Sai ostetud Qashqai ja mõne aja pärast tulemas järjekordne korralne (iga-aastane) hooldus. Ostetud EurostAutost, kuid samas on linnas feel Fakto - kumb võiks olla parem valik? Hea oleks lugeda inimeste kogemustest (teenindus, hinnatase jmt).
Aeg-ajalt satun ka Rakverre, kuid ega vist seal parem ole kui üks neist kahest pealinna esindusest. Tänud juba ette!
Ma vahetan alati ise õlid ja filtrid ....
Siis on kindel ,et on vahetatud . Õli suudan ka osta vastavalt kvaliteedinõudele.
Teenindustes on Esmaspäeva hommikuti meestel pohmakas ja ei viitsi näiteks salongifiltrit välja kiskuda....
Ja mul on aega ja lasen karteri vanast õlist tühjaks tilkuda.
Teeninduses lüüakse punn tagasi ette kohe kui ei voola nagu kraanist õli enam.
See on siis oskajatele ,võhikud ärge parem avege kapotti ,oskate vaid käkki keerata . See et klaasipesuvett radikase valatakse on täitsa tavaline.
olen võtnud pakkumisi nii eurost- kui fakto autost ja eurost on üldiselt soodsamaks osutunud. teenindus on sõbralik ja professionaalne, midagi ekstra pähe määrima pole hakatud. hoolduse ajaks on võimalus saada tasuta asendusauto, aga selle kohta võiks küsida juba aega broneerides. enda autot kätte saades olen topsihoidjast kommi leidnud :)
Kui tehas näeb ette, et käid korralises hoolduses, kas korra aatas või siis 20000 km tagant, uuematel 30000km tagant, vastavalt kumb välp ennem täitub! Ja seda peab tegema LOOMULIKULT esinduses! Samas nad kontrollivad hoolduse käigus kõik sõlmed üle, lisaks õli ja filtritevahetusele! Sama on ka kere garantiiga, kuigi see on 12 aastat, pead aastas korra käima esinduses kontrollis, kus pannakse kirja kõik vigastused, kriimud ja mõlgid igal kere plekil eraldi! Ei ole nii, et veered näiteks 11 aasta pärast,peale uue auto ostu, esinduse ette ja nõuad läbiroosteanud poripleki vahetust! Kusjuures oled eelnevad 11 aastat ise autot hooldanud ja remontinud! Sellised on lihtsalt garantii tingimused, võta või jäta ja kohtuga pole seal midagi teha ega vaielda!!!
Siin oli nagu juttu ise hoolduse tegemisest või siis esinduses teha laskmises! See on FAKT, et ise tehes hooldust, ei kehti sul mingi garantii enam!
Kas seda teha ühes või siis teises esinduses või remonditöökojas, see on juba natuke TEINE teema!
huvitav minu saanil on täitsa tühi raamat, ei ole kandnud sinna midagi ei ametlik , mitteametlik töökoda, egas mina, mis vahe on töökojal ja kodu garaažil , minuteada ei pea ükski töökoda omama riikliku litsentsi, mis kinnitab et on pädev remonditööid tegema
Tõsi, kui tegu on saaniga, siis võid seda rautada ise või siis lasta seda naabri Vankal teha ja pole mingit luba ega litsentsi vaja, aitab haamrist ja kirvest küll :))
Jah, täpselt nii on ka Nissaniga! Kuigi on rõhutatud juhendis, et kõige parem on ikka hoolduses ka firma esinduses käia.
Usun ka, et üle 5 aasta vanuse autoga pole mõtet enam kerekontrollis käia, sest värvi garantii on ju nagunii läbi siis ja eks on ikka juba mõni kriips ja kraaps ka tulnud, mille taha firmal pugeda, kui midagi kerel ka rooste minema peaks!
Esimesel viiel aastal niikuinii auto ei roosteta. Milleks see kontroll? Kui algab rooste , selleks ajaks on ka garantii läbi. Loogika oleks hoolduse eest maksta kui kere kontroll algaks alates siis kui auto on 5 aastat vana.
Toon paralleelselt välja võrdluse MITTE nissanit omades teiste brandidega. Naise eelmised kaks masinat olid Fabiad. Korraline hooldus 200-300€ sõltuvalt tehase excelist. Peale Fabia vahetamist teise margi vastu oli näiteks esinduse hooldus 137€. PS. ei ole pezoo, renoo, sidrun, honda, nissan, fiat, skoda, vw, dacia, opel, ford ega mõni muu moodne bränd, pole moodne linnamaastur.
Ei kurda kvaliteedi, välimuse, müraisolatsiooni ega ostuhinna üle. Garantii 5a või 100. Arvestades, et aastas liigub auto napid 15K, siis ilmselt 100K ma ei jõuagi kui realiseerimiseks läheb.
( to isiklik arvamus)
Auto enda garantii ja keregarantii on kaks erinevat asja! Mina tean rääkida Nissanist, millel on nüüd 5 aastat garantiid aga kerel on 12 aastat garantii!!! Kui lased igal aastal esinduses kere üle kontrollida! Nagu aru saan, siis see ei tähenda, et pead automaatselt ka hoolduse teha laskma!
Arvestage seda, et keregarantii alla kuulub detalil läbiv auk.
Üldjuhul tänapäeval seda 12a. jooksul ei juhtu. Kui detalil avarii siis kaob ka endine garantii.
Oma kogemus: KIA Sportage 2012a. viimased hooldused ei olnud tehtud esinduses, kevadel kevadel (garantiitingimuse kehtivuse ajal) ütles üles tagurduskaamera, esindus laiutas käsi ja ei pidanud seda garantii korras vahetust võimalikuks. Mis seos on hooldusel ja tagurdamiskaameral?????
Soovitati küll esinduse otsus vaidlustada, aga kel seda aega et kembelda.
Olen keregarantii teema läbi käinud väga erinevate automarkidega ja võin kinnitada, et selle kontrolli eest raha maksmine peale viiendat aastat on raha mahaviskamine. Nii nagu siin juba ka mainiti siis kui auku sees ei ole on teema esinduse ja sinu jaoks lõppenud. Näiteks värvi mullitamine paljudel juhtudel keregarantii alla ei kuulu vaid see on meie keskkonna mõjudest tulenev tegur. Kui see oleks juhtunud värvigarantii ajal mis kehtib tavalisel 2 kuni 3 aastat siis oleks läinud garantii alla. Näiteid võiks tooma jäädagi mis lisaks kerele puudutavad viimasel ajal ka mootorite remonti mis esindustes tehakse aga see pole hetkel teemaks. Edu!
Jah, arvata võib!
Nagu Nissani esindus peab normaalseks, et pliiaku laetus püsib 12,2 V peal. Omal ajal pidi täis aku ikka olema 12,7 V. Kuid eks tehase poolt see "nutikas laadimine" paika pandud ja mis neilgi muud teha, kui tagant kiita ja öelda, et nii peabki olema!
See 12 aastane keregarantii üldjuhul ei kehti - võid seal esinduses iga aasta täkkeid lugemas käia kuid kui ühel hetkel avastad et rattakoopa plastikutagune on nigu iirte juust ja seetõttu ka pool karbiplekist on õhku haihtunud - saadab onda esindus koos su avastustega pikale lainele.
selgeltnägija valerka:
Seda klikki peaksid lugema kõik uue auto ostjad. Ise lasin teha kohe uuele KIA-le korresioonitõrje, kuna plaanisin sõidukit kasutada pikemalt, seega teavitasin teisi selle kere garantiitingimustest. Korralik korresioonitõrje tagab autokerele vastupidavuse. Pikaajalised garantiitingmused sõidukile muudavad Teid "pärisorjaks", alati on inimesel valikuvõimalus.
mina pole ühegi oma uue autoga käinud esinduses peale garantiiremontide, ja neidki oli vist 2 , dpf vasturõhu andur andis vagil saba , esindus lubas sõitta limp modes nädal aega kuni tuli andur, egr läks kuskil 30k pealt ja see vahetati välja, rohkem poe vaja olnud margiesinduse uksi külastada,kui saaks uuel autol valida et 15-20% hind alla ja ilma garantiita, siis ei mõtleks minutitki
Huvitav, mis hinda te oma autot müüma hakates küsite, kui hooldused ise teete. Mis arvab autoostja tühjast serviseraamatust? Milline on ostja jaoks garantii, et selle autole on üldse midagi hooldus tehtud? Muidugi on võimalus, et ostan poest uue auto ja sõidan sellega kuni romulasse viimiseni. Sellisel juhul ei pea tõesti teeninduse uksi kulutama.
Samas ei näe ka erilist kokkuhoidu hoolduselt. Kui leidub raha osta või liisida 20-30000 € auto. Siis ei tohiks erilist probleemi tekitada 200-400€ hooldusarvega. Päris huvitav pilt oleks, kui magalarajoonis puhkepäeviti roomaksid autoomanikud autode all, lastes välja vana õli ja kontrolliksid detaile. Selleks ongi vist linnamaasurid moes, et sinna alla mahub ka kõhukam mees ära.
normaalne inimene ei hoolda autot üldse. sõidab sellega 50 000km ja leiab sellele ülal mainitud normaalse ostja. ja kordab seda järgmise autoga. kokkuhoid on märkimisväärne.
Kui auto otse väljaostad, võid sellega teha, mis tahad! Ainult, et garantii katkeb kohe ja kere roostegarantii samuti! Kui liisingusse võtad, siis teeb automüüa pangale kohe kõne, kui aasta pärast hooldusse pole jõudnud ning sind ootab trahv lepingu rikkumise eest!
Minu kogemused garantiiga näitavad, et see on üldjuhul mull.Alati on olnud vaja hakata midagi ise tõestama ja oma õiguste eest seisma.Muidugi on hea, kui on olemas korralik hooldusajalugu, aga ka see ei garanteeri, et asjad oleks korras.Tempel- kleeps näitab, et on mingi õli, aga tegelikult lastakse poole odavamat sisse.Kuidas käib piduriõli vahetamine?Tegelikult nimetatakse seda nüüd uuendamiseks.Kui planeeritakse autot kasutada pikemaajaliselt, siis üldjuhul suhtutakse temasse ka vastavalt ja garantii on vesi tootja ja müüja veskitele.
jee.kim (registreerimata):
"Päriselt vaatate ka neid raamatuid?
Tehke ise endale sobiv.."
Nissan Eesti ei väljasta enam garantiiraamatuid ja kui oled kasutatud garantiilise Nissani piiri tagant koos raamatuga toonud, ei tee sinna sissekandeid - teave on elektroonses andmebaasis.
Mõte oli eelpool kirjutanutele teada anda, et hooldusraamatu kirjastamine on Eesti puhul tulutu tegevus. Samas Saksamaal on paberkujul hooldusraamatud siiani kasutusel.