Tehniline

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Akulaadija/käivitusabi

iffo
04:00 08.02.2014
Tere

Palun abi akulaadija/käivitusabi valimisel. Nimel sõidukil aku 110Ah, mootoriks Perkinsi diisel 92kw. Kas Leader 400 Start jääb lahjaks?
professor_sammaljalg
06:13 08.02.2014
meil selline tööl mitmendat aastat, igapäevaselt veokaid ja busse käima panemas. pole veel lahjaks jäänud..
kaader
10:10 08.02.2014
Aku laadimiseks sobib kindlasti. Käivitusabina võib kärsama minna, kui aku liiga tühi on. Stardiabi peaks käivitusvoolule ligilähedast voolutugevust suutma anda. 300A on bensuka käivitusvool.
Tuttav proovis sellisega T40 käivitada, peale mida kastis juhtmed ära sulasid. Ehk siis lasi liiga pikalt stardiabi.
Õnneks seal sees puudub elektroonika ja peale juhtmete asendamist, hakkas aparaat jälle tööle. Minu arust puudub stardiabi korral sulavkaitse, asi põlebki maha?
...........
13:49 08.02.2014
Rumal suudab raudkangi ka ära lõhkuda. Stardiabi ei tähendagi seda, et tühja akuga hakkad kohe starterit andma. Kõigepealt laed natukene ja siis annad starti ja seda ka mitte pikalt.
Sellisega olen käivitanud veoautosi ja ekskavaatoreid.
..
20:41 08.02.2014
Sai ka kunagi niisugune ostetud ja kähku maha ka müüdud, liiga nõrk oli. Järgmine sai parem, ikka tunned, et abi ka on.

http://www.ladu24.ee/img/products/297-10-3640.jpg
iffo
21:07 08.02.2014
sai täna ostetud telwini leader 400 ja tundub selline "on ja pole", kuna kasutan vähe, siis saan hakkama.
obljää
00:39 09.02.2014
Kas teise akuga lihtsam ei ole?
110 AH aku käivitusvool on 800-900 amprit, need 400-500 amprised stardiabisaiad on sama kui Ziguli pealt täkku anda. Abiks muidugi on ja akut saab ka laadida.
Mina hoidsin külmadega teist akut toas laadimas ja hommikul ühendasin käivitusjuhtmetega kokku.
Käivitusjuhtmed on ka oluline moment. Ei tulegi silma ette, kas neid Eestis kuskil poes üldse müüakse.