Plaan oma vana Nissan Pickupi alusraam korralikult puhastada ja teha korrosioonitõrje, kuid nagu elu on näidanud, siis ainult relakaga puhtaks tegemine, kruntimine ja mastiksiga võõpanie head tulemust pikaks ajaks ei anna (läbikäidud tee). Kas kellegil on kogemusi ja oskab näpunäiteid jagada, mis järjekorras asju tegema peaks, mis vahendeid kasutada (rust reformer, rust converter, jne ), et jääks püsiv kaitse. Elu on näidanud, et suurem enamus kaubanduses müüdavatest roostetõrje vahenditest on vaatamata ilusale pakendile päriselus kasutud. Ise mõnda asjakohast videot youtubist vaadates jäi silma POR-15 roostetõrje vahend, kuid Eesti kaubanduses, seda toodet internetist leida ei õnnestunud. Kui keegi teab aga, kust eelnimetatud Por-15 vahendit müüakse Eestis, võib lahkesti teada anda.
Kui aga pole võimalust alusraami kerest eraldada, st et peab siiski auto alt asjale lähenema? Või kui roostet pole lihtsalt nii palju , et peaks autot pulkadeks võtma hakkama. Mis keemiat keegi on kasutanud ja kas tulemus püsib?
sa ju ise tead,et mingi keemiaga mökerdamine ei aita.miks sa ilma asjata punnid.nagu juba öeldi,siis päästab liiva-soodaprits.kui sa ei viitsi raami lahti kiskuda,siis on see sinu oma mure
Tegelikult on lihtne ja efektiivne meetod õlitamine. Raami sisse õli saamiseks on väga erinevaid mooduseid, alustades tavalisest süstlast, millel rüüsijupp otsas, kuni eritehnikani.
Tehnoloogia puuduseks on see, et vaja teha kolm - neli korda aastas ja iga kord peab auto täiesti kuiv olema.
Mida sa troll ( 63amg) haugud? Ma ei ole ainus, kes siit foorumist soovib nõu küsida. Seda foorumit loevad ka inimesed kes tahavad väiksemaid parandusi auto all teha.
Minu maasturi raam ja põhi on puhastatud nii hästi kui võimalik,ja peale kantud kuum kere konservant (kahurimääre) mis kestab suht hästi. Kahju,et seda toodet enam poest osta pole võimalik.
Aitäh, uurin. Silme ees võtab kirjuks küll, kui palju on erinevaid tooteid turul.
Ei ole nii, et lähed poodi, ostad mingi asja, paned peale ja kestab igavesti.
Suvel puhastasin ilusasti haljaks piduri sadulad, mõtlesin et teen uueks. Läksin autotarvete poodi, küsisin nõu, et kuidas töödelda - anti mulle miskit sprayd - roostemuundurit. Spraytasin korralikult, lasin isegi 24 tundi kuivada, kruntisin ja viimaks ka värvisin, kuid nädal hiljem hakkasid juba rooste täpid peale tulema. Nii et, ei ole nii et küsid poest - peab end ise eelnevalt harima, või targematelt nõu küsima. Nüüd olen aru saanud, et rooste muundur, või siis rust converter ei takista uue rooste teket, seda ei panda ka haljaks lastud pinnale, vaid pannakse otse roostele, isoleerides selle kuidagi, muutes selle mustaks. Hiljem aga, et ei tekiks uut roostet peab vist omakorda üle tegema rust reformeriga, mis takistab uue rooste teket. Ühesõnaga pudru ja kapsad, seepärast küsingi kas keegi oskab täpsemalt seletada.
Nii suurt tööd pole ette võtnud küll, aga väiksemas mahus on kogemusi. Nende järgi on parim roostesurm Loctite Super Rost Killer. Kallis (väike pudel ca 10-15 eurot), aga hästi tõhus. Roostekohad relakaga nii puhtaks kui võimalik, siis piiritusega puhtaks, seejärel kannad pintsliga Loctite peale. Kui ära kuivab, võib üle värvida. Enda autode põhjadel-tiivadel-karpidel panen kohe kivikaitset peale. Üks auto minu kätes juba neljandat aastat peale sellist töötlust ja peab endiselt vastu.
Lumehelbekesi pole mõtet kuulata - eks see rooste sealt kunagi ikka taas välja lööb, aga samamoodi hakkab meie soola käes roostetama ka liivapritsitud auto. Lasin möödunud sügisel ühe plekkveljekomplekti liivapritsiga üle käia ning üle värvida - peale esimest talve on juba roosteplekke, just ilukilbi avade kohal ja sama kujuga.
Jäi üks asi mainimata - tipptulemuse saavutamiseks kasuta nn kärgkettaid. Need on kallid ja samas kuluvad kiiremini, aga on palju tõhusamad ja kerele säästvamad. Traatketas rebib ka puhtast metallist tükid välja, kärgketas on painduv ja hävitab just roostekohad.
No halja rooste peale ei tohi ju määrida. Reklaamides tehakse seda küll, päriselus ei tööta. Pind tuleb nii puhtaks teha kui võimalik, et mõni must täpp (sügavama roostekolde jäänuk) oleks alles vaid. Ning tema plaadikesed on roostes autokerest päris kaugel. Peenike ühtlane roostekiht, mille saaks lihvpaberiga mõne sekundiga läikima vs sügavad roostekolded, mida ümbritseb korralikum plekk (või siis ühtlane sügav rooste, kui tegu Eesti auto põhjaga).
Loctite vahend on meil müügis nime SF7505 Super Rost Killer alt, videos oli mingi USA turu "Rust neutralizer". Ilmselt sama asi ikkagi.
Meie kliimas ei saagi rooste vastu püsivat kaitset, saab ainult roostega võidelda. Püsivale kaitsele oleks kõige lähedasem osta esindusest uus auto, teha kohe korrosioonivastane töötlus, mida igal aastal kontrollida ja vajadusel uuendada.
Lühidalt, mõttetu üritus. Kui just uuena tehase autole ei tee. Siis kestab küll. Kogemus uue ziguliga. Siis oli asjal jumet,sest auto osteti nn terveks eluks. Tänapäeva auto on tarbeese rohkem.
väljenda ennast teinekord korralikult! kui sul on vaja puhastada vaid 2 ruut cm,siis pole tõesti mõtet raami liivapritsida.
mina värvin pidurisadulaid tavalise spreyga pluss lakk.kestavad aastaid.loomulikult puhastan ennam mehaaniliselt,mitte ei mängi mingisuguste nn. roostesurmadega
Kui asi niikaugel, siis pole vaja mitte õlitada, vaid rooste asendada terasega ja alles siis õlitada! Pealekeevitamine kiirendab roostetamist kordades. Sellest peab hoiduma niipalju kui vähegi võimalik.
Mis nendel roostesurmadel häda on?
Esimene eeldus - rooste muundada millekski, mis on ilmastikukindlam, näiteks raudfosfaadiks.
Teine eeldus - Marko ütles, pind kuivaks. Metall on poorne, vaata kasvõi luubiga, sinna jääb niiskust sisse, pole isegi mikroskoopi vaja.
Edasi juba pahtel, krunt, kivikaitae/värv ja värvi puhul otsa veel lakk.
Täiusliku tulemuse jaoks tuleb muidugi kõik lahti võtta, kuid auto eluea pikendamiseks, näiteks 5 aasta võrra, on variante palju.
Kõigepealt puhtaks pesta, lasta kuivada, lahtine rooste maha harjata, mõne roostemuunduriga üle käia. Seejärel tuleb katta mõne sellise vahendiga, mis päriselt kõvaks ei kuiva ja omab ronimise-imbumise võimet: Hagmans, Krown, Fluid film.
Tänan nõuannete eest. Paistab, et täpselt nii palju kui on tooteid turul on ka erinevaid arvamusi. Töökotta ma kindlasti ei lähe, kuna eales ei tasu see ära. Käte peale kukkunud ei ole ning aega on ka piisavalt, et seda ise teha. Olen tegelikult juba korra teinud garaazi kanalis alusraami relakaga haljaks, kuid rumalana panin peale vaid põhjamastiksi, lootes et sellest piisab. Reaalsus oli aga see, et üsna ruttu hakkas raam uuesti roostetama ning mastiks pragunema.
Tahtes seekord asja korralikumalt teha, mõtlesingi, et uurin asja enne ja mis on amatööri parim õpik, eks ikka youtube. Nii palju kui ameeriklaste videotest on näha, siis nemad kummardavad kodumaist POR-15 toodet. On sellega igasuguseid katseid tehtud ning pidavat ikkagi selgelt teistest parem olema. On ka muidugi näiteid (videoid ), kus seda tehakse maha, kuid nagu aru olen saanud, siis väga oluline selle toote juures on eelnevalt haljast metalli töödelda rooste eemaldiga (rust reformer ), kindlasti aga mitte rooste muunduriga (rust converter ). Nimelt rooste eemaldi, ehk siis rust reformer on justkui krunt, millele POR-15 haakub hiljem. Kui aga panna POR-15 haljale metallile, siis ei toimu nakkumist ja hiljem koorub suurte tükkidena maha, justkui värv mis tuleb maha, kui krunti pole alla pandud. Igastahes olen müüdud ning nüüd otsin veel kust osta saaks. Eesti saitidelt ei leidnud. Soomes müüakse online, kuid riigist välja saatmist ei toimu. Veel on ka Saksa leht, kuid seal tuleb postikulu 24€ ja hetkel veel hambad ristis, ei taha ma postifirmale sellist raha küll maksta. Võibolla keegi peilib sellelt aadressilt välja lähima edasimüüja: https://locate.por15.com/
Toote kummardajaid võib leida palju aga kahjuks leidub vähe inimesi, kes mäletavad veel põhikooli keemiatundi. Ütlesin sulle enne valemi ette, tee selle järgi.
Ja sa siiralt usud et selle asemel, et rooste eelnevalt eemaldada, peaks kohe roostele panema rooste muunurit ja peale seda kõik muu jama veel otsa ning et see oleks pikaajaline lahendus? Nii rumalat juttu ei saa küll kooliharidusega inimene rääkida.
See, et lahtine rooste vaja traatharjaga maha lükata, on ka elementaarne keemiatund. Mida vähem reaktsiooniks materjali on, seda vähem kulub sinna ka reagenti.
Raudoksiidi, raud2oksiidi ja raud3oksiidi (rooste) saab näiteks lahja fosforhappega muundada raudfosfaadiks, mis on nii ilmastiku kindel kui üldse asi olla saab, seega jah, roostemuundur tuleb roostele kanda, kui roostet pole, siis pole tal midagi ka muundada. Marss tagasi kooli!
Sul ei soovita seda kraami kasutada, sest kuna juba nii loogikavaba jutt tuli, siis ilmselgelt pole ka kätte harjutatud elementaarsed ohutusvõtted. Jäta parem asi proffidele teha. Vaata Soome poole, seal tehakse korralikku korrosioonitõrjet, võtakse plastikud jne asjad kõik ära ja tehakse üle ja pannakse kokku tagasi.
Mees palun ole hea ja loe oma kirjutatud jutt nüüd kenasti veel vaikselt üle. Sinu tekstist võib lugeda, justkui fosforhape või siis Rust Converter on kõigi rooste probleemide lahendus ja rohkem midagi enamat justkui polegi vaja peale kanda. Teed selle nii lihtsaks, kanna aga peale ja ongi olemas.
Kuulete siis liivaprtsi usku inimesed, üks tarkpea siin räägib risti vastupidist juttu üldlevinud põhimõtetele.
Kahju, et ikka igas foorumis peab olema selliseid tegelasi, kes hakkavad kooliharidusest rääkima ja et kui rumalaid küsimusi ikka esitatakse.
See, kui sina kutt oled automaaler ja tead kuidas Soomes asju tehakse, siis see ei tähenda et see on absoluutne tõde.
Sellisest ainest pole mina küll kuulnud, mis roostet otseses mõttes eemaldab - et kogu oksiid voolab koos veega maha vms. Mul on purk mingit Poola K2 geeli, mis seda väidetavalt tegema peaks. Aitab ainult sellise rooste vastu, mis on haljale pinnale niiskusega üleöö tekkinud - rohkem tolmukiht kui rooste, see tuleb tõepoolest maha. Paras rämps nagu iga K2 toode.
Ja kust sa võtsid, et "rust reformer" tähendab eemaldit? "Reformer" ja "converter", üks "reformeerib", teine "konverteerib", sama tähendus ju - "muutmine". Võimuparteid hakkame nüüd ka "Eemalduserakonnaks" nimetama? :D
See, et amatööri parim õpik on Youtube, on ka kaheldav. See, et keegi on seda filminud ja üles postitanud, ei tähenda veel, et töö õigesti tehtud on.
Paar sõna mastiksidest ka. Alguses kasutasin Automaailmast ostetud Chamäleoni tooteid - purgist mastiksi ja kivikaitse spreid. Spreiga töödeldud pinnad läksid päris kiiresti praguliseks. Mastiks oli ok, aga väga tugeva ja ärritava haisuga nagu kõik Chamäleoni tooted millegipärast. Praegu seisab garaažis suur purk seda: https://www.codevaruosad.ee/kataloog/autokeemia-vene/mastiks
-pohja-bikar-11kg
Ei tea, kas seda veel osta saab või mitte. Täiesti talutava lõhnaga, väga vedel, kuivab aeglaselt - või tegelikult päris ära ei kuivagi, jääbki poolpehmeks.