Sõiduki ostu finantseerimine

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

kasutusrent või kapitalirent jäägiga?

karlp
09:45 15.06.2007
Kumba nüüd valida (eraisik). Hansapangast öeldi, et nendel kahel sisulist vahet ei ole! Siin foorumist lugeda läheb pea segamini. On siin mõni teadja, kes teab 100% tõde?
mina mina
12:37 20.06.2007
täpselt nii ongi,et sisulist vahet ei ole.üldiselt kasutatakse jäägi puhul kasutusrenti ja soetamise puhul kapitalirenti (ilma jäägita).
pyhavaim
14:29 09.07.2007
Vahe on küll. Kasutusrendiga on see et pead lõpus auto välja ostma. Või kui saad auto enne lõppu maha müüdud siis müügi hind - liisingu jääk saad kasutada uue auto sisseostuks.

Jama tekib siin aga auto müügiga. Ehk kui soovid raha kätte saada siis pead ikkagi auto jääkväärtusega välja ostma. Siis müüd maha ja vahelt raha jääb siis endale. Kui autot välja ei osta ega uue auto sissemakseks ei pane. Siis liising vahelt kasumi märgib enda kasumisse. Ehk sina maksid ainult kasutuse eest siis.
karu-ott
16:50 14.07.2007
Eelmine postitaja pani puusse: kasutusrendi puhul ei pea autot välja ostma, kapitalirent jäägiga puhul PEAB auto välja ostma.