Probleem siis selles, et plaanis on hakata autot müüma, kuid millegi pärast läks paar aastat tagasi odomeetrer tuksi ehk siis temperatuuri, reisiarvesti ja odomeetri ekraan küll põleb kui süüde sisse panna, kuid ühtegi numbrit ei kuva. Olen sellest ajast saati läbisõitu üsna umbkaudselt üles märkinud, kuid see võib hetkeseisuga valetada juba kuni 10t km.
Võtsin ühendust ka Info-Autoga, kuid nemad sooviksid pigem kogu ploki välja vahetada ning uuesti programmeerida, mis läheks aga maksma üle 600€, mis on 1/3 auto hetke turuväärtusest.
ülevaatusel ju ometi pandi läbisõidud kirja?
iga-aastane läbisõit on ju enamvähem sama?
ostja aga ilmselt ei taha sellist autot, sest ülevaatusel tekib probleeme kui näitu ei ole ja tal tuleks ikka oma kuludega see korda teha. lihtsam on kiirmüügiärikatele maha müüa ja oled vaevast lahti. küll väiksema hinnaga, aga endal muret vähem.
Ära vaeva pead - enamus turul olevatest autodest on niikuinii keritud ja läbisõidu uskumine või mitteuskumine on pigem usu kui tehniline küsimus, eriti nii vanal autol.
Pealegi on ostjal võimalik kontrollida läbisõitu varasemate ülevaatuste järgi ja sellest midagi järeldada.
Kui läbisõit väga huvitab, siis võib ju juhtme külge panna ja vaadata, mida arvuti ütleb. Tõenäoliselt pardaarvutis on see number endiselt täitsa olemas.
Üks mõistlik võimalus on ausalt ära rääkida ostjale, et odomeeter ei tööta ja eks ta siis ise teab, kas ostab, teeb korda, tingib hinda või kehitab õlgu.
Mind isiklikult huvitaks sellises vanuses ja alla 2000 euro auto puhul pigem sõitmist mõjutavate asjade seisukord.