Hind kujuneb üldjuhul kapitalismi tingimustes välja nõudluse pakkumise suhtes. Seega Kuga hind peab jääma teiste firmade samalaadsete toodete lähedusse. Nii, et võta otsete konkurentide hinnapakkumised lahti.
Ainult esirattaveoga baasmudeli hinnaks on järgnevas oletatud 25000 eurot ja märgitakse, et ükski ford pole sama klassi volkswagenist kunagi kallim olnud. VW Tiguani baashind pidi aga algama 26000-st eurost.
Nüüdseks on siis auto salongides vaatamiseks väljas ja hinnakiri ka. Ausalt öelda võtab see mind sutsu keeletuks. Nagu näha, oletada võis kõike, aga puudub nii esiveoline mudel kui mootorivalik üleüldse. Ainus saadaolev on aga nii röögatult kallis, et tal puuduvad igasugused šansid sel üsna tihedal turul läbi lüüa.
Või on keegi leidnud mõne peidetud väärtuse, mis õigustaks sellist "mudelivalikut" ja "hinnakujundust". Mina igatahes mitte, aga kui keegi on, andke teada!
on olemas nii esiveoline, kui ka neliveoline mudel. arvata on, et tulevad ka bensumootorid ja automaatkastid. see on aja küsimus. ja kui võrrelda hinda näiteks honda crv-ga, mida on kõik kohad täis siis sarnaste mootorite ja käigukastidega on ju hinnad praktiliselt samad. võrrelge!!!
Nagu soovitud. Võrdleme siis veidike. Konkurente ses klassis turul jagub...
Võrdluse teeb lihtsaks ja ostjale ebameeldivaks asjaolu, et saada on Kugal ainult üks mootor 2,0 diisel. Ja kui keegi veel ei tea, siis bensumootoreid pole Kugale oodata niipea! (peale ühe 2,5 liitrise, mis tänapäeva kütusehindade juures pole just mõistlikeim valik).
Seega: Kuga normaalses varustustasemes (Titanium) maksab 454 900 krooni. Trend, kus puuduvad selle taseme auto juures elementaarsed asjad nagu automaatne kliimaseade, püsikiirusehoidja ja valuveljed maksab tervelt 420 900 krooni. Sama varustusega esiveolise Kuga hind on 394 900. Säästuauto kohta pisut krõbe hind, kas pole?
Konkurent X-trail 2,0 diisel võrreldava varustustaseme SE juures maksab 436 000 krooni, kõige lahjema varustuse juures 411 000 krooni, kuid ka seal on varustuses olemas 2WD/4WD/Auto veoskeem. Lisaks 5-aastane garantii ja 2,9% liisinguintress, mis tüüptingimustel (10% sissemaks, 5a) annab kuni 850 krooni liisingu kuumakse kokkuhoidu. Paneb mõtlema!
Honda CR-V, klassi turuliider. Võrreldavad varustustasemed maksavad vastavalt 426 000 või 441 000 krooni, mis on ikkagi Titanium varustusest odavamad. Samas on Hondal pakkuda selles varustustasemes bensiinimootoriga masin (ja kui soovid, ka automaadiga), mille letihind 364 000 krooni tasub 30 000 aastase läbisõidu puhul end rahaliselt isegi säästu-diisel Kugaga võrreldes ikkagi ära.
Räägime ka sellest, et näiteks uus Subaru Forester (mis sisaldab endas algtasemel (tõsi, alles bensiinimootoriga, diisel tuleb sügisel ja ilmselt maksab vaid mõnikümmend tuhat rohkem) peaaegu kõike vajalikku peale valuvelgede) maksab kõigest 324 900 krooni. Seda aeglustiga neliveo olemasolul!
Nii et peale Fordi sajandivanuse brandi ja kena väljanägemise pole Kugal millegagi kiidelda. Miks Ford selliseid puudulikke lahendusi turule toob, aru ma ei taipa.
Mõelge palun pisut suuremalt. Sellise klassi auto hinna suurusjärk ongi 400-450 tuhat. Ja las siis Ford kiitlebki hea väljanägemise ja sajandivanuse brändiga. Kui hakata krooni pooleks ajama siis on rohkem asja säästumarketisse või kadakaturule, kui uute autode salongidesse. KUGA on ju jumalast kena auto!!!
Kuga on jumalast kena auto, 110% nõus. Mulle väga meeldib! Ei mingit kahtlust! Ainult et CR-V ja uus Forester, Tiguanist rääkimata, on ka väga kenad autod.
Ehk siis kenadusest üksi ei piisa, vaja on ka automaatkasti ja 2 liitrist bensiinimootorit.
Ja sellega nõus, et sellise klassi auto hinna suurusjärk ongi 400-450 tuhat, aga seda diiselmootori puhul ja väga hea varustusega. Ega autoostjat pole mõtet sellepärast solvunult säästumarketisse või Kadaka turule saata.
Küll see bensiinimootor ja automaatkast ka ükskord tulevad. Mina küll usun, et tulevad. Samas, kui kütusest rääkida siis bens ja automaat võtab ma pakun linnas 3-4 liitrit sajale rohkem, kui diisel ja manuaal. Aga autoostjad ärgu solvugu. Valikuid on mitmeid ja võimalused inimestel erinevad.
On plaanis mingi aeg hakata autot vahetama ja ei teamida nendest valida**;kas ford kuga 2013a. bensiin ,manuaal ; või kia spotage 2012 bensiin ,manuaal. Mida soovitate, oleks vaja kõrgemat autot sest jalad haiged ning linnamaastur sobiks.