane. Olgu see armee olemas, mul temast kama. Ainult et antud juhul pean ma selle tsirkuse omast taskust kinni maksma, kasutegurit mu väljaminekul aga pole! Ja see ajab vihale. Sest mõttetute asjade peale raha panna on mõttetu, nii see kord on. Eriti tobe on kõik need Iraagi-Afganistani jne operat_sioonid. See on avalik saladus, et enamik sõdureid läheb nendele operatsioonidele raha teenima. Mis iseenesest oleks okei, kui see poleks ka minu raha, mida mul endal oleks muudele asjadele palju parem kulutada.

Nõukaajal olid asjad teistmoodi. Siis käisid sõdurid kolhoosis kartuleid korjamas, ehitasid teid ning sildu ja tegid muud kasulikku. Huvitav, miks Eesti armee ei võiks niimoodi eksisteerida? Vot kui Eesti armee oleks omafinantseerimisel, siis võiks ta olla kasvõi sajatuhandeline, mul siiralt ükskõik. Selles suhtes oleks väikeriigile optimaalne paavsti kaardiväe mudel. 56 ilusat sirget poissi, kel on nii tseremoniaalne kui ka väike julgeolekuline otstarve ja punkt! Ja odav pealekauba. Eestis on piirivalve, politsei, tuletõrje ning neil on oma otstarve. Mis on sõjaväe otstarve?


ARMEE ON SPORDILAAGER

See jutt, et armee teeb poisikesest mehe, on ajast ja arust. Nõukogude ajal vast tegi ka. Siis võeti lapsuke kodunt ära ja saadeti kaheks aastaks kodunt võimalikult kaugele – vaadaku ise, kuidas hakkama saab, võõras keel ja võõrad kultuurid ümberringi, vastu hambaid sai ka ning kui eriti ei vedanud, siis ei näinud ei Eestit ega vanemaid terve see aeg. Nüüd on armee pigem nagu spordilaager rütmiga viis päeva laagris ja kaks ilusti kodus. Seega, armee kui mehistumise institutsioon langeb välja. Rahvamajandusel on sõjaväest null kasu, nagu me teame.

Milleks siis veel sõjaväge vaja võiks minna? Vast kõige otstarbekam asi Eesti armee juures on see, et seal õpivad umbkeelsed vene noormehed eesti keele ära. Aga kindlasti on olemas odavamaid mooduseid venelastele eesti keelt õpetada!
war
22:19 05.08.2006
eezzti meezz: jätsid mainimata kui kaua kulub NATO-l "vene karu" mättasse löömiseks ?!
kaalu seda !
haha to war
22:44 05.08.2006
sa war lisa oma ''toonitud klaasi'' teemadele ka tõlge juurde eksole.

sulle eesti meez sooviks head pulma aastapäeva. palju õnne kui arvad, et keegi veel peale su abikaasa wari suvatseb su romaani läbi lugeda.

seniks vaatame aga meie teistega pildiraamatut teisest maailmasõjast:

http://www.sonofthesouth.net/leefoundation/gettysburg/gettys
burg-dead.jpg
Mees metsast
23:37 05.08.2006
Sõjaväest kõrvalehoidjad.
Soovitan läbilugeda
http://www.kodanik.ee/est/kasulikteada/

Kes ei viitsi täit teksti läbi lugeda siis paari kolme lausega copy-paste sealt samast.

Riigi kolmas põhitunnus on kodanikkond.
Eesti kodakondsus on Eesti kodaniku ja Eesti Vabariigi vaheline õiguslik side, mis toob mõlemale poolele kaasa nii õigusi kui kohustusi.
Kodaniku kohus on olla ustav põhiseaduslikule korrale ning kaitsta Eesti iseseisvust, osaledes seaduse alusel riigikaitses.

Paneks rõhud sõnadele - õigused ja kohustused.
(OT adminnidele, kes juhtuvad lugema - kurb on see, et siin foorumis ei saa tsiteerimiseks kasutada erinevaid kirjastiile[kursiiv ja bold])

Kui Sulle ei meeldi selle riigi seadused siis mine ela mujal sest alati on parem seal kus Sind ei ole.

Üks väike mõte veel - tahad osta maja/auto võtad pangast laenu ja arvestad, et maksad X aastat virisemata laenusummat + lisaraha lahkele pankurile kah. Elementaarne ju.
Sama on ka sõjaväega - kui ükspäev avastad, et Sul on püksis midagi sellist, mis võtab kena naisterahva juuresolekul juhtimise üle, siis tea, et mingil hetkel tuleb Sul minna 8-ks kuuks sõjaväe teenistusse. Justkui kah elementaarne.
SSS
00:10 06.08.2006
Väike mõttetera, mille puhul mind kindlasti elusalt põlema pannakse, võiks olla selline.

Igal isikul, kes end 18-aastaseks saades, juba õnnestunud laene, lastega perekonda ja "ülitasuvat" töökohta täis tõmmata, on õigus end sõjaväest priiks "osta" makstes ühe palgalise armee liikme 1. aasta kogu ülalpidamise kulu riigikassasse. Siit saaks riik fondi palgaarmee ülalpidamiseks (koormamata selleks kohustuse täitnud kodanike), ning näiteks NATO jaoks arvestatav armeekontingendi suurus ei väheneks. Samas muidugi langeks reservväelaste osakaal, aga küll nutikad "noorärimehed" ka sellele lahenduse leiavad, näiteks ostes sisse võõrriikidest reservväelasi, et ise rahulikult ainult oma "noorepere" laene tagasi maksta.

Kergem oleks küll see armeekontingendi ostu/müügi protsess välja jätta, aga mida teha, kui paljud poisid juba peale keskkooli lõpetamist oma elu haripunkti jõuavad.
Mees metsast
00:15 06.08.2006
To SSS
Väärt idee.
"Patendeeri" see ruttu ära. https://www.eesti.ee/tom/ideas.py/avaleht
Mine tea äkki lähebki läbi.
jah
00:20 06.08.2006
mis kuradi kaitsevõimest te räägite meie pihta lastakse sõja korral kaks tiibraketti üks lööb prahi kokku ja hiljem teine silub lihtsalt laiali. Ja ajalugu näitab ei tule keegi meid kaitsma loll jutt.Ja pole vahet palju seal metsas puupüssiga lolli mänib.
Kui tahad sõjaväes teenida siis mine Paldiskisse seal mingi rahukaitse pataljon lase kohe afkaanistani saata ja 25 tuhat kuus tiksumas, kui muidugi tinakirstus tagasi ei tule aga aeg mida raiskad teenib midagi
vene kroonu
12:05 07.08.2006
SSS (registreerimata) 00:10 eile kirjutas: Igal isikul, kes end 18-aastaseks saades, juba õnnestunud laene, lastega perekonda ja "ülitasuvat" töökohta täis tõmmata, on õigus end sõjaväest priiks "osta" makstes ühe palgalise armee liikme 1. aasta kogu ülalpidamise kulu riigikassasse.

Braavo, ometi kord üks asjalik ja õiglane idee. See oleks täiesti seaduslik võimalus meie edukatele noormeestele, kes on juba saavutanud äris oma elu tipphetke, ning see mõttetu 8 kuud võiks muidu rikkuda nende eduka karjääri. Samuti saaksid mitteedukad kodanikud ennast kaheksaks kuuks ohvriks tuues pääseda selle papi maksmisest. Ja oleksidki "hundid söönud, lambad terved."


war
18:48 07.08.2006
mis maksab ühe sõduri ülalpidamine? ...vaevalt, et vähem, kui mõnel vangil, mis kuskil 130-150 eeku (kui õigesti mäletan;-))
8 kuud seega mingi = (8*30*140) = 33 600,-
lisaks palgasõduri teenistus, mis ca 25-40k kuus... keskmine 32k ja 8 kuud seega 256 000,-
33600 + 256000 = 289 600,-
ehk tax mingi 300 000,- ühe sõduri ülalpidamine

idee on igatahes väga hea - loodetavasti kandub see siit ka kuhugi kaugemale...
karpaak
23:50 07.08.2006
Kena nüüd küll, aga siis võiks need noored ülihõivatud üliedukad naisemehed ka tõestada, et makstud raha tõepoolest enda teenitud on ja mitte papa kukrust pärilt... ja pangast selle tarvis loomulikult laenu ei saa.
Lembitu
23:54 07.08.2006
Marko mine ikka sõjaväkke, kui pauku kardad mine staabikirjutajaks-sõnal pidi suurem jõud olema kui sõjaväel!Ja kõikidele endistele nõukogude armee ajateenijatele kes te arvate ,et eesti sõjavägi on lasteaed-te pole ju eesti armees olnud.Huvitaval kombel on enamus eestlasi vene kroonus hullud tegijad-kes dessantnik,kes spetsnas,kes muidu räme kõrilõikaja-kui neile marukoertele nüüd uuesti püssid kätte anda ongi iga sõda võidetud!Kahjuks kuulub arvatavasti enamus nendest lugudest peatüki alla Jah,omal ajal Luki all...
......
11:54 18.08.2006

....kahju, et saime oma vabaduse liiga kergelt kätte. Kui see meenutaks meile valu (kaotatud lähedased), filtreerimislaagrid (Tšeseenia), massihauad (bosnia), puruks lastud majad, põlenud tehnika jne. usun, et 8 kuud armees poleks probleem ja austataks vabadust rohkem kui kunagi varem..
ou
17:43 18.08.2006
mingi mõtetu vana teema üleval hoidmime. teemaks pole kas sõjavägi on mõtetu (ta ON mõtetu) vaid see kuidas sellest mõtetusest pääseda. nüüd võiks keegi tark veel antud teemale vol.4 osa kah teha. siis saaksid need vene kroonu vennad uuesti südame mõne löögi võrra kiiremini popsuma. hasardis oma totakas sõjaväge kaitsa. no on ikka mõnel vaba aega.
Kas
20:29 18.08.2006
Kas Ou on esimene kes üle mere putkab kui läheb paugutamiseks?
tom
19:03 21.08.2006
Pigem on Ou üks esimesi kes argpükslikkuse eest seina äärde seatakse, kui paugutamiseks läheb.....
mees maalt
21:52 21.08.2006
Kui sõjaväkke minna ei taha,mine siis kroonut teenima.Kui kardad rividrilli,mine mereväkke,seal uuendused.Marssimise asemel sünkroon rivisujumine.Aga kaevikuid pidid nad merepõhjas kaevama,sellest ei pääse.irvvv.
ou
20:04 22.08.2006
irw ahahhaa. ma ei pea kuhugi putkama ma elan ja töötan inglismaal juba pikemat aega... tööpäevad on jah pikad ja pole niipalju vaba aega kui siin mõnel poisil, et päevad läbi netis istuda. aga seeest on palk oi oi oi oi.
Ja kas sa näed
21:07 22.08.2006
Ou juba lasigi jalga...muide, Ou , pauku veel pole käinudki.
Marr2000
21:31 22.08.2006
mis te siin vaidletegi.Käisin ja olin ära need 8 kuud ja olen elus.Midagi hullu ei juhtunud.Sain veel tasuta CE juhiload.
usume
11:18 23.08.2006
ära tõuka kangemad load saavad need vähesed valitud kes lähevad kevaditi ja kes pannakse oma rühma ülemusteks ning peavad seal seetõttu kauem passima ehk 10-11 kuud. 8 kuuga ei saa seal keegi lubasid. ja kui sina said siis oled üks kuradima fakin õnneratas ning susi sind söögu.
kadakas
20:27 23.08.2006
nii lolli juttu pole mina ennem kuulnud nagu räägib härra usume ,, ja millistel faktidel sinu hülgemõla pärineb ? Kaldun arvama et räägib järjekordselt mees kellel pole asjast mingisugust aimu.
njah
21:13 23.08.2006
täitsa lõpp....keegi 126 ytles ennem et iga mees peaks oskama relva käsitleda....esiteks relvad muutuvad aja tagant ja sa vahid seda relva sõja ajal sama lollilt kui mina....
lihtsalt ei vedand teil et pidite kroonus olema...mis teha...aga siia sõjaväkke ikkagi ei taha minna....tahaks tõusta siis kui tahaks ja ****l käia tahaks kah enda ostetud potil...mitte ringkaitse ajal öösel 30 kraadise kylmaga lume sees.
ja mõni mees...tasuta sain omale load....:)
maru...ma olen su yle "õnnelik"
usume
10:06 24.08.2006
mu fakt põhineb hetkel aega teenivate sõprade kommentaaridel. üks neist võeti kevadel ja ta peab nüüd nendega kes sügisel võeti sama kaua seal passima sest tal on ülikool pooleli ja ju nad arvasid et tal on rohkem ajusid ja sobib rühma ülemaks. ja ta ütles, veel et mingitest lubadest võib valdav enamus suu puhtaks pühkida. kõik olevat õnnemäng. sõltub kuhu saadetakse. lubade asemel võid saada näiteks hoopis mingid fakin meediku paberid millega pole *****gi peale teha kui just falcki tööle minna ei taha. ja siis ta rääkis veel, et kogu asi on ****t up ja need seerud kes seal kamandavad olevat pooled mingid ilma hammastate baarikaklejad, kellel mõnel elementaarse lugemisoskusegagi probleeme. kohta kus ta teenib ei hakka välja ütlema äkki mõni tunneb ennast puudutatuna ja saan jama kaela.

olles telekast näinud mis iraagi toimub küsiks hoopis, et mida kuradi sõda eesti mängida üritab, kui puudub lennuvägi ja ÖÖNÄGEMISSEADMED.
mad
10:38 24.08.2006
Öönägemisseadmed on täitsa olemas, not broblems.
war
10:52 24.08.2006
Eestil tuleb täita ja täidab LEPINGUT !
Iga leping on vähemalt kahepoolne ja teenima asumine on kohustus just selle LEPINGU kohaselt.
Küsimus on, kas täita seda lepingut või mitte - kui otsida võimalusi mitte teenima minna siis otsitakse ühtlasi mingit viisi olemasoleva lepingu mittetäitmisest.
Sellest LEPINGUST saab kohe priiks, kui loobud Eesti kodakondsusest ja kaod 4 tuule suunas.
Kaalu seda ja edu otsustamisel (valiku tegemisel).

PS: siit võib saada ka idee ja reaalset abi:
http://www.delfi.ee/archive/article.php?id=13619571&cate
goryID=120&ndate=1156107600
to mad
08:51 28.08.2006
noo kui ''not broblems'' siis on need öönägemisseadmed kohe kindlasti olemas :)). tegelikult aga todaviisi, et mingid baasteadmised ing. keelest võiks ikka olemas olla :)
erks
14:40 07.09.2006
Aga mina lihtsalt ei taha minna metsa kolama ja auku sittuma OMA vabast ajast. Sest see on minu aeg vaatamata sellele et olen EV kodanik. Kui ajusid on saab ikka sõjaväest ära, ei näe probleemi. Elame ju Eesti Wabariigis. Iseasi kas kõigil on vaja sealt ära. Relva oskan käsitleda ka ilma sõjaväeta ja oman mõnda ka täiesti legaalselt . Vajadusel ka kasutan neid. Milleks siis tõesti seisneb praeguse EV sõjaväe VAJALIKKUS? Ilmselt selles, et puuduliku hariduse, tervise ja mõistusega noormehi õigemale teele suunata - seegi asi, aga et see pull kõik minu rahakoti arvelt toimub - ei meeldi üldse. Tervitused kõigile arututele sõjarditele - kiss my ***:) Teid oleks tõesti vaja tööle panna, oleks teist mingi kasu kah.
war
15:02 07.09.2006
erks - mis me teada saime ?
kirjeldad, et oled naturaalne legaalse peenisepikendusega julga-kandja - muud.
mis see teadmine meile annab ?!
EV ei vaja sind ja arusaamatuks jääb, milleks sulle EV - kaalu seda:
http://www.delfi.ee/archive/article.php?id=13619571&cate
goryID=120&ndate=1156107600


FYT ehk kui kiirelt teed jõuad ka sellega liituda.
Pooljuht
19:02 07.09.2006
erks (registreerimata) 14:40 täna

"ei taha minna metsa kolama ja auku sittuma OMA vabast ajast"
Mis ajast see SINU vaba aeg on? Tööl käiakse oma vabast ajast, seadusega määratud kohustus ei ole vaba aeg.

"Kui ajusid on saab ikka sõjaväest ära"
Aga neid võiks kasutada ka oma tegemiste planeerimisel, et teenistus ei toimuks "rahakoti arvelt".

"Relva oskan käsitleda ka ilma sõjaväeta ja oman mõnda ka täiesti legaalselt ."
Ülejäänud siis illegaalselt? Kui ei tööta just politseis, piirivalves ning ei ole jahimees vms, siis ei tuleks ehk rääkida relvakäsitsemisoskusest.

Kõigile neile aga, kes püüavad tõestada, et ajateenistus on mõttetu... Kas rohkem häirib hirm ajateenistuse ees või see, et sellega kaasnevad pisikesed ebamugavused?

Jõudu
Willem0
12:15 08.09.2006
Aga see on vana asi, et inimesed teavad ja tahavad saada oma õigusi aga unustavad ja hiilivad kõrvale, et täita oma kohustused. See kõik taandub koduse kasvatuse tasandile, kus laps koguaeg saab hüvesi ilma midagi omapoolselt vastuandmata. Teda ei kohustatagi selleks.

Erks: Relva omamine ei tähenda veel seda, et sa seda oskaksid sihtotstarbekalt kasutatda. Samas tekkib küsimus, miks sa relva omad, kardad kedagi või midagi? Ja kelle vastu sa vajadusel relva kasutaksid?
Margot
18:25 09.09.2006
kuule venekroonu, kaarel, willem, villard, albert, saksa armee jne saa ükskord juba üle. see teema on ennast ammendanud. pole mõtet vana teemat oma mõtetu sõja ülistamisjutuga üleval hoida. jaa jaa saime juba ammu aru, et sa mingi 67 aastane ''eesti vabaks'' kõbi oled. aitab küll. ei ole vaja oma arvamusi peale suruda ja mingit sada aastat vana teemat uute varjunimede all üleval hoida.
Kalle
17:45 03.11.2006
kui minna pelgulinna polikliinikusse seda tervesekontrolli tegema ,siis arvestage kahe asjaga...esiteks..hetkel kui sisse astud näed putkat mis on häbiväärselt s.tas seisukorras..(.loodan ,et ei saanud sealt mingit haigust külge.) Teiseks on seal selline suhtumine ,et olgu sul kasvõi jalg otsast ära ,sõjaväkke võiksid ikka minna...ei loe perearsti ega muud tõendid...tehakse mingi ekg,mida üldarst täiesti ignoreerib kuigi tean, et südamega probleemid...siis vaidle seal selle mutiga...jube. Igatahes point on selles,et seal koheldakse inimest nagu s..tta.
zetu
14:37 04.11.2006
Heh, luuserid ja memmepojukesed ikka veel hädaldavad siin Selle aja peale oleks teenistus juba läbi...
Tauno
17:32 04.11.2006
Tartus samuti pidid kutsealused tänavalt minema Puiestee 114 plekkuksest mis nii madal et pidid poolkummargil sisenema. Tunne oli nagu oleksin sattunud Peeter Võsa politseikroonika punkrielanikuks. Huvitav et küsiti kas õed on abielus ja mis nende perekonnanimed on. Ütlesin kohe ära et ei kommenteeri teiste isikute eraasju. Vaadati mind seepeale päris pahase pilguga. Huvitav et mõnedele isikutele meeldib riigipoolne eraelu puudutamine ja kahtlased võlvialused nagu nt. zetule. Eks igaüks valib seltskonda oma maitsele...
Tauno
17:51 04.11.2006
Veel tuli meelde üks vanem asi, vb. keegi veel mäletab...
Eesti suurimas päevalehes Postimees ilmus aastaid tagasi 1 suures plaanis foto mis illustreeris juuresolevat artiklit.
Fotol oli kujutatud järgmine stseen:
a) hulga trussikutes paljaksaetud peadega mehepoegi
b) üks uuritav oli kummardatud tugevalt ette ja arst seisab vahetult tagumiku taga ja uurib vist selgruugu
c) üks kutsealune seisab hästi pärani suuga ja teine arst vaatab vist hambaid nagu hobusel vaadatakse
d) ruumis viibib keegi naisohvitser dokumendikaustaga kes ei ole ilmselgelt arst.

Peale seda võis ajakirjanduses lugeda vastukaja et kas see kõik oli eetiline.
Tekivad küsimused:
1) kui tegemist oli arstikabinetiga siis kuidas tohtis seal pildistada. Kus on patsiendipuutumatus?
2) mis õigusega viibisid ruumis kõrvalised isikud. Ise kui käin tervishoiuarsti juures ei ole mõeldav et tööandja viibiks juures.
3) arsti juures ei pea olema üle 1 patsiendi korraga

Mina väidan et see ei olnud arstlik läbivaatlus vaid porno ja ise oleksin sellest keeldunud osalemast ja oleksin tahtnud näha inimest kes väidab et olen kõrvale hoidnud arstlikust komisjonist. Paraku olid seal siiski noored inimesed kes lihtsalt ei osanud oma õiguste eest seista.
to tauno
18:06 04.11.2006
mingi pesuväel pildistamine on su viimaseid probleeme kui sõtta võetakse. vaata seal saad palja **** väel kätekaid teha, lõuga tõmmata ja teise kannikaid torkida niiet vähe pole.
meha
08:13 05.11.2006
mis point sellel kiilaspeal on?? et tuul talvel metsas kükkides läbi tõmbaks ja ajukelmepõletik tuleks? *** juuksed on inimesel peas ikka pointiga (aju soe) mitte naljapärast.
T
23:03 05.11.2006
Jah, ja pointiga aetakse sõjaväes maha kahh. Igastuguste täide ja muu taolise pärast. Pealegi ei ole just tihti aega pead pesta, kui nädal otsa metsas kükitad. Ja näiteks tuule ja sademete vastu talvel aitab....müts. ka külma.
Strobo
21:11 11.11.2006
Saadaks pikalt kogu selle sõjaväe .... ja saatsingi juba viisteist aastat tagasi.Pole käinud ja ei lähegi,milleks???????
sexyboy
11:40 12.11.2006
mul on blondeeritud pikad kergelt lokkis juuksed (lõng) david beckhami soengus. see nali läks ilusalongis maksma 750 eesti raha. ma arvan et mul on igasugune õigus pügamisest keelduda, sest kannan selle tõttu otseselt materiaalset kahju. olen nõus kohtuni välja minema. mis selle peale kostate ah ah ah???
Pooljuht
12:16 12.11.2006
sexyboy, täna 11:40

Ja need, kes juuksuri juures "tavalise", alla 100-kroonise soengu saavad, ei kannata niisuguse loogika järgi materiaalset kahju? Kaua see soeng üldse püsib?
Mis siis selle peale ikka kosta... Väeossa jõudes jääd sellest moodustisest ilma. Nii lihtne see ongi.

Jõudu teenistuses.
to sexyboy
14:35 12.11.2006
Ära muretse oma soengu pärast ,pedesid vist sõjaväkke ei võeta:-D :-P
juks
14:10 30.11.2006
lase elevandil omale kõrva peale astuda ja oledki priii
uku
14:44 30.11.2006
mingi kuulmise test tehakse komisjonis küll..tädike mõõdab piiksudega kuulmist ja teeb graafiku...tuletas natuke füüsika tundi meelde. ütledki,et väiksena loopisid eterniiti lõkkesse ja nüüd kuulmine tuksis..puldist ei vajuta kui piiksu kuuled:-)))
Narva Jõesuu PVÕK
15:22 01.12.2006
Käidud....enam ei läheks, aga samas nii hea ja arhulik on elada nüüd, pole mingit muret vaevamas, et mis teha ja kuhu põigelda. Omast kogemusest soovitan kah, et minge kohe peale keskooli lõppu, sest poolelioleva kõrgharidusega kutid saadetakse enamus nooremallohvitserideks ning olete kauem sees, loodavad vist, et ajudega mehed saavad sellest sõjaväepisiku ning jäävadki sõjaväkke karjääri tegema....kuid ega ikka ei jää küll, sest mida rohkem mõistust peas, seda kaugemale ilmselt sõjaväest hoiad, eriti kui endal muu eriala õpingud pooleli - see puhtalt minu arvamus ja ei väida, et kaitseväes tarku ning andekaid inimesi pole - muidugi on, kuid lollide osakaal kahjuks minumeelest tunduvalt suurem!
Ja kõigile kommenteerijatele - enne ei saa aimu, millega tegemist, kui ise ära käite....siis palun kommige, et mõttetu ja jama ja ajaraisk jne. Ja vene kroonu meestele vaatan peale enda poole lühemat ajateenistust väikse austusega otsa.....kindlasti meeldiv seal polnud, kuid inimene harjub kõigega....ning enda ning enamuse kaasteenijate kogemusele tuginedes väidan, et kõige raskemad ajad teenistuses olid esimene ja viimane nädal, ülejäänud aeg nagu elu ikka - head ja halvad päevad!
PS! Kahju, et meie armas Õppekeskus kinni pandi....jäigi sinna tsiviilelanikuna minemata...oleks saanud mälestusi heietada ja toredaid tuttavaid kohti vaadelda. Mis sellest territooriumist üldse saanud on? Äkki keegi teadjamees võiks vastata!
aa ja veel...
15:24 01.12.2006
Naine jättis kah muidugi maha.....aga nüüd ongi uus ja tunduvalt parem ;)
dfs
18:36 12.02.2007
kuskil netis oli kirjas, et milliste allergiatega sõjaväkke ei võeta. Kas keegi oskab seda lehte mulle öelda?
Ei leia kohe kuidagi seda üles..
ls
22:55 12.02.2007
allergia mustuse vastu, allergia rootsi aegunud konservtoidu vastu, allergia rumalate "vüikeste" meeste vastu, allergia mõtetuse vastu - otsi neile ladinakeelsed vasted , teeb kokku ca 4 juba , paar juurde ja peaks ikka priiks saama......
Matu
23:33 12.02.2007
Ise pean ka sõjaväkke minema sel suvel. No nii, kaelas on juba ilus autoliising ja paar väiksemat laenu veel. Ausalt öeldes pole plaanis küll patriooti mängima hakata kalli riigi kasuks. Patriootlus on ilus mõiste, kuid haritud inimene teab et patriootlus on idiootidele, rohkem emotsionaalne lähenemine elule. Emotsionaalsus tuleb kasuks teatud valdkondades, nagu perekond ja suhted, kuid riigikaitse peaks üles ehitatud olema pangandusele sarnasele toimivale süsteemile. Kui meie kallid pankurid teeks otsused emotsioonide alusel, oleks pank pankrotis koos oma klientidega.
Läheksin sõjaväkke kui teaksin, et seal omandatud kogemused kiirendaksid minu elu progressi ja tooksid mulle edu tagasi tulles igapäeva ellu. Hetke seis on selline et sõjaväes valitseb paras lebo, poisid teevad oma 25 kätekõverdust ära ja siis hakkab pulli saama õhtu otsa.
Sõjaväes käinud mehed said sealt oma kogemuse ja on kibestunud kui noored sellest pääsevad. Kui panna kaalukausile kas minna või mitte, siis mitte minemine kaalub selle aja jooksul omandatava kasu ja kogemusege üle sõjaväes lebotamise. Pealegi pangad üle 2 kuu maksepuhkust liisingu puhul ei anna. Kirjutan neile ühesõnaga viisaka kirja et ma ei tule teatud põhjustel.
Patrioot
10:40 13.02.2007
ajuvaba süsteem tegelt..paljud kutsutakse siis sõjaväkke kui liisngud ja laenud juba kaelas, kes maksab neid tagasi teenistuse ajal???Endal on 8000 kuumaksega laen kaelas ja taheti ka teenistusse võtta , õnneks vanust juba palju ja tervis ka mitte kõige parem,siis aastase pikenduse asemel anti vabastus. Lihtsalt mõtlen,et kas tõesti,kui mind oleks sõjaväkke võetud oleks korter koos hüpteegiga pangale läinud. Miks ei võeta sunniviisiliselt sõjaväkke kohe peale keskkooli??..uus trend ,et võetakse peale 3 a magistri saamist ülikoolist kui inimesel juba tasuv töökoht.
siilionu
21:43 13.02.2007
Viimased on siin samasuguses "surnud ringis" kui näiteks juhul, et teisipäeva õhtul käid peol ja annad hommikuni valu, hommikul promillid ka sees veel, nii et tööle jõuad lõunaks, kui üldse. Siis teed ülemusele suuri silmi, et mis tööpäev, mul oli pidu ju eile! Mõningane planeerimisoskus kuluks ära, või kuidas?
to willem wõsa
08:50 14.02.2007
paljukõlanud väide: "selle ajaga jääd ilma nii töökohast kui ka naisest!"
1) kui sa oled hea töömees, siis kindlasti soovib tööandja sind tagasi. 8 kuuga ei toimu nii suurt kvalifikatsiooni kaotust, et kiiresti uuesti järje peale ei saaks

Praegu ma naeran pihku rõõmsalt kui su aktsifond kahaneb silmnähtavalt tänu sellele, et SINU aktsiafondi usaldaja istub metsas ja teeb suuga pauh-pauh. Aga pole hullu ju, mis sellest, et arvatavasti kaotad sa kaheksa kuuga kogu ma säästud ja kolmanda-neljanda pensioni samba.Ja kui ta tuleb paari kuu pärast välja siis ei jaga ta enam äragi mis on börsil toimunud.
meheks
08:56 14.02.2007
saadakse tänapäeval ikka siis kui teenitakse oma esimene 1000000 $ mittte aga siis kui osatakse labidat käes hoida.
to Patrioot
09:28 16.02.2007
Kust kohast saab 3 aastaga magistriks? Ja sinu laenule antakse maksepuhkus ajaks, mil teenid. Nõustuda tuleb ka muidugi sellega, et minna tuleks kohe peale keskkooli, aga see on puhtalt inimese enda teha. Kui niipalju mõistust polnud, et minna kohe, tulebki minna oma kõrge vanuse ja suurte laenudega.
Patrioot
10:43 16.02.2007
sry..keel vääratas, mõtlesin bakalaurust. Kas tõesti saab siis maksepuhkust nii,et ei pea maksma laenu põhiosa ega ka intressi?...siis võib isegi sõtta minna, 2000 kuus katab kommunaali ära küll.
to to patrioot
10:48 16.02.2007
palju sul peale keskkooli mõistust on ikka on, siis mõtlevad sõjaväele ainult need ,kes kuhugi kooli sisse ei saa, kui juba kõrgkooli pääs taskus,siis mindakse suure kaarega sõjaväest mööda.
eelmisele
14:06 16.02.2007
Kahjuks kipub ta nii olema, ilmselt aitaks selle vastu suurem informeeritus keskkoolis, et ajateenistus EV-s on olemas ja kohustuslik. Imelik, et ülikooli pürgija, kes loodab saada kõrgharidust ja sellest lähtuvalt olla laia silmaringi ja teadmistega ei teadvusta end oma kohustusest. Huvitav, milliseid kohustusi siis järgnevas elus veel välditakse?
kenno "elukutseline sõjaväela
14:17 08.04.2007
kui on seevaldist saadud tõend "sotsiaalfoobia ja sotsiaalsete häirete" kohta (natuke lugemist netist, mis asjad need on ja siis vastav lugu kokku jahvatada), siis komisjoni psühhiaatri juurest saab kohe "mittekõlbuliku". tõend tõen ja veelkord tõend peab olema, niisama iba oskab igaüks ajada, kuid kui eriala spetsialistilt templiga tõend, siis pole mingit pikemat juttu. samamoodi arstitudengitest noormehed reeglina pääsevad, kuigi mitte kõik.
audi a4 v6
15:13 08.04.2007
Ise käisin teenimas ära kohe peale keskkooli, tahtsin enne ülikooli väheke puhata, nüüd on lahe vaadata, kuidas viimasel kooliaastal ja peale seda kaastudengid mõtlevad ülinippe välja, et mitte minna. Üldiselt aga ei saa aru inimestest, kes tulevad tagasi arstlikust komisjonist üliõnnelikena, et nad ei ole kõlbulikud ehk teisisõnu on inimesed üliõnnelikud selle üle, et nad on haiged, vigased, väärakad ja kasutud OMA riigi kaitseks.
Minge käige ära, saate kogemuse võrra rikkamaks ja näete, millele te vastu peate!!
Muide ei saa aga ka aru inimestest, kes on valinud omale sõjaväelase ameti (kuigi ka see on midagi muud, kui ajateenimine).
B81
19:17 09.04.2007
kes ei taha sõjaväkke minna pole keegi muu kui yks hale tatikrae.Käige ära jate ei pea kahetsema.Ise olin 3aastat mereväes.Tundus pikk aeg olema,kuid ikkagi ei kahetse.On vähemalt mida meenutada ja noortele rääkida.
tikkeri
11:51 10.04.2007
Tüüpiline isakese möla, - ise ei osanud/julgenud ära viilida ja nüüd arvab, et võib kõigile pähe lasta.
Vennas oli 2 aastat vene kroonus, sellest suurema osa ajast oli sigalas tööl. Mis kasu ta sellest sai? Mõttetu elupäevade raiskamine.
Ega tänapäevalgi asi parem pole. Ise olin aastakese Tallinnas sidepatis ning ei saanud sellest muud kui per..e keeratud tervis.
Seerudeks pürgisid tihti kompleksides vaevlevad ****d, kes peale ajateenistuse lõppu jäävad üleajateenijateks või koputavad tööhõiveameti uksele. Kui pulgad maas on ka õhk väljas.
Ise arvan, et asi toimiks ja noortel oleks ka endal huvitavam kui teenistus oleks max.3kuud ning sel ajal oleks nad tasustatud nt.1-2min. kuupalgaga.
Põhitegevus toimub seal ju esimese paari kuu jooksul ning edasine on mõttetu molutamine.
kuulge
12:51 10.04.2007
mis ****a te ajate, kes on mingi nn patrioot ja kes pole, keda huvitab? LUGEGE TEEMA PEALKIRJA!!! Kui tahate mingit muud saasta ajada ja vaielda, algatage uus teema või saage kuskil pargis kokku ja korraldage mingi lööma, siis näete kas sõjaväest oli kasu või mitte, lihtne.
audi a4 v6
20:01 10.04.2007
kui sõjaväest kasu oli siis mitte lööma, vaid laseme lihtsalt üksteist maha ning see teema on vägagi oma piiridesse jäänud. Aga vaielge mulle siis vastu, et inimene, kes on õnnelik selle üle, et on füüsiliselt kõlbmatu ehk haige on eba normaalne!!
 

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte