Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

[email protected]

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

järgmine lk »
18:36 täna
Kärss
# Miks ma ei ole süstima läinud ja olen nüüd ka süstlasõltlaste arust lamemaalane?

Sellepärast, et Sinu peas eksisteerib mustvalge maailm, mida Sa ise ei mõista, aga võtad omale ikkagi õiguse hakata kedagi sildistama süstlasõltlaseks, nagu iga süstal tähendaks kohe sõltuvust või maailmavaadet.

See, et Sina põdesid sel korral minimaalsete sümptomitega, ei anna garantiid, et järgmine kord sellesse ei sure või üldse asümptomaatiliseks levitajaks ei osutu, sest Sa ei tea põhjust, miks Sul sel korral "vedas" (nt kas geneetiline eelsoodumus või õnnestus saada korraga nii väike hulk viiruseid, millega paljude siiani koroonasse surnud inimeste immuunsüsteem rahuldavalt toime oleks tulnud, seda nimekirja võiks jätkata pikalt).

Hetkel näen ma kahte üsna suurt kitsaskohta:

1. Juba vaktsineeritud peavad end "surematuteks" ja piirangutest (nt maskikohustus, distants) kõrgemal seisjateks, kuid samal ajal on ka seadusandja niivõrd hambutu, et ei suuda ullikesi ohjata. Heaks näiteks on Lasnamäe või Maardu ühistransport, kus suhtumine riigivõimu on kantud sujuvalt üle reeglitele allumatusele. Ja kui busse juhivad sama suhtumisega inimesed, kes siis sellises olukorras üldse midagi kontrolliks?

2. Piirangud on täiesti meelevaldsed ja seetõttu on neid raske võtta tõsiselt igaühel, kuid see kujundab suhtumist piirangutesse ka seal, kus see on kriitiline.

Toon 2 näidet:

- õues väliüritustel (mitte ainult kontserdid-laadad-festivalid, vaid ka nt terrassiõllekad ja -restod) poleks vaja mitte koroonapassi/teste vaid distantsi hoidmist (sest ka vaktsineeritud nakatavad ja/või nakatuvad ja seejärel omakorda nakatavad) ja sellise kõigile suht ohutu õueruumi loomise ning külastajate poolse täitmise kontrolli võimekus on inimeste hulka piirates neist paljudel ka olemas. Praegune olukord on sama anekdootlik nagu lennunduses, et lennujaamas seisame kõik 3m vahedega, aga lennukis istume kõik küpsise-õlle-veini ettekäändel ilma maskideta tihedalt koos, peale ümberistumist järgmises lennukis, seejärel bussis/taksos/kiirrongis jne. Nii küündimatu juhtimise puhul on ülekohtune ka ainult inimeste süüdistamine, et piiranguid ei võeta tõsiselt.

- tänaste andmete järgi ei taga vaktsineerimine oluliselt suuremal määral paremat kaitset raske haigestumise vastu (ei pea silmas riskirühmasid, mille kohta neid andmeid pole piisavalt detailselt veel avaldatud), kui piiravad ettevaatusmeetmed, mis kindlustavad selle, et organismi satuks halbade juhuste kokkulangemisel korraga vaid väga väike kogus viirusi (mingi osa neist linkidest on käinud läbi ka siit teemast, lausa eesti keelsetenagi). Segades ära need inimrühmad (nt distantsi-maskita suured klassid või linnahallikatuse taolised massiüritused vs kõiki enesekaitsemeetmeid korralikult kasutavad inimesed), saavad lapsed-vanemad-vanavanemad kodus ikka kokku ja nullitakse ära neist ühe osa pingutused haiguse leviku piiramisel.

Iga keti tugevus sõltub keti kõige nõrgemast lülist. Mugav on näpuga näidata alati kellegi teise suunas, aga kui pooldajad ja vastased on ühepalju "lamemaalased", ei ole võimalik pidada diskussiooni ei omavahel ega ka teadlaste(pressiesindajate)ga. Eriti veel, kui täidesaatev võim midagi ei tee ja otsustajad käivad Teadusnõukogu poolt soovitatud ja põhjendatud otsuste tegemise asemel lihtsalt poliitilistes jututubades koos taskupiljardit mängimas.

Täna avaldati ajakirjanduses jälle tore mustabsurdihuumor sellest, kuidas Terviseamet nõuab õpetajalt (koolidelt) haigete lähikontaktsete nimekirju, kuid samal ajal ei tohi nad koolile öelda haigestunud isiku nime, kelle lähikontaktsetest üldse jutt käib. Kooli ainus võimalus on helistada läbi lapsevanemaid ning jääda lootma inimeste aususele...
https://epl.delfi.ee/artikkel/94684537/koroonakaos-koolides-
nakatunute-arv-teadmata-isolatsioonisonumid-tulevad-hilinemi
sega
järgmine lk »