Tehnoülevaatus

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Veelkord videosalvestuse kaameratest tehnoülevaatu

 
v6sa
10:29 08.04.2022
Mitu läbiroostetanud õõtshoova purunemisest põhjustatud õnnetust on viimastel aastatel juhtunud?

Pliiatsist imetud põhjendus, kus mõne suli püüdmiseks surutakse kõik ausad töötegijad näoli mutta!

Nii tüüpiline viimase aja riigiaparaadile, kus tooni annavad valdavalt elukogemuseta koolilõpetajad või üliagarad ogarad. Puutudes ise sarnase sündroomiga ajuti kokku teises valdkonnas, siis minu siiras lugupidamine kogu sellele mõtlemisvõimelisele kaadrile, kes missioonitundest üritab seal veel mingitki kainet mõistust säilitada.

Järgmiseks saavad kõik tillikandjad süüdistamise vägistamises? Ja kõik noaomanikud mõrvasüüdistuse? Mida mitme mootorsaeomanikega veel tehase siis...
Deus
10:36 08.04.2022
Seda enam tekib küsimus, miks seda ülevaatajat sinna üldse vaja on? Sõidaks lihtsalt üle klaaspõranda, kus kaamerad all ja elu lill. Siiani on nagu ikkagi asi ülevaataja pädevuses olnud öelda, kas saad läbi või ei saa. Kui nüüd läheb vaidluseks, siis ülevaataja võtab taskust telefoni või kaamera välja, teeb pildi ja saadab selle koos kliendiga MNT'sse vaidlema.
Kuidas nüüd kogu krempli üles filmimine peaks aitama risude teelt ära koristamisele, kui neid videosid ei kontrollita vaid sõnastus on: Kontrollitakse siis, kui tekib vastasseis.
Aga statistika on äge, ma iga kord ülekäigurajale lähenedes lasen peast läbi, et äkki saabuv masin on üks nendest 50k masinast, millel pidurid ei tööta jne.
See asi on reaalsest elust tegelikult nii kaugel kui vähegi võimalik, toon kaks näidet enda pealt:
Juhus üks, ülevaatus oktoobris, läbitud puhtalt. Veebruaris või märtsis järsku foori all pidur pehme, automaatkast hakkas vaikselt edasi vedama ehk siis klots vabanes ketta pealt järkjärgult. Õnneks oli kodu lähedal, sai kuidagi sinna seisupiduri abil välja veeretud, kapott lahti ja pidurivedelikku vähe. Jalutasin poodi, täitsin potsiku ja kandsin probleemi lõppenud kategooriasse aga eksisin. Järgmine päev hakkas sama nali pihta, kiire ülevaatus oma silmaga kanalist tuvastas, et raami peal jooksev piduritoru oli vanuse tõttu alla andnud. Sai kõik vahetatud ja järgmine ülevaatus ka muresid ei olnud.
Juhus 2: Sõitsin Sonataga peale hooldust Top Autost kontori poole ja foori all samamoodi järsku pidur pehme. Kiire kõne Top Autosse, veeresin tagasi sinna ja nad tuvastasid, et selle koha peal, kus tulemüür põhjaks üle läheb, on painde koha peal ilus kaitse piduritorudele, mille vahele loomulikult kogu psk teelt koguneb, valida oleks kas ratta alt kivi või ajapikku kogunev stt siis. Mis seal ikka, torud vahetusse ja asi vask.
Mõlemad juhused on juhtunud ülevaatuste vahel, üks nendest suisa peale hooldust, kus on täitsa linnukene kohas "inspekteeri piduritorusid". Mul pole mitte ühtegi etteheidet ei ülevaatajatele (nendele, kes ei huia seadusepunktidega tüübikinnituse saanud masina kallal, kus ei tohiks huiata, sest noh, erand) ega ka autode hooldajatele, need on sellised asjad, mida ei näe nemad, ise ega ka ülevaataja.
Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas see kaameravärk peaks nüüd asja parandama, tuleb rohkem autosid tagasi kordusülevaatusele? Statistikas näitab see mitte ülevaatuspunktide head või halba tööd vaid inimeste kehva suhtumist oma sõiduvahendisse ja vb suisa oma sõiduvahendi mittetundmist. Parimal juhul, kui sul on hoolduspaberid olemas ja selline asi juhtub, siis näitab see sinu masina hoolduskoha kehva tööd, parimal juhul, enamasti isegi mitte seda.
stammer
17:18 09.04.2022
aga milles siis probleem on kui lihtne seadusekuulekas inimene läheb korras autoga ülevaatusele ja näeb ülevaatajaonu kiila peanupu otsas peakaamerat?
Kas peaks kuidagi häirima? Pigem paneb rondiomanikud täbarasse olukorda ja
oma sõidukist rohkem hoolima.

Deus
17:49 09.04.2022
Kas üleval toodud näited olid rontidest? Ei, täitsa korraliselt esindustes hooldatud autod.
Pohhui see ronditeema, mõtle ülevaatajate peale nüüd, neile on see lihtsalt räme lisakoormus ja ma võin kihla vedada, et kui väga tahta, leiab ka suvalisest 5 aasta vanusest ainult esinduse ajalooga 2 aastase ülevaatusnõudega masina küljest midagi, millega kordusele saata.
"Piduritoru on kahtlast värvi, filmilt näha" VO
"Veovõlli liigendi kumm mõranenud, filmilt näha" VO
"Salongis kinnitamata asjad, pidurdamisel ohtlikud, vilmilt näha" VO
Näeme kuu aja jooksul uuesti.

Reaalsuses oli aknalaua peal taskuräti pakk, piduritorul pindmine rooste ja noh, see mõra võib seal veel olla 5 aastat veel enne kui lekkima hakkab või puruneb. Videoga saaks vabandada asjad palju hullemaks, kui nad on, sest ametinikk seal vaatab videot jaa saab küsida, miks roostest piduritoru OV alla ei pannud, väi vähemalt VO alla ei pannud? Tema ei katsunud näpuga, kas toru reaalselt pehme või äkki hoopis plastikust isetehtud mingi aretis, ülevaataja võtab selle otsuse vastu, vahel ei kirjuta viga isegi raamatusse sisse vaid ütleb suusõnaliselt, et paar aastat veel parimal juhul aga ära tuleb vahetada.
Ülevaatuspunktid ei teeni korduvatega endale raha, enamusel on korduva tegemine nimelt tasuta ehk sisi nende jaoks on see pigem raha kulu just selles mõttes, et korduva tulemine on sisse arvestatud juba küsitavasse sumasse aga kui inimene ei tule korduvale, siis see on suurem kasum.
vaba mees
09:17 22.04.2022
Ehk isand stammer kõigepealt defineeriks sõna ront ja siis räägime edasi.
lumehelbeke liuglemas
09:49 22.04.2022
ehe näide rondist täna hommikul https://www.upload.ee/image/14074292/ront.jpg

taga sõites selline põlemata bena ving, lülitad tahes tahtmata siseõhule, kõrvale jõudes esimene parem velg paneb mõnusalt kaheksat,est märk pagassi luugil, tagastange lipukatega kinni ja need pole isegi lühikeseks lõigatud, ledbar katusel no las olla, aga punkti pani juht, päikseprillid ees ja kapuuts peas, vot see oli tase
marita57
10:11 22.04.2022
Lumehelbeke, palun lisa parema kvaliteediga foto või kirjuta siia vähemalt autonumber.
Sellist asja juhtub ikka, et sõidetakse autoga, millel pole juba aasta aega ülevaatust või on numbrid üldse mõne teise auto pealt külge kruvitud. Autonumber aitaks natukenegi edasi.
Erfs
11:12 22.04.2022
Ei õigusta ega vali pooli, aga..
* põlemata bena ving - äkki ongi ametlikult ilma katita registris ja asi jokk
* velg paneb kaheksat - ülevaatusel ei tuvastata sellist viga
* EST märk - ei ole euronumbrimärki, seega võib vist olla kaunistuseks?
* stange nipukatega - kui stange on kinni, siis asi korras; nipukad ei tohiks minna oma pehmuse tõttu lõikeserva punkti alla
* ledbar katusel - OK, sellega saadetakse ülevaatuselt tagasi

Ehk siis silma järgi ront, seaduse järgi jokk prillikivi?
maaks
11:12 22.04.2022
Läbitud ülevaatus näitab, et ülevaatuse toimumise hetkel (~10min) oli auto vastavas konditsioonis. See ei näita mitte kuidagi seda, et auto püsib sells konditsioonis järgmised 365päeva.
v6sa
11:17 22.04.2022
10 punkti Maaksile. TRA andmetel on ülevaatus saadud 16. veebruaril. Möödunud kahe kuuga saab nii mõndagi juhtuda:)

Olen isegi teinud rehvilolluse ajal "pattu", et autol olid ülevaatuseks JOKK-rehvid, igapäevaseks sõiduks olid sobivamad.

Muudetud 22.04.22 12:06

Deus
12:09 22.04.2022
Tavaline asi, et liigsed tuled kinni teipida, releed eemaldada, flantsid maha kruvida, õiged rehvid alla ja peale seda jälle auto kasutuskõlbulikuks teha.
lumehelbeke liuglemas
14:29 22.04.2022
https://www.upload.ee/image/14075252/ront1.jpg pildil näha kohapeal olev suitsupilv, asi siiski prillikivist kaugel
vaba mees
20:14 22.04.2022
Lumehelbeke, ma küsisin rondi definitsiooni, mitte juhi välimuse kommenteerimist. Ehk ajad oma auto ette ja vaatame siis selle kõige nõudlikumas ülevaatuskohas kogu seltskonnaga üle. Sinu autost tulevat tossu ja loperdavaid rehve ju sellel pildil pole.
lumehelbeke liuglemas
20:44 22.04.2022
to vaba mees: kuna küsisid? sinu jaoks võib see vana ront olla tõesti prillikivi, sest sinu lagi on lihtsalt selline, tõmbad veel kapuutsi ka sõiduajal pähe saad sama tunde mis on hobusel kellel silmaklapid peas.
bohua
22:14 22.04.2022
Kulla lumehelbeke , Teie ei ole ekspert ,et hindate ninaga CO sisaldust , samuti sumbuti otsast tulevat nn. suitsu mis võib olla ka kondentsiaur., Teie ei tea kas see auto hakkas just sõitma ,et sumbutist tuleb auru või on sõitnud juba 100 km. Nii et ei tasu targutada kui ei tea kõiki üksikasju.
lumehelbeke liuglemas
22:18 22.04.2022
tugitooliexpertidele väike jupike prillikivist veel https://youtu.be/GEyUPMsjprM
8:30 ajal oli Tarus pea 9 kraadi https://meteo.physic.ut.ee/et/showperiod.php?type=day
paistab et üks pidurituli ka es toimi, kuigi alles oli ülevaatus, millele eelnenut aasta alguses ei läbitud,kes ei tea siis otingusse taustakontroll ja sinna toksite videos nähtud numbri (viimane selgitus oli lammastele)
koopainimene kivikirvega
23:50 22.04.2022
Jätke see vana Volvo juba rahule. Masin on aastast 1989, euronormideni oli veel kolm aastat, katalüsaatorit ei ole ja pole kunagi olnudki ning selline suits on siis täiesti ok kui mootor külm on.
Aga jällegi, me vaidleme siin inimesega, kelle arvates on ka juhi välimuse kohta üv normid olemas.
vaba mees
12:21 23.04.2022
Järjekordselt tuleb tõdeda, et pole mõtet vaielda erakordselt madala intelligentsuse tasemega inimesega , kes pole võimeline defineerima enda suust väljaöeldavaid sõnu, vaid pakub seletuseks liikuvaid pilte. See on rohkem lasteaia noorema astme tasemel,
Selgituseks . Kui juba solvanguteks läks ,siis eks ma oska ka. Pealegi ei taha need inimesed isiklikku välimust ega autot demonstreerida üldrahvalikuks aruteluks.
Td
15:38 23.04.2022
Mind küll pole kunagi seganud kas keegi sõidab 89a autoga või 2022a omaga. Mõlemad võivad rondid olla ja ka mitte olla. Sõidan ikka sellega mis minule meeldib mitte teistele.
Selline liigitamine näitab liigitaja arengut pigem.
Ärge elage teiste elusid.

marita57
20:34 23.04.2022
Vaba mees palus lihtsalt stammeril defineerida ront. Lumehelbeke tõi ühe näite selle kohta, mis on ront.
Aga...
Ei ole vaja rääkida väga rumalat juttu, et 30 aastat vana Volvo peabki haisema. Tulge 30. juulil Laitsesse Youngtimer Campile Volvo alale ja vaatame seal, kas tagant tuleb põlemata bensiini haisu või ei tule. Siis räägime konkreetsete autode juures edasi, kas on ront või ei ole.
Ront on see auto, mida on ainult kasutatud, aga mitte tema eest hoolitsetud ja mille omanik on auto arvelt koonerdanud. Mark ja väljalaskeaasta ei mängi rolli, määrab vaid see, kui hoolitsev on omanik.
Liugleva lumehelbekese poolt viidatud auto on tõepoolest ront ja vaba mees võib oma palve täidetuks lugeda.
marita57
20:39 23.04.2022
# euronormideni oli veel kolm aastat, katalüsaatorit ei ole ja pole kunagi olnudki ning selline suits on siis täiesti ok kui mootor külm on.

Loomulikult keegi ei saa sellise kvaliteediga pildi põhjal kohtusse minna ja see ei olegi eesmärk. Tehnoülevaatusele minnaksegi töösooja mootoriga.
Muide, mul on olnud näiteks 1986. aasta auto, millel oli juba katalüsaator all nii et sel ajal (1989) olid need ammu olemas.

Muudetud 23.04.22 20:40

koopainimene kivikirvega
23:22 23.04.2022
#Ront on see auto, mida on ainult kasutatud, aga mitte tema eest hoolitsetud ja mille omanik on auto arvelt koonerdanud. Liugleva lumehelbekese poolt viidatud auto on tõepoolest ront ja vaba mees võib oma palve täidetuks lugeda.
Kuidas see auto rondi alla liigitub? Piltide pealt tundub igati viisakas, midagi tee peale ei kuku, roosteauke-mõlke ei ole, tuled terved, reg. märk loetav. Ratas paneb kaheksat - äkki poldid vaja kinni keerata, üks tuli ei põle - lamp vajab vahetust jne. Omanik tegi kõik üv käigus leitud vead ilusti korda. Prillikivi see kindlasti ei ole, aga päris rondi alla ei liigitu, lihtsalt on kasutatud auto. Vanus mängib küll rolli - 30 a vana auto, mida on kogu aeg kasutatud, ei saa uueväärne olla, see on füüsiliselt võimatu.
#Muide, mul on olnud näiteks 1986. aasta auto, millel oli juba katalüsaator all nii et sel ajal (1989) olid need ammu olemas.
Turvapadjad olid juba 1974. aastal seeriatootmises, kaks aastat enne "null-kuue" tootmise alustamist, järelikult peaksid Žigullil turvapadjad olema?
Enda hobiauto on aastast 1994 ja katalüsaatorit pole, kuigi peaks juba Euro 1 (1992) olema.
#Ei ole vaja rääkida väga rumalat juttu, et 30 aastat vana Volvo peabki haisema.
Külmana või kõvasti gaasi andes haiseb minu auto küll, ülevaatustel probleeme ei ole - ainult kiidetakse, kui hästi säilinud on. Lisaks ei tea keegi peale helbekest, kui palju see Volvo reaalselt haiseb.
.
07:14 24.04.2022
Ront on selline auto, mille vigade likvideerimine ei võta just palju aega ega raha, aga omaniku viitsimatuse ja hoolimatuse tõttu on need vead olemas ning aja jooksul nad progresseeruvad, sest üks remontimata asi võib hakata mõjutama uute teket. Ka visuaalne külg (kasvõi kõiksugu nipukad igal pool) võib omada rondi tunnuseid, kuigi mõni leiab siin vabanduseks, et tegu hoopis rotikaga. Rotika puhul me teame, et tehnika on sel juhul ideaalses korras ja välimus petlikult rõve, aga nipukad kohe kuidagi rotikat ei tee, sest nipukaga kinnitatud asi võib liikluses kergelt küljest pudeneda ja teistele ohtlikuks muutuda. Nipukas ehk kaabliside on siiski vaid kindlaks otstarbeks ja seda leiab ehk auto armatuuri alt kaablite juurest.
Mis lõhnadesse puutub, siis mõni ehk veel mäletab seda lõhna, mis žigullide ja mossede ja teiste sumpadest väljus- bukett oli kirev ja veel tänapäevalgi on seda harva võimalik tunda kui mõni toonane auto mööda sõidab. Oli seal korraliku araomaatse bensiini lõhna, oli mootoris põleva õli lõhna ja kiirendamisel viskas vahel ka törtsu tumedamat. Tänapäeva lääne autode juures tähendab see ilmselgelt ronti mootorit kui just tõesti klassikalise karbuss-kativaba süsteemiga tegu ei ole. Pritsungi ja kati puhul ei tohiks nina liigseid aroome tunda ega silm mingit õhutumenemist näha.
Deus
12:24 24.04.2022
Ei haisend need skiksid ja mossed ka, kui karpa ideaalseks timmitud, nagu ka tänapäeva masinal, kus kui pihustid korras ja lamdad ka, saad ideaalse küttesegu kätte, katalüsaator annab lihtsalt veel ekstra juurde järelpõlemisega. Ostsin kunagi venku käest pimesi ühe masina, loomulikult oli kat'd alt ära lõigatud ja teine lambda pimedaks tehtud. Lõhna järgi seda ei tuvasta.

Muudetud 24.04.22 12:25

.
13:10 24.04.2022
No neil siiski oli selline spetsiifiline heide ning kui seda ei mäletaks, ei tunneks ka tänapäeval seda lõhna ära. See ei tähendanud, et mootor oleks korrast ära, sest liigne bensiinikulu mõjutas niigi kõhna rahakotti. Paljud tegid ka ümber 76 peale ning üldteada oli, et klapisääretihendid vahel lekkisid, sest defitsiidiajastul ei olnud kõiki varuosi riiulilt võtta ja kõik see kujundas tollase meid ümbritseva aroomi.
Deus
14:19 24.04.2022
Ikka mäletan, 80 aasta mazdal seda ei ole kusjuures, siksil tõesti misket vindub siiani. Lõhna järgi sai vabalt karpat timmitud, vähemalt ülevaatuspunktini, seal masina järgi sai viimane lihv antud. Karpaproffid praegu vist minestasid seda juttu lugedes.
Deus
15:39 10.05.2022
.
11:16 11.05.2022
Mõistus seal transpordiametis vaevalt koju jõudis, ilmselt tehnoülevaajate liit suutis selle absurdsuse neile selgeks teha mingeid mõjuvad argumente kasutades.
 

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte