Soovitus kõigile, kes kavatsevad Euroopast odavalt Roveri soetada. Eestis ei ole sellist ust, kuhu saaks koputada Roveri varuosade saamiseks. Tõsi, müüvad Arwidson ja Automeister 600 le pidurikettaid, klotse, rattalaagreid. Midagi saaks Honda esindusest, Vehost. Kui nadi on olukord saavad omanikud aru alles siis, kui esimesed mured tekivad. Minu soovutus, kaaluge kõik läbi enne Roveri ostu. Mul kähe 2 tööpäeva jooksul juba 4 väriseva häälega värsket kasutatud Roveri omanuku.
to:rv8
Äkki räägid sa lähemalt,milliseid Roveri mudeleid sa oma jutuga silmas pidasid?Minu enda kogemus vanema (90a 827 Roveriga):Senini vahetamist vajanud jupid:piduriklotsid,filtrid,hammasrihm ja rihma rull olid kõik täiesti vabalt poest ostetavad.
Tolle päev kogemus oli selline,kui mälu ei peta:
Küsiti R827 (honda mootor) mootorile v. võlli asendi andurit, Vehos pidi väga kallis olema, mingi 7 000 eeki vähemalt.
siis küsiti rover 620 tagumist klaasi, kusklil polevat olla, no sai juhuslikult letud jälle 7000 tuhhiga. siis küsiti mingile r 820 le õõtshooba. Omanik väites, et kuskil polevat, minu andmetel tõesti ei ole. siis küsiti veel R620 le esituld. kah nullvastusega päring.
kaks päeva enne seda küsiti austin Montego aastast 1994 2,0 D kolvirõngaid, Jälle siinmaal püole pole.
Mootorile veel kuskilt ehk saab kui on honda mootor....aga sa proovi kuskilt saada kere tetaile. Mul näitex vaja Rover 213-216-le Esimest juhipoolset ust....ja mitte kuskilt ei saa.
vaata Börsist, varuosade alt, seal üks vana reklaamid pidevalt kõikidele Roveritele varuosi.Kasutatud osad. uue ukse saaks teoreetiliselt inglismaalt tellida, aga sama raha esst saaks vist uue samasuguse auto. Mis aasta r213 see on?
88a.....tellimisele ma ei hakka jah parem mitte mõtlemagi.
Uus esi-külje plekk läks tellimisega 1600 eek-u.Tore oleks kui kuskilt normaalse summa eest uue ukse saaks.
Ja samas ei pruugi kellelgi olla roosteta ust.
Minu oma on täitsa mäda juba.
Ei ole probleemi.
Tuttav sõitis mul esimese parema nurga sisse (827 '95). Kuna ka vasak esituli oli kiviga, siis uurisin Inglismaa lammutusi kogu esiotsa väljavahetamiseks.
Üsna kiirelt sain ühega jutule ja tellisin ette mõlemale poole uued poritiivad + esituled + esimesed suunatuled. Kaup oli kohal vist nädalaga ja kokku ~6K eesti krooni! Kusjuures tollal polnud me veel EU liikmesriik, ehk siis hinnas sisaldus ka veel käibekas + toll, mida enam pole.
Kartsin seda vale valgusvihtu ise ka ja tegelikult saingi vasakpoolse liikluse laternad. Aga klaas on neil ees ikkagi sama, ainult pirni pesa ise oli keeratud vasakul laternal vähe viltu, et justkui vasakut teepoolt paremini valgustaks. Need keerasin ise õigeks, ehk nii nagu meil peaks olema.