Mul endal Bravo 1,4 98a.
Pool aastat sõitnud ja kahe viimase kuuga olen vahetanud:
1. rooliotsad;
2. õõtshoovad;
3. veepumba;
4. amordid;
5. kogu siduri komplekti;
6. JA TÄNA JOOKSIS MOOTOR KOTTI...
Auto pole ju ometi nii vana, aga laguneb ***** kanti.
Jupid pole küll kallid, aga kui auto ikka iga kuu käib paar korda remondis, ju ta siis ikka üx saast ole.
Ainult vaenlasele võib sellist autot soovitada.
Selge see, et Fiat laguneb! Seda oleks pidanud enne selle auto soetamist juba teadma...
Tundub, et on odavalt saadud täiesti HOOLDAMATA masin, millel kõik asjad nii viimase vindini kulunud, et ei jää muud üle kui remontida või maha kanda. Õnnitlen...
Kui närve ja raha tahad hõida, sõida autoga, mida pidevalt parandama ei pea - vaata n. Golf III või Corolla endale. Kuid alati on kõige tähtsam auto eelnev hooldus.
Seda muidugi, et Fiat jääb Fiatiks, aga kui ma ta pool aastat tagasi ostsin, siis oli ta ühe raamatupidaja töö auto ja käis iga 20 tuhande tagant esinduses hoolduses.
Autot oli hoitud küll.
Jälle on kord teema üles seatud, kus nüüd võivad kõik "fiati tundjad" oma teadmisi näidata... Pole see esimene, ega ka viimane auto millel mootor kotti jooksnud on. See et sellel fiati embleem kapotil ilutseb, ei ole veel vea põhjus. Yep, millega sina sõidad? Millisel autol rooliotsad ja õõtshargid ei kulu? Carello, kui pikk on sinu fiati omamise kogemus? Ja lõpuks Dannu, miks sa kohe endale golf 3 ei ostnud, kui teatsid, et fiat jääb fiatiks? Nagu siin teised targad mehed räägivad: golf3 (ja ka corollal) ei kulu veermik ega rooliotsad, ka on neil igikestvad amordid ja veepumbad. Ning loomulikult ei ole veel olnud ühtegi golfi/corollat, mille mootor oleks kotti jooksnud!!! Need käivad isegi siis veel edasi kui nad juba emexi laoplatsil on!
No kuulge! 6 aastat vana auto vajabki üldjuhul esisilla remonti. Mis puutub sidurisse, siis olen tähele pannud, et minu naine sõidab ka miskipärast linnavahel jalg siduripedaalil. Mis nüüd mootorisse puutub, siis on ilmselt eelmine omanik naisterahvas, kes sõitis vaatamata armatuuris põlevatele hoiatustuledele.
No nii: 1 ning 2 punkt oleneb ju ka teedest, vaata milllised teed on. Ning muidugi nimetaks ka mina neid kulumaterjaliks.
3) veepump- Kas see just nii ruttu ära väsib, aga oleńeb ka ju läbisõidust
4) Amordid ka ju kulumaterjali alla kuuluvad, muidugi ka teede seisukord ning kilometraazi järgi
5) Sidur- esiteks läbisõit ning teiseks äkki on palju "libistatud"
6) Mootor- kui suur on läbisõit?
Margus, mul oli muide aastatid tagasi fiat 127. Vaatamata oma väiksusele oli see üks päris talutav pill, ülimalt lihtsa ehitusega ja lollikindel, keregi oli korralik. Sai ise mootor 2x lahti võetud ja kokku pandud. Kuid auto sünniaasta oli ka 1978...
Siis olid autod veel "vana kooli" tehnikaga, mida iga mats sai rem-da nagu Ladatki. Bravo/Brava on aga ilusas kestas fiati tehnika, mis küll kaasagsem, kuid ikkagi oluliselt kehvem, kui konkurentide toodang.
ega sa ei võind ju öelda palju läbisõit on, arvatavasti oli lihtsalt aeg rooliotsi, amorte ja õõtsasid vahetada. A no mootoril oli äkki hammasrihm vahetamata või ****lt peale pandud.
Lollid! Otsige parema veermikuga auto - uuemad A4/passat jne on palju hullemad. Golf3 olen omanud ja veermikus oli pidevalt mingi jama, zharniirid ja rooliotsad kulumaterjal. Kui normaalselt sõita peab bravo väga hästi vastu, tuttaval juba 6 aastat, 180tkm ja peale õli-klotside-filtrite pole midagi vaja olnud.
Ja need krdi japside propageerijad - kas teil üldse maitset pole?
Sõiduomadused maksavad ka midagi.
olen pidanud mitmeid fiatte
ei ütleks, et lagunevad rohkem kui teised ja jupid on tõesti odavad
arvan, et kui sa oleks ostnud samasuguse läbisõidetud mersu oleks sa pidanud lihtsalt 10 korda rohkem raha kulutama-muud midagi.
ei maksa saasta osta ja omanikust sõltub ka palju.
seda tuleb ju harva ette et inimene end ise lolliks siin tunnistab ja ju ta ei kavatse seda autot ka maha müüa-sellepärst siin mustabki seda marki sõidukit.
Tuli see ka veel meelde, et ühel tuttaval oli kunagi brava, ka mingi 170 oli sõitnud 3 aasta jooksul ja mootor sai ainult kiidusõnu. Esisilda ta remonis küll , a see oli suurest läbisõidust ja toimub prantslastel samamoodi, aint jupid kallimad. A te vaadake seda õlivahetust tuli minu teada 15 tagant teha ja ärge saasta sisse pange. 1 vend (kokkuhoidlik)pani prelude sisse mineraalõli ja sai tervelt 25 km sõita pärast seda...
Dannu ,sa oled ilmselt saanud auto mis on käinud teenenduses kas ainult templeid saamas või on veermik teise ringi lõpus. Meie teede peal ei pea originaal puksid kauem vastu kui 100000 ja kui teda remonditi B osadega siis need peavad MEIE TEEDEL vastu kolm korda vähem vastu kui tehase jupid. Tallinna kohta puudub kogemus ,aga juttude põhjal peenestab seal veermiku veel kiiremini. Ta peaks olema sõitnud sul kuskil 200000 alla ,kuigi mida näitab teenenduse raamat. Seal peaks kirjas olema mida selle autoga tehti. Mis sul selle mootoriga juhtus. Ega ometi mõne rulliku pärast. Mis puutub sellesse laimamisse siis see, et keegi meist aeg ajalt satub ära peenestatud ja hooldamata eksemplari otsa ei ole süüdi auto mark. Mina lendasin kunagi täiega orki MB 300 D ga aga pole küll pähe tulnud minna Mersut sõimama. Asi sai otsast lõpuni üle käidud ,sõidetud ja maha müüdud. Kusjuures see on elus ainuke auto olnud ,mis jättis mind tee peale. PS õhufiltreid peaks meie oludes vahetama tihedamini kui ette nähtud.
Mul on autopargis üks 91a FIAT diisliga, mis on läbi sõitnud 660 000 km! Veermik on väga töökindel ja lööketaluv sel autol, käigukast hakkab alles nüüd häält tegema. Ja ta sõidab edasi!
Ma tean jah seda möga, aga antud juhul peab see ütlus paika!! Mul üks tuttav ostis ka poest FIAT Brava, või Bravo, ei tee neil isegi vahet, tollal 190 000 maksis uuena. Auto ainult teeninduses käiski ja väga hästi kõlbab ütlus: FIX IT AGAIN TONY, kogu sõimas täiega teeninduse mehi, et selle raha eest peaks sõidukorras auto juba saama, aga ikka olen mingil arusaamatul põhjusel jalamees. Lõpuks polnud onu Tony külastamine enam nii naljakas, müüs selle auto maha, ning ostis 3a vanuse mercedese, millel oli vaja ainult teeninduses käia õlivahetuse ja muu loomuliku hoolduse korral.
hustlerile
Kui sa ei ole võimeline tegema vahet Bravo ja Brava vahel, siis paneb küll sinu kirjutis väga tõsiselt kahtlema, kas sul ikka on olemas üks tuttav, kes omas sellist autot. Võibolla hoopis naised saunas rääkisid?
njah...ei ytleks jahh et see midagi erilist on...kulumaterjal tõesti....(paar sõna japside töökindluse kohta)-sai ise osta nissan king cab aastast 1999 2.5td ls oli ostes ca 120 000 nyyd mingi 140 000...selle aja jooxul on vahetatud juppe "vastupidaval jaapanlasel" mingi 20 tuhande eest....ei teagi enam ,mis seal kõik olid-algul kohe parempoolne piduriketas+uus klotsiring,spidoandur-el jubin läx mingi 3-4000kr,siis jooxis sidur kottimingi 7000 + gardaaniristid ja veel mingeid muidki jubinaid...mõned pirnid....+tööraha on sinna..ning kokku siis 20 000 kanti jäänud see summa...praegu vajab parempoolne mingi hoob vahetamist-see vist pidi minema yle kolme tonni...OSTKE ENDILE JAAPANLANE JA TE EI KAHETSE!
Inimene kes ei suuda vahet teha kahe ja neljaukselisel autol ei tohiks üldse autot osta ,sest kogemata tahaistmele istudes võib ta hakata kaasinimesi süüdistama rooli ja armatuurlaua varguses. Politseil ilma selletagi käed jalad tööd täis.
Minu mehaaniku üks kuldkliente on 2000 a Brava omanik.
Jamad on tingitud lihtsalt materjali kehvast kvaliteedist.
Kuid kui summuti keskmine pütt maksab 4500.- ja b.kat pole saada, siis on hapu lugu küll.
mis ma selle maitsega peale peale hakkan, sõita sellega ei saa. VW sõida kui puuhobusega. Istusin ühel päeval 99 a. VW 95. a japsi, esimese hooga arvasin et pedaalid on ära võetud. Volksvagen ja audi ei paku veermiku ja mootori osas japsidele mingit konkurentsi, kere on neil tõesti ainuke kõva koht. Edu rahavaauto kummardajatele.
Volli ,las sinu mehhaanik uurib järele mis põhja peale Brava on ehitatud siis saab ehk klient odavamalt läbi ,kuigi see ei ole jälle töökoja huvides. Sellega olen ma sinuga ühel nõul ,et see keskmine pütt on neil omaette kujuga ja materjalist mida on väga s... keevitada. Paar päeva tagasi käisin autokaupades Temprale esipiduri klotse küsima. Vastati ,et pidid väegade haruldased klotsid olema. Seepeale ütlesin ,et andke siis Tipo omad. Need öeldi kohe olevat, et kui sa saad neid pigaldada ,siis palun. Noh nüüd sõidangi Tipo klotsidega.
Mõnele Fiatiomanikele vist suureks uudiseks, et on võimalik ka ilma mõnekümmne tuhande km. tagant pidevalt rooliotsi ja õõtshoovapukse vahetamata kulgeda. Japside hulgast võib leida ridamisi autosid millel ka 300 000 km lähenevatele läbisõitudele need detailid veel orginaalid on.
to Audi:
Pääsesid veel üptis kergelt, kui neliveolise siduriremont läks 7000 maksma. Neliveoliste sidurid suures enamuses eeldavad suuremat tähelepanelikkust kasutamises, kui kaheveoliste omad.
Tegemis sellise "tööautoga" millega arvatavasti igasugu "trikke" tehtud. Kasutatud japsi ostes tuleb silmad lahti hoida ja autost ka mingeid eelteadmisi omada, et oskaks kontrollida mida vaja. Kui satud ära "hooratud" auto otsa, siis väljaminekud remondiks teadagi üüratud.
Mulle oli suureks üllatuseks oma endise Passati "kuulikesed", mis ei tahtnud sugugi üle 30k kesta (rekord oli 32000). Fiatil läksid rooliotsad ja parem sarniir vahetusse 95 000 peal nii, et julgelt üle eurooplase keskmise.
Aga jah kasutatu puhul peaks asjatundjal asja uurida lasta. Kui see on ikka viimase otsa peal, siis on remondi jama ikka kole kõvasti.
Ei ole uudiseks. Ise sai vahetatud rooliotsad 170 k peal ja sarniirid ka. Tösi parem saniir sai taastatud ja läks alla tagasi. Pöhjuseks oli porikummid ja kuna paremale sain öigel ajal jaole siis see kannatas veel taastada. Pooltelje liigendid on veel originaalid kuigi porikummid on vahetatud mölemal pool. 200K peal sai vahetatud ka amordi tugilaagrid. Olid kuulide pesad sisse kulunud ja pöörates nagisesid.
alates 95 aastast ei tehtagi enam normaalseid autosi ,automüüa leivax ongi varuosad.kõik uuemad masinad käivad garantii ajal juba mitu korda teeninduses,varem sellist jama küll polnud,isegi mersud lagunevad garantii ajal aga maxavad ikkagi ****x palju ,nüüd veel hakataxe mersusi hiinas tegema,normaalne:))
Pealkirja võiks lühendada - ÄRGE KUNAGI OSTKE ENDALE FIATi!!!
Kõik teavad ju, et FIAT on aasta auto, s.o. auto üheks aastaks. Kunagi sai neid Soomest müügiks toodud. Odavalt sai, mõnega sõitsin ka ise. Suuremat saasta, kui FIAT ei ole mina näinud.
Kui Fiat nii sitt auto on miks siis Soomlased neid nii väga armastavad.See,et meie teed veermikku lõhuvad ei tohiks auto süü olla.Ja kes sellest aru ei ole saanud käigu jala ja ärgu halisegu.
Vaata aga see kuradi bosali(või vatever) sumpa ei kesta fiati all pooltki nii hästi kui audi või mersu all ...eks sama lugu ole nende laagritega SKF laagrid fiatile kestavad tunduvalt halvemini kui mersu SKF laagrid ......huvitav minul oli igaõhtu tegemist kui audit omasin ...ja naabrimees kirub naise mersut maa põhja...pidi eriline rämps olema ......aga mina oma lancia valikuga väga rahul
Suurik,hästi paned.need kes räägivad et kõik teised või siis vähemalt kaksa autod on probleemivabad on kõva kuulmisega või ******istid.lugegu teiste automarkide kommentaare.seal kohtab ikka päris sageli fraasi tüüpviga nagu kõigil autodel.iga auto sõidahb täpselt nii hästi kui hoolas on tema eelmine peremees olnud.ise oman bravat ja ei kurda eriti.suurem jama on enda viga hammasrihma vahetuse edasi lükkamine...
Mina see vastu ütlen et bravo on hea,kuna minul olnud juba se pool aastat vahetanud ainult õli ja kõik muu toimib,seega tahan öelda kui sõidad korralikult hooldad siis auto on selline nagu see peab olema.