Tehniline

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Honda Civic 2005 ei võta starterit taha!

murekas
09:05 28.01.2014
Paluks abi. Antud autol tekkis mõned kuud tagasi probleem ,et käivitades hommikul, ei võtnud starterit taha. Aku oli samas ok. Selge,remonti ja öeldi et starter ja vahetati ära (ja ka starteri häälest tunda,et uus starter.Vana oli nats teise häälega). Tore. Aga siis nädal hiljem jälle,oli vahel nii,et käivitades,ei juhtunud midagi ,aga korrates protseduuri kohe, võttis starteri taha ja läks ilusti käima. Ja nüüd nädal tagasi,ei läinud enam käima.Auto jälle samasse kohta remonti treileriga ja...öeldi,et aku nõrk.Vaja uut akut.Kuigi teadsin,et aku pole nii vana ja ka laen seda vahel,lasin siiski ära vahetada.Tore,vahetage siis ära.Aga laup hommik jälle korra ei käivitanud ja täna hommik ei läinud üldse käima.EHK KOGU PROBLEEM SELLES,ET VÕTIT KEERATES EI VÕTA STARTERIT TAHA.Kas oskab keegi aidata või oskab soovitada mõnd PÄDEVAT venda,kes vaataks asja.

Tänud ette
PS
10:41 28.01.2014
Tagasihoidlikult arvan, et süüteluku põhi ei anna ühendust. Süütevõtmega jebides peaks hea õnne korral jälle käima saama. Kui starterit kohe taha ei võta logista kergelt võtit süütelukus (vasakule-paremale ja üles-alla). Aga täpse vastuse annab kindlasti pädev elektrik. Võib ka mõni muu elektriline ühendus jamada. Kuskandis elektrikut otsid, Eesti suur ja lai?
Marko
13:54 28.01.2014
Just niimoodi käibki kergeusklikelt raha äravõtmine. Ja asi toimib niikaua, kui maksjaid on. Mõned on isegi rahul...
Mine vii see aku ja starter tagasi ja nõua, et viga ENNE remondi alustamist selgeks tehakse!
murekas
13:54 28.01.2014
Elektrikut otsiks pealinnast või selle lähiümbrusest
Marko
13:59 28.01.2014
Kui lased muus kohas auto korda teha kaotad eelmises kõik õigused. Kui ei suuda sulle tünga teinud kohas jalaga ust lahti lüüa, siis jäädki maksma.
stammer
14:57 28.01.2014
No niipaljukest oleks võinud ise ka ära teha, et aku klemmidel pinge ära mõõta.
Kui vana aku on? Ka paariaastase aku võib pöördumatult ära tappa kui pidevalt lühikesi sõite teha ja ei aita ka aeg-ajalt laadimine.

Kui starter (väidetavalt vahetatud) ja aku on korras, siis vaataks massi üle.
No ei ole seal midagi nii keerulist, et ühele keskmisele mehele üle jõu käiks.
murekas
15:12 28.01.2014
Sain aku laadima anda ja homme uuesti proovin, sest nüüd nagu starter mõni kord korra nagu võttis mootori veo taha,aga väga korra....nagu kinni kiilunud või midagi taolist.või pooks.eks siis selgub,kas tõesti 5 päeva vana Varta aku tühi...või midagi muud
Kuigi kahtlen,et aku

Ehk kuhu soovitate vedada?

PS.Keskmine mees saaks võibolla hakkama, aga antud olukorras on autoomanik naisterahvas
murekas
15:14 28.01.2014
Ja veel,kui keegi ütleks,kus see starter asuma peaks (et kas näen seda üldse kapoti all nii lihstalt) ,siis saaksin vaadata,kas ikka on värske väljanägemisega see..et kas on uus üldse starter.Kuna ilmad olnud külmad ja soppa vähe,ei tohiks eriti mudane olla see veel...
Marko
13:00 31.01.2014
Oleks viisakas kirjutada, mis autost sai lõppkokkuvõttes.
murekas
13:59 31.01.2014
Plaanisin nii või naa teada anda kuidas seiklus lõppeb, aga vara veel.Praegune seis nii,et läheb käima vähemalt teise korraga.Aku laetud värskelt,ega see halba kunagi tee.
Järgmise nädala alguses auto uuesti sissevõetakse. Praegu öeldi, et et äkki tõmberelee (välisel hindamisel!). Samas, starter ju uus ehk relee kah ju uus on?
Eks näis, mis nad ütlevad ja kuidas sellest supist võimalikult valutult välja tulla....

Muudetud 31.01.14 14:00

salvokas
14:41 31.01.2014
Kui starter on uus siis sinna juurde kuuluvad osad on ka uued või on kellegi vana uue starteriga :-)
.............
16:11 31.01.2014
Mul fordil oli nii et käis mingi hoopis teise asjaga remondis ja peale seda läks ainult 1kord käima, ja tuli välja et kuidagi olid ka starteril relee p... keeranud. Sellistesse kohtadesse enam rohkem oma nina ei topi!
murekas
09:58 03.02.2014
Uus nädal algas ja....viisin auto sinna, kuna täna aeg kinni. Kuid meister juba jõudis öelda,et vaatavad ja kui starteri viga,siis seda starterit enam ei toodeta! Ei teagi mis seisukohta nüüd võtta?kui nii juhtubki minema...
Ise nad ju mingi starteri panid (arvelt loen välja,et taastatud Soomes vms), mille mina kinni maksin.Kas sellele kehtib garantii?
Nüüd vist asi nii keeruliseks läinud,et hakkab ülepea kasvama see teema....
............
10:35 03.02.2014
Mina laseksin kuskil teises kohas üle vaadata, aga arvata on et starter ise korras ,kontrolliksin tõmbereleed ja ühendusi
PS
11:22 03.02.2014
Garantii kehtib kindlasti. Kui arve alles, siis vähemalt esimesed 6 kuud pole neil midagi kobiseda. Pole tähtis, et enam ei toodeta. Pead saama samaväärse teise tootja oma või raha tagasi.
murekas
12:00 03.02.2014
Nüüd viimased päevad nii,et läheb kohe käima ja siis järgmine kord jälle ei lähe ja siis läheb jne.Ehk 50:50...või pigem rohkem läheb,ja vähem kordi ei lähe...

AGA ,ÖELGE MULLE,KAS SEE TÕMBERELEE ON KOOS STARTERIGA?ehk kui starter uus (taastatud) pandi,siis relee kah uus?
ˇ
12:01 03.02.2014
mis loll jutt, et starterit enam ei toodeta? 2005 pole veel uunikum ja varuosade tootmine kestab ikka üsna pikalt peale mudeliseeria lõppu. seda enam, et honda kasutab sisuliselt samu mootoreid mitmel mudelipõlvkonnal järjest.
PS
12:28 03.02.2014
Tõmberelee on koos uue starteriga. Kui peetis, siis kogu asi uus , s.t. starter ise ka.
startjoor
15:23 03.02.2014
Kui sa võtit keerad, kas siis kuskil kapoti all klõpsumist on kuulda?
Klõpsuma peab nii starteri tõmbemagnet kui ka väike vaherelee kuskil releede karbis.
murekas
15:33 03.02.2014
Just....nii paremal kui vasakul käib klõps...mõlemal pool mingi karp
startjoor
15:54 03.02.2014
Nii nagu võtit edasi-tagasi starteri asendisse keerad, samas taktis käivad klõpsud?
Kui nii, siis süütelukk on korras.
Nüüd oleks vaja aru saada, kas klõpsub väike relee releede karbis või suur tõmbemagnet-relee starteri küljes? Väike relee teeb väikese klõpsu, starteri küljes olev aga korraliku klõpsu mis kostab ikka 5m kaugusele.
Kumb on, väike või suur kolakas?
startjoor
16:04 03.02.2014
Katseta nii, abilist oleks vaja...
Aku pluss klemmilt minev jäme juhe läheb starteri relee külge. Minnes käega mööda seda juhet jõuad starterini, selle tõmbereleeni mis on umbes suure õuna jämedune junn. Kui hoida kätt selle vastas ja abiline annab starterit, peab käega olema see tõmbamise laks tunda olema.
Kui on tunda, et käe all miski rappub, on vooluahel starteri releeni korras.
Viga võib olla jämeda juhtme halvas ühenduses või starteri tõmberelee sees olevates ühendusklemmides või ühendusrõngas.
Ilmselt said tünga, su starerit putitati ehk natuke, või ei tehtud üldse midagi.
salvokas
16:26 03.02.2014
... ja küsiti uue starteri raha.
murekas
17:08 03.02.2014
Seda et kott pähe tõmmati,see oli suht alguses selge. Nüüd värkse inff,et starter (see mis siis vahetati juba,kui vahetati üldse) ja et otsivad starterit.Ma päeval ühe koha leidsin,suur-paala tn,kus oli olemas Lukase starter.Eks pean siis neile info edasi saatama,muidu jäävadki otsima...
Marko
00:34 08.02.2014
Ja edasi? Jalahoobid jäidki vist jagamata?
PS
15:52 10.02.2014
Ootame teema kokkuvõted. Kuidas asi lahenes ?
murekas
11:55 13.02.2014
Tere

Eelmine nädala esmaspäeval võeti auto ette ja vahetati starter ära.Kui piilusin sealt ,siis paistis uus starter küll, vähemalt korpus. Siiani töötab. Raha maksin 0 EUR. Ikkagi kahjumiga projekt, kuna nüüd 2 akut olemas.
Kuna tegu polnud mingi nurgataguse kohaga,siis paneb imestama,et sellist jama tehakse.
ˇ
11:25 14.02.2014
selge. esimese vahetusega püüti vaikselt tünga teha ja kas üritati remontida vana või võeti kuskilt romulast teine ning loodeti, et jääb tööle ja et klient on saabas ega saa nagunii muhvigi aru. aga eks see ole iga tööga nii- kui tahad kaks korda teha, siis tee esimene kord s.tasti.
kuid aku saad kuulutustelehtede kaudu maha müüa. kasvõi see vanem, uus jäta endale.
Marko
00:14 16.02.2014
Mersuga tibisid on töökodades peedistatud aegade algusest ja peeditatakse edasi (kujund) seega tasuks anda auto remonti viies võimalikult jämeda kaelaga isasele :)