Remont ja hooldus

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

esiklaas täkidud

Laur
19:33 22.01.2005
kui esiklaas on aja jooksul imevõikseid liivatera suuruseid täkkeid täis läinud, kas siis aitab ainult vahetus või on mõni muu nipp veel?
Vahetus
13:26 23.01.2005
Ikka vahetus, sest klaasi lihv või poleerimine muudab klaasist läbinähtavust, võib hakata moonutama jne. Klaas ei maksa ju palju, vaheta ikka ära, endale parem ja teistel ohutum.
keemik
18:27 23.01.2005
ei maksa jah paljun. passatil kaks ja pool tonni!!!!
füüsik
19:55 23.01.2005
on seda siis palju?
arbuusik
13:23 26.01.2005
No ikka sigapalju!
Kärss
14:54 26.01.2005
Suviseks perioodiks on täiesti kasutuskõlbliku lahendusena ka klaasivahad. Esimest korda kasutades ei jõudnud ise kah äraimestada kui siledaks see mu äratäkitud klaasi tegi. Peale liivatormi kätte jäämist pidi aga vaha jälle mahapesema ning uue vaha pealelükkama. Ning talvel tugevamate miinuskraadidega kippus see vaha üldse läbipaistmatuks muutuma, umbes nagu küünlarasv, nii et praegu seda kasutada ei soovita. Üleüldse oma praegusel autol seda vist kasutama ei hakka (kui siis ainult küljeklaasidel), kuid ainult suvel sõitmiseks mõeldud hobiautole panen kevadel tõenäoliselt klaasivaha peale

Muudetud 25.08.21 23:24

moodus
14:55 26.01.2005
üks inetu nipp on selline, et kui kasko juba niikuinii on, viskad klaasi ise kiviga katki, valetad et maanteel said täksi ja vahetatakse 0 krooni eest ära.
(see on lihtsalt üks võimalus, kindlasti ei soovita seda ja ise ka ei tee)
Kui aga kaskot ei ole, siis järelikult on vana auto, millel on odav klaas või siis on endal palju raha (väljaostetud autole võib kasko tegemata jätta erinevalt liisinguautost), seega ka klaasivahetus ei tohiks üle jõu käia.
kala
15:25 26.01.2005
m6ttetu ettev6tmine, vanal autol korrasta vajaduse korral natuke veermikku ja mootorit ja s6ida ettevaatlikult kuni veel kestab. vanale autole uus klaas oleks sama mis 70-aastasele vanamehele huuli paksendav operatsioon :D
moodus
17:53 26.01.2005
ei, kala, vanale autole uus klaas osta on sama mis vanale mehele uued prillid või silmaoperatsioon. Rahast on kahju muidugi - niikuinii läheb varsti mahakandmisele :-)))
ka vanale
19:49 26.01.2005
võib uue klaasi ette panna, paar aastat jälle hooletu. Või müü maha kui saad soodsa pakkumise!?
MEl
19:54 26.01.2005
täksid klaasil on stiilsed asjad
nokkel
21:29 26.01.2005
Minu omal on eelmine omanik katkise kojamehega korraliku jälje keset ku*emist kulutanud. Proovisin terasvillaga - tiba paremaks läks, aga äkki ikka on mingi poleerimis-, lihvimisvariant???
margus
13:47 28.01.2005
Kas kellelgi on klaasivahadega mingeid kogemusi? Kas tasub proovida või kust neid võiks üldse leida?
pealinna kilu
14:39 28.01.2005
nagu kärss ütles, hävitab liiv vaha efekti.
niiet tallinnas ei saaks kasutada, kuna räpasemat linna annab otsida, liiva lendab nii tolmu kui porina. ja mitte vähe.
kilul
14:44 28.01.2005
täketest
10:53 21.11.2016
........
12:18 21.11.2016
pole mõtet ise mässata kui pole enne teinud- minul õnnestus klaas lõplikult peeti keerata, sest liigne surve taolise komplektiga toimetades tähendas seda, et üks pragu pani pikalt minema ja asi lõppes ikkagi klaasivahetusega. uuel klaasil tekkis kahjuks peagi uus ämblik ning sellega sai mindud spetside juurde ja lõpptulemuseks anti eluaegne garantii, et rohkem sealt ämblikust enam midagi laiali ei jookse. ja 1,5a möödas ning kõik on ok.
,,,,,,,,,,,,
12:25 21.11.2016
Kui sul just ei ole mõnda fordi millel soojendusega esiklaas mille hind on 300-450.- siis vaheta ära, tavalisele autole maksab klaas võibolla 100,.
professor_sammaljalg
19:44 21.11.2016
Mis asi on "tavaline auto"? Täiesti tavaline esiklaas 11a vanale Volvo V50 maksis just koos vahetusega oma €270. Peugeot 307 vihmasensoriga (baasvarustus) esiklaas viis aastat tagasi vahetusega €405.

Seega tasub täkkeid plommida küll, iseasi, et esiklaas on kuluosa ning vahetama peaks juba siis, kui vastu päikest sõita ei kannata, mitte siis, kui ülevaatuselt läbi ei taheta lasta.
gemino
09:33 13.08.2021
On kellelgi olnud selline juhus, et peale klaasitäkete remonti kuskil klaasiremondi firmas, on klaasile tekkinud täkkeid JUURDE? Või võib olla tegu sellega, et vanad täkked on olnud peidetud mingi klaasivahaga jne?