Andke nüüd andeks, ma ei tea auto siseelust eriti midagi seega proovin kuidagi moodi olukorda kirjeldada.
Nimelt siis, kiirendades teeb auto väga kurja häält. Tuleb kuskilt eespoolt, jalge alt. Maanteel sõites, suuremal kiirusel, on müra kõrvu korralikult kumisema panev ja raadiot normaalse volüümiga pea, et ei kuulegi.
Asi algas täitsa talutavalt. Algul plärises vaid leebelt nagu oleks lihtsalt summuti läbi, aga summuti on alles 12 kuud tagasi täiesti uus pandud ning probleem tundub olevat mujal. Igatahes, nädalate jooksul on kostuv müra aina kõvemaks läinud. Kütusekulu on ka 2-3 liitrit sajale kasvanud.
Olen uurinud, milles probleem võib olla. Summuti sukk, lambda andur, aga kõik kirjeldused nende probleemidega seoses ei kipu klappivat.
Milles võib probleem olla? Kui palju parandamine maksma võiks minna? Ja mis kõige tähtsam, kas kannatab niimoodi veel edasi sõita, ilma, et peaks kartma, et kuskile tee peale jään?
Eks see on ikka nii, et mõte remonti minna tuleb siis, kui vastavad asutused on suletud. Aga eile, üleeile, nädal tagasi?
Selge on üks, et mürin ei kao mittekuskile see ainult suureneb ja võimendudes võib rahaliselt paraja lisakulu juurde tekitada. Viga võib olla misiganes - laagrid, mootoripadjad, ka uus summuti, mida esmapilgul ei oskagi kahtlustada, jne. Soovitan minna mõnda autoremondifirmasse ja lasta pädeval mehaanikul auto üle vaadata/kuulata.
rattalaager või sisemine veovõlliots(mootoripoolne). ise arvan ,et sul see viimane oleks tõenäolisem kuna räägivad ,et see pidi just kiirendusel häält tegema .
pane siia kirja kui korda saad,siis teistel ka kergem ;)
kui müriseb, siis ei saa rattalaager olla.
oma kogemuse põhjal (2 rattalaagrit M6) ning ka teiste spetsialistide jutu järgi rattalaager undab.
mis poole laager läbi saab teha selgeks nii.
kiirus võiks olla vähemalt 30-40 km/h ja kui keerata rooli paremale (võimalikult palju), siis undab vasakpoolne rattalaager.
kui keerata rooli vasakule, siis parempoolne.
veovõlliots m6 (ABS-iga) kogemuse põhjal, kui väsis ära (loe hambad kulunud)
siis hakkas sealt poolt tulema (testimine analoogne rattalaagriga) krõk-krõk-krõk) laadne hääl.
Viimane "sümptom", mis veel tähelepanin oli see, et summuti sisse tekkis mingisugune valge ollus. Võimalik, et jää-lumi, aga väga imelik nähtus igatahes.