Varuosad

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

kvaliteetsed amordid

kuno
12:38 12.09.2004
Kas keegi soovitaks,arvestades meie teede-tänavate seisukorda,head amordi firmat?Autoks vectra b,kurvad kogemused eelmise autoga,kui all olid kybid.Ja kas eelistada gaasi või õli amorte?
GTI
13:12 12.09.2004
Sachs või Bilstein
AADY
13:34 12.09.2004
KUI õigesti mäletan olid ESCORT CROSWORTHil all BOGEd(kollased) ja oli neil alles varrel mõõtu - käsivars pane julgelt kõrvale!
turvas
13:44 12.09.2004
sachs on normaalne ja ei ole kõige kallim
jehhovist
13:56 12.09.2004
erms
14:06 12.09.2004
KONI-See on tegija või BOGE
veix
14:12 12.09.2004
BOGE-on päris korralikud.Soovitan ikka gaasi,peavad kauem vastu. Balti Laagrist sain endale norm.hinnaga.
ss
17:11 01.10.2004
ss
17:11 01.10.2004
JAAN
17:18 01.10.2004
OÜ FORSS MOONI30 JA BOGE
Matti1
19:09 01.10.2004
Audi 100 Quattrol all Boged-senini valiku üle ei kurda.
xxl
18:09 02.10.2004
mis te siin vaidlete, kas Boge või Sachs, sama firma ju

http://www.sachs-boge.de/
tyyne
18:19 02.10.2004
Koni-kõige kvaliteetsem ja kõige kallim
dubalazov
22:18 02.10.2004
kuno
22:35 02.10.2004
Otsustan siis konid võtta,aga kas soovitav on ka kohe vedrud ara vahetada?Kas uute am.ja vedrudega auto kõrgus ka tõuseb?
jack
21:30 03.10.2004
Lugesite üles palju häid firmasid, väga oluline on - kus tehtud.
Auklikele teedele õli, kiirematele gaas. Veel parem reguleeritavad.
kuno
18:05 04.10.2004
Meie tänavad-teed on ju teadagi...Kas siis peaks õlid alla kruvima,ma küll kahtlen kas uuemad autod õliamortidega ringi vuravad?
jack
22:57 04.10.2004
Gaasamordis on gaas, mis vähendab õli vahutamist-ei pääse ka tema õlita. Maateedel on küll õigem kasutada õliamorte. Amorditootjatel on igale automargile soovituslik nimekiri, arvestab eri mootoreid, auto raskust jne., ja mis sisaldab tavaliselt mõlemat tüüpi amorte.
Eks uued lääne autod ole arvestatud ka paremate teeoludega-seepärast rohkem gaasiamordid. Oluline on ka kokkusurumise/tagasituleku suhe.
Gaasikatel tavaliselt 1/1-le, õli omadel 1/2..1/4, vahel kuni 1/8.
(Tuleb raskemalt tagasi). Olen proovinud mõlemaid.
Hm
10:20 05.10.2004
Ehk pisut teemast mööda, aga...

Vahetasin hiljuti ära ise oma masinal tagumised amordid. Sai pandud Sacksid (enne olid Boged aga need teoreetiliselt samad.) Nii eelmised kui praegused on õliamordid. Vahetama hakkasin kuna ühes teeninudses remondimehed nii hindasid (astusid konksu peale taga). Nüüd kui vana ja uus amort olid kõrvõti, siis käega amorti välja tõmmates ja sisse lükates käisid nad suht sama raskusega. Kas amordi puhul on võimalik selliselt midagi järeldada või on see normaalne, et amort, mis teoreetiliselt peaks olema õhtul käib umbes sama raskelt kui uus? (Ehk väike vahe siiski oli:))
ERMS
16:41 06.10.2004
...Käega ja silmaga saab mõõta vaid m**** pikkust.Amortide jaoks on ikka vastavad testseadmed!!!Eks need käega katsujad on ka ****st(ja rahakotist) tõmbajad.
hot dog
16:58 06.10.2004
to Hm
käega ja jalaga katsudes ei saa mitte kuidagi hinnata amordi korrasolekut,
inimene oma käe või jalaga ei suuda nii kiiresti amorti liigutada kui kiiresti see amort tegelikus elus teedel aukudes liigub
ja lihtsalt autot loksutades, vaadata kui palju auto õõtsub, see ei anna mingit tulemust.

üks asi veel, mida väiksemad töökojad kipuvad unustama, riiulist võetud amordid tuleks enne allapanekut käe vahel kolm-neli korda nö. läbi pumbata, see on selle pärast, et keegi ei tea kui kaua need amordid on kusagil riiulis seisnud, kohe alla pannes võib jääda amort kolksuma (õhuaugud sees) ja auto all olles ei tee amort täistsüklit (kokku ja lahku läbi) vaid liigub kusagil seal keskel.
VVV
12:53 11.10.2004
Ka gaasid võivad olla erinevad. On kahe silindriga gaase ja on ühega, viimased siis eriti sportliku sõidu jaoks. Ka erinevate tootjate gaasil ja gaasil ning õlil ja õlil on vahe sees. Mõne gaas on peaaegu sama pehme , kui teise õli jne. Kes tahab spori, siis Koni ja Bilshteini gaasid. Ka KYB gaasid on mõnele autole päris jäigad (teevad nüüd ka reguleeritavaid).
168
21:08 14.06.2005
Aga palju maksavad koni amordid ? Näiteks Saab 99-le, aastaks 1984
Quasi
03:25 15.06.2005
... nende meeste jutt, et sachs ja boge erinevused jne, hehh ... ;))

tegemist sama tootega, mis erineva nime all myygis eri turgudel, nii nagu rantslane pole kunagi jenkkist või orbitist või rantsuse naine miskit allwaysist kuulnud, neil vastavad tooted turustatud lihtsalt muu nime all - toode ise, olge tähelepanelikud, on sama!

Automeestele võrdluseks moment, et näiteks motorcraft ise *** midagi toodab, kõik teistelt tootjatelt (nimekiri, mida meil põlglikult muidu B-osadeks tembeldatakse, on pikk) allhanke korras sisse ostetud ja oma kleebiste ja karpide sees fordi "originaalosa" pähe (jaemüügis oluliselt kallimalt) maha müüdud. See fordi näide on tilk meres..., kahtlejatel võiks peale müügimehe jutu uurida ka veidi mõne muu nö originaal- või "a"-osa tootja tausta (AP Lockhead, jne), kes ka suuresti vaid pakendavad ning nime müüvad.

Lohutuseks neile, kes mõne nö a-osa just ostnud, võin ytelda, et sama nähtus ka mujasl laialt kasutusel (rõiva-, elektroonika-, keraamika-, ... oi-oi-oi kui palju mujal tööstuses, kus suvatootjate toodangut tunnustatud firma nime pähe turustatakse)

Kordan kahtlejatele veelkord, olles käinud mitmete amortisaatorite tootjate tehastes kohapeal, võin kinnitada et nende toorainete tarnijad, tootmistehnoloogiad, -vahendid jne on kõik samad. Ütelge siis, millest kurat see reaalne kvaliteedivahe tekkida saab, ahh?, väljamüügihinnas või - naljamehed.

Erinevused hinnas ja hinnangutes tekkivad hoopis mujal (turundus- ja hinnapoliitika, reklaam, suhted edasimüüjatega ja järelturuga)!

***ppukvaliteeti ja tulemust otsides tuleks pilk muidugi suunata bilsu või KONI poole ning soodustoodet otsides võiks kohe unustada teatud, nimesid ei nimeta, sõna-otseses-mõttes õhkamortide tootjate tooted.

Õnnelaev pole ka paha, aga see hakkab jõudsalt sõiduomadusi ja muude juppide kulumist pärssima,

Jõudu!
vanames
21:05 30.03.2018
Ostsin Audile kõige odavamad Kamoka amordid, pidasid 5 aastat, võib olla oleks kauemgi pidanud aga ennem sai autoke otsa :)